Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,149 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,660 μηνύματα σε 96,016 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 745 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 19:20, 10-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Hephaestus
Τα μαθηματικα γενικης και κατευθυνσης της 3ης εχουν σχεση με αυτα της 2ας;
Tα κατεύθυνσης δεν έχουν καμία σχέση με της 2ας με την εξαίρεση των γεωμετρικών τόπων (και των διανυσμάτων σε μικρότερο βαθμό) που χρειάζονται για τους μιγαδικούς στη Γ΄..τα γενικής έχουν μεγαλύτερη σχέση γιατί στη Β΄κάνουμε λογαρίθμους που χρειάζονται στη Γ΄και μονοτονία-ακρότατα-συμμετρίες επίσης έχουν σχέση γιατί υπάρχουν και στην ύλη της τρίτης λυκείου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metal Hammer
Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Metal Hammer έγραψε στις 23:28, 10-08-14:

Αυτό είναι και λίγο σχετικό.Καλό είναι να έχει γνώσεις από όλα.Δεν μπορείς να ξέρεις τι θα σου βάλουν στις Πανελλήνιες.Ειδικά χωρίς την Άλγεβρα δεν πας πουθενά.Η Άλγεβρα της δευτέρας είναι ευαγγέλιο.Τριγωνομετρία,Horner,Λογάριθμοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 18:00, 11-08-14:

Τοσο ηρεμα( δυστηχως πολυ ηρεμα :Ρ) και χαλαρα και μετα απο λιγο καιρο στην τσιτα!

Vivian.

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Vivian.
H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε στις 18:52, 11-08-14:

Πότε θα αρχίσετε εσείς να κάνετε επανάληψη??

Εγώ έχω σκοπό να αρχίσω από 18 ή μήπως είναι πολύ αργά?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,309 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 19:33, 11-08-14:

Παιδες καντε επαναληψη στις ιδιοτιτες των λογαριθμων και των δυναμεων χρειαζονται πολυ.Θα τα βρειτε σε ασκησεις και αν δεν ξερετε να τα χειριζεστε ισως να χασετε ολη την ασκηση η υποερωτημα και ειναι κριμα.Καλη συνεχεια και καλη δυναμη.Και κατι αλλο δεν θα γινουμε oλοι ΗΜΜΥ ιατροι και Νομικοι σε αυτην την χωρα μονο υπαρχουν και αλλες σχολες πολυ καλες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Schoolmate

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Schoolmate
Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε στις 16:36, 12-08-14:

Ρε παιδιά τι διαβάζετε όλοι εσείς ακριβώς; Ας πούμε είμαι τεχνολογική, εγώ έχω βγάλει για το καλοκαίρι μισή ύλη για κάποια μαθήματα και για τα άλλα είμαι στα πρώτα κεφάλαια (Μαθ. γεν , Μαθ. κατ, Φυσική κατ.)

Καλά πάμε γερά αλλά με την ζέστη δεν παλεύεται ορισμένες φορές και δεν υπάρχει όρεξη!!!

Αρχική Δημοσίευση από Schoolmate
Καλά πότε ήδη βγήκε;

Ευχαριστώ για το λινκ
Η ύλη τελικά είναι ίδια όπως και πέρυσι, απλά προστέθηκε ένα κεφάλαιο στην Έκθεση Έκφραση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 15-08-14 στις 13:34. Αιτία: merge posts & διόρθωση παράθεσης

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,587 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 17:14, 12-08-14:

Η ύλη τελικά είναι ίδια όπως και πέρυσι, απλά προστέθηκε ένα κεφάλαιο στην Έκθεση Έκφραση.
Ποιο;

Schoolmate

Φοιτητής

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε στις 17:40, 12-08-14:

Λάθος το διατύπωσα, πρόσθεσαν αυτό

2. Έκφραση - Έκθεση για το Γενικό Λύκειο - Θεματικοί κύκλοι Λυκείου των Γ. Μανωλίδη κ.α.

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,587 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 17:48, 12-08-14:

Λάθος το διατύπωσα, πρόσθεσαν αυτό

2. Έκφραση - Έκθεση για το Γενικό Λύκειο - Θεματικοί κύκλοι Λυκείου των Γ. Μανωλίδη κ.α.
Το οποίο βιβλίο εμείς δεν το πήραμε στην Α' λυκείου

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε στις 17:56, 12-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από jj!

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 14:08, 13-08-14:

Ειμαι διακοπες και εχω αγχωθει οτι πρεπει να παω να αρχισω επαναληψη ... δεν παω καλα ..αλλα για να γραψω 18000 μορια και πανω δεν πρεπει να αρχισω διαβασμα?

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metal Hammer
Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Metal Hammer έγραψε στις 14:12, 13-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
Ειμαι διακοπες και εχω αγχωθει οτι πρεπει να παω να αρχισω επαναληψη ... δεν παω καλα ..αλλα για να γραψω 18000 μορια και πανω δεν πρεπει να αρχισω διαβασμα?
Τι σχολή στοχεύεις φίλε?

Εγώ τελείωσα την Παρασκευή τα μαθήματα και διαβάζω και τώρα,λιγότερο φυσικά,θα ξεκουραστώ για 1 βδομάδα στο τέλος Αυγούστου,πιστεύω μου αρκεί προσωπικά.Μην αγχώνεσαι πάντως,απόλαυσε τις διακοπές σου.Kαλό θα ήταν βέβαια 1 βδομάδα πριν αρχίσει το φροντιστήριο να κάνεις μια στοιχειώδη επανάληψη.

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,158 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 14:15, 13-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Πότε θα αρχίσετε εσείς να κάνετε επανάληψη??

Εγώ έχω σκοπό να αρχίσω από 18 ή μήπως είναι πολύ αργά?
Εγω εχω ξεκινησει ηδη και τελειώνω την επαναληψη των θερινων μαθηματων γιατι 18 ξεκιναω κανονικα φροντιστηριο

aliki.gr (Αλίκη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aliki.gr
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H aliki.gr έγραψε στις 14:18, 13-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από georgia_g
Γεια σας!στην χημεια κατ.ο φροντηστησ μου λεει να διαβασω θεωρια 1ου κεφαλαιου απο το βοηθημα (σαββαλας)και οχι απο το βιβλιο...τα λεει λιγο διαφορετικα...αλλα εγω νομιζω πως πρεπει να τα μαθω αυτολεξει απο το βιβλιο..ετσι δεν ειναι??
Εγω ως μαθητρια της θετικης που εδωσε φετος, θα σου συνιστουσα να διαβαζεις πρωτα θεωρια απο το σχολικο που τα εχει ολα αρκετά μαζεμενα κ επειτα να συνεχιζεις με σαλτερη ...το βασικο προβλημα που αντιμετώπισα ηταν οι υπερβολικα πολλες λεπτομέρειες του σαλτερη, οι οποιες δε χρειάζονται κιολας και το μονο που σου προκαλουν ειναι σύγχυση!

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

O johnietraf έγραψε στις 14:32, 13-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Metal Hammer
Τι σχολή στοχεύεις φίλε?

Εγώ τελείωσα την Παρασκευή τα μαθήματα και διαβάζω και τώρα,λιγότερο φυσικά,θα ξεκουραστώ για 1 βδομάδα στο τέλος Αυγούστου,πιστεύω μου αρκεί προσωπικά.Μην αγχώνεσαι πάντως,απόλαυσε τις διακοπές σου.Kαλό θα ήταν βέβαια 1 βδομάδα πριν αρχίσει το φροντιστήριο να κάνεις μια στοιχειώδη επανάληψη.
Πραγματικα ακριβως δεν ξερω ... η μηχανολογια φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα μου αρεσουν και οι σχολες που εουν σχεση βιολογια...
Λεω να ξεκουραστω αλλη μια βδομαδα αλλα μεσα σε αυτην να διαβαζω κανα δυωρο το μεσημερι

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!

O jj! έγραψε στις 14:35, 13-08-14:

http://www.youtube.com/watch?v=P-ztXvnqzcI

Λέτε να βάλουν και σε εμάς ηθικά φέτος;

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,061 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:57, 13-08-14:

http://www.youtube.com/watch?v=P-ztXvnqzcI

Λέτε να βάλουν και σε εμάς ηθικά φέτος;
Πιθανοτατα.... ελα, κι ευχαριστω να λετε αν πεσουν!! ευκολακι τρελο!!

katelogic (κατερίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη katelogic
H κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H katelogic έγραψε στις 15:16, 13-08-14:

Εγώ θεωρώ πως μετά την τόση πίεση των καλοκαιρινών χρειαζονται τουλαχιστον 2 εβδομαδες ξεκουρασης γιατι διαφορετικά νιωθω οτι μετα τα χριστουγεννα θα κλαταρουμε..:/

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 18:06, 13-08-14:

Εγω θα σας ελεγα να χαλαρωσετε μεχρι τις 25 Αυγουστου και μετα να ξεκινησετε σιγα σιγα μεχρι να μπειτε παλι σε κανονικους ρυθμους. Ξεκουραστειτε και παραστε καλα αυτην και την επομενη εβδομαδα. Οποιος/οποια ειναι θετικη κατευθυνση και θελει καποια συμβουλη, μην διστασει να στειλει π.μ

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:10, 13-08-14:

Στο παιδαγωγικό ινστιτούτο,δεν υπάρχει;
Ή λέω βλακείες;

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!

O jj! έγραψε στις 21:13, 13-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Στο παιδαγωγικό ινστιτούτο,δεν υπάρχει;
Ή λέω βλακείες;
Μωρέ υπάρχει στο digital school, αλλά δεν έχουν όλοι σύνδεση στο internet
Μικρό το κακό, όμως, αφού το συγκεκριμένο βιβλίο δε βοηθάει ιδαίτερα
Oι μαθητές οφείλουν να είναι προετοιμασμένοι για κάθε θέμα

legisperitus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη legisperitus
Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O legisperitus έγραψε στις 17:35, 14-08-14:

Αυτο ακριβως μας ειπε και ο καθηγητης μας στο φροντιστηριο...Αλλα αλλο να εισαι καθηγητης και αλλο αγχωμενος μαθητης που θες να ξεκινησεις το διαβασμα για να εισαι σιγουρος...!!!

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 21:00, 16-08-14:

Σημείωση συντονιστή:
Η προετοιμασία για τους περισσότερους τελείωσε και απο Δευτέρα τα περισσότερα φροντιστήρια της χώρας ξεκινούν το κανονικό τους πρόγραμμα. Για τον λόγο αυτό το παρόν θέμα κλειδώνεται.
Η συνέχεια στο Πανελλήνιες 2015

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 17-08-14 στις 15:12. Αιτία: Ορθογραφικό.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    VforVendetta

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους