Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,358 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,220 μηνύματα σε 96,248 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 809 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη

nikosgr

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη nikosgr
Ο nikosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikosgr έγραψε στις 11:08, 30-05-09:

παιδια μπορείται να μου πείτε κανενα πολύ καλό φροντιστηριο στη θεσσαλονίκη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

agiostimotheos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη agiostimotheos
Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O agiostimotheos έγραψε στις 15:25, 03-06-09:

Αν και όλα είναι το ίδιο πάνω κάτω και κυρίως μετράει η δική σου προσπάθεια ξέρω ότι λένε για τον Μπαχαράκη ότι είναι καλός στα Θεωρητικά, επίσης ο κρόνος λένε είναι καλός αλλά και το Έλιξ.

αυτά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cheery
H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 992 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 15:26, 03-06-09:

Και εγω για Μπαχαράκη έχω ακουσει και για Βακάλη

Παράθεση

jeanne (Γιάννα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη jeanne
H Γιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H jeanne έγραψε στις 23:30, 03-06-09:

ενα πολυ καλο φροντιστηριο ειναι το Συστημα. Βρισκεται στην Αγια Σοφια και εχει παραρτημα στο Ντεπω, σταση Γεφυρα.Ειναι πολυ κοντα με τους μαθητες και οι τιμες ειναι καλυτερες σχετικα με αλλα.Το συστηνω ανεπιφυλαχτα.:no1:Εστελνα την κορη μου

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 11:42, 08-06-09:

Έχω ακούσει για τον Παλμό αλλά δεν ξέρω και πολλά...

Παράθεση

Vaggos_93 (Βαγγέλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Vaggos_93
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O Vaggos_93 έγραψε στις 23:24, 08-06-09:

Εχω ακουσει για μπαχαρακη, ειρμος και διαγραμμα............. Ολα καλα ειναι, τωρα απο εσενα εξαρταται, οπου και να πας.........

Παράθεση

Franco (Κώστας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Franco
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Franco έγραψε στις 09:52, 15-06-09:

Βασικά τι μαθήματα θες; Αν θες θεωρητικά ο Μπαχαράκης μάλλον είναι ο καλύτερος.
Για θετικά μαθήματα δεν ξέρω. Υπάρχουν πολλά καλά.

Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 12:33, 16-06-09:

Στα έλιξ,για θετική και τεχνολογική κατεύθυνση είναι ο,τι πρέπει

Παράθεση

zouzoula

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη zouzoula
H zouzoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων και Τοπογράφων Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H zouzoula έγραψε στις 13:46, 28-06-09:

Επειδή σκέφτομαι να αρχίσω φροντιστήριο από την 1η Λυκείου ήθελα να μου πέιτε τη γνώμη σας...Ποιό θεωρείτε το καλύτερο φροντηστήριο στη Θεσσαλονίκη(περιοχή Σοφούλη)

Παράθεση

jeanne (Γιάννα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη jeanne
H Γιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H jeanne έγραψε στις 23:04, 28-06-09:

ειναι υπερογκο το ποσο!! Μη σας παραμυθιαζουν με κατι....πινακες που λες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,926 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 13:49, 30-06-09:

Αφού έχει διαδραστικούς πίνακες ρε παιδιά, τι λέμε τώρα.
Αχεχ.

Παράθεση

Foux ((:)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Foux
H (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

H Foux έγραψε στις 16:57, 04-07-09:

Βακάλης μάλλον..
Και εγώ εκεί κοντά μένω!
αν και θα σου πρότεινα να μην αρχίσεις φροντιστήριο απο τώρα ..

Παράθεση

Metal-Militiaman

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Metal-Militiaman
Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O Metal-Militiaman έγραψε στις 18:20, 12-07-09:

Συνιστώ <<Βακάλη>> από τα καλύτερα φροντιστήρια της πόλεις για θετική και τεχνολογική κατεύθυνση.Για θεωρητική δεν γνωρίζω.
Μπορείς να ξεκινήσεις με Άλγεβρα, Φυσική και Χημεία αν σκοπεύεις να ακολουθήσεις Τεχνολογική ή Θετική Κατεύθυνση,τίποτα παραπάνω.

Παράθεση

Mr strange

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr strange
Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Mr strange έγραψε στις 11:06, 13-07-09:

θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο φροντηστηριο και οικονομικο στην περιοχη ευοσμου...θεσσαλονικης

Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη milanezos92
Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 212 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε στις 16:49, 15-07-09:

λοιπον mr strange εγω μενω νεαπολη αλλα παρολα αυτα πηγαινω φροντηστηριο στα ελιξ ευοσμου... εγω ειμαι θετικη και ειμαι υπερευχαριστημενος γιαυτο και αποφασισα να ταλαιπωρηθω λιγο παραπανω και να χρειαζεται να πηγαινω απο νεαπολη ευοσμο καθε φορα που εχω μαθημα...καλο ειναι να κανεις ερευνα αγορας, απλα σου συνιστω να πας να ρωτησεις και στα ελιξ..

Παράθεση

zouzoula

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη zouzoula
H zouzoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων και Τοπογράφων Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H zouzoula έγραψε στις 21:02, 15-07-09:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μου είναι πολύ χρήσιμες!!!

Παράθεση

Mr strange

Φοιτητής

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Mr strange έγραψε στις 09:20, 18-07-09:

milaneze92 ξερω οτι εκει ειναι καλοι στη θετικη και στην τεχνολογικη...το ιδιο ισχυει και για την θεωρητικη??

Παράθεση

Tromos3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tromos3
Ο Tromos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Tromos3 έγραψε στις 13:55, 20-07-09:

Παιδια καποιο καλο φροντιστηριο στην περιοχη Νεαπολη-Συκιες η κεντρο.
Θα παω θετικη κατευθυνση και ψαχνομαι.
Δεκτα και στην Πολιχνη,αλλα ας μην γυρναμε την μιση Θεσσαλονικη για φροντιστηρια..

Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη milanezos92
Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 212 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε στις 18:19, 20-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από milanezos92
λοιπον mr strange εγω μενω νεαπολη αλλα παρολα αυτα πηγαινω φροντηστηριο στα ελιξ ευοσμου... εγω ειμαι θετικη και ειμαι υπερευχαριστημενος γιαυτο και αποφασισα να ταλαιπωρηθω λιγο παραπανω και να χρειαζεται να πηγαινω απο νεαπολη ευοσμο καθε φορα που εχω μαθημα...καλο ειναι να κανεις ερευνα αγορας, απλα σου συνιστω να πας να ρωτησεις και στα ελιξ..
και εγω συκεωτης χρηστο....ειλικρινα δεν ξερω καποιο αξιολογο φροντιστηριο στην νεαπολη
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Mr strange
milaneze92 ξερω οτι εκει ειναι καλοι στη θετικη και στην τεχνολογικη...το ιδιο ισχυει και για την θεωρητικη??
κοιτα τωρα που ειπες οτι εισαι θεωρητικη μπαινει και στο παιχνιδι ο μπαχαρακης...εξακολουθω ομως να πιστευω οτι ειναι κορυφαια τα ελιξ και στη θεωρητικη αν κρινω απο την φιλολογο μου...εξαλλου ειχαν και επιτυχιες στη θεωρητικη...παντος καλο ειναι να ψαχτεις λιγο

Παράθεση

maria92 (Μαρία)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη maria92
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H maria92 έγραψε στις 01:13, 21-07-09:

γεια σας παιδια... οσο πλησιαζει η ωρα για την 3ή τοσο πιο δυσκολο μ φαινεται να αποφασισω αν θελω πραγματικα να παω προς αρχιτεκτονικη κ τετοια.
σκεφτηκα λοιπον να περασω απο κανα δυο φροντιστηρια για σχεδιο και να ψαχτω πανω κατω. ποια ειναι τα καλυτερα στην θεσσαλονικη??

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catherine3
H Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

H Catherine3 έγραψε στις 02:12, 21-07-09:

το σχεδιο-σχεδιο μητροπόλεως 39

Παράθεση

Mr strange

Φοιτητής

O Mr strange έγραψε στις 10:25, 26-07-09:

ενταξει!! ευχαριστω πολυ..!!!! :no1:

Παράθεση

ntinaki (Ντινα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ntinaki
H Ντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H ntinaki is confused!!! έγραψε στις 16:05, 27-05-10:

Παιδιά θα ξεκινήσω Φροντιστήριο το Σεπτέμβρη.Φέτος θα πάω Β'Λυκείου και επέλεξα θεωρητική κατεύθυνση. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό Φροντιστήριο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mr strange

Φοιτητής

O Mr strange έγραψε στις 10:23, 25-07-10:

ο μπαχαρακης ειναι το καλυτερο στη θεωρητικη κατευθυνση(γνωμη μου ετσι??)..εγω που πηγαινω εκει ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

provatooo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 14:15, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από zouzoula
Επειδή σκέφτομαι να αρχίσω φροντιστήριο από την 1η Λυκείου ήθελα να μου πέιτε τη γνώμη σας...Ποιό θεωρείτε το καλύτερο φροντηστήριο στη Θεσσαλονίκη(περιοχή Σοφούλη)
εγω θα σου προτινα το "κορυφη" για τεχνολογικη και θετικη κατευθυνση

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,649 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 23:05, 26-03-11:

Καλησπέρα. Τα φροντιστήρια "Ελιξ" είναι καλά για την θεωρητική κατεύθυνση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 23:08, 26-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Stavros_94
Καλησπέρα. Τα φροντιστήρια "Ελιξ" είναι καλά για την θεωρητική κατεύθυνση;
Πηγαίνουν 2 φίλες μου και μου λένε ότι είναι καλά.Αν και λίγο βιτρίνα Ξέρεις, κάνουν κάποια πράγματα μόνο και μόνο για να πρωτοτυπήσουν, αλλά κατα τ'άλλα είναι μια χαρά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,649 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 23:49, 26-03-11:

Εχω ακούσει απο αρκετούς οτι είναι λίγο "εφετζίδικο" το φροντιστήριο και θέλουν να εντυπωσιάσουν και καλά, αλλα αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι αν κάνει καλή προετοιμασία για την 3η λυκείου. Βέβαια απο τον μαθητή εξαρτώνται όλα, αλλα δε παύει να είναι και ενας σημαντικός παράγοντας το φροντιστήριο, σχετικά με την επιτυχία του μαθητή.
Οσοι γνωρίζουν σχετικά μ' αυτο το φροντιστήριο, ας με ενημερώσουν

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 10:13, 27-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Stavros_94
Εχω ακούσει απο αρκετούς οτι είναι λίγο "εφετζίδικο" το φροντιστήριο και θέλουν να εντυπωσιάσουν και καλά, αλλα αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι αν κάνει καλή προετοιμασία για την 3η λυκείου. Βέβαια απο τον μαθητή εξαρτώνται όλα, αλλα δε παύει να είναι και ενας σημαντικός παράγοντας το φροντιστήριο, σχετικά με την επιτυχία του μαθητή.
Οσοι γνωρίζουν σχετικά μ' αυτο το φροντιστήριο, ας με ενημερώσουν
E ναι...κοίτα...Κανένα φροντιστήριο δεν έχει μαγικά ραβδιά!Αν ο μαθητής δεν προσπαθήσει, όσο καλό και να είναι το φροντιστήριο, όσο καλοί να είναι οι καθηγητές, δε θα γίνει τίποτα!Γνώμη μου πάντως είναι, ότι αν έχεις σκοπό να στρωθείς πήγαινε σε αυτό το φροντιστήριο.Αλλά και γενικότερα, αν διαβάζεις και είσαι συνεπής όλα τα φροντιστήρια λίγο-πολύ καλά είναι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:26, 27-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
E ναι...κοίτα...Κανένα φροντιστήριο δεν έχει μαγικά ραβδιά!Αν ο μαθητής δεν προσπαθήσει, όσο καλό και να είναι το φροντιστήριο, όσο καλοί να είναι οι καθηγητές, δε θα γίνει τίποτα!Γνώμη μου πάντως είναι, ότι αν έχεις σκοπό να στρωθείς πήγαινε σε αυτό το φροντιστήριο.Αλλά και γενικότερα, αν διαβάζεις και είσαι συνεπής όλα τα φροντιστήρια λίγο-πολύ καλά είναι.
Έτσι είναι. Μακάρι αυτό, να το σκέφτονταν και οι φοιτητές. Οι περισσότεροι σπουδάζουν με λογική φροντιστηρίου. Περιμένουν κάποιον να τους τα μασήσει. Κανονικά, ο ρόλος του δασκάλου είναι περισσότερο καθοδηγητικός παρά αυθεντίας καθ' έδρας και μπριζωμένος στον πίνακα με μια αίθουσα να κοιμάται...

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,013 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 22:37, 19-05-11:

εγώ πάντως πήγαινα μπαχαράκη (κέντρο). καλά ήταν...αν και είχαμε κάποια θέματα και φασαρίες. απαιτήσαμε δηλαδή πράγματα...

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 20:23, 25-05-11:

Για θεωρητική κατεύθυνση είναι καλύτερα στον μπαχαράκη ή στο έλιξ;
Εχει πάει κανείς στο έλιξ; Μπορείτε να μου πείτε ανάμεσα σ' αυτά τα 2, που γίνεται καλύτερη προετοιμασία;

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 20:36, 25-05-11:

Πιστεύω Μπαχαράκη.
Έχω φίλες και στα 2 και ψηφίζω Μπαχαράκη.
Το έλιξ είναι για θετικο/τεχνολογική περισσότερο.

Παράθεση

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsetsenos99
Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O tsetsenos99 έγραψε στις 21:13, 25-05-11:

Καλησπέρα!! Ευοσμίτης είμαι, και συνιστώ ανεπιφύλακτα ΒΑΚΑΛΗ για όλες τις κατευθύνσεις...Ο Μπαχαράκης από όσο ξέρω εξειδικεύεται στην θεωρητική...Το έλιξ, εγώ προσωπικά δεν το έχω και σε μεγάλη εκτίμηση, όχι βέβαια ότι δεν έχει και εκεί εξαίρετους καθηγητές...Απλά παρατηρώ ότι ανήκει, όπως ανέφερε και πιο πάνω ένα παιδί, στην κατηγορία των ''εφετζίδικων'' φροντιστηρίων, με αυτην την περιβόητη οργάνωση χρόνου, που δεν εξηγείται αλλιώς ρε παιδία, αλλά πλυση εγκεφάλου τους κάνουν εκεί.....Την φράση ''Ααα εγώ πάω στα έλιξ!!!'' έχω βαρεθεί να την ακούω με τουπέ στον Εύοσμο...Βέβαια σε αυτό φταίνε και τα ίδια τα παιδιά.....Δεν θέλω να υπονομεύσω το φροντιστήριο, φιλικά πάντα!!!!

Παράθεση

baltazar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη baltazar
H baltazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H baltazar έγραψε στις 12:45, 26-05-11:

Καλησπέρα παιδια! Λοιπον, εγω πηγαινα στα ελιξ στον ευοσμο και ημουν θετικη κατευθυνση. Προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με τη δουλεια που γινεται εκει περα. Για τη θεωρητικη δεν ξερω να σας πω, γιατι δε ξερω τι κανουν τα αλλα φροντιστηρια, οποτε δε μπορω να συγκρινω.
Η "περιβοητη οργανωση χρονου" ειναι μπερδεμενη υποθεση. Δε σου λενε "θα κανεις αυτο και εκεινο", απλως συμμαζευεις λιγο το διαβασμα σου. Ξερω πολλα παιδια στα οποια η οργανωση χρονου τους φανηκε ολιγον τι αχρηστη, αλλα εμενα με βοηθησε να μεινω στο προγραμμα του διαβασματος οταν κουραζομουν η πιεζομουν πολυ. Ειναι στο ατομο απο κει και περα.
Δεν το ηξερα οτι κυκλοφορει στον ευοσμο η φραση "ααα, εγω παω στα ελιξ!"... Νομιζω οτι ειναι καπως τραγικο να το ακους αυτο για οποιοδηποτε φροντιστηριο....

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 13:29, 01-06-11:

Για Σοφούλη δεν αναφέρεται το θέμα;

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 17:23, 03-06-11:

Πολλά φροντιστήρια είναι καλά.. Αλλά εγώ πιστεύω πως όσο καλό και να είναι το φροντιστήριο, αν ο καθένας μας ξεχωριστά δεν διαβάσει, πολύ και καλά, και στο πιο τέλειο φροντιστήριο να πάει δεεεεν..

Παράθεση

Alxthss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Alxthss
Ο Alxthss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Alxthss έγραψε στις 15:00, 27-06-11:

Tο "ΑΙΧΜΗ" ειδικεύεται στην Θεωρητική ; Για μένα που θα πάω Θετική θα είναι καλό ή να μην το επιλέξω !!!

Παράθεση

kate_gka

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kate_gka
H kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H kate_gka χαρισε μου εναν κοσμο μοναχα για μας... έγραψε στις 15:07, 27-06-11:

Εγώ ήμουν θεωρητική και πήγαινα στο Γράφημα στη Θεσ/νίκη και ήταν πολύ καλά!! Απ' ό,τι ξέρω και για θετική - τεχνολογική είναι εξαιρετικό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, γιατί κυρίως δε γράφεις Κυριακές διαγωνίσματα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 27-06-11 στις 15:24. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish =)
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:22, 12-07-11:

Aυτό για άλλους είναι κακό για άλλους κακό...Προσωπικά το βρίσκω καλό

Παράθεση

simosgl3 (Σίμος ή Ουντάμπα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη simosgl3
Ο Σίμος ή Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

O simosgl3 έγραψε στις 00:41, 12-07-11:

εγω πηγαινα διαγωνιο πολυ καλα φροντιστηρια κατεμε!

Παράθεση

elise.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 20:11, 03-10-11:

Μπαχαράκη, κορυφή για θεωρητική
Βακάλη επίσης πάρα πολύ καλό, για Τεχνολογική κυρίως

Παράθεση

iamtacoc (Τάσος Ρ.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iamtacoc
Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O iamtacoc Τα λέμε... έγραψε στις 17:49, 23-04-12:

Εεμ είδα και μερικά άλλα τόπικ που αφορούσαν την θεσσαλονίκη, αλλά αποφάσισα να ανοίξω ένα για να ρωτήσω για την περίπτωση μου συγκεκριμένα

Λοιπόν είμαι Τεχνολογική Κατεύθυνση, 2α λυκείου, όχι και τόσο καλός μαθητής τολμώ να πω. Δεν πηγαίνω φροντιστήριο λόγω οικονομικού προβλήματος αλλά φέτος θα αρχίσω, έχει αποφασιστεί απο την οικογένεια.

Οπότε ζητάω φροντιστήριο στην Θεσσαλονίκη κοντά στο κέντρο (μένω Ιπποκράτειο) με όχι τόσο μεγάλο κόστος.

Το Μπάτζετ που μπορεί να διαθέσει η οικογένεια μου είναι 3000-4000 ευρώ μάξιμουμ.

Φυσικά θέλω να ξεκινήσω απο το καλοκαίρι.

Ελπίζω να με βοηθήσετε να βρω μια λύση

**ελπίζω να το άνοιξα σε σωστή ενότητα, βλέπετε δεν πολυμπαίνω στο φόρουμ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 21:13, 23-04-12:

Mε κέντρο βολεύεσαι;Αν θες πιο συγκεκριμένα μπορώ να σου στείλω ΠΜ για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

iamtacoc (Τάσος Ρ.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iamtacoc
Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O iamtacoc Τα λέμε... έγραψε στις 22:26, 23-04-12:

Βολεύομαι :Ρ
Στείλε

Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catalyst
Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 6,943 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 00:39, 26-04-12:

Ανακοίνωση

Κατά καιρούς, παρατηρήθηκαν στο θέμα προσπάθειες διαφήμισης φροντιστηρίων.
Τα μέλη που έγραφαν (μόνο) εδώ με μόνο σκοπό τη διαφήμιση, απομακρύνθηκαν από το forum.
Καλό είναι, όσοι συμμετέχετε στο παρόν thread, να γνωρίζετε τον εξής όρο:
Διαφήμιση χωρίς την απαραίτητη άδεια
Ποινή: Το ελάχιστο είναι 40% για δύο μήνες και το μέγιστο είναι τρεις μήνες αποκλεισμό

Απαγορεύεται η διαφήμιση από μέλος του e-steki, χωρίς την έγκριση των υπευθύνων, είτε αυτή αφορά κάποιο site, είτε οποιοδήποτε προϊόν, είτε αυτή γίνεται δημόσια σε οποιοδήποτε σημείο του site είτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων σε άλλους χρήστες του φόρουμ.

Ωστόσο, επιτρέπεται η παράθεση μη ανταγωνιστικών ιστοσελίδων που αποτελούν προσωπικές δημιουργίες των μελών, εφόσον αυτές δεν παραβαίνουν κάποιον από τους υπόλοιπους κανόνες (πειρατεία, περιεχόμενο ακατάλληλο για ανηλίκους, ιστοσελίδες πολιτικού περιεχομένου κ.τ.λ.). Η παρουσίαση των ιστοσελίδων αυτών γίνεται μόνο μια φορά ανά δικτυακό τόπο και μόνο σε προκαθορισμένα θέματα που υπάρχουν για το σκοπό αυτό και η παρουσίαση ιστοσελίδας που αποτελεί προσωπική δημιουργία μέλους μπορεί να γίνει εφόσον το μέλος αυτό έχει συμπληρώσει 50 δημοσιεύσεις.
Φυσικά ο όρος αυτός δεν αφορά τα μέλη που θέλουν καλοπροαίρετα να βοηθήσουν ή να προτείνουν, βάσει εμπειρίας, κάποιο φροντιστήριο.
Ωστόσο, η εγκυρότητα, ακρίβεια ή ορθότητα των μηνυμάτων δεν είναι εγγυημένη και περιορίζεται στους όρους χρήσης που έχουν αποδεχτεί τα μέλη κατά την εγγραφή τους και την κρίση, την παρατηρητικότητα αλλά και το διαθέσιμο χρόνο της εθελοντικής Ομάδας Διαχείρισης.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 16:52, 27-06-12:

Σκέφτομαι να δώσω ξανά του χρόνου αν δε περάσω φέτος, και να αλλάξω φροντιστήριο μιας και απο αυτό που πήγαινα φέτος δεν έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.(Μπαχαράκης)

Τα φροντιστήρια ΕΛΙΞ στην Θεσσαλονίκη, είναι καλά; Εχει πάει κανείς; Ευχαριστώ

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 16:59, 27-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Σκέφτομαι να δώσω ξανά του χρόνου αν δε περάσω φέτος, και να αλλάξω φροντιστήριο μιας και απο αυτό που πήγαινα φέτος δεν έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.(Μπαχαράκης)

Τα φροντιστήρια ΕΛΙΞ στην Θεσσαλονίκη, είναι καλά; Εχει πάει κανείς; Ευχαριστώ
Κατεύθυνση;

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 17:00, 27-06-12:

Θεωρητική

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 17:02, 27-06-12:

Έχω ακούσει καλά λόγια για θετικο/τεχνολογική μιάς και αυτοί που το έχουν είναι μαθηματικοί.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Nefeloula

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους