Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,472 μηνύματα σε 94,333 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 499 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

chris2799

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη chris2799
Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O chris2799 έγραψε στις 14:21, 11-06-16:

Οι πανελλήνιες 2016 έχουν τελειώσει, οι εξετάσεις της β λυκείου τελειώνουν για τους περισσότερους από εμας αυτη την εβδομάδα και όπως είναι αναμενόμενο οι περισσότεροι ξεκινάμε τις επόμενες εβδομάδες θερινά φροντιστήρια για την γ λυκείου. Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε με σκοπό να συζητάμε για τις απορίες μας σχετικά με την ύλη των μαθημάτων της γ λυκείου κατα την διάρκεια του καλοκαιριού και να ενθαρρύνουμε ο ένας τον άλλο.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 14:46, 11-06-16:

Πωπω... πραγματικά δεν κατάλαβα πώς πέρασε αυτή η χρονιά για 'μένα, μία χρονιά όμως γεμάτη τρέξιμο. Πότε ήταν που υπήρχε το θέμα για την θερινή προετοιμασία των Πανελλαδικών 2016. Και νά που αρχίζει η προετοιμασία για τους μαθητές της Β' -για την ώρα- Λυκείου. Καλό κουράγιο στους δυνάμει υποψηφίους του 2017. Σκληρή δουλειά και μην αφήσετε τίποτε στην τύχη. Κάντε ένα πλάνο -και με την βοήθεια των καθηγητών σας- και διαβάστε μεθοδικά. :-)

Βαγγέλης
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

physicscrazy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη physicscrazy
Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 297 μηνύματα.

O physicscrazy έγραψε στις 15:21, 11-06-16:

καλη επιτυχια παιδια!!! μακαρι να πετυχετε ολοι τους στοχους σας!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

manolis_98 (μανωλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο μανωλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 894 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 15:33, 11-06-16:

Καλή δύναμη παιδιά ,θέστε ως αποκλειστική προτεραιότητά σας ,φέτος, το διάβασμα και οι κόποι σας θα ανταμειφθούν
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

iordaki-s

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iordaki-s
Ο iordaki-s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O iordaki-s έγραψε στις 18:06, 11-06-16:

Καλή αρχή σε μας του '99! Πότε θα ξεκινήσετε μαθήματα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

murtoudi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη murtoudi
H murtoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H murtoudi έγραψε στις 18:08, 11-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από iordaki-s
Καλή αρχή σε μας του '99! Πότε θα ξεκινήσετε μαθήματα;
εγω ενα 10ημερο μετα το τελος των εξετασεων. δηλαδη γυρω στις 27, μεχρι τελος ιουνιου

deankel (Κωνσταντινος Κ.)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη deankel
Ο Κωνσταντινος Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O deankel έγραψε στις 20:30, 11-06-16:

αντε να τελειωνουμε κι εμεις

chris2799

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O chris2799 έγραψε στις 20:39, 11-06-16:

Εγώ δεν θα μπορέσω να κάνω φροντιστήρια λόγω οικονομικών προβλημάτων. Θα προσπαθήσω και θα ξεκινήσω το διάβασμα μόνος μου από το καλοκαίρι και όπου περάσω.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

murtoudi

Νεοφερμένος

H murtoudi έγραψε στις 22:08, 11-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από chris2799
Εγώ δεν θα μπορέσω να κάνω φροντιστήρια λόγω οικονομικών προβλημάτων. Θα προσπαθήσω και θα ξεκινήσω το διάβασμα μόνος μου από το καλοκαίρι και όπου περάσω.

Τι κατεύθυνση εισαι;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Soleado Febrero ~

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 699 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 22:14, 11-06-16:

Πότε έφτασε ο καιρός να απαντάω και εγώ σε τέτοιο θέμα ως υποψήφια πια
Καλή επιτυχία σε όλους μας!!Μακάρι να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε τους στόχους μας

Τι πεδίο/α θα ανοίξετε;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

murtoudi

Νεοφερμένος

H murtoudi έγραψε στις 22:19, 11-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Soleado Febrero ~
Καλή επιτυχία σε όλους μας!!Μακάρι να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε τους στόχους μας

Τι πεδίο/α θα ανοίξετε;
Εγω οικονομικα. Εσυ;

chris2799

Μαθητής Γ' λυκείου

O chris2799 έγραψε στις 22:37, 11-06-16:

Οικονομίας και πληροφορικής θα ακολουθησω

Emilonop (Ευαγγελία Μ.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Emilonop
H Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Emilonop Τ Ε Λ Ο Σ έγραψε στις 22:57, 11-06-16:

Ξεκινάμε κι εμείς σιγά σιγά λοιπόν! Εγώ ξεκινάω φροντιστήρια αρχές Ιουλίου, αν και ήδη έχω βγάλει κάποια κομμάτια της ύλης σε μαθηματικά, φυσική και χημεία. Θα ανοίξω σίγουρα 2ο πεδίο και το σκέφτομαι και για 3ο (αν και με την βιολογία μέχρι τώρα δεν τα πήγαινα και πολύ καλά )

jims

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jims
Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O jims έγραψε στις 23:31, 11-06-16:

Καλή επιτυχία και από εμένα (και βασικά καλή επιτυχία και σε μένα γιατί θα ξαναδώσω). Εύχομαι να έχετε υπομονή και επιμονή. Οι πανελλήνιες είναι μια διαδικασία που δεν απαιτεί μόνο πολύωρο και εντατικό διάβασμα αλλά και ψυχικό σθένος. Μην αφήσετε ποτέ να σας καταστραφεί η ψυχολογία (και σας το λέω εγώ που έδωσα και την πάτησα από αυτό). Και πραγματικά πιστέψτε με η ψυχολογία ίσως είναι και πιο σημαντική και από το διάβασμα. Δυστυχώς εγώ την πάτησα στο ότι δεν πίστεψα στις δυνάμεις μου, με κυρίευσε άγχος, που με κατέβαλε και έριξε την ποιότητα του διαβάσματός μου. Γι' αυτό, από τώρα που μπαίνετε στη διαδικασία των πανελληνίων μέχρι να δώσετε και το τελευταίο σας μάθημα, να είστε αισιόδοξοι! Μόνο με καλή ψυχολογία θα αποδώσετε σωστά. Επίσης μην αφήνετε κενά. Να διαβάζετε αυτά που σας λένε οι φροντιστές σας. Μην λέτε, λόγου χάρη, δεν πειράζει που δεν διάβασα αυτό γιατι θα το διαβάσω στο επαναληπτικό που θα μας βάλει. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! Είναι πολύ σημαντικό το πρώτο πέρασμα που κάνετε στην ύλη και γι΄αυτό θα πρέπει στην αρχή να τα διαβάζετε όλα σε μικρά κομμάτια. Μόνο έτσι θα γράφετε καλά στα επαναληπτικά και δεν θα ζορίζεστε τόσο στις επαναλήψεις (βέβαια οι πρώτες επαναλήψεις σε μεγάλα κομμάτια της ύλης θα είναι αρκετά κουραστικές και θα πιεστείτε, αλλά με τις συνεχείς που θα κάνετε θα δείτε ότι μετά από κάποια στιγμή θα σας βγαίνουν πιο εύκολα).
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Resistance
Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Resistance έγραψε στις 09:04, 12-06-16:

Παιδιά Μαθηματικά Προσανατολισμού πόσες ώρες θα κάνετε(ιδιαίτερο ή φροντιστήριο);

wannabeconomist

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη wannabeconomist
Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O wannabeconomist έγραψε στις 10:04, 12-06-16:

Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά με θάρρος και αυτοπεποιθηση!
Δεν θα καταλάβετε πως θα περάσει να το θυμάστε αυτο.
Μια συμβουλή μόνο :είναι οντως βαναυσο να ξεκινάς αμέσως μετά τις εξετάσεις την προετοιμασία μες το καλοκαίρι αλλά να θέσετε "γερές βασεις" όσον αφορα το διάβασμα σας.Μην το αφήνετε καθολου και μην αφήσετε τον εαυτό σας να σας πει:"ελα μωρε θα τα διαβασω απο Σεπτέμβρη ".
Επιμονή και επιμονή!
Φίλε chris2799 καλή σου επιτυχία και μπράβο σου για την απόφαση σου να "παλέψεις" μόνο σου.
Με μια συντονισμένη προετοιμασία και με θάρρος νομίζω μπορείς να πετύχεις αυτό που θέλει.(επειδή είσαι στην κατεύθυνση οικονομίας /πληροφορικής θα σου πω το εξής :έκθεση, ΑΟΘ,ΑΕΠΠ δεν θα σου δημιουργησουν προβλημα, τα μαθηματικά που είναι το "βαρίδι" να προσέξεις. Ξεκίνα συντονισμένα (πάρε τετράδιο, γράψε αρχικα θεωρία,μετα ασκήσεις κλπ με ΤΑΞΗ) και ασχολήσου όσο περισσότερο μπορείς. Τα εξωσχολικα βοηθήματα είναι απαραιτητα δυστυχώς (Παπαδάκης -Μπαρλας) οπότε προσπάθησε να διαθέσεις εκεί κάποια χρήματα. Ειδικά προτίμησε Μπαρλα εάν δεν έχεις την δυνατότητα και των δύο.Βεβαια τώρα με το διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες πηγες αλλά εγώ συνιστώ τα παραπάνω εάν μπορείς να δώσεις κάποια χρήματα)

Αυτά απο μένα,καλη επιτυχια ξανα παιδες!!!

Panagiotis09 (Παναγιώτης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Panagiotis09
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O Panagiotis09 έγραψε στις 10:43, 12-06-16:

Είμαι θετική με βιολογία.Εμεις θα ξεκινήσουμε την ημέρα μετά του Αγίου Πνεύματος έως 10-15 Ιουλίου περίπου.

happysoul

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη happysoul
H happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H happysoul έγραψε στις 11:16, 12-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Resistance
Παιδιά Μαθηματικά Προσανατολισμού πόσες ώρες θα κάνετε(ιδιαίτερο ή φροντιστήριο);
εγώ θα κάνω τρεις φορές τη βδομάδα επί 1,5 ώρα

τόσο νομίζω περίπου φυσική,χημεία 2 φορές τη βδομάδα (1,5 κάθε φορά) και έκθεση κ εκείνη πάλι 2 φορές/βδομάδα (1,5 και 1 ώρα)
Είχα ξεκινήσει πάντως ήδη Χημεία της Γ' από τον Μάρτη.

εγώ ξεκινάω από 4 Ιούλη και λογικά κανά 15ήμερο τον Αύγουστο θα μ'αφήσουν να ξεκουραστώ λιγάκι και μετά πάλι στον αγώνα.

καλή αρχή σε όλους!

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 611 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 11:34, 12-06-16:

Καλησπέρα!

Καλή επιτυχία μας και ελπίζω οι κόποι μας να ανταμειφθούν!
Εγώ προσωπικά θα κάνω συνολικά 12 ώρες ΑΟΘ, 10 ώρες Έκθεση και πρέπει να καθορίσω τις ώρες για Μαθηματικά και ΑΕΠΠ.
Ξεκινώ 22 Ιουνίου και τελειώνω 18 Ιουλίου.

chris2799

Μαθητής Γ' λυκείου

O chris2799 έγραψε στις 13:00, 12-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από wannabeconomist
Φίλε chris2799 καλή σου επιτυχία και μπράβο σου για την απόφαση σου να "παλέψεις" μόνο σου.
Με μια συντονισμένη προετοιμασία και με θάρρος νομίζω μπορείς να πετύχεις αυτό που θέλει.(επειδή είσαι στην κατεύθυνση οικονομίας /πληροφορικής θα σου πω το εξής :έκθεση, ΑΟΘ,ΑΕΠΠ δεν θα σου δημιουργησουν προβλημα, τα μαθηματικά που είναι το "βαρίδι" να προσέξεις. Ξεκίνα συντονισμένα (πάρε τετράδιο, γράψε αρχικα θεωρία,μετα ασκήσεις κλπ με ΤΑΞΗ) και ασχολήσου όσο περισσότερο μπορείς. Τα εξωσχολικα βοηθήματα είναι απαραιτητα δυστυχώς (Παπαδάκης -Μπαρλας) οπότε προσπάθησε να διαθέσεις εκεί κάποια χρήματα. Ειδικά προτίμησε Μπαρλα εάν δεν έχεις την δυνατότητα και των δύο.Βεβαια τώρα με το διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες πηγες αλλά εγώ συνιστώ τα παραπάνω εάν μπορείς να δώσεις κάποια χρήματα)
Σ'ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου!!!!! Το εκτιμώ ιδιαίτερα!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chris2799 : 12-06-16 στις 13:00. Αιτία: AutoMerge

iordaki-s

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iordaki-s
Ο iordaki-s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O iordaki-s έγραψε στις 13:07, 12-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Soleado Febrero ~

Τι πεδίο/α θα ανοίξετε;
3ο πεδίο από θετική και ίσως πάρω τα μαθηματικά ως πέμπτο μάθημα
Ξεκινάω τέλη Ιουνίου για κάνα 10ήμερο και μετά ξανά τον Αύγουστο... Καλή επιτυχία σε όλους!!

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Resistance
Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Resistance έγραψε στις 14:12, 12-06-16:

HappySoul ιδιαίτερα ή φροντιστήριο;

happysoul

Φοιτητής

H happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H happysoul έγραψε στις 14:17, 12-06-16:

ιδιαίτερα με 1-2 άτομα μαζί

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,698 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 13:02, 13-06-16:

Ουαου!
Οταν μπηκα στο στεκι ημουν α γυμνασιου! Περιμενα τοσα χρονια!!!
Θεωρητικη εδώ με μοναδικό στόχο την γερμανική φιλολογία!
Καλή δύναμη ευχομαι σε ολους!!
Θα τα καταφερουμε
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

SnowLover

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη SnowLover
Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O SnowLover έγραψε στις 23:17, 13-06-16:

Καλησπερα και απο εμενα..Ειμαι θετικη και καλοκαιρινα αρχιζουμε την επομενη του Αγιου πνευματος μεχρι τελος ιουλιου..καλη επιτυχια μας!!!

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 12:05, 15-06-16:

καλή τύχη σε όλους

panspil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panspil
Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O panspil έγραψε στις 14:27, 15-06-16:

Γεια σας παιδιά...
Τα χρόνια πέρασαν γρήγορα και να που ήρθε και η δική μας σειρά...Καλή επιτυχία και κυρίως καλή δύναμη σε όλους γιατί μας περιμένει μια ιδιαίτερη χρονιά.
Ξεκινάω προετοιμασία 20/6 έως 29/7... 6 εβδομάδες καθημερινά ( εκτός σ/κ) 1.5 ώρες μαθηματικά .Κύκλος οικονομίας και πληροφορικής.
Γενιά του 99' τα κεφάλια μέσα και πάμε γερά...!!

Δανάη Ελίνα (Δανάη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Δανάη Ελίνα
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Δανάη Ελίνα στο κορμι μου σαν μπλουζακι έγραψε στις 18:31, 15-06-16:

ξεκιναμε 21.06
3 ωρες χημεια
3 ωρες βιολογια
2 ωρες φυσικη
1,5 ωρα εκθεση
Παιδακια καλο μας κουραγιο και οπως θα ελεγε ο αγαπημενος-υπερτατος Κοτεντος... ΣΚΙΣΤΕΕΕΕ!!!

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,764 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:04, 15-06-16:

Νιώθω τόσο γριά.
Είμαι εδώ τέσσερα χρόνια και ήρθε η στιγμή που θα γράψω σε θέμα για Πανελλήνιες!
Πολύ γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά...

Εγώ ξεκινάω θερινά τις 21 του μηνός. Τελειώνουμε τέλη Ιούλη (ημερομηνία δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη).
Πρόγραμμα θα πάω να φτιάξω αυτές τις μέρες υποθέτω με το υπόλοιπο τμήμα μου, μιας και όλα τα τμήματα στο φροντιστήριο μας έχουν ξεκινήσει απο χτες να κανονίζουν και να φτιάχνουν το πρόγραμμα τους με τη διεύθυνση.

Σκέφτομαι να κρατήσω όλα τα μαθήματα όπως τα έκανα μέχρι τώρα (αρχαία κατεύθυνσης, λατινικά, ιστορία, έκθεση) εκτός απο το άγνωστο, που θα συζητήσω με τη διεύθυνση μήπως μπορέσω να το κάνω σαν "ιδιαίτερο" επειδή νομίζω πως όσο ήμουν σε τμήμα φέτος, αποσυγκεντρωνόμουν φοβερά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alma Libre : 15-06-16 στις 20:12.

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,698 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:23, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Νιώθω τόσο γριά.
Είμαι εδώ τέσσερα χρόνια και ήρθε η στιγμή που θα γράψω σε θέμα για Πανελλήνιες!
Πολύ γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά...

Εγώ ξεκινάω θερινά τις 21 του μηνός. Τελειώνουμε τέλη Ιούλη (ημερομηνία δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη).
Πρόγραμμα θα πάω να φτιάξω αυτές τις μέρες υποθέτω με το υπόλοιπο τμήμα μου, μιας και όλα τα τμήματα στο φροντιστήριο μας έχουν ξεκινήσει απο χτες να κανονίζουν και να φτιάχνουν το πρόγραμμα τους με τη διεύθυνση.

Σκέφτομαι να κρατήσω όλα τα μαθήματα όπως τα έκανα μέχρι τώρα (αρχαία κατεύθυνσης, λατινικά, ιστορία, έκθεση) εκτός απο το άγνωστο, που θα συζητήσω με τη διεύθυνση μήπως μπορέσω να το κάνω σαν "ιδιαίτερο" επειδή νομίζω πως όσο ήμουν σε τμήμα φέτος, αποσυγκεντρωνόμουν φοβερά.
Ρε συ, έκανες φέτος καθόλου ιστορία;;; Ξεκινησαμε Φλεβάρη προετοιμασία Γ λυκείου που ήταν δωρεάν για την β λυκείου και τελειώσαμε το κεφάλαιο με το κρητικό ζήτημα, μα δεν με βοήθησε καθόλου

Btw ξεκικώ και εγώ 21 Ιουνίου με 22 Ιουλίου!

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,764 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:38, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ρε συ, έκανες φέτος καθόλου ιστορία;;; Ξεκινησαμε Φλεβάρη προετοιμασία Γ λυκείου που ήταν δωρεάν για την β λυκείου και τελειώσαμε το κεφάλαιο με το κρητικό ζήτημα, μα δεν με βοήθησε καθόλου

Btw ξεκικώ και εγώ 21 Ιουνίου με 22 Ιουλίου!
Με το πακέτο που είχαμε στο φροντιστήριο, ξεκινούσαμε κανονικά Φεβρουάριο ιστορία, όμως για κάποιους λόγους ξεκινήσαμε μέσα Μαρτίου. Απο μια ώρα την εβδομάδα, φτάσαμε μέχρι τα εθνικά δάνεια. Το άλλο τμήμα της θεωρητικής τελείωσε και το αγροτικό ζήτημα, επειδή προχωράνε συνήθως περισσότερο (έχουν μια κοπελιά που ρουφάει το κάθε μάθημα και προχωράνε ανελλιπώς, εμείς επειδή έχουμε και λίγο πιο τεμπέλικα παιδάκια στο δικό μου, πάμε με ρυθμούς κότας κομματάκι ).

Συγκράτησα αρκετά πράγματα, όμως εξακολουθώ να έχω θέμα στην αποστήθιση.

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 21:35, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Με το πακέτο που είχαμε στο φροντιστήριο, ξεκινούσαμε κανονικά Φεβρουάριο ιστορία, όμως για κάποιους λόγους ξεκινήσαμε μέσα Μαρτίου. Απο μια ώρα την εβδομάδα, φτάσαμε μέχρι τα εθνικά δάνεια. Το άλλο τμήμα της θεωρητικής τελείωσε και το αγροτικό ζήτημα, επειδή προχωράνε συνήθως περισσότερο (έχουν μια κοπελιά που ρουφάει το κάθε μάθημα και προχωράνε ανελλιπώς, εμείς επειδή έχουμε και λίγο πιο τεμπέλικα παιδάκια στο δικό μου, πάμε με ρυθμούς κότας κομματάκι ).

Συγκράτησα αρκετά πράγματα, όμως εξακολουθώ να έχω θέμα στην αποστήθιση.
Ρε συ εγώ αδυνατώ να καταλάβω πως με βοηθάει. Στην ουσία, η αποστήθιση είναι προσωπική υπόθεση. Η ιστορία πέρα των πηγών δηλαδή είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
Είχα καθηγητή διαμάντι φέτος και τα παιδιά της θεωρητικής δεν χρειάστηκαν φροντιστήριο σε ιστορία και αρχαία και έγραψαν και πολύ καλά αλλά του χρόνου θα φύγει και δεν θέλω να το ρισκάρω.
Μου έχει αφήσει σημειώσεις, ασκήσεις, υλικό γενικά αλλά φοβάμαι. Δεν θέλω να μην κάνω ιστορία στο φροντιστήριο και να μου τύχει κανένας άσχετος στο σχολείο και να ψάχνομαι. Από την άλλη όμως, το να μου εξηγεί κάποιος το μάθημα, από τη στιγμή που μετά θα πρέπει να το μάθω κατά λέξη μόνη μου, δεν μου φαίνεται και ΤΟΣΟ χρήσιμο.

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:50, 15-06-16:

Ρε συ εγώ αδυνατώ να καταλάβω πως με βοηθάει. Στην ουσία, η αποστήθιση είναι προσωπική υπόθεση. Η ιστορία πέρα των πηγών δηλαδή είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
Είχα καθηγητή διαμάντι φέτος και τα παιδιά της θεωρητικής δεν χρειάστηκαν φροντιστήριο σε ιστορία και αρχαία και έγραψαν και πολύ καλά αλλά του χρόνου θα φύγει και δεν θέλω να το ρισκάρω.
Μου έχει αφήσει σημειώσεις, ασκήσεις, υλικό γενικά αλλά φοβάμαι. Δεν θέλω να μην κάνω ιστορία στο φροντιστήριο και να μου τύχει κανένας άσχετος στο σχολείο και να ψάχνομαι. Από την άλλη όμως, το να μου εξηγεί κάποιος το μάθημα, από τη στιγμή που μετά θα πρέπει να το μάθω κατά λέξη μόνη μου, δεν μου φαίνεται και ΤΟΣΟ χρήσιμο.
Ναι, καταλαβαίνω απολύτως τι εννοείς. Στην ουσία, το νόημα του να κάνεις φροντιστήριο στην ιστορία πιστεύω πως βρίσκεται στις πηγές και τη νοοτροπία του μαθήματος (συχνές επαναλήψεις κτλ). Και εγώ στην αρχή το έβρισκα ανούσιο να κάνω φροντιστήριο ιστορία, προσωπικά.

Και εμείς είχαμε αρκετά καλή καθηγήτρια στην κατεύθυνση φέτος, δεν ήταν κουραστική και είχε τρομερή μεταδοτικότητα. Το γνωστό θα το καταλάβαινα και χωρίς φροντιστήριο πιστεύω. Και ενδέχεται να φύγει του χρόνου και εμάς, όμως θα έχουμε καλό καθηγητή στην ιστορία κατεύθυνσης, ο οποίος έχει επίσης τρομερή μεταδοτικότητα και είναι απίστευτα συμπαθής. Μας δίδασκε φέτος φιλοσοφία (και έκθεση σε άλλο τμήμα) και ομολογώ πως τον συμπάθησα και μου έδωσε κίνητρο να ασχοληθώ και με το μάθημα.

Τώρα όσον αφορά τις σημειώσεις και το υλικό, θα συμφωνήσω πως είναι χρήσιμα. Εμένα με βοηθούσε πολύ στις αρχές το να μου παραδίδει το μάθημα η καθηγήτρια, τώρα εντάξει, έχω μπει στο κλίμα και το παλεύω μόνη μου σιγά-σιγά.

shadow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 22:17, 15-06-16:

Ξερει κανενας σιγουρα τι ισχυει με τα συστηματα παλιο και νεο του χρονου;;Θα ισχυει για τους παλιους αποφοιτους η επιλογη του παλιου η οχι;
Παιρνω τηλ σε σχολειο και δεν ξερουν να μου πουν.Αλλα με τα λατινικα εχω θεμα γιατι δεν ξερω τι υλη να διαβασω!

happysoul

Φοιτητής

H happysoul έγραψε στις 22:56, 15-06-16:

νομίζω πως το παλιό εφαρμόζεται για τελευταία χρονιά φέτος

του χρόνου μόνο το νέο!

charistale

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη charistale
H charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H charistale έγραψε στις 22:21, 16-06-16:

Mπορείς να γραφτείς στα τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας, που είναι δωρεάν και γίνονται στα γυμνάσια ή λύκεια του δήμου σου.

Δανάη Ελίνα (Δανάη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Δανάη Ελίνα
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Δανάη Ελίνα στο κορμι μου σαν μπλουζακι έγραψε στις 08:54, 17-06-16:

ξερει κανεις ποτε βγαινουν οι υλες;

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 10:27, 17-06-16:

Εγώ πάντως, ιστορία δεν έκανα σε φροντιστήριο. Εάν έχεις καθηγητή που θα σου κάνει το μάθημα στο σχολείο παραστατικά, που θα σε βάλει μέσα στα γεγονότα (δόξα τω Θεώ, είχαμε μία ιστορικό πολύ καλή) και κρατάς σημαντικές σημειώσεις, έχεις και ένα βοήθημα για την Ιστορία (εγώ πήρα και με βοήθησε πολύ), δεν χρειάζεται φροντιστήριο. Γιατί τί παραπάνω θα σου προσφέρει; Βέβαια, αν ο/η ιστορικός στο σχολείο είναι λούφα... άστο.
Εγώ πάντως ιστορία, χωρίς φροντιστήριο, έγραψα 17,5. Α':Βαθμολογητής 91/100 και Β': 84/100 (Ανάθεμά σε Β!! )

Εάν βρεις τρόπο να αποστηθίζεις (εγώ βρήκα, αλλά επειδή δεν αποστηθίζω εύκολα, δυσκολευτηκα πολύ), εάν μάθεις να καταλαβαίνεις τί ζητά η άσκηση και να απαντάς μόνο σε αυτό, εάν γράφεις πηγές, δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Όμως, σε καμία περίπτωση, ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ!! Μέγα λάθος. Εγώ έτρεξα πολύ στο τέλος, γιατί την είχα παραμελήσει λίγο. Βάλε πρόγραμμα και μάθαινε ένα μάθημα την φορά. Μετά με τις επαναλήψεις θα μένουν εύκολα

Κρητικό πρόσεξε τις ημερομηνίες. Εκεί θα ξεχωρίσεις το τί ζητά. Ιδιαίτερα για το μάθημα με το Θέρισο, μόνο με τις ημερομηνίες ξεχωρίζεις το από που θα αρχίσεις και πού θα τελειώσεις. Για να πω την αλήθεια, μου φάνηκε πολύ εύκολο σαν κεφάλαιο όμως... Το πιο άθλιο ήταν το 1Β!!

Edit: Να προσθέσω κάτι, μιας και αναφέρθηκες σε αυτό. Μπορεί να θέλουν παπαγαλία, αλλά σε βοηθά το να καταλάβεις το γεγονός. Αλλιώς Πώς θα κάνεις πήγες; Επίσης, εάν καταλάβεις την χρονική σειρά των γεγονότων, μπορεί να σε βοηθήσει στην αποστήθιση. ;-)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimiou13 : 17-06-16 στις 14:01.

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 14:26, 17-06-16:

Σε ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη! Θα δείξει...
Παιδιά εμάς η μοναδική που έγραψε καλά ιστορία 19 παρακαλώ ήταν μια κοπέλα που έκανε μόνο ιστορία στο σχολείο! Sprachlos που λενε έχω μείνει!

George_2099

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη George_2099
Ο George_2099 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O George_2099 έγραψε στις 14:09, 19-06-16:

Μια χαρά θα τα πας!!!! Μην αγχώνεσαι, μία γνωστή μου δεν έκανε καθόλου φροντιστήρια και έγραψε πολύ καλά!!!!!!! Αν και νομίζω έκανε λίγο μαθηματικά στο τέλος. Οικονομίας και πληροφορικής ήταν μάλλον περνάει πληροφορική απθ!!!!!!!!!

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη the-stockbroker
Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O the-stockbroker έγραψε στις 18:26, 19-06-16:

Χαίρεται παιδιά.... άντε και καλή μας επιτυχία , ξεκινάει κάτι δύσκολο για εμάς. Μια δοκιμασία , στήριξη από τους αγαπημένους μας , διάβασμα πολύ και πάμε γερά να πετύχουμε τους στόχους μας.

Υ.Γ --> Θεωρητικές επιστήμες με πρώτο στόχο Νομικές , αλλιώς πολιτικές επιστήμες

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:48, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από the-stockbroker
Χαίρεται παιδιά.... άντε και καλή μας επιτυχία , ξεκινάει κάτι δύσκολο για εμάς. Μια δοκιμασία , στήριξη από τους αγαπημένους μας , διάβασμα πολύ και πάμε γερά να πετύχουμε τους στόχους μας.

Υ.Γ --> Θεωρητικές επιστήμες με πρώτο στόχο Νομικές , αλλιώς πολιτικές επιστήμες
Ένας θεωρητικός ρε παιδία αλλιώς θ μιλούσα μόνη μου με την Άλμα

konstantinab199

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 20:48, 19-06-16:

Εφοσόν εισαι σιγουρη για την επιλογη σου δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις φροντιστηριο στην ιστορία
Η γερμανικη φιλολογία αυτη τη στιγμη έχει..6.271 μορια ,αντε να παει στις βασεις του 14 που ειχε 12.000 μορια παραπανω δεν θα αναιβει
Φυσικα πρεπει να προσπαθουμε για ο,τι καλυτερο ανεξαρτητως της σχολης αλλά δεν νομιζω οτι ειναι ενα μαθημα που χρειαζεται φροντιστηριο ουτως ή αλλως.Αν εισαι οργανωμενη με ενα καλο βοηθημα με πηγες και ρωτας και τον καθηγητη σου στο σχολειο απορειες ολα καλα θα πανε.Εγω ιστορια πηγαινα φροντ για τη σιγουρια...δεν με βοηθουσε να μου εξηγουν το μαθημα.
Και εν τελει...ειναι λιγο μυθος αυτο με την παπαγαλια.Ξερω παρα πολλα παιδια που δεν τα γραψαν παπαγαλια και μια χαρα μπηκαν στις νομικες.Θελει απλα Πολυ μεγαλη κατανοηση.Εγω ημουνα (και ειμαι ) τερμα παπαγαλακι ομως εκει λογω τεραστιας κουρασης και αγχους τα γραψα με δικα μου λογια και στο τελος μια χαρα τα πηγα
Καλη σου επιτυχια ολοψυχα

nasos007

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nasos007
Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O nasos007 έγραψε στις 20:56, 19-06-16:

Για οποιον θελει 2ο πεδιο.
Ριξτε τρελο διαβασμα στα μαθηματικα που ειναι το μαθημα βαρυτητας (εγω εκανα 3 ωρες την βδομαδα ιδιαιτερα,αλλα και φροντιστηριο με 6 ωρες την βδομαδα ειναι το ιδιο αρκει να δουλευετε μονοι σας και να μην κοιτατε τους συμμαθητες σας).Ειναι πολυ σημαντικο να αποκτησετε εμπειρια οσον αφορα τις ασκησεις.Στο τελος δεν προκειται να μπει κατι που να μην το ξερετε,αλλα μπορει να σας διαφευγει.Με σκληρη δουλεια ομως σε ολο το ετος(μιλαω για τους επιμελεις μαθητες με βασεις απο την 1η λυκειου) και λιγη επαναληψη σωστη στο τελος μπορει καποιος να αριστευσει.Αρκει βεβαια στο τελος να μην ειναι αλαζονας και την πατησει απο υπερβολικη σιγουρια οπως εγω .Ενας δυνατος μαθητης στα μαθηματικα μπορει ανετα να τα καταφερει και στα υπολοιπα θετικα μαθηματα.

Οσον αφορα την εκθεση ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ.Φετος κριθηκαν ολα στην εκθεση,μπορει λοιπον και του χρονου....
Αυτα λοιπον,και φροντιστε να κανετε σωστη διατροφη ολη την χρονια και να περιορισετε τις εξοδους σημαντικα.
Μιλωντας παντοτε για αριστουχους θα τους προτεινα οτι το καλοκαιρι αυτο θα πρεπει να το ξεχασουν και να δουλεψουν τοσο σκληρα οσο και το φθινοπωρο που θα ακολουθησει...ειναι πολυ σημαντικο να εχει βγει η υλη Φεβρουαριο με μεσα μαρτιου για να ξεκινησουν μετα οι επαναληψεις
Το καλοκαιρι του 2017 πιστεψτε με θα ειναι το πιο τεμπελικο και ξεχωριστο της ζωης σας . Υπομονη ωστοσο ολα τα καλα αργουν να γινουν .Αυτα απο εμενα
ευχομαι σε ολους σας να τα καταφερετε!!

Και μια τελευταια συμβουλη: Δειτε την ολη την διαδικασια σαν παιχνιδι,συνηθειστε την και περιγελαστε τον μυθο ''Πανελληνιες'' Μετα απο λιγα χρονια θα τις κοροιδευετε και θα γελατε!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 22:14, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinab199
Εφοσόν εισαι σιγουρη για την επιλογη σου δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις φροντιστηριο στην ιστορία
Η γερμανικη φιλολογία αυτη τη στιγμη έχει..6.271 μορια ,αντε να παει στις βασεις του 14 που ειχε 12.000 μορια παραπανω δεν θα αναιβει
Φυσικα πρεπει να προσπαθουμε για ο,τι καλυτερο ανεξαρτητως της σχολης αλλά δεν νομιζω οτι ειναι ενα μαθημα που χρειαζεται φροντιστηριο ουτως ή αλλως.Αν εισαι οργανωμενη με ενα καλο βοηθημα με πηγες και ρωτας και τον καθηγητη σου στο σχολειο απορειες ολα καλα θα πανε.Εγω ιστορια πηγαινα φροντ για τη σιγουρια...δεν με βοηθουσε να μου εξηγουν το μαθημα.
Και εν τελει...ειναι λιγο μυθος αυτο με την παπαγαλια.Ξερω παρα πολλα παιδια που δεν τα γραψαν παπαγαλια και μια χαρα μπηκαν στις νομικες.Θελει απλα Πολυ μεγαλη κατανοηση.Εγω ημουνα (και ειμαι ) τερμα παπαγαλακι ομως εκει λογω τεραστιας κουρασης και αγχους τα γραψα με δικα μου λογια και στο τελος μια χαρα τα πηγα
Καλη σου επιτυχια ολοψυχα

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
Εσύ αν βλέπω καλά σπουδάζεις φιλολογία έτσι;
Την βάση της γερμανικής την ξέρω αλλά ακριβώς όπως είπες δεν θέλω να επαναπαυτώ εξ αιτίας αυτής. Στην γερμανική μπαίνεις άνετα ακόμα και αν δεν γράψεις καλά στα 4 μαθήματα της κατεύθυνσης και γράψεις ένα 18-19 στο ειδικό των γερμανικών ( το οποίο επίσης δουλεύω εδώ και 3 μέρες) . Από εκεί και πέρα δεν θέλω να μπω απλά στην φιλολογία. Θέλω να μπω με καλή σειρά στην φιλολογία. Όπως επίσης θεωρώ πως όλα τα μαθήματα που θα αναγκαστώ να διαβάσω φέτος θα με βοηθήσουν.
Η έκθεση γιατί πάνω από όλα.
Η ιστορία επίσης ( άσε που μου αρέσει τρελά)
Τα αρχαία με το λεξιλόγιο και την λογική τους...
Και τα γερμανικά εντάξει, προφανώς

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 22:39, 19-06-16:

Παιδιά καλή επιτυχία σε όλους σας προκαταβολικά!! Ξεκινήστε με όρεξη την προετοιμασία τώρα το καλοκαίρι - η αρχή είναι το ήμισυ του παντός- αλλά μην πέσετε και με τα μούτρα, να ξεκουραστείτε...σας το λέει άτομο που δεν έκανε θερινή προετοιμασία!!

κι εγώ πιστεύω ότι μπορείς και χωρίς φροντ στην ιστορία...το μόνο που ίσως σε δυσκολέψει είναι η μεθοδολογία απαντήσεων στις ερωτήσεις παραθεμάτων, αλλά ζήτα βοήθεια από τον καθηγητή στο σχολείο, ξέρεις να σου φέρει έξτρα ασκήσεις κλπ...εγώ το έκανα και με βοήθησε πολύ!!

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 22:47, 19-06-16:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
Εσύ αν βλέπω καλά σπουδάζεις φιλολογία έτσι;
Την βάση της γερμανικής την ξέρω αλλά ακριβώς όπως είπες δεν θέλω να επαναπαυτώ εξ αιτίας αυτής. Στην γερμανική μπαίνεις άνετα ακόμα και αν δεν γράψεις καλά στα 4 μαθήματα της κατεύθυνσης και γράψεις ένα 18-19 στο ειδικό των γερμανικών ( το οποίο επίσης δουλεύω εδώ και 3 μέρες) . Από εκεί και πέρα δεν θέλω να μπω απλά στην φιλολογία. Θέλω να μπω με καλή σειρά στην φιλολογία. Όπως επίσης θεωρώ πως όλα τα μαθήματα που θα αναγκαστώ να διαβάσω φέτος θα με βοηθήσουν.
Η έκθεση γιατί πάνω από όλα.
Η ιστορία επίσης ( άσε που μου αρέσει τρελά)
Τα αρχαία με το λεξιλόγιο και την λογική τους...
Και τα γερμανικά εντάξει, προφανώς
Ξέχασες τα Λατινικά. Φαντάζομαι εκείνα είναι το γελοίο μάθημα, έτσι;

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 09:59, 20-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
Παιδιά καλή επιτυχία σε όλους σας προκαταβολικά!! Ξεκινήστε με όρεξη την προετοιμασία τώρα το καλοκαίρι - η αρχή είναι το ήμισυ του παντός- αλλά μην πέσετε και με τα μούτρα, να ξεκουραστείτε...σας το λέει άτομο που δεν έκανε θερινή προετοιμασία!!

κι εγώ πιστεύω ότι μπορείς και χωρίς φροντ στην ιστορία...το μόνο που ίσως σε δυσκολέψει είναι η μεθοδολογία απαντήσεων στις ερωτήσεις παραθεμάτων, αλλά ζήτα βοήθεια από τον καθηγητή στο σχολείο, ξέρεις να σου φέρει έξτρα ασκήσεις κλπ...εγώ το έκανα και με βοήθησε πολύ!!
Σε ευχαριστώ πολύ!
Αρχική Δημοσίευση από dimiou13
Ξέχασες τα Λατινικά. Φαντάζομαι εκείνα είναι το γελοίο μάθημα, έτσι;
Α όχι. Δεν το σκέφτηκα έτσι. Απλά τα ξέχασα τελείως... Είναι το ευκολότερο από όλα αλλά όχι γελοίο. Θέλει τεράστια προσοχή. Ένα γράμμα να σου ξεφύγει τσουυυπ λάθος!

George_2099

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη George_2099
Ο George_2099 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O George_2099 έγραψε στις 12:35, 20-06-16:

Καλή επιτυχία παιδιά και καλή αρχή!!!!!!! μόνο ένας χρόνος έμεινε

Τυφών

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 217 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 12:58, 20-06-16:

Έφτασε λοιπόν και η δική μας σειρά, καλή επιτυχία σε όλους μας. Θα μπορούσε κάποιος ο οποίος έδωσε φέτος πανελλήνιες, από την δική του εμπειρία, να μας πει τι να προσέξουμε στα καλοκαιρινά μαθήματα;

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους