Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,067 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,902 μηνύματα σε 93,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 793 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

niek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 02:04, 10-08-14:

Τα πιστοποιητικά του Cambridge και του Michigan αναγνωρίζονται και θα συνεχίσουν να ισχύουν στην Ελλάδα χωρίς ανανέωση, αφού δε γίνεται να αλλάξει το σύστημα εξετάσεων σε μια μόνο χώρα.Το Cambridge αναγνωρίζεται από πολλούς οργανισμούς και πανεπιστήμια της Ευρώπης αλλά από λιγότερους στις Η.Π.Α.Για το Michigan ισχύει το αντίθετο.Εάν χρειαστεί να εργαστεί κανείς στο εξωτερικό ή να φοιτήσει σε κάποιο πανεπιστήμιο θα πρέπει να ξαναδώσει εξετάσεις εφόσον έχουν περάσει τα 2 χρόνια από την απόκτηση του πιστοποιητικού,ακόμα και για την εισαγωγή στο Cambridge! Επίσης κάποιες φορές οι συνεντεύξεις γίνονται στα αγγλικά χωρίς προειδοποίηση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,525 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 10:16, 10-08-14:

Τα μεταπτυχιακά προγράμματα στην Ελλάδα, όπως είπα και παραπάνω, δεν έχουν όλα τις ίδιες απαιτήσεις σε ο,τι αφορά την ξένη γλώσσα. Διαλέγεις το μεταπτυχιακό που θέλεις και μετά βλέπεις ποια είναι τα απαιτούμενά του. Για τα μεταπτυχιακά προγράμματα του εξωτερικού ακόμα και αν έχεις πάρει το proficiency του Cambridge πριν 2 χρόνια σας διαβεβαιώνω ότι οι γνώσεις σας θα είναι τέτοιες που όταν δώσετε το IELTS θα "χτυπήσετε" βαθμό από 8 και πάνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη laurentides
H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 13:22, 10-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Τα μεταπτυχιακά προγράμματα στην Ελλάδα, όπως είπα και παραπάνω, δεν έχουν όλα τις ίδιες απαιτήσεις σε ο,τι αφορά την ξένη γλώσσα. Διαλέγεις το μεταπτυχιακό που θέλεις και μετά βλέπεις ποια είναι τα απαιτούμενά του. Για τα μεταπτυχιακά προγράμματα του εξωτερικού ακόμα και αν έχεις πάρει το proficiency του Cambridge πριν 2 χρόνια σας διαβεβαιώνω ότι οι γνώσεις σας θα είναι τέτοιες που όταν δώσετε το IELTS θα "χτυπήσετε" βαθμό από 8 και πάνω.
Πόσο καλά τα λες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hephaestus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,426 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 14:16, 10-08-14:

Εγω παντως που κοιταξα καποια μεταπτυχιακα προγραμματα, στους ορους εισαγωγηες αναφεροταν για τα αγγλικα η λεξη proficiency.
Δεν ελεγαν οτι ηθελαν ecpe η cpe, που καποιοι τα εχουν θεοποιησει.
Οποτε, λεγοντας prof εννοουν ολα τα πτυχια που πιστοποιουν την αριστη γνωση...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hephaestus : 10-08-14 στις 20:12.
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,852 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 21:31, 11-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Τα πιστοποιητικά του Cambridge και του Michigan αναγνωρίζονται και θα συνεχίσουν να ισχύουν στην Ελλάδα χωρίς ανανέωση, αφού δε γίνεται να αλλάξει το σύστημα εξετάσεων σε μια μόνο χώρα.Το Cambridge αναγνωρίζεται από πολλούς οργανισμούς και πανεπιστήμια της Ευρώπης αλλά από λιγότερους στις Η.Π.Α.Για το Michigan ισχύει το αντίθετο.Εάν χρειαστεί να εργαστεί κανείς στο εξωτερικό ή να φοιτήσει σε κάποιο πανεπιστήμιο θα πρέπει να ξαναδώσει εξετάσεις εφόσον έχουν περάσει τα 2 χρόνια από την απόκτηση του πιστοποιητικού,ακόμα και για την εισαγωγή στο Cambridge! Επίσης κάποιες φορές οι συνεντεύξεις γίνονται στα αγγλικά χωρίς προειδοποίηση!
Διόρθωση . Το Cambridge αναγνωριζεται μονο σε καποια λιγα πανεπιστημια στο Ηνωμενο βασιλειο και πουθενα αλλου. Το Michigan ειναι αχρηστο ,γενικα. Η συντριπτικη πλειονοτητα των πανεπιστημιων σε ευρωπη και βορεια αμερικη ζητανε ειτε το TOEFL ειτε το IELTS τα οποια πρεπει να ειναι προσφατα αποκτημενα( <2 χρονια) ,κατι το οποιο ειναι και απολυτως λογικο ,καθως αυτο τον παραλογισμο που γινεται εδω στο Ελλαντα να τρεχουν μανιωδως ολα τα γυμνασιοπαιδα/λυκειοπαιδα να παρουν το προφ ,μονο εδω τον συναντας.
Τα παραπανω για Εξωτερικο.
Για Εσωτερικο συνηθως οτι χαρτι και ναχεις ,όποτε και να το έχεις πάρει(δε πανα μην εχεις ξανα ανοιξει αγγλικο βιβλιο απο τα 14 σου ) δεν θα εχεις προβλημα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 577 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 17:57, 21-04-17:

Σιγά σιγά, από ό,τι έχω καταλάβει, όπου γίνεται δεκτό το Cambridge γίνεται και το Michigan.
Μίλησα με LSE & Imperial για summer school και δέχτηκαν το προφισιενσι του Μίσιγκαν. Αν το συζητήσετε, νομίζω οτι μπορεί να γίνει δεκτό και για Bachelor's degree.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kostis-Palamas
Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 170 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε στις 22:12, 01-05-17:

Εχω μια απορια για το writing του ECPE! Καπου ειχα διαβασει οτι θετει οριο 250-300 λεξεις (αν δε κανω λαθος στις οδηγιες απο το βιβλιο των practice tests της hau), το οποιο για εμενα ειναι μια κολλα Α4 με τα γραμματα που κανω. Στις οδηγιες ομως απο practice test της CaMLA διαβασα οτι θελουν περιπου 1,5-2 σελιδες! Τελικα τι ισχυει; Αν ειναι να κανω τεραστια γραμματα να φτασω τη 1,5, γιατι χρονικα δε προλαβαινω με τη καμια, εδω με το ζορι γραφω μια
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostis-Palamas : 01-05-17 στις 23:02.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 577 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 22:31, 01-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Kostis-Palamas
Εχω μια απορια για το writing του ECPE! Καπου ειχα διαβασει οτι θετει οριο 250-300 λεξεις (αν δε κανω λαθος στις οδηγιες απο το βιβλιο των practice testes της hau), το οποιο για εμενα ειναι μια κολλα Α4 με τα γραμματα που κανω. Στις οδηγιες ομως απο practice test της CaMLA διαβασα οτι θελουν περιπου 1,5-2 σελιδες! Τελικα τι ισχυει; Αν ειναι να κανω τεραστια γραμματα να φτασω τη 1,5, γιατι χρονικα δε προλαβαινω με τη καμια, εδω με το ζορι γραφω μια
Οι λέξεις μετράνε.
Και εγώ που γράφω περίπου όπως εσύ, 1 σελίδα έγραψα.
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 170 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε στις 23:02, 01-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Οι λέξεις μετράνε.
Και εγώ που γράφω περίπου όπως εσύ, 1 σελίδα έγραψα.
ααα ευχαριστω!!
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 11:39, 13-05-17:

Παιδια, ειμαι αρκετα προβληματισμενος! Πλησιαζει η εξεταση του ECPE (21 Μαιου) και ανησυχω...
Τελειωνω με τα practice tests της hau και συγκεκριμενα με το book 2. Οταν πρωτοξεκινησα, τα πρωτα 3 tests τα ειχα περασει με σχετικη ανεση (ξερω γω 130/170) μαζι με το listening. Ωστοσο, οσο προχωραω ολοενα και χειροτερευω! Ειμαι στο 7ο test και επιασα στο GCVR με το ζορι 60%. Το αδυναμο μου σημειο ειναι το λεξιλογιο και αυτη τη φορα ημουν και αρκετα χαλια στο cloze (11/20), ενω συνηθως δε ξεφευγα κατω απο 15/20.
Στo reading ειμαι σταθερος, συνηθως στο 17-18/20, οπως και στο listening, οπου πιανω πανω απο 45 και στη χειροτερη ως τωρα 43...
Πως μπορει να εξηγηθει αυτο το φαινομενο; Εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι αντιστοιχο;
Παράθεση

stefaniat

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefaniat
H stefaniat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 632 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 11:49, 13-05-17:

Παιδια, ειμαι αρκετα προβληματισμενος! Πλησιαζει η εξεταση του ECPE (21 Μαιου) και ανησυχω...
Τελειωνω με τα practice tests της hau και συγκεκριμενα με το book 2. Οταν πρωτοξεκινησα, τα πρωτα 3 tests τα ειχα περασει με σχετικη ανεση (ξερω γω 130/170) μαζι με το listening. Ωστοσο, οσο προχωραω ολοενα και χειροτερευω! Ειμαι στο 7ο test και επιασα στο GCVR με το ζορι 60%. Το αδυναμο μου σημειο ειναι το λεξιλογιο και αυτη τη φορα ημουν και αρκετα χαλια στο cloze (11/20), ενω συνηθως δε ξεφευγα κατω απο 15/20.
Στo reading ειμαι σταθερος, συνηθως στο 17-18/20, οπως και στο listening, οπου πιανω πανω απο 45 και στη χειροτερη ως τωρα 43...
Πως μπορει να εξηγηθει αυτο το φαινομενο; Εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι αντιστοιχο;
Εγώ δεν μπορώ να σε συμβουλεψω νομίζω ωστόσο το μόνο που ήθελα να πω είναι ότι όταν έδωσα μου φάνηκαν πολύ εύκολα τα θέματα. Στα practice tests κάναμε τέρατα και εκεί είδα αρνάκια σε σύγκριση με αυτά που είχα συνηθίσει να κάνω. Στο λεξιλόγιο θυμάμαι ότι κάναμε ένα βιβλίο της sylvia kar ή κάπως έτσι, που στην ουσία σου έδινε "πακετακια" συνωνυμων λέξεων και τα θυμόμουν πολύ πιο εύκολα έτσι. Επίσης όσο προχωράνε τα τεστ στα practice tests, γίνονται όλο και πιο δύσκολα.
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 12:12, 13-05-17:

Μακαρι, να μου φανει και εμενα πιο ευκολη η πραγματικη εξεταση, αλλα η καθηγητρια μου εχει πει, πως τα βιβλια της hau ειναι κοντα στο επιπεδο της εξετασης. Οποτε, νομιζω ηρθε η ωρα να αρχισω να πιστευω στο Θεο, κατι αλλο δε προλαβαινω μεσα σε μια βδομαδα
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O PanosGR έγραψε στις 12:30, 13-05-17:

Τα βιβλία της HAU είναι αρκετά κοντά στο επίπεδο των εξετάσεων.
Μήπως έχεις αρχίσει και βαριέσαι και δεν δίνεις την κατάλληλη σημασία;
Παράθεση

stefaniat

Διάσημο Μέλος

H stefaniat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 632 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 12:32, 13-05-17:

Μακαρι, να μου φανει και εμενα πιο ευκολη η πραγματικη εξεταση, αλλα η καθηγητρια μου εχει πει, πως τα βιβλια της hau ειναι κοντα στο επιπεδο της εξετασης. Οποτε, νομιζω ηρθε η ωρα να αρχισω να πιστευω στο Θεο, κατι αλλο δε προλαβαινω μεσα σε μια βδομαδα
Κοίτα, μέσα σε μια βδομάδα δεν προλαβαίνεις να κάνεις και πολλά πράγματα. νομίζω ότι πλέον το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πιστέψεις στις δυνάμεις σου, να εμπιστευτείς τον εαυτό σου, και ο,τι είναι να γίνει ας γίνει. Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να κοπεις. Ε, σιγά, έρχεται κι ο Δεκέμβρης! Κι εγώ τα τεστ της hau έκανα. Μην σκέφτεσαι το κακό, να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό. Πίστεψε με, αυτό θα κάνεις, θα σε πιάσει το παραγωγικό άγχος την ώρα της εξέτασης
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O PanosGR έγραψε στις 12:33, 13-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Κοίτα, μέσα σε μια βδομάδα δεν προλαβαίνεις να κάνεις και πολλά πράγματα. νομίζω ότι πλέον το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πιστέψεις στις δυνάμεις σου, να εμπιστευτείς τον εαυτό σου, και ο,τι είναι να γίνει ας γίνει. Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να κοπεις. Ε, σιγά, έρχεται κι ο Δεκέμβρης! Κι εγώ τα τεστ της hau έκανα. Μην σκέφτεσαι το κακό, να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό. Πίστεψε με, αυτό θα κάνεις, θα σε πιάσει το παραγωγικό άγχος την ώρα της εξέτασης
Εγώ, λόγω του παραγωγικού άγχους , ξέχασα την ταυτότητα μου εκεί και μετά έτρεχα πίσω για να τη βρω.
Παράθεση

stefaniat

Διάσημο Μέλος

H stefaniat έγραψε στις 12:42, 13-05-17:

Εγώ, λόγω του παραγωγικού άγχους , ξέχασα την ταυτότητα μου εκεί και μετά έτρεχα πίσω για να τη βρω.
Χαχαχαχαχαχαχα . Αφού τη βρήκες, no harm.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 13:08, 13-05-17:

Τα βιβλία της HAU είναι αρκετά κοντά στο επίπεδο των εξετάσεων.
Μήπως έχεις αρχίσει και βαριέσαι και δεν δίνεις την κατάλληλη σημασία;
Μπορει να ειναι και αυτο, μπορει και οχι
Θα δειξει, εδω που τα λεμε...

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καμια διαθεση να ξαναδινω, περασα μια αρκετα φορτωμενη χρονια με πρακτικες, πτυχιακες κλπ... ειχα και τα αγγλικα απο πανω για να "τελειωνω" και με αυτο, οποτε θα με δυσαρεστουσε αρκετα Ασε οτι μπαινω και φανταρος... Ισως καταφερω, να το εξισορροπησω με τα υπολοιπα parts, αν δε τα παω καλα στο gcvr, wish me luck!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostis-Palamas : 13-05-17 στις 13:08. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O PanosGR έγραψε στις 13:13, 13-05-17:

Μπορει να ειναι και αυτο, μπορει και οχι
Θα δειξει, εδω που τα λεμε...

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καμια διαθεση να ξαναδινω, περασα μια αρκετα φορτωμενη χρονια με πρακτικες, πτυχιακες κλπ... ειχα και τα αγγλικα απο πανω για να "τελειωνω" και με αυτο, οποτε θα με δυσαρεστουσε αρκετα Ασε οτι μπαινω και φανταρος... Ισως καταφερω, να το εξισορροπησω με τα υπολοιπα parts, αν δε τα παω καλα στο gcvr, wish me luck!
Εμένα προσωπικά μου άρεσε το GCVR γιατί μπορούσα να αξιοποιήσω τον χρόνο μου όπως εγώ επιθυμούσα. Το ίδιο ισχύει και για την έκθεση. Για αυτό τα πήγα καλά σε αυτά τα δύο. Στο λίσενινγκ, από την άλλη, δυσκολευόμουν αρκετά!
Παράθεση

panagiotis econ

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 457 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 13:43, 13-05-17:

@Kostis Palamas χαλαρωσε δεν εγινε και τιποτα. Μια εξεταση σαν τις αλλες ειναι. Γι αυτο που ειπες οτι οσο προχωρανε τα τεστ τα πηγαινεις χειροτερα ειναι λογικο. Κι εγω στα τεστ της HAU δεν τα πηγαινα καλα αλλα στην εξεταση επιασα 84% στο gcvr παρολο που το grammar μου ειχε φανει πιο δυσκολο.

Αν πας καλα listening, speaking, writing εχεις περασει. Οσο για την εκθεση, εγω ειχα γραψει 1 σελιδα και 2 γραμμες κι εβλεπα τριγυρω μου παιδια να γραφουν 2+ σελιδες αλλα στην ουσια πανω κατω γραφαμε τις ιδιες λεξεις απλα εγω εκανα μικρα γραμματα. Κοπηπα βεβαια με 64% αλλα σιγουρα δεν εφταιγε το μεγεθος

Αντε καλη επιτυχια
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 14:19, 13-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ
@Kostis Palamas χαλαρωσε δεν εγινε και τιποτα. Μια εξεταση σαν τις αλλες ειναι. Γι αυτο που ειπες οτι οσο προχωρανε τα τεστ τα πηγαινεις χειροτερα ειναι λογικο. Κι εγω στα τεστ της HAU δεν τα πηγαινα καλα αλλα στην εξεταση επιασα 84% στο gcvr παρολο που το grammar μου ειχε φανει πιο δυσκολο.

Αν πας καλα listening, speaking, writing εχεις περασει. Οσο για την εκθεση, εγω ειχα γραψει 1 σελιδα και 2 γραμμες κι εβλεπα τριγυρω μου παιδια να γραφουν 2+ σελιδες αλλα στην ουσια πανω κατω γραφαμε τις ιδιες λεξεις απλα εγω εκανα μικρα γραμματα. Κοπηπα βεβαια με 64% αλλα σιγουρα δεν εφταιγε το μεγεθος

Αντε καλη επιτυχια
Ενταξει, τωρα νιωθω καπως καλυτερα Θα βαλω τα δυνατα μου!
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Πανο!
Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 1,106 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 07:26, 14-05-17:

Σήμερα δίνω proficiency Cambridge!!!!!!!
Παράθεση

Guru5ουΠεδίου

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Guru5ουΠεδίου
Ο Guru5ουΠεδίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Guru5ουΠεδίου έγραψε στις 08:49, 14-05-17:

ειχα δωσει και εγω πριν απο εναμιση χρονο εκανα κατι βλακειες στην εκθεση με αποτελεσμα να μην παρω το πτυχιο
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O PanosGR έγραψε στις 09:00, 14-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Καλή επιτυχία!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefaniat

Διάσημο Μέλος

H stefaniat έγραψε στις 10:13, 14-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Το πιο δύσκολο απ όλα. (τουλάχιστον όταν έδινα εγώ). Καλή επιτυχία Φώτη!
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 1,106 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 13:49, 14-05-17:

Παιδια μολις τελειωσα τα γραπτα ,τα προφορικα το αλλο Σαββατο.Λοιπον στην εκθεση και στο listening εσκισα,στα αλλα καλα πιστευω,ο θεος βοηθος τωρα.
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,562 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 14:58, 14-05-17:

Φώτη στο speaking μπορείς να κλαφτείς και λίγο ειδικά άμα είναι γυναίκα η εξετάστρια. Εγώ θυμάμαι της έλεγα ότι είμαστε 7 αδέρφια πάμφτωχοι και θέλω το πτυχίο για να πιάσω δουλειά σε ξενοδοχείο και να ταΐζω τα αδέρφια μου. Δούλεψε high pass πήρα.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O PanosGR έγραψε στις 15:18, 14-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Φώτη στο speaking μπορείς να κλαφτείς και λίγο ειδικά άμα είναι γυναίκα η εξετάστρια. Εγώ θυμάμαι της έλεγα ότι είμαστε 7 αδέρφια πάμφτωχοι και θέλω το πτυχίο για να πιάσω δουλειά σε ξενοδοχείο και να ταΐζω τα αδέρφια μου. Δούλεψε high pass πήρα.
Άχαχαχαχαχα. Υποκλίνομαι!
Παράθεση

stefaniat

Διάσημο Μέλος

H stefaniat έγραψε στις 16:39, 14-05-17:

Δεν ξέρω τι να κάνω, να γελάσω με την παμπονηρη αλλά πάντως πανέξυπνη στρατηγική σου κίνηση, ή να κλάψω που εγώ δε θα το σκεφτόμουν ΠΟΤΕ στη ζωή μου. Πόσο infp είμαι τέλος πάντων
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 16:48, 14-05-17:

Χαχαχαχα ωραία ιδέα μου έδωσες τωρα!!!!!!
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,562 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 16:53, 14-05-17:

Δεν ξέρω τι να κάνω, να γελάσω με την παμπονηρη αλλά πάντως πανέξυπνη στρατηγική σου κίνηση, ή να κλάψω που εγώ δε θα το σκεφτόμουν ΠΟΤΕ στη ζωή μου. Πόσο infp είμαι τέλος πάντων
Δεν πειράζει εσύ το πήρες με την αξία σου, χωρίς τσίπικες τακτικές.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,718 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 17:37, 14-05-17:

Το πιο πιθανο ειναι οτι ησουν καλος στα προφορικα...
Παράθεση

aggelos_a

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggelos_a
Ο aggelos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O aggelos_a έγραψε στις 19:02, 14-05-17:

Παιδιά καλησπέρα, όσοι δίνατε CPE σήμερα πως το είδατε; Τι σας δυσκόλεψε πιο πολύ;
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 19:07, 14-05-17:

Λοιπόν το δυσκολότερο ήταν η γραμματική.
Παράθεση

aggelos_a

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggelos_a
Ο aggelos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O aggelos_a έγραψε στις 19:11, 14-05-17:

Απ το UoE με δυσκόλεψε το part 1 και το part 6 λιγάκι, θυμάσαι κανένα δύσκολο σημείο που θες να συζητήσουμε;
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 19:18, 14-05-17:

Το reading ήταν κάπως αλλα εντάξει καλά πιστεύω έχω πάει.
Παράθεση

Ppd3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ppd3
H Ppd3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Ppd3 έγραψε στις 15:41, 16-05-17:

Κοίταξε εγω που εχω πάρει το πτυχίο (πριν απο 1 χρόνο ) πέρασα τα ιδια με εσένα .. όμως στην αρχή πολλοί καθηγητές δίνουν πιο εύκολα για να προτρέπουν τα παιδια να δώσουν τις εξετασεις και μετα αφού δηλώσουν τους βάζουν πιο δυσκολα για να τους προετοιμάσουν ! Βέβαια , δεν πρέπει να σκέφτεσαι αρνητικά εφόσον έχεις ενα καλο επίπεδο ! Καλή σου επιτυχία !

Η γραμματική και το λεξιλόγιο ειναι πάντα τα πιο δυσκολα (γιαυτο και κόβουν πολλούς μαθητές απο εκει ή αποκτούν αντίστοιχα high pass αν έχουν πάει καλα )
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 19:26, 20-05-17:

παιδια για το ECPE το student code ειναι αντιστοιχο του registration code; Ειναι 8ψηφιος ο κωδικος;
γιατι εχω και ενα student ID απο ενα μειλ που μου ειχε σταλλει, οταν εκανα την ηλεκτρονικη εγγραφη, οπου προκειται για εναν 6ψηφιο κωδικο...
Παράθεση

Ppd3

Νεοφερμένος

H Ppd3 έγραψε στις 19:30, 20-05-17:

Δε νομίζω να ειναι το student code αλλα ο κωδικός που σου εστειλε.Και παλι μπορείς να ρωτήσεις το φροντιστήριο σου .Οπωσδηποτε θα το χρειαστείς για να δεις τα αποτελέσματα και μη το πετάξεις μέχρι να πάρεις το πτυχίο στα χέρια σου!
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 19:37, 20-05-17:

Ειμαι individual candidate... τελικα ποιο απο τα δυο εννοεις πως ειναι; Registration Code η Student ID;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostis-Palamas : 20-05-17 στις 19:41.
Παράθεση

Ppd3

Νεοφερμένος

H Ppd3 έγραψε στις 19:48, 20-05-17:

Οπωσδήποτε student id για αποτελέσματα στο orfeas .hau (ecpe, except) (ο κωδικός ήταν για την πρώτη σύνδεση και λοιπές πληροφορίες )
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 20:04, 20-05-17:

Νομιζω πως τελικα ειναι το registration code, γιατι μπηκα στη σελιδα με τα αποτελεσματα και μου λεει πως δεν υπαρχουν ακομη διαθεσιμα αποτελεσματα, ενω με το student ID μου βγαζει: Student not found.
Παράθεση

Ppd3

Νεοφερμένος

H Ppd3 έγραψε στις 20:06, 20-05-17:

οκ (πάντως εγω πέρσι που έδωσα αυτο ίσχυε
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 20:31, 20-05-17:

καλα μπορω να ρωτησω και στην εξεταση αυριο ποιο ειναι...
Παράθεση

Ppd3

Νεοφερμένος

H Ppd3 έγραψε στις 20:33, 20-05-17:

Καλή επιτυχία !
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

O Kostis-Palamas έγραψε στις 21:05, 20-05-17:

να' σαι καλα
Παράθεση

NikosRMD

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NikosRMD
Ο NikosRMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O NikosRMD έγραψε στις 22:52, 20-05-17:

Ποιος έδωσε MSU-CELP σήμερα;;
Παράθεση

Lolosa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lolosa
Ο Lolosa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O Lolosa έγραψε στις 00:40, 21-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από NikosRMD
Ποιος έδωσε MSU-CELP σήμερα;;
Τι είναι αυτό?
Παράθεση

GP369 (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη GP369
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

O GP369 έγραψε στις 12:15, 25-05-17:

Βλακα ούτε εγω θα το σκεφτομουν όμως πριν 2 χρόνια που έδινα ecce είπα ότι έχω μετακομίσει και ότι έχασα όλους μου τους φίλους κλπ

Έδωσα ECPE στις 21 και δεν τα πήγα καλά
Κατά πάσα πιθανότητα έχω μείνει...
Έκθεση καλή, όλα τα άλλα απαίσια εκτός του cloze. Ακουστικά που πάντα πιάνω από 80 και πάνω, βάζω στοίχημα ότι ούτε με τη βάση δεν τα έχω περάσει. Προφορικά έχουν μένει...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GP369 : 25-05-17 στις 12:15. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O PanosGR έγραψε στις 09:05, 27-05-17:

Σιγά σιγά, από ό,τι έχω καταλάβει, όπου γίνεται δεκτό το Cambridge γίνεται και το Michigan.
Μίλησα με LSE & Imperial για summer school και δέχτηκαν το προφισιενσι του Μίσιγκαν. Αν το συζητήσετε, νομίζω οτι μπορεί να γίνει δεκτό και για Bachelor's degree.
+ESADE
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giorgos1504, NikosRMD, Τάσος97

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους