Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,944 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,557 μηνύματα σε 95,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 483 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ειδικό μάθημα: [18/6/2016] Αγγλικά

aye

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 566 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:34, 18-06-16:

Έδωσε κανείς άλλος Αγγλικά ως ειδικό μάθημα;
Γιατί δεν έχει δημιουργηθεί thread;

Σημείωση συντονιστή
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν στις Επαναληπτικές Εξετάσεις, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Θέματα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 18-06-16 στις 15:11. Αιτία: προσθήκη σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Arsyn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Arsyn
H Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Arsyn έγραψε στις 13:49, 18-06-16:

έδωσα εγώ και δεν ξέρω γιατί δεν έχει δημιουργηθεί! πως τα πήγες; απαντήσεις υπάρχουν;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 566 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 14:00, 18-06-16:

Δεν βρήκα απαντήσεις online. Εύκολα μου φάνηκαν. Λίγο "περίεργο" το κείμενο βέβαια αλλά δεν είχα κάποια δυσκολία. Το θέμα της έκθεσης αναπάντεχα καλό. Φοβάμαι μόνο οτι έχω βγει εκτός ορίου λέξεων Εσύ πως τα πήγες;
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 14:14, 18-06-16:

Απαντήσεις
https://drive.google.com/file/d/0Bxp...w?pref=2&pli=1
Παράθεση

Arsyn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Arsyn
H Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Arsyn έγραψε στις 14:50, 18-06-16:

Ευχαριστούμε για τις απαντήσεις!

Τα πήγα καλύτερα από ότι περίμενα (δεδομένου ότι δεν είχα προετοιμαστεί καθόλου).
Μου άρεσε το θέμα αλλά τα μπέρδεψε λίγο στο β ερώτημα βέβαια και δεν διαφώνησα ακριβώς. Σοκαρίστηκα επίσης από το πόσα λίγα άτομα από την παρέα μου ήξεραν Μαλάλα :Ο
Παράθεση

aye

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 15:21, 18-06-16:

Ισχύει αυτό το τελευταίο. Νόμιζα κι εγώ πως ήταν πολύ γνωστή, μάλλον όχι όμως και στην Ελλάδα.

Έκανα ένα λάθος στη Γ ερώτηση του κειμένου, δεν κατάλαβα πως έπρεπε να διαλέξουμε ένα από τα δύο και υποστήριξα πως μπορεί να δημοσιευτεί και σε εφημερίδα και σε επιστημονικό journal. Το αιτιολόγησα βέβαια, λέτε να μην μου το πάρουν τελείως λάθος;
Παράθεση

μιχαηλ1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μιχαηλ1
Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O μιχαηλ1 έγραψε στις 18:06, 19-06-16:

αν το εχεις αιτιολογησει πιστευω πως οχι

εγω εβαλα επιστημονικο αρθρο επειδη καταληγει σε ενα συγκεκριμενο συμπερασμα(αποδεικνυει δλδ κατι)γιατι τα αρθα στις κανονικες εφημεριδες μιλαν για γεγονοτα της επικαιροτητας συνηθως(ανεπαρκες,αλλα κλαιν ενα 13-14 θελω για δημοσιογραφια απθ)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μιχαηλ1 : 19-06-16 στις 18:06. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους