Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,454 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,510 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 726 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Ctavrouliniii

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ctavrouliniii
H Ctavrouliniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H Ctavrouliniii έγραψε στις 18:01, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
Κάνεις αξιοσημείωτη δουλειά που πρέπει να εκτιμηθεί όπως της πρέπει-και θα εκτιμηθεί ! Να είσαι καλά, σε ευχαριστούμε. Σου εύχομαι και απο εδω να πραγματοποιήσεις και το δικό σου όνειρο, αν μη τι άλλο σου αξίζει οσο τίποτα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dragon2097
Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 18:02, 13-07-16:

Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

gvenos79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gvenos79
Ο gvenos79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O gvenos79 Μ έγραψε στις 18:15, 13-07-16:

Καμία εκτιμηση για τα ΤΕΙ γενικότερα, αλλα ειδικότερα του 3ου πεδίου, Χρήστο;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΑndrewChatz

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΑndrewChatz
Ο ΑndrewChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O ΑndrewChatz έγραψε στις 18:16, 13-07-16:

17.615 και φύγαμε για Νομική Κομοτηνής :Ρ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

johnnybe

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη johnnybe
Ο johnnybe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O johnnybe έγραψε στις 18:17, 13-07-16:

Πολυ καλη δουλεια,μπραβο σου!!!! σε ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

soppap

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη soppap
H soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

H soppap έγραψε στις 18:21, 13-07-16:

Μπράβο Chris!!!!!! Συγχαρητήρια για όλη την αξιόλογη προσπάθεια κι από 'μένα !!!

TDESILLA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TDESILLA
H TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TDESILLA έγραψε στις 18:46, 13-07-16:

Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TDESILLA : 13-07-16 στις 18:46. Αιτία: AutoMerge

ovelix

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ovelix
Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O ovelix έγραψε στις 18:55, 13-07-16:

Οτι και να πω ειναι λιγο. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος. Ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα. Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε ...κανεις δεν ξερει. Καλο καλοκαιρι να εχεις

Mabl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mabl
H Mabl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Mabl έγραψε στις 19:06, 13-07-16:

Συγχαρητήρια!

μιχαηλ1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μιχαηλ1
Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O μιχαηλ1 έγραψε στις 19:11, 13-07-16:

Καλα,το εκανες ολο αυτο για εμας;.Μπραβο για την καλη δουλεια και τις ωραιες αναλυσεις σου!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 19:29, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από ovelix
Οτι και να πω ειναι λιγο. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος. Ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα. Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε ...κανεις δεν ξερει. Καλο καλοκαιρι να εχεις
Αρχική Δημοσίευση από μιχαηλ1
Καλα,το εκανες ολο αυτο για εμας;.Μπραβο για την καλη δουλεια και τις ωραιες αναλυσεις σου!
Σας υπερευχαριστώ!
Εντωμεταξύ, βλέπω 1171 κατεβάσματα σε 4 ώρες!!!
Και 263 views sto scribd!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 13-07-16 στις 19:32.

Valous (Άρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valous
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Valous έγραψε στις 19:39, 13-07-16:

Εκτίμηση για το 10% πουθενά ρε παιδιά; ; βάλτε κάνα λινκ... οικονομικό ΑΠΘ/παμακ και ΟΔε παμακ με το 10%;; με 15336 ειμαι μεσα;;

julia P

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη julia P
H julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H julia P ευχαριστώ πολύ ypmoni ! Σου ευχομαι οτι έγραψε στις 19:40, 13-07-16:

Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα σε ευχαριστήσω Χρήστο για την προσπάθειά σου. Επειδή ενδιαφέρομαι για τις ιατρικές διάβασα τις εκτιμήσεις σου και θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις λάβει υπόψη σου ότι οι μαθητές με το νέο σύστημα διαγωνίστηκαν για το 86% των θέσεων. Οι ιατρικές στο σύνολο τους είναι 912 και οι στρατιωτικές 28. Οι εκτιμήσεις σου βασίζονται σε αυτές τις θέσεις? Επειδή μου φαίνονται χαμηλές. Ευχαριστώ πολύ

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 19:45, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από julia P
Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα σε ευχαριστήσω Χρήστο για την προσπάθειά σου. Επειδή ενδιαφέρομαι για τις ιατρικές διάβασα τις εκτιμήσεις σου και θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις λάβει υπόψη σου ότι οι μαθητές με το νέο σύστημα διαγωνίστηκαν για το 86% των θέσεων. Οι ιατρικές στο σύνολο τους είναι 912 και οι στρατιωτικές 28. Οι εκτιμήσεις σου βασίζονται σε αυτές τις θέσεις? Επειδή μου φαίνονται χαμηλές. Ευχαριστώ πολύ
Φυσικά, λες με τέτοια ανάλυση να μην το έχω συνεκτιμήσει?

Πάνω από 18.700 δεν έχουν ούτε 950 άτομα για να τις καλύψουν. Γιατί σου φαίνονται χαμηλές?

Αρχική Δημοσίευση από Valous
Εκτίμηση για το 10% πουθενά ρε παιδιά; ; βάλτε κάνα λινκ... οικονομικό ΑΠΘ/παμακ και ΟΔε παμακ με το 10%;; με 15336 ειμαι μεσα;;
Το 10% δεν προβλέπεται.

Αρχική Δημοσίευση από Valous
Πάντως, από την μέχρι τώρα εμπειρία μου ΟΔΕ ΠΑ.ΜΑΚ είσαι μέσα εκτός απροόπτου. Για τα άλλα ελπίζεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 13-07-16 στις 19:45. Αιτία: AutoMerge

julia P

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη julia P
H julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H julia P ευχαριστώ πολύ ypmoni ! Σου ευχομαι οτι έγραψε στις 19:52, 13-07-16:

Από 18500-19000 άτομα 960. Που βρίσκεται η πύκνωση? Δηλαδή με 18640 μόρια περνάς ιατρική? Να χαρώ τότε?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 19:59, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από julia P
Από 18500-19000 άτομα 960. Που βρίσκεται η πύκνωση? Δηλαδή με 18640 μόρια περνάς ιατρική? Να χαρώ τότε?
Είναι 462 άτομα στα 19.000+ και 960 άτομα στα 18.500-18.900.
Όμως, βάσει της κατανομής η πύκνωση υπάρχει στο κάτω άκρο μιας κλάσης καθώς κατευθυνόμαστε από πάνω προς τα κάτω προς την μέση τιμή των βαθμολογιών. Άρα, κάτω από 500 άτομα είναι στην υποκλάση 18.700-19.000. Συνεπώς, κάτω από 960 άτομα έχουν πάνω από 18.700, διεκδικόντας 940 θέσεις Ιατρικών και Στρατιωtικών. Άρα Ιατρική ΔΠΘ σίγουρα κάτω από 18.700!!!
Αν συμπεριλάβουμε ότι αρκετά άτομα θα δηλώσουν άλλες σχολές (οδοντ, κτην, φαρμ, βιολογ) αλλά και σε μικρότερο βαθμό πολυτεχνικές σχολές, τότε η βάση της Ιατρικής ΔΠΘ υπολογίζεται γύρω στα 18.570! (+-50)
Άρα, νομίζω ότι πρέπει να βάλεις μερικές δόσεις χαμόγελου!

SpirosRonto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SpirosRonto
Ο SpirosRonto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O SpirosRonto έγραψε στις 20:14, 13-07-16:

Πολλα μπραβο Χρηστο,συγχαρητηρια! Μια ερωτησουλα επειδη δεν ηταν στην λιστα των βασεων,το διοικησης Πειραια λες να το πιασω με 12223 ? (12497 εχει)

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:15, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από SpirosRonto
Πολλα μπραβο Χρηστο,συγχαρητηρια! Μια ερωτησουλα επειδη δεν ηταν στην λιστα των βασεων,το διοικησης Πειραια λες να το πιασω με 12223 ? (12497 εχει)
Λογικά το ΑΤΕΙ Πειραιά θα λες Διοίκησης Επιχειρήσεων και ναι περνάς
Σε ευχαριστώ πολύ!

Xxrusa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Xxrusa
H Xxrusa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Xxrusa έγραψε στις 20:19, 13-07-16:

Μπράβο σου Χρήστο!! Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά..σε ευχαριστούμε πολύ, καλό καλοκαίρι να έχεις

xatzakis159

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xatzakis159
Ο xatzakis159 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xatzakis159 έγραψε στις 20:27, 13-07-16:

καλησπέρα φίλε χρήστο
πολλά συγχαρητήρια για την δουλειά σου, νομίζω ότι είναι η πιό αξιόπιστη και τεκμηριωμένη από όλους τους υπόλοιπους
η κόρη μου έχει πιάσει 18079 μόρια κ έχει δηλώσει βιολογικό αθήνας και μετά κρήτης,
λες να το πιάσει οριακά?
σε ευχαριστώ πολύ

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:31, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από xatzakis159
καλησπέρα φίλε χρήστο
πολλά συγχαρητήρια για την δουλειά σου, νομίζω ότι είναι η πιό αξιόπιστη και τεκμηριωμένη από όλους τους υπόλοιπους
η κόρη μου έχει πιάσει 18079 μόρια κ έχει δηλώσει βιολογικό αθήνας και μετά κρήτης,
λες να το πιάσει οριακά?
σε ευχαριστώ πολύ
Βιολογικό Αθήνας είναι πάρα πολύ δύσκολο αυτό το σενάριο.
Σίγουρα όμως είναι στο Βιολογικό Κρήτης!

tom100

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tom100
Ο tom100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O tom100 έγραψε στις 20:36, 13-07-16:

Μπράβο Chris. Σ' ευχαριστούμε πολύ.

ysemer

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ysemer
Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O ysemer έγραψε στις 21:10, 13-07-16:

Μπράβο Χρήστο. Η μελέτη που έκανες είναι πολύ καλή. Όσο για το αποτέλεσμα θα το δούμε με συγκριτικούς πίνακες όταν βγουν οι βάσεις. Ανεξάρτητα όμως από αυτό η δουλειά που έκανες είναι μοναδική. Ευχαριστούμε.

tsouper

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsouper
Ο tsouper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tsouper έγραψε στις 21:14, 13-07-16:

Μπραβο χρηστο!!!! να εισαι καλα και οτι καλυτερο στην ζωη σου. πολυ καλη η προσπαθεια σου.
Εχω 14625 και και το χημικο ηρακλειο 15000.... υποψιαδομαι οτι ειμαι οριακα εξω.... τι λες??

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dragon2097
Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 21:14, 13-07-16:

Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του ΕΚΠΑ ποσο περιπου μπορει να φτασει?? Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ??

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:16, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από tsouper
Μπραβο χρηστο!!!! να εισαι καλα και οτι καλυτερο στην ζωη σου. πολυ καλη η προσπαθεια σου.
Εχω 14625 και και το χημικο ηρακλειο 15000.... υποψιαδομαι οτι ειμαι οριακα εξω.... τι λες??
Ναι, είσαι οριακά. Στο κάτω άκρο της πρόβλεψής μου, αλλά αυτό είναι καλό γιατί έχεις κάποιες πιθανότητες!

tsouper

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsouper
Ο tsouper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tsouper έγραψε στις 21:19, 13-07-16:

και παλι ευχαριστω

Hlias17

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Hlias17
Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O Hlias17 έγραψε στις 21:20, 13-07-16:

Απιστευτη δουλεια για ακομη μια φορα Χρηστο!! Συγχαρτηριαα!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

TDESILLA

Νεοφερμένος

H TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TDESILLA έγραψε στις 21:37, 13-07-16:

[QUOTE=TDESILLA;4276997]Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε....Έχω μια αγωνία γιατί ο γιός μου έπιασε 14.998 μόρια...υπάρχει περίπτωση να πέσει το ΣΕΜΦΕ που είναι Αθήνα ή οδηγείται προς Πάτρα ? Θα περιμένω με αγωνία το σχολιασμό σου !!!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:38, 13-07-16:

[QUOTE=TDESILLA;4277069]
Αρχική Δημοσίευση από TDESILLA
Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε....Έχω μια αγωνία γιατί ο γιός μου έπιασε 14.998 μόρια...υπάρχει περίπτωση να πέσει το ΣΕΜΦΕ που είναι Αθήνα ή οδηγείται προς Πάτρα ? Θα περιμένω με αγωνία το σχολιασμό σου !!!
Δεν είχα δει το μήνυμά σου!
Θαρρώ ότι πάμε προς την Πάτρα!
Καλή επιτυχία!

TDESILLA

Νεοφερμένος

H TDESILLA έγραψε στις 21:42, 13-07-16:

μου έδωσες την απάντηση που δεν ήθελα...χαχαχα....αλλά την περίμενα...σε ευχαριστώ βρε παιδί να είσαι καλά πάντα

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:48, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από TDESILLA
μου έδωσες την απάντηση που δεν ήθελα...χαχαχα....αλλά την περίμενα...σε ευχαριστώ βρε παιδί να είσαι καλά πάντα
Κάθε εμπόδιο για καλό. Εξάλλου αν ψάξεις καλά στην Πάτρα η ζωή ενός φοιτητή στη Πάτρα είναι πολύ πιο φθηνή απ'όσο νομίζεις.

panos980

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panos980
Ο panos980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O panos980 έγραψε στις 21:52, 13-07-16:

Καλησπέρα Χρηστο εχω γραψει 13530 και ενδιαφέρομαι για στατιτικηκαι ασφαλιστικης(πα/πει) και στατικη(οπα)
που πιστευεις συγκεντρονω περισσοτερες πιθανοτιτες να περασω αν και σαν πρωτη επιλογή εχω βαλει αυτή του παπει
και παρεμπιπτοντως φοβερη δουλεια με τις εκτιμισεις συνεχισε ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PAVLOSM

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PAVLOSM
Ο PAVLOSM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O PAVLOSM έγραψε στις 22:00, 13-07-16:

Με 18.630 μονάδες έχω πιθανότητα για ΗΜΜΥ ΕΜΠ;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:17, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από panos980
Καλησπέρα Χρηστο εχω γραψει 13530 και ενδιαφέρομαι για στατιτικηκαι ασφαλιστικης(πα/πει) και στατικη(οπα)
που πιστευεις συγκεντρονω περισσοτερες πιθανοτιτες να περασω αν και σαν πρωτη επιλογή εχω βαλει αυτή του παπει
και παρεμπιπτοντως φοβερη δουλεια με τις εκτιμισεις συνεχισε ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Στατιστική Ασφαλιστική ΠΑ.ΠΕΙ >95% για να μην πω 100% και φανώ υπερβολικός.

Αρχική Δημοσίευση από PAVLOSM
Με 18.630 μονάδες έχω πιθανότητα για ΗΜΜΥ ΕΜΠ;
Είσαι πάνω από το άνω άκρο μου οπότε θαρρώ ότι έχεις πάρα πάρα πολλές πιθανότητες.

19581962

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη 19581962
Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O 19581962 έγραψε στις 22:19, 13-07-16:

Συγχαρητηρια chris1993 ευχαριστουμε84

lazos95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lazos95
Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O lazos95 έγραψε στις 22:20, 13-07-16:

Βάσεις νοσηλευτικής 2015:
ΤΕΙ Θεσσαλονίκης 13.174
ΤΕΙ Αθήνας 13.335

Έχω ελπίδες με 14.000 μόρια?
Να ανέβουν τόσο πολύ?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:21, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από lazos95
Βάσεις νοσηλευτικής 2015:
ΤΕΙ Θεσσαλονίκης 13.174
ΤΕΙ Αθήνας 13.335

Έχω ελπίδες με 14.000 μόρια?
Να ανέβουν τόσο πολύ?
Δεν μπορώ να σου κατακερματίσω κάθε ελπίδα, αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα για Αθήνα, δεν θα στο κρύψω. Σίγουρα για ΤΕΙ Θεσσαλονίκης έχεις περισσότερες ελπίδες, στα υπόλοιπα ΤΕΙ δεν θα έχεις πρόβλημα.

tasos1300000000

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasos1300000000
Ο tasos1300000000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tasos1300000000 έγραψε στις 22:24, 13-07-16:

Γεια χαρα, καταρχην συγχαρητηρια για την εξαιρετικη δουλεια! ηθελα να ρωτησω αν θεωρεις οτι με 19670 ετοιμαζω βαλιτσες για να πιω το φρεντο εσπρεσσο μου στο κυλικειο της νομικης κομοτηνης ή να περιμενω με αγωνια στο ομορφο ναυπλιο;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:26, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από tasos1300000000
Γεια χαρα, καταρχην συγχαρητηρια για την εξαιρετικη δουλεια! ηθελα να ρωτησω αν θεωρεις οτι με 19670 ετοιμαζω βαλιτσες για να πιω το φρεντο εσπρεσσο μου στο κυλικειο της νομικης κομοτηνης ή να περιμενω με αγωνια στο ομορφο ναυπλιο;
Ευχαριστώ!
Να φανταστώ είναι 17.670? Αν ναι τότε, ετοίμαζε σιγά σιγά βαλίτσες

DrPanos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DrPanos
Ο DrPanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O DrPanos έγραψε στις 22:29, 13-07-16:

Δηλαδη φιλε Chris αποκλειεις το ενδεχομενο οι σχολες του 5ου πεδιου να ξεπερασουν τα 17.000 μορια(πλην στρατιωτικων/αστυνομικων) ;

Dod

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dod
Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 163 μηνύματα.

O Dod έγραψε στις 22:30, 13-07-16:

Χρηστο συγνωμη για την κουραση αλλα μιας και συμφωνα με τις εκτιμησεις σου τα μορια μου δεν επαρκουν για το παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης που ειναι και η πρωτη μου επιλογη,πιστευεις οτι με 12.043 υπαρχουν πιθανοτητες για το τμημα Ιστοριας-Εθνολογιας της Κομοτηνης?

lazos95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lazos95
Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O lazos95 έγραψε στις 22:31, 13-07-16:

Δεν μπορώ να σου κατακερματίσω κάθε ελπίδα, αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα για Αθήνα, δεν θα στο κρύψω. Σίγουρα για ΤΕΙ Θεσσαλονίκης έχεις περισσότερες ελπίδες, στα υπόλοιπα ΤΕΙ δεν θα έχεις πρόβλημα.
Τι στο καλό να ανέβει 900 ολόκληρα μόρια στη Θεσσαλονίκη και ο τελευταίος που θα μπει να έχει πάνω από 14.000...
Στα υπόλοιπα ΤΕΙ δυστυχώς δε γίνεται, προτεραιότητα έχει η Θεσσαλονίκη και η Αθήνα.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:31, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από DrPanos
Δηλαδη φιλε Chris αποκλειεις το ενδεχομενο οι σχολες του 5ου πεδιου να ξεπερασουν τα 17.000 μορια(πλην στρατιωτικων/αστυνομικων) ;
Το αποκλείω είναι σχετικό και υπερβολικό. Εκτιμώ ότι καμία δεν θα το ξεπεράσει. Από εκεί και πέρα θα δείξει.

Αρχική Δημοσίευση από lazos95
Τι στο καλό να ανέβει 900 ολόκληρα μόρια στη Θεσσαλονίκη και ο τελευταίος που θα μπει να έχει πάνω από 14.000...
Στα υπόλοιπα ΤΕΙ δυστυχώς δε γίνεται, προτεραιότητα έχει η Θεσσαλονίκη και η Αθήνα.
Σου είπα για Θεσσαλονίκη έχεις πιο πολλές πιθανότητες.
Καλή επιτυχία!

tasos1300000000

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasos1300000000
Ο tasos1300000000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tasos1300000000 έγραψε στις 22:32, 13-07-16:

οοοο yes 17670....ευχαριστω πολυ!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:35, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Dod
Χρηστο συγνωμη για την κουραση αλλα μιας και συμφωνα με τις εκτιμησεις σου τα μορια μου δεν επαρκουν για το παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης που ειναι και η πρωτη μου επιλογη,πιστευεις οτι με 12.043 υπαρχουν πιθανοτητες για το τμημα Ιστοριας-Εθνολογιας της Κομοτηνης?
Ναι, δύσκολο για Παιδαγωγικό ΔΠΘ, αλλά είσαι μέσα στο Νηπιαγωγών ΔΠΘ.
Στο Ιστορίας Εθνολογίας εκτιμώ ότι έχεις αρκετές πιθανότητες.

litspan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη litspan
H litspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H litspan έγραψε στις 23:17, 13-07-16:

χρηστο να σαι καλα!!!!Μου άρεσε η εκτίμηση σου για το νηπιαγωγων του Βόλου αλλα η κορη μου με 11479 δυσκολο να το πιάσει!!!Εν πασει περιπτώσει σου εύχομαι τα καλύτερα και εύχομαι αυτο που κανεις αφιλοκερδώς, "αυριο μεθαύριο" να σε πληρωνουν για να το κάνεις!!!

Dubstep

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dubstep
Ο Dubstep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Dubstep έγραψε στις 23:31, 13-07-16:

Χρηστο συγχαρητηρια για την σκληρη σου δουλεια και για ολο σου τον χρονο που αφιερωσες για τις βασεις!!! Συμφωνα με τις εκτιμησεις σου το οικονομικο απθ θα ειναι απο 13.500-13.800....εγω εχω 13.811 μορια...λογικα περναω;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 23:46, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από litspan
χρηστο να σαι καλα!!!!Μου άρεσε η εκτίμηση σου για το νηπιαγωγων του Βόλου αλλα η κορη μου με 11479 δυσκολο να το πιάσει!!!Εν πασει περιπτώσει σου εύχομαι τα καλύτερα και εύχομαι αυτο που κανεις αφιλοκερδώς, "αυριο μεθαύριο" να σε πληρωνουν για να το κάνεις!!!
Η εκτίμηση μου είναι 11350-11750 οπότε εννοείται ότι υπάρχουν πιθανότητες
Σε ευχαριστώ ολόψυχα!

Αρχική Δημοσίευση από Dubstep
Χρηστο συγχαρητηρια για την σκληρη σου δουλεια και για ολο σου τον χρονο που αφιερωσες για τις βασεις!!! Συμφωνα με τις εκτιμησεις σου το οικονομικο απθ θα ειναι απο 13.500-13.800....εγω εχω 13.811 μορια...λογικα περναω;
Λογικά πάντα. Έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου κατά την εκτίμησή μου...από εκεί και πέρα για να δούμε!

JST

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JST
Ο JST αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O JST σ έγραψε στις 00:04, 14-07-16:

Χρηστο ποσο περιπου πιστευεις θα ειναι η αυξηση στις στρατιωτικες σχολες;περυσι ειχε μεγαλη πτωση και δεν ειχαν συσσωρευθει σε 1 πεδιο.Εκτιμω ιδιαιτερα την αποψη σου και την εκτιμηση σου στις βασεις.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ctavrouliniii, irene_5

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους