Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,298 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,407 μηνύματα σε 92,450 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Πανελλήνιες 2015] Ποια σχολή στοχεύετε;

ΓεωργιαΛ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓεωργιαΛ.
H ΓεωργιαΛ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ΓεωργιαΛ. έγραψε στις 16:02, 13-01-15:

Για τι σκεφτεστε να δηλωσετε εσεις παιδια;;
Καλη επιτυχια σε ολους!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 13-01-15 στις 16:33. Αιτία: Τριπλό Μήνυμα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,285 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 15:07, 09-02-15:

Επειδή έτσι πως τα έκαναν οι πολιτικοί και μας έφτασαν στην πάλι δεκαετία του 1950 αποφάσισα κατά κυριον λόγο τις στρατιωτικές σχολές δηλαδή στυα σμυν ευελπιδων αστυνομία αστυφυλάκων εμποροπλοιάρχων και σε περίπτωση που δεν περάσω τα αθλήματα έχω κάποιες καλές σχολές στο μυαλό μου.Σε καμια περίπτωση ομως δεν κατηγωρω την νέα κυβέρνηση γιατί αυτή η κυβέρνηση είναι η μονη που διαθέτει @χιδια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Rodriguez

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rodriguez
Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Rodriguez έγραψε στις 18:35, 09-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
Επειδη ξαναδινω επειδη δεν τα πηγα τοσο καλα οσο ηθελα δηλαδη χαλια μπορουσα πολυ παραπανω στοχευω στις εξης σχολες:Μηχανολογων μηχανικων εμπ,ceid
τμηματα της ασσοε θα δω ποια.Μετα μαθηματκο πατρας η ιωαννινων και Μηχανικων Η/Υ και πληροφοριακων συστηματων Σαμος.Αυτα και πειτε με αλαζωνα δεν με πειραζει.Τελος σκεφτομαι και ναυτιλιακα παπει η πειραια αλλα ηθελα να ρωτησω κατι χρειαζεται να κναω προετιμασια σε περιπτωση που δωσω αγγλικα?

φιλε το ceid ελπιζω να ξερεις τι φαση ειναι..διαφορετικα σε συμβουλευω να μην ερθεις

εντιτ: τωρα προσεξα οτι αλλαξες γνωμη!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dum spiro spero

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dum spiro spero
H dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H dum spiro spero έγραψε στις 19:11, 09-02-15:

Κοινωνικη εργασια , τει Αθηνας

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

NikosDim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikosDim
Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O NikosDim έγραψε στις 19:16, 09-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΕλευθεριⒶκος
Ιατρικη Ιωαννιων μονο ; Μενεις Ιωαννινα ;

Εγω θελω Ιατρικη ΑΠΘ, μετα Κρητης και τελος Αλεξανδρουπολης. Αν δεν περασω σε καμια απ αυτες, το εξωτερικο ειναι μονοδρομος. Πανελλαδικες δεν ξαναδινω.
Το ίδιο εκτός από Κρήτης!

Laou_95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Laou_95
H Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H Laou_95 έγραψε στις 19:52, 09-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από dum spiro spero
Κοινωνικη εργασια , τει Αθηνας
Μου αρέσει η επιλογή σου

marizel (Σέβη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marizel
H Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H marizel έγραψε στις 20:05, 09-02-15:

Γεια σας!!!! Εγώ είμαι θεωρητική κατεύθυνση επομένως όλοι σας πάνω κάτω ξέρετε ποιες είναι οι επιλογές στην θεωρητική!!!! Εγώ δεν έχω ακόμη κατασταλλάξει τι θέλω γιατί μου αρέσουν πολλές σχολές!!!! Αν περάσω νομική θα πάω,αν περάσω ψυχολογία θα πάω,αν περάσω φυσικοθεραπεία μου αρέσει πολύ,αν περάσω φιλολογία και πάλι θα πάω.....Είναι μήπως κακό αυτό ή με βοηθάει γτ έχω καποιες επιλογές σε περίπτωση που δεν γράψω αρκετα καλά???Πάω βεβαια για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα αλλά δεν θα με πειράξει πολύ αν δεν περάσω νομική και περάσω φιλολογία.....Πείτε μου την άποψη σας...please!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

KeepDreaming!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:38, 09-02-15:

Μου κάνει εντύπωση που όλοι έχετε τόσο υψηλούς στόχους.Δεν λέω...Καλά κάνετε.Είναι σημαντικό να στοχεύεις ψηλά.Έχετε σκεφτεί όμως ότι μπορεί να υπάρχουν σχολές που ούτε καν έχετε στο μυαλό σας, οι οποιες βρίσκονται "κοντά" στα ενδιαφέροντά σας;Για παράδειγμα, όλοι ξέρουν τις διάφορες σχολές Πληροφορικής που υπάρχουν στις μεγάλες πόλεις, λίγοι όμως έχουν ακούσει για τη σχολή Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας, η οποία είναι στην πραγματικότητα μια σχολή Πληροφορικής που ίσως προσφέρει περισσότερες επαγγελματικές ευκαιρίες από τις άλλες.Υπάρχουν πολλά λιγότερο γνωστά αλλά αξιόλογα τμήματα, κι όμως ελάχιστοι είναι αυτοί που τα έχουν ως πρώτες επιλογές στο μηχανογραφικό τους.Οι περισσότεροι απλά "καταλήγουν" εκεί και στην τελική τους καλαρέσει που βρέθηκαν σ'αυτές τις σχολές.
Τώρα θα μου πεις ότι ζούμε σε δύσκολες εποχές και μια οικογένεια δεν μπορεί εύκολα να στηρίξει ένα παιδί που περνάει σε άλλη πόλη.Αλλά αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, γιατί όχι;
Θέλω να πω, μην επιλέγετε μια σχολή επειδή γουστάρετε το όνομα της και έχει κύρος.Γιατί απ'αυτά που διαβάζω αυτή η εντύπωση μου δημιουργείται.Αν πάλι όντως γουστάρετε τη σχολή και μπορείτε να φανταστείτε το εαυτό σας να ασχολείται με κάτι αντίστοιχο στο μέλλον οκ...Πάω πάσο.
Προσωπικά, από την Α'λυκείου έλεγα ότι θέλω να περάσω Βιολογία ΑΠΘ.Η μοίρα όμως(ή όπως θέλετε πείτε το ) είχε άλλα σχέδια για μένα.Και τελικά χαίρομαι που δεν πέρασα στην πρώτη επιλογή.Κουφό ε;Ναι, ίσως.
Βρέθηκα σ'ένα Πανεπιστήμιο με λιγότερους φοιτητές, καλύτερη οργάνωση, πιο νέους και γεμάτους όρεξη καθηγητές.Μεγάλο πλεονέκτημα.
Plus οτι το "μελλοντικό μου επάγγελμα"ας πούμε, δεν είναι κορεσμένο όπως το επάγγελμα ενός απόφοιτου Παιδαγωγικής σχολής, για παράδειγμα, που σε κάθε πόλη υπάρχει και μία.

Συμβουλή: Όταν με το καλό ξεμπερδέψετε με τις εξετάσεις κι έρθει η ώρα να κάνετε το μηχανογραφικό σας, πιάστε ένα χαρτί που να λέει όλες τις σχολές που υπάρχουν σε κάθε πεδίο και "κρατείστε" στην άκρη αυτές που σας κάνουν κλικ μόνο από το όνομά τους.Μετά, μπείτε στη σελίδα κάθε σχολής στο ίντερνετ και δείτε τα μαθήματα καθώς και τις επαγγελματικές δυνατότητες(οι περισσότερες σχολές τις αναγράφουν).

Sorry για το μακρινάρι.Δεν είχα σκοπό να σας αγχώσω.Αυτό που πρέπει να κάνετε τώρα είναι να συγκεντρωθείτε στο στόχο σας και να τα δώσετε όλα.
Καλή επιτυχία guys!Λίγο έμεινεεεε!
Ρίξτε μια ματια και σ'αυτό σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει η επαγγελματική αποκατάσταση κάποιας σχολής.
http://www.paideianews.gr/arthro/%CE...BF%CF%81%CE%AC

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

pb13

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pb13
Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O pb13 έγραψε στις 21:18, 09-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από marioskr
φιλε το ceid ελπιζω να ξερεις τι φαση ειναι..διαφορετικα σε συμβουλευω να μην ερθεις

φιλε μπορεισ να μας πεισ τι φαση ειναι το ceid?

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,285 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:19, 09-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από marioskr

Κοιτα το σκέφτομαι το ceid αν και πολυ πιθανόν είναι να πιάσω σαμο και να έρθω με μεταγραφή στην Πάτρα αλλά είναι θολά τα πράγματα ακόμα θα δω.Εξαλλου λένε για εντυπωσιακή άνοδο των βάσεων αν και εγώ πιστευω εντυπωσιακή πτώση φέτος θα δούμε.Είναι δύσκολο το ceid ;εσύ ceid;

NikosDim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikosDim
Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O NikosDim έγραψε στις 21:42, 09-02-15:

Ιατρική θέλω ..οπουδήποτε

kleop

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kleop
H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 12:00, 10-02-15:

Maraki σημασια δεν εχει να κανεις ποσοτικο διαβασμα,αλλα ποιοτικο.Αν τελειωνεις μεχρι τις εννια και τα προλαβαινεις τοτε δεν υπαρχει θεμα.Αν δεν τα προλαβαινεις τοτε αναγκαζεσαι να ξενυχτησεις οπως κανουν και πολλοι.Και να ξερεις οτι μερικα ατομα ειναι νυχτερινοι τυποι και τους αρεσει να διαβαζουν την νυχτα για να εχουν ησυχια.Οπως βολευεται ο καθενας.Καλη επιτυχια στον στοχο σου.

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,013 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 12:15, 10-02-15:

Αυτο που ειπε η κλεοπ. Αν διαβάζεις καλυτερα το βραδυ και δεν κουράζεσαι,οκ. Αλλα αν προλαβαίνεις να τα τελειώσεις ολα πριν τις 9, γιατι να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου με το ξενύχτι; Τι θα κερδίσεις; Κακώς οι πανελληνιες εχουν συνδεθεί με το ξενύχτι. Αλλο να λειτουργείς καλυτερα το βραδυ και αλλο να αισθάνεσαι τύψεις επειδή τελείωσες νωρις το διάβασμα,ενώ θα έπρεπε να χαίρεσαι που εχεις χρονο να ξεκουραστείς,ή να κανεις καμια χαλαρή επανάληψη. Ο καθένας εχει τους δικούς του ρυθμούς,

dum spiro spero

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dum spiro spero
H dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H dum spiro spero έγραψε στις 12:17, 10-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Laou_95
Μου αρέσει η επιλογή σου

Rodriguez

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rodriguez
Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Rodriguez έγραψε στις 15:00, 10-02-15:

Κοιτα το σκέφτομαι το ceid αν και πολυ πιθανόν είναι να πιάσω σαμο και να έρθω με μεταγραφή στην Πάτρα αλλά είναι θολά τα πράγματα ακόμα θα δω.Εξαλλου λένε για εντυπωσιακή άνοδο των βάσεων αν και εγώ πιστευω εντυπωσιακή πτώση φέτος θα δούμε.Είναι δύσκολο το ceid ;εσύ ceid;
μη μπαινεις στο τρυπακι να κανεις εκτιμησεις για τις βασεις. κοιτα το διαβασμα σου και σε καμια περιπτωση μη περιοριζεις τους στοχους σου αναλογα με τις βασεις των προηγουμενων ετων
ναι ceid ειμαι εγω. δε τη λες και ευκολη σχολη ειναι ζορικη..εχει αρκετα προτζεκτ και εργαστηρια. εχει ενδιαφερον ομως

ζουζουνιαρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ζουζουνιαρα
Ο ζουζουνιαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ζουζουνιαρα έγραψε στις 16:48, 10-02-15:

φυσικο η οικονομικο απθ!!τι προτεινετε?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,566 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 16:52, 10-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από ζουζουνιαρα
καμια σχεση το ενα με το αλλο!Εκτος απο τα μαθηματικα βεβαια αλλα και παλι..αλλη δουλεια η μια αλλη η αλλη!

ζουζουνιαρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ζουζουνιαρα
Ο ζουζουνιαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ζουζουνιαρα έγραψε στις 16:57, 10-02-15:

μαρεσουν και τα δυο πολυ!!προτιμω βεβαια το φυσικο αλλα καλυτερη εεπαγγελματικη αποκατασταση δεν εχει το οικονομικο?

BartMan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BartMan
Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O BartMan έγραψε στις 17:38, 10-02-15:

ΤΕΙ Αθηνας Πληροφορικη.

maraki.........

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maraki.........
H maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H maraki......... Follow έγραψε στις 23:47, 10-03-15:

Φαρμακευτικη από τεχνολογικη,!! Καμία ελπιδα!

Valous (Άρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valous
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Valous έγραψε στις 23:52, 10-03-15:

Βρισκομουν και 'γω στο διλλημα οπως η ζουζουνιαρα πιο πανω σχετικα με το οικονομικο/φυσικο..

Αλλα πλεον νομιζω εχω κατασταλεξει στο οικονομικο, κατα προτιμηση παμακ και στην συνεχεια απθ

Stavri_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 23:52, 10-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από maraki.........
Φαρμακευτικη από τεχνολογικη,!! Καμία ελπιδα!
Μαράκι προτείνω να το ξανά σκεφτείς. Τι θα κάνεις αργότερα με τη χημεία;; Θα δυσκολευτείς αρκετά.

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 00:00, 11-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Valous
Βρισκομουν και 'γω στο διλλημα οπως η ζουζουνιαρα πιο πανω σχετικα με το οικονομικο/φυσικο..

Αλλα πλεον νομιζω εχω κατασταλεξει στο οικονομικο, κατα προτιμηση παμακ και στην συνεχεια απθ
Άσχετο, έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα με την αναγνωρισιμότητα των πτυχίων του ΠΑΜΑΚ στο εξωτερικό, λόγω της ονομασίας του "Πανεπιστήμιο Μακεδονίας" (και τη "σύγχυση" του με το γειτονικό FYROM).
Όσοι ενδιαφέρεστε να δηλώσετε Οικονομικά στη Θεσσαλονίκη, ψαχτείτε λίγο τι παίζει με ΠΑΜΑΚ και εξωτερικό.

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 00:01, 11-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από ζουζουνιαρα
Επειδη τα χεις κανει μανταρα με τα φυλα:
Αν εισαι γυναικα οικονομικο ενω αν εισαι αντρας φυσικο.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

maraki.........

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maraki.........
H maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H maraki......... Follow έγραψε στις 00:12, 12-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Μαράκι προτείνω να το ξανά σκεφτείς. Τι θα κάνεις αργότερα με τη χημεία;; Θα δυσκολευτείς αρκετά.
Απ. Όσο ξερω έχει κ πανεπιστημιακα φροντ..απ το να καναδικών πανελλήνιες τ προτιμώ

*ξαναδινω

Athena11

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Athena11
H Athena11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Athena11 έγραψε στις 17:35, 25-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από mary_lou thess
Γερμανικη φιλολογία ΑΠΘ
και εγωωωω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Athena11 : 25-04-15 στις 17:39.

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:04, 25-04-15:

Πόσο μου αρέσουν οι μελλοντικοί συνάδερφοι

ΕιρΚαγιαν.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕιρΚαγιαν.
H ΕιρΚαγιαν. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H ΕιρΚαγιαν. ~~~~~~~~ έγραψε στις 13:37, 11-06-15:

παιδια ειμαι 18 χρονων ...μολις τελειωσα πανελλαδικες .. και εχω γραψει 16.500-17.000 στο 3ο πεδιο και θελω βιολογικο σε οποιαδηποτε περιοχη .. υπαρχειι περιπτωση να περασω ?

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 13:59, 11-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΕιρΚαγιαν.
παιδια ειμαι 18 χρονων ...μολις τελειωσα πανελλαδικες .. και εχω γραψει 16.500-17.000 στο 3ο πεδιο και θελω βιολογικο σε οποιαδηποτε περιοχη .. υπαρχειι περιπτωση να περασω ?
Πιθανότητες έχεις κάποιες για Βιολογία Κρήτης (δεδομένου οτι δε θα δοθούν απλόχερα μετεγγραφές ) ή Μοριακής στην Αλεξανδρούπολη και περισσότερες για Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο σε ενδιαφέρει.

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 14:02, 11-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Πιθανότητες έχεις κάποιες για Βιολογία Κρήτης (δεδομένου οτι δε θα δοθούν απλόχερα μετεγγραφές ) ή Μοριακής στην Αλεξανδρούπολη και περισσότερες για Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο σε ενδιαφέρει.
Εγω έχω πιθανότητες να πιάσω το η/υ σαμου που έχε 10562 και εγώ στο 4οπεδιο συγκεντρώνω κάπου στα 9500 μόρια ε;

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:11, 11-06-15:

Εγω έχω πιθανότητες να πιάσω η/υ σαμου που έχε 10562 και εγώ στο 4οπεδιο συγκεντρώνω κάπου στα 9500 μόρια ε;
Τώρα που βρήκαμε παπά, να θάψουμε πέντε έξι.
Υποθέτω αν αυτή που λες είναι η βάση του 14 έχεις. Αλλά καλο είναι να περιμένουμε τις βαθμολογιες μας, κανα πιο επίσημο στατιστικό, και μετά οι υπόλοιπες εκτιμήσεις.

penelope97

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penelope97
H penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H penelope97 έγραψε στις 14:15, 11-06-15:

Κτηνιατρική.

ΕιρΚαγιαν.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕιρΚαγιαν.
H ΕιρΚαγιαν. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H ΕιρΚαγιαν. ~~~~~~~~ έγραψε στις 14:21, 11-06-15:

Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών <--- ειναι καλο τμημα ?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 12-06-15 στις 15:56. Αιτία: διόρθωση κώδικα για χρώμα

Κομνηνός

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κομνηνός
Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,404 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε στις 14:24, 11-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Άσχετο, έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα με την αναγνωρισιμότητα των πτυχίων του ΠΑΜΑΚ στο εξωτερικό, λόγω της ονομασίας του "Πανεπιστήμιο Μακεδονίας" (και τη "σύγχυση" του με το γειτονικό FYROM).
Όσοι ενδιαφέρεστε να δηλώσετε Οικονομικά στη Θεσσαλονίκη, ψαχτείτε λίγο τι παίζει με ΠΑΜΑΚ και εξωτερικό.
πρωτη φορα στην ζωη μου το ακουω αυτο! δεν πρεπει να ισχυει με την καμια

αλλωστε το ΠΑΜΑΚ ειναι γνωστο πανεπιστημιο ,οικονομικο πανεπιστημιο μεχρι προτινος και το προτιμουσαν/ουν οι υποψηφιοι απο ΑΠΘ
εξαλλου ΚΑΘΕ χρονο φευγουν οι καλυτεροι και γινονται δεκτοι στα πανεπιστημια του εξωτερικου
π.χ απο την σχολη μου ΕΠ εχω υποψιν μου ατομα που σπουδαζουν/ασαν στην οξδφορδη,στο cambridge κ.ο.κ λες να μην ξερουν ποιους δεχονται;
κανενα απολυτως προβλημα,αλλωστε η ΕΕ δεν εχει αναγνωρισει τα σκοπια ως "μακεδονια" ,FYROM την εχει
ενω και το πτυχιο το παιρνεις με αναλυτικα στοιχεια,δεν σου δινουν χαρτι υγειας! οποτε οταν καταθετεις τα χαρτια σε ιδρυμα ή εταιρεια εξω ειναι φανερο απο που το πηρες(ελλαδα,θεσσαλονικη δηλ)
δεν μιλαμε για κανα επαρχιωτικο πανεπιστημιο ρε παιδια

παντως για το ΠΑΜΑΚ και τι δεν εχει διαδοθει(γενικα μιλαω οχι για σενα DumeNuke)! νομιζω πληρωνει το μαρμαρο κατα κανονα του γεγονοτος οτι η ΔΑΠ παιρνει αυτοκρατορικα ποσοστα εκει και αποτελει προπυργιο της.
η αληθεια ειναι πως εχει καλυτερες υποδομες του μ.ο των πανεπιστημιων,σπανιως γινονται καταληψεις(οταν γινονται γινεται σλογκαν σε ολη την πολη)γενικα φερνει πιο πολυ σε κολεγιο και εχει αυτη την φημη το ΠΑΜΑΚ,δεν εχει το αερα πατερα που συναντας σε πολλα ΑΕΙ της ελλαδας
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κομνηνός : 11-06-15 στις 14:43.

blackowl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackowl
Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O blackowl έγραψε στις 18:30, 16-06-15:

Ελληνική Φιλολογία/(Φιλοσοφία) ΑΠΘ. Κανένας άλλος την ίδια σχολή;

Akatanomasty

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Akatanomasty
H Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H Akatanomasty (Eruanne) έγραψε στις 18:34, 16-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από leoskats
Ελληνική Φιλολογία/(Φιλοσοφία) ΑΠΘ. Κανένας άλλος την ίδια σχολή;
Εδώ εδώ!

blackowl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O blackowl έγραψε στις 18:38, 16-06-15:

Ελπίζω και συνάδελφοι

eva kan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη eva kan
H eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H eva kan έγραψε στις 18:54, 16-06-15:

Νομικη!

konstantinab199

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 239 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 19:34, 16-06-15:

Ελπίζω και συνάδελφοι
με το καλο να ρθειτε

blackowl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O blackowl έγραψε στις 19:43, 16-06-15:

πω μακάρι πώς είναι εκεί τα πράγματα ωραία? είσαι ευχαριστημένη από σχολή και από ζωή?

Nikosfo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nikosfo
Ο Nikosfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Nikosfo έγραψε στις 19:46, 16-06-15:

ΗΜΜΥ ΕΜΠ

LoThexristos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LoThexristos
Ο LoThexristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O LoThexristos έγραψε στις 03:16, 18-06-15:

Φιλολογία ΑΠΘ

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,566 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 11:01, 18-06-15:

Φυσικοθεραπεία Α.Τ.Ε.Ι.Θ.

konstantinab199

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 239 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 11:48, 18-06-15:

πω μακάρι πώς είναι εκεί τα πράγματα ωραία? είσαι ευχαριστημένη από σχολή και από ζωή?
λοιπόν η θεσσαλονίκη εννοείται είναι πανέμορφη.Θα την λατρέψεις ότι τύπος και αν είσαι .
οσον αναφορα τη σχολη αν και ηταν η πρωτη μου επιλογη ,τα βρηκα πολυ..σκουρα
μου χαν οτι ειναι δυσκολη και δεν με τρομαζε αυτο αλλα νταξει σε αυτο το εξαμηνο αγνακτησα και μου περασε (για λιγο να κανω 10%)
δεν θελω ομως τωρα
Στο πρωτο ετος ειναι κυριως εισαγωγικα τα μαθηματα αλλα σιγουρα θα σε τραβηξουν καποια απο αυτα(ιδιαιτερα η γλωσσολογια)
Ακομα(αν και αυτο νομιζω συμβαινει σε ολες τις σχολες εκτος απο τα παιδαγωγικα) θα πεθυμησεις την παλια σου υλη.
Φαντασου στα λατινικα β εξαμηνο ειχαμε 40 κειμενα και αγνωστο.Οσα στις πανελληνιες δηλαδη αλλα πολυ πιο απαιτητικα(και ολη την δουλεια με λεξιλογιο και συνταξη την κανεις μονο σου)και αγνωστα.(βεβαια εξαρταται και σε ποιον καθηγητη θα πεσεις ..αλλοι ειχαν 16)
Στην λογοτεχνια μας εδωσαν χτες στιχουν και λενε πειτε ποιος τα γραψε και ποτε (και δεν ειχαμε δουλεψει αυτα τα κειμνα στην ταξη η κατι τεοιο απλα τα ξεραμε ονομαστικα.οτι ανηκουν σε εκεινη τη εποχη πχ)
γενικα θα δεις κουφα που θα σε αποθαρυνουν στην αρχη αλλα ετσι ειναι σε καθε(περιπου) σχολη.Σιγα σιιγα θα σαρεσει ολο και περισσοτερο.
Και ξερω οτι θα σαι κουρασμενος απο τις παννεληνιες αλλα αν τα αφησεις να τα διαβασεις για την εξεταστικη...θα τα φορτωθεις το σεμπεμβρη.(ασε που εξεταστικη στη φιλολογια σημαινει να σου αφηνουν 1 μερα κενο σε καθε μαθημα )
Γενικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη ,αλλα πολυ απαιτικη(αυτη μαζι με την φιλολογια ιωαννινων) θελει πραγματικα να το αγαπας αλλιως παιδια που το ειχαν για β επιλογη τα παρατησαν γιατι δεν αντεχαν τοσες γραμματικες και συντακτικα.
Καλα αποτελσματα σου ευχομαι!Με το καλο να ρθεις!

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 7,369 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:09, 18-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinab199
Γενικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη ,αλλα πολυ απαιτικη(αυτη μαζι με την φιλολογια ιωαννινων) θελει πραγματικα να το αγαπας
ότι δηλαδή οι υπόλοιπες φιλολογίες είναι εύκολες? (μιλάω πάντα για ελληνική φιλολογία). και της αθήνας απ' ό,τι μου έχουν πει είναι δύσκολη. όταν είχα ακούσει για το άγνωστο των λατινικών έμεινα χαρά στο κουράγιο σας!

Georgesil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Georgesil
Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O Georgesil Maths έγραψε στις 12:11, 18-06-15:

Πληροφορικη και τηλεπικοινωνίες ΕΚΠΑ
φυσικο ΕΚΠΑ
μαθηματικό εκπα/πληροφορικη οπα(δεν εχω αποφασίσει πιο θα βάλω πρώτο απο τα δυο)

blackowl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O blackowl έγραψε στις 15:42, 18-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinab199
λοιπόν η θεσσαλονίκη εννοείται είναι πανέμορφη.Θα την λατρέψεις ότι τύπος και αν είσαι .
οσον αναφορα τη σχολη αν και ηταν η πρωτη μου επιλογη ,τα βρηκα πολυ..σκουρα
μου χαν οτι ειναι δυσκολη και δεν με τρομαζε αυτο αλλα νταξει σε αυτο το εξαμηνο αγνακτησα και μου περασε (για λιγο να κανω 10%)
δεν θελω ομως τωρα
Στο πρωτο ετος ειναι κυριως εισαγωγικα τα μαθηματα αλλα σιγουρα θα σε τραβηξουν καποια απο αυτα(ιδιαιτερα η γλωσσολογια)
Ακομα(αν και αυτο νομιζω συμβαινει σε ολες τις σχολες εκτος απο τα παιδαγωγικα) θα πεθυμησεις την παλια σου υλη.
Φαντασου στα λατινικα β εξαμηνο ειχαμε 40 κειμενα και αγνωστο.Οσα στις πανελληνιες δηλαδη αλλα πολυ πιο απαιτητικα(και ολη την δουλεια με λεξιλογιο και συνταξη την κανεις μονο σου)και αγνωστα.(βεβαια εξαρταται και σε ποιον καθηγητη θα πεσεις ..αλλοι ειχαν 16)
Στην λογοτεχνια μας εδωσαν χτες στιχουν και λενε πειτε ποιος τα γραψε και ποτε (και δεν ειχαμε δουλεψει αυτα τα κειμνα στην ταξη η κατι τεοιο απλα τα ξεραμε ονομαστικα.οτι ανηκουν σε εκεινη τη εποχη πχ)
γενικα θα δεις κουφα που θα σε αποθαρυνουν στην αρχη αλλα ετσι ειναι σε καθε(περιπου) σχολη.Σιγα σιιγα θα σαρεσει ολο και περισσοτερο.
Και ξερω οτι θα σαι κουρασμενος απο τις παννεληνιες αλλα αν τα αφησεις να τα διαβασεις για την εξεταστικη...θα τα φορτωθεις το σεμπεμβρη.(ασε που εξεταστικη στη φιλολογια σημαινει να σου αφηνουν 1 μερα κενο σε καθε μαθημα )
Γενικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη ,αλλα πολυ απαιτικη(αυτη μαζι με την φιλολογια ιωαννινων) θελει πραγματικα να το αγαπας αλλιως παιδια που το ειχαν για β επιλογη τα παρατησαν γιατι δεν αντεχαν τοσες γραμματικες και συντακτικα.
Καλα αποτελσματα σου ευχομαι!Με το καλο να ρθεις!
Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες! Ελπίζω να έρθω και πιστεύω θα τα βγάλω πέρα, αντιμετωπίζοντας και εγώ φυσικά δυσκολίες.

Efi1994

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Efi1994
Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Efi1994 έγραψε στις 16:34, 18-06-15:

Νομική!

Quintus Mucius

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Quintus Mucius
H Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Quintus Mucius έγραψε στις 17:28, 18-06-15:

Κοινωνιολογία Παντείου για να συνεχίσω μετά στον τομέα της Εγκληματολογίας που είναι το πάθος μου
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Leff

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Leff
Ο Leff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Leff έγραψε στις 19:49, 18-06-15:

Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Ιατρικής και Μαθηματικών.Δεν έχω ιδέα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους