Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,329 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,582 μηνύματα σε 96,211 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 950 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2015

filomathis

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη filomathis
Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O filomathis Που ειναι η θαλασσααααααααα έγραψε στις 17:02, 20-08-14:

Γιατι βιαζεσται να βγαλετε την υλη η περισσοτεροι;; Δεν μπορω να κατανοησω το σκεπτικο..Καλυτερα να τα μαθεις σιγα-σιγα και καλα και μετα να κανεις μια επαναληψη για να φρεσκαρεις την γνωσης που εχεις ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ..

Φιλικα filomathis

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ματθαιος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ματθαιος
Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Ματθαιος έγραψε στις 17:45, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από filomathis
Γιατι βιαζεσται να βγαλετε την υλη η περισσοτεροι;; Δεν μπορω να κατανοησω το σκεπτικο..Καλυτερα να τα μαθεις σιγα-σιγα και καλα και μετα να κανεις μια επαναληψη για να φρεσκαρεις την γνωσης που εχεις ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ..

Φιλικα filomathis
Αυτο ειναι οντως μια μπαρουφα!!!!
Βεβαια κ εγω γρηγορα την ειχα βγαλει την υλη στα περισσοτερα μαθηματα αλλα αυτο δεν λεει κατι.
Ο καθε φροντιστης εχει το χρονοδιαγραμμα του και την μεθοδο του.Μην ακουτε τους αλλους που θα λενε Νοεμβριο μηνα "Αυριο γραφω διαγωνισμα στα ολοκληρωματα".ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!
Γενικως μην κοιτατε τους αλλους αλλα να επικεντρωνεστε στο διαβασμα σας και μονο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alireza

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 967 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 18:56, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από legisperitus
Γιατι το λες αυτο Alireza?????/ Tοσο δυσκολο ειναι??Κι εγω την ιδια σχολη στοχευω..
(Παραλειπω βεβαια να σου πω οτι εισαι το ινδαλμα μου..Η βαθμολογια σου εκπληκτικη!!!)
Εντάξει δεν είναι τρομερά δύσκολο αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις τρελές αντοχές για πολύ και λεπτομερές διάβασμα και να θυσιάσεις ύπνο και καλοπέραση...
Όχι βέβαια υπερβολές. Εγώ σπάνια διάβασα Παρασκευή μετά το μάθημα στις 7 γιατί έβλεπα The Voice
θα κοκκινίσω, ευχαριστώ πολύ! Ό,τι θέλεις ευχαρίστως να σε βοηθήσω...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

flash1997 (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flash1997
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O flash1997 έγραψε στις 18:57, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Peace_
Είναι αρκετά κουραστικό το πρώτο...!
το 2ο κεφ. στη Βιολογια κατ. ειναι χειροτερο!αλλα το πιο sos!!!

dum spiro spero

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dum spiro spero
H dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H dum spiro spero έγραψε στις 19:34, 20-08-14:

Παιδια οσοι το παλευετε χωρις φροντιστηρια αξιζει να κοιταξετε το study or exams του υπουργειου . Εχει πολυ καλες σημειωσεις κ ασκησεις!

Alireza

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 967 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 19:39, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από dum spiro spero
Παιδια οσοι το παλευετε χωρις φροντιστηρια αξιζει να κοιταξετε το study or exams του υπουργειου . Εχει πολυ καλες σημειωσεις κ ασκησεις!
Και ειδικά για το γνωστό. Πολύ καλές σημειώσεις. Αξίζει να τις διαβάζετε παράλληλα με το βοήθημα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 19:53, 20-08-14:

Από αύριο αρχίζω κι εγώ εντατικό διάβασμα (να ξυπνάω 8:00 κλπ κλπ)
Το αποφάσισα, πρέπει να στρωθώ

Τώρα καταλαβαίνω πώς νοιώθουν οι χοντροί όταν λένε "από αύριο δίαιτα"

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 19:59, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Από αύριο αρχίζω κι εγώ εντατικό διάβασμα (να ξυπνάω 8:00 κλπ κλπ)
Το αποφάσισα, πρέπει να στρωθώ

Τώρα καταλαβαίνω πώς νοιώθουν οι χοντροί όταν λένε "από αύριο δίαιτα"
Να κοιμάστε και καλά όμως τώρα στην αρχή..ένα 8ωρο οπωσδήποτε

Δε χρειάζεται να είσαι χοντρός για να κάνεις δίαιτα

legisperitus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη legisperitus
Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O legisperitus έγραψε στις 20:21, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Εντάξει δεν είναι τρομερά δύσκολο αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις τρελές αντοχές για πολύ και λεπτομερές διάβασμα και να θυσιάσεις ύπνο και καλοπέραση...
Όχι βέβαια υπερβολές. Εγώ σπάνια διάβασα Παρασκευή μετά το μάθημα στις 7 γιατί έβλεπα The Voice
θα κοκκινίσω, ευχαριστώ πολύ! Ό,τι θέλεις ευχαρίστως να σε βοηθήσω...
Κοιταξε να σου πω τρελες αντοχες για ασταματητο διαβασμα δεν εχω αλλα η αληθεια ειναι πως διαβαζω πολυ...!!
Οι υπερβολες σιγουρα δεν βοηθανε...Η αληθεια ειναι επισης πως και διαλλειματα χρειαζονται..(the voice)
Βασικα θα ηθελα αν μπορουσες φυσικα να μου πεις καποιες συμβουλες για ιστορια και γνωστο..
Σευχαριστω πολυ εκ των προτερων..

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 20:27, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από intefina
Να κοιμάστε και καλά όμως τώρα στην αρχή..ένα 8ωρο οπωσδήποτε

Δε χρειάζεται να είσαι χοντρός για να κάνεις δίαιτα
Καλά εννοείται ότι ο ύπνος είναι πολύ σημαντικός. Εγώ φέτος δε θα διακινδυνεύσω να ξενυχτάω για διάβασμα κλπ

Προς το παρόν, όμως, μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός στο πρωινό ξύπνημα, πρέπει να περάσουν λίγες μέρες ελλιπούς ύπνου. Είναι αναπόφευκτο

Φοιτητής

H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 20:35, 20-08-14:

Ε εξαρτάται πώς είναι συνηθισμένος ο καθένας αλλά μετά από το καλοκαίρι ναι δεν είναι εύκολο απ' τη μια μέρα στην άλλη να αλλάξεις ωράριο στον ύπνο!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 22:53, 20-08-14:

λεω απο αυριο να αρχισω σοβαρο διαβασμα ...δυο μερες κοροιδευω τον εαυτο μου

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,845 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 23:00, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
λεω απο αυριο να αρχισω σοβαρο διαβασμα ...δυο μερες κοροιδευω τον εαυτο μου

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 23:04, 20-08-14:

και εδω φιλε μου οπως βλεπεις στην προταση μου την μαγικη λεξη λεω
μακαρι ομως να εχω ορεξη για διαβασμα ....σημερα καθισα παντως ενα 3ωρο σχεδον και εβγαλα οτι εχω κανει βιολογια κατ
η φυσικη ειναι ωραια αλλα τα μαθηματικα που αρχιζω και τα βαριεμαι δεν θελω να τα διαβασω

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 08:12, 21-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Πραγματικα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που να εχει ορεξη αυτη τη στιγμη να διαβασει..
εγώ

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 11:00, 21-08-14:

Εγω αυτές τις μέρες διάβασα πολύ φυσική και μαθηματικα

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metal Hammer
Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Metal Hammer έγραψε στις 15:07, 21-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
και εδω φιλε μου οπως βλεπεις στην προταση μου την μαγικη λεξη λεω
μακαρι ομως να εχω ορεξη για διαβασμα ....σημερα καθισα παντως ενα 3ωρο σχεδον και εβγαλα οτι εχω κανει βιολογια κατ
η φυσικη ειναι ωραια αλλα τα μαθηματικα που αρχιζω και τα βαριεμαι δεν θελω να τα διαβασω
Ειδικά αυτοί οι μιγαδικοί,απίστευτα βαρετοί.Ανάλυση μπορώ να διαβάζω με τις ώρες άσχετα αν είναι πιο δύσκολη.

frofru

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη frofru
H frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H frofru έγραψε στις 17:03, 21-08-14:

Καλη επιτυχια κι απο μενα παιδια και καλο κουραγιο! Ηθελα να κανω μια ερωτηση για τα μαθηματικα κατ. Σας εχουν βαλει οι καθηγητες σας να μαθετε αποδειξεις; Κι αν ναι, σε ποια κεφαλαια;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη frofru : 21-08-14 στις 17:15.

christosvog

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη christosvog
Ο christosvog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O christosvog Keep calm and carry on!! :D έγραψε στις 22:48, 21-08-14:

Καλησπέρα σε όλους τους συμμαθητές και καλή αρχή στο θέμα! Εγώ έχω αρχίσει διάβασμα εδώ και τρεις/τέσσερις ημέρες. Έχω βγάλει μεγάλο όγκο από τις ασκήσεις που έχω να κάνω για το Σεπτέμβρη, αλλά υπολείπεται ακόμη πολλή δουλειά!
Στοχεύω να κάνω και κάποιες προσωπικές επαναλήψεις, οπότε αύριο μεθαύριο πρέπει να έχω τελειώσει με τις απαιτήσεις των φροντιστών μου.
Σε εσάς οι φροντιστές έβαλαν πολλά από τα θερινά για το Σεπτέμβριο;

Αρχική Δημοσίευση από frofru
Καλη επιτυχια κι απο μενα παιδια και καλο κουραγιο! Ηθελα να κανω μια ερωτηση για τα μαθηματικα κατ. Σας εχουν βαλει οι καθηγητες σας να μαθετε αποδειξεις; Κι αν ναι, σε ποια κεφαλαια;

Στο πρώτο κεφάλαιο (των μιγαδικών) ο μαθηματικός μάς είχε βάλει να διαβάσουμε όσες αποδείξεις βρίσκονται σε μπλε πλαίσιο στο σχολικό βιβλίο. Θα τις βρεις εύκολα, το πλαίσιο είναι ευδιάκριτο.
Στις συναρτήσεις δε μας είχε πει να μάθουμε αποδείξεις, αν και στο διαγώνισμα τελικά μας έβαλε μια απόδειξη
Τώρα που βρίσκομαι στα όρια δεν μπορώ να σου πω ακόμη κάτι, επειδή δεν έχει έρθει η ώρα του διαγωνίσματος, για να αναφερθεί σε αποδείξεις!!

Ελπίζω να σε βοήθησα!!

frofru

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη frofru
H frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H frofru έγραψε στις 00:13, 22-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από christosvog

Στο πρώτο κεφάλαιο (των μιγαδικών) ο μαθηματικός μάς είχε βάλει να διαβάσουμε όσες αποδείξεις βρίσκονται σε μπλε πλαίσιο στο σχολικό βιβλίο. Θα τις βρεις εύκολα, το πλαίσιο είναι ευδιάκριτο.
Στις συναρτήσεις δε μας είχε πει να μάθουμε αποδείξεις, αν και στο διαγώνισμα τελικά μας έβαλε μια απόδειξη
Τώρα που βρίσκομαι στα όρια δεν μπορώ να σου πω ακόμη κάτι, επειδή δεν έχει έρθει η ώρα του διαγωνίσματος, για να αναφερθεί σε αποδείξεις!!

Ελπίζω να σε βοήθησα!!
Σε ευχαριστώ πολύ! Με βοήθησες,πραγματικά!

neo_melos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη neo_melos
Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O neo_melos έγραψε στις 00:25, 23-08-14:

εσεις παιδια οι παλιοτεροι πως κανατε χρηση ολων των απουσιων σας στο τελος της χρονιας ;;;
ποιες ωρες λειπατε απο το σχολειο για διαβασμα ;;

Ματθαιος

Φοιτητής

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Ματθαιος έγραψε στις 03:54, 23-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από neo_melos
εσεις παιδια οι παλιοτεροι πως κανατε χρηση ολων των απουσιων σας στο τελος της χρονιας ;;;
Κοιτα προσωπικα εγω προσπαθουσα να κραταω τις απουσιες για το τελος και ειχε φτασει μαρτιος μηνας και ειχα γυρω στις 10 απουσιες!!(Ρεκορ σε σχεση με τις αλλες χρονιες του λυκειου ).Επισης υπηρχαν και παιδια που ειτε εκαναν συνειδητα απουσιες συχνα για να διαβαζουν ειτε απλα δεν ερχονταν σχολειο και τελικα οταν ηρθε η ωρα να σταματησουμε οριστικα το σχολειο αυτοι το σταματησαν πριν απο μενα!!!!
Βεβαια παιζει ρολο σε τι σχολειο βρισκεσαι και ποιον εχεις υπευθυνο τμηματος και περναει τις απουσιες.Εγω ημουν στο Μεσολογγι μια πολη με 10.000 κατοικους και 2 λυκεια και οπως καταλαβαινεις γνωριζομασταν ολοι μεταξυ μας οποτε υπηρχε μια ΚΑΛΗ καλυψη απο τους καθηγητες Πλεον ομως απο οτι μας ειχαν πει οι απουσιες θα καταχωρουντε ηλεκτρονικα οποτε δεν υπαρχει η δυνατοτα να της σβηνει ο υπευθυνος τμηματος.....
Τελος παντων εγω το μετανιωσα που ξυπναγα καθε μερα στις 8.00 μετα απο διαβασμα για να φυλαξω τις απουσιες για το τελος....

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,070 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:41, 23-08-14:

Μην αγχωνεσαι απο τωρα για τις απουσιες
Κι εγω τις κρατησα για το τελος, αρχισα να κανω συστηματικα απουσιες απο το Μαρτη και μετα. Ωστοσο, υπηρχαν πολλα παιδια στην ταξη μου που εκαναν απουσιες κατα τη διαρκεια ολης της χρονιας για να προλαβαινουν να διαβαζουν για το φροντηστηριο. Στο τελος τους ειχαν απομεινει πολυ λιγες απουσιες κι ετσι δεν μπορουσαν να λειπουν. Θα δεις τι σε βολευει να κανεις και θα πραξεις αναλογα.

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 09:59, 23-08-14:

Εγώ τις κρατούσα τις απουσίες μου για το τέλος και δεν το μετάνιωσα γιατί όπως και να το κάνουμε η κατάσταση είναι πιο κρίσιμη στο τέλος..πολλά παιδιά έκαναν και από τον Οκτώβριο-Νοέμβριο αρκετές απουσίες για να διαβάσουν αλλά δε θεωρώ ότι είναι και πολύ συνετό..γενικά μην κάνετε από νωρίς απουσίες με την παραμικρή πίεση που έχετε για να προλάβετε να διαβάσετε για το φροντηστήριο ή για ένα διαγώνισμα το σαββατοκύριακο..μόνο αν δείτε ότι δε βγαίνει με τίποτα και δεν είστε συνεπής στις ασκήσεις και στο διάβασμά σας για αρκετό διάστημα, μόνο τότε να κάνετε απουσίες για να το αναπληρώσετε, κάτι που πιθανόν να συμβεί από τον Ιανουάριο και μετά

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,661 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:12, 23-08-14:

Εγω μέχρι τον Μάρτιο ειχα κάπου στις 30 απουσίες. Μετα την 25η Μαρτίου δεν ξαναπηγα σχολειο, εκτός απο 2-3 φορές (την μια φορά εκανα κοπάνα βέβαια τελικα, δεν άντεξα ) Κρατήστε απουσίες για το τέλος γιατι θα το μετανιώσετε πικρα! Επισης, εγω προσωπικά ένιωθα προς το τέλος οτι τα φροντιστήρια δεν μου χρειάζονταν πλέον, ειδικα στη φυσικη που ένιωθα πως ήθελα να ασχοληθώ μονη μου για να καλύψω κενά και να μην κανω αυτα που ήθελε ο καθηγητής. Πιστεύω αν το ειχα κανει, θα τα ειχα παει καλυτερα στο συγκεκριμένο μαθημα. Απλά το λέω γιατι έχω ακούσει για παιδιά που σταματάνε τα φροντ προς το τέλος. Αν εχετε εμπιστοσύνη στον εαυτό σας, μην διστάσετε να το κάνετε. Εγω μετανιώνω που δεν το εκανα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 11:15, 23-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Εγω μέχρι τον Μάρτιο ειχα κάπου στις 30 απουσίες. Μετα την 25η Μαρτίου δεν ξαναπηγα σχολειο, εκτός απο 2-3 φορές (την μια φορά εκανα κοπάνα βέβαια τελικα, δεν άντεξα )
Κι εγώ μια παρόμοια κατάσταση με τον αριθμό των απουσιών και την τακτική που ακολούθησα

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 11:47, 23-08-14:

να ρωτησω κατι.. φετος στο σχολειο θα ασχοελιται κανεις ή θα διαβαζουν ολοι για τα φροντ;;

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 11:48, 23-08-14:

Στην Βιολογία κατεύθυνσης ποια βοηθήματα δουλεύετε?

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,070 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:54, 23-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
να ρωτησω κατι.. φετος στο σχολειο θα ασχοελιται κανεις ή θα διαβαζουν ολοι για τα φροντ;;
εγω προσωπικα παντα διαβαζα για το σχολειο, υπηρχαν ομως πολλοι που το επαιζαν εξυπνοι και ερχονταν αδιαβαστοι λεγοντας πως "εχουν πολλα για το φροντ/στο φροντ τα εχουν κανει ηδη".

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 12:07, 23-08-14:

Κανείς δε θα ασχολείται..ή θα διαβάζουν για τα φροντηστήρια ή θα παρακολουθούνε το μάθημα χωρίς να παρακολοθούνε όμως..αν καταλαβαίνεις τι εννοώ λόγω κούρασης, νύστας ή το πιθανότερο πλήρους αδιαφορίας..κι εγώ σ' αυτά συγκαταλεγόμουν τα παιδιά της θεωρητικής ίσως συμμετέχουν περισσότερο αλλά και πάλι όχι σε όλα τα μαθήματα..

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
εγω προσωπικα παντα διαβαζα για το σχολειο, υπηρχαν ομως πολλοι που το επαιζαν εξυπνοι και ερχονταν αδιαβαστοι λεγοντας πως "εχουν πολλα για το φροντ/στο φροντ τα εχουν κανει ηδη".
Διάβαζες ΓΙΑ το σχολείο??? Ποιος το κάνει αυτό?? δεν υπάρχει χρόνος να διαβάσεις ΓΙΑ το σχολείο..καθόλου χρόνος..δεν είναι θέμα το παίζω έξυπνος ή όχι..εγώ μόνο στα διαγωνίσματα διάβασα στο 1ο τετράμηνο και πάλι ήμουν απ' τους ελάχιστους που το έκαναν..μετρημένους στα δάχτυλα στην κυριολεξία

methexys

Φοιτητής

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,661 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 12:13, 23-08-14:

Οι μισοί θα διαβάζουν για το φροντ
Οι άλλοι μισοί θα κοιμούνται όρθιοι και ούτε για το φροντ δεν θα μπορούν να διαβάσουν, πόσο μαλλον να παρακολουθήσουν το μαθημα
Ίσως θα υπάρχουν και κάποιοι αναίσθητοι που απλά θέλουν το απολυτήριο και θα κανουν απίστευτη φασαρία και βλακείες και δεν θα σέβονται όσους ανήκουν στις δυο προηγούμενες κατηγοριες
Κάποιοι δεν θα αντέχουν να διαβάζουν και στο σχολειο για το φροντ οποτε θα μιλάνε με τους διπλανούς τους.

Κάποιοι καθηγητές θα νομίζουν οτι το μαθημα τους ειναι το πιο σημαντικό στον κόσμο (όπως αυτη που μας έκανε κοινωνιολογία) και θα απαιτούν άκρα του τάφου σιωπή και να παρακολουθούν όλοι
Άλλοι θα μιλάνε στον τοίχο χωρίς να τους νοιάζει αν παρακολουθεί κανεις
Άλλοι θα απαιτούν προσοχή και θα σας αφήνουν στο τέλος κανένα δεκάλεπτο να διαβάσετε για το φροντ

Δηλαδη ένα μπάχαλο

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 12:19, 23-08-14:

Οι άλλοι μισοί θα κοιμούνται όρθιοι και ούτε για το φροντ δεν θα μπορούν να διαβάσουν, πόσο μαλλον να παρακολουθήσουν το μαθημα
Ίσως θα υπάρχουν και κάποιοι αναίσθητοι που απλά θέλουν το απολυτήριο και θα κανουν απίστευτη φασαρία και βλακείες και δεν θα σέβονται όσους ανήκουν στις δυο προηγούμενες κατηγοριες
Κάποιοι δεν θα αντέχουν να διαβάζουν και στο σχολειο για το φροντ οποτε θα μιλάνε με τους διπλανούς τους.

Κάποιοι καθηγητές θα νομίζουν οτι το μαθημα τους ειναι το πιο σημαντικό στον κόσμο (όπως αυτη που μας έκανε κοινωνιολογία) και θα απαιτούν άκρα του τάφου σιωπή και να παρακολουθούν όλοι
Άλλοι θα μιλάνε στον τοίχο χωρίς να τους νοιάζει αν παρακολουθεί κανεις
Άλλοι θα απαιτούν προσοχή και θα σας αφήνουν στο τέλος κανένα δεκάλεπτο να διαβάσετε για το φροντ
Πω πω στο ίδιο σχολείο πηγαίναμε και δεν το ήξερα?!!?!??? πόσο καλά τα λες!!
Εμάς αυτός που μας έκανε κοινωνιολογία ήταν ακριβώς στην ίδια κατάσταση με αυτήν την καθηγήτρια που περιγράφεις
Πάντως τα ίδια πράγματα πιθανότατα συμβαίνουν σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 12:25, 23-08-14:

Δηλαδη ένα μπάχαλο
ουπσ η τα3η μου
αχ ποσο 8α μου λειψει αυτο το μπαχαλο

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:48, 23-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από intefina
Κανείς δε θα ασχολείται..ή θα διαβάζουν για τα φροντηστήρια ή θα παρακολουθούνε το μάθημα χωρίς να παρακολοθούνε όμως..αν καταλαβαίνεις τι εννοώ λόγω κούρασης, νύστας ή το πιθανότερο πλήρους αδιαφορίας..κι εγώ σ' αυτά συγκαταλεγόμουν τα παιδιά της θεωρητικής ίσως συμμετέχουν περισσότερο αλλά και πάλι όχι σε όλα τα μαθήματα..

Διάβαζες ΓΙΑ το σχολείο??? Ποιος το κάνει αυτό?? δεν υπάρχει χρόνος να διαβάσεις ΓΙΑ το σχολείο..καθόλου χρόνος..δεν είναι θέμα το παίζω έξυπνος ή όχι..εγώ μόνο στα διαγωνίσματα διάβασα στο 1ο τετράμηνο και πάλι ήμουν απ' τους ελάχιστους που το έκαναν..μετρημένους στα δάχτυλα στην κυριολεξία
Ημουν θεωρητικη Μα δεν ηταν τοσο τρομερο να διαβαζεις για το σχολειο, εφοσον τα εχεις κανει στο φροντηστηριο/ιδιαιτερο και τα ξερεις. Ισα-ισα κανεις κι επαναληψη Ισως προλαβαινα επειδη εκανα λιγες ωρες ιδιαιτερα κι αυτο μου βγηκε σε καλο. Με ωφελησε που αξιοποιησα αυτο το χρονο σε προσωπικο διαβασμα. Δεν λεω οτι πηγαινα καθε μερα διαβασμενη, αλλα προσπαθουσα να συμμετεχω. Υπηρχαν και αλλα 2-3 ατομα στην ταξη που διαβαζαν για το σχολειο αν και οι περισσοτεροι διαβαζαν ΣΤΟ σχολειο για το φροντηστηριο ή επαιζαν με το κινητο

neo_melos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη neo_melos
Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O neo_melos έγραψε στις 14:48, 23-08-14:

αυτο που θελω να πω ειναι πως συνδυασατε τις δικαιολογημενες και τις αδικαιολογητες.
τι ισχυει για καθε περιπτωση;;
(εχω ακουσει οτι δν μπορεις να δικαιολογεις σερι ημερες απουσιων)
εσεις τι κανατε σε αυτη την περιπτωση;;;;;

Ματθαιος

Φοιτητής

O Ματθαιος έγραψε στις 15:05, 23-08-14:

αυτο που θελω να πω ειναι πως συνδυασατε τις δικαιολογημενες και τις αδικαιολογητες.
Λαθος ακουσες.Δεν μπορεις να δικαιολογησεις μονοωρες απουσιες-διωρες.
Ακομα και αν φυγεις την 2η ωρα και ερθεις την 6η μπορεις να τις διακαιολογησεις!!!!
Γενικα υπαρχει ενα οριο απουσιων που μπορει να δικαιολογησει ο γονεας και μετα φερνεις χαρτι απο γιατρο.
Αν δε καταφερεις και παρεις χαρτι απο νοσοκομειο οτι πχ εσπασες το ποδι σου κ πρεπει να εισαι ολημερις στο κρεβατι τοτε νομιζω εχεις +50 απουσιες.
Τραβηγμενα πραγματα βεβαια, και αναλογα και τον διευθυντη που εχεις...

methexys

Φοιτητής

H methexys έγραψε στις 16:43, 23-08-14:

Οι γονείς σου (ή εσυ αν γίνεις 18 μεσα στη χρονια)μπορούν να δικαιολογούν μέχρι 3 μέρες σερι. Απο εκει και πέρα, αν ειναι 4 μέρες πχ μπορείς ή να πάρεις χαρτί γιατρού και για τις 4, ή να δικαιολογήσουν οι γονείς σου τις 3 και να αφήσεις 1 αδικαιολόγητη. Εγω μέχρι τις 30 απουσίες που ειχα κανει ως τις 25/3 ειχα αφήσει λίγες αδικαιολόγητες, κάποιες τελευταίες ώρες δηλαδη, αλλα οι περισσότερες ηταν δικαιολογημένες απο γονείς. Μετα απο τις 25 άρχισα να πηγαίνω χαρτάκια απο γιατρούς οταν έλειπα πολλές μέρες σερί, αλλιώς δικαιολογούσαν και οι γονείς μου. Πρέπει να έφτασα κάπου στις 120/130 απουσίες,δεν ειμαι σίγουρη. Αλλα το σημαντικό ειναι να μην εχεις πολλές αδικαιολόγητες, μην γίνει τιποτα και τις υπερβεις γιατι τότε δύσκολα σώζεσαι Εχει να κανει και με το σχολειο σου βέβαια. Άλλοι καθηγητές ειναι ελαστικοι, άλλοι οχι. Εμάς δεν μας χάριζαν ούτε μια απουσία

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 17:14, 23-08-14:

Θες να πεις πως τις άλλες χρονιές ασχολείται κανείς με το σχολειο και προσέχει κατα την διάρκεια του μαθήματος.

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 18:40, 23-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Θες να πεις πως τις άλλες χρονιές ασχολείται κανείς με το σχολειο και προσέχει κατα την διάρκεια του μαθήματος.
ναι τουλαχιστον στο τμημα μου τουλαχιστον οι 18/22 προσεχαν νομιζω ημασταν φαινομενο για ολα τα τμηματα της β να εχουμε καλες επιδοσεις σε ολα τα μαθηματα

Φοιτητής

H intefina έγραψε στις 19:36, 23-08-14:

Θα ρωτήσεις τη διεύθυνση του σχολείου σου γι' αυτά τα θέματα..υπάρχουν και κάποιοι ιδιότροποι

Peace_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 20:04, 23-08-14:

Στο θέμα των απουσιών, δεν ήθελα να παίρνουν οι γονείς μου πλαστά χαρτιά γιατρού και δεν πήρα τις 164. Δε ζορίστηκα πολύ. Αντιθέτως οι καθηγητές του σχολείου (οι ευσυνείδητοι φυσικά), με 5 παιδιά στην κατεύθυνση δίνανε έμφαση σε απορίες. Την τελευταία εβδομάδα έλυσα πολλές που αγνοούσα την ύπαρξή τους και αισθάνθηκα ακόμα πιο σίγουρη. Άσε που ο μαθηματικός μου έπιασε θέμα.

Πολύ το έχουμε υποτιμήσει το σχολείο μου φαίνεται.

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!

O jj! έγραψε στις 23:19, 23-08-14:

Ρε guys, πραγματικά, πώς μπορείτε να κάνετε φροντιστήριο;
Τουλάχιστον εδώ που βρίσκομαι εγώ (και όσον αφορά τη θεωρητική κατεύθυνση) οι καθηγητές των φροντιστηρίων είναι εντελώς "γεια σου"

Εγώ νομίζω ότι ξέρω περισσότερα από αυτούς Άσε που το και καλά "καλύτερο φροντιστήριο της πόλης" έχει μάπα επίπεδο μαθητών (όχι ότι των καθηγητών πάει πίσω)

Μη μιλήσει κανείς για το λεξιλόγιο που χρησιμοποίησα. Αποδίδει καλύτερα την αγανάκτησή μου.

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

O johnietraf έγραψε στις 23:24, 23-08-14:

Τουλάχιστον εδώ που βρίσκομαι εγώ (και όσον αφορά τη θεωρητική κατεύθυνση) οι καθηγητές των φροντιστηρίων είναι εντελώς "γεια σου"

Εγώ νομίζω ότι ξέρω περισσότερα από αυτούς Άσε που το και καλά "καλύτερο φροντιστήριο της πόλης" έχει μάπα επίπεδο μαθητών (όχι ότι των καθηγητών πάει πίσω)

Μη μιλήσει κανείς για το λεξιλόγιο που χρησιμοποίησα. Αποδίδει καλύτερα την αγανάκτησή μου.
ΡΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΙΑΒΑΣΕ!!
δεν θα γραψεις καλα

Laou_95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Laou_95
H Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H Laou_95 έγραψε στις 00:53, 24-08-14:

Φροντιστήρια εεε.. Έχεις δίκαιο!!!!!!!!!!
Η καλύτερη δουλειά γίνεται στο ιδιαίτερο
Γ ' που πήγα σε φροντ. για πιο οικονομικά την πάτησα άσχημα!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

chili_pepper

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chili_pepper
H chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H chili_pepper έγραψε στις 01:06, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Laou_95
Φροντιστήρια εεε.. Έχεις δίκαιο!!!!!!!!!!
Η καλύτερη δουλειά γίνεται στο ιδιαίτερο
Γ ' που πήγα σε φροντ. για πιο οικονομικά την πάτησα άσχημα!
Δεν ειναι παντου ετσι βρε παιδια. Σιγουρα υπαρχουν κακα φροντιστηρια αλλα υπαρχουν και πολυ αξιολογα. Και προσωπικα πιστευω οτι το μεγαλυτερο μεριδιο σε ολη αυτη τη πορεια το εχει ο μαθητης και οχι τοσο το φροντιστηριο/ιδιαιτερο. Ακομα και τον πιο γαματο καθηγητη και να εχει κανεις, αν ο ιδιος ο μαθητης δεν εχει τη θεληση να διαβασει, το αποτελεσμα δε θα ειναι καλο.

christosvog

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο christosvog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O christosvog Keep calm and carry on!! :D έγραψε στις 11:02, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από chili_pepper
Δεν ειναι παντου ετσι βρε παιδια. Σιγουρα υπαρχουν κακα φροντιστηρια αλλα υπαρχουν και πολυ αξιολογα. Και προσωπικα πιστευω οτι το μεγαλυτερο μεριδιο σε ολη αυτη τη πορεια το εχει ο μαθητης και οχι τοσο το φροντιστηριο/ιδιαιτερο. Ακομα και τον πιο γαματο καθηγητη και να εχει κανεις, αν ο ιδιος ο μαθητης δεν εχει τη θεληση να διαβασει, το αποτελεσμα δε θα ειναι καλο.
Θα συμφωνήσω με τον/την συμμαθητή/τριά μου. Τα ιδιαίτερα μαθήματα σε καμία περίπτωση δεν εξασφαλίζουν την επιτυχία.. σε ορισμένα μαθήματα βέβαια ίσως συμβάλλουν και στην "αποτυχία" .
Αρκετά μαθήματα χρειάζονται τη συζήτηση μεταξύ των συμμαθητών και την ανταλλαγή απόψεων. Επί παραδείγματι το μάθημα της Έκθεσης είναι ένα από αυτά τα μαθήματα, όπου με το διάλογο βοηθιούνται όλοι οι μαθητές.
Από την άλλη, στα ιδιαίτερα μαθήματα η πίεση είναι αρκετά μεγαλύτερη. Και επειδή οι καθηγητές δεν έχουν τη δυνατότητα να πιέζουν με το σωστό τρόπο, ίσως ο μαθητής του ιδιαίτερου βρεθεί σε καταστάσεις υπερβολικού άγχους χωρίς να είναι απαραίτητα ανάγκη. Το καλό, βέβαια, με τα ιδιαίτερα είναι ότι οι ημερομηνίες των διαγωνισμάτων (ή ακόμα και των μαθημάτων) αλλάζουν ευκολότερα, σε περίπτωση ανάγκης.

christosvog

Μαθητής Γ' λυκείου

O christosvog Keep calm and carry on!! :D έγραψε στις 16:45, 24-08-14:

Τώρα που ησύχασε το κεφάλι μας από τις παρεμβολές θέλω να ρωτήσω πώς σας φαίνονται μέχρι στιγμής τα μαθήματα της κατεύθυνσής σας!

Εμένα τα μαθήματα της Θετικής ως τώρα μου φαίνονται απλά, αλλά χρονοβόρα. Για παράδειγμα, στη Βιολογία Κατεύθυνσης, το μάθημα μπορεί να το αντιληφθώ εύκολα από το φροντιστήριο, αλλά η διαδικασία του να αποστηθίσω ακριβώς τα λόγια του βιβλίου, μου παίρνει χρόνο.
Όμοια στην Έκθεση. Τα κύρια σημεία της θεωρίας μου μένουν γρήγορα ως απόσταγμα, αλλά η διαδικασία εκμάθησης όλων των λεπτομερειών της θεωρίας θα χρειαστεί σημαντικό χρονικό διάστημα.

Εσείς έχετε μαθήματα που σας ''ταλαιπωρούν'' λίγο παραπάνω σε θέμα χρόνου από τα υπόλοιπα;

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

O johnietraf έγραψε στις 17:21, 24-08-14:

Τώρα που ησύχασε το κεφάλι μας από τις παρεμβολές θέλω να ρωτήσω πώς σας φαίνονται μέχρι στιγμής τα μαθήματα της κατεύθυνσής σας!

Εμένα τα μαθήματα της Θετικής ως τώρα μου φαίνονται απλά, αλλά χρονοβόρα. Για παράδειγμα, στη Βιολογία Κατεύθυνσης, το μάθημα μπορεί να το αντιληφθώ εύκολα από το φροντιστήριο, αλλά η διαδικασία του να αποστηθίσω ακριβώς τα λόγια του βιβλίου, μου παίρνει χρόνο.
Όμοια στην Έκθεση. Τα κύρια σημεία της θεωρίας μου μένουν γρήγορα ως απόσταγμα, αλλά η διαδικασία εκμάθησης όλων των λεπτομερειών της θεωρίας θα χρειαστεί σημαντικό χρονικό διάστημα.

Εσείς έχετε μαθήματα που σας ''ταλαιπωρούν'' λίγο παραπάνω σε θέμα χρόνου από τα υπόλοιπα;
εγω δεν μπορω καθολου την εκθεση ...την μισω την βαριεμαι
εχω δυο βιολογιες και μεχρι τωρα ειμαι μια χαρα
χημεια πολυ καλυτερα απο περσυ αν και λογω του καθηγητη που ευτυχως αλλαχθηκε τα κενα θα τα καλυψω απο σεπτεμμβρη ακομα κια μονος μου
μαθηματικα ειναι απαιτιτικα οπως και φυσικη

legisperitus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη legisperitus
Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O legisperitus έγραψε στις 17:24, 24-08-14:

Εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και σε εμας τα πιο δυσκολα(εκτος των αρχαιων) κατα γενικη ομολογια ειναι η ιστορια και η λογοτεχνια...!!Η ιστορια εχει πολλη μεγαλη υλη και η λογοτεχνια ειναι ολο ερωτησεις κρισεως και γι αυτο δεν ξερεις ποτε σχεδον πως εγραψες...Κατα τα αλλα το κυριοτερο ειναι το διαβασμα..Τα λατινικα τωρα ειναι σαφως πιο ευκολα αλλα θελουν και αυτα πολυ διαβασμα τουλαχιστον αν θες να χτυπησεις βαθμο..!!!

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 17:40, 24-08-14:

Θετική: Τα μαθηματικά μου φαίνονται ωραία, στα όρια είμαι. Η Φυσική δεν περίμενα να μου αρέσει όσο μου αρέσει. Η Χημεία ενώ ήταν το αγαπημένο μου μάθημα τωρα θέλω να αυτοκτονήσω όταν έχω να λύσω 20 ασκήσεις όπου όλες είναι πάνω σε 2-3 τύπους, μου φαίνεται αρκετά βατή (η καθηγήτριά μου με πήγε κατευθείαν στο κεφάλαιο με τα Οξέα, Βάσεις, το πρώτο κεφάλαιο θα το αρχίσουμε αργότερα κυρίως λόγω του ότι έχει πολύ θεωρία). Η Βιολογία μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και εκτός μερικών κομματιών την μαθαίνω εύκολα. Η Έκθεση είναι απαίσια, ντάξει δεν λέω, έχει ενδιαφέροντα topics αλλά και μόνο που βλέπω το "Γράψτε 500-600 λέξεις....." ξενερώνει η ζωή μου.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους