Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,920 εγγεγραμμένα μέλη και 3,085,836 μηνύματα σε 95,555 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 914 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2016

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 08:31, 11-09-15:

Καλό διάβασμα να έχετε παιδιά.
Ότι χρειαστείτε από Α.Ε.Π.Π, γράψτε στο κατάλληλο νήμα.
Πρώτη χρονιά με το νέο σύστημα, πρώτη χρονιά χωρίς Α.Ο.Δ.Ε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

KR7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KR7
Ο KR7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O KR7 έγραψε στις 12:38, 13-09-15:

Καλή επιτυχία να έχουμε.. Εγώ ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και αποφασισα να παρω ενα μεγαλο ρισκο και να παλεψω τις πανελληνιες χωρις φροντιστηριο.. Εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα διαβασματος?? Για παραδειγμα ποιο μαθημα να διαβαζω περισσοτερες ωρες την ημερα?? Ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι και παλι καλη επιτυχια σε ολους..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KR7 : 13-09-15 στις 12:43.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

john_doe

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη john_doe
Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 429 μηνύματα.

O john_doe έγραψε στις 12:46, 13-09-15:

Παιδιά, για τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης Γ' Λυκείου σύμφωνα με τη νέα ύλη δε χρειάζονται γνώσεις Μαθηματικών Κατεύθυνσης Β' Λυκείου, σωστά;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 8,960 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 13:22, 13-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από KR7
Καλή επιτυχία να έχουμε.. Εγώ ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και αποφασισα να παρω ενα μεγαλο ρισκο και να παλεψω τις πανελληνιες χωρις φροντιστηριο.. Εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα διαβασματος?? Για παραδειγμα ποιο μαθημα να διαβαζω περισσοτερες ωρες την ημερα?? Ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι και παλι καλη επιτυχια σε ολους..
αυτό θα εξαρτηθεί από εσένα. διάβαζε όσο πιο πολύ μπορείς και δες που έχεις αδυναμίες. εκεί να επιμείνεις λίγο παραπάνω. πάντως, διάβασμα χωρίς φροντιστήριο δεν ισούται με αποτυχία

formio4

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη formio4
H formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H formio4 έγραψε στις 13:43, 13-09-15:

θα διαβάζεις περισσότερη ώρα τα βαρύτητας για την σχολή μου θες και αυτά στα οποία δεν είσαι τόσο καλός

Yelawolf

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Yelawolf
Ο Yelawolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Yelawolf έγραψε στις 13:45, 13-09-15:

Θα περασετε καλα εσεις χωρις ΑΟΔΕ ... IZI

KR7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KR7
Ο KR7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O KR7 έγραψε στις 14:02, 13-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
αυτό θα εξαρτηθεί από εσένα. διάβαζε όσο πιο πολύ μπορείς και δες που έχεις αδυναμίες. εκεί να επιμείνεις λίγο παραπάνω. πάντως, διάβασμα χωρίς φροντιστήριο δεν ισούται με αποτυχία
Αυτο πιστευω και εγω... Ειμαι αποφασισμενος.. Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου

Αρχική Δημοσίευση από formio4
θα διαβάζεις περισσότερη ώρα τα βαρύτητας για την σχολή μου θες και αυτά στα οποία δεν είσαι τόσο καλός
Αρχαια δηλαδη.. Σε ευχαριστω...

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 15:21, 13-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από john_doe
Παιδιά, για τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης Γ' Λυκείου σύμφωνα με τη νέα ύλη δε χρειάζονται γνώσεις Μαθηματικών Κατεύθυνσης Β' Λυκείου, σωστά;
Τι να σου πω...
Εγώ μέχρι στιγμής μόνο την ευθεία χρειάστηκα σε κάποιες ασκήσεις,αλλά γενικότερα τίποτα σημαντικό από τα μαθηματικά της Β'.

vasilakis13 (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasilakis13
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 726 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε στις 15:25, 13-09-15:

Εγώ πιστεύω ότι χρειάζεται η ύλη τη ΄β λυκείου. Είναι νωρίς ακόμα, αργότερα θα μπείτε σε δύσκολες ασκήσεις που θα είναι πολύ ωραίο αν μπορείτε να τις απεικονίσετε σχηματικά. Κάποιες θα έχουν ακόμα και γεωμετρική λύση που μπορεί να είναι πιο εύκολη από την αλγεβρική πολλές φορές. Γενικά αν ξέρετε σε τι σχήμα αντιστοιχεί ο τύπος που έχετε λύνεται πολύ πιο εύκολα η άσκηση αφού την καταλαβαίνετε πολύ καλύτερα μέσω του σχήματος.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

manolis_98

Φοιτητής

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 15:25, 13-09-15:

Παίδες κάτι άλλο ,
μαθηματικά μπήκατε Bolzano;

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,309 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 15:36, 13-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Yelawolf
Θα περασετε καλα εσεις χωρις ΑΟΔΕ ... IZI
To εννοεις οτι θα παερασουν καλα χωρις αοδε ?Εγω πιστευω οτι ειναι ενα μαθημα πολυ βατο που μπορεις να χτυπησεις ανετα ενα καλο βαθμο εκτος και πεσει η σπουδαιοτητα της εποικοινωνιας η των ομαδων.Κατα αλλα ευκολο κριμα που το καταργησαν.Επισης και τα μαθηματικα γενικης επρεπε να ειναι στην κατευθυνση οικονομιας και πληροφορικης απλα θα μπορουσαν να αυξησουν λιγο την υλη ωστε να μην ειναι τοσο ευκολο.

Σμαραγδία

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σμαραγδία
H Σμαραγδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Σμαραγδία έγραψε στις 21:30, 15-09-15:

Παιδιά καλησπέρα σας,
χρειάζομαι τη βοήθειά σας..καποιες πληροφορίες..
θέλω να δώσω για το ΦΠΨ? Πια μαθήματα δίνουν? είμαι αρκετά μεγαλύτερή σας και έχω μπερδευτεί με τα νέα συστήματα...έχω τελειώσει Τεχνικό!μπορώ να δώσω πανελλήνιες για τη σχολή που θέλω?μη με απογοητεύσετε αλλά ίσως είναι η πρωτη φορά που ξέρω τί θέλω...

Dr.K (Κατερίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 21:34, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Σμαραγδία
Παιδιά καλησπέρα σας,
χρειάζομαι τη βοήθειά σας..καποιες πληροφορίες..
θέλω να δώσω για το ΦΠΨ? Πια μαθήματα δίνουν? είμαι αρκετά μεγαλύτερή σας και έχω μπερδευτεί με τα νέα συστήματα...έχω τελειώσει Τεχνικό!μπορώ να δώσω πανελλήνιες για τη σχολή που θέλω?μη με απογοητεύσετε αλλά ίσως είναι η πρωτη φορά που ξέρω τί θέλω...
Αρχαία ,ιστορία ,λατινικά και έκθεση θα έχεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Σμαραγδία

Νεοφερμένος

H Σμαραγδία έγραψε στις 21:39, 15-09-15:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!
Στόχος μου είναι σε 2 χρόνια να δώσω πανελλήνιες!!
έχω φάει φλασιά τον τελευταίο καιρό, ακόμα κι αν δεν τα καταφέρω θα έχω προσπαθήσει τουλάχιστον!!

Καλή επιτυχία!!!!!

Dr.K (Κατερίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 21:42, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Σμαραγδία
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!
Στόχος μου είναι σε 2 χρόνια να δώσω πανελλήνιες!!
έχω φάει φλασιά τον τελευταίο καιρό, ακόμα κι αν δεν τα καταφέρω θα έχω προσπαθήσει τουλάχιστον!!

Καλή επιτυχία!!!!!
Αν το θες πραγματικά θα το καταφέρεις μην αγχώνεσαι , ποτέ δεν είναι αργά
Καλή επιτυχία και σε σένα

Σμαραγδία

Νεοφερμένος

H Σμαραγδία έγραψε στις 21:49, 15-09-15:

Ευχαριστώ!!!!!
θα το κάνω με μεράκι κι αγάπη πραγματικά!!!!!τίποτα δεν έχω να χάσω παρά μόνο να κερδίσω επιπλέον γνώση αρχαίων και λατινικών!!!πάντα μου άρεσαν άλλωστε!!Πιστεύω ακράδαντα ότι η γνώση δεν έχει ηλικία, όρια...είναι δύσκολο το εγχείρημά μου γιατί δεν έχω διδαχθέι ποτέ αρχαία αλλά πιστεύω ότι ο άνθρωπος έχει απεριόριστες δυνατότητες!!
σ ευχαριστώ για το κουράγιο και τη δύναμη που με πότισες...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 έγραψε στις 22:16, 15-09-15:

Πού είστε στην ύλη σε φυσική, βιολογία, χημεία;;
Συναντήσατε δυσκολίες;;

shadyseville

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη shadyseville
H shadyseville αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H shadyseville έγραψε στις 13:33, 16-09-15:

Καλό κουράγιο σε όλουςςς!! ^_^

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleanna pappa
H eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H eleanna pappa έγραψε στις 14:42, 16-09-15:

Καλο κουραγιο σε μας...... Μηπως κανεις ξερει πως θα μπορω να διαβαζω την ιστορια κατευθυνσης? Οκ παπαγαλια αλλα υπαρχει κανενας αλλος τροπος? Δηλαδη εγω αν γραψω κατι με δικα μου λογια και σημαινει το ιδιο θα μου κοψουν βαθμους? Α και ποσες σελιδες κεφαλαια ειναι η υλη περιπου? Εχω ακουσει οτι οι πηγες ειναι δυσκολες τι κανεις με αυτες γιατι εχω μπερδευτει? Πρεπει να γραφω την γνωμη μου ? Σας ευχαριστω για την προσοχη σας.

odysseaspan

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη odysseaspan
Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O odysseaspan έγραψε στις 15:24, 16-09-15:

Ήδη είναι πολύ αργά, ΔΙΑΒΑΣΤΕΕΕΕ !!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sommerfeld
Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε στις 18:47, 16-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από odysseaspan
Ήδη είναι πολύ αργά, ΔΙΑΒΑΣΤΕΕΕΕ !!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ??
Ούτε καν που μας πέρασε απο το μυαλό

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 19:26, 16-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από eleanna pappa
Καλο κουραγιο σε μας...... Μηπως κανεις ξερει πως θα μπορω να διαβαζω την ιστορια κατευθυνσης? Οκ παπαγαλια αλλα υπαρχει κανενας αλλος τροπος? Δηλαδη εγω αν γραψω κατι με δικα μου λογια και σημαινει το ιδιο θα μου κοψουν βαθμους? Α και ποσες σελιδες κεφαλαια ειναι η υλη περιπου? Εχω ακουσει οτι οι πηγες ειναι δυσκολες τι κανεις με αυτες γιατι εχω μπερδευτει? Πρεπει να γραφω την γνωμη μου ? Σας ευχαριστω για την προσοχη σας.
Δυστυχώς δεν στο συνιστούμε να το μάθεις με δικά σου λόγια. Να ξέρεις, σε καταλαβαίνω, κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ με την παπαγαλία, γιατί δεν είμαι τέτοιος τύπος. Η ύλη υπάρχει στο ίντερνετ, εάν την ψάξεις, θα την βρεις. Εάν θέλεις, μπορώ να την ψάξω και να στην βρώ όμως
Για πηγές δεν μπορώ να σου πω, δεν γνωρίζω ακόμη

valantis21

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη valantis21
Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε στις 17:46, 17-09-15:

ρε παιδια στην ιστορια κατευθυνσης..αυτα τα κεφαλαια για τα εμπορια για τα δημοσια εργα κτλ ειναι σημαντικα?? ανουσια φαινονται

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,850 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 18:59, 17-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από valantis21
ρε παιδια στην ιστορια κατευθυνσης..αυτα τα κεφαλαια για τα εμπορια για τα δημοσια εργα κτλ ειναι σημαντικα?? ανουσια φαινονται
Κάτσε μην πέσει καμιά βλακεία από εκεί και ψάχνεστε

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 8,960 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:16, 18-09-15:

ό,τι είναι εντός ύλης είναι σημαντικό. μην παίζεις με αυτά, δηλαδή ό,τι σου αρέσει να το διαβάζεις κι ό,τι δε σου αρέσει να το προσπερνάς. στην ιστορία φροντίζουν να πάρουν κομμάτια από όλο το βιβλίο οπότε σίγουρα θα έχει κάτι και από το 1ο κεφάλαιο (αν θυμάμαι καλά, αυτό είναι το κεφάλαιο με το εμπόριο και την οικονομία το 19ο αιώνα)

gwgw_5

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gwgw_5
H gwgw_5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Ιωάννινα) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H gwgw_5 έγραψε στις 16:09, 18-09-15:

Παιδιά εσείς της θετικης βιολογια,φυσικη και χημεια που ειστε στην υλη???

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε στις 19:48, 18-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από gwgw_5
Παιδιά εσείς της θετικης βιολογια,φυσικη και χημεια που ειστε στην υλη???
Στην φυσική έχω ολοκληρώσει το κεφάλαιο περί απλών αρμονικών ταλαντώσεων, φθίνουσων ταλαντώσεων, εξαναγκασμένων ταλαντώσεων και ηλεκτρικών ταλαντώσεων και κοιτάζω λίγο το κεφάλαιο με τις ελαστικές κρούσεις
Στην χημεία έχω δει τις οξειδοαναγωγές και τις αναμείξεις οξέων/βασέων όπου ψάχνουμε το pH με τους λογαριθμους
Στην βιολογία έχω δει απλά την δομή του DNA και τους μηχανισμούς αντιγραφής, μεταγραφής, μετάφρασης, γονιδιακής ρύθμισης κλπ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sommerfeld : 18-09-15 στις 20:08.

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 έγραψε στις 20:02, 18-09-15:

Τις ηλεκτρικές δεν σας τις έβγαλαν?

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

O Sommerfeld . έγραψε στις 20:08, 18-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από formio4
Τις ηλεκτρικές δεν σας τις έβγαλαν?
Τις έβγαλαν αλλά τις διάβασα και αυτές γιατί είχαν ενδιαφέρον

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 20:25, 18-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Sommerfeld
Τις έβγαλαν αλλά τις διάβασα και αυτές γιατί είχαν ενδιαφέρον

Ωραιος! Και'μενα μαζι με τα ελατηρια ήταν τα αγαπημένα μου. Οταν ειδα οτι μας εβαλαν Θεμα Γ ηλεκτρική ήθελα να αγκαλιασω την καθηγητρια μου μας μοιραζε τα θεματα

eleanna pappa

Νεοφερμένος

H eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H eleanna pappa έγραψε στις 21:46, 18-09-15:

Παιδια μπορει κανεις να μου πει η να μου δειξει το συντακτικο των λατινικων? Ειναι σαν τα αρχαια η ειναι πιο ευκολο η πιο περιπλοκο? Επισης στην γραμματικη εχουμε να μαθουμε πολλα? Α και στα αρχαια τα αττικοκλιτα ουσιαστικα και ο πλαγιος λογος ειναι μεσα,? Γιατι δεν τα εχω διδαχθει ποτε και φοβαμαι μηπως ειναι δυσκολα

Και το αγνωστο στις πανελληνιες ειναι μονο στην αττικη γλωσσα η πεφτει οτι να ναι?

konstantinab199

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 22:30, 18-09-15:

Παιδια μπορει κανεις να μου πει η να μου δειξει το συντακτικο των λατινικων? Ειναι σαν τα αρχαια η ειναι πιο ευκολο η πιο περιπλοκο? Επισης στην γραμματικη εχουμε να μαθουμε πολλα? Α και στα αρχαια τα αττικοκλιτα ουσιαστικα και ο πλαγιος λογος ειναι μεσα,? Γιατι δεν τα εχω διδαχθει ποτε και φοβαμαι μηπως ειναι δυσκολα

Και το αγνωστο στις πανελληνιες ειναι μονο στην αττικη γλωσσα η πεφτει οτι να ναι?
Το συντακτικο στα λατινικα ειναι σαφως ευκολοτερο δεδομενου ο,τι θα σου συζητηθει θα ειναι γνωστο (αυτο δεν συνεπαγεται με παπαγαλια ομως.πρεπει να καταλαβαινεις το μηχανισμο.)
Για τα φαινομενα θα σε βοηθησει πολυ ενα βοηθημα.Συγκεκριμενα ειχα του πατακη . Γενικοτερα θα σε βοηθησει.Εχει σχεδον ο,τι μπορει να σου ζητηθει λυμενο και εξηγει και τον τροπο
Επιπροσθετα υπαρχουν τοσα αθρα στο ιντερνετ για ο,τι δεν καταλαβαινεις ανεβασμενα απο φροντιστηρια και φυσικα ειμαστε και εμεις εδω
Γραμματικη μαθενεται με εξασκηση και με γραψιμο.Δεν ειναι κατι τρελο σαν ογκος(εκτος αν σκοπευεις να τα αγγιξεις τωρα για πρωτη φορα και δινεις το μαιο)Καλη αφομειωση χρειαζεται.Τα αττικοκλητα και ο πλαγιος λογος μεσα ειναι ναι.Θα σου προτεινα να αγορασιες ενα βιβλιο με ασκησεις στο αγνωστο.Τιποτα δεν ειναι δυσκολο.Εξασκηση θελει.
Ναι καλε στα αττικα πεφτει.Αλιμονο να μας βαζανε αλλες διαλεκτους εδω παθαινουμε εμεις φρικη που τα βλεπουμε στη σχολη
Καλη επιτυχια σου ευχομαι.Εστιασε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ στην ιστορια και στα λατινικα.Ειναι πιο σιγουροι βαθμοι.Αα και φυσικα στο γνωστο.τα 12/20 ειναι απο το γνωστο στα αρχαια.Πολυ καλη επιτυχια λοιπον <3

eleanna pappa

Νεοφερμένος

H eleanna pappa έγραψε στις 10:11, 19-09-15:

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες πιστευω οτι θα με βοηθησουν

GeorgeYnwa!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeorgeYnwa!
Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O GeorgeYnwa! έγραψε στις 11:08, 19-09-15:

που βρισκεστε στα μαθηματικα παιδια?

Sommerfeld

Αποκλεισμένος χρήστης

O Sommerfeld . έγραψε στις 11:13, 19-09-15:

Ολικά ακρότατα και μονοτονίες αυτήν την στιγμή, τώρα ετοιμαζομαι να συνεχίσω και άλλο στις συναρτήσεις

Gregory29

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gregory29
Ο Gregory29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Gregory29 έγραψε στις 18:33, 19-09-15:

Παιδιά που βρίσκεστε στην ιστορία κατεύθυνσης;

eleanna pappa

Νεοφερμένος

H eleanna pappa έγραψε στις 21:44, 19-09-15:

Παιδια εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και στην α και β λυκειου πηγαινα ιδιαιτερα στα μαθηματικα..... Ομως φετος αφου δεν θα δωσω τα μαθηματικα γενικης παιδειας πανελληνιες. Πρεπει να συνεχισω ιδιαιτερα η οχι? Δηλαδη θα μπορεσω να τα καταφερω μονη μου?

manolis_98

Φοιτητής

O manolis_98 έγραψε στις 22:44, 19-09-15:

Παιδια εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και στην α και β λυκειου πηγαινα ιδιαιτερα στα μαθηματικα..... Ομως φετος αφου δεν θα δωσω τα μαθηματικα γενικης παιδειας πανελληνιες. Πρεπει να συνεχισω ιδιαιτερα η οχι? Δηλαδη θα μπορεσω να τα καταφερω μονη μου?
Εφόσον δεν επιθυμείς να εξεταστείς στα Μαθηματικά Γενικής (για να έχεις πρόσβαση στις παιδαγωγικές) θα σου πρότεινα να διακόψεις τα ιδιαίτερα προς εξοικονόμηση χρόνου&χρήματος.

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeYnwa!
που βρισκεστε στα μαθηματικα παιδια?
Έχουμε σπάσει την ύλη στα δύο:
1)παραγώγους_
2)Θ.Ε.Τ,Θ.Μ.Ε.Τ_

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis_98 : 19-09-15 στις 22:47. Αιτία: AutoMerge

nks13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nks13
Ο nks13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O nks13 έγραψε στις 19:32, 20-09-15:

Παιδιά στον νέο τόμο του Σαλτερή 3η ενότητα ξέρεις κανείς ποιες ασκήσεις είναι εκτός ύλης;

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:13, 20-09-15:

Ανούσια μπορεί.
Για τους βαρεμένους που βάζουν τα θέματα,δεν ξέρει κανείς μας τι είναι όμως

eleanna pappa

Νεοφερμένος

H eleanna pappa έγραψε στις 12:20, 21-09-15:

Μπορει κανεις να μου πει πως πεφτουν τα ερωτηματα στα λατινικα? Δηλαδη ειναι οπως στα αρχαια?
Πχ
Πρωτη ερωτηση μεταφραση ενος κομματιου ?
Δευτερη ερωτηση ερμηνευτικη (στα λατινικα υπαρχουν ερμηνευτικες ερωτησεις σχετικα με το κειμενο?
Τριτη ερωτηση γραμματικη?
Τεταρη ερωτηση συντακτικο?

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 12:42, 21-09-15:

Μπορει κανεις να μου πει πως πεφτουν τα ερωτηματα στα λατινικα? Δηλαδη ειναι οπως στα αρχαια?
Πχ
Πρωτη ερωτηση μεταφραση ενος κομματιου ?
Δευτερη ερωτηση ερμηνευτικη (στα λατινικα υπαρχουν ερμηνευτικες ερωτησεις σχετικα με το κειμενο?
Τριτη ερωτηση γραμματικη?
Τεταρη ερωτηση συντακτικο?
Δίνουν τέσσερα αποσπάσματα, από τέσσερα διαφορετικά κείμενα. Σού ζητούν να μεταφράσεις τα δύο. Ερμηνευτικές δεν έχει, αφού δεν κάνουμε ανάλυση κειμένου. Μετά υπάρχουν ασκήσεις γραμματικής και συντακτικού. Κλίσεις ρημάτων, ονομάτων, συμπεριφορών, σού ζητούν ενίοτε συγκεκριμένους τύπους, πλήρης συντακτική αναγνώριση ορων των κειμένων, ισοδύναμες εκφράσεις/συντάξεις και αιτιολόγηση αυτών.

Αυτά πάνω κάτω. Πάντως τα Λατινικά είναι κατ' εμέ το πιο εύκολο μάθημα. Δες και κανένα παλιό θέμα και ζητά από τον/την καθηγητή/καθηγητρια σου να σού τα εξηγήσει. Σε καμία περίπτωση να μην τρομάζεις όμως.

nks13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nks13
Ο nks13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O nks13 έγραψε στις 12:57, 21-09-15:

Φυσική έχει κανείς το νέο του Γαρμπή; Αξίζει; ή να πάρω το παλιό Μαθιουδάκη;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nks13 : 21-09-15 στις 16:50.

manolis_98

Φοιτητής

O manolis_98 έγραψε στις 16:28, 21-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
Παιδια εσεις που εχετε επιλεξει το πεδιο οικονομιας και πληροφορικης που βρισκεσε στο αοθ εχετε μπει στο 2οκεφαλαιο?Ετσι απο περιεργεια ρωταω αν ειναι να σας δωσω καμια ασκηση.
ναι

Αεππ που είστε ρε παιδιά;
εχώ είμαι στα τελειώματα της δομής επιλογής: Πάμε σχετικά αργά;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis_98 : 21-09-15 στις 16:28. Αιτία: AutoMerge

Arsyn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Arsyn
H Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Arsyn έγραψε στις 18:20, 21-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από dimiou13
Δίνουν τέσσερα αποσπάσματα, από τέσσερα διαφορετικά κείμενα. Σού ζητούν να μεταφράσεις τα δύο.
Αυτό ισχύει για το 2016;
Επειδή στα θέματα 2015&2014 που κοίταξα έχει τρία και τους ζητάνε να τα μεταφράσουν όλα.

jims

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jims
Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O jims έγραψε στις 21:07, 21-09-15:

Στα λατινικά ότι κομμάτι έχει, το μεταφράζεις όλο. Δεν είναι σαν τα αρχαία στο γνωστό που σου ζητείται να μεταφράσεις τμήμα του κειμένου.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

H eleanna pappa έγραψε στις 21:15, 21-09-15:

Τελεια...... Ευτυχως δεν υπαρχει εισαγωγη και αναλυση κειμενου στα λατινικα και ειναι πιο ευκολα..... Αλλα νομιζω αν και δεν εχω κανει το συντακτικο ειναι μεγαλο ζορι απο οτι εχω ακοθσει η μου φαινεται?

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 23:33, 21-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Arsyn
Αυτό ισχύει για το 2016;
Επειδή στα θέματα 2015&2014 που κοίταξα έχει τρία και τους ζητάνε να τα μεταφράσουν όλα.
Η τρια κανονικά ή τέσσερα μικρότερα... φαντάζομαι. Συνήθως νομίζω όμως ότι είναι τρία. Σε τεστ βάζουν και τεσσερα ,αλλά...

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 08:13, 22-09-15:

Τελεια...... Ευτυχως δεν υπαρχει εισαγωγη και αναλυση κειμενου στα λατινικα και ειναι πιο ευκολα..... Αλλα νομιζω αν και δεν εχω κανει το συντακτικο ειναι μεγαλο ζορι απο οτι εχω ακοθσει η μου φαινεται?
Τι εννοείς με την ανάλυση κειμένου; Δεν είναι δα και κανένα ποιήμα για να το πάρουμε λέξη λέξη και να δούμε τι θέλει να πει ο ποιητής. Ιστοριούλες είναι που πρέπει να ξέρεις την μετάφραση τους και το συνακτικό κάθε λέξης.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  image.png
Εμφανίσεις:  42
Μέγεθος:  204,2 KB  

Θανασης Α.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θανασης Α.
Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής & Αγροτικού Περιβάλλοντος (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O Θανασης Α. έγραψε στις 22:20, 22-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από nks13
Φυσική έχει κανείς το νέο του Γαρμπή; Αξίζει; ή να πάρω το παλιό Μαθιουδάκη;
Εγώ κάνω από Μαθιουδακη αλλά έχω δει και του Γαρμπή και σύμφωνα με τον καθηγητή μου λέει ότι έχει υπεραναλυτικη θεωρία σε σημείο που μπορεί να μην είναι καλό. .
Μαθιουδακη άψογο σε ασκήσεις,πολλαπλης 2 θεματα αλλά αυτήν η θεωρία του δε μ άρεσε καθόλου.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    LostQueen, StewieFG

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους