Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,617 εγγεγραμμένα μέλη και 3,078,210 μηνύματα σε 94,907 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 684 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)
Θα ανεβούν
16
18,82%
θα παραμείνουν ίδιες
18
21,18%
Θα πέσουν
51
60,00%

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 17:30, 10-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από peter1990
Aρχες Οικονομικής Θεωριας.
Μπορεί να μου πει κάποιος, ποιες σελίδες είναι ΕΝΤΟΣ υλης απο το 3ο κεφάλαιο του Βιβλιου;
Ευχαριστώ πολύ !
Σελ 53-66 (εκτός οι υποενότητες 5-6-7-8 )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

chris2799

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη chris2799
Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O chris2799 έγραψε στις 10:42, 11-04-17:

Καλησπερα παιδια !! Εχω ξεκινησει επαναληψεις εδω και δυο εβδομαδες.Πιστευετε οτι οι επαναληπτικες ασκησεις του μπαρλα αρκουν για μια σωστη επαναληψη ??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 11:03, 11-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από chris2799
Καλησπερα παιδια !! Εχω ξεκινησει επαναληψεις εδω και δυο εβδομαδες.Πιστευετε οτι οι επαναληπτικες ασκησεις του μπαρλα αρκουν για μια σωστη επαναληψη ??
Νταξει ειναι εγω θα σου προτεινα να διαβαζεις και την θεωρια του σχολικου + να λυσεις κανενα θεμα πανελληνιων

peter1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη peter1990
Ο peter1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O peter1990 έγραψε στις 18:56, 11-04-17:

Ευχαριστω ΠΟΛΥ !

Μην αγχωνεσαι !
Εχω ξεκινησει διαβασμα για πανελληνιες εδω και 1 βδομαδα. Οποτε καλα εισαι !
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 12-04-17 στις 01:20. Αιτία: Διόρθωση διπλού μηνύματος

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,277 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 16:55, 18-04-17:

Καλησπερα παιδια το πασχα περασε σχεδον δυο μηνες και αρχιζετε.
Πως τα πατε με την υλη,φοβαστε? .καλη επιτυχια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fotisapple : 18-04-17 στις 17:01.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

annadm

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annadm
H annadm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H annadm έγραψε στις 19:03, 18-04-17:

γνωριζει καποιος τα θεματα του οεφε της οικονομιας γ'λυκειου] αυτης της βδομαδας ;; θα με βοηθουσατε πολυ, ευχαριστω !!!

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:41, 18-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Καλησπερα παιδια το πασχα περασε σχεδον δυο μηνες και αρχιζετε.
Πως τα πατε με την υλη,φοβαστε? .καλη επιτυχια.
Με την υλη λιγο πολυ νομιζω ολοι την εχουμε τελειωσει
Αγχος καθολου φοβος καθολου,ισα ισα ανυπομονω να τελειωνουμε

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,277 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 20:01, 18-04-17:

Καλή επιτυχία παιδιά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 21:21, 18-04-17:

Καλή επιτυχία παιδιά.
Τύχη να χουμε να πέσουν θέματα που ξέρουμε καλά. Βέβαια δεν μπορεί τα ίδια θέματα να τα ξέρουν όλοι. Οπότε αναθεωρω.

Τύχη να χω να πέσουν θέματα που ξέρω καλά.

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mhtrogoal
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε στις 21:48, 18-04-17:

πλατωνας να πεσει και ολα καλα θα πανε

υλη θα εχει βγει μεχρι τις 10 μαιου, μετα 1 μηνας ιιδιαιτερα και θα ειμαστε κομπλε

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 22:00, 18-04-17:

Τότε σας εύχομαι να πέσουν γνωστά θέματα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

peter1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη peter1990
Ο peter1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O peter1990 έγραψε στις 15:36, 19-04-17:

Καλα μου παιδιά, εγώ δινω δευτερη φορα μετα απο 9 χρονια. Ούτε τον κωδικο πανελληνιων του 2008 δε μου εβρισκε το συστημα ! Μόλα ταυτα ειμαι χαλαρος για το "βγαλσιμο" της υλης ! Για το βγαλσιμο της ψυχης μου δεν ξερω τι παιζει !
Χρειάζεται επικέντρωση στη μελέτη και δουλειά. ΟΧΙ social media, ΟΧΙ αρνητικη διαθεση ! Καλό φαγητο και βολτα στο υπαιθρο. Προσωπικά με ηρεμει η βολτα σε πολυσυχναστους δρομους.
Ευχομαι επιτυχια σε ολους ! Και με το καλό να τα πουμε στη σχολή που θα βρισκομαι απο το Σεμπτεμβρη !
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,730 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:55, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Mhtrogoal
πλατωνας να πεσει και ολα καλα θα πανε

υλη θα εχει βγει μεχρι τις 10 μαιου, μετα 1 μηνας ιιδιαιτερα και θα ειμαστε κομπλε
Έγραφα σήμερα το διαγώνισμα της ΟΕΦΕ στα αρχαία:

Πρωταγόρας ενότητες 6-7!
Και εισαγωγή ένα ΣΛ από την εισαγωγή του Πρωταγόρα...
Και εγώ πιστεύω πως με τον Πλάτωνα θα ''παίξουν'' φέτος....

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,573 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 20:30, 19-04-17:

Πάλι Ηθικά Νικομάχεια ή Πολιτικά θα πέσουν

Βάζουν Σ-Λ ακόμη και στα διαγωνίσματα ΟΕΦΕ;;;;
Χάλασε ο κόσμος...

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη iakovosgreece
Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O iakovosgreece έγραψε στις 20:33, 19-04-17:

Μπράβο σας παιδιά!Εύχομαι να περάσετε εκεί που θέλετε.Εγώ έχω 2 χρόνια ακόμη και θα δώσω μάλλον από θεωρητική.Πάντως δεν έχω αποκλείσει τη θετική.Καλύ τύχη!

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 21:22, 19-04-17:

Καλή δύναμη παιδιά. Άσχετο θα διαβάσετε για ενδοσχολικές η όχι .

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε στις 21:25, 19-04-17:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

καλο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 21:32, 19-04-17:

Μάλλον όχι καλά κάνετε και σε εμάς ο σημαιοφόρος από την τριτη λυκειου που είναι φίλος μου που έβγαλε 19.8/10 δεν θα διαβάσει μου είπε και είναι λογικό εξάλλου σε εμάς οι καθηγητές δίνουν τα θέματα .

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

O Mhtrogoal έγραψε στις 22:07, 19-04-17:

δεν υπαρχει διαβασμα. εκτυπωτης, σκονακι, φραπεδακι χαλαρο και αγιος ο θεος

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 22:08, 19-04-17:

Χαχαχα

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 22:11, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από jj!

Χάλασε ο κόσμος...
Όχι ρε φίλε όχι ηθικά... έχουν μείνει μονο οι δύσκολες ενότητες να βάλουν..

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη the-stockbroker
Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O the-stockbroker έγραψε στις 12:07, 20-04-17:

Παιδιά , επειδή δεν γράφω ΟΕΦΕ δεν ξέρω τι έπεσε. Αν έπεσε 6-7 Πρωταγόρας τότε είναι δύσκολο να βάλουν φέτος γιατί την ενότητα 4 που έχει κάποια σχόλια την έβαλαν το 15.
Όσο για τα Ηθικά , τα έχουν πεθάνει :p δεν έχουν σταματήσει να βάζουν , αν και είναι σχετικά εύκολα.
Εγώ έχω καρφώσει γενικά την 2-3 , 6-7 Πρωταγόρα, 8-9-10 Ηθικά , 13 Πολιτεία , και την 20 Πολιτικά .
Δεν ξέρω τι θα γίνει πάντως θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο.

nefeli1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nefeli1
H nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H nefeli1 έγραψε στις 12:11, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Έγραφα σήμερα το διαγώνισμα της ΟΕΦΕ στα αρχαία:

Πρωταγόρας ενότητες 6-7!
Και εισαγωγή ένα ΣΛ από την εισαγωγή του Πρωταγόρα...
Και εγώ πιστεύω πως με τον Πλάτωνα θα ''παίξουν'' φέτος....
Μήπως είναι εύκολο να μας πεις ποια αποσπάσματα έβαλαν από τις ενότητες 6 και 7; Καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία στις εξετάσεις!

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

O Mhtrogoal έγραψε στις 12:14, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από the-stockbroker
Παιδιά , επειδή δεν γράφω ΟΕΦΕ δεν ξέρω τι έπεσε. Αν έπεσε 6-7 Πρωταγόρας τότε είναι δύσκολο να βάλουν φέτος γιατί την ενότητα 4 που έχει κάποια σχόλια την έβαλαν το 15.
Όσο για τα Ηθικά , τα έχουν πεθάνει :p δεν έχουν σταματήσει να βάζουν , αν και είναι σχετικά εύκολα.
Εγώ έχω καρφώσει γενικά την 2-3 , 6-7 Πρωταγόρα, 8-9-10 Ηθικά , 13 Πολιτεία , και την 20 Πολιτικά .
πολιτεια fingers crossed να πεσει, τα τρια μετοχικα συνολα να τα γραψουμε νερακι

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 12:32, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από the-stockbroker
Ας μην υποτιμάμε την 5 του Πρωταγόρα! Η 6 εξάλλου μπήκε και στον οεφε, λιγότερες πιθανότητες να μπει.
Στα υπόλοιπα με βρίσκεις σύμφωνη εκτός απ αυτό το "θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο"

Ria99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ria99
H Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Ria99 έγραψε στις 12:56, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από jj!

Χάλασε ο κόσμος...
μακαρι να πεσει αριστοτελης

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Ας μην υποτιμάμε την 5 του Πρωταγόρα! Η 6 εξάλλου μπήκε και στον οεφε, λιγότερες πιθανότητες να μπει.
Στα υπόλοιπα με βρίσκεις σύμφωνη εκτός απ αυτό το "θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο"
ολοι τις ιδιες ενοτητες δινουν για σοσ!τυχαιο;ναι αρα δεν θα πεσουν

nkritikos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nkritikos
Ο nkritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nkritikos έγραψε στις 15:16, 20-04-17:

Οι Πανελλαδικές 2017 πιστεύω να αποτελέσουν εξετάσεις που να αναδειχθεί η μαθηματική επιστήμη , η μαθηματική γνώση και μαθηματική σκέψη

Δεα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεα
Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O Δεα έγραψε στις 16:23, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από nkritikos
Οι Πανελλαδικές 2017 πιστεύω να αποτελέσουν εξετάσεις που να αναδειχθεί η μαθηματική επιστήμη , η μαθηματική γνώση και μαθηματική σκέψη
Τα προηγούμενα χρόνια δεν συνέβαινε αυτο?

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 17:08, 20-04-17:

Ούτε εγώ το κατάλαβα .

Ria...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria...
H Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Ria... έγραψε στις 17:11, 20-04-17:

Και εγω ανυπομονώ να τελειώσουμε αλλά φοβάμαι ταυτόχρονα
Αυτά τα θέματα του ΟΕΦΕ, τα βρίσκετε διαδυκτιακά; Αν ναι, μπορείτε να μου γράψετε το λίνκ;
Εγω λύνω, εκτός των βοηθημάτων, και τις πανελλήνιες και τις επαναληπτικές των περασμένων ετών...

PolGR1509

Supervisor

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,111 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 19:06, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ria...
Και εγω ανυπομονώ να τελειώσουμε αλλά φοβάμαι ταυτόχρονα
Αυτά τα θέματα του ΟΕΦΕ, τα βρίσκετε διαδυκτιακά; Αν ναι, μπορείτε να μου γράψετε το λίνκ;
Εγω λύνω, εκτός των βοηθημάτων, και τις πανελλήνιες και τις επαναληπτικές των περασμένων ετών...
Ναι, ανεβαίνουν στην επίσημη σελίδα του ΟΕΦΕ, ωστόσο τα φετινά θα αργήσουν λίγο διότι τα φροντιστήρια πληρώνουν συμμετοχή στις εξετάσεις και αν ανέβαιναν κατευθείαν δεν θα είχε κανένα νόημα. Μπορείς να τα βρεις εδώ!

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 19:25, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Ναι, ανεβαίνουν στην επίσημη σελίδα του ΟΕΦΕ, ωστόσο τα φετινά θα αργήσουν λίγο διότι τα φροντιστήρια πληρώνουν συμμετοχή στις εξετάσεις και αν ανέβαιναν κατευθείαν δεν θα είχε κανένα νόημα. Μπορείς να τα βρεις εδώ!
Ααααα σε ευχαριστώ πολύυυ

Να μην ψάχνω για τα φετινά, ακόμα.

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 20:58, 20-04-17:

Σχετικά με τον ΟΕΦΕ... Σοβαρά τώρα, λύνετε αυτά τα θέματα;;; Είτε περασμένων ετών είτε τα νέα που έχουν βγει τώρα, που θα είναι ίδιας δυσκολίας;
Βρε μήπως να το αφήσω για φέτος και να το κοιτάξω απο του χρόνου;;; Προσπάθησα να λύσω τα 2 επαναληπτικά του 2016 στα Μαθηματικά κατεύθυνσης, και πέρα απο την θεωρία, απο τα άλλα 3 θέματα έλυνα υποερωτήματα και κανένα θέμα ολόκληρο...

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 21:06, 20-04-17:

Ο οεφε βάζει πολύ δύσκολα εγώ πάω Β λυκειου στην άλγεβρα στο σχολείο γράφω 19,19.5 και 20 και στο οεφε έχω γράψει 16,11,15.1

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 21:09, 20-04-17:

Ο οεφε βάζει πολύ δύσκολα εγώ πάω Β λυκειου στην άλγεβρα στο σχολείο γράφω 19,19.5 και 20 και στο οεφε έχω γράψει 16,11,15.1
Θα το σταματήσω και θα συνεχίσω το συστημά μου, διαφορετικά η ψυχολογία θα φτάσει στα τάρταρα

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 21:21, 20-04-17:

Δεν το είπα έτσι . Καλή επιτυχία .

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 22:44, 20-04-17:

Σχετικά με τον ΟΕΦΕ... Σοβαρά τώρα, λύνετε αυτά τα θέματα;;; Είτε περασμένων ετών είτε τα νέα που έχουν βγει τώρα, που θα είναι ίδιας δυσκολίας;
Βρε μήπως να το αφήσω για φέτος και να το κοιτάξω απο του χρόνου;;; Προσπάθησα να λύσω τα 2 επαναληπτικά του 2016 στα Μαθηματικά κατεύθυνσης, και πέρα απο την θεωρία, απο τα άλλα 3 θέματα έλυνα υποερωτήματα και κανένα θέμα ολόκληρο...
Δεν έχω μπει καν στον κόπο να κοιτάξω θέματα μαθηματικών του ΟΕΦΕ. Αρνούμαι να κοιτάξω κατάματα την αποτυχία.
Δεν με δυσκολεύουν πάντως τα θέματα της έκθεσης του οεφε. Όσον αφορά το ΑΟΘ, είναι λίγο τσιμπημένα.

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,730 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 13:13, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από nefeli1
Μήπως είναι εύκολο να μας πεις ποια αποσπάσματα έβαλαν από τις ενότητες 6 και 7; Καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία στις εξετάσεις!
Από την ενότητα 7 έβαλαν το κομμάτ περι θανατικής ποινης.
Από την ενότητα 6, το κομμάτι ξεκινούσε σχεδόν ακριβώς εκεί που άρχιζε να μιλά για την έλλογη ποινή.

Η μια ερμηνευτική ήταν για τα χαρακτηριστικά της έλλογης ποινής ( άρα ήθελε και τις σημασίες του λογου και τη διαφορά του κολάζω με το τιμωρούμαι)

Η άλλη ήθελε να σχολιάσεις την τελευταία φράση της 6ης δηλαδη: Ότι η αρετή είναι διδακτή, στο έχω αποδείξει επαρκώς, Σωκράτη, όπως μου φαίνεται
Και η άλλη ήταν να σχολιάσεις τη φαινομενική αντίφαση στα λόγια του Πρωταγόρα σχετικά με τον χαρακτήρα που πρέπει να έχει η ποινή με στοιχεία και από την 6η και από την 7η ενότητα.

Τώρα για το τι θα πέσει... Από Αριστοτέλη, πιστεύω και εγώ πως αν βάλουν, θα βάλουν την 20 των πολιτικών σίγουρα. Τώρα για τα ηθικά δεν ξέρω ρε παιδιά. Τον καημένο τον Πλάτωνα στην άκρη;
Καθίστε μη πάμε και δούμε Πρωταγόρας ενότητες 1 και 2 ή 1 και 3

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 13:43, 21-04-17:

Ειναι αρκετα τσιμπημενα και πολλα ειναι τελειως ηλιθια(νταξει οχι ολα αλλα τα περισσοτερα)...Εγω προσωπικα για την θετικη κατευθυνση πιστευω κανα σ,λ η β θεμα αξιζουν απλα για να εξετασεις τον εαυτο σου αν ξερεις καλα την θεωρια

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 13:51, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Δεν έχω μπει καν στον κόπο να κοιτάξω θέματα μαθηματικών του ΟΕΦΕ. Αρνούμαι να κοιτάξω κατάματα την αποτυχία.
Δεν με δυσκολεύουν πάντως τα θέματα της έκθεσης του οεφε. Όσον αφορά το ΑΟΘ, είναι λίγο τσιμπημένα.
Τσιμπημένα ή εκτός θέματος; ΑΟΘ, Δ θέμα σχεδόν κάθε χρόνο πέφτει τιμή-ποσότητα ισορροπίας και συναρτήσεις ή ανώτερη-κατώτερη τιμή, όχι αυτά που είδα χθες!
Και για Γ θέμα, εκτός απο ΑΕΠ, ήταν είτε ΚΕ είτε ΑΡ, ΜΡ κλπ. Φέτος πιστεύω οτι θα πέσει κόστος

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Ειναι αρκετα τσιμπημενα και πολλα ειναι τελειως ηλιθια(νταξει οχι ολα αλλα τα περισσοτερα)...Εγω προσωπικα για την θετικη κατευθυνση πιστευω κανα σ,λ η β θεμα αξιζουν απλα για να εξετασεις τον εαυτο σου αν ξερεις καλα την θεωρια
Ναι, καμία σχέση με τα θέματα....

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:29, 21-04-17:

Τσιμπημένα ή εκτός θέματος; ΑΟΘ, Δ θέμα σχεδόν κάθε χρόνο πέφτει τιμή-ποσότητα ισορροπίας και συναρτήσεις ή ανώτερη-κατώτερη τιμή, όχι αυτά που είδα χθες!
Και για Γ θέμα, εκτός απο ΑΕΠ, ήταν είτε ΚΕ είτε ΑΡ, ΜΡ κλπ. Φέτος πιστεύω οτι θα πέσει κόστος

Ναι, καμία σχέση με τα θέματα....
Στην χημεια εχουν βαλει (αν δεν κανω λαθος) ασκησεις που να χρειαζεται να παρεις τον αυτοιοντισμο του νερου(κατι που δεν εχει πεσει ποτε πανελελε )

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 19:52, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Στην χημεια εχουν βαλει (αν δεν κανω λαθος) ασκησεις που να χρειαζεται να παρεις τον αυτοιοντισμο του νερου(κατι που δεν εχει πεσει ποτε πανελελε )
Λίγο πολύ συγκεκριμένα πράγματα ζητάνε στα δικά μας τα μαθήματα, που δεν παίζει πολύ θεωρία.

γόρδιονΣουτιέν

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη γόρδιονΣουτιέν
H γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H γόρδιονΣουτιέν ΠΑΠΙΤΣΟΥΛΟ έγραψε στις 21:28, 21-04-17:

Θα αυτοκτονησω με τονοτιλ πλας κα βιταμινη C
Το αποφασισα
#ligoemeine

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 21:38, 21-04-17:

Ψυχραιμία παιδιά .

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 22:48, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από γόρδιονΣουτιέν
Το αποφασισα
#ligoemeine
Οταν βλεπεις το γραμμα c και σκεφτεσαι σταθερες ολοκληρωσης (αντιπαραγωγιση)

mechaniceng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mechaniceng
Ο mechaniceng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O mechaniceng έγραψε στις 00:12, 22-04-17:

Το κάψες ρε φιλέ

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

O Mhtrogoal έγραψε στις 09:06, 22-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από γόρδιονΣουτιέν
Το αποφασισα
#ligoemeine
ποτε τονοτιλ, μονο Lanes all in one

γόρδιονΣουτιέν

Μαθητής Γ' λυκείου

H γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H γόρδιονΣουτιέν ΠΑΠΙΤΣΟΥΛΟ έγραψε στις 13:09, 22-04-17:

νιωθω σαν τις γιαγιαδες που συζητουν ποιο χαπι ειναι καλυτερο

γόρδιονΣουτιέν

Μαθητής Γ' λυκείου

H γόρδιονΣουτιέν ΠΑΠΙΤΣΟΥΛΟ έγραψε στις 16:48, 23-04-17:

Εγραψε κανενας βιολογια οεφε χθες;

shadow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 21:45, 23-04-17:

Παιδια τα καρτελακια εχουν βγει;

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους