Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,024 εγγεγραμμένα μέλη και 3,062,344 μηνύματα σε 93,711 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 870 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κάλυψη κενών στα μαθηματικά για πανελλήνιες

Ersaia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ersaia
H Ersaia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Ersaia έγραψε στις 23:42, 06-05-14:

Γενικά εμείς που έχουμε μια "σχετικά" μακρινή απόσταση από τα σχολικά χρόνια έχουμε τόσα κενά στα μαθηματικά όσες και οι τρύπες στο τυρί
Να πω την αλήθεια όταν άρχισα να διαβάζω καταλάβαινα οτι έπρεπε να πάω μια τάξη πίσω, και μετά άλλη μια τάξη πίσω, και μετά ξανά μια τάξη πίσω και στο τέλος θα έφτανα στο δημοτικό

Επρεπε να βρω ένα σημείο εκκίνησης διαβάσματος και να μπω σε ρυθμό ασκήσεων κάπως χωρίς να σκοντάφτω κάθε τόσο γιατί άλλα πράγματα τα θυμόμουν και άλλα όχι. Δηλαδή οκ δε θυμόμουν ούτε καν τη διακρίνουσα που κάποτε (πριν χρόνια και καιρούς) την έπαιζα στα δάχτυλα.

Κι επειδή χθες βρήκα το σημείο εκκίνησης σε ενα Pdf και ήδη έχω βγάλει το μισό με μεγάλη ευκολία χωρίς ιδιαίτερο πονοκεφάλιασμα σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας.

Το καλό είναι ότι δεν έχει πολύ άσχετο μπλα μπλα, είναι το ρεζουμέ και σε βοηθάει να μπεις σε ρυθμό στις ασκήσεις

Αν έχετε βρει οτιδήποτε παρόμοιο που θα μας βοηθήσει να καλύψουμε την ύλη των προηγούμενων τάξεων σχετικά εύκολα και γρήγορα μοιραστείτε το μαζί μας

Eίναι το σχολικό βιβλίο ενίσχυσης της Α' λυκείου από εδώ. Κατεβάζεις το PDF απευθείας από εδώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΩΣΤΑΣ Β.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ Β.
Ο ΚΩΣΤΑΣ Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ΚΩΣΤΑΣ Β. έγραψε στις 19:10, 10-05-14:

Καλησπερα!!παρα πολυ χρησιμο το pdf σου πραγματικα..εψαχνα παντου για κατι τετοιο..ειμαι κ εγω σε παρομοια φαση...πανελληνιες ξανα μετα απο καμποσα χρονια και τωρα μαλιστα και απο διαφορετικη κατευθυνση (τοτε ημουν θεωρητικη) αλλα ετσι κ αλλιως τα κενα απο τοτε σε ολα τα μαθηματα θεωρητικα κ μη ειναι μεγαλα...προσπαθω να βρω κατι αντιστοιχο με αυτο και για τη φυσικη αλλα και για τη χημεια...προσπαθω να μαζεψω και να μαθω βλεπεις ολα αυτα που ειναι προαπαιτουμενα για τη γ λυκειου......καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη και θα με βοηθησει πολυ...ευχαριστω!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

niovi1984

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη niovi1984
H niovi1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H niovi1984 έγραψε στις 10:32, 07-07-14:

καλησπέρα , είμαι και εγώ ακριβώς στην ίδια κατάσταση με εσας...δίνω πανελλήνιες μετά από 12 χρόνια...θετική κατεύθυνση επέλεξα μίας και την ΄΄ιδια είχα και τότε...εγώ είμαι μαθηματικός ...οπότε αν χρειάζεστε κάτι ευχαρίστιση μου να βοηθήσω!

Παράθεση

Alex0042

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Alex0042
H Alex0042 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Alex0042 έγραψε στις 21:33, 14-01-17:

Καλησπέρα σας, Με λένε Αλεξία και είμαι 18 ετών. Είμαι μαθήτρια της Γ' Λυκείου και θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με τα κενά που έχω στα μαθηματικά..(πώς και τί να διαβάσω για να αναπληρώσω τα κενά μου κατανοώντας τα
Για να το πάρουμε από την αρχή εχω 3-4 χρόνια να πιάσω βιβλίο μαθηματικών στα χέρια μου λόγω καθηγητων που με εκαναν να τα μισήσω. Έχω κενα στα μαθηματικά απο την β γυμνασιου και φετος συνειδητοποιησα πως εχω διαλεξω λαθος κατεύθυνση. Η θεωρητική εχει ενδιαφέρον μαθήματα αλλα την επελεξα περισσότερο επειδη φοβομουν τα μαθηματικά και επειδη η αδερφή μου την ειχε διαλεξει στο παρελθον. Ανακάλυψα ομως στα μεσα της χρονιας πως μου αρεσει παρα πολυ η γραφιστικη και τουριστικων επιχηρησεων, δυο επαγγέλματα του 5ου πεδιου στο οποιο δινεις μαθηματικά κατεύθυνσης κιολας! Του χρονου λοιπον-αφου φετος τελειώσω με ενα καλο απολυτήριο- σκέφτομαι να δωσω πανελλήνιες απο το 5ο πεδίο
Θεωρείται με τοσα κενα που εχω μπορω να καταφερω να τα καλυψω σε ενα χρονο και να βγαλω περιπου 12.530 που ειναι η βαση των τουριστικων στην αθηνα (η γραφιστική εχει ακόμα πιο χαμηλη βαση) ή κατι τετοιο ειναι ανεφικτο;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Παράθεση

Guru5ουΠεδίου

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Guru5ουΠεδίου
Ο Guru5ουΠεδίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Guru5ουΠεδίου έγραψε στις 18:24, 15-01-17:

Το γεγονος οτι εχεις κενα στα μαθηματικα σιγουρα καθιστα πιο δυσκολη την κατασταση ομως αυτο δεν ειναι το μοναδικο προβλημα.Επειδη το 5ο πεδιο δεν εχει φυσικη η χημεια δεν σημαινει οτι τα αλλα μαθηματα ειναι της πλακας.Εχεις το ΑΟΘ του οποιου οι ασκησεις ειναι σχετικα ευκολες ομως υπαρχει και καποια θεωρια που πρεπει να αποστηθισεις,αφου εισαι θεωρητικη πιστευω πως εκει δεν θα εχεις προβλημα αρκει να ασχολεισαι αρκετα με το μαθημα.Μετα εχουμε το ΑΕΠΠ εκει πρεπει να δωσουμε βαση.Το μαθημα απαιτει συνεχη ενασχοληση και διαβασμα περαν απο αυτα που κανεις στο φροτιστηριο κατ εμε θεωρω οτι χρειαζεται και καποιο ταλεντο.Μετα εχουμε και τον ασταθμιτο παραγοντα της Εκθεσης.Επομενως πρεπει να σκεφτεις πρωτα αυτα και μετα βλεπουμε με τα Μαθηματικα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    LostInOblivion

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους