Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,067 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,902 μηνύματα σε 93,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 788 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 1,106 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 13:21, 17-04-17:

Παιδιά θα δω το bloody Marry 2006 είναι τρογματικο η όχι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 833 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 14:04, 17-04-17:

The Space Between Us

Νταξει καλουτσικη
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,911 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:31, 17-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
The Space Between Us

Νταξει καλουτσικη
Ποσο της βάζεις; Άκουσα πολύ κακές κριτικές.
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 833 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 14:37, 17-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ποσο της βάζεις; Άκουσα πολύ κακές κριτικές.
5/10
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,911 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:24, 17-04-17:

Εντάξει δεν θα ασχοληθώ σοβαρά τότε
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 15:29, 17-04-17:

Εντάξει δεν θα ασχοληθώ σοβαρά τότε
Χαχαχα δεν αξιζει τοσο Κοιταξε μπορεις να κανεις μια αποπειρα αλλα θα σε παρει ο υπνος πιστευω
Δεν εχει και κατι το ιδιαιτερο η ταινια
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 21:07, 17-04-17:

Καλή ταινία. Παίζει η Καλίσι.

https://www.youtube.com/watch?v=T0MmkG_nG1U
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 00:14, 18-04-17:

Kι εμένα μ' αρεσε! Πολύ γλυκιά ταινία, αλλά όχι κάτι το μεγάλο. Αρκετά ευχάριστη!

P.S μου αρέσει πολύ το στυλ της και αυτός πολύ ωραίος!!! Λατρεύω εικόνα και προφορά.
Παράθεση

Mhtrogoal (Μάριος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mhtrogoal
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε στις 15:59, 19-04-17:

για τριτη φορα το ανυπερβλητο Trainspotting, για οσους δεν το εχετε δει τρεξτε εχει βγει και το 2 φετος.

στα + του το τρομερο soundtrack
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 8,396 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:49, 19-04-17:

Fargo παρά την περιγραφή της ως θρίλερ/ αστυνομική ταινία, έχει και πολλά κωμικά στοιχεία. ευχάριστη ταινία γενικότερα, θα την έβλεπα ξανά.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 09:45, 21-04-17:

Προτάσεις για χαλαρή ταινία σε movie night;
Έχουν ακουστεί από την παρέα ταινίες όπως το "Mean girls" και όχι δεν θα 'θελα, εντάξει να μην δούμε και καμιά βαριά κοινωνική αλλά μην ξεπέσουμε και τελείως.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 8,396 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:09, 21-04-17:

Προτάσεις για χαλαρή ταινία σε movie night;
Έχουν ακουστεί από την παρέα ταινίες όπως το "Mean girls" και όχι δεν θα 'θελα, εντάξει να μην δούμε και καμιά βαριά κοινωνική αλλά μην ξεπέσουμε και τελείως.
Μερικές κατά βάση κωμωδίες:
Death at a funeral
Groundhog day
Stranger than fiction (αν και δεν ξέρω αν θα το πρότεινα τόσο αυτό)
Fargo (το έγραψα και πιο πάνω)
ειδικά το Fargo το προτείνω ανεπιφύλακτα, το είδα ξανά χθες και μου άρεσε ακόμη περισσότερο.
όλες οι παραπάνω ταινίες είναι μια μίξη κωμωδίας και δράματος. όλες όμως βλέπονται ευχάριστα και σου αφήνουν κάτι στο τέλος
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 10:16, 21-04-17:

Ερινύς, το εξωτικό ξενοδοχείo Marigold?

άσχετο...

είδα αυτήν πρόσφατα, ντοκιμαντέρ μικρού μήκους, μου άρεσε πολύ, με έκανε να σκεφτώ!
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,065 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 23:28, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Stranger than fiction (αν και δεν ξέρω αν θα το πρότεινα τόσο αυτό)

why would you ever not?

μμμ ηθελα να δω το fargo αλλα μετα και απο οσα εγραψες πλεον παιρνει προτεραιοτητα
ειδα και το gurdians of the galaxy 1
στην αρχη το προσπερασα γιατι μου φανηκε μια πατατα και μιση 2 ωρων.... τελικως ισως να ταν μια πατατα και μιση απλως εγω εχω γινει πιο δεκτικη στις πατατες. not terrible. pleasant even? (επισης ο lee pace παιζει τον accusor? he's got range)
Κράτα το
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:42, 22-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness

why would you ever not?

μμμ ηθελα να δω το fargo αλλα μετα και απο οσα εγραψες πλεον παιρνει προτεραιοτητα
χαχα θα την πρότεινα για οποιαδήποτε άλλη περίσταση! την έχω δει κι αυτή από 2 φορές και μου άρεσε πάρα πολύ απλά χαλαρή ταινία για Σάββατο βράδυ δεν είναι, κακά τα ψέμματα
όσο για το Fargo, αν το δεις, θέλω πολύ να ακούσω τις εντυπώσεις σου. η αλήθεια είναι πως πέρα από το main plot που αφορά κυρίως κωμικοτραγικές δολοφονίες υπάρχει τεράστιο subplot από κάτω (δεν θα το αναφέρω τώρα για να μην κάνω σπόιλ )
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,065 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 10:36, 22-04-17:

οκαυ ειδα το fargo...
αμμ δε μου φανηκε για χαλαρη ταινια σε movie night (βεβαιως ολα αυτα εξαρτωνται απο την παρεα) μιας και λογω και των κωμικοτραγικων δολοφονιων και της ειρωνιας η αισθηση καταθλιψης τρεχει καπως βαθια. ειναι πολυ εξυπνο και γρηγορο και οι ηθοποιοι πραγματικα ταιριαζουν στους ρολους.
επισης meetmeinmontauk βαλε σ'ενα σποιλερ ποια ειναι η subplot γιατι δεν ειμαι σιγουρη πως πηρα μυρωδια :/
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:08, 22-04-17:

οκαυ ειδα το fargo...
αμμ δε μου φανηκε για χαλαρη ταινια σε movie night (βεβαιως ολα αυτα εξαρτωνται απο την παρεα) μιας και λογω και των κωμικοτραγικων δολοφονιων και της ειρωνιας η αισθηση καταθλιψης τρεχει καπως βαθια. ειναι πολυ εξυπνο και γρηγορο και οι ηθοποιοι πραγματικα ταιριαζουν στους ρολους.
επισης meetmeinmontauk βαλε σ'ενα σποιλερ ποια ειναι η subplot γιατι δεν ειμαι σιγουρη πως πηρα μυρωδια :/
Το πρότεινα κυρίως λόγω των κωμικών στοιχείων που είναι αρκετά. Προσωπικά δεν ένιωσα αυτή την αίσθηση κατάθλιψης, τουλάχιστον όχι τόσο έντονα

δεν ξέρω αν είναι σωστά αυτά που σου έγραψα, σου έγραψα κυρίως τι κατάλαβα εγώ από την ταινία μαζί με μερικά πράγματα που διάβασα σε διάφορα άρθρα
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 11:46, 22-04-17:

Fargo παρά την περιγραφή της ως θρίλερ/ αστυνομική ταινία, έχει και πολλά κωμικά στοιχεία. ευχάριστη ταινία γενικότερα, θα την έβλεπα ξανά.
Δεν χρειάζεται να την δεις ξανά. Υπάρχει σειρά και μάλιστα είναι πολύ καλύτερη από την ταινία. Κάθε season είναι αυτόνομη.
http://www.imdb.com/title/tt2802850/?ref_=fn_al_tt_1
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:51, 22-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Δεν χρειάζεται να την δεις ξανά. Υπάρχει σειρά και μάλιστα είναι πολύ καλύτερη από την ταινία. Κάθε season είναι αυτόνομη.
http://www.imdb.com/title/tt2802850/?ref_=fn_al_tt_1
too late, την ξαναείδα έχω ακούσει για την σειρά, σκέφτομαι να την ξεκινήσω.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:00, 22-04-17:

Το πρότεινα κυρίως λόγω των κωμικών στοιχείων που είναι αρκετά. Προσωπικά δεν ένιωσα αυτή την αίσθηση κατάθλιψης, τουλάχιστον όχι τόσο έντονα

δεν ξέρω αν είναι σωστά αυτά που σου έγραψα, σου έγραψα κυρίως τι κατάλαβα εγώ από την ταινία μαζί με μερικά πράγματα που διάβασα σε διάφορα άρθρα
χαχα
συνηθως δεν μου ερχονται αυτα τα στοιχεια στο μυαλο χαρακτηριζομενα ως sub-plot (νομιζα πως ελεγες για κανα αλλο κρυφο μνμ), αν μην τι αλλο σε αυτη την ταινια θα ελεγα οτι ειναι σχεδον πρωτα

οσον αφορα τη σειρα, η πρωτη σεζον μου αρεσε πολυ και η 2η ειναι καλη απλως λογω πολλης βιας και του πως εκτεινεται σε πολλα μετωπα δε μ αρεσε τοσο.

Κράτα το
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:06, 22-04-17:

χαχα
συνηθως δεν μου ερχονται αυτα τα στοιχεια στο μυαλο χαρακτηριζομενα ως sub-plot (νομιζα πως ελεγες για κανα αλλο κρυφο μνμ), αν μην τι αλλο σε αυτη την ταινια θα ελεγα οτι ειναι σχεδον πρωτα
έχεις δίκιο, απλά κάποιος θα μπορούσε να βασιστεί στην βασική ιστορία (απαγωγή και φόνοι) και να προσπεράσει τα υπόλοιπα
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,759 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:58, 02-05-17:

Dirty Pretty Things

Την είδαμε στο σχολείο λιγάκι αποσπασματικά αλλά μου άρεσε πάρα πολύ σε θέμα πλοκής αλλά και ερμηνειών. Σε μερικές σκηνές με εξόργισε, αλλά συνολικά ήταν πολύ καλή και παρά το θέμα που πραγματεύεται ευχάριστη στο να την παρακολουθήσει κανείς (εννοώ πως δεν ήταν καθόλου βαρετή, γιατί κάποιες σκηνές ήταν ... κάπως ).

Φτηνά Τσιγάρα

Εντάξει, ο Χαραλαμπίδης δε με ξετρελαίνει σαν σκηνοθέτης και η ταινία μου άφησε γλυκόπικρη εντύπωση. Σίγουρα μου άρεσε πάρα πολύ το πως κινήθηκε στην ιστορία με την κοπέλα και πως έδεσε προοδευτικά τους χαρακτήρες, αλλά πέρα απο αυτό με άφησε αδιάφορη.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:20, 05-05-17:

Passengers

μμμ ηταν καλο
Παράθεση

billie perrakis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη billie perrakis
Ο billie perrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O billie perrakis έγραψε στις 15:36, 05-05-17:

ειδα προχθες στο star τον αγνωστο με τον liam Neeson...ωραια ταινια κ ωραιος ηθοποιος
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:08, 07-05-17:

Μόλις είδα το Split.
Μπορώ να πω ότι μ' άρεσε αν και στο τέλος το τράβηξαν λίγο.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,716 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:44, 07-05-17:

Μόλις είδα το Split.
Μπορώ να πω ότι μ' άρεσε αν και στο τέλος το τράβηξαν λίγο.
Το τέλος ήταν περίεργο και το βρήκα υπερβολικό. Αλλά όλη η ταινία ήταν κρίπι.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:13, 07-05-17:

Η θεωρία της ψυχολόγου/ψυχιάτρου μου άρεσε. Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό έχει βάση γιατί ούτως ή άλλως φαντάζομαι ότι τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ σπάνιες (συνήθως υπάρχει απλά μια δεύτερη προσωπικότητα), αλλά την βρήκα ενδιαφέρουσα σαν προσέγγιση. Απλά οκ, από την στιγμή που το κεντρικό θέμα της ταινίας είναι η απαγωγή τριών ανθρώπων από έναν ψυχικά ασθενή, ο οποίος τελικά καταλήγει και σε φόνο, το στίγμα της ψυχικής νόσου γίνεται ακόμα μεγαλύτερο.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,716 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:56, 07-05-17:

Η θεωρία της ψυχολόγου/ψυχιάτρου μου άρεσε. Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό έχει βάση γιατί ούτως ή άλλως φαντάζομαι ότι τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ σπάνιες (συνήθως υπάρχει απλά μια δεύτερη προσωπικότητα), αλλά την βρήκα ενδιαφέρουσα σαν προσέγγιση. Απλά οκ, από την στιγμή που το κεντρικό θέμα της ταινίας είναι η απαγωγή τριών ανθρώπων από έναν ψυχικά ασθενή, ο οποίος τελικά καταλήγει και σε φόνο, το στίγμα της ψυχικής νόσου γίνεται ακόμα μεγαλύτερο.
Τα τελευταία που έγιναν στην ταινία σχετικά με τον πρωταγωνιστή το είδα σε φάση ότι το μυαλό μπορεί να επηρεάσει το σώμα σε μεγάλο βαθμό. Γενικά σαν ταινία με άρεσε.
Παράθεση

Just a sweetie!! (Marguerite des près)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Just a sweetie!!
H Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

H Just a sweetie!! έγραψε στις 09:09, 08-05-17:

About time...Κάτω του μετρίου!
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:16, 08-05-17:

The Matrix
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μιχάλης Τ.
Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε στις 16:47, 08-05-17:

American History X
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 23:56, 18-05-17:

Ghost in the Shell 2017

Με συγχωρειτε ενω παω να ξεπλυνω τα ματια και τη μνημη μου με το αυθεντικο animation.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 00:46, 19-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Just a sweetie!!
About time...Κάτω του μετρίου!
Aχ γιατί; Εγώ το βρήκα πολύ όμορφο και γλυκό. Δεν ήταν η ταινιάρα, σίγουρα.., αν θες να δεις καλή ταινία, δε θα δεις αυτό, αλλά περνάει πολύ ευχάριστα η ώρα. Όμορφη εικόνα, ωραίοι ηθοποιοί. Πολύ γλυκό! Γι' αυτό είναι άλλωστε. Kαι χαιρόμουν και την προφορά.

Τι σε χάλασε;
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerina_kl
H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε στις 10:05, 19-05-17:

"the boy in the striped pyjamas"

Tι ταινιάρα βρε παιδιά! Τι συστήνω ανεπιφύλακτα!
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,957 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 16:35, 19-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina_kl

Την είχα δει πριν 2-3 χρόνια, με στοιχειώνει ακόμη
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:12, 21-05-17:

All about my mother για να εξασκηθεις λιγο στην γλωσσα καλη ειναι, κατα τα αλλα να μην τη δειτε
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:51, 21-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina_kl
Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Την είχα δει πριν 2-3 χρόνια, με στοιχειώνει ακόμη
Την κατέβασα, διάβασα την περιγραφή και νομίζω θα πονέσει η ψυχούλα μου, έτσι;
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerina_kl
H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε στις 08:32, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Την κατέβασα, διάβασα την περιγραφή και νομίζω θα πονέσει η ψυχούλα μου, έτσι;

Η αλήθεια είναι πως ναι, αλλά αξίζει να τη δεις. Περιμένουμε σχόλια
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 23:36, 11-06-17:

Broken Embraces οταν η καθηγητρια σου σου προτεινει συνεχεια Αλμοδοβαρ κι εσυ δεν ξερεις τι αλλο να δεις... πολυ γλυκαναλατη ταινια αν και στην αρχη ειχε λιγο ενδιαφερον
unfriended για να σε παρει ο υπνος καλη ειναι
Παράθεση

Jean

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jean
Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O Jean έγραψε στις 01:16, 12-06-17:

Bus 657 ισως τη βρειτε και ως Heist
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 497 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 08:05, 12-06-17:

Broken Embraces οταν η καθηγητρια σου σου προτεινει συνεχεια Αλμοδοβαρ κι εσυ δεν ξερεις τι αλλο να δεις... πολυ γλυκαναλατη ταινια αν και στην αρχη ειχε λιγο ενδιαφερον
unfriended για να σε παρει ο υπνος καλη ειναι
Δες το El secreto de sus ojos αν δεν το έχεις ήδη δει!
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 08:09, 12-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Δες το El secreto de sus ojos αν δεν το έχεις ήδη δει!
ειχα ξεκινησει να το βλεπω αλλα ειχα προβλημα με τους υποτιτλους. τους ηθελα στα ισπανικα οπωσδηποτε αλλα οσους κι αν κατεβαζα ειτε δεν συμβαδιζαν με τους διαλογους ειτε εγραφαν αλλα αντί αλλων οπότε το παράτησα κάπου στα πρώτα δέκα λεπτά. αλλά αν είναι τόσο καλή θα προσπαθήσω να την δω τελικά με υπότιτλους στα αγγλικά
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,957 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 18:23, 13-06-17:

Freeheld μου άρεσε πολύ η ερμηνεία της Ellen Page, η δε Julianne Moore όπως πάντα εξαιρετική.
Παράθεση

Mhtrogoal (Μάριος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mhtrogoal
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε στις 18:54, 13-06-17:

Sin City: A Dame to Kill For

μετριουτσικο, στανταρ πιο κατω απο το πρωτο
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:31, 13-06-17:

Before I fall

Εντάξει καλούτσικη και περνάει ευχάριστα. Προβλέψιμη αλλά δεν βαριέσαι.
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

O ultraviolence έγραψε στις 20:10, 17-06-17:

Chloe, με το καταπληκτικό soundtrack. Πόσο όμορφο να υπάρχει χημεία μεταξύ δύο ηθοποιών, απίστευτες ερμηνείες από Julianne Moore & Amanda Seyfried.
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

O ultraviolence έγραψε στις 11:38, 23-06-17:

Artificial Intelligence: AI, καταπληκτική αλλά με ψυχοπλάκωσε γαμώτο..
Παράθεση

Dimitris S

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 866 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 11:55, 23-06-17:

The Purge
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,016 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:31, 23-06-17:

Είδα 3 ταινίες τις τελευταίες μέρες:

Limitless. Καλούτσικη, ένα 6.5-7 θα της έβγαζα. Αν και τη βαρέθηκα σε αρκετά σημεία.

Source Code. Και αυτή συμπαθητική αλλά στο ίδιο μοτίβο (go back in time συνεχόμενα) είναι και η Edge of Tomorrow που τη βρήκα αρκετά καλύτερη.

Don't Breath. Εντάξει για ταινία τρόμου δεν είχε και τόσο κακή πλοκή. Καλή για να περάσει η ώρα ή αν έχεις καλή παρέα. 6.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnny15 : 23-06-17 στις 12:42.
Παράθεση

harry akritas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 395 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 11:54, 24-06-17:

Το έχω δει κι εγώ. Λίγο μαλακία μου φάνηκε. Μόνο αίμα και σφαίρες είχε. Ανύπαρκτο σενάριο, όλο υπερβολές και ηρωισμούς, παρόλο που σαν concept αρχικά ακούγεται πολύ ωραίο. Δε μου άρεσε με εξαίρεση κάνα δυο σκηνές.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους