Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,585 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,456 μηνύματα σε 94,869 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 744 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2014

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 17:22, 27-08-13:

Να φανταστω την υλη φυσικης την ξεκινησες απο περσυ ή την περασες βιαστικα; Γιατι για να τελειωσες τα κυματα απο τωρα πολυ εως παρα πολυ μου ακουγεται... Εγω παλευω να τελειωσω ολες του Σαββαλα στις ταλαντωσεις...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Jonas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jonas
Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O Jonas έγραψε στις 17:59, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Να φανταστω την υλη φυσικης την ξεκινησες απο περσυ ή την περασες βιαστικα; Γιατι για να τελειωσες τα κυματα απο τωρα πολυ εως παρα πολυ μου ακουγεται... Εγω παλευω να τελειωσω ολες του Σαββαλα στις ταλαντωσεις...
Κι εγώ από Σαββάλα κάνω το βοήθημα Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου. 13/7 μπήκα στα κύματα, αλλά το σανίδωσα: είχα βάλει στόχο να έχω τελειώσει τον 1ο τόμο μέχρι τέλος καλοκαιριού, γιατί είχα υπολογίσει ότι στερεό και κρούσεις θα μου φάνε απίστευτο χρόνο, αφού μόλις αρχίσει το σχολείο δεν θα μπορώ να διαβάζω τις ώρες φουλ απόδοσης, που για μένα δυστυχώς είναι το πρωί. Δεν ξέρω, ίσως έκανα μαλακία, μπορεί να ήταν καλύτερα να είχα βγάλει σκέτο το στερεό το καλοκαίρι, να φύγει απ' τη μέση. Θα δείξει. Καλή συνέχεια με τα διαβάσματά σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

DruidAlex

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DruidAlex
Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O DruidAlex έγραψε στις 18:04, 27-08-13:

ελπιζω 4ο θεμα να μας πεσει κανενα ελατηριακι που ειναι ακακο οχι στερεο οπως το θεμα του 2013!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 18:22, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από olgaki22
φέτος θέλω να δώσω για σχολή αστυφυλάκων...γνωρίζει κανείς να μου πει αν αυτοί που έδωσαν το '13 κ αυτοί που θα δώσουν το '14 θα μπουν όλοι μαζί το '15 ή οι φετινοί θα μπουν το '16....?

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά φέτος μάλλον δεν θα πάρουν.

Σύμφωνα με το μεσοπρόθεσμο (τελειώνει το 2015) αλλά και την υποψία των παιδιών που δεν υπήρχε πέρσι (γιατί ήταν όλοι σίγουροι οτι θα πάρει πέρσι...) , δεν θα πάρει.

_catalonia_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _catalonia_
H _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 358 μηνύματα.

H _catalonia_ έγραψε στις 18:40, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Jonas
Δεν γνωριζόμαστε, συνεπώς δεν είσαι σε θέση -αλλά και ούτε σε αφορά- να γνωρίζεις τι έχει σημασία για μένα, αν έχω άγχος και πόσο, σε τι βαθμό έχω κατανοήσει την όποια ύλη έχω βγάλει και πόσο μπορώ να αποδώσω.
Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα. Μιλούσα γενικά για όλα τα άτομα που περνούν από την διαδικασία των Πανελληνίων. Επείδη έδωσα πανελήνιες,και στην αρχή ρωτούσα τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ύλη, είδα ότι αυτό δεν οφελεί γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες - κενά να καλύψει,οπότε είναι λογικό άλλοι να είναι πιο μπροστά και άλλοι πιο πίσω. Και επίσης νομίζω πως πολλές φορές όταν βλέπουμε ότι κάποιος έχει κάνει περισσότερα από εμάς μας δημιουργείται άγχος χωρίς λόγο,γιατί το ότι θα τελειώσεις νωρίς την ύλη δεν εγγυάται και σίγουρη επιτυχία.
btw καλή επιτυχία

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dark_Shadow

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dark_Shadow
Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O Dark_Shadow Είμαι ένα δέντρο,κόντρα στον αέρα... έγραψε στις 18:40, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από DruidAlex
ελπιζω 4ο θεμα να μας πεσει κανενα ελατηριακι που ειναι ακακο οχι στερεο οπως το θεμα του 2013!
Eλατηριάκι άκακο με στερεό πως θα σου φαινόταν;

Jonas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jonas
Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O Jonas έγραψε στις 18:45, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από _catalonia_
Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα. Μιλούσα γενικά για όλα τα άτομα που περνούν από την διαδικασία των Πανελληνίων. Επείδη έδωσα πανελήνιες,και στην αρχή ρωτούσα τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ύλη, είδα ότι αυτό δεν οφελεί γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες - κενά να καλύψει,οπότε είναι λογικό άλλοι να είναι πιο μπροστά και άλλοι πιο πίσω. Και επίσης νομίζω πως πολλές φορές όταν βλέπουμε ότι κάποιος έχει κάνει περισσότερα από εμάς μας δημιουργείται άγχος χωρίς λόγο,γιατί το ότι θα τελειώσεις νωρίς την ύλη δεν εγγυάται και σίγουρη επιτυχία.
btw καλή επιτυχία
Καλή επιτυχία και σε σένα.

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikoslarissa
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε στις 18:49, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από DruidAlex
Και εγώ το ίδιο ελπίζω αλλά μάλλον τζάμπα ελπίζουμε.

Zoo-doc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zoo-doc
Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O Zoo-doc έγραψε στις 19:13, 27-08-13:

Κατ'εμε ελατηριάκι δεν παίζει...Αντίθετα ένα καλό θέμα στα κύματα να το περιμένετε, γιατί φέτος πολύ ακούστηκε για 4ο,αλλά ούτε καν ως 3ο δεν μπήκε.(προσωπική μου πάντα εκτίμηση!)

orange crush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 20:12, 27-08-13:

Δεν πιστεύω ότι διερωτώνται και πολύ ποιο "κεφάλαιο" έπεσε σε ποιο θέμα ... θέλουν απλά να βάλουν θέματα που δεν έχουν ξαναπέσει και που είναι στο επίπεδο των "διαβασμένων" μαθητών (σύμφωνα με την κρίση τους πάντα -- )

Zoo-doc

Φοιτητής

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O Zoo-doc έγραψε στις 20:20, 27-08-13:

Nαι,απλά σχεδόν κάθε χρόνο έχουν την τακτική να φουλάρουνε τα διαγωνίσματα με ένα κομμάτι(ας πούμε ) της φυσικής,όπως π.χ πέρυσι την μηχανική...Λογικά λοιπόν φέτος θα επικεντρωθούν στον ηλεκτρομαγνητισμό και τα κύματα... Οk άστο,ούτε εμένα έπεισα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

orange crush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 20:22, 27-08-13:

Giorgos199666

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,309 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 20:55, 27-08-13:

αντε 2 εβδομαδες εμειναν και αρχιζουν τα σχολεια

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:00, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά φέτος μάλλον δεν θα πάρουν.

Σύμφωνα με το μεσοπρόθεσμο (τελειώνει το 2015) αλλά και την υποψία των παιδιών που δεν υπήρχε πέρσι (γιατί ήταν όλοι σίγουροι οτι θα πάρει πέρσι...) , δεν θα πάρει.
Απ'ότι ξέρω θα πάρει, απλά η θα πάρει λιγότερους η τους ίδιους με πέρσυ και θα εγγραφούν το 2015 όπως και η φετινή φουρνιά.

Το μεσοπρόθεσμο λέει ότι δεν θα μπούν σε σχολές Αστυνομίας μαθητές τις φουρνιές που αποφοιτούν το '13 και το '14.
Γιαυτό και οι φετινοί θα γραφτούν το '15

NikosDim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikosDim
Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O NikosDim έγραψε στις 21:00, 27-08-13:

Ο καθένας παπάρας το παίζει ειδικός περι των προτεινόμενων θεμάτων στη φυσική..τραβάτε να ανοίξετε κανένα βιβλίο ρε που ακόμα είναι Αύγουστος και αρχίσατε τις μετέωρες συζητήσεις για τα θέματα.

tweetyslvstr (Αγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tweetyslvstr
Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

O tweetyslvstr έγραψε στις 21:00, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από giorgos1996666
αντε 2 εβδομαδες εμειναν και αρχιζουν τα σχολεια
περιμενε να δουμε αν θα ανοιξουν τελικα

Giorgos199666

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,309 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:08, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από tweetyslvstr
περιμενε να δουμε αν θα ανοιξουν τελικα
εγω ακουσα οτι την πεμπτη θα αποφασισει η ολμε και αν κανουν απεργιες μια εβδομαδα μετα την εναρξη υων σχολιων ακουσα.Τελος παντων σημερα τελειωσα την επαναληψη σχεδον δηλαδη ολοκληρωσα την επαναληψη και στις ηλεκτρικες ταλαντωσεις σχεδον μεχρι τις φθινουσες εχουμε φθασει καλα δεν ειναι?

niek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 21:31, 27-08-13:

Δεν ξέρω τι να κάνω με την Ιστορία.Έχουμε τελειώσει τα δύο πρώτα κεφάλαια(σχεδον) και τώρα στην επανάληψη δεν έχω ιδέα.Την άλλη βδομάδα θα μας εξετάσει σε όλα τα μαθήματα.Δοκίμασα να τα γράψω αλλά δε θυμάμαι τη συνέχεια.Σα να τα έκανα μια ανάγνωση κάποτε ενώ στο μάθημα τα ήξερα( και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την Ιστορία.) Τι να κάνω;

Zoo-doc

Φοιτητής

O Zoo-doc έγραψε στις 21:51, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikosDim
Ο καθένας παπάρας το παίζει ειδικός περι των προτεινόμενων θεμάτων στη φυσική..τραβάτε να ανοίξετε κανένα βιβλίο ρε που ακόμα είναι Αύγουστος και αρχίσατε τις μετέωρες συζητήσεις για τα θέματα.
Σε αυτό που λες έχεις δίκιο,γιατί ακόμη είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις...Απλώς, φίλε μου, πρόσεχε λίγο την γλώσσα σου,γιατί γίνεσαι βασικός στόχος υβριστικών σχολίων απο πολλόυς,που πίστεψέ με το πετυχαίνουν καλύτερα απο εσένα. Τέλος πάντων,κάνε πράξη τα λόγια σου και καλή σου επιτυχία!

Αγνωστο

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγνωστο
H Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H Αγνωστο έγραψε στις 22:41, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Δεν ξέρω τι να κάνω με την Ιστορία.Έχουμε τελειώσει τα δύο πρώτα κεφάλαια(σχεδον) και τώρα στην επανάληψη δεν έχω ιδέα.Την άλλη βδομάδα θα μας εξετάσει σε όλα τα μαθήματα.Δοκίμασα να τα γράψω αλλά δε θυμάμαι τη συνέχεια.Σα να τα έκανα μια ανάγνωση κάποτε ενώ στο μάθημα τα ήξερα( και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την Ιστορία.) Τι να κάνω;
Επαναλήψεις!

Διευκρινιστική ερώτηση ωστόσο: Έχεις τελειώσει το 2ο κεφάλαιο; Δηλαδή σου μένει Προσφυγικό, Κρητικό και Παρευξείνιος; Εάν ναι, πιστεύω πως το πρόβλημα έγκειται στους φρενήρεις ρυθμούς διαπραγμάτευσης της ύλης από την πλευρά σου. Προσπάθησε να μη βιάζεσαι (έχε στο νου σου και την αντίστοιχη λαϊκή θυμοσοφία), να κατανοείς και να εξετάζεις ολιστικά -όσο σου επιτρέπεται- όσα μελετάς.

Ακολουθώντας το σχήμα: κατανόηση -> εμβάθυνση (επαναλαμβάνω, στο πλαίσιο που θέτει η φετινή σου προετοιμασία) -> επανάληψη^ν, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Καλή συνέχεια!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

mitsosleo7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mitsosleo7
Ο mitsosleo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O mitsosleo7 έγραψε στις 23:38, 27-08-13:

αντε καλη μας αρχη.. ενας χρονος ειναι θα περασει..να τον απολαυσουμε οσο μπορουμε

niek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 23:46, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Αγνωστο
Επαναλήψεις!

Διευκρινιστική ερώτηση ωστόσο: Έχεις τελειώσει το 2ο κεφάλαιο; Δηλαδή σου μένει Προσφυγικό, Κρητικό και Παρευξείνιος; Εάν ναι, πιστεύω πως το πρόβλημα έγκειται στους φρενήρεις ρυθμούς διαπραγμάτευσης της ύλης από την πλευρά σου. Προσπάθησε να μη βιάζεσαι (έχε στο νου σου και την αντίστοιχη λαϊκή θυμοσοφία), να κατανοείς και να εξετάζεις ολιστικά -όσο σου επιτρέπεται- όσα μελετάς.

Ακολουθώντας το σχήμα: κατανόηση -> εμβάθυνση (επαναλαμβάνω, στο πλαίσιο που θέτει η φετινή σου προετοιμασία) -> επανάληψη^ν, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Καλή συνέχεια!
Ξεκινήσαμε από πέρυσι την Ιστορία και μας μένει το τελευταίο κομμάτι από τα κόμματαΚάτι δεν κάνω σωστά γιατί ακόμα και οι χειρότεροι μαθητές στο τμήμα μου δε δυσκολεύονται τόσο.

fisher96 (Αποστόλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fisher96
Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O fisher96 Ρακ έγραψε στις 23:54, 27-08-13:

Ρε παίδες και εγώ μετά απο ένα μήνα διακοπών, κάθομαι τώρα να διαβάσω για τα διαγωνίσματα του Σεπτεμβρίου στο φροντιστήριο και δεν την παλεύω.
ΔΙαβάζω καθε μέρα μια χαρά μέχρι 3 ώρες περιπου και μετά δεν τραβάει ο οργανισμός για παραπάνω. Δεν ξέρω αλλά κάτι πρέπει να κανω και να αυξησω τις ωρες διαβασματος. Γνωμες ;

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 23:57, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Απ'ότι ξέρω θα πάρει, απλά η θα πάρει λιγότερους η τους ίδιους με πέρσυ και θα εγγραφούν το 2015 όπως και η φετινή φουρνιά.
Δεν γίνεται για 3 χρονιές να παίρνει απο 580 την στιγμή που το μεσοπρόθεσμο έχει ορίσει εισαγωγή ανα έτος με μέγιστο το 580 απο το 2015

Τέσπα, μακάρι να πάρει για τα παιδιά που ενδιαφέρονται....

edit: δες εδώ την πρώτη τελεία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tebelis13 : 28-08-13 στις 01:40. Αιτία: προσθήκη εικόνας

transient

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη transient
Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.

O transient έγραψε στις 09:25, 28-08-13:

ΔΙαβάζω καθε μέρα μια χαρά μέχρι 3 ώρες περιπου και μετά δεν τραβάει ο οργανισμός για παραπάνω. Δεν ξέρω αλλά κάτι πρέπει να κανω και να αυξησω τις ωρες διαβασματος. Γνωμες ;
Βάλε στο μυαλό σου ένα ισχυρό κίνητρο για διάβασμα.
Π.χ. εγώ σκέφτομαι τη στιγμή αφού θα γράψω να λεω ὀτι τα πήγα καλά και μ δίνει ενέργεια για διάβασμα :p

Johnnys (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Johnnys
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O Johnnys έγραψε στις 11:30, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από fisher96
Ρε παίδες και εγώ μετά απο ένα μήνα διακοπών, κάθομαι τώρα να διαβάσω για τα διαγωνίσματα του Σεπτεμβρίου στο φροντιστήριο και δεν την παλεύω.
Nτάξει κούλαρε.3 ώρες για καλοκαίρι είναι καλές.Και πολλές που είναι μη σου πω.Μόλις μπεις στο ρυθμο του καθημερινου διαβασματος,οταν ανοιξουν και τα σχολεια θα πρεπει να αυξηθουν οι ώρες.Αλλά ντάξει οκ.Άνθρωποι είμαστε.Όχι ρομπότ.Ούτε θα διαβάζουμε 10 ώρες τη μέρα ούτε μπορούμε να λύνουμε 5 ασκήσεις το λεπτό

elouroides

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elouroides
H elouroides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H elouroides έγραψε στις 12:23, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από fisher96
αν βγαζεις την υλη που πρεπει ωστε να προλαβεις να εχεις κανει πολυ καλη επαναληψη για τα διαγωνισματα του σεπτεμβρη οκ αλλιως θα πρεπει να διαβαζεις λιγο παραπανω...σκεψου αυτα θα τα ξαναδιαβασεις τα χριστουγεννα και μετα στο τελος οποτε πρεπει να τα ξερεις αρκετα καλα...

Ξεκινήσαμε από πέρυσι την Ιστορία και μας μένει το τελευταίο κομμάτι από τα κόμματαΚάτι δεν κάνω σωστά γιατί ακόμα και οι χειρότεροι μαθητές στο τμήμα μου δε δυσκολεύονται τόσο.
εχει να κανει με το ποσο ευκολα μαθαινεις απ'εξω π.χ. εγω δυσκολευομαι πολυ με το απ΄εξω και με τη βιολογια κατ. τα ειχα βρει πολυ σκουρα μεχρι να δωσεις ομως θα τα διαβασεις πολλες μα πολλες φορες ακομα οποτε στο τελος θα τα εχεις εμπεδωσει κατι που βοηθαει(τουλαχιστον εμενα με βοηθησε) ειναι 1.να τα λες σε καποιον και 2.να κανεις καθε μερα ανγνωση ενα κομματι και οταν τελειωσεις ξανα και ξανα μεχρι το τελος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elouroides : 28-08-13 στις 12:23. Αιτία: AutoMerge

Φρεντος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 12:28, 28-08-13:

Μια χαρα ειναι 3 ωρες τη μερα για διαβασμα, και το καλοκαιρι αλλα και μεσα στη χρονια....Αμα εχετε 6 ωρες σχολειο και 4 φροντιστηριο, μη νομιζετε οτι προλαβαινετε και παραπανω.... Μπορει η υλη τωρα να σας φαινετε βουνο και να νομιζετε οτι πρεπει να διαβασετε περισσοτερο, αλλα θα καταλαβαιτε οτι δεν ειναι τιποτα!!!

elouroides

Φοιτητής

H elouroides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H elouroides έγραψε στις 12:36, 28-08-13:

εχει να κανει με το ποσο ευκολα μαθαινεις απ'εξω π.χ. εγω που δεν το μπορω ειχα το ιδιο θεμα με τη βιολογια κατ. αλλα μεχρι το τελος θα τα διαβασεις πολλες φορες ακομα οποτε θα τα εμπεδωσεις...κατι που εμενα με βοηθησε και αν θες δοκιμασε τα ειναι 1.να τα λες σε καποιον και 2.να κανεις καθε μερα αναγνωση ενα ενα κομματι και οταν τελειωνεις να τα παιρνεις απο την αρχη για ενα μισαωρο το πολυ

Αρχική Δημοσίευση από Φρεντος
Μια χαρα ειναι 3 ωρες τη μερα για διαβασμα, και το καλοκαιρι αλλα και μεσα στη χρονια....Αμα εχετε 6 ωρες σχολειο και 4 φροντιστηριο, μη νομιζετε οτι προλαβαινετε και παραπανω.... Μπορει η υλη τωρα να σας φαινετε βουνο και να νομιζετε οτι πρεπει να διαβασετε περισσοτερο, αλλα θα καταλαβαιτε οτι δεν ειναι τιποτα!!!
για τις καθημερινες οντως 3 ωρες και αν μονο στις "καλες μερες" ομως αν δεν εχεις σχολειο sorry αλλα δεν ειναι τιποτα για
μεσα στη χρονια!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elouroides : 28-08-13 στις 12:36. Αιτία: AutoMerge

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pavlos13
Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O Pavlos13 έγραψε στις 12:57, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnys
Nτάξει κούλαρε.3 ώρες για καλοκαίρι είναι καλές.Και πολλές που είναι μη σου πω.Μόλις μπεις στο ρυθμο του καθημερινου διαβασματος,οταν ανοιξουν και τα σχολεια θα πρεπει να αυξηθουν οι ώρες.Αλλά ντάξει οκ.Άνθρωποι είμαστε.Όχι ρομπότ.Ούτε θα διαβάζουμε 10 ώρες τη μέρα ούτε μπορούμε να λύνουμε 5 ασκήσεις το λεπτό
κάτσε δηλαδή εννοείς πως εκτός απο τα 3ωρα-4ωρα φροντηστήρια θα αφιερώνουμε και 3+ ώρες κάθε μερα? Μονος σου το ειπες , ανθρωποι ειμαστε οχι ρομποτ ( +σχολέιο) !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pavlos13 : 28-08-13 στις 13:03.

elouroides

Φοιτητής

H elouroides έγραψε στις 13:18, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Pavlos13
κάτσε δηλαδή εννοείς πως εκτός απο τα 3ωρα-4ωρα φροντηστήρια θα αφιερώνουμε και 3+ ώρες κάθε μερα? Μονος σου το ειπες , ανθρωποι ειμαστε οχι ρομποτ ( +σχολέιο) !
εεεμ δεν θελω να σε αγχωσω αλλα δεν θα προλαβαινεις αν δεν διαβασεις τις καθημερινες...απλα δε γινεται!

Johnnys (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O Johnnys έγραψε στις 16:37, 28-08-13:

Από το πρωί μέχρι τις 7 περίπου φροντιστήρια(εξαρτάται το πρόγραμμα.εγώ μόλις τελειώνω το σχολείο θα πηγαίνω κατευθείαν φροντ και θα γυρνάω γύρω στις 7).Οπότε όλο το απόγευμα μέχρι και το βράδυ πρέπει να διαβάζεις για το φροντ σου.Εδώ να υποθέσω πως για διάβασμα στο σχολείο ούτε να το συζητάω έτσι?

Johnnys (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Johnnys έγραψε στις 10:27, 29-08-13:

Παιδιά εγώ που θα δώσω ενδοσχολικές (λόγω μίας νόσου πριν 3 χρόνια) πως θα ξέρω αν πέρασα όταν βγουν οι βάσεις?

fisher96 (Αποστόλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fisher96
Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O fisher96 Ρακ έγραψε στις 10:35, 29-08-13:

Παίδες οι βάσεις επεσαν κατακορυφα.
Αντε καλη μας επιτυχια και σε εμας τωρα και ελπιζω του χρονου τετοια μέρα να έχουμε όλοι περάσει εκεί που επιθυμούμε.
Καλή επιτυχία σε όλους.!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,666 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 12:41, 29-08-13:

Τώρα σειρά μας.
Καλό κουράγιο να έχουμε και μακάρι να ήμαστε χαρούμενοι του χρόνου τέτοια εποχή..

Hephaestus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,426 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 13:32, 29-08-13:

παιδες θελω τη γνωμη σας λιγο για τις ωρες του φροντιστηριου..
ετσι το σκεφτομαι
2 ωρες λατινικα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες αγνωστο
1.5 ωρα γνωστο
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα ιστορια
1 ωρα βιολογια

μηπως να κανω το γνωστο η τη λογοτεχνια 2 ωρες;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

_catalonia_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _catalonia_
H _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 358 μηνύματα.

H _catalonia_ έγραψε στις 13:37, 29-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΙΚΟΣ
παιδες θελω τη γνωμη σας λιγο για τις ωρες του φροντιστηριου..
ετσι το σκεφτομαι
2 ωρες λατινικα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες αγνωστο
1.5 ωρα γνωστο
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα ιστορια
1 ωρα βιολογια

μηπως να κανω το γνωστο η τη λογοτεχνια 2 ωρες;
Οχι,δεν χρειαζεται. Νομιζω πως-αν διαβαζεις φυσικα και δινεις την καταλληλη προσοχη-θα εισαι ενταξει.

juicy02

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη juicy02
H juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H juicy02 έγραψε στις 11:16, 30-08-13:

παιδια εχω ενα προβλημα δεν 3ερω σε ποιο θεμα να το γραψω...εδωσα πανελληνιες φετος και εβγαλα περιπου 5000 μορια ομως η ηλιθια δεν εδωσα γαλλικα δηλ τα δηλωσα αλλα δεν πηγα να γραψω και με ενα 12 να γραφα θα περναγα (ειμαι πολυτεκνη)μπορω του χρονου να μπω με το 10 % ?να μεινω δηλ με τα ιδια μορια να πω να δωσω και γαλλικα ως ειδικο μαθημα?λενε οτι θα μπει και η βαση του 10 θα μπορεσω εγω να μπω με μεσο ορο 5,5 περιπου?

triantafullaki :)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη triantafullaki :)
H triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εργοθεραπείας (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H triantafullaki :) έγραψε στις 12:05, 30-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από juicy02
παιδια εχω ενα προβλημα δεν 3ερω σε ποιο θεμα να το γραψω...εδωσα πανελληνιες φετος και εβγαλα περιπου 5000 μορια ομως η ηλιθια δεν εδωσα γαλλικα δηλ τα δηλωσα αλλα δεν πηγα να γραψω και με ενα 12 να γραφα θα περναγα (ειμαι πολυτεκνη)μπορω του χρονου να μπω με το 10 % ?να μεινω δηλ με τα ιδια μορια να πω να δωσω και γαλλικα ως ειδικο μαθημα?λενε οτι θα μπει και η βαση του 10 θα μπορεσω εγω να μπω με μεσο ορο 5,5 περιπου?
Καλημέρα .Το ενδεχόμενο να προσπαθήσεις περισσότερο και να δώσεις ξανά δε το σκέφτεσαι ; Αν το δεις πιο σοβαρά μπορείς να καταφέρεις πολλά και να έχεις περισσότερες επιλογές .Δε σε ξέρω προσωπικά αλλά θεωρώ ότι είναι καλύτερο να ερευνήσεις ποιες σχολές σε ενδιαφέρουν και να στοχεύσεις σε αυτές .Καλή επιτυχία ό,τι και αν κάνεις !!!

juicy02

Νεοφερμένος

H juicy02 έγραψε στις 12:24, 30-08-13:

μαρεσουν πολυ τα γαλλικα γι αυτο θελω αυτη τη σχολη αλλα απο απογοητεση αυτων που εγραψα αποφασισα να μην δωσω τα γαλλικα και το μετανιωσα εγω τωρα θελω να μαθω εαν γινεται να μπω με το 10% εαν ισχυει του χρονου η βαση του 10 ευχαριστω παντως

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 12:25, 30-08-13:

μαρεσουν πολυ τα γαλλικα γι αυτο θελω αυτη τη σχολη αλλα απο απογοητεση αυτων που εγραψα αποφασισα να μην δωσω τα γαλλικα και το μετανιωσα εγω τωρα θελω να μαθω εαν γινεται να μπω με το 10% εαν ισχυει του χρονου η βαση του 10 ευχαριστω παντως
Αφού φέτος δεν έδωσες γαλλικά, πως θα κάνεις του χρόνου 10% για γαλλική φιλολογία;

_Νηρηίς_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 12:26, 30-08-13:

Να κάνεις 10% γενικά μπορείς. Να κάνεις 10% και να δώσεις ειδικό μάθημα τα γαλλικά δεν μπορείς.

juicy02

Νεοφερμένος

H juicy02 έγραψε στις 12:28, 30-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Να κάνεις 10% γενικά μπορείς. Να κάνεις 10% και να δώσεις ειδικό μάθημα τα γαλλικά δεν μπορείς.
γτ?

_Νηρηίς_

Φοιτητής

H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 12:30, 30-08-13:

Γιατί δεν γίνεται... Με το 10% κρατάς τη βαθμολογία σου. Δεν έδωσες γαλλικά, άρα πως θα πας χωρίς το ειδκό μάθημα στη γαλλική;

juicy02

Νεοφερμένος

H juicy02 έγραψε στις 12:31, 30-08-13:

το δηλωσα περσι αλλα δεν πηγα δεν μπορω να κανω τα χαρτια και να παω φετος?

_Νηρηίς_

Φοιτητής

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 12:33, 30-08-13:

το δηλωσα περσι αλλα δεν πηγα δεν μπορω να κανω τα χαρτια και να παω φετος?
Αν ξαναδώσεις με το 90% ναι. Με το 10% κρατάς ΜΟΝΟ τη βαθμολογία(που έχεις γράψει).

Dreams&hopes (Δέσποινα)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Dreams&hopes
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 445 μηνύματα.

H Dreams&hopes έγραψε στις 12:33, 30-08-13:

Δεν μπορείς να κάνεις 10% και να δώσεις μόνο ειδικό μάθημα. Πρέπει να τα δώσεις όλα τα μαθήματα. Επίσης τo 10% ίσχυσε φέτος για τελευταία φορά. Οπότε το να ξαναδώσεις είναι μονόδρομος.

juicy02

Νεοφερμένος

H juicy02 έγραψε στις 12:34, 30-08-13:

οκ σορρυ απλως νομιζα οτι γινοταν :-( ευχαριστω παντως

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 12:36, 30-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dreams&hopes
Επίσης τo 10% ίσχυσε φέτος για τελευταία φορά. Οπότε το να ξαναδώσεις είναι μονόδρομος.
Και πέρσι αυτό έλεγαν, και πρόπερσι το ίδιο...
Πάντως αν καταργηθεί θα είναι καλύτερα, γιατί θα δοθεί το 100% των θέσεων στους μαθητές και θα πέσουν οι βάσεις

Dreams&hopes (Δέσποινα)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Dreams&hopes
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 445 μηνύματα.

H Dreams&hopes έγραψε στις 12:40, 30-08-13:

οκ σορρυ απλως νομιζα οτι γινοταν :-( ευχαριστω παντως
Μην απογοητεύεσαι. Η σχολή που θέλεις δεν έχει μεγάλη βάση και αν διαβάσεις λίγο λίγο και με πρόγραμμα πιστεύω θα τα καταφέρεις! Λίγο υπομονή χρειάζεται.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Athena apo, fotisapple, Giovanni_, Satan Claus

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους