Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,967 εγγεγραμμένα μέλη και 3,087,106 μηνύματα σε 95,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 1050 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητικό σπίτι: Πληροφορίες και Συμβουλές

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 406 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 11:17, 13-11-16:

επίσης θα σου πρότεινα να του το πεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα ότι θα φύγεις ώστε να προλάβει να βρει καινούριο ενοικιαστή
αν προλάβει να βρει ενοικιαστή καινούριο λογικά θα σε αφήσει να φύγεις χωρίς προβλήματα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,578 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 16:11, 14-11-16:

Πωπω... Περισσότερα είναι τα μαύρα (120€), παρά τα νόμιμα (110€)...

Σε έπιασε κότσο, ναι!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mary.Usalove

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mary.Usalove
H Mary.Usalove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Mary.Usalove έγραψε στις 21:07, 14-05-17:

Γεια σας
Παιδιά έχω ενα μεγάλο θέμα. Επειδή σπουδάζω έχω καταλάβει οτι ο ιδιοκτήτης μας κλέβει στην κιλοβατώρα. Μήπως ξέρει κανένας ποσο είναι η οικιακή κιλοβατώρα ? Νομιζω μας χρεώνει 0,41 :/
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 881 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 21:15, 14-05-17:

https://www.dei.gr/Documents2/TIMOLO...0A4-1-1-17.pdf
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 21:16, 14-05-17:

Το ρεύμα δεν είναι στο ονομά σου; Το ρεύμα πρέπει να το πληρώνεις κατευθείαν στην ΔΕΗ όχι στον ιδιοκτήτη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mary.Usalove

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mary.Usalove
H Mary.Usalove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Mary.Usalove έγραψε στις 21:19, 14-05-17:

Όχι το ρεύμα το πληρώνω στον ιδιοκτήτη έτσι μου έχει πει ...απλα πρεπει να ξέρω ποσο με χρεώνει την κιλοβατώρα
.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 09:23, 15-05-17:

Διάβασε αυτό
https://www.dei.gr/Documents2/TIMOLO...0A4-1-1-17.pdf

Στο λογαριασμό της ΔΕΗ πληρώνει επιπλέον την συνδρομή της ΕΡΤ δημοτικά τελη κ.λπ.

Το καλύτερο είναι ο ιδιοκτήτης να σου δίνει το λογαριασμό της ΔΕΗ για να βλέπεις μόνη σου τις χρεώσεις.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 12:26, 15-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Mary.Usalove
Όχι το ρεύμα το πληρώνω στον ιδιοκτήτη έτσι μου έχει πει ...απλα πρεπει να ξέρω ποσο με χρεώνει την κιλοβατώρα
.
Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Πάγια τακτική είναι το ρεύμα να μπαίνει στο όνομα του ενοικιαστή.΄Ετσι καλύπτονται οι ιδιοκτήτες σε περίπτωση που κάποιος "τους σκάσει κανόνι". Πας με αντίγραφο του συμβολαίου ενοικίασης στο παράρτημα της ΔΕΗ που ανήκει η περιοχή που μένεις και έρχεται ο λογαριασμός στο όνομά σου. Μόνο και μόνο το γεγονός ότι ο ιδιοκτήτης σου δεν θέλησε να κάνετε αυτή τη διαδικασία που στην ουσία εξασφαλίζει τον ίδιο, μου φαίνεται ύποπτο. Νομίζω ότι θα πρέπει να του το προτείνεις ώστε να σου φύγει κάθε ιδέα.
Παράθεση

elenalda

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenalda
H elenalda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H elenalda έγραψε στις 21:36, 17-09-17:

Καλησπέρα! Με αφορμή την έναρξη των μαθημάτων στην σχολή μου σε δυο εβδομάδες θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες μέρες πριν την έναρξη των μαθημάτων της σχολής σας θα μεταβείτε για να μείνετε μόνιμα στην πόλη που περάσατε;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitra-foteini

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimitra-foteini
H dimitra-foteini αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H dimitra-foteini when nothing goes right,go to bed έγραψε στις 21:49, 17-09-17:

εγω περσι ειχα παει 5 μερες πριν..εχει βεβαια και σημασια ποσο μακρυα ειναι η πολη που περασες και αν χρειαζεσαι αεροπλανο ή λεωφορειο για να πας.Εμενα προσωπικα με ειχαν παει οι δικοι μου με αυτοκινητο,ειναι περιπου 1,5 h.
Παράθεση

elenalda

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenalda
H elenalda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H elenalda έγραψε στις 22:35, 17-09-17:

Εγω λογικα θα ανεβω μια εβδομαδα νωριτερα.Σε ποια πολη περασες; Εγω Θεσσαλονικη.
Παράθεση

dimitra-foteini

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimitra-foteini
H dimitra-foteini αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H dimitra-foteini when nothing goes right,go to bed έγραψε στις 01:34, 18-09-17:

κι εγω θεσσαλονικη σπουδαζω!
νομιζω μια χαρα ειναι μια βδομαδα,θα συνηθισεις και την περιοχη σου ,να δοκιμασεις να πας και σχολη μερικες φορες να δεις την διαδρομη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους