Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,796 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,254 μηνύματα σε 93,217 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[Πανελλήνιες 2017] Ποια σχολή στοχεύετε;

Ποιο πεδίο θα ανοίξετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 70)
Ανθρωπιστικών Σπουδών
17
24,29%
Θετικών & Τεχνολογικών Σπουδών
21
30,00%
Σπουδών Υγείας & Ζωής
17
24,29%
Παιδαγωγικών Σπουδών
7
10,00%
Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής
16
22,86%

Soleado Febrero ~

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 22:34, 11-06-16:

Αφού μπήκαμε στο κλίμα των Πανελληνίων σιγά-σιγά,ώρα να δούμε σε ποια σχολή στοχεύουμε όπως και ποια πεδία θα ανοίξουν οι περισσότεροι εδώ στο ischool.
Καλή επιτυχία σε όλους
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deankel (Κωνσταντινος Κ.)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη deankel
Ο Κωνσταντινος Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O deankel έγραψε στις 10:25, 12-06-16:

εγω θα ανοιξω μονο το 2ο πεδιο,στοχευω τη σχολη μηχανολογων μηχανικων στο μετσοβειο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panagiotis09 (Παναγιώτης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Panagiotis09
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Panagiotis09 έγραψε στις 10:40, 12-06-16:

Εγώ θα πάρω βιολογία κατεύθυνσης.Ειμαι λίγο αναποφασιστος καθώς μου αρέσουν πολλές σχολές.Μου είναι πιο εύκολο να πω σε ποια σχολή δεν θα ήθελα να ενταχθω πάρα να πω σε ποια θέλω.Καλη μας αρχή παιδιά #panellinies2017
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

happysoul

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη happysoul
H happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H happysoul έγραψε στις 11:31, 12-06-16:

Θα ανοίξω το 2ο πεδίο με στόχο μου το Πολυτεχνείο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 442 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 12:23, 12-06-16:

Στόχος μου είναι η Διοίκηση Επιχειρήσεων από το 5ο πεδίο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 13:05, 13-06-16:

1ο πεδίο μόνο.
Με ειδικό τα γερμανικά για την φιλολογία
Δεύτερη επιλογή αλλά εντάξει δενννν τόσο πολύ το Ιστορίας και Αρχαιολογίας ή το Ιστορίας στην Κέρκυρα!
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 16:22, 13-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
1ο πεδίο μόνο.
Με ειδικό τα γερμανικά για την φιλολογία
Δεύτερη επιλογή αλλά εντάξει δενννν τόσο πολύ το Ιστορίας και Αρχαιολογίας ή το Ιστορίας στην Κέρκυρα!
Πες μου πως θα πας και τρίτη Λυκείου τώρα για να πέσω από τα σύννεφα... :-P
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 16:47, 13-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από dimiou13
Πες μου πως θα πας και τρίτη Λυκείου τώρα για να πέσω από τα σύννεφα... :-P
προφανώς για να γράφω εδώ
Δεν έχω σκοπό να τρολλάρω κανέναν... Γ λυκείου θα παω ναι...
Τώρα μην κοιτάς... Η φιλολογία είναι άλλο πράγμα για εμένα... Αν κάτσεις και σκεφτείς πως φέτος με την καθηγήτριά μου βγάλαμε ένα βιβλίο διδακτικής, είναι δεδομένο ότι η φιλολογία είναι στόχος ζωής.
Ένα πράγμα... Αν δεν διδάξω θα σκάσω
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 17:12, 13-06-16:

Τώρα μην κοιτάς... Η φιλολογία είναι άλλο πράγμα για εμένα... Αν κάτσεις και σκεφτείς πως φέτος με την καθηγήτριά μου βγάλαμε ένα βιβλίο διδακτικής, είναι δεδομένο ότι η φιλολογία είναι στόχος ζωής.
Είμαι εδώ γύρω στα δύο χρόνια. Ποτέ, μα ποτέ, δεν νόμισα πως είσαι μικρότερή μου (το λέω με την καλή έννοια, μην παρεξηγηθούμε :-P). Τελικά, τα φαινόμενα απατούν :-).

Νομίζω ότι με την αγάπη και το μεράκι σου για την Γερμανική, θα είσαι πολύ καλή στο δυνάμει επάγγελμά σου.

Μετά και τον αιφνιδιασμό λοιπόν, σού εύχομαι κάθε επιτυχία, καθώς είναι πασιφανές ότι σου αρέσει να βοηθάς, να προσφέρεις :-)

Βαγγέλης
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 17:16, 13-06-16:

Είμαι εδώ γύρω στα δύο χρόνια. Ποτέ, μα ποτέ, δεν νόμισα πως είσαι μικρότερή μου (το λέω με την καλή έννοια, μην παρεξηγηθούμε :-P). Τελικά, τα φαινόμενα απατούν :-).

Νομίζω ότι με την αγάπη και το μεράκι σου για την Γερμανική, θα είσαι πολύ καλή στο δυνάμει επάγγελμά σου.

Μετά και τον αιφνιδιασμό λοιπόν, σού εύχομαι κάθε επιτυχία, καθώς είναι πασιφανές ότι σου αρέσει να βοηθάς, να προσφέρεις :-)

Βαγγέλης
Σε ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη
Δεν είσαι ο πρώτος! Πολλοί με έχουν περάσει για μεγαλύτερη
Εύχομαι από καρδιάς ότι καλύερο και σε εσένα!
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,392 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 17:18, 13-06-16:

Πόσο πολύ παίζει να το θες; Πραγματικά..Θα πω ότι εύχομαι να πετύχεις αν και δε χωρά αμφιβολία
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 17:27, 13-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Πόσο πολύ παίζει να το θες; Πραγματικά..Θα πω ότι εύχομαι να πετύχεις αν και δε χωρά αμφιβολία
Χίλια ευχαριστώ! Και μακάρι!
Το πόσο πολύ το θέλω είναι μεγάλη κουβέντα όπως και το πόσο χαρούμενη είμαι που επιτέλους τα σκαλοπάτια δεν είναι πολλά... Τουλάχιστον όχι τόσα πολλά όσο ήταν πριν χρόνια.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ougka pougka
H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε στις 22:08, 13-06-16:

Αυτό ακριβώς! Είσαι το πρώτο άτομο για το οποίο ελπίζω τόσο πολύ να περάσει εκεί που θέλει Και το γεγονός ότι δεν σου αρέσουν τ'αρχαία (αν θυμάμαι καλά) , αλλά αποφάσισες ν'αφοσιωθείς σε αυτά για να πετύχεις τον στόχο σου, μου φαίνεται αξιοθαύμαστο! Προσωπικά δε θα μπορούσα με τίποτα να διαβάζω επί ένα χρόνο αποκλειστικά κάτι που δε μου αρέσει
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 22:31, 13-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από ougka pougka
Αυτό ακριβώς! Είσαι το πρώτο άτομο για το οποίο ελπίζω τόσο πολύ να περάσει εκεί που θέλει Και το γεγονός ότι δεν σου αρέσουν τ'αρχαία (αν θυμάμαι καλά) , αλλά αποφάσισες ν'αφοσιωθείς σε αυτά για να πετύχεις τον στόχο σου, μου φαίνεται αξιοθαύμαστο! Προσωπικά δε θα μπορούσα με τίποτα να διαβάζω επί ένα χρόνο αποκλειστικά κάτι που δε μου αρέσει
Κορίτσι μου ευχαριστώ!
Να ξέρεις πως ο δρόμος δεν είναι πάντα εύκολος. Μερικές φορές ναι, έχεις επιλογές. Για την φιλολογία ήταν μονόδρομος.
Για να φτάσω εδώ που είμαι, πέρασα πολλές δυσκολίες με τα γερμανικά. Φαντάσου ότι κόντεψα να μείνω χωρίς καθηγήτρια 8 μήνες πριν το Β2!
Αν είναι να έρθει κάτι θα έρθει!
Τα αρχαία τα ανέχομαι. Κάλυψα όσα κενά μπορούσα στην α λυκείου χάρη σε μια καταπληκτική φιλόλογο που είχα... Φέτος έκανα και φροντιστήριο και βελτιώθηκα σημαντικά στο συντακτικό και το λεξιλόγιο! Η γραμματική παραμένει ακόμα ένα θεματάκι αλλα΄δεν είναι μεγάλο κακό.
Ελπίζω να τα αντέξω εναν χρόνο ακόμα!
Ξέρω πως είναι το ''μέσο'' για να πετύχω τον στόχο που ονειρεύομαι κάθε μέρα. Και ξέρεις ε; Κάθε μέρα που περνάει, εγώ είμαι όλο και πιο κοντά!
Όταν κάτι το αγαπάς, θυσιάζεις ότι χρειαστεί.
Έχω θυσιάσει χρόνο, φίλους, διάβασμα για τα γερμανικά... Ειδικά φέτος με 2 πτυχία!
Παρόλα αυτά, είναι γλυκιά η κούραση!
Εύχομαι καλή αρχή στο λύκειο όπως επίσης και να ακολουθήσεις ότι αγαπάς εσύ, μην ακούσεις κανέναν!
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Α' λυκείου

H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε στις 23:32, 13-06-16:

Κορίτσι μου ευχαριστώ!
Να ξέρεις πως ο δρόμος δεν είναι πάντα εύκολος. Μερικές φορές ναι, έχεις επιλογές. Για την φιλολογία ήταν μονόδρομος.
Για να φτάσω εδώ που είμαι, πέρασα πολλές δυσκολίες με τα γερμανικά. Φαντάσου ότι κόντεψα να μείνω χωρίς καθηγήτρια 8 μήνες πριν το Β2!
Αν είναι να έρθει κάτι θα έρθει!
Τα αρχαία τα ανέχομαι. Κάλυψα όσα κενά μπορούσα στην α λυκείου χάρη σε μια καταπληκτική φιλόλογο που είχα... Φέτος έκανα και φροντιστήριο και βελτιώθηκα σημαντικά στο συντακτικό και το λεξιλόγιο! Η γραμματική παραμένει ακόμα ένα θεματάκι αλλα΄δεν είναι μεγάλο κακό.
Ελπίζω να τα αντέξω εναν χρόνο ακόμα!
Ξέρω πως είναι το ''μέσο'' για να πετύχω τον στόχο που ονειρεύομαι κάθε μέρα. Και ξέρεις ε; Κάθε μέρα που περνάει, εγώ είμαι όλο και πιο κοντά!
Όταν κάτι το αγαπάς, θυσιάζεις ότι χρειαστεί.
Έχω θυσιάσει χρόνο, φίλους, διάβασμα για τα γερμανικά... Ειδικά φέτος με 2 πτυχία!
Παρόλα αυτά, είναι γλυκιά η κούραση!
Εύχομαι καλή αρχή στο λύκειο όπως επίσης και να ακολουθήσεις ότι αγαπάς εσύ, μην ακούσεις κανέναν!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ (δε ξέρεις πόσο έχω ενθουσιαστεί για το Λύκειο )!! Όσο για το τελευταίο,μην ανησυχείς, παραείμαι πεισματάρα
Παράθεση

Emilonop

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Emilonop
H Emilonop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

H Emilonop Δεν μπορώ να διαβάσω, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. έγραψε στις 23:57, 13-06-16:

Εγώ θα ανοίξω 2ο πεδίο και παρόλο που είμαι μπερδεμένη, μάλλον στοχεύω για χημικών μηχανικών
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rempelos96

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rempelos96
Ο rempelos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O rempelos96 έγραψε στις 09:22, 14-06-16:

Μαθηματικό Αθήνας
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,294 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 10:41, 14-06-16:

Καλη επιτυχια..........Με ψηλα το κεφαλι παντα οποιο και να ειναι το αποτελεσμα το ιουνιο
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris2799

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη chris2799
Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O chris2799 έγραψε στις 11:04, 14-06-16:

Στοχευω για πληροφορική ΑΠΘ
Παράθεση

GP369 (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη GP369
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

O GP369 έγραψε στις 17:10, 14-06-16:

Ο, Θεε! Αλήθεια; Και εγώ είμαι περίπου 2 χρόνια και πάντα σε έκανα κανονική καθηγήτρια ξέρω' γω... (χωρίς παρεξήγηση φυσικά, είσαι πολύ γλυκούλα! )...
Σου εύχομαι να το πετύχεις αν και αφού το αγαπάς τόσο δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταφέρεις! Be strong and show trust to yourself!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iordaki-s

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iordaki-s
Ο iordaki-s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O iordaki-s έγραψε στις 18:01, 14-06-16:

Στοχεύω Ιατρική ΑΠΘ αλλά το σκέφτομαι και για σχολές χημείας-βιολογίας
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Panagiotis09 έγραψε στις 20:54, 14-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από iordaki-s
Στοχεύω Ιατρική ΑΠΘ αλλά το σκέφτομαι και για σχολές χημείας-βιολογίας
Δηλαδή θα πάρεις και μαθηματικά κατεύθυνσης;
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 22:13, 14-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από GP369
Ο, Θεε! Αλήθεια; Και εγώ είμαι περίπου 2 χρόνια και πάντα σε έκανα κανονική καθηγήτρια ξέρω' γω... (χωρίς παρεξήγηση φυσικά, είσαι πολύ γλυκούλα! )...
Σου εύχομαι να το πετύχεις αν και αφού το αγαπάς τόσο δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταφέρεις! Be strong and show trust to yourself!
μπήκα στο στέκι α γυμνασίου και από τότε δεν με έχουν περάσει ποτέ για μαθήτρια το παίρνω ως θετικό φυσικά
Σε ευχαριστώ για τις ευχές!!
Καλή επιτυχία και σε εσένα! Και εσύ λύκειο μπαίνεις;;
Αντε στην τελική ευθεία!!
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:48, 15-06-16:

μπήκα στο στέκι α γυμνασίου και από τότε δεν με έχουν περάσει ποτέ για μαθήτρια το παίρνω ως θετικό φυσικά
Εγώ μπήκα στο ΣΤΕΚΙ στην Δευτέρα Πανεπιστημίου και με μπερδεύουν για πεντάχρονο
Παράθεση

Pierre Deligne

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pierre Deligne
Ο Pierre Deligne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 99 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Pierre Deligne έγραψε στις 11:51, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
[I] μπήκα στο στέκι α γυμνασίου και από τότε δεν με έχουν περάσει ποτέ για μαθήτρια...
Αρχική Δημοσίευση από GP369
Ο, Θεε! Αλήθεια; Και εγώ είμαι περίπου 2 χρόνια και πάντα σε έκανα κανονική καθηγήτρια ξέρω' γω (προς Deutsch Lover)...
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,764 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:05, 15-06-16:

μπήκα στο στέκι α γυμνασίου
Θεοί! Πέρασαν κιόλας τόσα χρόνια;! Του χρόνου τελειώνεις το Λύκειο...

Δευτέρα Πανεπιστημίου και με μπερδεύουν για πεντάχρονο
Μάλλον γι αυτό. ^

Κράτα το
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Α' λυκείου

H ougka pougka έγραψε στις 12:20, 15-06-16:

Ναι αλλά κατά βάθος σε αγαπάνε Τι θα κάναμε χωρίς τον Φόκο;;
Παράθεση

Δανάη Ελίνα (Δανάη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Δανάη Ελίνα
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Δανάη Ελίνα στο κορμι μου σαν μπλουζακι έγραψε στις 12:42, 15-06-16:

3ο πεδιο και ιατρικη.. dr House is everywhere
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,764 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:04, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Δανάη Ελίνα
3ο πεδιο και ιατρικη.. dr House is everywhere
Of course, Dr.House, Grey's Anatomy etc...πόσο κλισέ!
(Πλάκα κάνω. Και γω στα ίδια ήμουν. )
Παράθεση

iordaki-s

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο iordaki-s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O iordaki-s έγραψε στις 14:02, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis09
Δηλαδή θα πάρεις και μαθηματικά κατεύθυνσης;
Ναι για να ανοίξω το πεδίο. Απ'τη μια είναι δύσκολα σαν μάθημα αλλά θα τα πάρω και ότι γίνει
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Panagiotis09 έγραψε στις 14:54, 15-06-16:

Ναι για να ανοίξω το πεδίο. Απ'τη μια είναι δύσκολα σαν μάθημα αλλά θα τα πάρω και ότι γίνει
Από βδομάδα ξεκινάω κι εγώ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με τα μαθηματικά.Να ξεκινήσω τώρα το καλοκαίρι μαζί με την βιολογία για να δω πως είναι τα μαθήματα και που δυσκολεύομαι περισσότερο ή να μην ξεκινήσω καθόλου μαθηματικά. Παρεμπιπτόντως οι σχολές που με ενδιαφέρουν στο σύνολο βρίσκονται στο 3ο πεδίο πέρα από δυο-τρεις (κυριολεκτικά) που βρίσκονται στο 2ο.Εσυ τι προτείνεις να κάνω;Έχω αγχωθει το τελευταίο διάστημα και μου είναι δύσκολο να προσανατολιστω.
Παράθεση

GP369 (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη GP369
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

O GP369 έγραψε στις 15:05, 15-06-16:

Ναι πρώτη λυκείου από Σεπτέμβρη...
Δηλαδή έχουμε μόνο 2 χρόνια διαφορά;; δεν το πιστεύω!
Παράθεση

iordaki-s

Μαθητής Γ' λυκείου

O iordaki-s έγραψε στις 15:40, 15-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis09
Από βδομάδα ξεκινάω κι εγώ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με τα μαθηματικά.Να ξεκινήσω τώρα το καλοκαίρι μαζί με την βιολογία για να δω πως είναι τα μαθήματα και που δυσκολεύομαι περισσότερο ή να μην ξεκινήσω καθόλου μαθηματικά. Παρεμπιπτόντως οι σχολές που με ενδιαφέρουν στο σύνολο βρίσκονται στο 3ο πεδίο πέρα από δυο-τρεις (κυριολεκτικά) που βρίσκονται στο 2ο.Εσυ τι προτείνεις να κάνω;Έχω αγχωθει το τελευταίο διάστημα και μου είναι δύσκολο να προσανατολιστω.
Μπορείς δοκιμαστικά να κάνεις και μαθηματικά, όπως εγώ. Αν δεις οτι τα καταφέρνεις και δεν σου είναι επιπλέον βάρος συνεχίζεις αλλιώς παραμένεις στα υπόλοιπα. Επικεντρώσου στο τρίτο που σε ενδιαφέρει περισσότερο και ύστερα βλέπεις. Ποιες σχολές θέλεις από το δεύτερο;
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Panagiotis09 έγραψε στις 16:01, 15-06-16:

Μπορείς δοκιμαστικά να κάνεις και μαθηματικά, όπως εγώ. Αν δεις οτι τα καταφέρνεις και δεν σου είναι επιπλέον βάρος συνεχίζεις αλλιώς παραμένεις στα υπόλοιπα. Επικεντρώσου στο τρίτο που σε ενδιαφέρει περισσότερο και ύστερα βλέπεις. Ποιες σχολές θέλεις από το δεύτερο;
Χωρίς βέβαια να κόβω και φλέβες είναι οι εξής:
▪ Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών
◾ Μηχανολόγων Μηχανικών
▪ Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophie226
H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε στις 11:18, 19-06-16:

Εγω δινω 3η φορα( ω ναι;ρ) και θελω μαιευτικη
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 11:24, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από sophie226
Καλή επιτυχία και μπράβο! Θαυμάζω το κουράγιο σου!
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 12:06, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από sophie226
χαρά στο κουράγιο σου..δεν σαρέσει κανένα άλλο τμήμα;
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophie226
H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε στις 12:16, 19-06-16:

ευχαριστω επισης!!!
οχι μονο αυτο θελω
Παράθεση

jims

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jims
Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O jims έγραψε στις 12:45, 19-06-16:

Δίνω δεύτερη φορά και μοναδικός μου στόχος είναι η νομική.
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 13:06, 19-06-16:

Μάλλον κι εγώ θα δώσω δεύτερη φορά. Θέλω επίσης νομική, αλλά δεν ξέρω αν θα σπουδάσω εδώ ή Κύπρο ή Γερμανία (ή και Αυστρία). Το σκέφτομαι σοβαρά όμως για έξω...
Παράθεση

George_2099

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη George_2099
Ο George_2099 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O George_2099 έγραψε στις 13:49, 19-06-16:

Θα ανοίξω 2ο , 3ο πεδίο και στοχεύω πρώτα στην ιατρική και ως δεύτερη επιλογή στο χημικό ή σε κάποια πολυτεχνική σχολή
Παράθεση

kramer123

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kramer123
Ο kramer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O kramer123 έγραψε στις 14:51, 19-06-16:

Λεω για Λο.Χρη. ΟΠΑ
Αν και εχουμε καιρο ακομα....
Παράθεση

konstantinab199

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 239 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 15:46, 19-06-16:

Μάλλον κι εγώ θα δώσω δεύτερη φορά. Θέλω επίσης νομική, αλλά δεν ξέρω αν θα σπουδάσω εδώ ή Κύπρο ή Γερμανία (ή και Αυστρία). Το σκέφτομαι σοβαρά όμως για έξω...
αφου θες για εξω γιατι δεν προσπαθεις να πας κατευθειαν ;Αν εχεις εναν καλο βαθμο αρκει
Παράθεση

Hercret

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hercret
Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Hercret έγραψε στις 16:16, 19-06-16:

Θέλω να σας ευχήθω καλή υπομονή και μην ξεχνάτε να πολεμάτε για τους στόχους σας μέχρι τελικής πτώσης........ α και εννοείται καθόλου άγχος!! Καλή αρχή γενιά του '99 !!!!!!
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:52, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Hercret
Θέλω να σας ευχήθω καλή υπομονή και μην ξεχνάτε να πολεμάτε για τους στόχους σας μέχρι τελικής πτώσης........ α και εννοείται καθόλου άγχος!! Καλή αρχή γενιά του '99 !!!!!!
Ευχαριστούμε
Για Γερμανία, αν δεις και στην ιστοσελίδα της DAAD χρειάζεσαι πανελλήνιες με βαθμό >= 10.000
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 21:10, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinab199
αφου θες για εξω γιατι δεν προσπαθεις να πας κατευθειαν ;Αν εχεις εναν καλο βαθμο αρκει
Βεβαίως και θα ψάξω. Μάλιστα, στην Γερμανία οι "βάσεις" (μπορεί και να υπάρχουν σε κάποια πανεπιστήμια, μπορεί και όχι, ας πούμε στην Χαϊδελβέργη, που είναι το τοπ, δεν μπαίνει η Σάρα και η Μάρα...) είναι χαμηλότερες από ότι εδώ, δηλαδή και με 16 μπαίνεις...

Ευχαριστούμε

Για Γερμανία, αν δεις και στην ιστοσελίδα της DAAD χρειάζεσαι πανελλήνιες με βαθμό >= 10.000
Ξέρω, είχαμε και συζήτηση στο αντίστοιχο θέμα πέρσι. Μην μου θυμίζεις την DAAD και αρχίσω να σιχτιρίζω, μέρες περιμένω απάντηση... Να μην πω πως έχω καταμπερδευτεί, για το κάθε ξεχωριστό πανεπιστήμιο. 37 Πανεπιστήμια έχουν νομική, άντε να διαλέξεις, και άντε να βρεις το πού θα κάνεις αίτηση για κάθε πανεπιστήμιο και και και... Τέλος πάντων, μέχρι αύριο θα τελειώσω με μηχανογραφικά Ελλάδος και Κύπρου και μετά θα αρχίσουν τηλεφωνικές "οχλήσεις" σε Πρεσβεία και Προξενείο, και στην DAAD αν χρειαστεί. Μέχρι 15 Ιουλίου οι αιτήσεις για Γερμανία. Για Αυστρία είναι μέχρι Σεπτέμβριο, οπότε δεν βιάζομαι τόσο.
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 21:20, 19-06-16:

Ευχαριστούμε

MONO? Για ποιες σχολές;
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 21:40, 19-06-16:

MONO? Για ποιες σχολές;
Θεωρητικά για όλες, εκτός από εκείνες που έχουν ομοσπονδιακό numerus clausus. Σε αυτές κάνεις αίτηση σε μία κεντρική υπηρεσία. Αυτές είναι οι ιατρικές, οι κτηνιατρικές, οι φαρμακευτικές και οι οδοντιατρικές. Για τις υπόλοιπες, αναλόγως. Μπορεί απευθείας στα πανεπιστήμια ή μέσω μίας υπηρεσίας αντίστοιχης με το ucas του Η.Β., βέβαια, αν συμμετέχει και το πανεπιστήμιο σε αυτήν την υπηρεσία. Ένα μπέρδεμα δηλαδή...

Πάντως, απαιτούν άριστη γνώση της γλώσσας
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimiou13 : 19-06-16 στις 21:50.
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 21:47, 19-06-16:

Θεωρητικά για όλες, εκτός από εκείνες που έχουν ομοσπονδιακό numerus clausus. Σε αυτές κάνεις αίτηση σε μία κεντρική υπηρεσία. Αυτές είναι οι ιατρικές, οι κτηνιατρικές, οι φαρμακευτικές και οι οδοντιατρικές. Για τις υπόλοιπες, αναλόγως. Μπορεί απευθείας στα πανεπιστήμια ή μέσω μίας υπηρεσίας αντίστοιχης με το ucas του Η.Β., βέβαια, αν συμμετέχει και το πανεπιστήμιο σε αυτήν την υπηρεσία. Ένα μπέρδεμα δηλαδή...

Πάντως, απαιτούν άριστυη γνώση της γλώσσας
Εντάξει..προσγειώθηκα!
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 21:49, 19-06-16:

Εντάξει..προσγειώθηκα!
Δεν έχεις ιδέα από Γερμανικά δηλαδή;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους