Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,312 εγγεγραμμένα μέλη και 3,041,015 μηνύματα σε 92,480 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 858 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2016

valantis21

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη valantis21
Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής (ΑΕΙ/Λήμνος) . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε στις 11:51, 05-06-16:

α ωραιαα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΔΕΣΜΗ3

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΜΗ3
Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O ΔΕΣΜΗ3 Pacta sunt servanda έγραψε στις 12:13, 05-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από petrmak
Και εγώ κάτι τέτοιο έβαλα...κυρίες και κύριοι
Συμμαθητές και συμμαθήτριες δεν νμζ ότι δίνουν τόση σημασία στο τι λες στην προσφώνηση αρκεί να έχει
Οι προσφωνήσεις και οι αποφωνήσεις βαθμολογούνται ως "Δομή". Επίσης, καλό κρίνεται μετά την προσφώνηση να υπάρχει μια προ-εισαγωγή του τύπου "Συγκεντρωθήκαμε σήμερα εδώ [...]" χωρίς την εισαγωγή στο θέμα. Έτσι, το κείμενο κυλάει ομαλά και δεν υπάρχει απότομη μετάβαση. Η "ιδανική" προσφώνηση θα ήταν κατ'εμέ:

Κύριε Διευθυντά,
κ.κ Καθηγητές,
Φίλες και Φίλοι, συμμαθητές και συμμαθήτριες
Αγαπητοί γονείς
Κυρίες και κύριοι

Στην αρχή βάζουμε τους σχετικούς με τον χώρο-θεσμό, έπειτα τους εξωτερικούς. Στο τέλος μιας μεγάλης προσφώνησης στίζουμε με τελεία στιγμή και ξεκινάμε τα επόμενα με κεφαλαίο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

GeorgeYnwa!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeorgeYnwa!
Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O GeorgeYnwa! έγραψε στις 13:37, 05-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΔΕΣΜΗ3
ΝΕΑ ΟΔΗΓΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ

Για το Θέμα Δ:

Η επαλήθευση των ερωτημάτων με την προφανή λύση f(x) = x δεν παίρνει καμία μονάδα.

Η ιδιότητα:
«Αν f,g συνεχείς στο [α,β] και f(x) ≥ g(x) ,για κάθε xϵ [α,β], τότε β∫αf(x)dx ≥ β∫α g(x)dx»

μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς απόδειξη.

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

ΟΔΗΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

Ερώτημα Α1α: Είναι απαραίτητη η αναφορά στα δύο άλλα αντιβενιζελικά κόμματα για την πληρότητα της απάντησης. Η έλλειψη αυτής της αναφοράς αντιστοιχεί σε αφαίρεση μίας (1) μονάδας.

Ερώτημα Β1: Βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, η ερώτηση είναι ανάπτυξης. Επομένως η απλή αναφορά "των φορέων οργάνωσης της παλιννόστησης" δεν αποτελεί πλήρη απάντηση.

Ερώτημα Β2: Ολοκληρωμένη απάντηση είναι από το σχολικό βιβλίο "Η αστική στέγαση ... επέκταση λιμανιών κ.ά." (σ. 157), όπως προτάθηκε με τις ενδεικτικές απαντήσεις.

Ερώτημα Γ1α: Αν ο μαθητής δώσει στην απάντησή του και τη φράση "Παρά την έντονη αντίδραση ... κοινοβουλευτική πλειοψηφία" (σ. 78 - 79), η οποία είναι η αρχή της παραγράφου στο σχολικό βιβλίο, αυτό να μην αξιολογηθεί αρνητικά. Ως πλήρης θεωρείται αυτή που προτάθηκε με τις ενδεικτικές απαντήσεις.
απο που τα βρηκες αυτα?υπαρχουν αντιστοιχα και για τα αλλα μαθηματα???
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 674 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 19:09, 05-06-16:

Τα μηχανογραφικά πότε τα κάνουμε?! Είπαν τίποτα?!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 22:17, 05-06-16:

Μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιων θα βγει ανακοίνωση Προηθειας κωδικών για το σύστημα υποβολης μηχανογραφικου. Θα υπάρχει μεγάλη διορία. Μην αγχώνεσαι! Καλά αποτελέσματα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,387 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:15, 06-06-16:

ποια μηχανογραφικα βρε παιδια? εδω καλα καλα δεν ξερετε ποτε θα ανακοινωθουν οι βαθμολογιες σας. Πηγαιντε για κανενα μπανακι τωρα που μπορειτε και εχετε χρονο γι' αυτα!

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 08:57, 07-06-16:

Ξέρει κανείς αν οι οδηγίες βαθμολόγησης προς τους προφορικά εξεταζόμενους είναι ίδιες με τις οδηγίες προς τους γραπτώς εξεταζόμενους;

shadow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 10:46, 07-06-16:

Καλημερα!Ειμαι αποφοιτη και ενδιαφερομαι να δωσω πανελλαδικες του χρονου ομως εχω μπερδευτει με το νεο και παλαιο συστημα.
Μπορει καποιος να μου πει τα μαθηματα οσων ειναι θεωρητικη και ενδιαφερονται για σχολες παιδαγωγικων ποια ειναι να δωσουν με το παλιο και ποια με το καινουριο;;Επισης τι με συμφερει περισσοτερο;Να επιλεξω το νεο η το παλιο συστημα;
Εγω θυμαμαι (ισως να κανω και λαθος) οτι οι παιδαγωγικες σχολες ηταν στο 1ο πεδιο και δεν διναμε μαθηματικα,αν δωσω με το παλιο δηλαδη ισχυει αυτο ακομα η οχι;τι αλλαζει; μια βοηθεια γιατι εχω μπερδευτει

Μιχάλης Τ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μιχάλης Τ.
Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε στις 11:04, 07-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από shadow
Καλημερα!Ειμαι αποφοιτη και ενδιαφερομαι να δωσω πανελλαδικες του χρονου ομως εχω μπερδευτει με το νεο και παλαιο συστημα.
Μπορει καποιος να μου πει τα μαθηματα οσων ειναι θεωρητικη και ενδιαφερονται για σχολες παιδαγωγικων ποια ειναι να δωσουν με το παλιο και ποια με το καινουριο;;Επισης τι με συμφερει περισσοτερο;Να επιλεξω το νεο η το παλιο συστημα;
Εγω θυμαμαι (ισως να κανω και λαθος) οτι οι παιδαγωγικες σχολες ηταν στο 1ο πεδιο και δεν διναμε μαθηματικα,αν δωσω με το παλιο δηλαδη ισχυει αυτο ακομα η οχι;τι αλλαζει; μια βοηθεια γιατι εχω μπερδευτει
Εφόσον θέλεις να δώσεις του χρόνου εξετάσεις, θα εξεταστείς κατά πάσα πιθανότητα με το τωρινό νέο σύστημα (αν δεν αλλάξει εκ νέου το σύστημα του χρόνου). Τα παιδαγωγικά -μιας και γι' αυτά ενδιαφέρεσαι- έχουν απομονωθεί από το 1ο πεδίο και βρίσκονται πλέον στο 4ο. Από την (πρώην) θεωρητική για το πεδίο αυτό εξετάζεσαι στην Νεοελληνική Γλώσσα Γ.Π, στα Αρχαία Ελληνικά Ο.Π, στην Ιστορία Ο.Π και στα Μαθηματικά Γ.Π.

Η Νεοελληνική Γλώσσα έχει συντελεστή βαρύτητας 1.3 και τα Μαθηματικά Γ.Π 0.7

Υγ: Γ.Π=Γενικής Παιδείας, Ο.Π=Ομάδας Προσανατολισμού

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 11:04, 07-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από shadow
Καλημέρα σου,

Το νέο σύστημα είναι το σύστημα των 4+1 μαθημάτων.

Από την ομάδα προσανατολισμού ανθρωπιστικών σπουδών (τέως θεωρητική κατεύθυνση), όταν δίνεις πανελλαδικές δίνεις σίγουρα τρία μαθήματα:
·Έκθεση
·Αρχαία (με συντελεστή βαρύτητος 1,3)
·Ιστορία (με συντελεστή βαρύτητος 0,7)

Από εδώ και πέρα καθορίζεται το σε ποιο πεδίο θέλεις να είσαι υποψήφια.

Για να είσαι υποψήφια στο 1ο πεδίο δηλώνεις ως μάθημα τα Λατινικά
Για να είσαι υποψήφια στο 3ο πεδίο (με μειωμένα μόρια) δηλώνεις ως μάθημα την Βιολογία Γενικής Παιδείας
Για να είσαι υποψήφια στο 4ο πεδίο (Παιδαγωγικές Σχολές) δηλώνεις ως μάθημα τα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας.

Μπορείς να διαλέξεις ένα ή δύο από τα παραπάνω μαθήματα για να έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις σχολές από ένα ή δύο πεδία αντιστοίχως.

Εσύ, από την στιγμή που επιθυμείς μόνο Παιδαγωγικά, θα πάρεις ως τέταρτο μάθημα τα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας, όμως θα είσαι μόνον στο 4ο πεδίο υποψήφια. Εάν, φερειπείν, επιλέξεις και Λατινικά ως 5ο μάθημα, θα είσαι υποψήφια και στο πρώτο πεδίο.

Να σημειώσω ότι εάν επιλέξεις 5 μαθήματα, τα μόριά σου υπολογίζονται ξεχωριστά για κάθε πεδίο. Δηλαδή άλλο βαθμό θα έχεις στο 4ο πεδίο (3 μαθήματα + Μαθηματικά Γενικής Παιδείας) και άλλον στο 1ο (3 μαθήματα + Λατινικά). Εάν πας σε ένα από αυτά πολύ χάλια δεν θα επηρεαστεί το άλλο πεδίο. Εάν γράψεις , π.χ. Λατινικά 10 και Μαθηματικά 19, τα Λατινικά θα μετρούν μόνον για το 1ο πεδίο, όχι για το 4ο.

Ελπίζω να σε βοήθησα. Για το παλιό, επειδή είμαι φετινός υποψήφιος, δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω, καθώς δεν ξέρω πολλά πράγματα. Το μόνο που ξέρω είναι πως οι θέσεις που δόθηκαν φέτος στο παλιό ήταν αναλογικά με τους υποψηφίους και σε σχέση με την αναλογία υποψηφίων-θέσεων του νέου συστήματος.

nihil.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nihil.
Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O nihil. έγραψε στις 12:01, 07-06-16:

Το παλιό σύστημα τέλος. Από εδώ και πέρα μόνο το νέο σύστημα θα υπάρχει, για όλους, άρα δεν υπάρχει επιλογή.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 12:06, 07-06-16:

Και εμείς του παλαιού ελπίζουμε να μπούμε εκεί που θέλουμε! ^_^

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 12:52, 07-06-16:

Δε πιστεύω να ειμαι ο μόνος που εχει παρατηρήσει πως οι μέρες περνάνε κάπως αργά , ειμαι ολη τη μέρα εξω ,θάλασσες ,μπάσκετ , καφεδάκια ,συναυλίες και όμως εχουν περάσει μόλις 4 μέρες απο τοτε που τελείωσα ,αν ειναι δυνατόν δλδ πως γινεται αυτο το πράμα ,και νιώθω σα να εχει περάσει μήνας ολόκληρος πφφ
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

petmak97

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη petmak97
Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O petmak97 έγραψε στις 13:06, 07-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από allall1
Δε πιστεύω να ειμαι ο μόνος που εχει παρατηρήσει πως οι μέρες περνάνε κάπως αργά , ειμαι ολη τη μέρα εξω ,θάλασσες ,μπάσκετ , καφεδάκια ,συναυλίες και όμως εχουν περάσει μόλις 4 μέρες απο τοτε που τελείωσα ,αν ειναι δυνατόν δλδ πως γινεται αυτο το πράμα ,και νιώθω σα να εχει περάσει μήνας ολόκληρος πφφ
Αυτό ξανά πες το!!

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 13:21, 07-06-16:

Παιδιά καλησπέρα γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία για το 10%? Εννοω προθεσμίες και δικαιολογητικά... και επίσης αν υπάρχουν τίποτε εκτιμήσεις για τις φετινές βάσεις 10%, γιατι απέχω χρόνια απ' αυτά και δεν πολυθυμάμαι τι παίζει.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:45, 07-06-16:

Μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιων θα βγει ανακοίνωση για να πάρουμε κωδικούς είτε για το 90% είτε για το 10%. Θα πάρουμε λοιπόν τους κωδικούς και θα κάνουμε το μηχανογραφικο. Αυτά! Εκτιμήσεις για το 10% δεν μπορούν να υπάρξουν γιάτι είναι πραγματικά θέμα ζήτησης.

shadow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 14:45, 07-06-16:

Εμενα καθηγητρια μου ειπε οτι και του χρονου θα ισχυει και το παλιο και το καινουριο και απο το 2018 θα ισχυει μονο το νεο
Ξερει κανενας που θα παει τωρα γ λυκειου κατι αλλο;

@dimiou13 σε ευχαριστω πολυυ!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:55, 07-06-16:

Δεν μπορεί να έχει τέτοια πληροφόρηση, διότι δεν έχει ειπωθεί τίποτα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι φέτος είπαν ότι είναι η τελευταία χρονιά του παλαιού συστήματος. Από εδώ και πέρα, μόνο καινούργιο.

valantis21

Φοιτητής

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής (ΑΕΙ/Λήμνος) . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε στις 17:13, 07-06-16:

ρε παιδια υπαρχει κανεις αλλος που θα δωσει για τεφαα? πως στο καλο βγαζετε τα 400 μετρα στο χρονο που ζηταει? ειναι απιθανο

nihil.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nihil.
Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O nihil. έγραψε στις 18:00, 07-06-16:

Κοιτάς τα καινούρια; http://www.esos.gr/arthra/43790/ta-n...n-gia-ta-tefaa

Επίσης:
Νωρίτερα από πέρσι η ανακοίνωση των βαθμολογιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων
Οπως δήλωσε στο esos ο Γενικός Γραμματέας του υπουργείου Παιδείας Γιάννης Παντής, αρμόδιος για τις Πανελλαδικές, γίνεται προσπάθεια να ανακοινωθούν οι βαθμολογίες πριν τις 20 Ιουνίου.

valantis21

Φοιτητής

O valantis21 έγραψε στις 18:38, 07-06-16:

φιλε και παλι ειναι παρα πολυ δυσκολο

velveteen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη velveteen
H velveteen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H velveteen έγραψε στις 11:29, 09-06-16:

"Οι εξετάσεις στο ειδικό μάθημα ξένης γλώσσας «ΑΓΓΛΙΚΑ» θα διενεργηθούν στα εξεταστικά κέντρα που έχουν οριστεί από την οικεία Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης".

Τι σημαίνει αυτό; Πού πάμε;

Panosgp

Καθηγητής Πανεπιστημίου

Το avatar του χρήστη Panosgp
Ο Panosgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου του τμήματος Σχολή Ιπταμένων Ραδιοναυτίλων και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O Panosgp έγραψε στις 11:42, 09-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από velveteen
"Οι εξετάσεις στο ειδικό μάθημα ξένης γλώσσας «ΑΓΓΛΙΚΑ» θα διενεργηθούν στα εξεταστικά κέντρα που έχουν οριστεί από την οικεία Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης".

Στο λύκειο όπου έδωσες εξετάσεις. Θα έχουν αναρτήσει σε φυλλάδια τα εξεταστικά κέντρα.

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,387 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:22, 09-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από velveteen

Επειδή οι υποψήφιοι δεν είναι πάρα πολλοί, ορίζουν συγκεκριμένα σχολεία στα οποία θα γίνει η εξέταση. Μπορεί να είναι το λύκειο της περιοχής σου αλλά μπορεί να είναι και κάποιο άλλο. Πήγαινε στο σχολείο σου και θα σου πουν.

Γατόπαρδος.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 548 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 17:21, 09-06-16:

Γνωριζει καποιος στη βιολογια κατ αμα τα γραφεις με δικα σου λογια (οχι απεξω δηλαδη)και τα εχεις σωστα ομως ποσο περιπου γραφεις?επισης στις ασκησεις αν δεν γραφεις θεωρια κοβουν μορια?

sophie226

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophie226
H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε στις 19:40, 09-06-16:

https://www.alfavita.gr/arthron/pote...ikon-exetaseon

a(po)tyxia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη a(po)tyxia
Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O a(po)tyxia έγραψε στις 22:37, 09-06-16:

Μα καλά, βλέπουν καλά τα μάτια μου ρε νεο-συστημίτες;!

http://markcalc.minedu.gov.gr/

Εφαρμογή για υπολογισμό μορίων αποκλειστικά από το Υπουργείο για πρώτη φορά στα χρονικά των Π.Ε. ;;;; Οι παλαιοσυστημίτες όμως παρ' όλα αυτά, στο πηγάδι κατουρήσαμε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a(po)tyxia : 09-06-16 στις 22:43.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 07:09, 10-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Γατόπαρδος.
Γνωριζει καποιος στη βιολογια κατ αμα τα γραφεις με δικα σου λογια (οχι απεξω δηλαδη)και τα εχεις σωστα ομως ποσο περιπου γραφεις?επισης στις ασκησεις αν δεν γραφεις θεωρια κοβουν μορια?

Στο δικό μου φροντιστήριο μας είπαν ότι δεν είναι ανάγκη να είναι φωτογραφία,
απλά πρέπει να κρατάμε τις βασικές λέξεις κλειδιά που δε μπορούν να αλλάξουν.
Κατά τα άλλα μπορούμε να αντικαταστήσουμε τις άλλες λέξεις που μας δυσκολεύουν με συνώνυμα.
Πχ. δημιουργείται, σχηματίζεται χρησιμοποιούνταν συχνά από το ίδιο το βιβλίο.

Φυσικά να μη γίνει κατάχρηση αυτής της ''ελευθερίας'' και καταλήξεις να αλλάζεις τη σειρά των προτάσεων κλπ.

Όσο για τις ασκήσεις, όπου ζητείται να αιτιολογήσουμε την απάντησή μας την αιτιολογούμε.
Στο φετινό διαγώνισμα ήταν ξεκάθαρο που χρειαζόταν αιτιολόγηση.

greenlander

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη greenlander
Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O greenlander έγραψε στις 13:29, 10-06-16:

Παιδιά έχει κανείς ιδέα μέχρι πότε θα ειναι περίπου η προθεσμία για τα μηχανογραφικα?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:35, 10-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από greenlander
Παιδιά έχει κανείς ιδέα μέχρι πότε θα ειναι περίπου η προθεσμία για τα μηχανογραφικα?
Πέρσυ λίγες μέρες πρίν βγούν οι βαθμολογίες μπορούσες να φτιάξεις πρόχειρο μηχανογραφικό (πιο συγκεκριμένα απο 15 Ιουνίου).
Από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και μετά μπορούσες να κατοχυρώσεις το μηχανογραφικό σου.

Η προθεσμία ήταν μέχρι 7 Ιουλίου.
Θα βγει ανακοίνωση εντός της εβδομάδας.

Dod

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dod
Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Dod έγραψε στις 14:35, 10-06-16:

Λιγο ασχετο,αλλα σε περιπτωση που δεν γραψουμε στο ειδικο μαθημα 10 περναμε σε καποια ξενογλωσση φιλολογια πχ γερμανικη?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:56, 10-06-16:

Όχι, πρέπει να γράψεις βαθμολογία πάνω από 10.0! Ακόμα και 9.9 να γράψεις, δεν μπορείς να δηλώσεις το τμήμα.

Dod

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dod
Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Dod έγραψε στις 17:05, 10-06-16:

Ευχαριστω

intrig(hue)ing

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη intrig(hue)ing
H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε στις 12:59, 13-06-16:

Καλησπερα παιδια! Τον οκταψηφιο κωδικο που πρεπει να τον βαλουμε για να δουμε τους βαθμους που πηραμε μολις βγουν τα αποτελεσματα το παιρνουμε απο το σχολειο η ειναι αυτος που βρισκεται στο καρτελακι μας?

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 708 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 13:03, 13-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από intrig(hue)ing
Καλησπερα παιδια! Τον οκταψηφιο κωδικο που πρεπει να τον βαλουμε για να δουμε τους βαθμους που πηραμε μολις βγουν τα αποτελεσματα το παιρνουμε απο το σχολειο η ειναι αυτος που βρισκεται στο καρτελακι μας?
στο καρτελακι

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 708 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 20:02, 15-06-16:

τα στατιστικά είναι σίγουρο ότι θα βγουν αύριο;

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 912 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 20:22, 15-06-16:

Ναι λογικα στις 10:30 που εχει συνεντευξη για απολογισμο των πανελληνιων 2016.

alan09

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη alan09
Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O alan09 έγραψε στις 12:55, 17-06-16:

Το περιμέναμε και σήμερα ήρθε απλώς η επιβεβαίωση: Οι μεγαλύτεροι βαθμοί στο σχολείο μας ήταν από το μοναδικό μαθητή που έδωσε Πανελλήνιες και δεν πήγε ούτε μία ώρα φροντιστήριο ...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 13:57, 17-06-16:

Ουάου!

Peace_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 22:39, 17-06-16:

Παιδιά συγχαρητήρια για τους κόπους σας!
Όσον αφορά το μηχανογραφικό δείτε αυτό το βιντεάκι...βοηθάει πολύ..!

Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε

GeorgeYnwa!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeorgeYnwa!
Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O GeorgeYnwa! έγραψε στις 01:05, 18-06-16:

Παιδια φετος τι ισχυει με την υποτροφια της eurobank?επισης ξερει κανενας πως υπολογιζεται ο βαθμος απολυτηριου?

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 06:47, 29-06-16:

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι γιατί δε μπορώ να ησυχάσω.
Μπήκα να κάνω μηχανογραφικό, πάτησα οριστικοποίηση, μου έβγαλε το pdf με το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό.
Και έχει μείνει εκεί. Αυτή είναι η σωστή διαδικασία;
Μετά δε θα έπρεπε να μου βγάλει κάποιο μήνυμα ότι οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 09:20, 29-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι γιατί δε μπορώ να ησυχάσω.
Μπήκα να κάνω μηχανογραφικό, πάτησα οριστικοποίηση, μου έβγαλε το pdf με το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό.
Και έχει μείνει εκεί. Αυτή είναι η σωστή διαδικασία;
Μετά δε θα έπρεπε να μου βγάλει κάποιο μήνυμα ότι οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου;
Αφού σου έβγαλε το pdf που λέει οριστικοποιημένο μηχανογραφικό και αναγράφει αρ. πρωτοκόλλου τελειώνει εκεί το πράμα και κάθε φορά που εισέρχεσαι θα σου κάνει download το pdf αμέσως!

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 10:52, 29-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Αφού σου έβγαλε το pdf που λέει οριστικοποιημένο μηχανογραφικό και αναγράφει αρ. πρωτοκόλλου τελειώνει εκεί το πράμα και κάθε φορά που εισέρχεσαι θα σου κάνει download το pdf αμέσως!
Ευχαριστώ πολύ Chris.

fanouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη fanouris
Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O fanouris έγραψε στις 10:56, 29-06-16:

Παιδιά υπάρχει λέτε περίπτωση οι βαθμολογίες στα ειδικά να ανακοινωθούν την παρασκευή; χλωμό ε;

ultraviolence

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 00:21, 24-08-16:

Σημείωση Συντονιστή:
Το θέμα κλειδώνεται οριστικά.
Καλά αποτελέσματα σε όλους!

Τα αυριανά μας θέματα:
[2016] Βάσεις εισακτέων πανελληνίων σε πανεπιστήμια και ΤΕΙ
[2016] Σε ποιο τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε;

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Guru5ουΠεδίου, irene_5, Ria99

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους