Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,145 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,500 μηνύματα σε 96,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 347 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολικά Ερωτηματολόγια

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 23:57, 17-03-08:

Κάποιες παρατηρήσεις:

1. Δεν είναι απαραίτητο να πάρεις τεχνολογική για να περάσεις σε σχολή πληροφορικής. Ίσως σε βοηθήσει λίγο το μάθημα (λίγο όμως), αλλα δεν σημαίνει οτι δεν θα μπορείς να παρακολουθήσεις σε σχολή πληροφορικής, στην οποία έτσι και αλλιώς θα τα μάθεις απο την αρχή (εγώ απο θετική μπήκα, και έμαθα C στη σχολή)

2. Αν θες να ασχοληθείς με κάποια γλώσσα απο τώρα, οποιαδήποτε γλώσσα και να διαλέξεις (έξω απο assembly και εξειδικευμένες γλώσσες που είναι κάπως έξω απο την λαβή σου αυτή τη στιγμή) είναι καλή, αν και η C θα σε βοηθούσε να καταλάβεις ορισμένα πράγματα για την λειτουργία του υπολογιστή και του λειτουργικού συστήματος, έτσι ωστε να έχεις μια ιδέα για το πως κάποια πράγματα δουλεύουν, κάτι που είναι αρκετά πιο χρήσιμο απο το να μάθεις να φτιάχνεις αυτά καθεαυτά τα προγράμματα.

Αν πάντως επιλέξεις τεχνολογική, stick to Γλώσσα (νομίζω οτι υπάρχει και compiler για αυτήν) για να επηρρεαστείς όσο λιγότερο γίνεται απο τις άλλες γλώσσες και να μην τα μπερδέψεις εν τέλει.

Όχι δεν είναι γλώσσα, αλλά μάθε πρώτα να χρησιμοποιείς αλγόριθμους και μετά κάνεις σοβαρή εφαρμογή...
Δυστυχώς, ισχύει το οτι αν δεν δείς ένα δυο πράγματα να τρέχουν (και πως τρέχουν), όση θεωρία και να κάνεις απο αλγόριθμους δεν θα μάθεις τίποτα. Για τη Γλώσσα πάντως υπάρχουν και compilers πιστεύω, ωστε να καταφέρεις να τρέξεις αυτό που φτιάχνεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Diabasmenos135

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Diabasmenos135
Ο Diabasmenos135 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Diabasmenos135 έγραψε στις 18:38, 19-03-08:

σχετικά με την εργασια δημοσκόπησης με τον τρόπο αθλησης των νέων μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω ποια είναι ανεξαρτητη και ποια εξαρτημένη μεταβλητη επειδή μπερδεύτηκα πλιζζζζζζ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη !Βάλια!
H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 20:26, 19-03-08:

Παιδιά εγώ έχω ένα πρόβλημα και δεν μπορώ να μπαίνω σε πολλές ιστοσελίδες όπως και σε αυτήν, δεν ξέρω γιατί..ίσως ο συνδιασμός Mcafee me parental control twn vista...

Παράθεση

smaragda

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη smaragda
H smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H smaragda έγραψε στις 00:01, 22-03-08:

σε ευχαριστω πολύ.Τα μοιρασα στο σχολείο κ εβγαλα τα ποσοστα!Να'σαι καλα!

Παράθεση

κ@τεριΝ@ (κατερινα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη κ@τεριΝ@
H κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H κ@τεριΝ@ έγραψε στις 19:05, 22-03-08:

γεια σας. με λενε κατερινα. ειμαι 16. παω 1η λυκειου και 8ελω βοηθεια με την εργασια μου στην τεχνολογια...ποιος μπορει να βοηθησει;;;;; το προβλημα ειναι με το ερωτηματολογιο.......!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ariana
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 16:25, 23-03-08:

Το θέμα της εργασίας μου είναι: "Κατά πόσο το άγχος επηρεάζει την επίδοση των μαθητών."

Μήπως έχετε καμία ιδέα για το τι ερωτήσεις μπορώ να βάλλω στο ερωτηματολόγιο;;;

Παράθεση

tanoulitsa (Τανια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tanoulitsa
H Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H tanoulitsa έγραψε στις 20:26, 24-03-08:

Ψηφισα και γω!

Παράθεση

ΗΡΩ22172

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΗΡΩ22172
H ΗΡΩ22172 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΗΡΩ22172 έγραψε στις 23:41, 24-03-08:

ψηφισα και γω!!!!! πολυ πολυ καλη εργασια!

Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αντώνης
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 636 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε στις 00:11, 25-03-08:

Καλή επιτυχία.
Ψήφισα όπου μπορόυσα!

Παράθεση

thefox

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη thefox
Ο thefox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thefox έγραψε στις 19:27, 08-05-08:

Εχω θεμα, αλοολ και μαθητες! πως ακριβως να την γραψω? τι να κανω?
πληρη σκωταδια!!!

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 19:28, 08-05-08:

ενα ερωτηματολογιο για τους συμμαθητες σου ισως. Αν παραδιδεις τη δευτερα λιγο δυσκολο βεβαια...

Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sophaki983
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε στις 20:15, 08-05-08:

θα σου πρότεινα στην αρχή να έγραφες γενικά για το αλκόολ και τις επιπτώσεις του στους μαθητές.... και μετά να προσθέσεις και το ερωτηματολόγιο...... κοίτα αν έχεις όρεξη και κουράγιο πραγματικά βγαίνει μέχρι τη δευτέρα... Καλό κουράγιο πάνω από πόλλα και μην απελπίζεσαι... Λοιπόν και εδω είναι μερικά γενικά για το αλκόολ
http://ec.europa.eu/health-eu/my_lif...l/index_el.htm

και αν θές και άλλα μπορείς να πας στο google και να αναζητήσεις sites σχετικά με τα οινοπνευματώδη ποτά και τις επιπτώσεις του.....

Παράθεση

thefox

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη thefox
Ο thefox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thefox έγραψε στις 19:16, 09-05-08:

το ερωτηματολογιο ισα ισα που θα υαρχει ως χαρτι, τα αποτελεσματα θα τ βαλω μονος μ,
μπορει να μου πει κανεις την δωμη της εργασιας?

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη SCULLY
H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε στις 08:34, 10-05-08:

δν ξερω ι συμβαινει στο σχολειο σου σχετικα με τη δομη της εργασιας αλλα σε μας ειπαν οτι πρεπει να ακολουθησουμε τα βηματα που υπαρχουν στο σχολικο βιβλιο(τιτλος,σκοπος ερευνας...)

Παράθεση

Ωρίωνας

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ωρίωνας
Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Ωρίωνας έγραψε στις 10:09, 10-05-08:

Η δομή της εργασίας όπως μας την έδωσε σε φυλλάδια ο καθηγητής μας (αγνοήστε τις σημειώσεις για το τετράδιο):

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ergasia.jpg
Εμφανίσεις:  449
Μέγεθος:  128,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ergasia2.jpg
Εμφανίσεις:  229
Μέγεθος:  155,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ergasia3.jpg
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  129,0 KB  

Παράθεση

alexis10

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη alexis10
Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O alexis10 έγραψε στις 19:06, 13-05-08:

Εχω εργασια τεχνολογια μπορει καποιος να βοηθησει απο το 6 σταδιο και μετα καποιος που να τα ξερει?:thanks:

Παράθεση

Silent Walker

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Silent Walker
H Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Silent Walker έγραψε στις 19:07, 13-05-08:

νωρίς-νωρίς το θυμήθηκες!
εγώ έκανα μια μακέτα με την παρέα μου!
τι εκτο σταδιο λες??

Παράθεση

alexis10

Μαθητής Α' λυκείου

Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O alexis10 έγραψε στις 19:09, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Silent Walker
νωρίς-νωρίς το θυμήθηκες!
εγώ έκανα μια μακέτα με την παρέα μου!
τι εκτο σταδιο λες??
για Α λυκειου

Παράθεση

Silent Walker

Μαθητής Β' λυκείου

H Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Silent Walker έγραψε στις 19:13, 13-05-08:

ε Α λυκείου είμαι!το βιβλίο το έχεις;
7ο:Περιγραφή των ορίων περιορισμού της έρευνας
8ο:Περιγραφή της διαδικασίας που ακολούθησε ο ερευνητης
9ο:Ορισμοί
10ο:Συμπεράσματα
11ο:....

Παράθεση

alexis10

Μαθητής Α' λυκείου

O alexis10 έγραψε στις 19:52, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Silent Walker
ε Α λυκείου είμαι!το βιβλίο το έχεις;
7ο:Περιγραφή των ορίων περιορισμού της έρευνας
8ο:Περιγραφή της διαδικασίας που ακολούθησε ο ερευνητης
9ο:Ορισμοί
10ο:Συμπεράσματα
11ο:....
Στα συμπερασματα τι ακριβως βαζω ξερεις;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 12-12-10 στις 17:55. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Silent Walker

Μαθητής Β' λυκείου

H Silent Walker έγραψε στις 20:23, 13-05-08:

τα αποτελεσματα της ερευνας κ που καταληγεις!Δλδ αν κανεις για ποτο κ βγηκαν οτι τα παιδια καταναλωνουν αλκοολ απο μικρη ηλικία, θα συμπεράνεις πως έρχονται σε επαφή με αυτό απο μικρή ηλικία ή ότι άλλο πιστεύεις εσύ(πχ.οι γονείς δεν τα μαθαίνουν τις σωστές αρχές)..
Αχ δεν ξερω αν βοηθω κθλ...

Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 797 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 22:44, 25-09-08:

Ακυρώθηκε η Τεχνολογία φέτος σε εμάς επειδή ο Φυσικός αποφάσισε εκείνη την ώρα να μας κάνει Φυσική αλλά στα βιβλία να γράφει Τεχνολογία. Πάνε και οι εργασίες,πάει και το καναβούρι, πάνε και όλα. Μας είπε ότι η Τεχνολογία είναι ένα χαζό μάθημα για να κοξάται ο μαθητής.:s
Αφού σήμερα που μας εξέτασε για πρωτη φορα δεν ήξερε ούτε το μάθημα αφήστε που φάγαμε την ωρα όλη για να μας αποδείξη ότι ξέρει να λύνει μία άσκηση του βιβλίου μας,η οπίοα και πάλι την έλυσε λάθος. Όποιος έχει σχέσεις με Λαμία ας μου στείλει πμ να μου πειε άν τον ξέρει.

Περιμένω τις γνώμες σας επί τουθέματος.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 22:47, 25-09-08:

Βλακείες λέει γιατί η Τεχνολογία είναι το μόνο μάθημα που προσεγγίζει την ερευνητική διαδικασία ακαδημαικού επιπέδου και ξεφεύγει από το ηλίθιο, παπαγαλίστικο σύστημα της "ύλης" του σχολείου. Βεβαίως όταν ο άλλος είναι μαλάκας και άσχετος, όντως, καλύτερα να κάνει Φυσική. Εμείς, ευτυχώς, είχαμε πέσει σε κάποιον που ήταν καθηγητής στην Αυστραλία επί χρόνια, οπότε το εξετίμησε αλλιώς το μάθημα.

Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 989 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 23:05, 25-09-08:

Η αποψη μου ειναι πως κακως ακυρωθηκε καθε μαθημα εχει την δικη του αξια και εχει κατι να προσφερει..ειδικα αυτο της τεχνολογιας που βοηθα πιο πολυ για την μετεπειτα πορεια οπως πολυ σωστα ειπε ο Μιβ..

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 13:21, 26-09-08:

Ακριβώς.. Το κάθε μάθημα προσφέρει και κάτι διαφορετικό, θα πρέπει να τα κάνουμε όλα.. Άλλωστε, όπως είπε και ο μιβ, το μάθημα αυτό είναι το μόνο που ξεφεύγει απο την πεπατημένη, δεν βασίζεται στην ιδέα της εξέτασης, του παπαγαλίστικου συστήματος και μας εισάγει στη δημιουργία και τον πρακτικισμό κατα κάποιο τρόπο..
Και όσο κι αν δε μ'αρεσει το μάθημα αυτό, ξέρω πως πρέπει να το κάνω και να πάρω όσα πράγματα έχει να μου δώσει..
Κάτι άλλο: Αυτό που έκανε ο καθηγητής, να γράφει δλδ στα χαρτιά τεχνολογία και στην ουσία να διδάσκει φυσική δεν είναι σωστό, νόμιμο.. Έτσι δεν είναι?

Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Jenny
H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 758 μηνύματα.

H Jenny έγραψε στις 13:23, 26-09-08:

Φαντάσου ούτε φυσική ούτε Τεχνολογία δεν ξέρει να διδάξει ο συγκεριμένος καθηγητής...Έλεος!

Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη AlexanderV
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε στις 18:10, 27-09-08:

Tο μάθημα της τεχνολογίας πρέπει να είναι μάθημα έρευνας κι πειραματισμού κι να στηρίζετε σε εκπαιδευτικά συστήματα όπως το Φιλανδικό δλδ το αντίθετο από το τωρινό μας σύστημα της παπαγαλίας που έχει αυτοσκοπό το βαθμό κι τις πανελήνιες. Είμαι πολύ τυχερός γιατί στο σχολείο μου από φέτος θα γίνει σοβαρότατη προσπάθεια να γίνει έτσι το μάθημα κι μάλλον θα πετύχει καθώς απ'ότι έμαθα οι φετινοί καθηγητές κι το εγραστήριο είναι μακράν καλύτερα από τις προηγούμενες χρρονιές.
Επίσης έχουμε 2 ηλεκτρονικά μικροσκόπια τα οποία θα χρησιμοποιήσουμε αρκετά. Παρόλα αυτά στη Γαλλία που ξέρω από το γυμνάσιο το κάθε παιδί χρησιμοποιεί δικό του (ηλ.μικρ.) κι κάνει τέτοιες εργασίες (στιλ του καινούριου μαθήματος για την ελλάδα "τεχνολογία") ακόμη κι στη βιολογία...

Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 797 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 23:07, 29-09-08:

΅Εγώ του είπα κάτι τέτοια του"Φυσικού' και μου είπε ότι η τεχνολογία είναι το πλέον παπαγαλίστικο μάθημα:s

Παράθεση

Sed (Στάθης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sed
Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O Sed έγραψε στις 16:27, 30-09-08:

Ενώ εμείς που κάνουμε τεχνολογία τι να σου πω… καλύτερα να μας άφηναν να σχολούσαμε με 6ωρο >.>

Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 11:45, 01-10-08:

Ξέρετε κανένα νόμιμο πάντα τρόπ ώστε να αλλάξου με καθηγητή?

Παράθεση

ultimater

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ultimater
Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε στις 12:41, 01-10-08:

αχχχχ...

Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 13:47, 01-10-08:

Εμένα το μάθημα της Τεχνολογίας μου άρεσε πάρα πολύ:

-Καταρχήν μάθαμε τί είναι τεχνολογία, την ιστορία της τεχνολογίας καθώς και το μέλλον της.
-Μάθαμε να οργανωνόμαστε π.χ. ποιός θα φτιάξει τι, σε ποιό χρονικό όριο, πώς θα δουλέψουμε για να βρούμε πληροφορίες, πώς θα συντάξουμε εργασία (πράγμα καλό καθώς τα πανεπιστήμια λειτουργούν με εργασίες, οπότε μαι εξικοίωση δε βλάπτει)
-Ενασχολούμαστε με κατασεκυές και μακέτες πράγμα πολύ ωραίο και δημιουργικό μέσα από το στείρο μάθημα άλλων μαθημάτων και του παπαγαλίστικου χαρακτήρα
-Επίσης μας έμαθε να οργανωνόμαστε σε ομάδες και τελικώς να καταλάβουμε πως όταν συνεργαστούμε όλοι μαζί και αποφασίσουμε να φτιάξουμε κάτι (βιομηχανική μονάδα, συσκευή κλπ), μπορούμε να κάνουμε τα πάντα. ΚΑι νομίζω σε όλυος άρεσε στο τέλος της χρονιάς είδε πράγματα να υλοποιούνται. ΤΗ βιομηχανική μου μονάδα ακόμη την έχω και υπερηφανεύομαι!!!

Αλλά ούτε ο καθηγητής φταίει. Το υπουργείο φταίει που ένα μάθημα νορμάλ έβαλε και αυτό το καταστρατηγεί με το να το κάνουν άλλοι καθηγητές ή να μην το οργανώνει σωστά. Π.χ. τα υλικά των κατασεκυών μόνοι μας τα πληρώσαμε ή βοηθούσε ο σύλλογος.

Παράθεση

Dodos-7

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dodos-7
Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Dodos-7 έγραψε στις 17:28, 01-10-08:

Εμείς α,β γυμανσίου στην τεχνολογία είχαμε τον καλυτερο καθηγητή που μας έχει κατσει γενικως(εννοώ απο τροπο που διεξήγαγε το μάθημα γιατι δεν μπορείς να συγκρίνεις αρχαία με τεχνολογία) ο θεός να τον έχει καλα όπου κι αν βρίσκεται αλλά φέτος εχουμε μια που ολη την ωρα γράφουμε στο τετράδιο χωρις να μιλάμε για τιποτα

Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria ts
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H maria ts έγραψε στις 13:24, 03-10-08:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Απαγορεύεται να ζητάτε έτοιμες εργασίες. Μηνύματα τέτοιων παρακλήσεων διαγράφονται άμεσα.
--------------------------------------------------

παίδες βοήθεια...έχουμε έναν στην τεχνολογία που είναι δέκα χρόνια καθηγητής και δεν θέλει να βλέπει τις ίδιες εργασιες....άσε που τις θέλει και γρήγορα...μηπως έχετε να μου προτείνετε ένα θέμα πρωτότυπο και σχετικά εύκολο;;; μέρχρι την Δευτέρα πρέπει να εχω βρει...

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 13:28, 03-10-08:

Αν περιμενεις οτι εδω θα βρεις ετοιμη εργασια...μαλλον σε λαθος μερος ηρθες

Το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να σου δωσουμε ιδεες και συμβουλες...

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 13:35, 03-10-08:

Δε ζητησε ετοιμη εργασια η κοπελα.

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 13:55, 03-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Δε ζητησε ετοιμη εργασια η κοπελα.
Την προειδοποιησα,απλα

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 738 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 14:30, 03-10-08:

Εγώ είχα ετοιμάσει μια εργασία με θέμα Internet και νέοι.
Με ψάξιμο στο google μπορείς να βρεις πάρα πολύ υλικό.

Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H maria ts έγραψε στις 14:36, 03-10-08:

και εγω το σκεφτικα αυτο αλλα δεν με αφησε...και για τα αναβολικα του ειχα πει αλλα ολο οχι και οχι λεει...

Παράθεση

who

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη who
Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

O who έγραψε στις 14:43, 03-10-08:

Αν και όχι πολύ πρωτότυπο, εγώ είχα κάνει στην Α' λυκείου Εργασία με θέμα "Η μόλυνση των θαλασσών & πως αυτό επηρεάζει τις τροφικές αλυσίδες"! Μάλιστα, μας είπε ότι ήταν και η καλύτερη εργασία που είχε δει ποτέ Την ίδια εργασία την έδωσα να του την πάει και ο αδερφός μου όταν πήγε Α' Λυκείου και, όταν την είδε ο καθηγητής του είπε:"Α, ωραία εργασία, έχω μια ίδια πάνω στο γραφείο μου!"

Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H maria ts έγραψε στις 14:47, 03-10-08:

χαχα...καλο!!...αλλα ουτε και αυτο θα με αφησει....τον ειχε ρωτησει μια κοπελα...
-----------------------------------------
ασε δεν προκειται να βρω ποτε θεμα....................

Παράθεση

Antigoni_18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Antigoni_18
H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε στις 14:53, 03-10-08:

Επειδή το μάθημα είναι Τεχνολογία θα σου πρότεινα μια εργασία με θέμα: Ο πράσινος υπολογιστής

Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H maria ts έγραψε στις 15:11, 03-10-08:

εε μαλλον δεν το επιασα αυτο...

Παράθεση

Antigoni_18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Antigoni_18
H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε στις 15:17, 03-10-08:

Δεν κατάλαβες το θέμα; Σου προτείνω ως θέμα εργασίας σου τον πράσινο υπολογιστή. Ο πράσινος υπολογιστής, δεν ξέρω αν τον έχεις ξανακούσει ποτέ, πληροφοριακά αφορά την εξοικονόμηση ενέργειας. Να σε παραπέμψω σε μια ιστοσελίδα που έχει κάποιες πληροφορίες: http://www.eexi.gr/?q=node/1545

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 15:39, 03-10-08:

Angel πολύ καλή ιδέα!:no1: Ίσως κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο......

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,243 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:39, 03-10-08:

http://users.dra.sch.gr/annpaschal/w1.htm
εψαξα και βρηκα καποοια θεματα....

Παράθεση

kalabakeza

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη kalabakeza
H kalabakeza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H kalabakeza έγραψε στις 15:46, 03-10-08:

ένα πολύ καλό θέμα είναι τα Φωτοβολταϊκά...νομίζω πως αυτό θέμα θα ενθουσιάσει τον καθηγητή σου, μιας και σίγουρα δεν θα του ξαναέχει παρουσιαστεί τέτοιο θέμα....για περισσότερα επί του θέματος ψάξε στο γκουγκλ!!!

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 16:04, 03-10-08:

Ρε παιδια οι εργασιες της τεχνολογιας δεν πρεπει να ειναι περιγραφικες, αλλα πειραματικες. Πρεπει να βρειτε ενα θεμα, να κανετε πειραματα και μετρησεις και να το παρουσιασετε. Ή αν οχι πειραματα, εστω δημοσκοπηση.

Παράθεση

pelekanos92

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη pelekanos92
Ο pelekanos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O pelekanos92 έγραψε στις 18:02, 03-10-08:

Ένα πολύ ωραίο και πρωτότυπο θέμα είναι "Η παρερμηνεία συμβόλων και εικόνων". Μπορείς να γράψεις για την σβάστικα, για την πεντάλφα, για πίνακες του Da Vinci, κλπ. Ψάξε λίγο στο internet και θα μάθεις περισσότερα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Παράθεση

Sulfur

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sulfur
H Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Sulfur έγραψε στις 18:20, 03-10-08:

Γραψε για ενα χημικο φαινομενο και συνεννοήσου με τον καθηγητη/τρια της Χημειας σου ετσι ωστε να σου παρεχει τα καταλληλα υλικα !και αμα εχετε και χημειο κανε την παρουσιαση με slide και πειραμα!!!!!!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους