Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,362 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,292 μηνύματα σε 96,252 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 400 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 19:04, 18-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
παιδιά ότι έχετε παρατηστε το μαχαίρι όποιος θέλει να συνεχίσει συνεχίζει μετά τις εξετάσεις.
Όποιος δεν ενδιαφέρετε για τις πανελλαδικές ή θέλει να κάνει πρωταθλητισμό φυσικά να μην διακόψει για κανέναν λόγο την προπόνηση του.
Αθλητισμό δε γίνεται;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexbz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη alexbz
Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O alexbz έγραψε στις 00:16, 11-07-13:

εγω απο 74 πηγα 92 και ακομα φαινομαι σαν 80 χαψαχα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eya95 (Εύα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eya95
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε στις 15:59, 11-07-13:

εγω απο 48 πηγα 55 -.- -.- -.-

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣ Σ.
Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 16:27, 11-07-13:

Εγώ επείδη είχα τις πκε μετά τις εξετάσεις(και έπρεπε να χάσω αν δεν ήθελα να κοπω) συνέχισα προπονήσεις και έχασα 6-7 κιλά.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 967 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 22:09, 11-07-13:

Αχ κριμα να παρω κιλά μιας και έχασα αρκετά τωρα..
Προς το παρόν είμαι 49, κατά το Μάιο θα γίνω καμια 60αρια όπως φαίνεται..
Εκτός κι αν συνεχίσω την τακτική που ακολουθώ στις εξετάσεις: "what? δεν έφαγα για μεσημέρι? δεν πειράζει άυριο τότε"

Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑνεξαρτητηΛεμε
H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε στις 22:46, 11-07-13:

εγώ λόγω άγχους ή που θα μου κοβόταν τελείως η όρεξη ή που θα έτρωγα παραπάνω απ ότι πρέπει..έτσι από μεταβολισμό αφήστε
πήρα γύρω στα 3,τα έχασα και τώρα τα έχω σχεδόν ξαναπάρει..θα φταίει που τρώω το βράδυ
πάντως τα περισσότερα παιδιά έβαλαν κιλά

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 19:55, 18-09-13:

παιδια, διαβαζω οτι οι περισσοτεροι απο εσας στην γ λυκειου βαζετε κιλα... εγω πιστεω πως θα χασω ... ειμαι 1.85 και ειμαι 72 κιλα και καποιες μερες δεν τρωω καν μεσημεριανο (τις περισσοτερες μερες) επειδη εχω φροντ μετα και βιαζομαι να διαβασω... :/ με αποτελεσμα να τυχει καποιες μερες να εχω φαει ελαχιστα ολη την μερα. ειδικα αν εχω αγχωθει στο φροντ μπορει να μην φαω καν το βραδυ, πολυ σπανια βεβαια και να ειμαι μονο με το ελαχιστο πρωινο και κατι λιγα στην μεση της μερας. Ουτε τρωω, ουτε κοιμαμαι σωστα και οσο πρεπει. Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετοιο; :/

Υ.Γ. ξεχασα να πω οτι αυτο συμβαινει τελευταια που αρχισα φροντ. Μεχρι το καλοκαιρι ετρωγα κανονικα(και παραπαω απο οτι επρεπε καποιες φορες χωρις ωστοσω να παχυνω παλι)

Παράθεση

Φρεντος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 20:01, 18-09-13:

Σε ολους αυτο συμβαινει....Και οσοι παχαινουν δε παχαινουν επειδη τρωνε πολυ...
Παχαινουν ακριβως επειδη δεν προλαβαινουν να φανε κανονικα, και τρωνε οτι βρουνε στα κενα απο τα φροντιστηρια

Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θεμιστοπόλος
Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,032 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 20:15, 18-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
παιδια, διαβαζω οτι οι περισσοτεροι απο εσας στην γ λυκειου βαζετε κιλα... εγω πιστεω πως θα χασω ... ειμαι 1.85 και ειμαι 72 κιλα και καποιες μερες δεν τρωω καν μεσημεριανο (τις περισσοτερες μερες) επειδη εχω φροντ μετα και βιαζομαι να διαβασω... :/ με αποτελεσμα να τυχει καποιες μερες να εχω φαει ελαχιστα ολη την μερα. ειδικα αν εχω αγχωθει στο φροντ μπορει να μην φαω καν το βραδυ, πολυ σπανια βεβαια και να ειμαι μονο με το ελαχιστο πρωινο και κατι λιγα στην μεση της μερας. Ουτε τρωω, ουτε κοιμαμαι σωστα και οσο πρεπει. Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετοιο; :/

Υ.Γ. ξεχασα να πω οτι αυτο συμβαινει τελευταια που αρχισα φροντ. Μεχρι το καλοκαιρι ετρωγα κανονικα(και παραπαω απο οτι επρεπε καποιες φορες χωρις ωστοσω να παχυνω παλι)
Θα μπεις στο δρόμο σου. Κι εγώ μέχρι τα Χριστούγεννα αδυνάτιζα. Μετά ήρθε η κατρακύλα!
Ευτυχώς, μια απόφαση είναι να επανέλθεις στα φυσιολογικά μετά!

Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 20:42, 18-09-13:

Πολλοί λένε ότι χάνουν κιλά από το άγχος και το ξενύχτη,πολλοί λένε ότι βάζουν από τις πολλές σοκολάτες

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,437 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 22:04, 18-09-13:

Εγώ πάχυνα, αλλά χλαπάκιαζα σοκολάτες ΙΟΝ και λάκτα μες την χρονιά. Ειδάλλως δεν νομίζω να χα παχύνει, παίζει ν' αδυνάτιζα κιόλας. Αγαπημένη η ΙΟΝ αμυγδάλου 200γρ

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,775 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:08, 18-09-13:

Εγώ στις πανελλήνιες έχασα 3 κιλά. Τουλάχιστον χρησίμευσαν και σε κάτι οι εξετάσεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγαθαρχιδης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Αγαθαρχιδης
Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Αγαθαρχιδης έγραψε στις 22:17, 18-09-13:

Φετος στις πανελληνιες εχασα 2-3 κιλα... Το Καλοκαιρι εβαλα 5 κιλα

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Εγώ πάχυνα, αλλά χλαπάκιαζα σοκολάτες ΙΟΝ και λάκτα μες την χρονιά. Ειδάλλως δεν νομίζω να χα παχύνει, παίζει ν' αδυνάτιζα κιόλας. Αγαπημένη η ΙΟΝ αμυγδάλου 200γρ
Βαλε στην διατροφη μαυρη σοκολατα.

Παράθεση

3v@Ki (V for Vlammenh)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 3v@Ki
H V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H 3v@Ki έγραψε στις 23:28, 18-09-13:

εγω επειδη θεωρουσα το φαγητο διαλειμμα απο το διαβασμα το επιδιωκα ολο και συχνοτερα...μεχρι που ανοιξε η ορεξη μου και δνε εκλεινε με τιποτα...καλα οι σοκολατες πηγαιναν και ερχοντουσαν αλλα ετρωγα κια αργα το βραδυ και τσιμπογουσα συνεχεια...11 κιλα πηρα (!!) ευτυχως τα εχασα ολα...καλα μειναν κανα 2 αλλα νταξει...
οι περισσοτεροι παχαινουν στην 3η λυκειου...δεν ειναι τοσο κακο αρκει να μην ξεφυγεις απο τα λογικα πλαισια...εγω ημουν αρκετα αδυνατη οποτε ειχα περιθωριο...αλλωστε μετα η ανυπομονησια να ξεχυθειτε στις παραλιες θα σας κανει να τα χασετε αμεσως

Παράθεση

Nikos_T

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos_T
Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

O Nikos_T έγραψε στις 23:30, 18-09-13:

Εγώ πήρα 6 κιλά.

Παράθεση

eya95 (Εύα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eya95
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε στις 19:54, 22-09-13:

θεε μ και εγω καμια 7ρια πηρα με τις κωλοπανελληνιες -.- !!!

οχι επειδη ετρωγα πολυ... σοκολατες κτλ .... απλα ετρωγα αργα το βραδυ και καθομουν δλδ δν γυμναζομουν καθολου ουτε περπατημα ουτε τπτ.... κατι στο οποιο ο οργανισμος μ δεν εχει συνη9ισει οποτεεε...! :ΡΡ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρεμέδιος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ρεμέδιος
H Ρεμέδιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Ρεμέδιος έγραψε στις 20:02, 22-09-13:

Εχασα 10 κιλα μετα τα χριστουγεννα και μεχρι το τελευταιο μαθημα λογω αγχους. Δυστηχως ή ευτυχως οτι εχασα εκεινη την περιοδο το πηρα πισω οταν περιμενα βαθμους και βασεις (ειχε τρελαθει ο μεταβολισμος δεν εξηγειται αλλιως!)

Αν ξαναέδινα πανελληνιες το φαγητο θα ηταν η μικρη μου απολαυση. Τι στο καλο χανουμε τον υπνο μας δεν θα στερηθουμε και το φαι!!

Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NatashaLP
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε στις 10:24, 24-09-13:

ΕΧΑΣΑ 9-10 ΚΙΛΑ!και γιατι αυτο?γιατι απο το πολυ αγχος μου ετρωγα συνεχεια γλυκα,με αποτελεσμα να παρουσιασω κατα την περιοδο των εξετασεων διαβητη τυπου 2(ενα εκ των συμπτωματων του ειναι η αδικαιολογητη απωλεια βαρους)!Ακομα το πληρωνω αυτο το λαθος μου(την πολυφαγια) ακομα και τωρα,μετα απο 4 μηνες!
Παιδια προσοχη προσοχη!Η περιοδος των πανελληνιων ειναι η πιο επικινδυνη για τον τομεα της υγειας!Αποφυγετε καθε ειδους υπερβολη ή ελλειψη!

Παράθεση

Mr.Scalpel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mr.Scalpel
Ο Mr.Scalpel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Mr.Scalpel ες ει τζ ει π οου έγραψε στις 10:47, 24-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από NatashaLP
ΕΧΑΣΑ 9-10 ΚΙΛΑ!και γιατι αυτο?γιατι απο το πολυ αγχος μου ετρωγα συνεχεια γλυκα,με αποτελεσμα να παρουσιασω κατα την περιοδο των εξετασεων διαβητη τυπου 2(ενα εκ των συμπτωματων του ειναι η αδικαιολογητη απωλεια βαρους)!Ακομα το πληρωνω αυτο το λαθος μου(την πολυφαγια) ακομα και τωρα,μετα απο 4 μηνες!
Παιδια προσοχη προσοχη!Η περιοδος των πανελληνιων ειναι η πιο επικινδυνη για τον τομεα της υγειας!Αποφυγετε καθε ειδους υπερβολη ή ελλειψη!
Mην ξαναπείς ότι απέκτησες διαβήτη τύπου 2 από τα πολλά γλυκά, τρέμουν τα κόκαλα του Ιπποκράτη, σπουδάζεις και νοσηλευτική.
1000 φορές να πεις ότι λόγω υπερβολικού άγχους και λόγω του συμπαθητικού συστήματος, η γλυκόζη δεν αποθηκεύονταν στα κύτταρα (δουλειά που κάνει η ινσουλίνη) οπότε παρουσίασες υπεργλυκοζαιμία
:p

Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NatashaLP
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε στις 23:47, 28-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Mr.Scalpel
Mην ξαναπείς ότι απέκτησες διαβήτη τύπου 2 από τα πολλά γλυκά, τρέμουν τα κόκαλα του Ιπποκράτη, σπουδάζεις και νοσηλευτική.
1000 φορές να πεις ότι λόγω υπερβολικού άγχους και λόγω του συμπαθητικού συστήματος, η γλυκόζη δεν αποθηκεύονταν στα κύτταρα (δουλειά που κάνει η ινσουλίνη) οπότε παρουσίασες υπεργλυκοζαιμία
:p
δεν εχω κατορθωσει με τις απεργιες να ξεκινησω ακομα τις σπουδες μου,συγχωρεστε με

Παράθεση

dr.tasos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 11:19, 29-09-13:

Bulk till the end

Παράθεση

eirini9595

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eirini9595
H eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H eirini9595 έγραψε στις 11:38, 29-09-13:

εγω εχασα 4 - 5 κιλα μες στις πανελληνιες και συνεχιζω ακαθεκτη!!!!!

Παράθεση

Hodor (Hodor)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Hodor
Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Hodor Ο Hodor θα είναι παντα εδω για εσας <3 έγραψε στις 21:15, 07-06-14:

Μην προσπαθείτε να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.Το ότι έχεις διάβασμα δε σημαίνει τίποτα.Δε σε εμποδίζει κανένας να τρως με μέτρο.Ούτε σε εμποδίζει κανένας να πηγαίνεις 2 φορές την εβδομάδα για τρέξιμο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,775 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:21, 07-06-14:

Το να σε κοπεί η όρεξη εντελώς είναι καλό πχ; Να μην έχω και τύψεις που έχασα κιλά πέρσι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:22, 07-06-14:

Στην Ελλάδα έχουμε υψηλό ποσοστό παχύσαρκων, ατόμων που δεν τρώνε υγιεινά αλλά προτιμούν να "ξεγελούν" την πείνα τους με βλακείες...Μάλιστα έχουμε ανάγει ως «μεσογειακή ομορφιά» το ευτραφές σώμα με το λίπος και την κυτταρίτιδα. Άλλο πράγμα, φυσιολογικό σώμα, άλλο πράγμα ανορεξικό σώμα και άλλο πράγμα ευτραφές σώμα. Φυσικά υπάρχει και το παχύ σώμα. Αλλά ποιος δέχεται την αλήθεια; Ειδικά πολλές κοπέλες για να δικαιολογήσουν την τεμπελοσύνη τους να γυμνάζονται χαλαρά, ή να βγαίνουν για περπάτημα ή τρέξιμο, για να δικαιολογήσουν την λαιμαργία τους σε γλυκά και σαβουροφαγητά, εξισώνουν το φυσιολογικό σώμα με το παχύ σώμα.

Παράθεση

Dora_B

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dora_B
H Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Dora_B Programmers do it better έγραψε στις 21:27, 07-06-14:

nPb λαικ για αλλη μια φορα.
ειδικα αυτο με την κυτταριτιδα που εθιξες νισαφι πια.
ακουω και κατι τραγικες φημες του τυπου, ολες οι ελληνιδες εχουν κυτταριτιδα, ειναι στο dna μας.
δηλαδη εγω και οι φιλες μου γιατι δεν εχουμε καθολου?? αλλο dna εχουμε ? δν νομιζω?
και επειδη ειμαι ατομο που τρωει μερα παρα μερα σοκολατα θελω να τονισω οτι αδικα την κατηγορειτε.
ο λογος που προσωπικα δν εχω και προτεινω σαν συμβουλη ειναι ΜΗΝ πινετε αναψυκτικα.
οχι αλλες κοπελες με κοκα κολα στο χερι. εχει και αλλες επιλογες.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:31, 07-06-14:

Νομίζω ότι οι γυναίκες μπορεί να αποκτήσουν κυτταρίτιδα μετά από τοκετούς αν αφήσουν το σώμα τους. Μπορεί να κάνω και λάθος. Όμως στις νεαρές ηλικίες, που το σώμα είναι νεανικό και σφριγηλό για ποιο λόγο να βάλει μια κοπέλα κυτταρίτιδα; Μετά θα έχεις και τάσεις εκπάχυνσης...

Παράθεση

buffon85

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη buffon85
H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 497 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε στις 21:37, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dora_B
nPb λαικ για αλλη μια φορα.
ειδικα αυτο με την κυτταριτιδα που εθιξες νισαφι πια.
ακουω και κατι τραγικες φημες του τυπου, ολες οι ελληνιδες εχουν κυτταριτιδα, ειναι στο dna μας.
δηλαδη εγω και οι φιλες μου γιατι δεν εχουμε καθολου?? αλλο dna εχουμε ? δν νομιζω?
και επειδη ειμαι ατομο που τρωει μερα παρα μερα σοκολατα θελω να τονισω οτι αδικα την κατηγορειτε.
ο λογος που προσωπικα δν εχω και προτεινω σαν συμβουλη ειναι ΜΗΝ πινετε αναψυκτικα.
οχι αλλες κοπελες με κοκα κολα στο χερι. εχει και αλλες επιλογες.
αχ τοσο γλυκια η αθωοτητα της ηλικιας σου!

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,665 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 21:43, 07-06-14:

Προσωπικά, βλέπω πιο πολλές αδύνατες εώς ανορεξικες κοπέλες γύρω μου, παρά..υπερβαρες που βαφτίζουν το σωματοτυπο τους μεσογειακό...
Πάντως παρόμοιο παράδειγμα είναι αυτό που οι άντρες θεωρούν οτι η...κοιλιά τους είναι γοητευτική. Μιλάω για περιπτώσεις που ο άλλος λιωνει όλη τη μέρα στο PC, κατεβάζει σουβλάκια και μπύρες και λεει οτι η κοιλιά του είναι γοητευτική. Ε, οχι...
Σχετικά με αυτό για τη κυτταρίτιδα, δεν γίνεται να κάνουμε γενικεύσεις. Γνωρίζω για παράδειγμα μια κοπέλα που γυμνάζεται, προσέχει τη διατροφή της κι όμως εχει κυτταρίτιδα. Απο την άλλη, μια φίλη μου τρώει όσο θέλει και είναι 45 κιλά με το ζορι. Όπως και να'χει, το θεμα είναι να εισαι υγιής.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:29, 07-06-14:

Και να συμπληρώσουμε επίσης πως δεν είναι δικαιολογίες. Όταν πας σχολείο κάθεσαι για διάβασμα πας φροντιστήριο και γυρνάς ξανά για διάβασμα δεν ξέρω κατά πόσο αντέχεις ή προλαβαίνεις να κάνεις γυμναστική. Και αν τρως λίγο παραπάνω εκείνη την περίοδο σαφώς θα παχύνεις. Εγώ ας πούμε έπαθα το ανάποδο στις πανελλήνιες έχασα 4 κιλά αν θυμάμαι καλά γιατί δεν έτρωγα. Ούτε αυτό είναι υγιεινό βεβαία αλλά τι να κάνεις.. Αυτό δεν θα το πρόσεχε ούτε θα ήταν κατακριτέο γιατί είμαι αδύνατη. Αν τολμήσει ένας άνθρωπος να παχύνει λίγο αμέσως στην πυρά..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 22:41, 07-06-14:

Κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας για τις Πανελλήνιες πήρα 7 κιλά.
Αμέσως μετά το τέλος των εξετάσεων τα έχασα και με το παραπάνω.

Είναι λογικό να παίρνεις κιλά γιατί εκείνη την περίοδο δεν κάνεις ό,τι έκανες πριν. Δεν έχεις χρόνο για πολλές δραστηριότητες και είσαι συνεχώς σε φάση σπίτι - σχολείο - φροντιστήριο - σπίτι.

Παράθεση

ivilinia_new

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ivilinia_new
H ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H ivilinia_new τελος οι πανελληνιες...αυτα ειναι έγραψε στις 09:59, 08-06-14:

Επειδή παλιότερα γυμναζόμουν τωρα είχα χάσει 2-3 κιλά, πήγα στα 51 απότομα και άρχισα να έχω συνέχεια ζαλάδες, απίστευτη αδυναμία και γενικά μια πολύ εύθραυστη υγεία, ίσως τουλάχιστον όταν παίρνεις κιλά αντί να χάνεις είναι καλύτερο, γιατί μπορεί να βάλεις λίγα "ψωμάκια" αλλα μια ενέργεια την έχεις σίγουρα.

Παράθεση

Kenpachi

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kenpachi
Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Kenpachi έγραψε στις 10:14, 08-06-14:

εγώ κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας πήρα πολλά κιλά.
από 58 πήγα 70-71, βέβαια συναρτήσει του ύψους μου δεν φαίνεται καθόλου η διαφορά αλλά δε θέλω να τα χάσω γιατί πριν ήμουν σκέτο κόκκαλο
καμία γυμναστική (ίσως λίγο μπάλα) αλλά το καλοκαίρι προβλέπεται τρομερό

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:21, 08-06-14:

Όταν από τις 7 το πρωί μέχρι τις 9-10 το βράδυ είσαι σχολείο-σπίτι-φροντιστήριο-σπίτι λες να σε μένει χρόνος και ενέργεια να κάνεις γυμναστική; Δουλευόμαστε τώρα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 14-06-14 στις 08:45. Αιτία: split μέρους μηνύματος
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 11:03, 08-06-14:

αν ξυπνάς 7 το πρωί
και όλη μέρα είσαι στους δρόμους
μετά δεν υπάρχει κουράγιο για γυμναστική

ούτε και τα σαββατοκύριακα
πολλά παιδιά έχουν και τότε φροντιστήριο
και έχουν να λύσουν 20 ασκήσεις σε κάθε μάθημα για αυτα

η τρίτη λυκείου δεν είναι για γυμναστική

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:05, 08-06-14:

Ναι γιατί όλοι είναι ίδιοι. Εγώ πέρσι δεν είχα κουράγιο να πάω φροντιστήριο που ήταν πέντε λεπτά με τα πόδια θα είχα κουράγιο να πάω για τρέξιμο. Για τα σαββατοκύριακα τώρα ναι μπορεί εκεί να έχεις λίγο χρόνο αλλά σόρρυ μερικοί προτιμούν να τον αξιοποιούν για να ξεκουράζονται. Έλεος δηλαδή μη γενικεύεις τόσο πολύ. Και ξαναλέω εγώ στις πανελλήνιες έχασα κιλά γιατί έτρωγα λίγο αλλά και τα παιδιά που ξέρω που πάχυναν στις πανελλήνιες μετά σε 1-2 μήνες τα έχασαν μπορεί και με το παραπάνω. Προφανώς δεν ήθελαν να βάλουν 10 κιλά γιατί αν ήταν έτσι δεν θα άρχιζαν γυμναστική για να τα χάσουν θα έλεγαν ένα δεν πειράζει μωρέ και θα έμεναν έτσι. Κατάλαβες;

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,665 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:13, 08-06-14:

Το προγραμμα μου εμενα φέτος για παράδειγμα ήταν κάπως έτσι: 8-2 παρά σχολειο, 3-6 σχέδιο, 8-10 φροντιστήριο. Ναι, ακόμα και τις Παρασκευές είχα μάθημα όλη την ημέρα και το Σάββατο πρωί πρωι μάθημα. Έγραφα κάθε Κυριακή διαγωνίσματα, και τις ελάχιστες μέρες που δεν έγραφα, έκανα εξάωρα στο σχέδιο. Και φυσικά, μου έλειπε ο ύπνος, ήμουν πολυ κουρασμένη. Με όλα αυτα, είναι δυνατόν να εχει κάποιος όρεξη να παει γυμναστήριο; Η μονη άσκηση που έκανα ήταν να χρησιμοποιώ το ποδήλατο για να πηγαινοέρχομαι. Εσάς μπορει να σας ευχαριστεί η γυμναστική και να χαλαρώνετε μ'αυτη, όμως δεν το βλέπουν όλοι έτσι. Και δεν το λέω για να δικαιολογηθω, αφού δεν πρέπει να έχω πάρει κιλά, στα φυσιολογικά μου είμαι, απλά ξεκολληστε. Ο καθένας εχει το προγραμμα του. Προκαλείτε άγχος χωρίς λόγο. Επισης,το να τρώει κάποιος πολυ είναι ψυχολογική αντίδραση μερικές φορές λόγω άγχους, ή λόγω κούρασης, ο οργανισμός ζητά κατι γλυκό και το παιδί μπορει να ξεφύγει. Ελεος, δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σας. Ο καθένας κανει τις επιλογές του, δεν θέλουν όλοι να είναι κορμαρες για να ευχαριστούν τα ματάκια σας. Αν δεν σας αρέσει το σώμα τους, υπάρχει και η άλλη λυση, απλα μην κοιτάτε!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:31, 08-06-14:

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά δεν αρέσει σε όλους η γυμναστική. Και εμένα με αρέσει να πηγαίνω για τρέξιμο/περπάτημα που δεν χρειάζεται να χάσω κιλά (είμαι στο όριο μάλλον) αλλά δεν θα κράζω όποιον δεν θέλει να γυμνάζεται. Πάρε χαμπάρι ότι κάποιοι κάνουν γυμναστική μόνο όταν θέλουν να χάσουν κιλά και μη βγάζεις τόσο κόμπλεξ. Έλεος πια.

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 774 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 11:33, 08-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
αν ξυπνάς 7 το πρωί
και όλη μέρα είσαι στους δρόμους
μετά δεν υπάρχει κουράγιο για γυμναστική
Αφού είσαι όλη μέρα στους δρόμους,αυτό δεν είναι αυτόματα γυμναστική;
Γιατί στο μυαλό σας η γυμναστική συνεπάγεται με γυμναστήρια,διαδρόμους και μπλα μπλα;

Το απλό περπάτημα από σχολείο-σπίτι,σπίτι-φροντιστήριο,είναι γυμναστική.
Εκτός και αν παντού σας πηγαίνει η μαμά με το αυτοκίνητο,και ακόμα και μέσα στο αμάξι τρώτε τουρτίτσες.
Δε χρειάζεται να ξεχωρίσεις απο το 24ωρο κάποιες ώρες αποκλειστικά για γυμναστική,απλά να υπάρχει μεσα στα απλά,καθημερινά πράγματα.
Α,και να μην το παρακάνετε με τα φαγητά που τρώτε έξω.Πιστευω μια κανονική μερίδα του φαγητού της μαμάς,είναι ό,τι πρέπει,όχι μόνο για πανελλήνιες,αλλά γενικά.

Δεν ξέρω,δείτε το και ηθικά.Είναι μια χρονιά που κάνεις αγώνα για τον εαυτό σου κυρίως,σε επίπεδο μαθημάτων και όχι μόνο.
Οπότε γιατί να επιβαρύνεις το σώμα σου με 10-15 κιλά,όταν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας;
Η σκέψη ''θα τα χάσω εντατικά το καλοκαίρι'' δεν είναι πάντα υλοποιήσιμη.
Κρατήστε τις ισορροπίες και την αρμονία απο την αρχή,παράλληλα με το διάβασμα,μην την φορτώνετε στον κόκορα.
Ελπίζω να καταλάβει κάποιος το point.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 14-06-14 στις 08:39. Αιτία: split
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,070 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:29, 09-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Το προγραμμα μου εμενα φέτος για παράδειγμα ήταν κάπως έτσι: 8-2 παρά σχολειο, 3-6 σχέδιο, 8-10 φροντιστήριο. Ναι, ακόμα και τις Παρασκευές είχα μάθημα όλη την ημέρα και το Σάββατο πρωί πρωι μάθημα. Έγραφα κάθε Κυριακή διαγωνίσματα, και τις ελάχιστες μέρες που δεν έγραφα, έκανα εξάωρα στο σχέδιο. Και φυσικά, μου έλειπε ο ύπνος, ήμουν πολυ κουρασμένη. Με όλα αυτα, είναι δυνατόν να εχει κάποιος όρεξη να παει γυμναστήριο; Η μονη άσκηση που έκανα ήταν να χρησιμοποιώ το ποδήλατο για να πηγαινοέρχομαι. Εσάς μπορει να σας ευχαριστεί η γυμναστική και να χαλαρώνετε μ'αυτη, όμως δεν το βλέπουν όλοι έτσι. Και δεν το λέω για να δικαιολογηθω, αφού δεν πρέπει να έχω πάρει κιλά, στα φυσιολογικά μου είμαι, απλά ξεκολληστε. Ο καθένας εχει το προγραμμα του. Προκαλείτε άγχος χωρίς λόγο. Επισης,το να τρώει κάποιος πολυ είναι ψυχολογική αντίδραση μερικές φορές λόγω άγχους, ή λόγω κούρασης, ο οργανισμός ζητά κατι γλυκό και το παιδί μπορει να ξεφύγει. Ελεος, δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σας. Ο καθένας κανει τις επιλογές του, δεν θέλουν όλοι να είναι κορμαρες για να ευχαριστούν τα ματάκια σας. Αν δεν σας αρέσει το σώμα τους, υπάρχει και η άλλη λυση, απλα μην κοιτάτε!
μια αλλη εκδοχη ειναι το οτι καποιοι συνδεουν το φαγητο με την ευχαριστηση κι ετσι ανεβαζουν τη διαθεση τους! δεν ξερω κατα ποσο ισχυει παντως κι εγω κατι αναλογο εκανα... πρεπει να πηρα 3-4 κιλακια αλλα απο μεθαυριο λεω ν' αρχισω διαιτα για να ερθω στα ισια μου

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:03, 13-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Όταν από τις 7 το πρωί μέχρι τις 9-10 το βράδυ είσαι σχολείο-σπίτι-φροντιστήριο-σπίτι λες να σε μένει χρόνος και ενέργεια να κάνεις γυμναστική; Δουλευόμαστε τώρα;
Ναι οκέι μπορεί να μην έδινα Πανελλήνιες για να ξέρω τι ζόρι τραβήξατε όσοι δώσατε,αλλά είμαι 1η Λυκείου με δεδομένα που παλιότερα δεν υπήρχαν για την τάξη αυτή.Το χειμώνα μαζί με το σχολείο έκανα 2 ξένες γλώσσες που και στις 2 κάνω προετοιμασία για πτυχίο και γυμναστήριο. Πήγαινα κάθε μέρα (πλην σ/κ και μίας καθημερινής που λόγω ωραρίου δεν πήγαινα). Μια χαρά χρόνο έβρισκα και διάβαζα. Βέβαια όταν πλάκωναν τετραμηνιαία κλπ ζοριζόμουν αλλά και πάλι. Γενικά,και μόνο στην ιδέα να κάθομαι 7 ώρες στο σχολείο και άλλες τόσες σπίτι φρικάρω. Επίσης,συγκεντρωνόμουν πιο εύκολα μετά τη γυμναστική. Εν τέλει μέσα στο χειμώνα και χωρίς να προσέχω τη διατροφή μου έχασα και κιλά. Να προστεθεί εδώ ότι λόγω άγχους και σε στιγμές που εκνευριζόμουν δεν ήθελα να φάω.
Γενικά,πιστεύω στη θέληση,στον καλό προγραμματισμό και στο σωστό καταμερισμό χρόνου που θα διαβάζεις και χρόνου που θα κάνεις κάτι άλλο,ό,τι και αν αυτό είναι. Feel free να με βρίσετε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 14-06-14 στις 08:47. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:09, 13-06-14:

Πωω τι θυμήθηκα τώρα... όλη τη χρονιά δεν είχα πάρει ούτε γραμμάριο, και από τα 79 που ήμουν πριν αρχίσουν οι πανελλήνιες, άγγιξα αισίως τα 85 μόλις τελείωσαν (ναι ναι μέσα σε 15 μέρες )

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:23, 13-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Πωω τι θυμήθηκα τώρα... όλη τη χρονιά δεν είχα πάρει ούτε γραμμάριο, και από τα 79 που ήμουν πριν αρχίσουν οι πανελλήνιες, άγγιξα αισίως τα 85 μόλις τελείωσαν (ναι ναι μέσα σε 15 μέρες )
Σε ευχαριστώ που με τρομοκράτησες.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:27, 13-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Σε ευχαριστώ που με τρομοκράτησες.
Δεν ξέρω αν έχεις δει άνθρωπο να ξεσκίζει 3-4 πιτόγυρα ημερισίως

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,671 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 23:11, 13-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Δεν ξέρω αν έχεις δει άνθρωπο να ξεσκίζει 3-4 πιτόγυρα ημερισίως

Ον τοπικ : Εγώ πήρα φέτος αυτά που είχα χάσει πέρυσι.Από το Πάσχα και μέτα άρχισα να τρώω πολύ.Δεν ξέρω τι με είχε πιάσει.Τώρα μου φύγε.Ευτυχώς.
Πάντως παιδιά από την τάξη μου πήραν και 15 κιλά. Θέλω να πιστεύω πως τώρα το καλοκαίρι θα τα χάσουμε.
Αλλιώς τον Οκτωβριο δεν πάω πουθενά.

Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 16:58, 12-07-14:

Ρε παιδια γινεται να χασουμε κιλα στις πανελληνιες?
Εχω παρει ενα κιλο απο την αρχη της προετιμασιας!
Πως γινεται αφου δεν εχω πολυ χρονο για γυμναστικη να μπορεσω να χασω κιλα?

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:05, 12-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
Ρε παιδια γινεται να χασουμε κιλα στις πανελληνιες?
Εχω παρει ενα κιλο απο την αρχη της προετιμασιας!
Πως γινεται αφου δεν εχω πολυ χρονο για γυμναστικη να μπορεσω να χασω κιλα?
Εγώ απορώ πως βάζουν κιλά στις πανελλήνιες. Αν ξεχνάς να τρως από το διάβασμα μια χαρά χάνεις κιλά (σε μένα αυτό συνέβη τουλάχιστον).

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 17:08, 12-07-14:

Στην τρίτη λυκείου δεν πήρα ούτε γραμμάριο.
(αλλά απορώ πώς. Αφού έτρωγα τρεις νταλίκες φαί στην καθισιά μου.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Peace_ : 12-07-14 στις 17:14.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 17:17, 12-07-14:

Δεν ξερω...γενικα θελω να χασω κιλα( οχι οτι ειμαι χοντρος) απλα θελω να ειμαι πιο αδυνατος...ειμαι 1.84 και ειμαι 83 κιλα
Δεν εχω χρονο για γυμναστικη

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 17:19, 12-07-14:

Η γυμναστική (έστω και είκοσι λεπτά την ημέρα) έχει χαλαρωτικές ιδιότητες. Μπορεί να μη χάσεις κιλά, αλλά τουλάχιστον θα σου φεύγει η πίεση της μέρας.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους