Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,307 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,812 μηνύματα σε 92,465 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 841 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Υποψήφιοι 10% 2016

giorgospap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giorgospap
Ο giorgospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O giorgospap έγραψε στις 01:27, 29-08-15:

Θα έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε 10% εμείς φέτος;
Ευχαριστώ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgospap

Νεοφερμένος

O giorgospap έγραψε στις 12:59, 29-08-15:

BUMP

δεν ξέρει κανείς;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 15:55, 29-08-15:

Δε γνωρίζουμε ακόμη, για οριστικά πρέπει να βγει εγκύκλιος που πέρυσι είχε βγει τον Δεκέμβριο νομίζω. Λογικά θα πρέπει να γίνει κάποια ανακοίνωση νωρίτερα για να ξέρει ο καθένας τι θα κάνει λόγω νέου συστήματος, αλλά προς το παρόν δε νομίζω πως υπάρχει βεβαιότητα επί τούτου.
Παράθεση

chrispap1997

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chrispap1997
Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O chrispap1997 ο αγων δια το δικαιο έγραψε στις 16:05, 29-08-15:

θεωρω πως θα υπαρχει 10 % οσο υπαρχει και το παλιο συστημαα...εχουν γινει και πολλες διαμαρτυριες επι του θεματος ..θα δειξει σε λιγο καιρο
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,285 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 16:06, 29-08-15:

Kαι εγω ενδιαφερομαι να κανω 10% για οικονομικων επιστημων τριπολης.Παρολα αυτα θα παρακολουθησω την σχολη που περασα δηλαδη το τμημα διοικησης επιχηρησεων στην χιο γιατι δεν εινια σιγουρο οτι θα την πιασω την σχολη με το 10% αν ισχυσει τελικα.
Παράθεση

KeepDreaming!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 16:28, 29-08-15:

Λογικά μιλώντας, πρέπει να ισχύσει έτσι ώστε να είναι δίκαιο για όσους συμμετείχαν στις εξετάσεις του '15.(ως οι τελευταίοι με το παλιό σύστημα).
Αλλά όπως έχει αποδειχτεί, οι "μεγάλοι" είναι σε φάση "άλλα λέω, άλλα κάνω κι άλλα εννοώ" οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για ΤΙΠΟΤΑ!
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,285 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 16:37, 29-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Λογικά μιλώντας, πρέπει να ισχύσει έτσι ώστε να είναι δίκαιο για όσους συμμετείχαν στις εξετάσεις του '15.(ως οι τελευταίοι με το παλιό σύστημα).
Αλλά όπως έχει αποδειχτεί, οι "μεγάλοι" είναι σε φάση "άλλα λέω, άλλα κάνω κι άλλα εννοώ" οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για ΤΙΠΟΤΑ!
Το 6% ειναι για τους αποφοιτους του 15 και το 4% για τους αποφοιτους του 14.Αληθεια εκανες εσυ 10% φετος και αν ναι που περασες?
Παράθεση

KeepDreaming!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:26, 29-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
Το 6% ειναι για τους αποφοιτους του 15 και το 4% για τους αποφοιτους του 14.Αληθεια εκανες εσυ 10% φετος και αν ναι που περασες?
Εγώ έκανα και πέρασα στο τμήμα Γεωπονίας, Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος στο Βόλο.Λογικά δεν θα πάω!
Παράθεση

giorgospap

Νεοφερμένος

O giorgospap έγραψε στις 19:08, 29-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216
Δε γνωρίζουμε ακόμη, για οριστικά πρέπει να βγει εγκύκλιος που πέρυσι είχε βγει τον Δεκέμβριο νομίζω. Λογικά θα πρέπει να γίνει κάποια ανακοίνωση νωρίτερα για να ξέρει ο καθένας τι θα κάνει λόγω νέου συστήματος, αλλά προς το παρόν δε νομίζω πως υπάρχει βεβαιότητα επί τούτου.
Πράγματι. Βρήκα την εγκύκλιο! http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-p...mmetochhs.html

Οπότε τώρα μόνο να περιμένουμε μπορούμε εμείς του σχολικού έτους 2013-2014!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και καλή τύχη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pantelas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pantelas
Ο Pantelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Pantelas έγραψε στις 20:12, 02-12-15:

γεια σας..εχω εναν γνωστο ο οποιος το 2002 λογω της αλλαγης του συστηματος και της δυσκολιας των θεματων περασε νομικη με ελαχιστα μορια με το 10%..υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο και φετος?εχω συγκεντρωσει 17.000 μορια..λετε με το 10% να περασω ψυχολογια?..σας ευχαριστω?
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 20:39, 02-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Pantelas
γεια σας..εχω εναν γνωστο ο οποιος το 2002 λογω της αλλαγης του συστηματος και της δυσκολιας των θεματων περασε νομικη με ελαχιστα μορια με το 10%..υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο και φετος?εχω συγκεντρωσει 17.000 μορια..λετε με το 10% να περασω ψυχολογια?..σας ευχαριστω?
Όλα είναι πιθανά. Το 10% είναι η έννοια της προσφοράς και ζήτησης!
Δεν χάνεις τίποτα να το κάνεις!
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:02, 02-12-15:

εγω σε περιπτωση που δεν παρω μετεγγραφη σκεφτομαι να κανω 10% για οικονομικο τριπολης.Με 11759 στο 5πεδιο που εχω και το οικονομικο τριπολης εχει 11999 με βαση του 10% εχω ελπιδες να την πιασω?Ε κρισ?
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:07, 02-12-15:

εγω σε περιπτωση που δεν παρω μετεγγραφη σκεφτομαι να κανω 10% για οικονομικο τριπολης.Με 11759 στο 5πεδιο που εχω και το οικονομικο τριπολης εχει 11999 με βαση του 10% εχω ελπιδες να την πιασω?Ε κρισ?
Με 5 μόρια θα έρθεις στο Οικονομικό Πάτρας οπότε μην αγχώνεσαι
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:09, 02-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Με 5 μόρια θα έρθεις στο Οικονομικό Πάτρας οπότε μην αγχώνεσαι
Διοικηση θα ερθω αν ερθω.Πηγες ιατρικη συναδελφε οικονομολογε?
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:14, 02-12-15:

Διοικηση θα ερθω αν ερθω.Πηγες ιατρικη συναδελφε οικονομολογε?
Ναι, Διοίκηση ήθελα να πω.
Παράθεση

Panosgp

Καθηγητής Πανεπιστημίου

Το avatar του χρήστη Panosgp
Ο Panosgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου του τμήματος Σχολή Ιπταμένων Ραδιοναυτίλων και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O Panosgp έγραψε στις 21:17, 02-12-15:

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς λειτουργεί το 10%? Ποιους βαθμούς ανταγωνίζεσαι ακριβώς?
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos199666 έγραψε στις 21:18, 02-12-15:

Ναι, Διοίκηση ήθελα να πω.
Πως σου φαινεται η ιατρικη?
Παράθεση

Pantelas

Νεοφερμένος

Ο Pantelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Pantelas έγραψε στις 21:37, 14-12-15:

ρε να σας ρωτησω ποσο πιστευετε οτι θα παει η ψυχολογια θεσσαλονικης με το 10%?εχω 16.950..λετε να εχω ελπιδες η με το 6 η με το 4% να την πιασω
Παράθεση

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ofoumarikaponos
H ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ofoumarikaponos ο e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες έγραψε στις 22:02, 14-12-15:

Από ότι φαινεται ισχυει... http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typ...014-15-2015-16
Παράθεση

Pantelas

Νεοφερμένος

O Pantelas έγραψε στις 22:27, 14-12-15:

ναι το 10% ισχυει εχει βγει εγκύκλιος πριν κανα μηνα ..απλα μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε για το ποσο πιστευετε οτι θα παει η ψυχολογια θεσσσαλονικης και αν με 16.950 μορια την πιανω με το 6% η με το 4%?ευχατιστω
Παράθεση

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

H ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ofoumarikaponos ο e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες έγραψε στις 00:40, 15-12-15:

ναι το 10% ισχυει εχει βγει εγκύκλιος πριν κανα μηνα ..απλα μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε για το ποσο πιστευετε οτι θα παει η ψυχολογια θεσσσαλονικης και αν με 16.950 μορια την πιανω με το 6% η με το 4%?ευχατιστω
Κοίτα οι βάσεις 6% είναι απρόβλεπτες, διότι οι θέσεις που δίνονται είναι λίγες, το πολύ γυρω στις 14, και αρκετές φορές είναι και υψηλότερες απο τις βάσεις 90% της χρονιάς που έδωσες...

Αυτό είναι γίνεται κατανοητό, καθώς αν σκεφτείς ότι ενα τμήμα που θεωρείται χαμηλόβαθμο, έχει πάντα ως πρώτους εισακτέους υψηλόβαθμους στις πρώτες 10 θέσεις περίπου. Ας πούμε το μαθημτικό κρήτης είχε βάση γύρω στο 13000, όμως οι πρώτοι 10 εισακτέοι ανήκαν σε εισακτέους με 15000+ μόρια.

Τσέκαρα τις βάσεις 6% της ψυχολογίας σε ρέθυμνο, αθήνα, θεσσαλονίκη και ήταν 17000+ το 2014 και 2015
Άποψη μου: Αν περάσεις με το 6%, θα είναι από καθαρή κωλοφαρδία

Τώρα, για το 4% δηλώνουν λιγότερα άτομα, γιατί ποιος παρατάει τη σχολή τυ μετά από 2 χρόνια? Έχει βολευτέι, έχει περάσει μαθήματα, ενδεχομένως έχει στόχους και μια πορεία στο μυαλό του. Συνεπώς το δηλώνουν λιγότερα άτομα. Άρα λιγότερος ανταγωνισμός, άρα περισσότερες πιθανότητες να περάσεις με το 4%. Μερικές φορές μαλιστα, μένουν και κενές θέσεις απο αυτές πυ δίνονται για το 4 %. Αν τσακάρεις όμως τις βάσεις του 4%, θα δεις ότι συνηθως ήταν πάλι 17000+

Άποψη μου: παίρνεις πάλι μεγάλο ρίσκο να έχεις χάσει δύο χρόνια σε μία σχόλή που δεν θες κι να μην περάσεις με το 4%... Και αν περάσεις πάλι από κωλοφαρδία θα είναι...

Στην θέση σου δεν θα το ρίσκαρα και θα ξαναέδινα. Εκεί εγώ έχω 19099 και θέλω να κάνω 10% για πολυτεχνείο και σκεφτομαι να ξαναδώσω (μόνη μου χωρίς φροντιστήρια) για να έχω περισσότερες πιθανότητες... Δεν ξέρω τι παίζει με το 10% αλλά φαίνεται ότι πολλοί δηλώνουν που πέρασαν σε μια άσχετη σχολή που δεν τους αρέσει... Και από ότι φαίνεται έχουν αρκετά μόρια... Οπότε παίρνουν τις θέσεις... Εσύ τι τμήμα είσαι? Γτ θες να αλλάξεις?
Παράθεση

Pantelas

Νεοφερμένος

O Pantelas έγραψε στις 01:10, 15-12-15:

ειμαι ιστορικο αρχαιολογικο και το ονειρο μου ειναι η ψυχολογια και συγκεκριμενα θεσσαλονικης...δυστυχως δεν περασα αλλα διαβασα τοσο πολυ στις πανελληνιες 2015 που δεν νομιζω να αντεχω να ξαναδωσω..γιαυτο με εχει φαει το αγχος για το 10%..
Παράθεση

lefteris25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris25
Ο lefteris25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O lefteris25 έγραψε στις 11:08, 15-12-15:

Καλημερα φιλε, απο οτι ειδα εδωσες πανελληνιες το 2015 μπορεις να κανεις μονο με το 6%, με το 4% κανουν αυτοι που ηταν στις πανελληνιες το 2014 δεν γινετε να κανεις και με το 6% και με το 4% την ιδια χρονια
Παράθεση

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

H ofoumarikaponos ο e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες έγραψε στις 15:36, 15-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris25
Καλημερα φιλε, απο οτι ειδα εδωσες πανελληνιες το 2015 μπορεις να κανεις μονο με το 6%, με το 4% κανουν αυτοι που ηταν στις πανελληνιες το 2014 δεν γινετε να κανεις και με το 6% και με το 4% την ιδια χρονια
Ναι έχει δίκιο, 4% θα μπορούσες να κάνεις το 2017, αλλά κανείς δεν ξέρει αν θα δοθεί του παραχρόνου η ποσοστωση, κατα πασα πιθανότητα δεν θα δοθεί γιατι καταργείται το συστημα που δοσαμε εμείς φέτος. Κόίτα σε καταλαβαίνω, έχω κ γω μεγάλη αγωνία για το 6%, γιατί υο να μείνω στην σχολή μου μου φαινεται εφιαλτικό όπως και το να ξαναδώσω μονη μου χωρις φροντιστηρισ μου φαινεται εξίσου εφιαλτικο, γιατί και γω πέρσυ είχα διαβάσει παρα πολύ.

Κοίτα αν το θες παρα πολύ ξεκινα την προετοιμασια. Και μια φίλη μ εβγαλε 13300 αλλα ήθελε αγγλική φιλολογία, και έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες... Νομίζω δεν είναι αργα αλλά πρέπει να πάρεις την απόφαση σύντομα ώστε να διαβάσεις αρκετα για τις πανελλήνιες τα χριστούγεννα. Μετά τα χριστούγεννα θα το έχεις καθυστερήσει πολύ....
Παράθεση

spuros1995

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spuros1995
Ο spuros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O spuros1995 έγραψε στις 12:06, 16-12-15:

Καλημερα παιδια εγω ειχα αποφοιτησει απο το λυκειο μου το 2013 και ξαναεδωσα πανελλαδικες το 2014 μπορω φετος να κανω το 10%? ευχαριστω
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 12:23, 16-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από spuros1995
Καλημερα παιδια εγω ειχα αποφοιτησει απο το λυκειο μου το 2013 και ξαναεδωσα πανελλαδικες το 2014 μπορω φετος να κανω το 10%? ευχαριστω
Ναι μπορείς για το 4%.
Παράθεση

spuros1995

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spuros1995
Ο spuros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O spuros1995 έγραψε στις 12:33, 16-12-15:

Ευχαριστω δηλαδη δεν εχει σχεση που αποφοιτισα το 2013?
Παράθεση

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

H ofoumarikaponos ο e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες έγραψε στις 14:24, 16-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από spuros1995
Ευχαριστω δηλαδη δεν εχει σχεση που αποφοιτισα το 2013?
Όχι σημασια έχει πότε έδωσες τελευταία χρονια πανελλήνιες
Παράθεση

Next........

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Next........
Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O Next........ έγραψε στις 17:18, 29-12-15:

παιδιά για να κάνεις φέτος για το 6% πρέπει να κάνεις κάποια δήλωση όπως κάναμε όταν δίναμε πανελλήνιες ( νομίζω τον φεβρουαριο) ή άπλα πας και παίρνεις κωδικό για να κάνεις το μηχανογραφικό ?
Παράθεση

Next........

Φοιτητής

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O Next........ έγραψε στις 03:41, 30-12-15:

κανεις ?
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 09:20, 30-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Next........
παιδιά για να κάνεις φέτος για το 6% πρέπει να κάνεις κάποια δήλωση όπως κάναμε όταν δίναμε πανελλήνιες ( νομίζω τον φεβρουαριο) ή άπλα πας και παίρνεις κωδικό για να κάνεις το μηχανογραφικό ?
http://www.minedu.gov.gr/publication..._enimerosi.pdf
Παράθεση

Kάρπε Ντίεμ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kάρπε Ντίεμ
Ο Kάρπε Ντίεμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Kάρπε Ντίεμ έγραψε στις 20:05, 07-01-16:

Χαιρετώ!
Έγραψα στις πανελλαδικές του '15 30 μόρια κάτω από τη βάση της Νομικής της Κομοτηνής. Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να εισαχθώ με το 10%;Ας υποθέσουμε-ελπίσουμε ότι οι θέσεις παραμένουν οι ίδιες...
Παράθεση

Kostis-Palamas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kostis-Palamas
Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε στις 20:53, 07-01-16:

Σε λαθος σελιδα θετεις την ερωτηση σου. Ο κος Κουτρουμπελης θα μπορουσε να σου δωσει μια απαντηση.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 674 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 23:25, 07-01-16:

Ναι, γιατί όχι...
Αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα συστήματα, τι να πούμε, δεν ξέρουμε..
Παράθεση

Kάρπε Ντίεμ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kάρπε Ντίεμ
Ο Kάρπε Ντίεμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Kάρπε Ντίεμ έγραψε στις 15:07, 16-01-16:

Παιδιά,πόσοι από εσάς θέλετε να κανετε 10% για Νομικη; Εχετε εστω γνωστους; Εγω θελω για Κομοτηνή με 17516 μόρια. Γράφω εδώ μπας κι κανω καμια προβλεψη. 25 θεσεις ειναι περιπου
Παράθεση

detromo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη detromo
Ο detromo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O detromo έγραψε στις 17:40, 28-01-16:

για να κανω 10% πρεπει να παρω κωδικο απο σχολειο ;
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 674 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 21:16, 28-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από detromo
για να κανω 10% πρεπει να παρω κωδικο απο σχολειο ;
Θα πας κατά τον Φλεβάρη στο σχολείο και θα σου πούνε.
Παράθεση

Johnman97

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnman97
Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O Johnman97 έγραψε στις 22:12, 28-01-16:

Υπαρχει καποιος που να εχει κανει 10% για να μας κατατοπισει? Ποτε πρεπει να κατατεθουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα? Μαιο?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mikek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mikek
Ο Mikek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Mikek έγραψε στις 13:31, 09-02-16:

Καλησπέρα,επειδή διαβάζω πολύ καιρό για το συστημα του 10% και δεν μου ειναι ξεκάθαρο το πως δουλεύει.Ειμαι απόφοιτος του 2015 απο ΓΕΛ στην Αθηνα και εβγαλα στις πανελλήνιες 11.912 μορια.Ηθελα να μπω πληροφορικη Αθηνα η και στην περιφέρεια αλλα λογω κακής σχεδιασης μηχανογραφικου περασα στο Ηλεκτρονικών Μηχανικών στο ΤΕΙ στο Αιγαλεω το οποιο δεν με ενδιαφερει καθολου.Στο θεμα μας.Ποιες οι πιθανοτητες να περάσω με 11.912 μορια στο ΤΕΙ Μηχανικων Πληροφορικής στην Ναυπακτο η οποια ειχε πέρσυ βάση 8.657 μόρια?Επίσης οι βασεις του 6% θα ειναι ανεβασμενες η μειωμενες σε σχεση με αυτεσ του 4% η και του 90%?.Ευχαριστω
Παράθεση

Next........

Φοιτητής

O Next........ έγραψε στις 17:08, 09-02-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mikek
Καλησπέρα,επειδή διαβάζω πολύ καιρό για το συστημα του 10% και δεν μου ειναι ξεκάθαρο το πως δουλεύει.Ειμαι απόφοιτος του 2015 απο ΓΕΛ στην Αθηνα και εβγαλα στις πανελλήνιες 11.912 μορια.Ηθελα να μπω πληροφορικη Αθηνα η και στην περιφέρεια αλλα λογω κακής σχεδιασης μηχανογραφικου περασα στο Ηλεκτρονικών Μηχανικών στο ΤΕΙ στο Αιγαλεω το οποιο δεν με ενδιαφερει καθολου.Στο θεμα μας.Ποιες οι πιθανοτητες να περάσω με 11.912 μορια στο ΤΕΙ Μηχανικων Πληροφορικής στην Ναυπακτο η οποια ειχε πέρσυ βάση 8.657 μόρια?Επίσης οι βασεις του 6% θα ειναι ανεβασμενες η μειωμενες σε σχεση με αυτεσ του 4% η και του 90%?.Ευχαριστω
Συνήθως οι βάσεις του 6% είναι ποιο ψηλά από τις βάσεις του 4% ενώ σε σχέση με το 90% κανένας δεν ξέρει που θα κινηθούν. οι βάσεις για το 6% και το 4% επηρεάζονται μόνο από το πόσα άτομα θα κάνουν ξανά μηχανογραφικό (χωρίς να ξαναδώσουν τα μαθήματα ), τι μόρια έχουν αυτά τα άτομα και ποιες σχόλες θα δηλώσουν.Δεν επηρεάζονται καθόλου από τις βάσεις του 90% εκείνης της χρονιάς
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Next........ : 09-02-16 στις 18:26.
Παράθεση

Mikek

Φοιτητής

Ο Mikek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Mikek έγραψε στις 17:30, 09-02-16:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση,παρολα αυτα πρεπει να μαθω και κατι αλλο,ειδα σε ενα πινακα βασεων για το 10% οτι ειχε κατηγοριες Μορια Πρωτου και Μορια τελευταιουοπου τα μορια πρωτου ηταν σαφως πιο υψηλα απ του τελευταιο κλπ.Δηλαδη ενα φοιτητης πχ.που εχει μορια πανω απο αυτα του πρωτου δεν θα μπορεσει να δηλωσει την συγκεκριμενη σχολη με το 6 η 4%?Θελω επισης μια εκτίμηση,με τα μορια που εχω βγαλει(11.912) ειναι εφικτο και ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να περασω σε αυτην την σχολη στην επαρχια που ειχε βαση 8.600 κατι? Με το 6% παντα
Παράθεση

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη STRATOSZAX
Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O STRATOSZAX έγραψε στις 17:35, 09-02-16:

Δεν υπαρχει οριο προς τα πανω.Απλα αν εχεις περισσοτερα μορια απο τον πρωτο που δηλωσε τη σχολη θα εισαι εσυ πρωτος..
Παράθεση

Mikek

Φοιτητής

O Mikek έγραψε στις 17:48, 09-02-16:

Μα καλα τοτε δεν ειναι λιγο αδυνατον να μπει καποιος στην σχολη επιθυμιας του ακομα και αν την περναει με 3000 μορια (σαν την περιπτωση μου).Αφου μπορει ανα πασα στιγμη ενας με 16.000 μορια πχ να του κατεβει και να θελει να παει εκει.Οι θεσεις ειναι μονο 5 εως 9 ετσι κ αλλιως.Ιδεες?
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 19:26, 09-02-16:

Αν 9 άτομα με πάνω από 16000 μόρια δηλώσουν αυτή την σχολή τότε δυστυχώς εσύ δεν μπορέσεις να μπεις. Πάντως αυτό είναι λίγο τραβηγμένο σενάριο! ΄Ομως ποτέ δεν ξέρεις!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 09-02-16 στις 19:29.
Παράθεση

Next........

Φοιτητής

O Next........ έγραψε στις 01:25, 11-02-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mikek
Μα καλα τοτε δεν ειναι λιγο αδυνατον να μπει καποιος στην σχολη επιθυμιας του ακομα και αν την περναει με 3000 μορια (σαν την περιπτωση μου).Αφου μπορει ανα πασα στιγμη ενας με 16.000 μορια πχ να του κατεβει και να θελει να παει εκει.Οι θεσεις ειναι μονο 5 εως 9 ετσι κ αλλιως.Ιδεες?
Για αυτόν τον λόγο δεν μπορούμε να ξέρουμε που θα κινηθούν οι βάσεις του 6% , μπορεί μια σχολή να ανεβεί πολλή ή να πέσει πολλή χαμηλά . Πάντως το θεωρώ λίγο δύσκολο να μην μπεις στην σχολή που θες αφού έχεις μεγάλη διαφορά ( όχι όμως 100% σίγουρο ). Παρόλα αυτά δεν έχεις τίποτα να χάσεις με το να κάνεις 6%.
Παράθεση

christos365 (Christos)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christos365
Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 20:06, 05-04-16:

Παιδια θελω να κανω 10% ... Τι πρεπει να κανω και ποτε πρεπει να το κανω??????????

Υ.Γ. Εχω 14.954 μορια και σκευτομαι για Διεθνων Ευρωπαικων Οικονομικων Σπουδων , μπορω να μπω η δυσκολα ??? Αν και με το 90% τν επιανα τη σχολη κανονικοτατα τωρα με το 10% δεν με βλεπω και πολυ καλα ... Πολυ δυσκολο το βλεπω .......

Γνωμεςςςς
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 11:15, 06-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από christos365
Παιδια θελω να κανω 10% ... Τι πρεπει να κανω και ποτε πρεπει να το κανω??????????

Υ.Γ. Εχω 14.954 μορια και σκευτομαι για Διεθνων Ευρωπαικων Οικονομικων Σπουδων , μπορω να μπω η δυσκολα ??? Αν και με το 90% τν επιανα τη σχολη κανονικοτατα τωρα με το 10% δεν με βλεπω και πολυ καλα ... Πολυ δυσκολο το βλεπω .......

Γνωμεςςςς
Θεσσαλονίκη να υποθέσω?
Παράθεση

christos365 (Christos)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christos365
Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 22:36, 06-04-16:

Θεσσαλονίκη να υποθέσω?
Ειμαι ΟΔΕ στο ΠΑ.ΜΑΚ. και σκευτομαι ΔΕΟΣ στο Ο.Π.Α.
Εχω 14.954 μορια αν και με το 90% επιανα τ σχολη τωρα δεν το βλεπω.
Εσυ φιλε μου τι γνωμη εχεις για αυτες τις 2 σχολες ?? (Γενικα σαν σχολη-πτυχιο-πανεπιστημιο).
Παράθεση

paul7100

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη paul7100
Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O paul7100 έγραψε στις 07:55, 02-06-16:

Καλημέρα καλο μήνα σε όλους!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω πότε παίρνουμε κωδικούς φέτος για το μηχανογραφικό;
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 10:24, 02-06-16:

Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των βαθμολογιών πανελληνίων, θα βγεί αντίστοιχη ανακοίνωση.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dante9812

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους