Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,777 εγγεγραμμένα μέλη και 3,053,659 μηνύματα σε 93,184 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 847 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 15:00, 13-07-16:

Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΠΙΘΑΝΩΝ ΒΑΣΕΩΝ 2016-ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΤΣΗΣ.pdf (538,5 KB, 9057 αναγνώσεις)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 13-07-16 στις 15:04.
29 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 495 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 15:09, 13-07-16:

Ξεκινάω διάβασμα

Φίλε μου Chris, έχω 18145. Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσει η βάση του βιολογικού ΑΠΘ Αυτη τη τιμή;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stickerbush : 13-07-16 στις 15:09. Αιτία: AutoMerge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 15:14, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Ξεκινάω διάβασμα

Φίλε μου Chris, έχω 18145. Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσει η βάση του βιολογικού ΑΠΘ Αυτη τη τιμή;
Έχω κάνει την εκτίμηση και θεωρώ ότι το τμήμα αυτό θα έχει κεντρική τιμή τα 18.080 μόρια +- 50 μόρια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Stickerbush

Φοιτητής

Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 495 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 15:22, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Έχω κάνει την εκτίμηση και θεωρώ ότι το τμήμα αυτό θα έχει κεντρική τιμή τα 18.080 μόρια +- 50 μόρια.
Να σαι καλά φίλε μου, και μπράβο που αποφάσισες να υπογράψεις την εκτίμηση. Αν έχω καταλάβει καλά, επειδή υπάρχει πολύ μεγάλη συσσώρευση σε αυτές τις βαθμολογίες, η διαφορά 20-30 μορίων είναι σημαντικότερη από ότι φαίνεται, και άρα δυσκολότερα ανατρέψιμη (?)

DMARO

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DMARO
H DMARO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H DMARO έγραψε στις 15:26, 13-07-16:

Με 17052 δεν έχω ελπιδα για Νοσηλευτική ΕΚΠΑ???

ΓιωργοςM

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΓιωργοςM
Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος --- . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O ΓιωργοςM έγραψε στις 15:30, 13-07-16:

Οικονομικο ΣΣΑΣ 18700 το λιγότερο.Έζησα να το δω και αυτο

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 15:34, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΓιωργοςM
Οικονομικο ΣΣΑΣ 18700 το λιγότερο.Έζησα να το δω και αυτο
Προφανώς, δεν γνωρίζεις τις βάσεις του Οικονομικου ΣΣΑΣ.

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,489 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 15:34, 13-07-16:

Καλή ξεκούραση Χρήστο! Congratulations on a job weel done!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 15:36, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από DMARO
Με 17052 δεν έχω ελπιδα για Νοσηλευτική ΕΚΠΑ???
Βάσει των στατιστικών που βλέπω είναι πάρα πολύ δύσκολο να ανέβει μόνο στο 17. Καλή επιτυχία όπως και να έχει.

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Καλή ξεκούραση Χρήστο! Congratulations on a job weel done!
Σε ευχαριστώ Λένω μου! Την είδες την ανάλυση?

Mar98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mar98
H Mar98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Mar98 έγραψε στις 15:36, 13-07-16:

Ευχαριστούμε πάρα μα πάρα πολύ !!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

vaggelisst

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vaggelisst
Ο vaggelisst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O vaggelisst έγραψε στις 15:40, 13-07-16:

Πολύ καλή δουλειά συγχαρητήρια.Δουλειά προσεγμένη και με στοιχεία.Με 16.983 είμαι μέσα ΗΜΤΥ Πάτρα;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 15:42, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelisst
Πολύ καλή δουλειά συγχαρητήρια.Δουλειά προσεγμένη και με στοιχεία.Με 16.983 είμαι μέσα ΗΜΤΥ Πάτρα;
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
Απλά, έχω κάνει τις εκτιμήσεις μου και νομίζω μπορείς να καταλάβεις κατά πόσο είσαι μέσα η έξω

Φιλικά,
Χρήστος

billy7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billy7
Ο billy7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O billy7 έγραψε στις 15:48, 13-07-16:

Ευχαριστούμε παρά πολύ Chris πραγματικά συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου,την τελείωσες σε χρόνο ρεκόρ.Οσον αφορά εμένα θεωρώ με 18.272 μάλλον δεδομένη την νομικη εκπα,αφού το κέντρο εκτίμησης σου ειναι στα 18.125..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,489 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 15:49, 13-07-16:

Σε ευχαριστώ Λένω μου! Την είδες την ανάλυση?
Ασφαλώς και την είδα και χάρηκα πάρα πολύ. Πρώτα επειδή εξηγείς το σκεπτικό σου και έτσι τεκμηριώνεις τις εκτιμήσεις σου και μετά επειδή την υπόγραψες.΄Ετσι κάνουν οι κύριοι με το Κ κεφαλαίο αφήνοντας τους μέτριους και τους μικρόψυχους πίσω τους. Μπορεί να μην ενδιαφέρομαι προσωπικά αλλά σε φίλους και γνωστούς θα μεταφέρω τις εκτιμήσεις σου αναφέροντας οπωσδήποτε και το όνομά σου!

nasos007

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nasos007
Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O nasos007 έγραψε στις 15:53, 13-07-16:

Συγχαρητηρια για την δουλεια και το θαρρος (δεδομενου των απειλων που ανεφερες) να την ανεβασεις με την υπογραφη σου!

μπακα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μπακα
H μπακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H μπακα κ έγραψε στις 15:56, 13-07-16:

Συγχαρητήρια. Δίνετε μια σαφή εικόνα της εκτίμησης με σχόλια και υπογραφή. Μπράβο σας.

Hercret

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hercret
Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Hercret έγραψε στις 15:56, 13-07-16:

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ Chris. Πραγματικά σου αξίζουν χίλια μπράβο!!

petmak97

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη petmak97
Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 204 μηνύματα.

O petmak97 έγραψε στις 16:03, 13-07-16:

chris,
Συγχαρητηρια και ευχαριστουμε για ολα
Να ρωτησω...αρα εμενα με βλεπεις πιο πιθανα φαρμακευτικη πατρας ή κτηνιατρικη θεσσ...18249 εβγαλα...
Σε ευχαριστω

speakeasy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη speakeasy
H speakeasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H speakeasy έγραψε στις 16:06, 13-07-16:

Συγχαρητήρια για τη δουλειά σου ...... μια διευκρίνηση στο παλιο . θεωρεις οτι οι πρώτοι εικοσι στο 3 πεδιο εχουν δηλωση ολοι ιατρικη?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:09, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από speakeasy
Συγχαρητήρια για τη δουλειά σου ...... μια διευκρίνηση στο παλιο . θεωρεις οτι οι πρώτοι εικοσι στο 3 πεδιο εχουν δηλωση ολοι ιατρικη?
Ίσως ξεχνάς το γεγονός ότι ένας με 19 ΓΒΠ πλησιάζει και τα 19200 μορια αν έχει γράψει καλά στα 2 βαρύτητας οπότε πρέπει να συνυπολογισεις για τις κεντρικές Ιατρικές και όλους όσους έχουν ΓΒΠ 18,8-19.

xarisan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xarisan
Ο xarisan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xarisan έγραψε στις 16:11, 13-07-16:

Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
Φιλε chris εισαι ο πρωτος που συμφωνουν οι εκτιμησεις , οσων αφορα τις αρχιτεκτονικες....υπαρχει 30% μειωση συμμετοχων στο σχεδιο και πτωση 5-8% μεσο ορο στο σχεδιο (γραμμικο -ελευθερο)....υπολογιζω απο μελετη των βαθμων και το ενδιαφερον για την σχολη ...μεγαλη πτωση στις Αρχιτεκτονικες (πανω απο 500 μορια ) αλλα δεν λεω τιποτα μετα τις προβλεψεις Στρατηγακη....που μιλαει για ανοδο 150*200 μορια....μπορεις να αναφερεις τις δικες σου προβλεψεις για την σχολη Αρχιτετκτονικης...??? ευχαριστω οπως και να εχει...

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dragon2097
Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 16:12, 13-07-16:

Πρώτα από όλα θα ήθελα και εγώ να σε ευχαριστήσω για όλη την εξαιρετική δουλειά που έκανες. Οι πολιτικοί μηχανικοι ΕΜΠ (παλιό συστημα) θα δεχτούν πέντε άτομα. Μήπως μπορείς να μου πεις ένα εύρος βάσεων για αυτήν την σχολή??
Παρατήρησα ότι οι υποψήφιοι της θετικής έγραψαν καλύτερα από πέρυσι ενώ της τεχνολογικής περίπου το ίδιο επίπεδο.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:13, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από xarisan
Φιλε chris εισαι ο πρωτος που συμφωνουν οι εκτιμησεις , οσων αφορα τις αρχιτεκτονικες....υπαρχει 30% μειωση συμμετοχων στο σχεδιο και πτωση 5-8% μεσο ορο στο σχεδιο (γραμμικο -ελευθερο)....υπολογιζω απο μελετη των βαθμων και το ενδιαφερον για την σχολη ...μεγαλη πτωση στις Αρχιτεκτονικες (πανω απο 500 μορια ) αλλα δεν λεω τιποτα μετα τις προβλεψεις Στρατηγακη....που μιλαει για ανοδο 150*200 μορια....μπορεις να αναφερεις τις δικες σου προβλεψεις για την σχολη Αρχιτετκτονικης...??? ευχαριστω οπως και να εχει...
Εχω κάνει ένα γενικό σχόλιο στα τμήματα με ειδικά μαθήματα. Θαρρώ ότι μια πτώση 300-500 μορίων στα κεντρικά και 500-800 μορίων στα περιφερειακα είναι πολύ πιθανή.

speakeasy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη speakeasy
H speakeasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H speakeasy έγραψε στις 16:13, 13-07-16:

δωσε μου το τελευταιο χτυπημα.... ποσοι υπολογιζεις να ειναι αυτοι?

Michanikara

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Michanikara
Ο Michanikara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Michanikara έγραψε στις 16:14, 13-07-16:

Chris1993,
Σου δίνω τα συγχαρητήρια μου για τον κόπο και τον χρόνο που κατέβαλλες ώστε να καταλήξεις στις εκτιμήσεις σου. Επίσης, σέβομαι όχι μόνο το έργο σου αλλά και την κίνηση να το δημοσιεύσεις επώνυμα, θέτοντας πια το όνομά σου ανοιχτό στην κρίση του κοινού.
Εύχομαι, αν βέβαια δύνασαι, να συνεχίσεις και στο μέλλον αυτή την πορεία ώστε να βοηθούνται όσοι το έχουν ανάγκη.

Euaggelia0298 (Ευαγγελία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Euaggelia0298
H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Euaggelia0298 έγραψε στις 16:18, 13-07-16:

Χρήστο σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον κόπο σου και το πραγματικό σου ενδιαφέρον! Μια φίλη μου ενδιαφέρεται για το τμήμα εργοθεραπειας με 16.754. Τι εκτιμας;

ΒασωΖηκ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΒασωΖηκ
H ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H ΒασωΖηκ έγραψε στις 16:19, 13-07-16:

- Εισαγωγή

Mπράβο Χρηστάκη,χαίρομαι περισσότερο από όλα που το υπέγραψες!!!Αυτό είναι το σωστό μετά από τόσο κόπο.

xarisan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xarisan
Ο xarisan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xarisan έγραψε στις 16:19, 13-07-16:

τα ιδια νουμερα προβλεπω και εγω συγκεκριμενα για Αρχιτεκτονικες συμφωνα παλι με το 3πτυχο (ειδικο μαθημα, συμμετοχη, αποδοσεις υποψηφιων ) τολμω να πω πανω απο 500-600 για Θεσ/κη και περισσοτερο για επαρχιες....η Θεσ/κη ειχε σε 3 εξεταστικα κεντρα (εξετασης σχεδιου ) το πολυ 250 ατομα....οποτε μεγαλο ρολο θα παιξει και η οικονομικη δυνατοτητα των γονιων για τις μεγαλες πολεις....ευχαριστω

ΒασωΖηκ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΒασωΖηκ
H ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H ΒασωΖηκ έγραψε στις 16:21, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΒασωΖηκ
Mπράβο Χρηστάκη,χαίρομαι περισσότερο από όλα που το υπέγραψες!!!Αυτό είναι το σωστό μετά από τόσο κόπο.
Θα δω με την ηρεμία μου,τις εκτιμήσεις και κάποια στιγμή θα σε ενοχλήσω

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 16:22, 13-07-16:

Πρώτα από όλα θα ήθελα και εγώ να σε ευχαριστήσω για όλη την εξαιρετική δουλειά που έκανες. Οι πολιτικοί μηχανικοι ΕΜΠ (παλιό συστημα) θα δεχτούν πέντε άτομα. Μήπως μπορείς να μου πεις ένα εύρος βάσεων για αυτήν την σχολή??
Παρατήρησα ότι οι υποψήφιοι της θετικής έγραψαν καλύτερα από πέρυσι ενώ της τεχνολογικής περίπου το ίδιο επίπεδο.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:29, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από dragon2097
Καταρχάς χαιρομαι που με τους πίνακες που έφτιαξα μπορείτε και μόνοι σας να συγκρίνετε πράγματα και να εξαγεται συμπεράσματα. Κατά δεύτερον, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια όπως και όλους τους υπόλοιπους. Θαρρώ ότι εκτός απροόπτου θα καταφέρεις να εισαχθείς.

Αρχική Δημοσίευση από Euaggelia0298
Χρήστο σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον κόπο σου και το πραγματικό σου ενδιαφέρον! Μια φίλη μου ενδιαφέρεται για το τμήμα εργοθεραπειας με 16.754. Τι εκτιμας;
Λογικά, δεν θα αντιμετωπισει πρόβλημα αφού οι κεντρικές Γεωπονικες δεν θα επιτρέψουν μεγαλύτερη αύξηση.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 16:37, 13-07-16:

Καταρχάς χαιρομαι που με τους πίνακες που έφτιαξα μπορείτε και μόνοι σας να συγκρίνετε πράγματα και να εξαγεται συμπεράσματα. Κατά δεύτερον, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια όπως και όλους τους υπόλοιπους. Θαρρώ ότι εκτός απροόπτου θα καταφέρεις να εισαχθείς.
Υπάρχει όμως και πιθανότητα να πάει πάνω από 17700 λόγω της θετικής,σωστά??

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:39, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από dragon2097
Υπάρχει όμως και πιθανότητα να πάει πάνω από 17700 λόγω της θετικής,σωστά??
Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.

lovejenmorrison

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lovejenmorrison
H lovejenmorrison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H lovejenmorrison έγραψε στις 16:44, 13-07-16:

Καλησπέρα. Ονομάζομαι Χριστίνα και δίνω με το παλαιό σύστημα. Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν με 8.690 μόρια έχω πιθανότητες για τα εξής τμήματα Πληροφορικής: Θεσσαλονίκη (περσινά μόρια 12.351), Λάρισα (σχεδόν 9.700), ή Καστοριά (8.027). Με αυτή τη σειρά δηλωσα τα τει και στο μηχανογραφικό αλλα θα ήθελα να μάθω πιο πολύ για τη Λάρισα...

Panoulakis13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Panoulakis13
Ο Panoulakis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Panoulakis13 έγραψε στις 16:51, 13-07-16:

Καλησπερα Χρηστο θα ηθελα να σε ρωτησω αν με 18562 μορια εχω ελπιδες για οδοντιατρικη; Τι πιστευεις; Επισης θα ηθελα να σε ρωτησω που δικαιολογεις τη φυγη των αριστων υποψηφιων απο τις κορυφαιες σχολες του 3ου πεδιου ωστε να ειναι ετσι κατανεμημενες οι βασεις ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoulakis13 : 13-07-16 στις 16:54.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:54, 13-07-16:

Νομίζω ότι θα έπρεπε η εκτίμηση να καλύψει το ερώτημα σου. Φυγή αριστων από τις κορυφαιες σχολές? Δεν σε καταλαβαίνω. Προφανώς υπάρχουν τοπικοί παράγοντες που ορίζουν τις βάσεις (ένας απο την Κρητη θα δηλωσει Ιατρικη Κρητης κατα πασα πιθανοτητα) και επίσης παράγοντες ενδιαφεροντος (λχ εγώ πιάνω Ιατρική Πάτρας αλλά θέλω Βιολογικό). Αυτα, υπήρχαν κάθε χρονια. Αν δεν υπήρχαν τότε η Ιατρική Αθήνας δεν θα έπεφτε κάτω από 19.300 ποτέ

Panoulakis13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Panoulakis13
Ο Panoulakis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Panoulakis13 έγραψε στις 16:58, 13-07-16:

με 18562 πως με βλεπεις για οδοντιατρικη;

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 16:59, 13-07-16:

Οι εκτιμήσεις του στρστηγακη με συμφέρουν πολυ περισσότερο , στρατηγακη αϊ μπιλιβ Ιν γιου

Stickerbush

Φοιτητής

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 17:01, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από allall1
Οι εκτιμήσεις του στρστηγακη με συμφέρουν πολυ περισσότερο , στρατηγακη αϊ μπιλιβ Ιν γιου
Σε κουτσό άλογο πόνταρες.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lovejenmorrison

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lovejenmorrison
H lovejenmorrison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H lovejenmorrison έγραψε στις 17:01, 13-07-16:

- Εισαγωγή

Και θα υπαρξουν τελικες εκτιμήσεις για το παλαιό;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 17:03, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από lovejenmorrison
Και θα υπαρξουν τελικες εκτιμήσεις για το παλαιό;
Πέρα από αυτά είναι απολύτως επισφαλές το οτιδήποτε παραπάνω.

Alexkwn1011

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Alexkwn1011
Ο Alexkwn1011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Alexkwn1011 έγραψε στις 17:06, 13-07-16:

Γεια σ Χρηστο και συγχαρητήρια!!! Εγραψα 15.101 υπαρχει περιπτωση να μην περασω φυσικοθεραπεια στο αιγιο?? Το λεω γτ γραφεις οτι μπορει να υπαρξει αυξηση 1500 μοριων σε τει εμπεριεχεται και αυτο μεσα? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Auditor 8

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Auditor 8
Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Πειραιάς) . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Auditor 8 έγραψε στις 17:06, 13-07-16:

Πολυ καλη δουλεια κρις.Χαιρομαι που συνφωνουμε σε ανοδο των πληροφορικων σχολων λογικα...Οσο για τα οικονομικα ακομα προσμονω μικροτερη πτωση το πολυ 200-300 μορια σε ασσοε και παπει.
Επισης εχω δυο τμηματα αν θες να μου πεις για 5ο πεδειο...Μαρκετινγκ και επικοινωνιας και στατιστικης και ασφαλιστικης

Nikos1908

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nikos1908
Ο Nikos1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Nikos1908 έγραψε στις 17:06, 13-07-16:

καλησπέρα χρήστο και συγχαρητήρια για την δουλεία σου...πιστεύεις με 11744 μόρια θα πιάσω τει λογιστικής και χρηματοοικονομικής στην Λάρισα ?

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 17:08, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Σε κουτσό άλογο πόνταρες.
Γιατι εσεις το έχετε σίγουρο τωρα δλδ χαχα, οι εκτιμήσεις ειναι πιθανότητες , υποτίθεται για παράδειγμα οτι οι ιατρικές θα γεμίσουν με αριστούχους του 3ου πεδίου (οπως γινεται κ κάθε χρονο ) αλλα για φαντάσου να γίνει κατι λεμε τωρα και να δηλώσουν όλοι αυτοί νοσηλευτική εκπα ή πολυτεχνεία ,και ούτε ένας ιατρική . Ακραίο παράδειγμα το ξερω ,δείχνει όμως ακριβώς αυτο που θέλω να πω , σίγουρα οι εκτιμήσεις του χρσητου φαίνονται πιο σωστές ωστόσο εγω θα ελπίζω οτι οι κακές εκτιμήσεις του στρατηγακη θα ειναι κ οι πραγματικές βάσεις

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 17:10, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Alexkwn1011
Γεια σ Χρηστο και συγχαρητήρια!!! Εγραψα 15.101 υπαρχει περιπτωση να μην περασω φυσικοθεραπεια στο αιγιο?? Το λεω γτ γραφεις οτι μπορει να υπαρξει αυξηση 1500 μοριων σε τει εμπεριεχεται και αυτο μεσα? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επίφοβη η πρόβλεψή αυτή. Είναι ανάλογα τι θα προτιμήσουν οι υποψήφιοι: Παραϊατρικά ΤΕΙ η Γεωπονικες. Από αυτό θα εξαρτηθεί. Δεν σου κρύβω ότι είναι δύσκολο αλλά μπορείς να έχεις ελπίδες φυσικά!
Αρχική Δημοσίευση από Nikos1908
καλησπέρα χρήστο και συγχαρητήρια για την δουλεία σου...πιστεύεις με 11744 μόρια θα πιάσω τει λογιστικής και χρηματοοικονομικής στην Λάρισα ?
Δεν χρειάζεται να το συζητάμε
Σε ευχαριστώ και καλή ακαδημαϊκή σταδιοδρομία.

jim1997

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jim1997
Ο jim1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O jim1997 έγραψε στις 17:12, 13-07-16:

Χρησταρα ευχομαι να δικαιωθεις.!!!! (18605-παλαιο-θετικη-ιατρικη)! αλλα και αν δεν δικαιωθεις να ξερεις οτι μου φερθηκες τοσο ενταξει που με ξεαγχωσες και με στηριξες που ειναι σαν να περασα!!! Σου ευχομαι ολοψυχα καλες διακοπες και θα τα ξαναπουμε με την εκδοση των βασεων!!!! Καλη συνεχεια!!!!

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 17:13, 13-07-16:

Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ;;

lazos95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lazos95
Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O lazos95 έγραψε στις 17:20, 13-07-16:

Βάσεις νοσηλευτικής 2015:
ΤΕΙ Θεσσαλονίκης 13.174
ΤΕΙ Αθήνας 13.335

Έχω ελπίδες με 14.000 μόρια?
Να ανέβουν τόσο πολύ?

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ο Απορίας
Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O Ο Απορίας έγραψε στις 17:53, 13-07-16:

Να είσαι χρήσιμος στον κόσμο είναι ο μόνος τρόπος να είσαι ευτυχισμένος.

Χρήστο καλό καλοκαιρι.

Ο συνονόματος

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    vas.z

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους