Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,944 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,557 μηνύματα σε 95,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 479 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι τσάντα να πάρω φέτος;

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 22:41, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από maria775m
και δεν είσαι η μόνη
τσ τσ τσ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη roseberry
H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H roseberry έγραψε στις 01:41, 02-09-11:

μπαζει απο παντου το τοπικ αλλα ιτς φαιν....

εγω εχω την ιδια τσαντα 5 χρονια τωρα!σιγα μη δωσω 20αρικο για μια πιπα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Marianna97 (Μαριάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Marianna97
H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Marianna97 Στην ζωη μου θα ηθελα μια εξοδο κινδυνου έγραψε στις 14:59, 03-09-11:

εγώ πιστεύω ότι άμα θες ακόμα καινούργια τσάντα τόσο πολύ να το ψάξεις πρώτα για να μην καταλήξεις να κοπανάς το κεφάλι σου στον τοίχο αφού η τσάντα των 60 ευρώ που πήρες σκίστηκε μετά την πρώτη μέρα.
ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 15:22, 03-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
Να πάρεις την τσάντα να βάλεις τι μέσα; Τα βιβλία των αγγλικών και των γερμανικών;;
ξέχασες και τα προφυλακτικά..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 15:33, 03-09-11:

αφηστε τις τσαντες και παρτε καμια σιντοθηκη...περισσοτερο θα μας χρησιμευσει φετος..!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στρατιωτική σχολή αξιωματικών σωμάτων και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 15:35, 03-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από tzenaki_m
αφηστε τις τσαντες και παρτε καμια σιντοθηκη...περισσοτερο θα μας χρησιμευσει φετος..!
Πλάκα,πλάκα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 15:36, 03-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από maria775m
και δεν είσαι η μόνη
Mα με ποια λέξη μπορείς να μπερδέψεις την τσάντα..? Εγώ γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα? Ας μου πει καποιος σε πμ θα σκάσω

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στρατιωτική σχολή αξιωματικών σωμάτων και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 15:39, 03-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Mα με ποια λέξη μπορείς να μπερδέψεις την τσάντα..? Εγώ γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα? Ας μου πει καποιος σε πμ θα σκάσω
Πίστεψέ με δεν θες να μάθεις...

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,166 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:38, 03-09-11:

Βάλε οπου το πρωτο Α ενα αλλο φωνηεν...ε θα το βρεις...

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 09:17, 04-09-11:

Εγω μετα απο 2 χρονια με eastpak ξεμπερδεψα.Την eastpak την εκανα φροντιστηριου μια και ειναι λιγο χαλια και πηρα μια polo Που ειναι πιο σταθερη και ανθεκτικη για τα επομενα 3 χρονια!

Παράθεση

Αγγελική!!! (Αγγελική)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελική!!!
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Αγγελική!!! έγραψε στις 16:58, 24-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Αλεξανδρα Ασπ.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά [...] σας ικετευω να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.
Καταρχήν φαίνεται από τα τόσα ορθογραφικά και από το ότι ΔΕΝ μπορείς να εκφραστείς σωστά ότι πας σχολείο όχι για να μάθεις , αλλά για να ρίξεις κανά γκόμενο , να κουτσομπολέψεις , ή να περάσεις τον ''ελεύθερο χρόνο σου'' :p Δεύτερον!! Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμαστε ΟΛΟΙ κάθε χρόνο πριν αρχίσει το σχολείο .......Τι να πω??? Άκου ΠΟΙΑ είναι τα προβλήματα που έχει ο κόσμος.....!!!!! Γι'αυτό κατάντησε ΕΤΣΙ η Ελλάδα.........
Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Βάλε στη θέση του <<α>> το <<ο>>!!!!!!!!!!!

Παράθεση

dannaros (daniel)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dannaros
Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 992 μηνύματα.

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 18:47, 24-10-11:

Τόσα παιδιά στην ηλικία σου δεν έχουν παιδική ζωή γιατί δουλεύουν για να σου φτιάξουν την τσάντα, τα παπούτσια, την μπάλα [γιατί δεν μιλάω μόνο για εσένα] και αν πληρώνονται παίρνουν ψίχουλα. Και όμως η τσάντα θα είναι ακριβή, γιατί αυτό που θα σε κάνει να την αγοράσεις είναι η διαφήμιση. Σκέψου τώρα. Θα είσαι πραγματικά χαρούμενη αν πάρεις την καλύτερη τσάντα? Που θα είσαι άλλο ένα θύμα, άλλο ένα κορόιδο? Όχι μόνο επειδή θα πληρώσεις πολλά, αλλά και γιατί σου έφτιαξαν την επιθυμία αυτή καθώς και την "χαρά" που θα νιώσεις όταν ικανοποιήσεις αυτήν σου την επιθυμία. Ελπίζω όμως πράγματι να χρειάζεσαι καινούργια τσάντα ώστε να είναι πιο χρήσιμη [πολλές τσέπες λες ότι θες], αλλιώς ζητώ από τους mod να μεταφέρουν το θέμα στο chat n fun section...

Η λέξη καρκίνος προκαλεί δύο ειδών προβλήματα στους ανθρώπους

Η μία είναι αυτή που σαρώνει ζωές ανθρώπων κάθε ηλικίας
και η άλλη είναι αυτή στο φέισμπουκ ή γενικά όσων έχουν τα δικά τους "προβλήματα" στον δικό τους κόσμο...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 13:08, 22-08-14:

Γεια σε όλους!Πλησιάζει σιγά σιγά η μέρα που μετά από τρεις μήνες θα ξαναβρεθούμε πίσω στα θρανία,εμείς οι μαθητές.Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω τι τσάντα να αγοράσω φέτος.Από το νηπιαγωγείο είχα τσάντα πλάτης για το σχολείο,αλλά όταν πήγαινα αγγλικά στο δημοτικό (πριν ξεκινήσω ιδιαίτερα) είχα τσάντα ώμου (από αυτές που τις κρεμάς) και μου άρεσε πάρα πολύ.Και φέτος λέω να αγοράσω ώμου αντί για πλάτης.Αλλά φοβάμαι για τη χωρητικότητα λίγο.Θα χωράει όσα χωράει και μία τσάντα πλάτης?Τι λέτε,αξίζει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 13:25, 22-08-14:

Αν έχεις πολύ βάρος πρέπει να πάρεις πλάτης...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 13:27, 22-08-14:

Δεν κουβαλάω πέτρες,αλλά τα βιβλία του σχολείου έχουν αρκετό βάρος.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 14:55, 22-08-14:

Καλά δεν έχεις κάποια τσάντα πλάτης από κάποια προηγούμενη χρονιά; Γιατί να πάρεις άλλη; Εγώ πάντως θα χω αυτή που είχα και τα δυο προηγούμενα χρόνια, 10€ τσαντούλα αλλά και ωραία!

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 691 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 15:01, 22-08-14:

Και εγώ θα έχω αυτή που είχα εδώ και 2 χρόνια μια χαρά τσαντούλα είναι.Αλλά να μην πάρεις ώμου,είχα στην πρώτη γυμνασίου και ήταν ότι χειρότερο.Πρώτον από το βάρος έγερνα από την μια πλευρά και κάνει κακό και στους ώμους.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 15:03, 22-08-14:

Απορώ πως μπορείτε και έχετε τσάντα ώμου για το σχολειο, εγώ μόνο για το φροντιστήριο είχα ώμου, ταχυδρόμου οπως λέμε.

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 691 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 15:05, 22-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Απορώ πως μπορείτε και έχετε τσάντα ώμου για το σχολειο, εγώ μόνο για το φροντιστήριο είχα ώμου, ταχυδρόμου οπως λέμε.
Και εγώ το ίδιο.Αναρωτιέμαι πραγματικά πως άντεξα με αυτή

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:04, 30-08-16:

Ξεθάβω το θέμα γιατί περιγράφει τη μεγάλη απορία των μαθητών τέτοια εποχή. Ώμου, ταχυδρόμου, βαλιτσάκι, με ρόδες, ταγάρι, κάτι άλλο; Θα κρατήσετε την περσινή ή θα αγοράσετε καινούργια; Οι νέοι φοιτητές τι θα κάνετε; Καλή σχολική χρονιά σε όλους ...

Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 879 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 12:09, 30-08-16:

Εγώ είχα πάρει ένα σακίδιο στρατιωτικού τύπου (μαύρο) στο πρώτο έτος με 35 ευρώ, και το σκυλί δουλεύει σήμερα όσο τέλεια όσο και την πρώτη μέρα. Έχει κουβαλήσει τα πάντα, από τα πράγματα σε διακοπές μέχρι έναν τόνο βιβλίων όταν μας τα έδωσαν όλα μαζί σε μία μέρα από τον Εύδοξο. Δεν υπάρχουν ίχνη φθοράς, και έχει θήκες για ότι χρειάζομαι και παραπάνω.

Έτσι όπως πάμε θα βγάλει σχολή, ειδικότητα, τα πάντα.
Παράθεση

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,607 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 12:15, 30-08-16:

Εγω προσωπικά εχω μια τσάντα eastpak απο την πρώτη γυμνασίου την οποία δεν θέλω να αποχωριστω με τιποτα γιατι 1. ειναι ακομα σε πολυ καλη κατασταση παρόλο που την εχω χρησιμοποιήσει παρα πολυ 2. λατρεύω το χρώμα της (ενα πολυ ωραιο μωβ ) 3. μετα απο τοσο καιρο ειμαι συναισθηματικά δεμένη μαζί της Την χρησιμοποιώ ακομα αν πρεπει να κουβάλησω πολλα τετράδια ή πραγματα στη σχολη αλλα αγόρασα σχετικα πρόσφατα αλλη μια τσάντα πλάτης για λαπτοπ. Αν δεν χρειάζεται να εχω μαζί μου πολλα πραγματα,χρησιμοποιώ μια απλή τσάντα πλάτης μεν αλλα που μπορει να φορεθεί και σε μια έξοδο.
Παράθεση

fotinipapa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fotinipapa
H fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H fotinipapa έγραψε στις 19:14, 09-08-17:

Λοιπον ακουστε θα παω α λυκειου σε ενα μηνα και ηθελα να ρωτησω επειδη δεν γνωριζω τι ειδους τσαντα θα μου χρειαστει για το λυκειο.Εγω τα Τελευταία 3 χρονια του γυμνασιου ειχα μια polo τσαντα πολυ καλη, με 3 θηκες αλλα στα τελη της γ γυμνασιου λογω του οτι χωρουσε πολλα βιβλια με κουραζε γιατι τη γεμιζα υπερβολικα...οποτε αποασισα ν παρω μια τσαντα με μια κεντρικη θηκη και μια τσεπη απλη για να βγαλω τη χρονια...και αποδειχτηκε value for money...
το ερωτημα μου ειναι αν στο λυκειο ειναι μεγαλύτερος ο ογκος των βιβλιων που θα πρεπει να εχουμε καθημερινα(επειδη σκεφτομαι μεγαλυτερη ταξη αρα πιο πολλα μαθηματα κ βιβλια)δεν ξερω αν ισχυει ομως...γενικα ειμαι ατομο που θελει να εχει οργαμωμενα τα πράγματά του που σημαινει οτι εχω μαζι μου εκτος απο βιβλια,τετραδια και ενα μεγαλο ντοσιε...Ουσιαστικα υα μου φτασει ο χωρος στη τσαντα απο τα τζαμπο με τη μια θηκη η να παρω καποια αλλη πιο ανθεκτικη ν ευρυχωρη πχ 2 θηκες για να την εχω σε ολο το λυκειο κ βαλε...
Επισης σε περιπτωση που ειλεξω το 2ο πιο ανθεκτικες κ γενικότερα πιο καλες σε ποιοτητα ειναι οι polo η οι eastpak ;
Ακομη μια Τελευταία ερωτηση:στο λυκειο ποσες ωρες εχουμε μαθημα; 7ωρα 8ωρα η 6ωρα;
ευχαριστω ρκ των προτερων
Παράθεση

seferhs2001

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη seferhs2001
Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O seferhs2001 έγραψε στις 22:02, 09-08-17:

Καλησπέρα!! Εγώ φέτος θα πάω Β' Λυκείου, και θα σε συμβούλευα αν πηγαίνεις με λεωφορείο (όπως εγώ καλή ώρα) να πάρεις μια πιο ενισχυμένη, μιας και τα βιβλία -της Α' τουλάχιστον- είναι "κοντά και χοντρά" με αποτέλεσμα να δυσχεραίνουν την καθημερινότητα όσων μετακινούνται με λεωφορείο όπως προανέφερα, αν και εγώ φέτος με μια polo την έβγαλα τη χρόνια (με μια θήκη, και δεν ήταν ενισχυμένη, 20€)... Επίσης, οι ώρες είναι 35 την εβδομάδα, συνεπώς 7ώρα. Ελπίζω να σε βοήθησα, και αν χρειαστείς κάτι άλλο, γράψε
Παράθεση

fotinipapa

Νεοφερμένος

H fotinipapa έγραψε στις 22:06, 09-08-17:

ευχαριστωω με κάλυψες πληρως
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 10-08-17 στις 13:04. Αιτία: διόρθωση διπλού μηνύματος
Παράθεση

seferhs2001

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη seferhs2001
Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O seferhs2001 έγραψε στις 22:12, 09-08-17:

Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 09:32, 10-08-17:

Μόνο eastpak.
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 09:53, 10-08-17:

Οι τσάντες είναι για τους αδύναμους. Μην πάρεις τσάντα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,209 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 10:06, 10-08-17:

Έχω μια γαμάτη πράσινη polo από την 1η γυμνασίου που με έβγαλε μέχρι το λύκειο. Στο πανεπιστήμιο τη σταμάτησα, γιατί όλοι ξέρουν ότι όποιος φοιτητής πάει στο αμφιθέατρο με backpack είναι φλώρος. Τώρα τη χρησιμοποιώ για τσάντα παραλίας (πετσέτα θαλάσσης, αντιηλιακό, powerbank, τράζουλα tichu και τα σχετικά απαραίτητα). Γενικά θα σου πρότεινα να την κρατήσεις ως έχει την polo. Αν παρόλα αυτά επιθυμείς να αγοράσεις μια καινούργια, η πρότασή μου θα είναι μία με Digimon. Ό,τι πιο γαμάτο μετά τις polo.

Παράθεση

fotinipapa

Νεοφερμένος

H fotinipapa έγραψε στις 11:19, 10-08-17:

εχψ καποιους ενδοιασμους για τις eastpak επειδη εχουν μονο μια θηκη κεντρικη για βιβλια και απο τις φωτο που ειδα στο Σκρουτζ δεν μ φαινονται πολυ ευρυχωρες
ενω πολο μπορω να βρω και με δυο θηκες
επειτα θελω να αντεξει για τουλαχιστον 3 χρονια
Το ερωτημα παραμενει: polo η eastpak?
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 715 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 11:42, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotinipapa
εχψ καποιους ενδοιασμους για τις eastpak επειδη εχουν μονο μια θηκη κεντρικη για βιβλια και απο τις φωτο που ειδα στο Σκρουτζ δεν μ φαινονται πολυ ευρυχωρες
ενω πολο μπορω να βρω και με δυο θηκες
επειτα θελω να αντεξει για τουλαχιστον 3 χρονια
Το ερωτημα παραμενει: polo η eastpak?
Δε χρειάζεσαι τσάντα με δύο θήκες. Θυμάμαι ότι κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό τότε. Οι θήκες είναι μύθος. Πάρε ο,τι σ' αρέσει, ούτε η μάρκα έχει καμία διαφορά. Εγώ για το φροντιστήριο για να μη χαλάσω πολλά λεφτά είχα πάρει 5€ τσάντα από τα public και κουβαλούσα πολλά και βαριά βιβλία. Με έβγαλε μία χρονιά και την επόμενη πήρα την ίδια σε άλλο χρώμα. Η δεύτερη έχει κρατηθεί ακόμα περισσότερο και την έχω ακόμα, άθικτη. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.
Παράθεση

fotinipapa

Νεοφερμένος

H fotinipapa έγραψε στις 11:51, 10-08-17:

οκ ευχαριστωω
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,257 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:58, 10-08-17:

Εγώ έχω μια μινιμαλίστικ τσάντα pink panther μαύρη ούτε εγώ ξέρω από πότε. Η τσάντα έχει 2 φερμουάρ αλλά από μέσα έχει γίνει εδώ και καιρό ένας ενιαίος χώρος. Ούτε αυτό θυμάμαι πότε έγινε. Αυτή η τσάντα έχει περάσει σχολικά χρόνια, εκδρομές, θάλασσες, ποτάμια, πανεπιστήμια, την έχω ξεχάσει σε αίθουσες και σε αυτοκίνητα, έχω κουβαλήσει μπύρες, βότκες, τσίπουρα και άλλα ποτά και ουσίες, έχει κουβαλήσει βιβλία, ρούχα, μαγιό, πετσέτες, πορτοφόλια και γενικά ότι μπορείτε να φανταστείτε.

It is a legendary bag. Και έκανε καμιά 10-15 ευρώ το πολύ. Φοβάμαι ότι θα με αφήσει μια μέρα και θα είναι δύσκολη εκείνη η μέρα.

Edit: εννοείται την πλένω μια φορά το χρόνο + μετά από κάθε καλοκαίρι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnny15 : 10-08-17 στις 12:03.
Παράθεση

AQUATH

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη AQUATH
Ο AQUATH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O AQUATH έγραψε στις 12:41, 10-08-17:

Δε χρειαζεσαι τσαντα στο λυκειο, κασετινες κλπ ουτε για αστειο.
Βιβλια κατω απ το θρανιο και μετακινεις τα 2-3 που θα διαβαζεις ή στα χερια ή σε καμια παλια τσαντα πχ του γυμνασιου.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 14:24, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Στο πανεπιστήμιο τη σταμάτησα, γιατί όλοι ξέρουν ότι όποιος φοιτητής πάει στο αμφιθέατρο με backpack είναι φλώρος.
Μπα, από πότε άρχισε να ισχύει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και όλα τα ψιλολόγια (μπλοκ, στυλό, πορτοφόλι, ταυτότητες, μπουκαλάκι νερό, χαρτομάντηλα, τσιγάρα (για όποιον καπνίζει), κανένα λεπτό μπουφανάκι, γυαλιά, κινητό, κλειδιά κτλ) πού τα βάζετε βρε παιδιά;
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 14:34, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Μπα, από πότε άρχισε να ισχύει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και όλα τα ψιλολόγια (μπλοκ, στυλό, πορτοφόλι, ταυτότητες, μπουκαλάκι νερό, χαρτομάντηλα, τσιγάρα (για όποιον καπνίζει), κανένα λεπτό μπουφανάκι, γυαλιά, κινητό, κλειδιά κτλ) πού τα βάζετε βρε παιδιά;

Λεπτό μπουφάνακι δεν κουβαλάω ποτέ,ταυτότητα,πασο,στυλο εχω ενα δερματίνη καφέ τσαντάκι ώμου,γυαλιά επίσης μέσα στο τσαντά και κλειδιά,κινητό στην τσέπη του τζιν.

Υ.Γ σημειωματάριο είναι το κινητό μου πολλές φορές (φωτογραφίες) κάποιες φορές κρατάω τετράδιο πολλών θεμάτων για σημειώσεις και ασκήσεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 10-08-17 στις 14:37.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 14:42, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras9
Λεπτό μπουφάνακι δεν κουβαλάω ποτέ,ταυτότητα,πασο,στυλο εχω ενα δερματίνη καφέ τσαντάκι ώμου,γυαλιά επίσης μέσα στο τσαντά και κλειδιά,κινητό στην τσέπη του τζιν.
΄Εχεις όμως δερμάτινο τσαντάκι και τα συγκεντρώνεις εκεί. Το λεπτό μπουφανάκι τις ενδιάμεσες εποχές είναι πολύ βολικό. Το φοράς το πρωί με την ψύχρα, το βγάζεις μετά και το ξαναφοράς τη νύχτα αν το πάρεις σερί και δεν γυρίσεις ενδιάμεσα στο σπίτι σου. Τέλος πάντων ο,τι βολεύει τον καθένα. Εγώ πάντως το backpack μου, δεν το αποχωρίζομαι ποτέ.
Παράθεση

PickleRick

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PickleRick
H PickleRick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H PickleRick έγραψε στις 14:42, 10-08-17:

εγω εχω εδω και 1 χρονο μια τσαντα NF με εναν ινδιανο. την πηρα απο το Jumbo αλλα κρατησε
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 14:45, 10-08-17:

΄Εχεις όμως δερμάτινο τσαντάκι και τα συγκεντρώνεις εκεί. Το λεπτό μπουφανάκι τις ενδιάμεσες εποχές είναι πολύ βολικό. Το φοράς το πρωί με την ψύχρα, το βγάζεις μετά και το ξαναφοράς τη νύχτα αν το πάρεις σερί και δεν γυρίσεις ενδιάμεσα στο σπίτι σου. Τέλος πάντων ο,τι βολεύει τον καθένα. Εγώ πάντως το backpack μου, δεν το αποχωρίζομαι ποτέ.

Υπάρχουν και οι φοιτητές που έρχονται μόνο με ενα κινητό και ακουστικά
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 14:54, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras9
Υπάρχουν και οι φοιτητές που έρχονται μόνο με ενα κινητό και ακουστικά
Αυτούς θα τους χαρακτήριζα από ακραίους μινιμαλιστές στην καλύτερη μέχρι αδιάφορους στη χειρότερη!
Το τετράδιο πολλών θεμάτων που έγραψες παραπάνω είναι must!
Παράθεση

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,209 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 15:37, 10-08-17:

Ανέκαθεν? Εμένα στη σχολή μου όλοι με τσάντα ταχυδρόμου πηγαίνουμε. Είναι κάτι σαν άγραφος κανόνας. Στις υπόλοιπες δεν ξέρω τι ισχύει.

Από εκεί και πέρα, το μπλοκ και το στύλο μπορείς να το έχει στα χέρια, το πορτοφόλι και την ταυτότητα (και λοιπά προσωπικά έγγραφα) είναι εξ ορισμού επικίνδυνο να τα αφήνεις στην τσάντα και να μην τα έχεις πάνω σου συνεχώς, νερό/χαρτομάντηλα είναι στην κρίση του καθενός αν θέλει να κουβαλάει, για τσιγάρα δεν το συζητώ, το μπουφάν το φοράς/κουβαλάς, γυαλιά τα φοράς, κινητό και κλειδιά στις τσέπες στο παντελόνι, όπως το πορτοφόλι και την ταυτότητα.

Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,578 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 15:54, 10-08-17:

Εγώ, πάντως, θεωρώ ακόμη πιο φλωρικο το μικρό τσαντάκι ώμου για τα ψιλολόγια απ' ο,τι την τσάντα πλάτης!!
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,363 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 16:16, 10-08-17:

Ευτυχώς υπάρχουν πολλές εναλλακτικές επιλογές για το πως να φοράτε την τσάντα σας..

Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 19:03, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Εμένα στη σχολή μου όλοι με τσάντα ταχυδρόμου πηγαίνουμε.
Α, ΟΚ τότε.΄Οπως βολεύεται ο καθένας. ΄Αλλος backpack, άλλος ταχυδρόμου, άλλος τσαντάκι ώμου. Νόμιζα ότι δεν κρατούσατε τίποτα και μου έκανε εντύπωση. Εγώ βολεύομαι φοβερά να τα βάζω όλα μέσα. ΄Οσο για την επικινδυνότητα δεν παίζει καθόλου γιατί είναι ένα ελαφρύ, μικρό και βολικό backpack που κρατάω συνέχεια. Δεν το αφήνω ποτέ.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,166 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:44, 10-08-17:

Εγώ πάντως έβγαλα όλο το πανεπιστήμιο με μια EastPak φουξ που έχω από την Β' γυμνασίου και ποτέ κανείς δεν με λοξοκοίταξε σε φάση "πόσο 15 χρονών είναι τούτη"
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 406 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 20:06, 10-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Εγώ, πάντως, θεωρώ ακόμη πιο φλωρικο το μικρό τσαντάκι ώμου για τα ψιλολόγια απ' ο,τι την τσάντα πλάτης!!
Συμφωνώ απόλυτα

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Εγώ πάντως έβγαλα όλο το πανεπιστήμιο με μια EastPak φουξ που έχω από την Β' γυμνασίου και ποτέ κανείς δεν με λοξοκοίταξε σε φάση "πόσο 15 χρονών είναι τούτη"
Πόσο ζηλεύωωωω....σε μας όλοι είναι πιο σινιαρισμένοι και ντρέπομαι να κυκλοφορώ έτσι, οπότε έχω βρει τσάντες πιο καλές πλάτης για τη σχολή

Στο θέμα μας, για το λύκειο θα έλεγα να φροντίσεις η τσάντα να μην είναι δίχωρη, γιατί οι δίχωρες είναι τεράστιες και δεν είναι απαραίτητο να κουβαλάς τζάμπα βάρος, εφόσον συνήθως τα βιβλία κάποιων από τα μαθήματα γενικής στυλ Αγγλικά, Θρησκευτικά κλπ καταλήγουν κάτω από το θρανίο
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,405 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 21:12, 10-08-17:

Καλή η Eastpack, καλή και η Polo, όμως καλύτερη όλων (αν και λίγο τσουχτερή η τιμή της) σε backpack (και όχι μόνο) για μένα είναι η Κipling.

Πολύ βολική με τις εξωτερικές της τσέπες, αρκετά μεγάλη ώστε να χωράει πολλά χωρίς όμως να δίνει την εντύπωση ογκώδους σακκιδίου, ευρύχωρη, φανταστικό υλικό μαλακό και αδιάβροχο και, πάνω απ'όλα, γερή! Πάει παντού και με τα πάντα και θα την έχεις μια ζωή.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 21:26, 10-08-17:

Εγώ έχω μια τέτοια Samsonite. Την έχω κάμποσα χρόνια και δεν έχει πάθει τπτ. Aφήστε τσάντα ταχυδρόμου και άλλα παλιομοδίτικα. Πλέον όλοι με ώμου είναι.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,405 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 21:37, 10-08-17:

Η ώμου αναντίρρητα είναι πιο κομψή, αλλά όχι όταν είναι ογκώδης. Samsonite και Delsay πολύ καλές μάρκες.
Ωστόσο, το backpack χρησιμοποιείται και σαν ώμου. Κι όταν κουράζεσαι και σου πέφτει ο ώμος από το βάρος, τότε το μοιράζεις βάζοντας περνώντας και τους δυο ιμάντες του στην πλάτη.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 22:20, 10-08-17:

Σε αγόρι βρίσκω υπέροχη αυτή που ανέβασε ο akikos, όπως επίσης και κάτι σ' αυτό το στυλ:

Και για γυναίκα είναι φανταστική η παραπάνω, όπως επίσης και αυτή:

Και είναι και αρκετά βολικές!

*Όλα αυτά για πανεπιστήμιο και έπειτα, φυσικά. Για λύκειο/γυμνάσιο Ο,ΤΙ πιο χαλαρό και απλό!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερις : 10-08-17 στις 22:25.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Imagine01, panagiotis econ, ReputGlory1

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους