Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,030 εγγεγραμμένα μέλη και 3,062,476 μηνύματα σε 93,721 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 799 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το 10%

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,637 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:04, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Αιτήσεις για 10% ποτε κάνουμε; Μπορούμε να κάνουμε την αίτηση και σε άλλο σχολείο απο αυτό που αποφοιτήσαμε;
Ναι αρκεί να έχεις μαζί σου το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 18:05, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Ναι αρκεί να έχεις μαζί σου το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης.
Ευχαριστώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekgohan
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 20:36, 29-03-13:

Παιδια γνωριζει κανενας αν το 10% ισχυει μονο μεχρι φετος ή καθε χρονια βγαινει και σχετικη ανακοινωση?Δηλαδη αν θελω να δωσω φετος πανελληνιες για να μπω σε μια σχολη μετα απο 2 χρονια, μπορει να γινει?

Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 20:42, 29-03-13:

Κάτι ακούγεται ότι θα είναι η τελευταία χρονιά του 10%.
Πάντως το 10%, αφορά τους απόφοιτους των 2 προηγούμενων ετών!

Παράθεση

maria fuli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria fuli
H maria fuli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maria fuli έγραψε στις 10:33, 30-08-13:

Μία ερώτηση θέλω να κάνω μπορώ να δώσω με το 10% για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 30-08-13 στις 11:39. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Bugatti_Veyron

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bugatti_Veyron
Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O Bugatti_Veyron έγραψε στις 20:21, 30-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Κάτι ακούγεται ότι θα είναι η τελευταία χρονιά του 10%.
Πάντως το 10%, αφορά τους απόφοιτους των 2 προηγούμενων ετών!
οι μαλακες καθε χρόνο μας λενε οτι ειναι η τελευταια φορα και του χρονου δεν θα υπαρχει και στο τελος υπαρχει και δεν περνουμε χαμπάρι τιποτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 20:24, 30-08-13:

Ισχύει βρε. Δεν αντιλέγω.
Εγώ νομίζω ότι θα ισχύει μέχρι και την 1η χρονιά που θα δίνουν οι μαθητές με το νέο σύστημα (αν τελικά υπάρξει.)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bugatti_Veyron

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bugatti_Veyron
Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O Bugatti_Veyron έγραψε στις 20:37, 30-08-13:

το πιο πιθανό...

Παράθεση

sophia<3 (Σοφία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sophia<3
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H sophia<3 έγραψε στις 01:50, 18-08-14:

Παιδιά αν υπάρχει 10% του χρόνου θα μπορεί κάποιος που φέτος δεν δήλωσε στρατιωτικές ούτε ότι ενδιαφέρεται για στρατό, να δηλώσει του χρόνου? (Ρωτάω για μια φίλη μ)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 904 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 02:49, 18-08-14:

Ναι αλλα θα πας το φλεβαρη να το δηλωσεις. Και οταν κανεις το μηχανογραφικο το καλοκαιρι, το φτιαχνεις απ την αρχη οπως θελεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aladdin : 18-08-14 στις 02:55.
Παράθεση

Dafni96 (Δαφνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dafni96
H Δαφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Dafni96 έγραψε στις 21:01, 30-08-14:

Ξερετε πως δουλευει το 10% ;

Παράθεση

Iliana-:*-

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iliana-:*-
H Iliana-:*- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Iliana-:*- Ο έγραψε στις 16:07, 04-09-14:

Καλησπέρα σας! Έπειτα από ένα καλοκαίρι με άγχος (θα έλεγα) καθώς τη μία περιμέναμε τις βαθμολογίες, την άλλη τις περιβόητες βάσεις, μάθαμε τελικά πριν από μία εβδομάδα πού θα ξεχειμωνιάσουμε φέτος... Εγώ λοιπόν, αν και περίμενα Αθήνα, κατάφερα να μπω στη φιλοσοφική στο τμήμα της φιλοσοφίας παιδαγωγικής ψυχολογίας στα Ιωάννινα... Μετά από σκέψη (καθώς τα Γιάννενα δεν θέλω ούτε να τα βλέπω) αποφάσισα να βγάλω εξ αποστάσεως(η σχολή δεν έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις) τουλάχιστον το 1ο εξάμηνο και μετά να δω αν θα αναγκαστώ να ετοιμάσω βαλίτσες για την Ήπειρο :΄( Αυτό λοιπόν που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν έχω ελπίδες να περάσω Αθήνα εκμεταλλευόμενη του δικαίωμα του 10%... Αν και είδα τις βάσεις του 10% (και δεν κρύβω ότι απογοητεύτηκα) ακούω διάφορους υποψηφίους που κατάφεραν με μικρότερη βαθμολογία να εισαχθούν στην σχολή της επιλογής τους... Έβγαλα 16544 μόρια και για περίπου 180 μόρια έχασα τη σχολή στην Αθήνα με αποτέλεσμα να μπω με αριθμό 22 στην αντίστοιχη σχολή στα Γιάννενα... Μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς λειτουργεί το 10% και αν θα μπορούσα να τα καταφέρω για του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παράθεση

Βάσω(Μαρία)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Βάσω(Μαρία)
H Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Βάσω(Μαρία) Don't forget.... έγραψε στις 16:38, 04-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Iliana-:*-
Καλησπέρα σας! Έπειτα από ένα καλοκαίρι με άγχος (θα έλεγα) καθώς τη μία περιμέναμε τις βαθμολογίες, την άλλη τις περιβόητες βάσεις, μάθαμε τελικά πριν από μία εβδομάδα πού θα ξεχειμωνιάσουμε φέτος... Εγώ λοιπόν, αν και περίμενα Αθήνα, κατάφερα να μπω στη φιλοσοφική στο τμήμα της φιλοσοφίας παιδαγωγικής ψυχολογίας στα Ιωάννινα... Μετά από σκέψη (καθώς τα Γιάννενα δεν θέλω ούτε να τα βλέπω) αποφάσισα να βγάλω εξ αποστάσεως(η σχολή δεν έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις) τουλάχιστον το 1ο εξάμηνο και μετά να δω αν θα αναγκαστώ να ετοιμάσω βαλίτσες για την Ήπειρο :΄( Αυτό λοιπόν που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν έχω ελπίδες να περάσω Αθήνα εκμεταλλευόμενη του δικαίωμα του 10%... Αν και είδα τις βάσεις του 10% (και δεν κρύβω ότι απογοητεύτηκα) ακούω διάφορους υποψηφίους που κατάφεραν με μικρότερη βαθμολογία να εισαχθούν στην σχολή της επιλογής τους... Έβγαλα 16544 μόρια και για περίπου 180 μόρια έχασα τη σχολή στην Αθήνα με αποτέλεσμα να μπω με αριθμό 22 στην αντίστοιχη σχολή στα Γιάννενα... Μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς λειτουργεί το 10% και αν θα μπορούσα να τα καταφέρω για του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά έχω μια απορία..Γιατί δεν θες να πας Ιωάννινα;
Έχω διαβάσει και ακούσει ότι είναι ωραία πόλη!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Βάσω(Μαρία) : 04-09-14 στις 17:00.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Iliana-:*- Ο έγραψε στις 17:18, 04-09-14:

Δεν έχω πάει ποτέ στα Γιάννενα και από πολλούς ακούω πολύ καλά λόγια... Εγώ όμως δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί τις αλλαγές... Ίσως ακούγεται λίγο υπερβολικό αυτό αλλά δεν νομίζω να αντέξω έναν ολόκληρο χειμώνα εκεί πάνω... :/

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 904 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 17:37, 04-09-14:

Ηλιανα μπορεις να βαλεις και αλλες σχολες αλλα να ναι ολες στην ιδια πολη που μενεις ή κοντα. Δηλ μην κολλας μονο στο φπψ, βαλε κι αλλες. Το να βγαλεις εξ αποστασεως τη σχολη γινεται αλλα πιστευω αφου παρεις το κολάι. Δηλ πρεπει να πας να μεινεις για ενα διαστημα και μολις αποκτησεις καποια πειρα, τοτε την κανεις. Ο πρωτος καιρος ειναι πολυ κρισιμος, μετα που μαθαινεις τα κολπα δε σε νοιαζει.

Παράθεση

Νεοφερμένος

H Iliana-:*- Ο έγραψε στις 17:41, 04-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από aladdin
Ηλιανα μπορεις να βαλεις και αλλες σχολες αλλα να ναι ολες στην ιδια πολη που μενεις ή κοντα. Δηλ μην κολλας μονο στο φπψ, βαλε κι αλλες. Το να βγαλεις εξ αποστασεως τη σχολη γινεται αλλα πιστευω αφου παρεις το κολάι. Δηλ πρεπει να πας να μεινεις για ενα διαστημα και μολις αποκτησεις καποια πειρα, τοτε την κανεις. Ο πρωτος καιρος ειναι πολυ κρισιμος, μετα που μαθαινεις τα κολπα δε σε νοιαζει.
Ελπίζω να μου βγει έτσι όπως το θέλω... Για το 10% τί λες;

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

O aladdin έγραψε στις 17:42, 04-09-14:

Να βαλεις πολλες σχολες αλλα στην ιδια πολη. Εκτος αν εχεις κολλημα με το φπψ. Εαν δεν πας στα γιαννενα θα χεις προβλημα παντως. Δεν ειναι σαν το σχολειο να διαβαζεις τα βιβλια σπιτι σου. Δεν ακολουθουνε τα βιβλια.

Παράθεση

Νεοφερμένος

H Iliana-:*- Ο έγραψε στις 17:49, 04-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από aladdin
Να βαλεις πολλες σχολες αλλα στην ιδια πολη. Εκτος αν εχεις κολλημα με το φπψ. Εαν δεν πας στα γιαννενα θα χεις προβλημα παντως. Δεν ειναι σαν το σχολειο να διαβαζεις τα βιβλια σπιτι σου. Δεν ακολουθουνε τα βιβλια.
Έχω ήδη επαφή με άτομα που είναι στο 3ο έτος και έχουν φτάσει ως εδώ ακολουθώντας την ίδια τακτική με εμένα καθώς και στενή επαφή με μία φίλη μου που θα ξεκινήσει φέτος και θα είναι Γιάννενα, θα παρακολουθεί κανονικά κτλ... Τις σημειώσεις και τα βιβλία του 1ου εξαμήνου θα τα έχω στα χέρια μου σε λίγο καιρό... Το 1ο εξάμηνο θα περάσω αρκετό καιρό στα Γιάννενα... Και μετά το 2ο πια εξάμηνο θα πάρω την τελική μου απόφαση!

Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boss.
Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 11:47, 09-09-14:

καλησπέρα.
φίλος, έδωσε φέτος πανελλήνιες, χωρίς να εξεταστεί στα αθλήματα. κ πέρασε σε μια -χ- σχολή.
μπορεί να κάνει τα χαρτιά του με το 10% για τεφαα ?? μπορεί να δώσει του χρόνου μόνο τα αθλήματα ?

Παράθεση

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 14:03, 09-09-14:

Ναι μπορεί..θα κάνει κανονικά το μηχανογραφικό και θα δώσει και αθλήματα

Παράθεση

Deco

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 14:10, 09-09-14:

Νομιζω πως δε θα χρειαστει να ξαναδωσει αθληματα.

Παράθεση

Φοιτητής

H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 14:13, 09-09-14:

Χρειάζεται..είμαι 100% σίγουρη γι αυτό!

Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 13:04, 11-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deco
Νομιζω πως δε θα χρειαστει να ξαναδωσει αθληματα.
δεν έχει δώσει πρώτη φορά αθλήματα για να τα ξαναδώσει .
έχω την εντύπωση πως δεν γίνετε, αλλά για να το λέτε

Παράθεση

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 14:27, 11-09-14:

Ωχ βασικά βρήκα κάτι άλλο τώρα http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-p...sagwgh-10.html
Την τελευταία παυλίτσα στο τέλος του κειμένου δες..δεν το ήξερα ότι είναι έτσι γιατί αν δεις λέει "σε αντίθεση με αυτά που ίσχυαν ως φέτος"..οπότε δικαιολογούμαι
Τώρα στην περίπτωση του φίλου σου δεν ξέρω τι γίνεται..και δεν ξέρω τι θα ισχύσει του χρόνου.. στην Ελλάδα ζούμε

Παράθεση

boss.

Φοιτητής

O boss. έγραψε στις 11:19, 12-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από intefina
Ωχ βασικά βρήκα κάτι άλλο τώρα http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-p...sagwgh-10.html
Την τελευταία παυλίτσα στο τέλος του κειμένου δες..δεν το ήξερα ότι είναι έτσι γιατί αν δεις λέει "σε αντίθεση με αυτά που ίσχυαν ως φέτος"..οπότε δικαιολογούμαι
Τώρα στην περίπτωση του φίλου σου δεν ξέρω τι γίνεται..και δεν ξέρω τι θα ισχύσει του χρόνου.. στην Ελλάδα ζούμε
μάλλον πρέπει να παίξει τηλ στ υπουργείο παιδείας.
μόνο έτσι θα βγει άκρη!
σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Παράθεση

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 12:40, 12-09-14:

Μάλλον ναι ...τίποτα..χαρά μου που βοήθησα.. όσο μπορούσα

Παράθεση

Jov7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jov7
H Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Jov7 έγραψε στις 02:15, 13-09-14:

Το σωστό είναι να ισχύσει έως το 2016 δηλαδή να έχουν ακόμα μία τελευταία προσπάθεια τα παιδιά που δίνουν φέτος τελευταία φορά με το παλιό σύστημα. Τώρα τι θα κάνουν ο θεός και η ψυχή τους. Απλά εμάς ταλαιπωρούν με τα δεν,τα θα και τα ίσως..

Παράθεση

vasilis22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasilis22
Ο vasilis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O vasilis22 έγραψε στις 03:14, 13-09-14:

παιδια εγω εμεινα εκτος ιατρικης για 15 μορια...πιστευετε οτι εχω ελπιδες να περασω με το 10%??

Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pavlos13
Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O Pavlos13 έγραψε στις 09:28, 13-09-14:

Εγώ πέρασα στρατό δεν πήγα , και δεν έχω ούτε καν σχολή στο τσεπάκι μ . Έχω ~17.000 μόρια και αν το 10% καταργηθει περιπου τον Ιανουαριο , νομιζω πως ειμαι χαμμενος απο χερι και πως τελικα θα καταληξω χωρις καν πτυχιο!

Παράθεση

Johnys_the_good

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnys_the_good
Ο Johnys_the_good αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Μέσων & Επικοινωνίας (ΤΕΙ/Καστοριά) . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Johnys_the_good έγραψε στις 18:18, 16-09-14:

Καλησπέρα,
Θα ήθελα να μου απαντήσετε στην εξής απορία μου σχετικά με το 10% των Πανελλαδικών εξετάσεων:Εγώ,ως υποψήφιος του 2014 και ως ενδιαφερόμενος για να εισαχθώ στο Τμήμα Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης και Διερμηνείας το 2015 (το οποίο απαιτεί εξέταση σε 2 ξένες γλώσσες), θα μπορούσα να δηλώσω για το 10% ενώ ταυτόχρονα να εξεταστώ σε ειδικό μάθημα στο οποίο δεν έχω ήδη εξετασθεί ή η μόνη οδός είναι να εξετασθώ κανονικά σε όλα τα μαθήματα για το 90%;
Ευχαριστώ.

Παράθεση

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,459 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 18:28, 16-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Johnys_the_good
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να μου απαντήσετε στην εξής απορία μου σχετικά με το 10% των Πανελλαδικών εξετάσεων:Εγώ,ως υποψήφιος του 2014 και ως ενδιαφερόμενος για να εισαχθώ στο Τμήμα Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης και Διερμηνείας το 2015 (το οποίο απαιτεί εξέταση σε 2 ξένες γλώσσες), θα μπορούσα να δηλώσω για το 10% ενώ ταυτόχρονα να εξεταστώ σε ειδικό μάθημα στο οποίο δεν έχω ήδη εξετασθεί ή η μόνη οδός είναι να εξετασθώ κανονικά σε όλα τα μαθήματα για το 90%;
Ευχαριστώ.
Δεν γίνεται να εξεταστείς πανελλαδικά σε ενα μόνο μαθημα. Άρα δεν γίνεται.

Παράθεση

KeepDreaming!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 18:56, 26-09-14:

Μπορεί να γράφω στο λάθος θέμα αλλά έχω την απορία!Αν θέλω να κάνω το 10% για να περάσω σε κάποια άλλη σχολή θα πρέπει να κάνω αίτηση στο λύκειο αποφοίτησης μου ή μπορώ να την κάνω σε ένα οποιοδήποτε λύκειο;

Παράθεση

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 912 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 19:01, 26-09-14:

Νομίζω πως μπορείς να πας και αλλού, ένας φίλος μου που για δικούς του λόγους δεν ήθελε να μάθουν άλλοι ότι ξαναδίνει, πήγε και έδωσε σε άλλο γελ ακολουθώντας μια διαδικασία.

Παράθεση

moryachka

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη moryachka
H moryachka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H moryachka έγραψε στις 20:30, 26-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Μπορεί να γράφω στο λάθος θέμα αλλά έχω την απορία!Αν θέλω να κάνω το 10% για να περάσω σε κάποια άλλη σχολή θα πρέπει να κάνω αίτηση στο λύκειο αποφοίτησης μου ή μπορώ να την κάνω σε ένα οποιοδήποτε λύκειο;
Σε ένα οποιοδήποτε λύκειο(το ξέρω από πρώτο χέρι)!

Παράθεση

KeepDreaming!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 23:09, 26-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Νομίζω πως μπορείς να πας και αλλού, ένας φίλος μου που για δικούς του λόγους δεν ήθελε να μάθουν άλλοι ότι ξαναδίνει, πήγε και έδωσε σε άλλο γελ ακολουθώντας μια διαδικασία.
Αρχική Δημοσίευση από moryachka
Σε ένα οποιοδήποτε λύκειο(το ξέρω από πρώτο χέρι)!
Ωραία!Ευχαριστώ πολύ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 30-09-14 στις 14:16.
Παράθεση

ansel99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ansel99
H ansel99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H ansel99 έγραψε στις 14:53, 13-10-14:

Τελικα καταλαβες κανεις αν
θα ισχυσει το 10% και φετος?

Παράθεση

tweetyslvstr (Αγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tweetyslvstr
Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

O tweetyslvstr έγραψε στις 09:05, 24-10-14:

Καλημέρα!!! Μήπως γνωρίζει κανείς εάν το 10% το κάνεισ στοσχολείο που αποφοίτησες ή σε οποιοδηποτε άλλο σχολείο?? και πότε περίπου κανεις τα χαρτιά σου??

Παράθεση

leonidas96

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη leonidas96
Ο leonidas96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O leonidas96 έγραψε στις 18:54, 25-10-14:

Γειααα
Μήπως ξέρετε αν μπορώ να κάνω αίτηση για 10% με σκοπό να μπω στην Αρχιτεκτονική σχολή δίνοντας μόνο τα ειδικά μαθήματα τα οποία όμως δεν είχα επιλέξει στην τελευταία τάξη του λυκείου;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 25-10-14 στις 19:02. Αιτία: διόρθωση κεφαλαίων
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:18, 25-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από leonidas96
Γειααα
Μήπως ξέρετε αν μπορώ να κάνω αίτηση για 10% με σκοπό να μπω στην Αρχιτεκτονική σχολή δίνοντας μόνο τα ειδικά μαθήματα τα οποία όμως δεν είχα επιλέξει στην τελευταία τάξη του λυκείου;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 14:41, 29-10-14:

Καλησπέρα, για συμμετοχή στις Πανελλήνιες μέσω 10% πρέπει να πάω να πάρω κωδικό από λύκειο κατά τον Φεβρουάριο;

Παράθεση

luffy_91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη luffy_91
Ο luffy_91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O luffy_91 έγραψε στις 12:20, 01-11-14:

Καλημέρα παιδιά! Έχω δώσει Πανελλήνιες το 2009. Ξέρει κανείς αν θα μπορούσα φέτος να κάνω αίτηση με το 10% με τους βαθμούς που είχα γράψει τότε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 12:25, 01-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από luffy_91
Καλημέρα παιδιά! Έχω δώσει Πανελλήνιες το 2009. Ξέρει κανείς αν θα μπορούσα φέτος να κάνω αίτηση με το 10% με τους βαθμούς που είχα γράψει τότε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Οχι, δεν μπορείς. Πλέον το 10% ισχύει μόνο για ένα χρόνο αφού δώσεις πανελλήνιες.

Παράθεση

luffy_91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη luffy_91
Ο luffy_91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O luffy_91 έγραψε στις 12:27, 01-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Οχι, δεν μπορείς. Πλέον το 10% ισχύει μόνο για ένα χρόνο αφού δώσεις πανελλήνιες.
Οκ ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

Γιάννης123 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γιάννης123
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Γιάννης123 έγραψε στις 18:30, 06-11-14:

καλησπερα, τι γινεται με αυτο το θεμα; υπαρχει περιπτωση να μην ισχυει φετος το 10% (το 2014 εδωσα)

Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 22:54, 06-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης123
καλησπερα, τι γινεται με αυτο το θεμα; υπαρχει περιπτωση να μην ισχυει φετος το 10% (το 2014 εδωσα)
Δε νομίζω, λογικά θα ισχύει κανονικά μόνο για τους υποψήφιους του προηγούμενου έτους. Αν κάποιος ξέρει κάτι σχετικό, ας μας πληροφορήσει.

Παράθεση

eyb0ss

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eyb0ss
Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 01:12, 07-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216
Καλησπέρα, για συμμετοχή στις Πανελλήνιες μέσω 10% πρέπει να πάω να πάρω κωδικό από λύκειο κατά τον Φεβρουάριο;
Τι έγινε ρε συ; Δεν σου αρέσει η οικονομική επιστήμη;

Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

O Giorgos216 έγραψε στις 01:30, 07-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από mathguy1996
Τι έγινε ρε συ; Δεν σου αρέσει η οικονομική επιστήμη;
Δεν έχω πάρει καμία απόφαση, γι'αυτό και παρακολουθώ κανονικά τα μαθήματα. Απλώς έχω κάποια θεματάκια που αφορούν κυρίως το μέγεθος του ποσοτικού χαρακτήρα του αντικειμένου! Σίγουρα παραμένει ενδιαφέρον αντικείμενο για μένα, απλώς σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να είχα προτιμήσει κάτι άλλο, και γι'αυτό ίσως κάνω μηχανογραφικό με το 10% - απόφαση που αν πάρω, θα την πάρω μετά το τέλος του έτους (2014). Πάντως όσον αφορά το επίπεδο διδασκαλίας του τμήματος, κανένα παράπονο, βλέπω και ακούω (σχεδόν) τα καλύτερα.

Παράθεση

RomanEmpire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη RomanEmpire
Ο RomanEmpire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O RomanEmpire έγραψε στις 01:02, 26-11-14:

Παιδιά μπορεί κάποιος να δώσει 10% μετά από δύο χρόνια,δηλαδή ενώ βρίσκεται στο 2ο έτος μια σχολής;Έδωσα το 2013 πανελλήνιες και θέλω να κάνω 10% για το 2015.Αν ισχύει κάτι τέτοιο,γνωρίζετε πως γίνεται η επιλογή,δηλαδή αν έχουν μεγαλύτερη προτεραιότητα από άτομα που κάνουν 10% μετά από 1 χρόνο;Και επίσης έχει ακουστεί τίποτα για κατάργηση του 10% για όσους θέλουν να δώσουν μετά από 2 χρόνια ή γενικά για κατάργηση του;Ευχαριστώ!

Παράθεση

Deco

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 01:06, 26-11-14:

Μεχρι φετος γινοταν,αλλα σ αυτη τη χωρα καθε χρονο αλλαζει ο νομος.

Παράθεση

RomanEmpire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη RomanEmpire
Ο RomanEmpire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O RomanEmpire έγραψε στις 01:14, 26-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deco
Μεχρι φετος γινοταν,αλλα σ αυτη τη χωρα καθε χρονο αλλαζει ο νομος.
Ευχαριστώ.Έχεις ακούσει τίποτα για το αν θα καταργηθεί εντελώς;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους