Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,356 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,149 μηνύματα σε 96,238 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 826 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[25/3/16] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,673 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 20:57, 24-05-16:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2016, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια...

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σ'αυτά.

Καλή επιτυχία!

Θέματα
Απαντήσεις

Προηγούμενα μαθήματα:
[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα
[18/5/2016] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[18/5/2015] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης
[20/5/16] Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής
[20/5/16] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[20/5/16] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[20/5/16] Φυσική Γενικής Παιδείας
[23/5/16] Φυσική Κατεύθυνσης - Παλαιό Σύστημα
[23/5/16] Φυσική Κατεύθυνσης - Νέο Σύστημα
[23/5/16] Ιστορία Κατεύθυνσης
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 25-05-16 στις 10:21.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,218 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 10:13, 25-05-16:

Τα θέματα προστέθηκαν στο πρώτο μήνυμα. Καλή επιτυχία!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 25-05-16 στις 10:22.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 10:27, 25-05-16:

Ανεπαρκέστατη διαβάθμιση.

manos1234567

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos1234567
Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O manos1234567 έγραψε στις 10:30, 25-05-16:

Πολυ ευκολα θεματα...το 2 θε.α θεωριας εβγαινε και απο εναν που δε το ειχε διαβασει το βιβλιο καθολου....κριμα να ξευτιλιζεται ενα μαθημα ενος ολοκληρου πεδιου ετσι

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,683 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:30, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Ανεπαρκέστατη διαβάθμιση.
το star βάλε λέει για τα θέματα ένας καθηγητής... χρειάστηκε διευκρίνηση

κάτι λένε για το πρώτο θέμα ..

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,218 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 10:32, 25-05-16:

Αν και δεν έδινα εγώ,μόλις μίλησα με δυο φιλους μου που έδιναν.Χαρακτήρισαν τα θέματα ως "της πλάκας". Ας δουμε τι θα πουν και οι υποψήφιοι βέβαια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 10:36, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
το star βάλε λέει για τα θέματα ένας καθηγητής... χρειάστηκε διευκρίνηση

κάτι λένε για το πρώτο θέμα ..
Επέτρεψε μου να μην χρειάζομαι δεύτερη γνώμη για να κρίνω αυτό το διαγώνισμα.

μιχαηλ1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μιχαηλ1
Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O μιχαηλ1 έγραψε στις 10:41, 25-05-16:

στο σταρ δεν ειναι η μιλφαρα;

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,683 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:51, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από μιχαηλ1
στο σταρ δεν ειναι η μιλφαρα;
ναι αλλά αυτή του ΣΚΑΙ είναι καλύτερη νομίζω

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ 2016: Αναστάτωση με ΛΑΘΟΣ θέμα στις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Το star.gr σε συνεργασία με τα φροντιστήρια «Σπουδή» σας ενημερώνουν για τα θέματα

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ 2016: Αναστάτωση με ΛΑΘΟΣ θέμα στις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

25.05.2016 - 10.23

Στο μάθημα Αρχές Οικονομικής Θεωρίας εξετάζονται οι υποψήφιοι των ΓΕΛ που δίνουν με το νέο σύστημα (ομάδα προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής) καθώς επίσης και οι υποψήφιοι των ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ομάδα Β') που δίνουν με το παλιό σύστημα (μάθημα επιλογής όλων των κατευθύνσεων).

Τα θέματα ήταν σε γενικές γραμμές απλά και απολύτως αναμενόμενα.

Αναστάτωση προκλήθηκε όμως στους υποψηφίους στο Θέμα Δ, επειδή με τα δοσμένα στοιχεία η άσκηση κατέληγε σε μη αποδεκτό αποτέλεσμα.

Δόθηκε διευκρίνιση και συνεχίστηκαν ομαλά οι εξετάσεις.
πηγή star.gr
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 25-05-16 στις 10:51. Αιτία: AutoMerge

marakibou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marakibou
H marakibou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H marakibou έγραψε στις 11:11, 25-05-16:

Οι ασκησεις πολυ ευκολες μονο στο Δ θεμα ενα υποερωτημα με εκανε να αναρωτηθω... Ωστοσο τα ΣΛ μου φανηκαν καπως και εχασα 2... Κατα τ'αλλα μια χαρα

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 11:17, 25-05-16:

Ότι μου κόψουν από θεωρία. Κατά τα άλλα είμαι λογικά πάνω από 97.

Πήγα σε 1-2 σημεία να την πατήσω αλλά κατά τα άλλα κλασσικά θέματα ΑΟΘ.

Δημητρης Αγν

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δημητρης Αγν
Ο Δημητρης Αγν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Δημητρης Αγν έγραψε στις 11:19, 25-05-16:

Έκανα αρκετές μουντζούρες.Πόσο θα με κόψουν?Επίσης στο Γ4 είπα οτι είναι εφικτός ο συνδιασμός μοτι βρίσκεται κάτω ( οχι αρίστερα πυ επρέπε)οτι μπορεί να πραγματοποιήθει οταν υποαπασχολούνται οι παραγωγικοι συντελέστες ή οταν χειρότερέψει η τεχνολογία ή συνδιασμός των 2.Πόσο θα κοπώ και για αυτο?

George_HPFR

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη George_HPFR
Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O George_HPFR έγραψε στις 11:23, 25-05-16:

Παρόλο που φέτος δεν έδωσα ΑΟΘ,έχω να πω ότι υπήρχε διαβάθμιση στα θέματα.Το Θέμα Α ήταν πολύ απλό.Το Θέμα Β ήταν επίσης ένα <<καλό>> κομμάτι θεωρίας.Το Θέμα Γ ήταν ένα κλασσικότατο θέμα,το οποίο ήταν εύκολο. Το Θέμα Δ ήταν το <<δύσκολο>> πρόβλημα που έπρεπε να λυθεί.Γενικά,υπήρχε μια διαβάθμιση και τα φετινά θέματα ΑΟΘ ήταν ελαφρώς πιο δύσκολα από τα περσινά!

manos1234567

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos1234567
Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O manos1234567 έγραψε στις 11:25, 25-05-16:

Ενας υποψηφιος που ειχδ λυσει τα θεματα τογ αοθ απο το 2000 που ξεκινησε να εξεταζεται επιανε το αριστα χαλαρα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

wannabeconomist

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη wannabeconomist
Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O wannabeconomist έγραψε στις 11:43, 25-05-16:

Πολύ εύκολα μου φάνηκαν τα θέματα προσωπικά-η διευκρίνιση για το θέμα Δ ήρθε νωρίς οπότε δεν "χρειάστηκε" να προβληματιστώ για το ενδεχόμενο αδιέξοδο στο οποίο έβγαινε η άσκηση.Από ότι είδα στις λύσεις έχω βγάλει τα ίδια αποτελέσματα οπότε νομίζω το έχω πιάσει το 100
Ένας απόφοιτος που έδινε ξανά φέτος μου είπε πως τα φετινά του φάνηκαν δυσκολότερα...τώρα κατα πόσο ισχύει δεν ξέρω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wannabeconomist : 25-05-16 στις 11:47.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 11:55, 25-05-16:

Ήταν πιο δύσκολα από τα περσινά αλλά στις μέσες άκρες κλασσικό επίπεδο ΑΟΘ.

QUOTE=Δημητρης Αγν;4260009]Έκανα αρκετές μουντζούρες.Πόσο θα με κόψουν?Επίσης στο Γ4 είπα οτι είναι εφικτός ο συνδιασμός μοτι βρίσκεται κάτω ( οχι αρίστερα πυ επρέπε)οτι μπορεί να πραγματοποιήθει οταν υποαπασχολούνται οι παραγωγικοι συντελέστες ή οταν χειρότερέψει η τεχνολογία ή συνδιασμός των 2.Πόσο θα κοπώ και για αυτο?[/QUOTE]
Δεν ξέρω πραγματικά αν τρολλαρεις. Από τις μουτζούρες τίποτα αρκεί να φαίνεται η λύση σου ορθά. Από αυτά που λες 1 μοριάκι που σε ένα άψογο γραπτό ίσως και να στο χαρίσουν.

penitina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penitina
H penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H penitina έγραψε στις 11:59, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993

QUOTE=Δημητρης Αγν;4260009]Έκανα αρκετές μουντζούρες.Πόσο θα με κόψουν?Επίσης στο Γ4 είπα οτι είναι εφικτός ο συνδιασμός μοτι βρίσκεται κάτω ( οχι αρίστερα πυ επρέπε)οτι μπορεί να πραγματοποιήθει οταν υποαπασχολούνται οι παραγωγικοι συντελέστες ή οταν χειρότερέψει η τεχνολογία ή συνδιασμός των 2.Πόσο θα κοπώ και για αυτο?
Δεν ξέρω πραγματικά αν τρολλαρεις. Από τις μουτζούρες τίποτα αρκεί να φαίνεται η λύση σου ορθά. Από αυτά που λες 1 μοριάκι που σε ένα άψογο γραπτό ίσως και να στο χαρίσουν.[/QUOTE]

Chris μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις μια πρόβλεψη και για τη βάση ΟΔΕ ΟΠΑ όπως έκανες και για το πολυτεχείο;
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Δημητρης Αγν

Νεοφερμένος

O Δημητρης Αγν έγραψε στις 11:59, 25-05-16:

QUOTE=Δημητρης Αγν;4260009]Έκανα αρκετές μουντζούρες.Πόσο θα με κόψουν?Επίσης στο Γ4 είπα οτι είναι εφικτός ο συνδιασμός μοτι βρίσκεται κάτω ( οχι αρίστερα πυ επρέπε)οτι μπορεί να πραγματοποιήθει οταν υποαπασχολούνται οι παραγωγικοι συντελέστες ή οταν χειρότερέψει η τεχνολογία ή συνδιασμός των 2.Πόσο θα κοπώ και για αυτο?
Δεν ξέρω πραγματικά αν τρολλαρεις. Από τις μουτζούρες τίποτα αρκεί να φαίνεται η λύση σου ορθά. Από αυτά που λες 1 μοριάκι που σε ένα άψογο γραπτό ίσως και να στο χαρίσουν.[/QUOTE]

Για την ΚΠΔ ένας φίλος μου με είπε πως αν εγράψα πως είναι κάτω και οχι αριστερά χάνω ολές τις μονάδες.Συγκεκριμένα είπε πως έπρεπε να πω α) οτι η ΚΠΔ είναι αριστερά και οχι κάτω,β)οτι υποαπασχολούνται οι παραγωγικοί συντελεστές και οχι το 'ή οταν χειρότερέψει η τεχνολογία ή συνδιασμός των 2.'
Για αυτό ρώτησα επειδή με άγχωσε .

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 12:03, 25-05-16:

5 μορια έπιανε ο υπολογισμός και η οικονομική σημασία και που είναι. 3 μορια έπιανε ο υπολογισμός και από 1 τα άλλα. 1 μοριάκι δηλαδή. Παιδιά λίγο λογική, μου θέλετε και Οικονομικά.

Pentina, το ΟΔΕ του ΌΠΑ θα κυμαίνεται 15,0-15,5.

Δημητρης Αγν

Νεοφερμένος

O Δημητρης Αγν έγραψε στις 12:11, 25-05-16:

5 μορια έπιανε ο υπολογισμός και η οικονομική σημασία και που είναι. 3 μορια έπιανε ο υπολογισμός και από 1 τα άλλα. 1 μοριάκι δηλαδή. Παιδιά λίγο λογική, μου θέλετε και Οικονομικά.

Παντως οσους ρωτησα ολοι γραψανε στο Αοθ σημερα

penitina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penitina
H penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H penitina έγραψε στις 12:11, 25-05-16:

Eννοείς μέσο όρο βαθμών ή βαση 15000-15500 μόρια
Σ'ευχαριστώ πολύ

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 12:26, 25-05-16:

Μια ματια τα έριξα τα θεματα θα τα χαρκτηρισω παν εύκολα

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 12:27, 25-05-16:

μόνο εγώ νομίζω πως ήταν δύσκολα;

Επίσης ΑΟΔΕ δεν έχει φέτος;

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε στις 12:39, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
μόνο εγώ νομίζω πως ήταν δύσκολα;

Επίσης ΑΟΔΕ δεν έχει φέτος;
Σε μια βδομάδα ακριβώς.

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 12:40, 25-05-16:

Μλκ τι ειναι αυτά ρε , έχω να ακουμπήσω οικονομία πανω απο ενα χρονο και θα μπορούσα άνετα να γράψω ενα 90 σε αυτο το διαγώνισμα , αν ειναι δυνατον χαχα εμάς πέρσι μονο το β έπιανε όση ωρα πιάνει όλο αυτο το διαγώνισμα , επιτροπή του κωλου ρε φίλε

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,309 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 14:22, 25-05-16:

Βατα τα θεματα που σας εβαλαν αλλα πιο δυσκολα απο περυση ισως υπαρξει πτωση των βασεων στα οικονομικα τα στατιστικα θα δειξουν...
- Σχολιασμός θεμάτων από την Ένωση Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Η Ένωση Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών θεωρεί ότι τα θέματα του μαθήματος «Αρχές Οικονομικής Θεωρίας» είναι αρκετά καλά, κλιμακούμενης δυσκολίας και εύκολα προσεγγίσιμα από καλά προετοιμασμένους μαθητές, καλύπτουν μεγάλο μέρος της ύλης και εξετάζουν σημαντικές οικονομικές γνώσεις, η έκτασή τους είναι τέτοια που δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα επεξεργασίας στα χρονικά όρια που υπάρχουν, είναι σαφή ως προς τη διατύπωση και δεν απαιτούν απομνημόνευση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos199666 : 25-05-16 στις 14:26.

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 16:36, 25-05-16:

Παιδιά, έγραψα 19.5 (μάλλον) και μου φάνηκαν πολύ εύκολα. Ανησυχώ μήπως έκανα κάποιο λάθος και βρεθώ χαμηλότερα :/ Θα επηρεάσει πολύ τον ΜΟ μου;

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 16:42, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666

Η Ένωση Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών θεωρεί ότι τα θέματα του μαθήματος «Αρχές Οικονομικής Θεωρίας» είναι αρκετά καλά, κλιμακούμενης δυσκολίας και εύκολα προσεγγίσιμα από καλά προετοιμασμένους μαθητές, καλύπτουν μεγάλο μέρος της ύλης και εξετάζουν σημαντικές οικονομικές γνώσεις, η έκτασή τους είναι τέτοια που δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα επεξεργασίας στα χρονικά όρια που υπάρχουν, είναι σαφή ως προς τη διατύπωση και δεν απαιτούν απομνημόνευση.

copy paste από την προηγούμενη φορά. Αυτοί οι οικονομολόγοι 14 χρόνια το ίδιο γράφουν και το κείμενο δεν πρέπει να είναι καν τον δικό τους αλλά να το έκλεψαν από τους φιλόλογους.

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oxiallocoding
Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O oxiallocoding έγραψε στις 17:09, 25-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από LibRib
Παιδιά, έγραψα 19.5 (μάλλον) και μου φάνηκαν πολύ εύκολα. Ανησυχώ μήπως έκανα κάποιο λάθος και βρεθώ χαμηλότερα :/ Θα επηρεάσει πολύ τον ΜΟ μου;
ΘΑ ΣΤΟ ΚΟΨΟΥΝ ΟΛΟ
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

geokam

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη geokam
Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O geokam έγραψε στις 20:07, 25-05-16:

Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να γράψατε καλά.
Υπήρχε όντως μεγάλη γκάφα στην εκφώνηση του τέταρτου θέματος αλλά δόθηκε αρκετά σύντομα διευκρίνιση.
Υπάρχουν πολλές ενστάσεις για το Δ.4 και είναι κάτι που θα διευθετηθεί σε επίπεδο βαθμολογικών κέντρων.
Για τον φίλο που ρώτησε για την ΚΠΔ, είναι αποδεκτά και τα δύο , "κάτω" ή "αριστερά"

alex98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alex98
Ο alex98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O alex98 έγραψε στις 22:30, 27-05-16:

ΒΟΗΘΕΙΑ! επειδη μεχει φαει το αγχοςΣτο ΑΟθ στο Β θεμα (θεωρια) καποια κομματια δεν τα θυμομουν ακριβως οπως ταχει στο βιβλιο και εγραπσα ουσιαστικα τα ιδια αλλα πολυ αναλυτικα.Ποσο θα μου κοψουν?
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους