Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,293 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,305 μηνύματα σε 92,446 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 763 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,450 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 00:05, 14-07-16:

Χρήστο πήγαινε για ύπνο γιατί θα καταρρεύσεις! Αύριο πάλι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Steve1970

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Steve1970
Ο Steve1970 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Steve1970 έγραψε στις 00:20, 14-07-16:

Χρήστο σου έχω στείλει ένα pm....όταν μπορέσεις στείλε μου μια απάντηση. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GeorgeChalkis
Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O GeorgeChalkis έγραψε στις 00:56, 14-07-16:

Παιδια λενε οτι οι βασεις για πολυτεχνικες και γενικα φυσικομαθηματικοχημειες θα πεσουν αλλα οπου και αν ψαξω (ιντερνετ,εφημεριδες,τηλεοραση) τις δειχνουν ανεβασμενες!μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια τιποτα?

marietaki22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marietaki22
H marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H marietaki22 ...... έγραψε στις 01:41, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeChalkis
Παιδια λενε οτι οι βασεις για πολυτεχνικες και γενικα φυσικομαθηματικοχημειες θα πεσουν αλλα οπου και αν ψαξω (ιντερνετ,εφημεριδες,τηλεοραση) τις δειχνουν ανεβασμενες!μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια τιποτα?
που τις βλεπεις ανεβασμενες;;εγω μονο τ στρατηγακη ειδα ανεβασμενες

χρηστο μ με 17444 πιστευεις οτι ειμαι σγρ ημτυ πατρας;;σε ευχαριστω πολυ υ.σ:εισαι ενας ηρωας.

χρηστο μ με 17444 πιστευεις οτι ειμαι σγρ ημτυ πατρας;;σε ευχαριστω πολυ υ.σ:εισαι ενας ηρωας.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marietaki22 : 14-07-16 στις 01:41. Αιτία: AutoMerge

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 431 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 02:08, 14-07-16:

Chris, εφόσον περνάμε ελάχιστα το άνω άκρο εκτίμησης, στην ουσία πόσες πιθανότητες έχουμε χοντρικά;

maria1998

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria1998
H maria1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maria1998 έγραψε στις 07:04, 14-07-16:

χρηστο καλημερα .με ενδιαφερει το μαθηματικο αθηνας.με 15253 ειναι εφικτο να πιαστει

Κοντογιαννης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κοντογιαννης
Ο Κοντογιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Κοντογιαννης έγραψε στις 08:09, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
Συγχαρητήρια! Σ'ευχαριστούμε πολύ. Ευχόμαστε γρήγορα και εύκολα να πραγματοποιηθούν τα όνειρά σου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη _BetterFly_
H _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H _BetterFly_ Bonjour..! έγραψε στις 08:36, 14-07-16:

Chris ευχαριστούμε για τις αναλυτικές εκτιμήσεις σου! Εξαιρετική δουλειά. Μπράβο!

Με 20461 μόρια μπαίνω Αγγλική Φιλολογία ΑΠΘ;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 09:08, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από _BetterFly_
Chris ευχαριστούμε για τις αναλυτικές εκτιμήσεις σου! Εξαιρετική δουλειά. Μπράβο!

Με 20461 μόρια μπαίνω Αγγλική Φιλολογία ΑΠΘ;
Αν κοιτάξεις κάτω από το νέο σύστημα έχω φτιάξει μια κατηγορία, σχολές με ειδικά μαθήματα.Για τσέκαρε το ; )

Lancelot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lancelot
Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 10:20, 14-07-16:

Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου Χρηστο .
Τα στατιστικα με τα μορια των υποψηφιων μονο για τις θετικες σχολες που μπορω να τα βρω ;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 10:27, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου Χρηστο .
Τα στατιστικα με τα μορια των υποψηφιων μονο για τις θετικες σχολες που μπορω να τα βρω ;
Είναι στη 2η σελίδα, ο αριστερά πίνακας!

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dragon2097
Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 11:04, 14-07-16:

Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ??

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 11:14, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από dragon2097
Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ??
Με ρωτάς για ένα τμήμα με 78 μόρια διαφορά από τους πολιτικούς μηχανικούς ΕΜΠ που έχει 1 παραπάνω θέση? Και που η ζήτησή του είναι ανερχόμενη?

_BetterFly_

Νεοφερμένος

H _BetterFly_ Bonjour..! έγραψε στις 11:14, 14-07-16:

Αν κοιτάξεις κάτω από το νέο σύστημα έχω φτιάξει μια κατηγορία, σχολές με ειδικά μαθήματα.Για τσέκαρε το ; )
Δεν το πρόσεξα . Μετά είδα ότι αναφέρεσαι ξεχωριστά στις σχολές με ειδικά μαθήματα Αν υπάρξει πτώση, όπως πιστεύεις, πιθανόν να είμαι μέσα.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 11:16, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από _BetterFly_
Δεν το πρόσεξα . Μετά είδα ότι αναφέρεσαι ξεχωριστά στις σχολές με ειδικά μαθήματα Αν υπάρξει πτώση, όπως πιστεύεις, πιθανόν να είμαι μέσα.
Με τέτοιες επιδόσεις στα Αγγλικά και με πτώση των βάσεων λόγω πεδίου ανθρωπιστικών σπουδών, εσείς περιμένετε να ανέβουν οι βάσεις? Για να καταλάβω...

Όποιος κατ'εμέ έχει άνω των 20.000 μορίων, είναι safe.

petmak97

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη petmak97
Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O petmak97 έγραψε στις 11:17, 14-07-16:

χρηστο να σ ξανα πω καταρχας μπραβο για την δουλεια και τον κοπο σου
και να σε ρωτησω....μπορω να ελπιζω για φαρμακευτικο θεσσ ή οδοντιατρικη θεσσ κατα την γνωμη σου (18249 εβγαλα) ή να τα ξεχασω?
Σε ευχαριστω

_BetterFly_

Νεοφερμένος

H _BetterFly_ Bonjour..! έγραψε στις 11:19, 14-07-16:

Με τέτοιες επιδόσεις στα Αγγλικά και με πτώση των βάσεων λόγω πεδίου ανθρωπιστικών σπουδών, εσείς περιμένετε να ανέβουν οι βάσεις? Για να καταλάβω...

Όποιος κατ'εμέ έχει άνω των 20.000 μορίων, είναι safe.
Δίκιο έχεις. Ευχαριστώ πολύ! Ηρέμησα τώρα χαχα

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 11:19, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από petmak97
χρηστο να σ ξανα πω καταρχας μπραβο για την δουλεια και τον κοπο σου
και να σε ρωτησω....μπορω να ελπιζω για φαρμακευτικο θεσσ ή οδοντιατρικη θεσσ κατα την γνωμη σου (18249 εβγαλα) ή να τα ξεχασω?
Σε ευχαριστω
H ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Αλλά δε σου κρύβω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα. (για οδοντιατρική ακατόρθωτα).
Φαρμακευτική Πάτρας (έχεις πολλές πιθανότητες) η Βιολογικό ΑΠΘ (σίγουρα μέσα), ανάλογα τι έχεις δηλώσει.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 11:23, 14-07-16:

Με ρωτάς για ένα τμήμα με 78 μόρια διαφορά από τους πολιτικούς μηχανικούς ΕΜΠ που έχει 1 παραπάνω θέση? Και που η ζήτησή του είναι ανερχόμενη?
Δηλαδή εσύ τι πιστεύεις?? Πόσο μπορεί να φτάσει?? Ακόμη και πάνω από 18000 μόρια?

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nicknikolaras
Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Nicknikolaras έγραψε στις 11:28, 14-07-16:

Με 15.507 πιστεύεις είμαι μέσα για μηχανολόγων Κοζάνης?Γιατί δεν είδα να κάνεις εκτίμηση για την συγκεκριμένη σχολή

samakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη samakos
Ο samakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O samakos έγραψε στις 11:34, 14-07-16:

Συγχαρητήρια για την εκπληκτική σου δουλειά. Στο 5ο πεδίο για ΑΕΙ πληροφορική Λαμίας δεν έχεις κάνει εκτίμηση ......έχεις άποψη που θα κυμανθεί;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη samakos : 14-07-16 στις 11:39.

petmak97

Δραστήριο Μέλος

O petmak97 έγραψε στις 11:40, 14-07-16:

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Αλλά δε σου κρύβω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα. (για οδοντιατρική ακατόρθωτα).
Φαρμακευτική Πάτρας (έχεις πολλές πιθανότητες) η Βιολογικό ΑΠΘ (σίγουρα μέσα), ανάλογα τι έχεις δηλώσει.
δηλωσα φαρμακευτικο αθηνα θεσσ πατρα και μετα κτηνιατρικη απθ...αρα μαλλον να ετοιμαζομαι για κτηνιατρος...? τι λες?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη petmak97 : 14-07-16 στις 12:01.

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 431 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 12:23, 14-07-16:

δηλωσα φαρμακευτικο αθηνα θεσσ πατρα και μετα κτηνιατρικη απθ...αρα μαλλον να ετοιμαζομαι για κτηνιατρος...? τι λες?
Μπορεί να μπεις ακόμη και τελευταίος Πάτρα. Θα περιμένεις Αύγουστο...

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 12:28, 14-07-16:

Έχεις αρκετές Πιθανότητες για Φάρμα Πάτρας και περισσότερες για Κτηνιατρική ΑΠΘ

Γιατί όχι?? Μια χαρά!

Αρχική Δημοσίευση από samakos
Συγχαρητήρια για την εκπληκτική σου δουλειά. Στο 5ο πεδίο για ΑΕΙ πληροφορική Λαμίας δεν έχεις κάνει εκτίμηση ......έχεις άποψη που θα κυμανθεί;
Εκτιμώ ότι όλα τα τμήματα πληροφορικής θα εμφανίσουν μια ήπια άνοδο.

petmak97

Δραστήριο Μέλος

O petmak97 έγραψε στις 12:36, 14-07-16:

[QUOTE=Chris1993;4277223]Έχεις αρκετές Πιθανότητες για Φάρμα Πάτρας και περισσότερες για Κτηνιατρική ΑΠΘ

Γιατί όχι?? Μια χαρά!
οντως η κτηνιατρικη ειναι 5 χρονια ετσι?

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Μπορεί να μπεις ακόμη και τελευταίος Πάτρα. Θα περιμένεις Αύγουστο...
Ας το ελπισουμε...μπορει να κλείσω την πατρα εσυ που θες?

xarisan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xarisan
Ο xarisan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xarisan έγραψε στις 13:23, 14-07-16:

Προς chris1993
εχω υποψηφια , με 17300 αρχιτεκτονικη μαζι με τα μορια σχεδιου....ποσες ελπιδες εχει για Θεσσαλονικη πιστευεις....προσωπικη μου γνωμη ...καμια....
ευχαριστω..

marietaki22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H marietaki22 ...... έγραψε στις 13:27, 14-07-16:

με 17444 τιπιθανοτητεςεχω για ηλεκτρολογους πατρας;ευχαριστω.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:36, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από xarisan
Προς chris1993
εχω υποψηφια , με 17300 αρχιτεκτονικη μαζι με τα μορια σχεδιου....ποσες ελπιδες εχει για Θεσσαλονικη πιστευεις....προσωπικη μου γνωμη ...καμια....
ευχαριστω..
Όχι, όχι πολύ μακριά για να την πιάσει.
Πάτρα η Βόλο, ανάλογα πως τα έχει δηλώσει.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H marietaki22 ...... έγραψε στις 13:37, 14-07-16:

εμενα θα μ απαντησει κανεις μηχ εσω?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:38, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από marietaki22
με 17444 τιπιθανοτητεςεχω για ηλεκτρολογους πατρας;ευχαριστω.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να ΜΗΝ περάσεις
Καλή ακαδημαική σταδιοδρομία στο αγαπητό ΗΜΤΥ

εμενα θα μ απαντησει κανεις μηχ εσω?
Με αποπήρες ενώ 1) μόλις σου απαντούσα 2) η εκτίμησή μου καθιστά σαφή την απάντηση

marietaki22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H marietaki22 ...... έγραψε στις 13:38, 14-07-16:

ειναι τοσο απλο με 17444 περναω ημτυ ????

αα θενκ γκοντ ευχαριστωωω

xarisan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xarisan
Ο xarisan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xarisan έγραψε στις 13:39, 14-07-16:

Ευχαριστω πολυ
δεν λεω τιποτα , η ελπιδα πεθαινει τελευταια....αλλα να μαστε κ ρεαλιστες ...ας ελπιζει στο ονειρο...καλη συνεχεια..εισαι αψογος στα καθηκοντα της ενημερωσης .

marietaki22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H marietaki22 ...... έγραψε στις 13:42, 14-07-16:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να ΜΗΝ περάσεις
Καλή ακαδημαική σταδιοδρομία στο αγαπητό ΗΜΤΥ

Με αποπήρες ενώ 1) μόλις σου απαντούσα 2) η εκτίμησή μου καθιστά σαφή την απάντηση
ενταξει συγγνωμη αλλα νομιζα οτι μ εχετε γραμμενη:π δλδ περναω σιγουροτατα ετσι ?γτ μ φαινεται εμενα λιγο το17444 γτ την πρωτη χρονια π εδινα ειχε 18500 πειτε μ δν υπαρχει πιθανοτητα να τ χασω ετσι .γτ εχω πολυ αγχοςςςςς πειτε μ την αληθεια ομως να περασω ενα καλο υπολοιπο καλοκαιριου:π
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marietaki22 : 14-07-16 στις 13:50.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:43, 14-07-16:

ενταξει συγγνωμη αλλα νομιζα οτι μ εχετε γραμμενη:π δλδ περναω σιγουροτατα ετσι ?
Επειδή μου στέλνουν πολλά μηνύματα και παράλληλα γίνονται post, μερικά τα χάνω.

pepimax

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pepimax
H pepimax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H pepimax έγραψε στις 13:45, 14-07-16:

Με 13000 περιπου με το παλιο τι πιθανοτητες εχω για πολ.μηχ. Ξανθη ή αγρονομων;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:53, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από pepimax
Με 13000 περιπου με το παλιο τι πιθανοτητες εχω για πολ.μηχ. Ξανθη ή αγρονομων;
Όλα θα κριθούν στη ζήτηση.
Αγρονόμων με 4 θεσούλες Θεσσαλονίκη, δεν περνάς εκτός απροόπτου.
Πολιτικών Μηχανικών με 7 θέσεις επαρχία που δεν επιλέγεται τόσο σφόδρα και με αντικείμενο πολιτικών μηχανικών που πέφτει η ζήτηση χρόνο με τον χρόνο, έχεις κάποιες πιθανότητες.

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 708 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 13:55, 14-07-16:

Εκτιμώ ότι όλα τα τμήματα πληροφορικής θα εμφανίσουν μια ήπια άνοδο.
Χρήστο όταν λες ήπια άνοδο ,για την πληροφορική του εκπα ,πόσο εκτιμάς ότι θα είναι;(με 16904 την πιάνω πιστεύεις; )

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panosedessa
Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 459 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 13:55, 14-07-16:

κρις πες μας για ημμυ κρητης

marietaki22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H marietaki22 ...... έγραψε στις 14:01, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από panosedessa
κρις πες μας για ημμυ κρητης
τι σε νοιαζει γ αυτο?παντως σιγουρα εσυ πρεπει να μπαινεις θεσ
κρις σιγουρα περναω ημτυ πατρας ετσι;;;;;;;;;;;;;υπαρχει πιθανοτητα να τχασω πες μσεπαρακαλω..

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 14:04, 14-07-16:

τι σε νοιαζει γ αυτο?παντως σιγουρα εσυ πρεπει να μπαινεις θεσ
κρις σιγουρα περναω ημτυ πατρας ετσι;;;;;;;;;;;;;υπαρχει πιθανοτητα να τχασω πες μσεπαρακαλω..
Επίτηδες το ζητάει γιατί μετονομάστηκε φέτος και είναι περίεργα τα πράγματα.

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panosedessa
Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 459 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 14:06, 14-07-16:

Δε τη Χανς εχες χτισει ενα αρκετα καλοο υψηλο μαλλον οχυρο που δεν πεφτει απο πατρα...για την κρητη εχω φιλο

Επίτηδες το ζητάει γιατί μετονομάστηκε φέτος και είναι περίεργα τα πράγματα.
Για φιλο ειναι

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 15:17, 14-07-16:

Δηλαδή εσύ τι πιστεύεις?? Πόσο μπορεί να φτάσει?? Ακόμη και πάνω από 18000 μόρια?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 15:19, 14-07-16:

Πόσες φορές πρέπει να το πω ότΙ είναι ρευστες οι βασεις στο παλαιο συστημα? Καλή επιτυχία μακάρι να περάσεις στην 1η σου επιλογή. Σου έχω επαναλάβει ότι απλά δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Και για τις 2 σχολές έχεις αρκετσς εως ολλές πιθανότητες.

trakalekas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trakalekas
Ο trakalekas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O trakalekas έγραψε στις 15:51, 14-07-16:

συγγνωμη για το πρηξιμο ρε κρις αλλα σε ενα pm μου ειχες πει οτι για ΟΔ ΑΠΘ ειμαι οριακα αλλα λογικα θα μπω ομως το κεντρο της εκτιμησης σου ειναι 10 μορια πανω απο τα μορια μου ...να υποθεσω οτι αλλαξες αποψη και η τελικη σου γνωμη ειναι οτι μαλλον θα την χασω οριακα ;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:00, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από trakalekas
συγγνωμη για το πρηξιμο ρε κρις αλλα σε ενα pm μου ειχες πει οτι για ΟΔ ΑΠΘ ειμαι οριακα αλλα λογικα θα μπω ομως το κεντρο της εκτιμησης σου ειναι 10 μορια πανω απο τα μορια μου ...να υποθεσω οτι αλλαξες αποψη και η τελικη σου γνωμη ειναι οτι μαλλον θα την χασω οριακα ;
Τώρα για 10 μορια αναφέρεσαι? Αυτή είναι η αναθεώρηση άποψης?
Είσαι οριακά άρα συνεπώς οι πιθανότητες είναι 50-50%.
Δεν άλλαξα άποψη απλά αν δεις τα όρια εκτιμήσεις είναι στρογγυλοποιημενα και δεν είναι απόλυτο ότι ισαπεχουν με τόση ακρίβεια από το πραγματικό κέντρο εκτίμησης.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 16:06, 14-07-16:

Πόσες φορές πρέπει να το πω ότΙ είναι ρευστες οι βασεις στο παλαιο συστημα? Καλή επιτυχία μακάρι να περάσεις στην 1η σου επιλογή. Σου έχω επαναλάβει ότι απλά δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Και για τις 2 σχολές έχεις αρκετσς εως ολλές πιθανότητες.
Εντάξει δεν είπα κάτι κάτω. Εξάλλου μόνο την γνώμη σου ζήτησα. Γνωρίζω ότι δεν μπορείς να βγάλεις ακριβή συμπεράσματα ούτε πρόκειται να σε κατηγορησω αν δεν πέσεις μέσα.

pepimax

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pepimax
H pepimax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H pepimax έγραψε στις 16:44, 14-07-16:

Ευχαριστω για την απαντηση. Οι επομενες επιλογες μου ειναι τα γεωπονικα. Τι πιστευεις?

thanoskatss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanoskatss
Ο thanoskatss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O thanoskatss έγραψε στις 16:49, 14-07-16:

Φιλε Chris καταρχας συγχαρητητρια για τη δουλεια σου!!θα ηθελα αμα μπορουσες να κανεις μια προβλεψη ή εστω στο πολυ περιπου για τη σχολη ηλεκτρονικων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ του πολυτεχνειου κρητης που μετονομαστηκε σε ηλεκτρολογους μηχανικους και μηχανικους Η/Υ (συγκεκριμενα στις 2 ιουλιου εγινε η μετονομασια).ευχαριστω εκ των προταιρων!!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 17:00, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από pepimax
Ευχαριστω για την απαντηση. Οι επομενες επιλογες μου ειναι τα γεωπονικα. Τι πιστευεις?
Ε όσο κατεβαίνεις προς τα κάτω με σχολές πάνω από 7 θέσεις οι πιθανότητες είναι πολλές.

NikB

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikB
Ο NikB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O NikB What is dead may never die. έγραψε στις 17:18, 14-07-16:

Χρηστο πιστευεις πως με 18645 εχω πιθανοτητες και για Ιατρικη Ηρακλειο?!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    apo133, Arsyn, Dim1234, Energy, Guru5ουΠεδίου

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους