Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,054 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,556 μηνύματα σε 93,771 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 808 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη

Georginaaa!!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Georginaaa!!
H Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

H Georginaaa!! έγραψε στις 22:05, 27-06-12:

Γεια σας παιδιά...πολύ καλά κάνετε και ψάχνεστε με τα φροντιστήρια από τώρα όσο είναι νωρίς...ρωτάτε για έλιξ και βακάλη...εγώ πήγαινα και στα δύο!! τα φροντιστήρια βακάλη είναι πολύ καλά, πήγαινα εκεί για 3 μαθήματα στην πρώτη λυκείου και έμεινα ευχαριστημένη...απλά το μόνο που δεν μου άρεσε, αν κυνηγάτε το καλύτερο, είναι ότι τα τμήματα αριστούχων δεν είχαν ακριβώς αριστούχους, με αποτέλεσμα να μην κυλάει το μάθημα όσο γρήγορα θα ήθελα και κουραζόμουν αρκετά από αυτό...του χρόνου πήγα στο έλιξ...χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, εγώ εμείνα πολύ ευχαριστημένη και από εκεί...να σας πω και γιατί...με τους καθηγητές αποκτήσαμε διαπροσωπικές σχέσεις και δεν υπήρχε αυτό το καθηγητιλίκι και η τυπικότητα...και όποτε το θέλαμε, συναντιόμασταν με τους καθηγητές και εκτός ωραρίου για να λύσουμε τυχόν απορίες ή για επιπλέον μαθήματα...αα και υπήρχε ψυχολόγος για όσους είχαν προβλήματα αγχους και τα λοιπά...πάντως, να σας πω, κοιτώντας πια τα πράγματα απ' έξω, ότι η επιλογή φροντιστηρίου είναι πολύ προσωπική υπόθεση...πηγαίνετε σε όλα τα φροντιστήρια και ενημερωθείτε και στο τέλος επιλέξτε εκείνο που ταιριάζει στα μέτρα σας...γιατί τελικά στο φροντιστήριο γίνεται όλη η δουλειά!! εύχομαι σε όσους αρχίζουν τώρα την προσπάθειά τους καλό κουράγιο και καλή επιτυχία!! μην μασάτε παιδιά, μια χρονιά διάβασμα μόνο είναι!! μετά έρχεται καλοκαιράκι και θα είναι το καλύτερο της ζωής σας!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

white dream

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη white dream
H white dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H white dream έγραψε στις 10:30, 28-06-12:

Γεια σας παιδια!!!εγω μολις τελειωσα με πανελληνιες και τα σχετικα, απο θεωρητικη επισης!εβγαλα 17,200
δεν πηγα φροντιστηριο, απο θεσσαλονικη ειμαι κ εγω,εκανα ιδιαιτερα μονο στην Γ λυκειου, ξεκινησα βεβαια απο το καλοκαιρι για να εχω ενα προβαδισμα στην υλη και να μην αγχωθω. Επίσης δεν εκανα μονη μου, αλλα μαζι με μια φιλη μου σε γκρουπακι για να μας ερθει πιο οικονομικα. (το αναφερω για ενα παιδι που εγραψε πως το μπατζετ ειναι μεχρι 3000-4000 ευρω).
Μην αγχωνεστε, το μονο που θελει ειναι σωστη οργανωση, σωστη καθοδηγηση απο καθηγητη και πολυ πολυ διαβασμα

μετα ερχονται τα ωραιααααα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,637 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 10:47, 28-06-12:

Georginaaa!!, δηλαδή έλιξ προτείνεις; Κι εγώ απο εύοσμο είμαι!

Παράθεση

Georginaaa!!

Φοιτητής

H Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

H Georginaaa!! έγραψε στις 21:44, 28-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Georginaaa!!, δηλαδή έλιξ προτείνεις; Κι εγώ απο εύοσμο είμαι!
Ανεπιφύλακτα!! Ειδικά αν είσαι και από εύοσμο, οπότε δεν θα έχεις θέμα με τις μετακινήσεις, είναι η καλύτερη λύση κατ' εμέ...εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και οι τιμές τους είναι πολύ καλές (εγώ φέτος πλήρωνα κοντά στα 3.000 για τμήμα με 7 άτομα και μέσο όρο τμήματος 19,5!!)... αν σε ενδιαφέρει, καλό θα ήταν να κλείσεις ένα ραντεβού με το έλιξ, ώστε να σε ενημερώσει κάποιος από τους υπεύθυνους πλήρως...πάντως, επειδή είναι προσωπική υπόθεση η επιλογή, πήγαινε μια βόλτα από όλα τα φροντιστήρια που σε ενδιαφέρουν, για να είσαι σίγουρος για την απόφαση σου!!

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,637 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 23:19, 28-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Georginaaa!!
Ανεπιφύλακτα!! Ειδικά αν είσαι και από εύοσμο, οπότε δεν θα έχεις θέμα με τις μετακινήσεις, είναι η καλύτερη λύση κατ' εμέ...εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και οι τιμές τους είναι πολύ καλές (εγώ φέτος πλήρωνα κοντά στα 3.000 για τμήμα με 7 άτομα και μέσο όρο τμήματος 19,5!!)... αν σε ενδιαφέρει, καλό θα ήταν να κλείσεις ένα ραντεβού με το έλιξ, ώστε να σε ενημερώσει κάποιος από τους υπεύθυνους πλήρως...πάντως, επειδή είναι προσωπική υπόθεση η επιλογή, πήγαινε μια βόλτα από όλα τα φροντιστήρια που σε ενδιαφέρουν, για να είσαι σίγουρος για την απόφαση σου!!
Είχες και κανένα Μαργαρίτη φέτος στην τάξη σου;

Παράθεση

Georginaaa!!

Φοιτητής

H Georginaaa!! έγραψε στις 14:02, 29-06-12:

Είχες και κανένα Μαργαρίτη φέτος στην τάξη σου;
Χαχαχα ναιιιιιιιιιιι!!! καναμε μαζι εκθεση!!!! που τον ξερεις????

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 15:12, 04-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Georginaaa!!
Χαχαχα ναιιιιιιιιιιι!!! καναμε μαζι εκθεση!!!! που τον ξερεις????
Αρα και καμία Ολγα θα είχες μαζί

Παράθεση

shadowstep00

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη shadowstep00
Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O shadowstep00 Failure is not an option έγραψε στις 19:12, 06-07-12:

Λοιπόν παιδιά φέτος θα πάω τρίτη Λυκείου και πρέπει να αποφασίσω πιο φροντιστήριο πρέπει να διαλέξω.

Πρόκειται να πάω Τεχνολογική Κατεύθυνση.

Σκέφτομαι να πάω στο ΕΛΙΞ.
Έχει πάει κανείς σε αυτό το φροντιστήριο για να μου πει τις εντυπώσεις του? ή να μου προτείνει κάποιο άλλο?
Το πρόγραμμα τους:
4 Μαθητικά
4 Φυσική
2 Πληροφορική
1 ΑΟΔ
1 Βιολογία
2 Έκθεση
(+ Κυριακές για τεστ κτλπ)

η τιμή είναι γύρος στα 3300με 3000. Αξίζει?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη shadowstep00 : 06-07-12 στις 19:30.
Παράθεση

Georginaaa!!

Φοιτητής

H Georginaaa!! έγραψε στις 01:23, 07-07-12:

Αρα και καμία Ολγα θα είχες μαζί
Καλα θα με τρελανεις??? απο πού τους ξερεις ολους εσυ μωρε???

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catherine3
H Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Catherine3 έγραψε στις 03:43, 27-01-13:

Εγω θα πρότεινα τον ειρμό. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη. Εκεί πήγαινα κ έβγαλα 19223..Επίσης έχουν τρίωρα διαγώνισματα κάθε κυριακή όπως στις πανελλήνιες το οποίο με βόηθησε πάρα πολύ στο να μάθω μοιράζω τ χρόνο μ στις έξετασεις...έδωσα χωρίς ρολόι πανελλήνιες γιατί είχα μάθει πόσο είναι το τρίωρο. πέρα από το επίπεδο των πανελλήνιων οι βάσεις που απέκτησα στα μαθηματικά με βοήθησαν και αργότερα στο πολυτεχνείο και φαινόταν κ συγκριτικά με τους συμφοιτητές μου..το συνιστώ ανεπιφύλακτα..
το γράφημα γενικά ειναι σε αποσύνθεση πλέον κ φυτοζωεί, για το ελίξ από την φίλη μου στο σχολείο π εβλέπα δεν θα το προτιμούσα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

-Steph-

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη -Steph-
Ο -Steph- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O -Steph- έγραψε στις 15:16, 27-05-13:

Γεια σας παιδιά!
Σκέφτομαι να ξαναδώσω φέτος, αφού παρά το διάβασμα που έριξα, μάλλον ούτε με τη μία δεν περνάω φιλολογία -ειδικά μετά την αναμενόμενη άνοδο των βάσεων.
Τα ιδιαίτερα που έκανα ως τώρα ήταν απογοητευτικά, τόσο στην τιμή όσο και για τους ίδιους τους καθηγητές! Αλλά για να μην πολυλογώ θα μπω στο θέμα:
Έχω σπίτι στη Θεσσαλονίκη, οριακά στον Εύοσμο και θέλω να μου προτείνετε ένα φροντιστήριο. Χωρίς μεγάλη σιγουριά Μεγ. Αλεξάνδρου ως το σπίτι μου είναι 18-20 λεπτά με τα πόδια. Έχω ακούσει καλά λόγια κυρίως για Μπαχαράκη και Έλιξ χωρίς βέβαια να μπορώ να το βεβαιώσω.

Θέλω λοιπόν να μου πείτε ποιο φροντιστήριο θα συνιστούσατε εσείς για Θεωρητική και, αν γίνεται, συγκεκριμένα για την περιοχή και όχι γενικά ποιο φροντιστήριο είναι καλύτερο βάσει ονόματος στην πόλη. Επίσης θα το εκτιμούσα αν θα μπορούσατε να με ενημερώσετε τόσο ως προς την τιμή όσο και γενικά για την οργάνωση του φροντιστηρίου.

Ευχαριστώ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 15:18, 27-05-13:

o Mπαχαρακης ειναι πολυ καλο!

Παράθεση

-Steph-

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη -Steph-
Ο -Steph- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O -Steph- έγραψε στις 15:23, 27-05-13:

Καμία περαιτέρω πληροφορία; Γενικά για τιμή ξέρεις;

Έχεις πάει ή από γνωστούς;

Παράθεση

Nastazia88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nastazia88
H Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H Nastazia88 έγραψε στις 20:31, 21-06-13:

Φιλολογικο φροντιστηριο! Απιστευτηεξειδικευση!!! Ειμαι πολυ ικανοποιημενη

Παράθεση

Τάσος Υψηλάντης

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Τάσος Υψηλάντης
Ο Τάσος Υψηλάντης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O Τάσος Υψηλάντης άμα έχεις υπομονή τετραγωνίζεις κύκλο!!! έγραψε στις 14:09, 02-07-13:

Εγώ πάω στον Μπαχαράκη στον Εύοσμο Θεωρητική κατεύθυνση για 5ο πεδίο και είμαι υπερευχαριστημένος,μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένες αλλά αξίζει.

Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη VasilisS_!
Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O VasilisS_! έγραψε στις 18:16, 08-07-13:

Παιδιά, καλησπέρα... Φέτος "δίνω" Πανελλαδικές και θέλω βοήθεια... Θέλω ν' αλλάξω φροντιστήριο και είμαι ανάμεσα στο Βακάλη και τον Μπαχαράκη, τα οποία βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη!!! Ακολουθώ θετική κατεύθυνση κι επιθυμώ να περάσω Ιατρική... HELP ME!!!

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 18:34, 08-07-13:

Παιδιά με τίποτα μπαχαράκη, απ'τα χειρότερα φροντιστήρια ever. Παλιά ο Μπαχαράκης ήταν φοβερός, πλέον είναι οτι να ναι. Ειδικά το τμήμα του Ευόσμου που μαζεύει όλη τη σαβούρα απ' τους καθηγητές και δεν έχει καμία επιτυχία. Επιτυχίες έχει του κέντρου, αλλά του Ευόσμου τίποτα.
Βακάλης είναι φοβερός έχω ακούσει (και εκεί πήγαινε ο αδερφός μου), έχει αρκετά καλούς καθηγητές.
Εγώ θα σου πρότεινα Ελιξ με τα χίλια. Για 'μενα είναι το καλύτερο απ' όλα!

Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggressive
H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H aggressive έγραψε στις 19:26, 08-07-13:

Τα ίδια σκ@τα είναι όλα. Πρέπει να συμβιβαστείς με ένα μέτριο, δεν υπάρχει το τέλειο φροντιστήριο, αλλά απλά το καλό που έχει επιτυχίες σε υψηλόβαθμες σχολές.

Για μένα το τέλειο, θα ήταν να δημιουργούνται τμήματα το πολύ 5 ατόμων (παραπάνω δεν γίνεται μάθημα και είναι σαν το σχολείο), να είναι ομοιογενή, ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός και να μην υπάρχουν άσχετοι που ρωτάνε π.χ. στα μαθηματικά, "αα γτ γίνεται αυτό και αυτό??", επειδή έχουν κενά από προηγούμενες τάξεις. Έτσι δεν θα σου σπαταλούν τον χρόνο και δεν θα μένεις πίσω στην ύλη.

Οι καθηγητές να είναι καλοί και όχι μέτριοι σαν του σχολείου, να έχουν μεταδοτικότητα, να μπορούν να επιβληθούν στην τάξη, να μην ξεφεύγουν από το μάθημα μιλώντας για άσχετα θέματα, να έχουν εμπειρία από πριν (δλδ να μην διδάσκουν για 1η φορά), να σε εξετάζουν σε κάθε μάθημα σε θεωρία και ασκήσεις, ώστε να μην πηγαίνεις αδιάβαστος, να σου βάζουν πολύυυυυ δουλειά για το σπίτι και όχι 5 ασκήσεις (π.χ. στην φυσική, όλες τις ακήσεις του σχολικού, όλες τις ασκήσεις από το corpus που θα σου παρέχουν, από τις φωτοτυπίες των βοηθημάτων, από υλικό που βρίσκουν στο διαδίκτυο και δεν χρειάζεται να ψαχνεις μόνος σου, πολλές εύκολες αλλά και δύσκολες ασκήσεις), να σου λύνουν τις απορίες, να δίνουν την πραγματική εικόνα στους γονείς για την πρόοδο σου και όχι υπερβολές.

Επίσης, θα πρέπει να υπάρχουν τα διαγωνίσματα κάθε κυριακής, στα οποία αν γράφεις κάτω από 15 να τα επαναλαμβάνεις, αλλά και τα επιπρόσθετα τεστ που και που, να γίνονται επαναλήψεις στο τέλος κάθε κεφαλαίου και επιπλέον μαθήματα (που θα συμπεριλαμβάνονται στο ποσό που έχεις πληρώσει) πριν τις εξετάσεις ή αν το ζητήσει ο μαθητής, επειδή θέλει και άλλη εξάσκηση.

Αλλά μάλλον τα περισσότερα από τα παραπάνω ανήκουν στην σφαίρα της φαντασίας. Μπορεί ορισμένα, να αναγράφονται στα διαφημιστικά των φροντιστηρίων, όμως λίγα γίνονται και στην πραγματικότητα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aggressive : 08-07-13 στις 19:31.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O VasilisS_! έγραψε στις 22:09, 08-07-13:

Ναι, αλλά τα συγκεκριμένα φροντιστήρια (Βακάλης και Μπαχαράκης) έχουν πάντα επιτυχίες και πολλοί "περνάν" Ιατρική... Πώς εξηγείται ;;; Με αλλά λόγια, να μην επιλέξω κανένα από τα δύο ;;; Έχω ακούσει ότι ο Βακάλης είναι καλύτερος για τη θετική κατεύθυνση, ενώ ο Μπαχαράκης για τη θεωρητική κατεύθυνση, μολονότι κι αυτός έχει παιδιά που "περνάν" Ιατρική!!!

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 00:33, 09-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από VasilisS_!
Ναι, αλλά τα συγκεκριμένα φροντιστήρια (Βακάλης και Μπαχαράκης) έχουν πάντα επιτυχίες και πολλοί "περνάν" Ιατρική... Πώς εξηγείται ;;; Με αλλά λόγια, να μην επιλέξω κανένα από τα δύο ;;; Έχω ακούσει ότι ο Βακάλης είναι καλύτερος για τη θετική κατεύθυνση, ενώ ο Μπαχαράκης για τη θεωρητική κατεύθυνση, μολονότι κι αυτός έχει παιδιά που "περνάν" Ιατρική!!!
Εγώ πάντως σου λέω να αποφύγεις Μπαχαράκη. Κι αν περνάν παιδιά ιατρική, σίγουρα θα είναι απο το φροντιστήριο του Κέντρου. Βασικά δες τις επιτυχίες στη σελίδα του Μπαχαράκη. Σίγουρα δε θα δεις πολλά παιδιά απο δυτική Θεσσαλονίκη (δηλαδή απο το τμήμα του Ευόσμου)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

O VasilisS_! έγραψε στις 12:23, 09-07-13:

Ναι, αυτό το παρατήρησα... Είπες ν' αποφύγω και Βακάλη ;;; Στο φροντιστήριο αυτό "περνάν" αρκετά άτομα Ιατρική!

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 13:32, 09-07-13:

Ναι, αυτό το παρατήρησα... Είπες ν' αποφύγω και Βακάλη ;;; Στο φροντιστήριο αυτό "περνάν" αρκετά άτομα Ιατρική!
Δεν είπα να αποφύγεις Βακάλη. Μπαχαράκη είπα να αποφύγεις!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

O VasilisS_! έγραψε στις 14:43, 09-07-13:

Εσύ έχεις "δώσει" Πανελλαδικές ;;;

Παράθεση

BILL4

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BILL4
Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O BILL4 έγραψε στις 14:54, 09-07-13:

Eισαι θετικη και σκεφτεσαι Μπαχαρακη? Πολυ παραξενο μου φαινεται, το συγκεκριμενο φροντιστηριο ειναι κατ' εξοχην για θεωρητικη κατευθυνση αποσο γνωριζω. Οσο για το βακαλη ακομα δεν εχει αναρτησει σε πινακες τους επιτυχοντες για το 2013, ακομα τους περσινους εχει οπως και αλλα φροντιστηρια βεβαια. Νομιζω αποτι εχω ακουσει ο ειρμος πρεπει να ειναι ''γερο'' φροντιστηριο με πολλες επιτυχιες καθε χρονο σε θετικη-τεχνολογικη.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 15:13, 09-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από BILL4
Eισαι θετικη και σκεφτεσαι Μπαχαρακη? Πολυ παραξενο μου φαινεται, το συγκεκριμενο φροντιστηριο ειναι κατ' εξοχην για θεωρητικη κατευθυνση αποσο γνωριζω. Οσο για το βακαλη ακομα δεν εχει αναρτησει σε πινακες τους επιτυχοντες για το 2013, ακομα τους περσινους εχει οπως και αλλα φροντιστηρια βεβαια. Νομιζω αποτι εχω ακουσει ο ειρμος πρεπει να ειναι ''γερο'' φροντιστηριο με πολλες επιτυχιες καθε χρονο σε θετικη-τεχνολογικη.
Ο ειρμός πάντοτε ήταν το τοπ ή έστω απ' τα τοπ της Θεσσαλονίκης. Πέρσι έβγαλε τον 1ο της Ιατρικής και κάθε χρόνο έχει φοβερές επιτυχίες. Αν έμενα κέντρο, δεν υπήρχε περίπτωση να μη πήγαινα ειρμό.

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ελισσάβετ21
H Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 15:20, 09-07-13:

Συμφωνώ με την τελευταία σου φράση!! Όντως παιδιά, ο Ειρμός είναι το ''ιδανικό '' φροντιστήριο για τη θετικοτεχνολογική!! Φέτος τελείωσα από εκεί την Γ λυκείου, έβγαλα 18886 μόρια από θετική και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!! Ειλικρινά δεν είναι καθόλου υπερεκτιμημένο φροντιστήριο, παρέχει και με το παραπάνω όλα όσα υπόσχεται... Οι καθηγητές είναι άκρως καταρτισμένοι, με πολλές προσωπικές σημειώσεις και έξτρα υλικό. Τα τμήματα είναι απόλυτα ομοιογενή και το μάθημα κυλάει χωρίς προβλήματα. Όσον αφορά τα διαγωνίσματα, είναι η καλύτερη προετοιμασία για τις εξετάσεις! συνθήκες πανελληνίων, έτσι ώστε να μάθεις να προσαρμοστείς στο τρίωρο και επιπλέον τεστ στο τέλος κάθε κεφαλαίου. Τέλος, όποιοι μαθητές δεν παρακολούθησαν τα τμήματα προετοιμασίας από την Β λυκείου, για ένα μήνα μέχρι την έναρξη των σχολείων κάνουν σχεδόν διπλάσιες ώρες στα βασικά μαθήματα!! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα ( προηγουμένως είχα παρακολουθήσει μαθήματα σε δύο άλλα φροντιστήρια πριν καταλήξω εκεί!!)

Παράθεση

BILL4

Δραστήριο Μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O BILL4 έγραψε στις 15:34, 09-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ελισσάβετ21
Συμφωνώ με την τελευταία σου φράση!! Όντως παιδιά, ο Ειρμός είναι το ''ιδανικό '' φροντιστήριο για τη θετικοτεχνολογική!! Φέτος τελείωσα από εκεί την Γ λυκείου, έβγαλα 18886 μόρια από θετική και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!! Ειλικρινά δεν είναι καθόλου υπερεκτιμημένο φροντιστήριο, παρέχει και με το παραπάνω όλα όσα υπόσχεται... Οι καθηγητές είναι άκρως καταρτισμένοι, με πολλές προσωπικές σημειώσεις και έξτρα υλικό. Τα τμήματα είναι απόλυτα ομοιογενή και το μάθημα κυλάει χωρίς προβλήματα. Όσον αφορά τα διαγωνίσματα, είναι η καλύτερη προετοιμασία για τις εξετάσεις! συνθήκες πανελληνίων, έτσι ώστε να μάθεις να προσαρμοστείς στο τρίωρο και επιπλέον τεστ στο τέλος κάθε κεφαλαίου. Τέλος, όποιοι μαθητές δεν παρακολούθησαν τα τμήματα προετοιμασίας από την Β λυκείου, για ένα μήνα μέχρι την έναρξη των σχολείων κάνουν σχεδόν διπλάσιες ώρες στα βασικά μαθήματα!! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα ( προηγουμένως είχα παρακολουθήσει μαθήματα σε δύο άλλα φροντιστήρια πριν καταλήξω εκεί!!)
Συγχαρητηρια για την επιδοση σου. Πιστευω περνας ιατρικη απθ. Κι εγω εχω γνωστους που πηγαν στον ειρμο και πετυχαν. Περασα και ειδα και τους επιτυχοντες με πανω απο 18000. Ειναι λιγοτεροι βεβαια απο περσι αλλα και παλι αρκετοι με βαση τη γενικη εικονα φετος στα αποτελεσματα.

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

H Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 15:44, 09-07-13:

Συγχαρητηρια για την επιδοση σου. Πιστευω περνας ιατρικη απθ. Κι εγω εχω γνωστους που πηγαν στον ειρμο και πετυχαν. Περασα και ειδα και τους επιτυχοντες με πανω απο 18000. Ειναι λιγοτεροι βεβαια απο περσι αλλα και παλι αρκετοι με βαση τη γενικη εικονα φετος στα αποτελεσματα.

Ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία και σε εσένα! Φέτος έδιναν οι γνωστοί σου? ίσως τους γνωρίζω...
Είναι αναμφισβήτητα πολύ καλό φροντιστήριο και πολύ πολύ οικονομικό, που είναι σημαντικό στις μέρες μας

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 15:47, 09-07-13:

O Ειρμός είναι τοπ φροντιστήριο αλλά καλό είναι να λέτε και τι τιμές παίζουν σ'αυτά τα φροντιστήρια έτσι ώστε να συγκρίνετε.

Παράθεση

BILL4

Δραστήριο Μέλος

O BILL4 έγραψε στις 15:53, 09-07-13:

Ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία και σε εσένα! Φέτος έδιναν οι γνωστοί σου? ίσως τους γνωρίζω...
Είναι αναμφισβήτητα πολύ καλό φροντιστήριο και πολύ πολύ οικονομικό, που είναι σημαντικό στις μέρες μας
Και φετος και περσι, καλυτερα μην πουμε ονοματα.

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 15:56, 09-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Itach1
O Ειρμός είναι τοπ φροντιστήριο αλλά καλό είναι να λέτε και τι τιμές παίζουν σ'αυτά τα φροντιστήρια έτσι ώστε να συγκρίνετε.
Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση η τιμή... εμένα η θετική Γ λυκείου μου κόστισε περίπου 2700 σε ομοιογενές τμήμα με μ.ο. 19,5-20, αλλά από την αρχή μέχρι μέσα Σεπτεμβρίου έκανα διπλάσιες ώρες σε μαθηματικά-φυσική-χημεία

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 16:02, 09-07-13:

Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση η τιμή... εμένα η θετική Γ λυκείου μου κόστισε περίπου 2700 σε ομοιογενές τμήμα με μ.ο. 19,5-20, αλλά από την αρχή μέχρι μέσα Σεπτεμβρίου έκανα διπλάσιες ώρες σε μαθηματικά-φυσική-χημεία
Ήθελα να μάθω προσωπικά για τον ειρμό επειδή έχω 2 γνωστούς που έδωσαν πέρυσι και φέτος και νόμιζα ότι δίνουν πάνω από 3.500€

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 16:06, 09-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Itach1
Ήθελα να μάθω προσωπικά για τον ειρμό επειδή έχω 2 γνωστούς που έδωσαν πέρυσι και φέτος και νόμιζα ότι δίνουν πάνω από 3.500€
Με τίποτα τόσο πολύ!!! γιατί το νόμιζες αυτό?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 16:14, 09-07-13:

Με τίποτα τόσο πολύ!!! γιατί το νόμιζες αυτό?
Επειδή πάνω κάτω τέτοιες τιμές παίζουν στην περιοχή που μένω ή στην παραδίπλα πόλη που προτιμούν αρκετά παιδιά για φροντιστήριο και νόμιζα ότι στον ειρμό είναι ένα χιλιάρικο σίγουρα πιο πάνω.

Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

O VasilisS_! έγραψε στις 16:26, 09-07-13:

Δηλαδή καλύτερα είναι να πάω στον "Ειρμό" ;;; Το φροντιστήριο "Έλιξ" είναι καλό ;;;

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 16:27, 09-07-13:

Δηλαδή καλύτερα είναι να πάω στον "Ειρμό" ;;; Το φροντιστήριο "Έλιξ" είναι καλό ;;;
Τι κατεύθυνση είσαι;

Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

O VasilisS_! έγραψε στις 16:34, 09-07-13:

Θετική!!!

Και θέλω να "περάσω" Ιατρικό (ΣΣΑΣ)...

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 16:47, 09-07-13:

Θετική!!!

Και θέλω να "περάσω" Ιατρικό (ΣΣΑΣ)...
Η επιλογή φροντιστηρίου είναι καθαρά προσωπική υπόθεση, αλλά είναι καλό να ακούς και γνώμες παιδιών που πήγαν σε αυτά! σίγουρα βοηθάει...
Πάντως εμένα η κολλητή μου πήγαινε στα έλιξ( θετική κατ) και μάλιστα σε κλειστό τμήμα, με ιδιαίτερα ακριβά δίδακτρα... δεν έμεινε ιδιαίτερα ικανοποιημένη, τι να σου πω...

Σίγουρα επισκέψου πολλά φροντιστήρια πριν καταλήξεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελισσάβετ21 : 09-07-13 στις 17:14.
Παράθεση

VasilisS_!

Νεοφερμένος

O VasilisS_! έγραψε στις 17:33, 09-07-13:

Εσύ πήγαινες στον "Ειρμό" ;;;

Παράθεση

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

H Ελισσάβετ21 έγραψε στις 17:36, 09-07-13:

Εσύ πήγαινες στον "Ειρμό" ;;;
Ναι στον ειρμό πήγαινα, φέτος έδωσα πανελλήνιες!!!

Παράθεση

Badass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Badass
Ο Badass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Badass έγραψε στις 00:20, 12-07-13:

Γεια σας!
Βρίσκομαι σε τεράστιο δίλημμα.... Θα πάω β λυκείου και όπως είναι φυσικό πρέπει να καταλήξω σε φροντιστήριο άμεσα....είμαι θεωρητική κατεύθυνση και σκοπεύω για νομική ή και γιατί όχι για στρατολογικο σσας....έχω επισκεφτεί αρκετα φροντιστήρια και είμαι τωρα στο να διαλέξω ανάμεσα στο ελιξ και στον ειρμο...θέλω επειγόντως τη βοήθεια σας...τι προτείνετε; Ποια η γνώμη σας για το καθένα; Μείνετε ευχαριστημένοι;;; Πήγα και στα δυο....μπορω να πω πως το ελιξ μου κεντρισε το ενδιαφέρον καθώς έχω ένα αρκετά μεγάλο θεματακι με το άγχος...επίσης εγω είμαι της πίεσης...λειτουργώ καλύτερα έτσι...τι να κάνω;;;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!!

Παράθεση

Badass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Badass
Ο Badass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Badass έγραψε στις 15:11, 12-07-13:

Κάποιος ρε παιδιά;;;;

Παράθεση

Nastazia88

Νεοφερμένος

H Nastazia88 έγραψε στις 18:13, 12-07-13:

Πηγαινε στο φιλολογικο στην εγνατια ειναι πολυ καλο

Παράθεση

Lady Marmalade (Κατερίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lady Marmalade
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Lady Marmalade dum spiro spero έγραψε στις 18:30, 23-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Badass
Γεια σας!
Βρίσκομαι σε τεράστιο δίλημμα.... Θα πάω β λυκείου και όπως είναι φυσικό πρέπει να καταλήξω σε φροντιστήριο άμεσα....είμαι θεωρητική κατεύθυνση και σκοπεύω για νομική ή και γιατί όχι για στρατολογικο σσας....έχω επισκεφτεί αρκετα φροντιστήρια και είμαι τωρα στο να διαλέξω ανάμεσα στο ελιξ και στον ειρμο...θέλω επειγόντως τη βοήθεια σας...τι προτείνετε; Ποια η γνώμη σας για το καθένα; Μείνετε ευχαριστημένοι;;; Πήγα και στα δυο....μπορω να πω πως το ελιξ μου κεντρισε το ενδιαφέρον καθώς έχω ένα αρκετά μεγάλο θεματακι με το άγχος...επίσης εγω είμαι της πίεσης...λειτουργώ καλύτερα έτσι...τι να κάνω;;;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!!
Μπαχαρακης. Κορυφη για θεωρητικη, εκει ημουν φετος. Βεβαια σε κλειστο τμημα, αλλα γενικα το φροντιστηριο ειναι πολυ αξιολογο. Αν δεν εχεις προβλημα μεταφορας να προτιμησεις της Αριστοτελους η ακομα καλυτερα της Παπαναστασιου. Οι καλυτεροι καθηγητες εκει ειναι κατα κυριο λογο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 18:51, 23-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lady Marmalade
Μπαχαρακης. Κορυφη για θεωρητικη, εκει ημουν φετος. Βεβαια σε κλειστο τμημα, αλλα γενικα το φροντιστηριο ειναι πολυ αξιολογο. Αν δεν εχεις προβλημα μεταφορας να προτιμησεις της Αριστοτελους η ακομα καλυτερα της Παπαναστασιου. Οι καλυτεροι καθηγητες εκει ειναι κατα κυριο λογο
Ο Μπαχαράκης τα τελευταία χρόνια μαζεύει όλη τη σαβούρα που κυκλοφορεί. Και το έλιξ και ο ειρμός είναι απ' τα τοπ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rafas17

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rafas17
Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Rafas17 έγραψε στις 05:48, 16-08-13:

Παιδια επειδη κι εγω αποφοιτος ειμαι και ξαναδινω επειδη αποφασισα να αλλαξω σχολη,θα ηθελα αν υπαρχει καποιος να μου πει για το φιλολογικο που εξειδικευεται στην θεωρητικη κατευθυνση.Μονο για αυτο. Διαβασα για τα υπολοιπα τι γραψατε..το μονο κακο για τον ειρμο ειναι οτι υπογραφεις μετα τις 30/11 και να θες να σταματησεις το φροντιστηριο δεν μπορεις και πρεπει καθε μηνα να συνεχισεις να δινεις το αντιτιμο....

Παράθεση

Dark_Shadow

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dark_Shadow
Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O Dark_Shadow Είμαι ένα δέντρο,κόντρα στον αέρα... έγραψε στις 10:11, 16-08-13:

Ποιος το λεει αυτο?

Παράθεση

Rafas17

Φοιτητής

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Rafas17 έγραψε στις 12:11, 16-08-13:

Στο site του φροντιστηριου ειναι (δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψω και sorry αν ειναι ετσι) πας ''κανονισμος λειτουργιας '' και μετα κατω κατω θα δεις

''6 . Διακοπή Μαθημάτων

Οποιαδήποτε Διακοπή ενός ή περισσοτέρων , ακόμη και όλων των μαθημάτων, απο τις 30/11/2013 και μετά δε συνεπάγεται μείωση των συμφωνηθέντων διδάκτρων, τα οποία θα απαιτηθούν με κάθε νόμιμο τρόπο''
Αν καταλαβα εγω λαθος συγχωραμε... κανεις για το φιλολογικο ξερει ?

Παράθεση

Nastazia88

Νεοφερμένος

H Nastazia88 έγραψε στις 12:37, 16-08-13:

Εγω παω στο φιλολογικο ειναι τελεια αποστευτη οργανωση καθηγητες φανταστικοι η ατμοσφαιρα ειναι τελεια... Ειμαι πολυ ευχαριστημενη μας πιεζουν αρκετα αλλα μαθαινουμε πολλα... Δοκιμασε το την τριτη ξεκιναμε!!!

Παράθεση

Rafas17

Φοιτητής

O Rafas17 έγραψε στις 13:44, 16-08-13:

Το οτι ασχολουνται μονο με την θεωρητικη με τραβαει πολυ και η πολυχρονη πηρα τους.σημερα το πρωι εφτασα θεσσαλονικη περασα απο εκει αλλα δεν ηταν καποιος.Μαλλον χαζομαρα μου Γνωριζεις αν θα ειναι καποιος την δευτερα?Λογικα θα με εχετε εκει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Evcathy

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους