Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,815 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,095 μηνύματα σε 93,251 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 992 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Καλύτερο φροντιστήριο στην Αθήνα;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 19:40, 13-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από isida!!!
πολυ καλο και το θετικο !!! εγω πηγαινα στοχο στην κανιγκος (θεωρητικη)ολα της κανιγκος τοσο κοστιζουν και ειναι ολα αξιοπιστα!
Μαζί με ΑΟΘ ακόμα και τα συνοικιακά παίρνουν 400€++ για Γ'Λυκειου.
Μην λεμε βλακειες.
Εσυ πόσο πλήρωνες στον στόχο (6 μαθήματα) Γ λυκείου;

ΠΡΟΦΑΝΩΣ, δεν έδινε +ΑΟΘ όπως εγώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,126 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 19:47, 13-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Μαζί με ΑΟΘ ακόμα και τα συνοικιακά παίρνουν 400€++ για Γ'Λυκειου.
Μην λεμε βλακειες.
Εσυ πόσο πλήρωνες στον στόχο (6 μαθήματα) Γ λυκείου;

ΠΡΟΦΑΝΩΣ, δεν έδινε +ΑΟΘ όπως εγώ.
εγω περσι 6 μαθηματα με διαγωνισματα κλπ εδινα 390ευρω!!!
και φιλη μου σε συνοικιακο σε γαλατσι 490! και η ποιοτητα φροντιστηριου με το δικο μου καμια σχεση!
νμζ πως τα κεντρικα εχουν ριξει τιμες γτ εχουν μεγαλη πελατεια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fifika!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fifika!
H fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H fifika! έγραψε στις 19:49, 13-10-12:

Εγω πηγαινα στον Ηρακλειτο. Ειναι πολυ οργανωμενο φροντιστηριο με συχνά διαγωνισματα , καλοι καθηγητες και τ διδακτρα ειναι 400 ευρω το μηνα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

origo (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη origo
Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O origo έγραψε στις 22:50, 13-10-12:

σχεδον σε ολα τα φροντιστηρια υπαρχουν αξιολογοι καθηγητεσ .τωρα το κατα ποσο θα πετυχεισ τον στοχο σου εξαρταται κατα κυριοτερο λογο απο εσενα .δεν ειναι τυχαιο οτι σε μη πολυ διαφημιζομενα φροντιστηρια παρουσιαζονται σημαντικεσ επιτυχιες εστω και λιγοστες

Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 809 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 22:36, 15-10-12:

Επειδη εχω κολλητο που παει στην Ωθηση ισχυει πως εχει διδακτρα 600-700€. Επισης τα βιβλια τα αγοραζουν τα παιδια απο τις εκδοσεις του της Ωθησης. Δηλαδη εχει συν αυτα που στα περισσοτερα φριντηστηρια ειναι μεσα στην τιμη.
Παρολαυτα δν παυει να ειναι απο τα τοπ φροντηστηρια και οποιος εχει να τα δωσει, απλα τα δινει. Εγω παντως με τα 350€ καλα ειμαι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Schoolmate
Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε στις 12:39, 17-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από unπαικτable
Επειδη εχω κολλητο που παει στην Ωθηση ισχυει πως εχει διδακτρα 600-700€. Επισης τα βιβλια τα αγοραζουν τα παιδια απο τις εκδοσεις του της Ωθησης. Δηλαδη εχει συν αυτα που στα περισσοτερα φριντηστηρια ειναι μεσα στην τιμη.
Παρολαυτα δν παυει να ειναι απο τα τοπ φροντηστηρια και οποιος εχει να τα δωσει, απλα τα δινει. Εγω παντως με τα 350€ καλα ειμαι.
Εσύ σε ποιό πας;

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,634 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 12:56, 17-10-12:

Εγώ κάνω σε αρχαία,βιολογια, ιστορία, έκθεση, λογοτεχνία και λατινικά και μου βγαίνει 3200. Και απ' το φροντιστήριο μας είπαν μπορείτε να δίνετε όσα θέλετε κάθε μήνα, αρκεί μέχρι αρχές Μαρτίου να έχετε ξοφλήσει.

Παράθεση

kamikaze

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη kamikaze
Ο kamikaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O kamikaze έγραψε στις 00:58, 19-10-12:

Νομίζω πως σημαντικό είναι το φροντιστήριο να κάνει μικρά τμήματα. Το δικό μου έβαζε μέχρι το πολύ 5 μαθητές σε κάθε γκρουπ ενώ έχω ακούσει και για 8 ή και 9 σε άλλα φροντιστήρια

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,723 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 19:20, 17-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από cosmopolitan
Ε προφανώς. Και πάνω βάλατε τα απότελέσματα του 2011, της δυσκολότερης χρονιάς μακραν!!!!
δείτε και του 2012(που ταν τα θέματα αισθητα ευκολότερα) και ξανα επιβεβαιώνονται οι θέσεις περί ακριβών περιοχών. Ενα άλλο που αξίζει να παρατηρήσουμε είναι ότι είναι περισσότεροι οιμαθητές που βγαλαν κάτω από 12 ή "'συγκέντρωσαν μόρια για αει και πέτυχαν τει)
για δειτε

παιδιά στο πιο κοντινό σας να πάτε. Όλα τα άλλα είναι χαζομάρες. Υπάρχουν και φροντιστήρια που ΄βάζουν λίγους φετινους και λίγους περσινούς ας πούμε που γράψαν καλά για να λένε 90 τοις εκατό επιτυχία κλπ.
Ρε σεις, οι μισοί συμφοιτητές μου που ξέρω είναι εδώ!!

+ μερικοί που πήγαιναν στο ιδιωτικό σχολείο του ίδιου φροντιστηρίου.

Κανένα δεν έχω βρει, που να είναι από χωριό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-11-12 στις 18:53. Αιτία: Επεξεργασία παράθεσης γιατί έβγαζε σφάλμα
Παράθεση

nikospet

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikospet
Ο nikospet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikospet έγραψε στις 14:32, 23-05-13:

Γειά σας παιδιά.Τελειώνω τη β λυκείου φέτος και λέω να ξεκινήσω καλοκαιρινά σε φροντιστήριο αφού λεφτά για ιδιαίτερο δεν παίζουν...
Μένω στα πετράλωνα και δεν θέλω να πάω κέντρο.Μου έχουν πεί οτι δεν πολυνοιάζονται και είναι πιο ακριβά.Ασε που θα με φάνε τα πήγαινε έλα!
Ξέρει κανείς ένα καλό φροντιστήριο στα πετράλωνα να μου συστήσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Schoolmate
Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε στις 18:23, 26-05-13:

Τελικά ποιό λέτε ότι είναι καλύτερο παιδιά κάπου στο κέντρο;

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 18:31, 26-05-13:

Σε όποιο φροντηστήριο και να πάει κάποιος, αν δεν κάτσει από μόνος του να στρώσει κ*λο δεν γίνεται τίποτα, η προσωπική προσπάθεια είναι το παν

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mic97

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mic97
Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O mic97 έγραψε στις 11:38, 16-07-13:

εγω επισκευτηκα ωθηση και επαιδευση στο μαρουσι, κατα τη γνωμη μου καλυτερη και φτηνοτερη η εκπαιδευση, τι γνωμη εχετε εσεις για αυτο το φροντστηριο?Η ωθηση μου φανηκε πολυ απροσωπο φροντιστηριο το οποιο κανει τους μαθητες ρομποτ απο 2α λυκειου κιολας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 12:29, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από mic97
εγω επισκευτηκα ωθηση και επαιδευση στο μαρουσι, κατα τη γνωμη μου καλυτερη και φτηνοτερη η εκπαιδευση, τι γνωμη εχετε εσεις για αυτο το φροντστηριο?Η ωθηση μου φανηκε πολυ απροσωπο φροντιστηριο το οποιο κανει τους μαθητες ρομποτ απο 2α λυκειου κιολας!
Ήμουν μαθήτρια της ώθησης , δεν ισχύει κάτι τέτοιο που λες.Εγώ ήρθα πάρα πολύ κοντά με τους καθηγητές μου , δινοντάς μου συμβουλές.Επίσης, όλοι είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν κάνοντας extra μαθήματα!! Απο τη β λυκείου είναι καλύτερα να αρχίσεις γιατί καταρχάς αρχίζει την ύλη της γ λυκείου και δεύτερον κάθε Κυριακή θα έχεις διαγωνίσματα ώστε να εξασκηθείς..(σε όλο τα άλλα φροντ. γράφουν μόνο Χριστούγεννα και Πάσχα). Η Ώθηση για μένα ήταν το 2ο μου σπίτι!! Με βοήθησε τρελά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:31, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky13
Ήμουν μαθήτρια της ώθησης , δεν ισχύει κάτι τέτοιο που λες.Εγώ ήρθα πάρα πολύ κοντά με τους καθηγητές μου , δινοντάς μου συμβουλές.Επίσης, όλοι είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν κάνοντας extra μαθήματα!! Απο τη β λυκείου είναι καλύτερα να αρχίσεις γιατί καταρχάς αρχίζει την ύλη της γ λυκείου και δεύτερον κάθε Κυριακή θα έχεις διαγωνίσματα ώστε να εξασκηθείς..(σε όλο τα άλλα φροντ. γράφουν μόνο Χριστούγεννα και Πάσχα). Η Ώθηση για μένα ήταν το 2ο μου σπίτι!! Με βοήθησε τρελά
ποσα εσκαγες;

υγ.σε εβαλαν και τα εμαθες απ εξω κ τ γραφεις;

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 12:39, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
ποσα εσκαγες;

υγ.σε εβαλαν και τα εμαθες απ εξω κ τ γραφεις;

Ρε ειλικρινά εγώ κατάφερα να προσαρμοστώ στο περιβάλλον και γενικότερα στη πίεση που έχει η γ λυκείου.Ξέρω παιδί που ήμασταν μαζί στη β λυκείου που τα παράτησε ,γιατί όπως έλεγε δεν μπορεί να διαβάζει απο την β λυκείου τόσο..Ότι καταλάβατε!!
Τώρα πόσα θα πληρώσεις είναι ανάλογα την κατεύθυνση και αν πάρεις αοθ!

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:45, 16-07-13:

Ρε ειλικρινά εγώ κατάφερα να προσαρμοστώ στο περιβάλλον και γενικότερα στη πίεση που έχει η γ λυκείου.Ξέρω παιδί που ήμασταν μαζί στη β λυκείου που τα παράτησε ,γιατί όπως έλεγε δεν μπορεί να διαβάζει απο την β λυκείου τόσο..Ότι καταλάβατε!!
Τώρα πόσα θα πληρώσεις είναι ανάλογα την κατεύθυνση και αν πάρεις αοθ!
τεχνολογικη χωρις αοθ;

Παράθεση

mic97

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O mic97 έγραψε στις 12:50, 16-07-13:

για την εκπαιδευση ποια η γνωμη σας?? Και στην εκπαιδευση γραφης τεστ προσομοιωσης σχεδον καθε βδομαδα...

Παράθεση

daphne.ch

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daphne.ch
H daphne.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H daphne.ch έγραψε στις 12:58, 16-07-13:

Παιδια, εγω φετος εδωσα Πανελληνιες 2η χρονια και πηγαινα στον Ηρακλειτο..πολυ καλο φροντιστηριο και με πολλες επιτυχιες..για θετικη-τεχνολογικη πρεπει να ειναι, αν οχι το καλυτερο, απο τα καλυτερα που υπαρχουν..ειδικα στα μαθηματικα νομιζω οτι σε κανουν ξεφτερι!κανουν παααρα πολυ καλη δουλεια σε αυτο το μαθημα!
παρτε μια ιδεα εδω για φετος http://www.irakleitos.gr/wp-content/...candidates.pdf
μπορει εγω να μην ειμαι στη λιστα με τα 18000+ αλλα εμεινα πολυ ικανοποιημενη και απο το φροντιστηριο και απο τους βαθμους μου!

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Vicky13 έγραψε στις 13:00, 16-07-13:

για την εκπαιδευση ποια η γνωμη σας?? Και στην εκπαιδευση γραφης τεστ προσομοιωσης σχεδον καθε βδομαδα...
Απο ότι γνωρίζω η Εκπαίδευση είναι περισσότερο "καλή" στα θεωρητικά μαθήματα , ενώ η Ώθηση στα θετικα.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 13:46, 16-07-13:

Απο ότι γνωρίζω η Εκπαίδευση είναι περισσότερο "καλή" στα θεωρητικά μαθήματα , ενώ η Ώθηση στα θετικα.
γιατι δεν απαντας στα ποσα χρηματα εσκαγες;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

andrespan12345

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη andrespan12345
Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O andrespan12345 έγραψε στις 13:53, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από daphne.ch
Παιδια, εγω φετος εδωσα Πανελληνιες 2η χρονια και πηγαινα στον Ηρακλειτο..πολυ καλο φροντιστηριο και με πολλες επιτυχιες..για θετικη-τεχνολογικη πρεπει να ειναι, αν οχι το καλυτερο, απο τα καλυτερα που υπαρχουν..ειδικα στα μαθηματικα νομιζω οτι σε κανουν ξεφτερι!κανουν παααρα πολυ καλη δουλεια σε αυτο το μαθημα!
παρτε μια ιδεα εδω για φετος http://www.irakleitos.gr/wp-content/...candidates.pdf
μπορει εγω να μην ειμαι στη λιστα με τα 18000+ αλλα εμεινα πολυ ικανοποιημενη και απο το φροντιστηριο και απο τους βαθμους μου!
ποσους μαθητες ειχε συνολικα το φροντ στη γ

Παράθεση

daphne.ch

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daphne.ch
H daphne.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H daphne.ch έγραψε στις 14:11, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από andrespan12345
ποσους μαθητες ειχε συνολικα το φροντ στη γ
Δεν ξερω ακριβως, γιατι ειχε και πολλους αποφοιτους(που δινανε 2η φορα), αλλα στο περιπου συνολικα πρεπει να ειχε καπου στα 250 παιδια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη daphne.ch : 16-07-13 στις 14:16.
Παράθεση

mic97

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O mic97 έγραψε στις 14:49, 16-07-13:

ρε παιδια, καμια κριτικη για την εκπαιδευση ???

Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vikam18
Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε στις 15:00, 16-07-13:

Προσωπικά θεωρω οτι τα φροντιστήρια ειναι περιττά αν κάποιος εχει διάθεση για διάβασμα . Αν παρόλα αυτα θέλετε να νοωθετε πιο άνετα σε οποίο φροντιστήριο και να πάτε κανει καλη δουλεια . Τα φροντιστήρια σε βοηθάνε κυριως ψυχολογικά ! Δυστυχώς υπαρχουν ακόμα ..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 15:01, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από vikam18
Προσωπικά θεωρω οτι τα φροντιστήρια ειναι περιττά αν κάποιος εχει διάθεση για διάβασμα . Αν παρόλα αυτα θέλετε να νοωθετε πιο άνετα σε οποίο φροντιστήριο και να πάτε κανει καλη δουλεια . Τα φροντιστήρια σε βοηθάνε κυριως ψυχολογικά ! Δυστυχώς υπαρχουν ακόμα ..
Κάνεις λάθος. Πανελλήνιες δίνουμε δε πάμε σε επιστημονικό διαγωνισμό.

Παράθεση

marggrit (μαργαρίτα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη marggrit
H μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H marggrit έγραψε στις 15:17, 16-07-13:

οι δύο φυσικοί από τους τρεις που δουλεύουν τώρα στο σχολείο μου δίδασκαν παλιά στην εκπαίδευση... τοπ καθηγητές και οι δύο!
το ξέρω οτι δεν αποτελεί κριτήριο για το πως θα είναι τώρα αλλά νομίζω οτι διαλέγουν με μεγάλη προσοχή καθηγητές.
τα τμήματα είναι 8 ατομά το πολύ και η δουλεια απ οτι ξέρω από φίλες μου της θεωρητικής είναι αξιοπρεπέστατη. Για θεωρητική έχω ακούσει να λένε οτι είναι καλύτερο και από την ωθηση, βέβαια δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο αυτό (δηλαδή μου το είπε μαθητής που θα πάει οπότε δεν είναι εγγυημένο...)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 15:21, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ThodorisFast
Κάνεις λάθος. Πανελλήνιες δίνουμε δε πάμε σε επιστημονικό διαγωνισμό.
Έδωσα πανελλήνιες και εγω ξέρεις

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

andrespan12345

Φοιτητής

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O andrespan12345 έγραψε στις 15:25, 16-07-13:

πρεπει να μαθουμε να μην τα βλεπουμε ολα απο την δικη μας πλευρα.δεν εχουν ολοι τις ιδιες δυνατοτητες .εσυ δεν εκανες κανενα φροντιστηριο?αν εκανες,θα εκανες σιγουρα σε καποιο μαθημα που οι δυνατοτητες σου ηταν περιορισμενες.παντως,ειτε κανεις ειτε οχι φροντηστηριο χωρις διαθεση για διαβασμα δεν κανεις τιποτα.μα και ΤΟ μυαλο να εχεις,χρειαζεσαι αυτον που θα σε καθοδηγησει

Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 15:28, 16-07-13:

Έδωσα πανελλήνιες και εγω ξέρεις
Εξήγησε μου πως γίνεται ένας μαθητής να δώσει πανελλήνιες μόνος του. Αυτό έκανες εσύ?

Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 15:35, 16-07-13:

Εξήγησε μου πως γίνεται ένας μαθητής να δώσει πανελλήνιες μόνος του. Αυτό έκανες εσύ?
Αγοράζεις σωστά βοηθήματα με τα οποία ασχολείσαι αρκετές ώρες την μερα , προσεχείς στο σχολείο σου και ψάχνεσαι μόνος είτε απο το διαδίκτυο είτε απο την μαθηματικη εταιρία που ανεβάζει θέματα πολυ καλα κτλ Προσωπικά πήγαινα φροντιστήριο κανονικα μιας και οι γονείς μου δν με άφησαν να μην παω . Προσωπικά με κουρασαν πολυ τα φροντ με αποτέλεσμα να διαβάζω πολυ λιγότερο απο οσο ήθελα . Εν τέλη έγραψα 18,952 και ένας πολυ καλός φίλος που πέρασε ημμυ ΕΜΠ με 19,156 δεν έκανε φροντιστήριο ουτε στιγμή . Την άποψη μου λέω . Φυσικα δεν αμφιβάλλω οτι ίσως κάνω λάθος !

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

O Fast έγραψε στις 15:47, 16-07-13:

Αγοράζεις σωστά βοηθήματα με τα οποία ασχολείσαι αρκετές ώρες την μερα , προσεχείς στο σχολείο σου και ψάχνεσαι μόνος είτε απο το διαδίκτυο είτε απο την μαθηματικη εταιρία που ανεβάζει θέματα πολυ καλα κτλ Προσωπικά πήγαινα φροντιστήριο κανονικα μιας και οι γονείς μου δν με άφησαν να μην παω . Προσωπικά με κουρασαν πολυ τα φροντ με αποτέλεσμα να διαβάζω πολυ λιγότερο απο οσο ήθελα . Εν τέλη έγραψα 18,952 και ένας πολυ καλός φίλος που πέρασε ημμυ ΕΜΠ με 19,156 δεν έκανε φροντιστήριο ουτε στιγμή . Την άποψη μου λέω . Φυσικα δεν αμφιβάλλω οτι ίσως κάνω λάθος !
Το 100% προσωπικό διάβασμα απαιτεί πολύ υψηλή ωριμότητα, θέληση, επιμονή και εμπειρία. Είμαι σίγουρος πως όσοι κατάφεραν να γράψουν χωρίς φροντιστήρια ή ιδιαίτερα,όπως ο φίλος σου, είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις παιδιών που πραγματικά ξεχωρίζουν. Θεωρώ παράλογο να απαιτείς από ένα παιδί 17 χρονών να έχει τέτοια επιμέλεια και θέληση πόσο μάλλον στην Ελλάδα. Επίσης στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα της παπαγαλίας δε μπορείς να πείσεις κάποιον να διαβάζει τη θεωρία πριν από τις ασκήσεις( ).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fast : 16-07-13 στις 15:52.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγνωστο

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγνωστο
H Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H Αγνωστο έγραψε στις 16:00, 16-07-13:

Με αυτά που διάβασα στο παρόν thread κινδυνεύω να ακολουθήσω το δρόμο που χάραξε ο Οιδίποδας!
Παιδιά, οι καιροί είναι χαλεποί και πιστεύω πως δε χρειάζεται να σας επισημάνει κάποιος τρίτος την οικονομική δυσπραγία που πλέον μας επηρεάζει όλους. Κατανοώ το άγχος και την ανασφάλειά σας, ωστόσο θεωρώ ανεπίτρεπτο να προφασίζεστε τις όποιες φοβίες σας διολισθαίνοντας σε υπερβολές. Πέρα από την προσωπική σας σταδιοδρομία, δε θα πρέπει να λησμονείτε πως στην παρούσα φάση επιβαρύνετε οικονομικά σε μεγάλο βαθμό τους γονείς σας, των οποίων οι οικονομικές απολαβές έχουν μειωθεί δραματικά (εκτός αν είστε υιοί και θυγατέρες Βαρδινογιάννη και ΣΙΑ, οπότε αγνοήστε τα ανωτέρω ). Εφόσον κρίνετε, λοιπόν, ότι χρειάζεστε βοήθεια, αναζητήστε την αντιστεκόμενοι σε ψευδεπίγραφες εγγυήσεις περί επιτυχίας από "φροντιστηριακούς κολοσσούς". Σε τελική ανάλυση, αν σας περισσεύουν χρήματα, κάντε ιδιαίτερα μαθήματα που είναι και εξατομικευμένα! Η έκβαση της φετινής σας προσπάθειας θα είναι συνισταμένη πολλών παραμέτρων, από τις οποίες το σπουδαιότερο ρόλο θα διαδραματίσει ο ατομικός σας μόχθος. Δυνατά, οργανωμένα και όλα θα πάνε καλά!

Υ.Γ. Κι εγώ είχα μπει σε ανάλογο τρυπάκι. Μέχρι που είχα βρει ένα φροντιστήριο, του οποίου οι αίθουσες δεν είχαν αρίθμηση, αλλά ονόματα του τύπου "αίθουσα Καβάφη", " αίθουσα Μαρία Κάλλας" κτλ. Τελικά μια χαρά τα πήγα και χωρίς το Μαράκι.

Παράθεση

Mi_ka (Michelle)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mi_ka
H Michelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Mi_ka έγραψε στις 18:45, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro che 7
Εννοείς το Θετικό στην πλατεία Κάνιγγος;(εγώ σε αυτό πάω)

Ξέρετε πόσο κοστίζει η Ώθηση μηνιαία;

αστα..πηγαινα και στο σχολειο και στο φροντιστηριο της....

Παράθεση

marggrit (μαργαρίτα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη marggrit
H μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H marggrit έγραψε στις 18:57, 16-07-13:

δεν πρέπει να θεωρούμε ότι το να μην κάνεις φροντηστήριο σημαίνει οτι δίνεις μόνος σου. Το σχολείο ΈΧΕΙ σημασία ειδικά αν έχεις τύχει σε καλούς καθηγητές.Ναι, είναι πολύ δυσκολο να ετοιμαστεί χωρίς φροντηστήριο ή ιδιαίτερο, ο κάθε μαθητής αλλά σε κάποιους μπορεί να ταιριάζει. Εγώ, δεν έκανα στη β΄λυκείου τίποτα και σε μερικούς φαινόταν υπερβολικό! (αυτό μου φάνηκε ακραίο...) στη γ΄τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα. εγώ επέλεξα τα ιδιαίτερα για να μπορέσω να βάλω πολύ περιορισμένες ώρες μαθήματα τα απογεύματα.
Θα δώσω τρομερή βάση στο σχολείο ίσως σε κάποια μαθήματα οι καθηγητές μου να είναι και καλύτεροι απ'οτι στο σπίτι.
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αποκλείουμε την περίπτωση ότι κάποιος μπορεί να ετοιμαστέι και χωρίς εξωσχολική βοήθεια...

Παράθεση

andrespan12345

Φοιτητής

O andrespan12345 έγραψε στις 19:18, 16-07-13:

υπαρχουν ατομα που πανε φροντιστηρια 6 χρονια και πατωνουν και ατομα που πανε ενα χρονο και γραφουν 18.ενας φιλος μου που εχει τη χειροτερη αποψη για τα φροντιστηρια ξεκινησε απο οκτωβρη γ λυκειου( επειδη ο χημικος του σχολειου δεν παρεδιδε,αλλα εκανε ΄΄επαναληψη΄΄)στα 4 απο τα 6 -δεν εκανε μαθηματικα μεχρι το μαρτη-και εβγαλε 17500

Παράθεση

Φρεντος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 20:54, 16-07-13:

Ε καλα...Αυτα ειναι εξαιρεσεις....Και εγω ξερω παιδια που εκαναν 3 χρονια φροντιστηριο και ανταποκριθηκαν μια χαρα, χωρις να κουραστουν ιδιαιτερα....Ξερω και αλλα που νομιζαν οτι θα τα καταφερουν μονοι τους(απο επιλογη, οχι απο οικονομικους λογους), τρελαθηκαν στο προσωπικο διαβασμα και μολις αποφασισαν οτι θα ξαναδωσουν του χρονου, με φροντιστηριο αυτη τη φορα....
Δε μπορεις να πεις οτι τα καταφερνουν ολοι χωρις φροντιστηρια....Στο δικο μου σχολειο ας πουμε ολη τη χρονια μονο μαθηματικα κατ καναμε μαθημα, τιποτα αλλο....Πως θα τα καταφερνε καποιος μονος του ετσι?

Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη κατερω
H κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H κατερω people are strange έγραψε στις 23:28, 16-07-13:

Βλέπω τα λινκς με τους φετινούς επιτυχόντες και... : Χριστέ μου τόσοι πολλοί γράψανε πάνω απο μένα τη θετικής;;... Τι Πάτρα να ελπίζω με 18500, Ιατρική να ελπίζω!!!!! (Σορρυ για το )

Τωρα on topic, και εγω σε ενα εδω κοντα πηγαινα, μια χαρα όλα. Το πως με βολεψε που ηταν τοσο κοντα δε λεγεται! Ξεκιναγε 8 παρα 10 το μαθημα, 8 εφευγα απο το σπιτι Οχι πλακα κανω, αλλα οντως κερδιζεις χρονο για ξεκουραση κυριως..
Τωρα αν θα ειχα παει λιγο καλυτερα αν ημουν αλλου (στα γνωστα του κεντρου πχ)
κανεις δε το ξερει..

Παράθεση

nat1995 (Νατάσσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nat1995
H Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεατρικών Σπουδών (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H nat1995 έγραψε στις 20:06, 23-07-13:

Συγγνώμη αν υπάρχει ήδη αυτό το θέμα!! Θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε κάποιο καλό φροντιστήριο στο Κέντρο (Ομόνοια, Πλατεία Κάνιγγος). Πήγα στον "Στόχο", εντυπωσιάστηκα με τις παροχές και πιστεύω ότι είναι πολύ αξιόλογο φροντιστήριο αλλά η κυρία διευθυντού μου άφησε πολύ κακή εντύπωση και δεν θέλω να ξαναπατήσω το πόδι μου εκεί
Αν ξέρετε κάποιο άλλο πείτε μου!

Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 16:24, 24-07-13:

Κοίταξε το "ΣΠΟΥΔΗ' και τον "ΗΡΑΚΛΕΙΤΟ"

Παράθεση

nat1995 (Νατάσσα)

Φοιτητής

H Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεατρικών Σπουδών (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H nat1995 έγραψε στις 02:34, 25-07-13:

Ενταξει! Σ'ευχαριστω πολυ

Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 07:54, 25-07-13:

Γνώμη μου είναι να τα δεις όλα και να αποφασίσεις μετά.

Παράθεση

nat1995 (Νατάσσα)

Φοιτητής

H nat1995 έγραψε στις 20:39, 25-07-13:

Ισχυει!

Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη klean
Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 817 μηνύματα.

O klean έγραψε στις 09:46, 02-09-13:

Εχει εικόνα κανείς για τα φροντιστήρια Υποδομή; Στην Αγία Παρασκευή κυρίως... Αν και κατά πάσα πιθανότητα θα πάω σε ένα μικρό στυλ "γκρουπάδικου", μου έκανε άριστη εντύπωση και έχει πολύ καλά αποτελέσματα

Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη transient
Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.

O transient έγραψε στις 14:36, 02-09-13:

Δε ξέρω, αλλά τα τελευταία χρόνια έχει σχηματιστεί μια άσχημη εικόνα για την ώθηση. Παλιότερα θεωρούταν πιο καλό φροντιστήριο.
Συγκεκριμένα λέγεται ότι υπερφορτώνουν τα παιδιά με ασκήσεις κλπ κλπ με αποτέλεσμα τα παιδιά να τα φτήνουν από Ιανουάριο και να μη μπορούν να συνεχίσουν με τη δυναμική που πρέπει.

Παράθεση

Potentia

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Potentia
H Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Potentia έγραψε στις 13:29, 06-05-14:

Γεια σας παιδιά! Από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο λέω να ξεκινήσω μαθήματα σε τμήμα αποφοίτων, ώστε να ξαναδώσω το καλοκαίρι του 2015... Έλεγα να προσπαθήσω με προσωπικό διάβασμα, αλλά βλέπω πως έχω ξεχάσει τα περισσότερα. Το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να επιβαρύνω τους γονείς μου, και άρα θα πληρώνω τα δίδακτρα μόνη μου. Ξέρετε, λοιπόν, κάποιο φροντιστήριο σε περιοχές όπως Κέντρο Αθήνας, Νέα Σμύρνη, Νέο Κόσμο, Δάφνη, Άγιο Δημήτριο που να είναι σχετικά φθηνό (δηλ. κάτω από 400ε/μήνα - μαζί με ΑΟΘ ), αλλά η δουλειά που γίνεται είναι αξιόλογη, με καλά αποτελέσματα;... Ζητάω πολλά, ε;

Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ZETAXA
H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 667 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 13:54, 06-05-14:

Ισως μια καλη ιδεα ειναι αν επαιρνες καποιο φοιτητη για ιδιαιτερα...φανταζομαι οτι πιο οικονομικα θα σου βγει και μετα τα εχεις διαβασει οποτε μια καλη επαναληψη θα χρειαζεται να σου κανει μονο

Παράθεση

Potentia

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Potentia
H Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Potentia έγραψε στις 13:59, 06-05-14:

Το έχω σκεφτεί, και έχω ρωτήσει ξαδέρφη μου που είναι τελειόφοιτη κλασικής φιλολογίας, αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω... Και αυτή με απέτρεψε. Εδώ καθηγητές με εμπειρία ετών μπορεί να μην κάνουν και το καλύτερο μάθημα, πόσω μάλλον ένας φοιτητής, που έχει και σχολή να κοιτάξει... Δεν λέω ότι δεν γίνεται ένας φοιτητής να είναι πολύ καλός, απλά εγώ δεν θέλω να το ρισκάρω.

Παράθεση

physicscrazy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη physicscrazy
Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 290 μηνύματα.

O physicscrazy έγραψε στις 09:14, 26-05-14:

συγγνωμη αλλα αυτο που περιγραφεις γινεται σε ολα τα φροντιστηρια .....extra μαθηματα(και μαλιστα δωρεαν),διαγωνισματα καθε κυριακη και μαθηματα γ λυκειου απο τη β ειναι το συνηθες σε ολα μα ολα τα φροντιστηρια.......χωρις να δινεις και ενα καρο λεφτα οπως .....

Παράθεση

peplin123

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη peplin123
H peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H peplin123 έγραψε στις 22:15, 26-05-14:

Καλησπέρα!....έψαχνα για κάποιο "θεμα" σχετικο με πανεπιστημιακα φροντιστήρια εδώ στο ischool αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, γι' αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ....μήπως γνωρίζει κάποιος, κάποιο καλό πανεπιστημιακο φροντιστήριο στην Αθήνα;;;... Σας ευχαριστώωω πολύ εκ των προτέρων!!!!....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    LostInOblivion, poetryfreak

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους