Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,446 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,232 μηνύματα σε 92,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 487 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το 10%

Pride

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pride
Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

O Pride έγραψε στις 03:19, 15-06-11:

φιλε οι βασεις του 10% ειναι τελειως διαφορετικες με αυτες του 90%.
τις βασεις τις φτιαχνουν οσοι κανουν μηχανογραφικο με το 10%.
παραδειγμα αν μια σχολη εχει 100 εισακτεους οι 90 ειναι απο το 90% και οι 10 με το 10%.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 20:22, 15-06-11:

Το 10% είναι για όσους έδωσαν τις προηγούμενες χρονιές..Δεν έχει καμία σχέση με μεταγραφές ή ειδικές κατηγορίες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Apostolis V.
Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Apostolis V. έγραψε στις 22:31, 17-06-11:

Να ρωτήσω και εγώ που είμαι στο 10%!
Δηλαδή το 10% ΔΕΝ έχουν τις ίδιες βάσεις με το 90%?? Άρα ακόμα και τα μόρια μου δεν φτάνουν την βάση του 90, έχω ακόμα ελπίδες με αυτές του 10??
Γενικά είναι πιο εύκολο να μπεις με 10 ή με 90??

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 22:38, 17-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Apostolis V.
Δηλαδή το 10% ΔΕΝ έχουν τις ίδιες βάσεις με το 90%??
Προφανώς και είναι διαφορετικές.

Άρα ακόμα και τα μόρια μου δεν φτάνουν την βάση του 90, έχω ακόμα ελπίδες με αυτές του 10??
Δεν έχει καμία σχέση το ένα το άλλο. Είναι δύο εντελώς άσχετα πράγματα και συνεπώς κάθε σύγκριση είναι άστοχη.

Γενικά είναι πιο εύκολο να μπεις με 10 ή με 90??
Κι αυτή η ερώτηση δεν έχει απάντηση. Άλλα τμήματα έχουν με το 10% μεγαλύτερη βάση και άλλα μικρότερη από τις αντίστοιχες του 90%. Δεν υπάρχει κανένας παράγοντας που να επηρεάζει και τα 2. Είναι άσχετα, μην τα συγκρίνεις.

Παράθεση

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Apostolis V.
Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Apostolis V. έγραψε στις 22:46, 17-06-11:

Κατάλαβα!!!! Άντε να δούμε!

Παράθεση

Strange Brew

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Strange Brew
H Strange Brew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Strange Brew έγραψε στις 22:59, 17-06-11:

Τον κωδικο για το μηχανογραφικο, οσον αφορα το 10%, μπορουμε να τον παρουμε απο οποιοδηποτε λυκειο η απο αυτο που αποφοιτησαμε μονο;

Παράθεση

Balthazor

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 985 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 23:08, 17-06-11:

Παιδια θελω να συζητηθει ενα πολυ σοβαρο θεμα, η μελλοντικη καταργηση του 10%. Τι γνωμη εχετε γι'αυτο; Δεν πιστευετε οτι ειναι αδικο, αν μη τι αλλο για εμας που δωσαμε φετος; Πιστευετε οτι μπορει να υπαρχει καποια ελπιδα να το επαναφερουν τουλαχιστον για μια χρονια;

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:23, 17-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ...
Παιδια θελω να συζητηθει ενα πολυ σοβαρο θεμα, η μελλοντικη καταργηση του 10%. Τι γνωμη εχετε γι'αυτο; Δεν πιστευετε οτι ειναι αδικο, αν μη τι αλλο για εμας που δωσαμε φετος; Πιστευετε οτι μπορει να υπαρχει καποια ελπιδα να το επαναφερουν τουλαχιστον για μια χρονια;
Ποιος είναι ο σκοπός αυτού του ποσοστού? Μια δεύτερη ευκαιρία για αυτούς που έκαναν λάθος επιλογή.
Όμως, λειτουργεί έτσι? Όχι, το χρησιμοποιούν όλοι όσοι δεν κατάφεραν να μπουν εκεί που ήθελαν την πρώτη φορά.
Τι θέλει να κάνει το υπουργείο? Αφού δεν δουλεύει σωστά, αντί να το διορθώσει, θα το καταργήσει.
Ποια λύση υπάρχει? Να γίνει 5%, μόνο για ένα χρόνο από τις εξετάσεις και όχι για τις σχολές που ο υποψήφιος δεν κατάφερε να μπει.

Παράθεση

Zaraki

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zaraki
Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Zaraki έγραψε στις 23:30, 17-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
...το χρησιμοποιούν όλοι όσοι δεν κατάφεραν να μπουν εκεί που ήθελαν την πρώτη φορά.
Και αυτο ειναι κακο επειδη....;

Να γίνει 5%, μόνο για ένα χρόνο από τις εξετάσεις και όχι για τις σχολές που ο υποψήφιος δεν κατάφερε να μπει.
5% ειναι πολυ μικρο ποσοστο.Επισης σε μια χρονια δεν μπορεις να καταλαβεις με σιγουρια οτι δεν σου αρεσει η σχολη σου.Στο δευτερο ετος εχεις περασει πολλες εξεταστικες, 4 εξαμηνα μπορεις να κρινεις με μεγαλυτερη ασφαλεια.

Παράθεση

CITCOC (Kωνσταντίνος Κελέσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη CITCOC
Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.

O CITCOC έγραψε στις 23:34, 17-06-11:

Σαν κατηγορια πιστευω οτι ειναι σωστη γιατι δεν μπορεις να αναγκασεις καποιον να δωσει πανελληνιες αν δεν ειναι ευχαρηστημενος απο ενα τμημα που περασε αλλα σαν κατηγορια δυστυχως εφαρμοζεται στη πραξη πολυ λαθος!!! Οι περισσοτεροι το κανουν για χαβαλε και για να δουν αν θα περασουν με αποτελεσμα να στερουν σε ατομα που πραγματικα το εχουν αναγκη!!! Εγω ας πουμε που θα κανω 10% φετος και ειναι καπως αναγκη να το κανω ναι μεν μπορει να ειμαι σχεδον 4000 μορια πανω απο τη βαση της σχολης που θελω αλλα φοβαμαι για το αποτελεσμα...!!! Και ο λογος ειναι αυτος που ανεφερα πριν!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:36, 17-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Zaraki
Και αυτο ειναι κακο επειδη....;.
...ακυρώνεται ο σκοπός για τον οποίο έγινε.
Αρχική Δημοσίευση από Zaraki
5% ειναι πολυ μικρο ποσοστο.Επισης σε μια χρονια δεν μπορεις να καταλαβεις με σιγουρια οτι δεν σου αρεσει η σχολη σου.Στο δευτερο ετος εχεις περασει πολλες εξεταστικες, 4 εξαμηνα μπορεις να κρινεις με μεγαλυτερη ασφαλεια.
Κάθε άποψη είναι σεβαστή. Πάντως, τώρα που έφυγε ο Πανάρετος (που σίγουρα διάβαζε το ischool) ίσως το ξανασκεφτούνε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zaraki

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zaraki
Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Zaraki έγραψε στις 23:40, 17-06-11:

...ακυρώνεται ο σκοπός για τον οποίο έγινε.
Το 10% ειναι ουσιαστικα μια δευτερη ευκαιρια.Δεν εχει διευκρινιστει ποτε οτι μονο οσοι εκαναν λαθος επιλογη στο μηχανογραφικο τη δικαιουνται.Αν αυτος ηταν ο χαρακτηρας του 10% θα ισχυε αυτο που προτεινεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Balthazor

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 985 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 00:08, 18-06-11:

Και εγω πιστευω πως υπαρχουν πολλοι που κανουν 10% επειδη πραγματικα επελεξαν σχολη που δεν ανταποκρινοταν στις πραγματικες επιθυμιες τους. Και ειναι πολυ αδικο να τους εξαναγκασεις να δωσουν παλι πανελληνιες.. Και εγω στο μονο που μπορω να ελπιζω ειναι οτι τωρα που εφυγε ο Παναρετος μπορει καποια πραγματα να αλλαξουν. Αλλωστε, αν η Γεννηματα αναλαβει τις αρμοδιοτητες του Παναρετου, τοτε ισως αυτη μας καταλαβει...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jean91 (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη jean91
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χιλιομόδι (Κόρινθος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O jean91 έγραψε στις 03:30, 20-06-11:

Γεια σας.. Έχω το εξής θέμα και ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε.. Σκέφτομαι να συμπληρώσω μηχανογραφικό με το 10% και δηλώσω μεταξύ άλλων και την ίδια σχολή που είμαι και τώρα (για κάποιους λόγους).. Σε περίπτωση επιτυχίας μου στην ίδια σχολή, λόγω των πολλών μαθημάτων που χρωστάω, θα ήθελα να εγγραφώ εκ νέου.. Όμως, ένα από τα έγγραφα που θα χρειαστώ στην εγγραφή μου θα είναι η διαγραφή από την προηγούμενη σχολή.. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν η προηγούμενη σχολή και η νέα είναι οι ίδιες;;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xalaros1987

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη xalaros1987
Ο xalaros1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O xalaros1987 έγραψε στις 03:50, 20-06-11:

Απ' όσο γνωρίζω, δεν επιτρέπεται να δηλώσεις στο μηχανογραφικό σχολή στην οποία είσαι ήδη φοιτητής της (εγγεγραμμένος σε αυτη)! Τώρα αν το κάνεις δεν ξέρω τι γίνεται... Πάντως, όταν συμπλήρωνα εγώ μηχανογραφικό το υπογράφαμε πριν το παραδώσουμε οτι "δεν εχω δηλώσει προτίμηση για σχολή στην οποία είμαι φοιτητής". Εκτός αν διαγραφείς απο τη σχολή σου τώρα πριν καταθέσεις μηχανογραφικό (δεν ξέρω αν γίνεται έτσι) και ξαναγραφτείς σε αυτή αφού βγουν τα αποτελέσματα! Δεν καταλαβαίνω γιατί να ξαναμπείς στην ίδια σχολη (ακόμη κι αν μπορούσες) κ να στερήσεις τη θέση από κάποιον που πιθανώς θέλει πολύ να μπει! Ξεκίνα από το 1ο εξάμηνο να δίνεις μαθηματα... Τόσο απλό!

Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη shikabalas
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 08:34, 20-06-11:

Δεν μπορεις να δηλωσεις την ιδια σχολη.Εκτος αν εννοεις σε αλλη πολη.Αλλα ακριβως την ιδια δεν γινεται,φανταζομαι ειναι προφανες το γιατι.

Παράθεση

anna leros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna leros
H anna leros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H anna leros έγραψε στις 16:41, 22-06-11:

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το 10%. Σπουδάζω στη Νομική Κομοτηνής και θα κάνω φέτος αίτηση με το 10% για Νομική Αθήνας. Πώς μπορώ να ξέρω αν θα με δεχτούν...πέρυσι έβγαλα 18.357 μόρια και η Νομική Αθήνας είχε 18893 βάση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 29-06-11 στις 00:12. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish.
Παράθεση

CITCOC (Kωνσταντίνος Κελέσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη CITCOC
Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.

O CITCOC έγραψε στις 23:51, 22-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από anna leros
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το 10%. Σπουδάζω στη Νομική Κομοτηνής και θα κάνω φέτος αίτηση με το 10% για Νομική Αθήνας. Πώς μπορώ να ξέρω αν θα με δεχτούν...πέρυσι έβγαλα 18.357 μόρια και η Νομική Αθήνας είχε 18893 βάση.
Aναλογα με το ποσους υποψηφιους παιρνει το τμημα π.χ 200 ατομα για το 90% αντιστοιχουν οι 180 θεσεις και για αυτους που θελουν 10% οι υπολοιπες 20!!! Για αυτους που κανουν 10% και θα εχουν να κανουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τις 20 αυτες θεσεις οι 20 που θα δηλωσουν και θα εχουν την υψηλοτερη συγκεντρωση μοριων περνανε!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 29-06-11 στις 00:22. Αιτία: Greeklish στην παράθεση
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 13:40, 25-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από jean91
Γεια σας.. Έχω το εξής θέμα και ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε.. Σκέφτομαι να συμπληρώσω μηχανογραφικό με το 10% και δηλώσω μεταξύ άλλων και την ίδια σχολή που είμαι και τώρα (για κάποιους λόγους).. Σε περίπτωση επιτυχίας μου στην ίδια σχολή, λόγω των πολλών μαθημάτων που χρωστάω, θα ήθελα να εγγραφώ εκ νέου.. Όμως, ένα από τα έγγραφα που θα χρειαστώ στην εγγραφή μου θα είναι η διαγραφή από την προηγούμενη σχολή.. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν η προηγούμενη σχολή και η νέα είναι οι ίδιες;;
Γιατί να το κάνεις αυτό;
Στρώσου για διάβασμα και ας τελειώσεις τη σχολή σου +1 χρόνο.
Δε νομίζω να γίνεται.

Παράθεση

PanosDrak1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PanosDrak1
Ο PanosDrak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O PanosDrak1 έγραψε στις 20:47, 15-09-11:

ρε παιδια μαλλον ειναι χαζη η ερωτηση αλλα ρωταω απλα για να το σιγουρεψω:

επειδη λοιπον στο 10%, προφανως σε μια σχολη δν μπαινουν ολοι εχουν περασει σε αυτη γιατι μπορει να μν ηταν η επιθυμια τους κ να μν αξιζει να αλλαξουν...

οποτε αυτες οι θεσεις τελικα μενουν κενες? η μπορουν να συμπληρωθουν απο αλλους υποψηφιους ασ πουμε?? γιατι ηθελα πληροφορικη στο καποδιστριακο κ περασα πληροφορ. ΑΣΟΕΕ...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 20:55, 15-09-11:

Οι θέσεις μένουν κενές αν δεν πάει ο επιτυχών.

Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boss.
Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 00:09, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από PanosDrak1
ρε παιδια μαλλον ειναι χαζη η ερωτηση αλλα ρωταω απλα για να το σιγουρεψω:

επειδη λοιπον στο 10%, προφανως σε μια σχολη δν μπαινουν ολοι εχουν περασει σε αυτη γιατι μπορει να μν ηταν η επιθυμια τους κ να μν αξιζει να αλλαξουν...

οποτε αυτες οι θεσεις τελικα μενουν κενες? η μπορουν να συμπληρωθουν απο αλλους υποψηφιους ασ πουμε?? γιατι ηθελα πληροφορικη στο καποδιστριακο κ περασα πληροφορ. ΑΣΟΕΕ...
για ελα εδω και εσυ! ποσταρε κατι http://ischool.e-steki.gr/5%CE%BF-%C...-2011-a-83558/

Παράθεση

iliaA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iliaA
H iliaA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H iliaA έγραψε στις 17:31, 06-10-11:

μπορει παρακαλώ καποιος να μου εξηγήσει το εξης

WWW.ET.GR (ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ)

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΦΕΚ
ΕΤΟΣ: 2011
ΤΕΥΧΟΣ: Α
ΑΡΙΘΜΟΣ: 118

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF EXEI 44 ΣΕΛΙΔΕΣ. ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 42.

Νόμος 3966, άρθρο 59, παράγραφος 14 (Ημερομηνία: 24/5/2011)

σας παραθέτω το παραπανω:

"14. Η διάταξη της περίπτωσης i της παραγράφου 5α του
άρθρου 2 του ν. 2525/1997 (Α΄ 18, όπως αντικαταστάθη−
κε με την παράγραφο 2 του άρθρου 1 του ν. 2909/2001
(Α΄ 90) και συμπληρώθηκε με τις διατάξεις του άρθρου 25
του ν. 3687/2008 (Α΄ 159), που αναφέρεται στην εισαγωγή
των αποφοίτων Γενικών Λυκείων ή άλλου τύπου Λυκείου
σε ποσοστό 10% των θέσεων εισακτέων σε κάθε σχολή ή
τμήμα της παραγράφου 1 του άρθρου 2 του ν. 2525/1997,
ισχύει μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2011−2012"

είναι στην εφημερίδα της κυβέρνησης οπότε γι'αυτον τον λόγο εχω ακόμα τους ενδιασμους μου για το αν ισχυει το 10% μεχρι ΚΑΙ φετος οπως λεει!παρακαλω δωστε τα φώτα σας!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:34, 06-10-11:

Λέει πως μέχρι φέτος ίσχυε το 10%.
Πλέον δεν ισχύει.

Παράθεση

iliaA

Φοιτητής

H iliaA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H iliaA έγραψε στις 17:37, 06-10-11:

μα η χρονιά που μπαίνει ειναι το 2011-2012

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:38, 06-10-11:

Ακαδημαϊκό λέει.
Ακαδημαϊκό είναι ένα plus να το πω πιο απλά.

Παράθεση

iliaA

Φοιτητής

H iliaA έγραψε στις 12:15, 07-10-11:

Το ακαδηµαϊκό έτος αρχίζει την 1η Σεπτεµβρίου κάθε χρόνου και λήγει την 31η Αυγούστου του εποµένου.

Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catalyst
Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 6,944 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 12:25, 07-10-11:

Ε ναι. Τώρα διανύουμε το ακαδημαϊκό έτος 2011-2012, που σημαίνει ότι φέτος ήταν η τελευταία χρονιά που έγινε εισαγωγή αποφοίτων στην τριτοβάθμια με το 10%.

Παράθεση

iliaA

Φοιτητής

H iliaA έγραψε στις 12:48, 07-10-11:

τωρα μπηκαμε κ θα βγουμε στις 31 αυγουστου

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:03, 07-10-11:

Άλλο ακαδημαϊκό και άλλο χρονολογικό.

Παράθεση

iliaA

Φοιτητής

H iliaA έγραψε στις 13:03, 07-10-11:

ναι αλλα θα το διανυουμε και τον επομενο μαιο και τον επομενο αυγουστο

ψαξε την ερμηνεια του στο google

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη toi_toi : 07-10-11 στις 14:08. Αιτία: merge
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 13:10, 07-10-11:

Δε έχει 10% φέτος, σχολικο ετος 2011-12.

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 22:29, 07-10-11:

Το 10% πέθανε. Επίσης πέθανε και το 90%. Τώρα πλέον υπάρχει το 100%.

Παράθεση

lalak

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lalak
Ο lalak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O lalak έγραψε στις 15:32, 17-10-11:

##### - ΕΠΕΡΩΤΗΣΗ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΓΙΑ ΤΟ 10%
##### - #####: ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ 10%

Παράθεση

katerina_giak92

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina_giak92
H katerina_giak92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H katerina_giak92 έγραψε στις 08:08, 31-10-11:

Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι ,έδωσα πανελλαδικές το 2010 , μπορώ να δώσω 10% φέτος??? Θα ισχύει δλδ μέχρι και το 2012 ή ηταν μόνο για το 2011???

Παράθεση

Πανσέληνος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 09:13, 31-10-11:

Το 10% καταργήθηκε.

Παράθεση

*StarFalLeN* (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη *StarFalLeN*
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O *StarFalLeN* έγραψε στις 22:31, 01-11-11:

Ποτέ μη λες ποτέ

Παράθεση

Lolarikos

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Lolarikos
H Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Lolarikos έγραψε στις 13:33, 16-11-11:

Κριμα που καταργηθηκε το 10% γιατι σε οποιον δεν αρεσει αυτο που σπουδαζει χωρις να κουραστει με πανελληνιες θα μπορουσε να το αλλαξει. Αν και βεβαια αυτο δεν ισχυσε φετος καθως οι βασεις του 10% πηγαν πανω απο το Θεο και οι αριστουχοι με δυσκολια επιαναν καποιο ΤΕΙ

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,783 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:00, 16-11-11:

Βλέπω ως κοινωνία...επικροτούμε το "ανώδυνο" και το "ευκολάκι". Μετά περιμένουμε (εθνο)σωτήρες ή (εθνο)μαλάκες;

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 14:17, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lolarikos
Κριμα που καταργηθηκε το 10% γιατι σε οποιον δεν αρεσει αυτο που σπουδαζει χωρις να κουραστει με πανελληνιες θα μπορουσε να το αλλαξει. Αν και βεβαια αυτο δεν ισχυσε φετος καθως οι βασεις του 10% πηγαν πανω απο το Θεο και οι αριστουχοι με δυσκολια επιαναν καποιο ΤΕΙ
Ναι, σε σχέση με πέρσυ.Γιατί πέρσυ ήταν πέρα για πέρα πλασματικές(φυσικό με 30000

Παράθεση

trelomaniakos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη trelomaniakos
Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων Πειραιά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O trelomaniakos έγραψε στις 01:40, 29-12-11:

παιδια να ρωτησω κατι?τελικα το 10% ισχυει για το ακαδημαικο ετος 2011-2012?δηλαδη εγω που εδωσα το 2011 πανελλαδικες εχω το δικαιωμα να ξαναδωσω 10% φετος?γιατι ακουσα απο μια γνωστη οτι ισχυει και μαλιστα η ιδια θα περασει απο το σχολειο για να το δηλωσει....

Παράθεση

Libertus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,385 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 01:42, 29-12-11:

Όχι , καταργήθηκε το 10%.

Παράθεση

trelomaniakos

Φοιτητής

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων Πειραιά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O trelomaniakos έγραψε στις 01:45, 29-12-11:

ε τοτε η αλλη γιατι μου ελεγε οτι μολις ανοιξουν τα σχολεια θα παει να δηλωσει??

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 01:54, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από trelomaniakos
ε τοτε η αλλη γιατι μου ελεγε οτι μολις ανοιξουν τα σχολεια θα παει να δηλωσει??
Μήπως παραπληροφορήθηκε;

Παράθεση

trelomaniakos

Φοιτητής

O trelomaniakos έγραψε στις 02:01, 29-12-11:

μα την ξαναρωτησα και χθες και μου ειπε παλι τα ιδια!!της ειπα και εγω οτι το καταργησανε το 10% αλλα φαινοταν πολυ σιγουρη..και γενικα τελευταια το ακουω απο πολλα παιδια οτι θα ισχυσει και για το φετινο ακαδημαικο ετος και θα καταργηθει μετα το 2012..δεν ξερω..

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 02:21, 29-12-11:

Νομιζω πως ακομα συζητιεται..απλα προς το παρων η αποφαση ειναι να καταργηθει!

Παράθεση

trelomaniakos

Φοιτητής

O trelomaniakos έγραψε στις 02:29, 29-12-11:

καταλαβα!!παντως ευχαριστω πολυ ..ακομα και αυτην τν τελευταια ελπιδα για να περασεις καπου αλλου χωρις να περασεις τις ψυχοφθορες πανελλαδικες την καταργησαν και κριμα γιατι αξιζει για τα παιδια που δωσαμε πανελλαδικες περσι που αντιμετωπισαμε τοσο δυσκολα θεματα και επειδη καναμε εναν λαθος στο μηχανογραφικο πρεπει να πληρωνουν το τιμημα..για μια ακομη φορα βλεπουμε την "ωραια" λειτουργικοτητα της παιδειας!!!

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 10:51, 29-12-11:

H κατάργηση του 10% δεν έχει να κάνει με την κακία της υπουργού για όσους τελικά δε τους άρεσε το τμήμα τους,αλλά από τη λύσσα για να κόψουν θέσεις.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 16:33, 29-12-11:

Παλι καλα αν καταργηθηκε το 10% επειδη δημιουργει τζαμπα ελπιδες

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 17:38, 29-12-11:

Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2011 14:04 Επαναφορά του Μέτρου του 10% στις εισαγωγικές εξετάσεις των Πανελληνίων

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: esos.gr

Ερώτηση στη Βουλή για την επαναφορά του Μέτρου του 10% στις εισαγωγικές εξετάσεις των Πανελληνίων κατέθεσε στη Βουλή προς την υπουργό Παιδείας Α. Διααντοπούλου ο Βουλευτής Οδ. Κωνσταντινόπουλος.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΝΕΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους