Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,797 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,280 μηνύματα σε 93,217 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 805 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[Πανελλήνιες 2016] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Πόσα μόρια συγκεντρώσατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
0-5000
1
1,11%
5000-10.000
1
1,11%
10.000-12.000
4
4,44%
12.000-14.000
5
5,56%
14.000-16.000
12
13,33%
16.000-18.000
30
33,33%
18.000-20.000
37
41,11%

koszo98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη koszo98
Ο koszo98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O koszo98 έγραψε στις 20:43, 17-06-16:

Δεν νομιζω να υπαρχει τετοια δυνατοτητα από ότι λενε οι καθηγητες! Τα πραγματα εινια τελεσιδικα, οποιος καθηγητης δεν δικαιολογησε δικαια ( γιατι ότι και να μου πειτε ξερω ποσο εγραψα π.χ. στην βιολογια που είναι μαθημα αντικειμενικο) ας το κραταει για παντα μεσα του να τον βασανιζει! Η προσπαθεια μας εγινε και με το παραπανω! Υποθετω ότι δεν πρεπει να απογοητευτούμε και ας προχωρήσουμε! Αλλωστε κάθε εμποδιο για καλο Αν όχι ΣΣΑΣ κτηνιατρικο, απλο κτηνιατρικο γιατι όχι :/
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 20:48, 17-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από koszo98
Δεν νομιζω να υπαρχει τετοια δυνατοτητα από ότι λενε οι καθηγητες! Τα πραγματα εινια τελεσιδικα, οποιος καθηγητης δεν δικαιολογησε δικαια ( γιατι ότι και να μου πειτε ξερω ποσο εγραψα π.χ. στην βιολογια που είναι μαθημα αντικειμενικο) ας το κραταει για παντα μεσα του να τον βασανιζει! Η προσπαθεια μας εγινε και με το παραπανω! Υποθετω ότι δεν πρεπει να απογοητευτούμε και ας προχωρήσουμε! Αλλωστε κάθε εμποδιο για καλο Αν όχι ΣΣΑΣ κτηνιατρικο, απλο κτηνιατρικο γιατι όχι :/
Κι εγώ πρώτη φορά το βλέπω, γ'ι' αυτό ρωτώ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,363 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 21:45, 17-06-16:

Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους σας. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τον κόπο σας.
Όσο γι εσάς που δεν τα πήγατε όσο καλά στοχευατε μην απογοητευεστε, μπορεί τελικά να περάσετε στη σχολή που θέλετε, να ξαναδωσετε ή να περάσετε σε μια σχολή που αρχικά δεν είχατε σκεφτεί και τελικά να σας αρέσει. Το τελευταίο συνέβη σε εμένα, στοχευα βιολογικό πέρασα στο τμήμα ιατρικών εργαστηρίων (16η επιλογή) και μετά απο ένα χρόνο ομολογώ πως σαν σχολή μου αρέσει πάρα πάρα πολύ
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BeHappy34

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BeHappy34
H BeHappy34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H BeHappy34 έγραψε στις 22:53, 17-06-16:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ? Μπαίνω για να φτιάξω το μηχανογραφικό και ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ δεν μου λέει πουθενά τι να κάνω ??
Παράθεση

nasos007

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nasos007
Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O nasos007 έγραψε στις 23:05, 17-06-16:

Για οσα παιδια της τεχνολογικης (νεο συστημα) μπορουν να κανουν αυτην την δημοσκοπηση : http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=164911
Παράθεση

a(po)tyxia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη a(po)tyxia
Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O a(po)tyxia έγραψε στις 23:06, 17-06-16:

Δυστυχώς, προβλέπεται μεγάλο τρολλάρισμα στη δημοσκόπηση.Επίσης, το δείγμα των μαθητών του iSchool είναι το λιγότερο αντιπροσωπευτικό για όλες τις χρονιές των πανελλαδικών.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a(po)tyxia : 17-06-16 στις 23:14.
Παράθεση

nasos007

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O nasos007 έγραψε στις 23:09, 17-06-16:

Ελπιζω πως οχι..θα δειξει
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Thoba19
Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 23:25, 17-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Χωρίς προφορικά

ΓΒΠ: 14,80
Μόρια 2ο/4ο πεδίο: 13704
Μόρια 5ο πεδίο: 15705

Σκατούλες!
Ποιο τμημα θες ;
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:36, 17-06-16:

Στις δημοσκοπήσεις να βάζετε και επιλογή ''δεν είμαι υποψήφιος'' αλλιώς το τρολάρισμα είναι δικαιολογημένο αφού το σύστημα σε αναγκάζει να τρολάρεις προκειμένου να δεις τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης.

υ.σ. εγώ έβαλα ψήφο 19-20 για να δων την ψηφοφορία αλλά την αφαίρεσα μετά....
κάθε φοράπου θα μου έρχεται στο κεφάλο το κλούβιο να δω την ψηφοφορία αναγκαστικά θα βάζω μια ψευδής επιλογή.
Παράθεση

nasos007

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O nasos007 έγραψε στις 23:43, 17-06-16:

Σωστη παρατηρηση ευχαριστω!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nasos007 : 17-06-16 στις 23:50. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 912 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 23:45, 17-06-16:

Φετος πιστευω η βαθμολογηση ηταν για τα πανηγυρια. Ενας φιλος μου εκανε λαθος πολλαπλης στη βιολογια (αυτο με τη dolly) και πηρε 99%. Χημεια εκανε επισης πολλα λαθη, περιμενε 18 και τελικα πηρε 99%. Αντιθετα ενας αλλος φιλος μου που ειχε επισης ελεγξει ολα τα αποτελεσματα οταν εβγαινε, περιμενε 18.000 και του ηρθαν ανεξηγητα χαμηλοι βαθμοι και με τρομερες αποκλισεις (εκθεση ο ενας 90, ο αλλος 66, ο τριτος 80), φυσικη 15 μορια αποκλιση κλπ και τριτος βαθμολογητης παλι και εβγαλε 14.000. Και τα παιδια αυτα τα ξερω εκ των εσω. Ο δευτερος ηταν ολη τη χρονια καλυτερος απο τον πρωτο και σταθερος μαθητης. Τελικα ενω και οι 2 περιμενανε γυρω στις 18.000, ο πρωτος εβγαλε 19400+ εχοντας κανει απειρα λαθη, ενω ο δευτερος 13.600 διχως να γνωριζει τι εχει συμβει. Τα παιδια ειναι απο το ιδιο σχολειο. Τα γραπτα του σχολειου εκεινου γενικως ειχαν ακραια περιεργα αποτελεσματα, σε σχεση με αυτο που περιμεναν τα παιδια. Μου φαινεται τρελα περιεργο, ενω πιστευα πως το συστημα ειναι σχεδον απολυτα αδιαβλητο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πα.Κ (Παναγιώτης)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Πα.Κ
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Πα.Κ έγραψε στις 23:51, 17-06-16:

Ακούω παιδιά με 18.500 και 19.000 να κλαίγονται για τον εάν θα περάσουν στην Ιατρική ή στην Φαρμακευτική.. Γιατί όλοι είναι τόσο σίγουροι ότι οι βάσεις στις Ιατρικές θα ανέβουν κατακόρυφα; Εγώ έβγαλα 18.000 ( επιστήμες υγείας ) και απλά αισιοδοξώ! Χαρείτε το καλοκαίρι σας!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 00:01, 18-06-16:

Στην Ώθηση πάντως στα 312 άτομα, ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν 19.514 και μόλις 35 άτομα πάνω από 19.000. Η εικόνα αυτή υποδηλώνει ότι Ιατρική Αθηνων πάνω από 19.100 ακατόρθωτο. Επιβεβαιωνονται τα λεγόμενα μου και αναμένουμε οριακά πάνω από 19 την Ιατρική Αθηνών (ενδέχεται καΙ οριακά κατω, με συμπίεση των αριστούχων στην κλίμακα 18500-19000 που σημαίνει ότι γύρω στα 18500 (ίσως και 18600) θα είναι η τελευταία Ιατρική.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 18-06-16 στις 00:19.
Παράθεση

Faihh (Φαίη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Faihh
H Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H Faihh Be the change u want to see in the world έγραψε στις 00:08, 18-06-16:

Χρηστο μηπως θα μπορουσες να κανεις και μια εκτιμηση για τις φιλοσοφικες; Προσωπικα εβγαλα 15.721. Εχω ελπιδες για φπψ;
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 00:16, 18-06-16:

Για όλες τις ανθρωπιστικές σπουδές θα υπολογίσετε μια ελαφριά πτώση που σε κάποία τμήματα θα είναι αμελητεα (50-100 μορια) σε κάποια τμήματα θα είναι εμφανή (300-400 μορια).
Παράθεση

Faihh (Φαίη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H Faihh Be the change u want to see in the world έγραψε στις 00:19, 18-06-16:

Το φπψ Αθηνα περυσι ηταν 15.800 καπου εκει.. οποτε επειδη φιλολογια δεν πιανω στην Αθηνα ευελπιστω να μπω στο φπψ στη δευτερη μου επιλογη.. τι στο καλο δεν θα κατεβει 100 μορια..
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 00:22, 18-06-16:

Στο ΦΠΨ είσαι με το ένα ποδι μέσα.
Παράθεση

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nicknikolaras
Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Nicknikolaras έγραψε στις 00:25, 18-06-16:

Πιστεύεις χρήστο με 15.507 ειμαι μεσα για ημμυ η μμ σε βολο ξανθη κοζανη?
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,392 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 00:26, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Στις δημοσκοπήσεις να βάζετε και επιλογή ''δεν είμαι υποψήφιος'' αλλιώς το τρολάρισμα είναι δικαιολογημένο αφού το σύστημα σε αναγκάζει να τρολάρεις προκειμένου να δεις τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης.

υ.σ. εγώ έβαλα ψήφο 19-20 για να δων την ψηφοφορία αλλά την αφαίρεσα μετά....
κάθε φοράπου θα μου έρχεται στο κεφάλο το κλούβιο να δω την ψηφοφορία αναγκαστικά θα βάζω μια ψευδής επιλογή.
Μα πως; Αφού μπορείς να δεις τα αποτελέσματα και χωρίς να λάβεις μέρος στη δημοσκόπηση.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Faihh (Φαίη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Faihh Be the change u want to see in the world έγραψε στις 00:27, 18-06-16:

Τουλαχιστον αυτο.. αντε να δουμε!
Παράθεση

Thestral

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Thestral
H Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Thestral έγραψε στις 00:29, 18-06-16:

Στα παραϊατρικά πιστεύετε θα ανέβουν οι βάσεις; Σε σύγκριση με πέρσι για τη σχολη που θέλω στο 3ο πεδιο εχω 100 παραπάνω μόρια από τη βάση(αν και είδα ότι τις άλλες χρονιές οι βάσεις σε αυτή τη σχολή ήταν χαμηλότερες,πέρσι μόνο είχε ανέβει τόσο)
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sins
H Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 197 μηνύματα.

H Sins έγραψε στις 00:30, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Thestral
Στα παραϊατρικά πιστεύετε θα ανέβουν οι βάσεις; Σε σύγκριση με πέρσι για τη σχολη που θέλω στο 3ο πεδιο εχω 100 παραπάνω μόρια από τη βάση(αν και είδα ότι τις άλλες χρονιές οι βάσεις σε αυτή τη σχολή ήταν χαμηλότερες,πέρσι μόνο είχε ανέβει τόσο)
ποιά σχολή θες?
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 00:30, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Faihh
Τουλαχιστον αυτο.. αντε να δουμε!
Τις φιλολογίες σε άλλες πόλεις τις έχεις αποκλείσει; Ενδιαφέρεσαι μόνο για Αθήνα;
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 00:41, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Μα πως; Αφού μπορείς να δεις τα αποτελέσματα και χωρίς να λάβεις μέρος στη δημοσκόπηση.
Ναι σωστά δεν το ειχασυνειδητοποιήσει
Παράθεση

ALMA1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ALMA1
Ο ALMA1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ALMA1 έγραψε στις 00:44, 18-06-16:

Καταρχάς παιδία καλώς σας βρήκα!Εγραψα 17800 στο 5ο πεδίο.Έχω πιθανότητα για ΔΕΤ στην ασσοε ή καλύτερα να κλάψω?
Παράθεση

petmak97

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη petmak97
Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 204 μηνύματα.

O petmak97 έγραψε στις 00:46, 18-06-16:

Στην Ώθηση πάντως στα 312 άτομα, ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν 19.514 και μόλις 35 άτομα πάνω από 19.000. Η εικόνα αυτή υποδηλώνει ότι Ιατρική Αθηνων πάνω από 19.100 ακατόρθωτο. Επιβεβαιωνονται τα λεγόμενα μου και αναμένουμε οριακά πάνω από 19 την Ιατρική Αθηνών (ενδέχεται καΙ οριακά κατω, με συμπίεση των αριστούχων στην κλίμακα 18500-19000 που σημαίνει ότι γύρω στα 18500 (ίσως και 18600) θα είναι η τελευταία Ιατρική.
Άρα οδοντιατρικές?
Παράθεση

nikos1337

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikos1337
Ο nikos1337 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O nikos1337 έγραψε στις 01:42, 18-06-16:

παιδια με 19004 μορια στο 3ο πεδιο στο παλαιο συστημα εχω καμια ελπιδα για Ιατρικη ΕΚΠΑ?
Παράθεση

ian vas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ian vas
Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O ian vas έγραψε στις 08:29, 18-06-16:

επισης πιστευω πως τα στατιστικα δεν δειχνουν τελικα και πολλα... ενας γνωστος μου πηρε βιολογια 19.3 και τον εκαψε η εκθεση 12....
Παράθεση

George_HPFR

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη George_HPFR
Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O George_HPFR έγραψε στις 10:01, 18-06-16:

Καλημέρα παιδιά! Μπορεί κάποιος ή κάποια να μου εξηγήσει τη διαδικασία της αναβαθμολόγησης και πόσο κοστίζει; Στέλνονται στην ίδια πόλη όπου βαθμολογήθηκαν; Δεν εννοώ όταν υπάρχει απόκλιση μεταξύ των 2 βαθμολογητών και μπαίνει 3ος,αλλά όταν εμείς επιλέγουμε να στείλουμε ένα (ή παραπάνω) γραπτό για αναβαθμολόγηση.Θεωρώ πως αδικήθηκα στην Έκθεση και ήλπιζα να γράψω τουλάχιστον 4-5 βαθμούς παραπάνω!
Παράθεση

Faihh (Φαίη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Faihh Be the change u want to see in the world έγραψε στις 10:20, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Τις φιλολογίες σε άλλες πόλεις τις έχεις αποκλείσει; Ενδιαφέρεσαι μόνο για Αθήνα;
Δυστυχως θελω Αθηνα λογω διαφορων παραγοντων.. γιατι το ξερω οτι εχω πολλες πιθανοτητες να μπω σε τμημα φιλολογιας σε αλλες πολεις ποσο μαλλον στο φπψ. Θα βαλω κι αλλες πολεις απλα θα παω με βαρια καρδια... Προς το παρον θα ψαξω κι αλλες χαμηλοβαθμες σχολες εδω Αθηνα π.χ στη Παντειο που τη πιανω και αν με ενδιαφερει κατι θα το βαλω κι αυτο
Παράθεση

mariaslmr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariaslmr
H mariaslmr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H mariaslmr Νεράιδες δεν υπάρχουν μόνο στα παραμύθια έγραψε στις 10:32, 18-06-16:

καλή επιτυχία σε όλους !!
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 11:10, 18-06-16:

Δεν είχες πει ότι δεν μπορείς να βγάλεις εκτίμηση, λόγω της μη ανακοίνωσης της κλιμάκωσης; Είχες πει ότι όποιος προβεί σε εκτίμηση έχει θράσος κτλ. Σίγουρα είναι ένα δείγμα το ischool, αλλά όχι και τόσο καλό αν θυμηθούμε παλιότερα τρολλς, κά. Έχει αλλάξει κάτι;
Παράθεση

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 501 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 11:11, 18-06-16:

Παιδιά έχω βγάλει 18150 πώς με βλέπετε για Βιολογικό ΑΠΘ; έδωσα 3η φορά, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 11:12, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από George_HPFR
Καλημέρα παιδιά! Μπορεί κάποιος ή κάποια να μου εξηγήσει τη διαδικασία της αναβαθμολόγησης και πόσο κοστίζει; Στέλνονται στην ίδια πόλη όπου βαθμολογήθηκαν; Δεν εννοώ όταν υπάρχει απόκλιση μεταξύ των 2 βαθμολογητών και μπαίνει 3ος,αλλά όταν εμείς επιλέγουμε να στείλουμε ένα (ή παραπάνω) γραπτό για αναβαθμολόγηση.Θεωρώ πως αδικήθηκα στην Έκθεση και ήλπιζα να γράψω τουλάχιστον 4-5 βαθμούς παραπάνω!
Δεν υφίσταται αναβαθμολόγηση.
Το μόνο που γίνεται είναι να δεις το γραπτό σου πληρώνοντας ένα παράβολο, νομίζω 50€.
Παράθεση

George_HPFR

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη George_HPFR
Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O George_HPFR έγραψε στις 11:25, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Δεν υφίσταται αναβαθμολόγηση.
Το μόνο που γίνεται είναι να δεις το γραπτό σου πληρώνοντας ένα παράβολο, νομίζω 50€.
Α μάλιστα..σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Παράθεση

alanakos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη alanakos
Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O alanakos έγραψε στις 11:38, 18-06-16:

[QUOTE=Θάλεια;4266331]Δεν είχες πει ότι δεν μπορείς να βγάλεις εκτίμηση, λόγω της μη ανακοίνωσης της κλιμάκωσης; Είχες πει ότι όποιος προβεί σε εκτίμηση έχει θράσος κτλ. Σίγουρα είναι ένα δείγμα το ischool, αλλά όχι και τόσο καλό αν θυμηθούμε παλιότερα τρολλς, κά. Έχει αλλάξει κάτι;

εχουν βγει στατιστικα για καθε μαθημα οποτε μπορεις να καταλαβεις περιπου πως θα ειναι η κλιμακωση απλα με καποια αποκλιση επισης αν δεις 5 σχολεια και δεις πως γραφουν τα παιδια που πηγαιναν για υψηλες σχολες μπορεις να βγαλεις αρκετα συμπερσματα
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 773 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 12:17, 18-06-16:

Παιδιά,έχει επιχειρήσει κανείς να ζητήσει να δει το απόκομμα του τετραδιου με την αναλυτική βαθμολογία;
Γενικά επιτρέπεται να το δει ένας μαθητής;
Παράθεση

μιχαηλ1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μιχαηλ1
Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O μιχαηλ1 έγραψε στις 12:19, 18-06-16:

φαιη μην στεναχωριεσαι, δεν αξιζει,οτι εγινε εγινε,τωρα φροντισε να περασεις καλα!
Παράθεση

Ευλιγιστούλης

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ευλιγιστούλης
Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O Ευλιγιστούλης έγραψε στις 12:39, 18-06-16:

με 17157 υπαρχει πιθανοτητα για ψυχολογια παντειο χρηστο? περυσι ειχε 17478
Παράθεση

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη _BetterFly_
H _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H _BetterFly_ Bonjour..! έγραψε στις 15:53, 18-06-16:

Καλησπέρα! Ορίστε και οι δικοί μου βαθμοί

Αρχαία: 15,1
Ιστορία: 19,2
Έκθεση : 15,5
Λατινικά: 19,9
Βιολογία Γενικής : 19,4

ΣΥΝΟΛΟ: 1ο = 17247
3ο = 16206

Περνάω Φιλολογία ΑΠΘ ή έστω Αγγλική Φιλολογία με Αγγλικα γύρω στο 17?
Παράθεση

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ofoumarikaponos
H ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ofoumarikaponos ο e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες έγραψε στις 18:59, 18-06-16:

Γεια σας παιδιά! Η αδερφή μου έδωσε φέτος πανελλήνιες και συγκέντρωσε 17997 μόρια στο πεδίο με τα ιατρικά (3ο το λενε ακόμα νομίζω??). Υπάρχει περίπτωση να πιάνει κτηνιατρική, φαρμακευτική ή οδοντιατρική?? Γενικά θεωρώ ότι οι βάσεις θα είναι περίπου σαν τις περσινές, με μικρή άνοδο, γτ ναι μεν τα θέματα τους ήταν σχετικά εύκολα, αλλά δεν έχουν το προφορικο βαθμό να τους βοηθα και επισης εκαψε κόσμο η εκθεση που μετραει 20%. Η αερφή μου έγραψε 15 έκθεση και την έριξε πολύ...
Παράθεση

nasos007

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O nasos007 έγραψε στις 19:09, 18-06-16:

Ευτυχως καλα νομιζα...
Παράθεση

TombRaiderLover

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη TombRaiderLover
Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O TombRaiderLover έγραψε στις 19:26, 18-06-16:

http://#####.gr/Comments.aspx?qId=88370
Παιδιά τι πιστεύετε για αυτό; Δεν ξέρω τι να πιστέψω! (Κάτι ανάλογο έγινε και στην πόλη μου με ξεκάθαρη σφαγή. Μόνο ένα λύκειο τη γλίτωσε γενικευμένα, με υψηλότατους βαθμούς!). Καταλαβαίνω πως πρέπει να δεχόμαστε την αποτυχία μας αλλά αυτό εδώ με υποψιάζει αρκετά...
Παράθεση

aristotelis10

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aristotelis10
Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Δασολογίας & Φυσικού Περιβάλλοντος (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O aristotelis10 έγραψε στις 19:33, 18-06-16:

Δυστηχως επεσα αρκετα εξω στις προβλεψεις και εβγαλα 13.000 μορια με το παλιο συστημα.Πιστευετε οι βασεις με το παλιο να αναιβουνε πανω απο 1000 μορια;;;Ειμαι 1200 μορια πανω απο δασολογια απθ που με ενδιαφερει και -200 απο γεωλογια απθ
Παράθεση

frosoas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη frosoas
H frosoas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H frosoas έγραψε στις 19:33, 18-06-16:

Αρχαια: 17,8
Ιστορια: 18.8
Λατινικα: 19.9
Εκθεση: 17.1
18350
λετε περναω ψυχολογια απθ;
Παράθεση

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 501 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 19:33, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από TombRaiderLover
Παιδιά τι πιστεύετε για αυτό; Δεν ξέρω τι να πιστέψω! (Κάτι ανάλογο έγινε και στην πόλη μου με ξεκάθαρη σφαγή. Μόνο ένα λύκειο τη γλίτωσε γενικευμένα, με υψηλότατους βαθμούς!). Καταλαβαίνω πως πρέπει να δεχόμαστε την αποτυχία μας αλλά αυτό εδώ με υποψιάζει αρκετά...
φέτος η έκθεση ήταν δύσκολη και με κακές διατυπώσεις. αυτά τα σχόλια περί εύκολων θεμάτων και "σαμποταζ" είναι για εσωτερική "φροντηστηριακή" κατανάλωση. Απλά, υποθέτω, κάποια παιδιά, επειδή τους φάνηκε κατανοητό το θέμα, υπερεκτίμησαν τις, ήδη υποκειμενικές απ' τη φύση του μαθήματος, επιδόσεις τους.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:10, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Δεν είχες πει ότι δεν μπορείς να βγάλεις εκτίμηση, λόγω της μη ανακοίνωσης της κλιμάκωσης; Είχες πει ότι όποιος προβεί σε εκτίμηση έχει θράσος κτλ. Σίγουρα είναι ένα δείγμα το ischool, αλλά όχι και τόσο καλό αν θυμηθούμε παλιότερα τρολλς, κά. Έχει αλλάξει κάτι;
1) Έχω πάρει δειγματοληψια από όλα τα 6 σχολεία της περιοχής μου
2) Έχουμε τις βαθμολογίες στο κάθε μάθημα
3) Το φροντιστήριο Ώθηση είναι το πιο επιτυχημένο φροντιστήριο και οι επιδόσεις των μαθητών Επιβεβαιωνουν τα λεγόμενα μου που όπως έχω πει είναι περισσότερο βάσει διαίσθησης μετά τα χρόνια αναλύσεων.

Σαφώς και έχουν θράσος όσοι κάνουν ειδικές εκτιμήσεις. Η Ιατρική είναι η πιο safe επειδή είναι η αφρόκρεμα της θετικής και ξέρεις πάνω κάτω πόσο γράφουν. Γενικές τάσεις ασφαλώς παρατηρουνται αλλά μέχρι εκεί.

Κάποιοι με μια ανάγνωση του 5λεπτου έλεγαν περί 19,5 της Ιατρικής. Εκτιμώ τον οποιοδήποτε έχει χάσει ώρες πάνω στη σύγκριση και το ψάξιμο σε ένα παζλ με χαμένα κομμάτια.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι η έκρηξη σου και η συμπεριφορά σου. Την Χρόνια μας το 2011 γιατί σε θυμάμαι ότι περασες στους 10 τελευταίους με χαμηλα για τα τότε περσινά δεδομένα αν θυμάμαι καλά γύρω στο 14. Ήμουν ο πρώτος και ο μόνος που μιλούσε για θεαματικές πτώσεις 500 μορίων στα κεντρικα πολυτεχνεία , 300+ μορια στις Ιατρικές και ως και 2000 μορια στα περιφερειακά τμήματα και όλοι εμφάνιζαν ελαφρά κάθοδο.

Είμαι ένας άνθρωπος που έχω δαπανήσει άπειρες ώρες με μελέτη δεδομένων, που έχω βρει τρόπους και τις γνώσεις για να προβαίνω σε ορθή στατιστική συμπερασματολογια με φυσικά την πιθανότητα να βγω εκτός ( αφού δεν υπάρχουν όλα τα δεδομένα που χρειαζονται).

Αυτά.
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 20:43, 18-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από ofoumarikaponos
Γεια σας παιδιά! Η αδερφή μου έδωσε φέτος πανελλήνιες και συγκέντρωσε 17997 μόρια στο πεδίο με τα ιατρικά (3ο το λενε ακόμα νομίζω??). Υπάρχει περίπτωση να πιάνει κτηνιατρική, φαρμακευτική ή οδοντιατρική?? Γενικά θεωρώ ότι οι βάσεις θα είναι περίπου σαν τις περσινές, με μικρή άνοδο, γτ ναι μεν τα θέματα τους ήταν σχετικά εύκολα, αλλά δεν έχουν το προφορικο βαθμό να τους βοηθα και επισης εκαψε κόσμο η εκθεση που μετραει 20%. Η αερφή μου έγραψε 15 έκθεση και την έριξε πολύ...
Αν όπως λες υπάρξει μικρή άνοδος, τότε λογικά περνάει κτηνιατρική και ίσως φαρμακευτική. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.
Παράθεση

alanakos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη alanakos
Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O alanakos έγραψε στις 22:01, 18-06-16:

http://www.ipaideia.gr/vaseis-2016-e...statistika.htm
Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 04:03, 19-06-16:

Τι είναι αυτο; Δε το ανοίγει...

Τι είναι αυτό; Δε το ανοίγει...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    eya95, Guru5ουΠεδίου, maniamanitsa, stefaniat

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους