Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,150 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,665 μηνύματα σε 96,016 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 855 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 17:30, 14-07-16:

Ο αριθμός των φοιτητών που θα δεχθεί η κάθε σχολή είναι γνωστός;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,749 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 17:39, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από fmarulezkd
Ο αριθμός των φοιτητών που θα δεχθεί η κάθε σχολή είναι γνωστός;
http://edu.klimaka.gr/arxeio/panella...a1-klimaka.pdf
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 17:41, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από NikB
Χρηστο πιστευεις πως με 18645 εχω πιθανοτητες και για Ιατρικη Ηρακλειο?!

Έχεις ναι. Δες τις εκτιμήσεις!
Σίγουρα μπαίνεις σε κάποια Ιατρική πάντως!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dr.tasos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,278 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 18:30, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Έχεις ναι. Δες τις εκτιμήσεις!
Σίγουρα μπαίνεις σε κάποια Ιατρική πάντως!
εχω ελπιδες για το καλυτερο μαθηματικο της ελλαδας ακα μαθηματικο απθ ;

cygnus.e

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cygnus.e
H cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H cygnus.e έγραψε στις 18:49, 14-07-16:

Βρε δεν τον λυπαστε τον ανθρωπο να ρωτατε ολοι που περνατε;;
Πολυ καλη δουλεια και προσεγμενη! Συγχαρητηρια!!!

Dimlef

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimlef
Ο Dimlef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Dimlef έγραψε στις 19:17, 14-07-16:

αγαπητέ Χρήστο, μονό καλά λογία έχω για σένα. ως μη ειδικός στη στατιστική έχω απορίες. ειδικότερα στη θεωρητική λαμβάνεις ως δεδομένο ότι οι κλάσεις του 2015 είναι 20% κάτω από τις κλάσεις του 2016. η παραπάνω παραδοχή σημαίνει ( όπως σωστά αναφέρεις) ότι οι υποψήφιοι του 2015 έγραψαν χειρότερα στα αρχαία μονό ( ιστορία έγραψαν καλύτερα). όμως ένας γβπ 18 σημαίνει ότι στα 4 μη βαρύτητας μαθήματα οι του 15 έγραψαν υψηλές βαθμολογίες σε σχέση με αυτούς του 2016 και οι οποίες απώλειες στην έκθεση αντισταθμίζονται από τη βιολογία και ελάχιστα από τη λογοτεχνία. πχ γβπ 18 σημαίνει ότι ο μέσος ορός των μαθημάτων μη βαρύτητας είναι πάνω από 18, πράγμα που σημαίνει ότι για το 2016 η παραδοχή ότι ο ΜΟ έκθεσης και λατινικών πλησιάζει το 18 δεν είναι ρεαλιστικός. επιπρόσθετα μία μονάδα αύξησης των αρχαίων 2016 ( διατηρουμένου του γβπ σταθερού) είναι 130 Μοριά. επίσης η συμμέτοχη μαθημάτων μη βαρύτητας προς βαρύτητας για το 2015 είναι 45 -65, ενώ για το 2016 40-60.
συνεπώς για το 2016 έκθεση και λατινικά έχουν μικρότερη βαθμολογία ( απώλεια 200 μορίων ανά μονάδα, ενώ το 2015 133,3) ενώ για αρχαία υψηλότερη βαθμολογία με 330 μόρια ανά μονάδα ( ενώ το 2015 263,3), πράγμα που σημαίνει μεγαλύτερη συμμέτοχη άλλα και μεγαλύτερη απώλεια ανά μονάδα.
με βάση τα παραπάνω θεωρείς ότι η διάφορα στις κλάσεις 2015 και 2016 εξακολουθεί να βρίσκεται στο 20% η χαμηλότερα?
τέλος, στις ιατρικές δίνεις αναλογία υποψήφιων ( αριθμό, πολύ σημαντικό) για μόρια 17300-17700 αν θυμάμαι ( δηλαδή κάνεις ανάλυση προτιμήσεων). μήπως γνωρίζεις πόσοι υποψήφιοι της θεωρητικής 2015 αντιστοιχούν στα 17.600 μόρια?
θα εκτιμήσω ιδιαίτερα την ανάλυση σου.
ευχαριστώ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 18-07-16 στις 09:41. Αιτία: διόρθωση κεφαλαίων

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 19:55, 14-07-16:

Φέτος έχουμε κλίμακα μορίων οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνεις σε αναλύσεις τέτοιες. Έχεις έτοιμα τα νούμερα που χρειάζεσαι. Όμως μέχρι περσυ είχαμε κλίμακα ΓΒΠ που ήταν το 80% της εικόνας των μορίων των υποψηφίων άρα έπρεπε να συνυπολογισεις και το άλλο 20%. Περσυ στα μαθήματα βαρύτητας έγραφαν κάτω από το ΓΒΠ οπότε έπεφτε η βαθμολογία τους τουλάχιστον 0,2 (200 μορια) στα υψηλά στρώματα αλλά και πιο χαμηλά βαθμολογικά στρωματα, άρα κάποιος που είχε 19 ΓΒΠ και ήταν στη 1η βαθμολογική κλάση ήταν σύμφωνα με τα μόρια του στη 2η βαθμολογική κλάση (αφού θα είχε 18.800 λχ). Άρα, είναι λιγότεροι στην 1η κλάση περσυ σε κλίμακα μορίων και για να συγκρίνουμε λαμβάνουμε κάποιες υποθέσεις μετατόπισης κλάσης. Ελαφρά πτωτική πάντως είναι η τάση. Είναι ξεκάθαρο.

Ναι, κάνοντας κάποιες υποθέσεις στατιστικής κατανομής μπορείς να προσεγγίσεις τους υποψηφιους υποκλάσεων 17,3-17,5 λχ. Θα δω αυτό που με ρωτάς και θα σου απαντήσω.

sophia23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophia23
H sophia23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H sophia23 έγραψε στις 20:23, 14-07-16:

Συγχαρητήρια για την δουλειά σου και από εμένα Chris,έχεις εκτίμηση για την βάση ΣΕΜΦΕ και ΜαθηματικούΑθ;ευχαριστώ

maraki1998

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maraki1998
H maraki1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H maraki1998 έγραψε στις 20:27, 14-07-16:

Χρήστο θερμά συγχαρητήρια για την άρτια επιστημονική σου δουλειά. Είναι φανερό ότι έχεις άριστη γνώση του αντικειμένου και δουλεύεις αξιοποιώντας τις επιστημονικές σου γνώσεις. Σ΄ευχαριστούμε πολύ.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω (ξανά μετά τη δημοσίευση των εκτιμήσεων σου) ο γιος μου με 18240 έχει δηλώσει Μηχανολόγους ΕΜΠ, Ναυπηγούς ΕΜΠ και Πολιτικούς Μηχανικούς ΕΜΠ. Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις μια εκτίμηση, σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:15, 14-07-16:

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ο γιός σας με τα 18240 βρίσκεται εντός των εκτιμήσεών μου (18.170-18.370) για τους Μηχανολόγους ΕΜΠ και έχει συνεπώς αρκετές πιθανότητες να περάσει στην πρώτη του επιλογή. Όσο αφορά τη 2η επιλογή είναι θαρρώ σίγουρα μέσα.

Αρχική Δημοσίευση από sophia23
Συγχαρητήρια για την δουλειά σου και από εμένα Chris,έχεις εκτίμηση για την βάση ΣΕΜΦΕ και ΜαθηματικούΑθ;ευχαριστώ
Σε ευχαριστώ

Τόσο η ΣΕΜΦΕ όσο και το Μαθηματικό ΕΚΠΑ θεωρώ ότι θα είναι (λογικά) πάνω από 15200 και δεν θα ξεπεράσουν τα 15600 μόρια. Οπότε, 15400 σαν κέντρο εκτίμησης.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 14-07-16 στις 21:19.

maraki1998

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maraki1998
H maraki1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H maraki1998 έγραψε στις 21:22, 14-07-16:

Xρήστο σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ, σε εμπιστεύομαι γιατί είναι φανερό ότι η δουλειά σου είναι προϊόν κοπιαστικής εργασίας και όχι ερασιτεχνισμού. Καλές διακοπές!!! Μακάρι να σε δούμε στην τηλεόραση να κάνεις εκτιμήσεις, γιατί παντού πρέπει το σκηνικό να ανανεώνεται με νέους ανθρώπους γεμάτους όρεξη για δουλειά και καταρτισμένους στο αντικείμενό τους

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:24, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από maraki1998
Xρήστο σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ, σε εμπιστεύομαι γιατί είναι φανερό ότι η δουλειά σου είναι προϊόν κοπιαστικής εργασίας και όχι ερασιτεχνισμού. Καλές διακοπές!!! Μακάρι να σε δούμε στην τηλεόραση να κάνεις εκτιμήσεις, γιατί παντού πρέπει το σκηνικό να ανανεώνεται με νέους ανθρώπους γεμάτους όρεξη για δουλειά και καταρτισμένους στο αντικείμενό τους
Μπα, δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό.
Σίγουρα, πάντως, εξαρτάται από όλους εσάς και φυσικά από μια επιτυχία μου.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dragon2097
Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 21:26, 14-07-16:

Ειμαστε παντως αρκετα ατυχοι, καθως με το παλιο συστημα δεν πρόκειται ποτε να παρουμε εκτιμήσεις για διαφορες σχολες. Ειναι παρα πολύ λιγα τα ατομα που εδωσαν και για αυτό το λογο ειμαστε τελειως τυφλοι. Πρεπει να περιμενουμε με αγωνια μεχρι το τελος του Αυγουστου, σε αντιθεση με το νέο συστημα οπου ολοι γνωριζουν πανω κατω που θα κινηθουν οι βασεις για τις διαφορες σχολες.Αυτα εχει η ζωη

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:33, 14-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από dragon2097
Ειμαστε παντως αρκετα ατυχοι, καθως με το παλιο συστημα δεν πρόκειται ποτε να παρουμε εκτιμήσεις για διαφορες σχολες. Ειναι παρα πολύ λιγα τα ατομα που εδωσαν και για αυτό το λογο ειμαστε τελειως τυφλοι. Πρεπει να περιμενουμε με αγωνια μεχρι το τελος του Αυγουστου, σε αντιθεση με το νέο συστημα οπου ολοι γνωριζουν πανω κατω που θα κινηθουν οι βασεις για τις διαφορες σχολες.Αυτα εχει η ζωη
Ακριβώς. Στο λέω επειδή και εγώ στην ίδια μοίρα με εσένα είμαι και δεν έχω το δίκτυ ασφαλείας που έχεις εσύ για την πρώτη μου επιλογή! Ευτυχώς, είναι επαρχιακό τμήμα με αρκετές θέσεις!

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O dragon2097 έγραψε στις 21:54, 14-07-16:

Ακριβώς. Στο λέω επειδή και εγώ στην ίδια μοίρα με εσένα είμαι και δεν έχω το δίκτυ ασφαλείας που έχεις εσύ για την πρώτη μου επιλογή! Ευτυχώς, είναι επαρχιακό τμήμα με αρκετές θέσεις!
Συγγνωμη, εσυ δεν εχεις αποφοιτησει;;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:02, 14-07-16:

Συγγνωμη, εσυ δεν εχεις αποφοιτησει;;
Αποφοίτησα τον Σεπτέμβρη, αλλά έδωσα ξανά για 2η σχολή με το παλαιό σύστημα

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 22:05, 14-07-16:

Αποφοίτησα τον Σεπτέμβρη, αλλά έδωσα ξανά για 2η σχολή με το παλαιό σύστημα
Με συγχωρεις και παλι, αλλα τελειωσες το ΟΠΑ και ξαναδωσες εξετασεις θελωντας να περασεις σε μια σχολη της επαρχιας και όχι της αθηνας;; Γιατι;
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:07, 14-07-16:

Με συγχωρεις και παλι, αλλα τελειωσες το ΟΠΑ και ξαναδωσες εξετασεις θελωντας να περασεις σε μια σχολη της επαρχιας και όχι της αθηνας;; Γιατι;
Εισερχόμαστε σε προσωπική συζήτηση και βγαίνουμε off topic!

petmak97

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη petmak97
Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 211 μηνύματα.

O petmak97 έγραψε στις 22:10, 14-07-16:

chris αποκτα ενδιαφερον η κουβεντα συνεχισε...χαχαχα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

tony98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tony98
Ο tony98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tony98 έγραψε στις 07:43, 15-07-16:

Chris σε ευχαριστούμε για τη δουλειά σου. Εχω 12637 μόρια. Εχω ελπίδες για Μηχανικών Χωροταξίας ΑΠΘ;

mariatztztz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariatztztz
H mariatztztz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H mariatztztz έγραψε στις 08:54, 15-07-16:

Με 18530 για μοριακη βιολογια και γενετικη;

pergam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pergam
H pergam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H pergam έγραψε στις 08:56, 15-07-16:

Με 15400 Χημικό Πάτρας, τι λέτε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 18-07-16 στις 09:34. Αιτία: διόρθωση κεφαλαίων

ysemer

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ysemer
Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O ysemer έγραψε στις 09:05, 15-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από pergam
Με 15400 Χημικό Πάτρας, τι λέτε;
Είσαι μέσα στα όρια που έβαλε ο Chris 15.200 - 15.500 και μάλιστα στο πάνω όριο (κέντρο πρόβλεψης 15.350)
Άρα έχεις αυξημένες ελπίδες. Καλή επιτυχία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 18-07-16 στις 09:34. Αιτία: διόρθωση παράθεσης

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 09:47, 15-07-16:

Μηπως γνωριζει κανεις αν προκειται να υπαρξουν προβλεψεις για το παλιο συστημα στην τηλεοραση;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 10:40, 15-07-16:

Μηπως γνωριζει κανεις αν προκειται να υπαρξουν προβλεψεις για το παλιο συστημα στην τηλεοραση;
Δεν υπάρχει περίπτωση κανείς να νοιαστεί για το 4% των υποψηφίων

Αρχική Δημοσίευση από mariatztztz
Με 18530 για μοριακη βιολογια και γενετικη;
1000%
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Soleado Febrero ~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 693 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 10:58, 15-07-16:

Εξαιρετική δουλειά, προσεγμένη, αναλυτική, με σεβασμό σε όποιον τη διαβάζει και ιδιαίτερα στους υποψηφίους.Συγχαρητήρια Χρήστο όπως και για την επώνυμη δημοσίευση!!

petmak97

Δραστήριο Μέλος

O petmak97 έγραψε στις 11:17, 15-07-16:

Chris,
το κέντρο της πρόβλεψης σου για κτηνιατρική ΑΠΘ Ποιο είναι?

Anastasia R.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anastasia R.
H Anastasia R. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Anastasia R. έγραψε στις 11:19, 15-07-16:

Συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά σας. Συμφωνώ απόλυτα με πολλές από τις εκτιμήσεις σας. Μια ερώτηση γιατί το άγχος είναι ιδιαίτερα μεγάλο, διότι με βάση τις γενικότερες εκτιμήσεις που έχω παρακολουθήσει βρίσκομαι κοντά στην βάση. Έχω συγκεντρώσει ,λοιπόν, 18473 μόρια με την οδοντιατρική να είναι η ΜΟΝΗ σχολή που με ενδιαφέρει . Θα μπορούσατε να μου δώσετε μια θεωρητική εκτίμηση για το αν έχω την δυνατότητα να πιάσω την σχολη; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 11:54, 15-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από petmak97
Chris,
το κέντρο της πρόβλεψης σου για κτηνιατρική ΑΠΘ Ποιο είναι?
18.220

Αρχική Δημοσίευση από Anastasia R.
Συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά σας. Συμφωνώ απόλυτα με πολλές από τις εκτιμήσεις σας. Μια ερώτηση γιατί το άγχος είναι ιδιαίτερα μεγάλο, διότι με βάση τις γενικότερες εκτιμήσεις που έχω παρακολουθήσει βρίσκομαι κοντά στην βάση. Έχω συγκεντρώσει ,λοιπόν, 18473 μόρια με την οδοντιατρική να είναι η ΜΟΝΗ σχολή που με ενδιαφέρει . Θα μπορούσατε να μου δώσετε μια θεωρητική εκτίμηση για το αν έχω την δυνατότητα να πιάσω την σχολη; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Οδονιατρική ΕΚΠΑ 18.470-18.570 (18.520)
Οδοντιατρική ΑΠΘ 18.420-18.520 (18.470)

Άρα, για ΕΚΠΑ έχεις λίγες πιθανότητες αλλά για την Οδοντιατρική οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου και λογικά θα είσαι οριακά μέσα!
Καλή επιτυχία!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 15-07-16 στις 11:57.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 12:12, 15-07-16:

Παντως οι πολιτικοι μηχανικοι ΕΜΠ με το παλιο συστημα θεωρω ότι δεν θα περασουν τα 18000 μορια. Συμφωνεις;

petmak97

Δραστήριο Μέλος

O petmak97 έγραψε στις 12:14, 15-07-16:

18.220

Άρα, για ΕΚΠΑ έχεις λίγες πιθανότητες αλλά για την Οδοντιατρική οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου και λογικά θα είσαι οριακά μέσα!
Καλή επιτυχία!
Παλι καλα ειμαι πανω απο το κεντρο της εκτιμησης σου οσον αφορα την κτηνιατρικη απθ....παλι καλαααααα

Anastasia R.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anastasia R.
H Anastasia R. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Anastasia R. έγραψε στις 12:22, 15-07-16:

18.220

Καλή επιτυχία!
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Καλή σας μέρα!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 12:23, 15-07-16:

Παντως οι πολιτικοι μηχανικοι ΕΜΠ με το παλιο συστημα θεωρω ότι δεν θα περασουν τα 18000 μορια. Συμφωνεις;
Πάνω από 18 όχι βρε, είπαμε!

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panosedessa
Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 459 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 12:35, 15-07-16:

Κρις πες για ημμυ λρητης

thanoskatss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanoskatss
Ο thanoskatss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O thanoskatss έγραψε στις 13:01, 15-07-16:

Φιλε Chris καταρχας συγχαρητητρια για τη δουλεια σου!!θα ηθελα αμα μπορουσες να κανεις μια προβλεψη ή εστω στο πολυ περιπου για τη σχολη ηλεκτρονικων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ του πολυτεχνειου κρητης που μετονομαστηκε σε ηλεκτρολογους μηχανικους και μηχανικους Η/Υ (συγκεκριμενα στις 2 ιουλιου εγινε η μετονομασια).ευχαριστω εκ των προταιρων!!( ξανα ρωτησα αλλα λογικα δεν το ειδες)

dragon2097

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dragon2097 έγραψε στις 13:02, 15-07-16:

Πάνω από 18 όχι βρε, είπαμε!
Αν ελπίσουμε να μην περάσουν τα 17700 μόρια.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 15:04, 15-07-16:

Έχω να σημειώσω ότι μέσα σε 2 ημέρες, έχει φτάσει το αρχείο των εκτιμήσεων τις 4.000 αναγνώσεις!!!
Σας ευχαριστώ!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

petmak97

Δραστήριο Μέλος

O petmak97 έγραψε στις 16:21, 15-07-16:

Έχω να σημειώσω ότι μέσα σε 2 ημέρες, έχει φτάσει το αρχείο των εκτιμήσεων τις 4.000 αναγνώσεις!!!
Σας ευχαριστώ!
Εμεις ευχαριστουμε ρε χρηστο!

chrisa19

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chrisa19
H chrisa19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H chrisa19 έγραψε στις 16:39, 15-07-16:

Σας ευχαριστώ!
Εμείς όλοι σε ευχαριστούμε που χάρη στη δική σου βοήθεια καταλάβαμε που περίπου βρισκόμαστε.

19581962

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη 19581962
Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O 19581962 έγραψε στις 20:27, 15-07-16:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΧΡΗΣΤΟ για τη πολυ καλη δουλει σου Πιστευεις οτι μπορει να ειναι η κατανομη στο 3 πεδιο περπου κανονικη με μεση τιμη 18700 και δ 20? μηπως ειναι ομοιομορφη? η student?

για 18500-19000

εννοω για βαθμο προσβασης

επειδη εχω καποιες σκεψεις ρωτω την πιο εγκυρη γνωμη σου

κανονικη εννοω GAUSS
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 19581962 : 15-07-16 στις 20:27. Αιτία: AutoMerge

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:29, 15-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από 19581962
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΧΡΗΣΤΟ για τη πολυ καλη δουλει σου Πιστευεις οτι μπορει να ειναι η κατανομη στο 3 πεδιο περπου κανονικη με μεση τιμη 18700 και δ 20? μηπως ειναι ομοιομορφη? η student?

για 18500-19000

εννοω για βαθμο προσβασης

επειδη εχω καποιες σκεψεις ρωτω την πιο εγκυρη γνωμη σου

κανονικη εννοω GAUSS
Είναι ξεκάθαρα κατανομή με αρνητική συμμετρία.
Η μέση τιμή προφανώς δεν είναι στα 18700, είναι πολύ χαμηλότερα όπως και η διαμεσος. Η επικρατούσα τιμή είναι στη κλάση 18.000-18.500.

Προφανώς για να μου πετας τις κατανομές έτσι σημαίνει 1) η ότι είσαι ανίδεος 2) θες να με τεσταρεις στη στατιστική!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 15-07-16 στις 20:38.

19581962

Νεοφερμένος

O 19581962 έγραψε στις 21:02, 15-07-16:

Οχι δεν τεσταρω απλα ψαχνω για το18664

Συγγνωμη

Καμμια διαθεση αμφισβητησης και παλι συγγνωμη αγωνια εχω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 19581962 : 15-07-16 στις 21:00. Αιτία: AutoMerge

sophia23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophia23
H sophia23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H sophia23 έγραψε στις 21:26, 15-07-16:

Τόσο η ΣΕΜΦΕ όσο και το Μαθηματικό ΕΚΠΑ θεωρώ ότι θα είναι (λογικά) πάνω από 15200 και δεν θα ξεπεράσουν τα 15600 μόρια. Οπότε, 15400 σαν κέντρο εκτίμησης.[/QUOTE]
Σε ευχαριστώ Χρήστο επομένως με 15392 στην αναμονή.

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:45, 15-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από sophia23
Τόσο η ΣΕΜΦΕ όσο και το Μαθηματικό ΕΚΠΑ θεωρώ ότι θα είναι (λογικά) πάνω από 15200 και δεν θα ξεπεράσουν τα 15600 μόρια. Οπότε, 15400 σαν κέντρο εκτίμησης.
Σε ευχαριστώ Χρήστο επομένως με 15392 στην αναμονή.[/QUOTE]

Είσαι ναι στην αναμονή. Έχεις πολλές πιθανότητες πάντως! Don't worry. Αν είχες κάτω από 15200...

Νικήτας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νικήτας
Ο Νικήτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Νικήτας έγραψε στις 01:16, 16-07-16:

Χρήστο με 17935 για νομικη ΑΠΘ εχώ λιγες ή πολλές πιθανότητες;Ευχαριστώ.

19581962

Νεοφερμένος

O 19581962 έγραψε στις 01:37, 16-07-16:

Η σκεψη που κανω ειναιη εξης :στο 3ο πεδιο υπαρχουν 960 παρατηρησεις με τιμη (βαθμο προσβασης)απο18500 εως19000,Η κατανομη αυτη ειναι gauss; αν ειναι περιπου ποια ειναι η μεση τιμη και ποια ηδιασπορα;

Εχω τυχη για ιατρικη ηρακλειου;

Με 18664;

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panosedessa
Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 459 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 09:29, 16-07-16:

Εχει πεσει ο σερβερ του eduforu ?λογικα βαζει τις βασεις ο τολης
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 11:56, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από panosedessa
Εχει πεσει ο σερβερ του eduforu ?λογικα βαζει τις βασεις ο τολης
Όχι. Είπε ότι θα τις βγάλει την Κυριακή.

Lancelot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lancelot
Ο Lancelot αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 12:50, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
Όχι. Είπε ότι θα τις βγάλει την Κυριακή.
Που ακριβώς μπορούμε να τις δούμε ;

Παναγιώτης Σπ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Παναγιώτης Σπ
Ο Παναγιώτης Σπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Παναγιώτης Σπ έγραψε στις 15:22, 16-07-16:

Καλησπέρα σας θα ήθελα να μου πείτε αν με 10.298 μόρια μπαίνω Δημοτικής Ρόδου !! Σας ευχαριστώ !!

Παναγιώτης

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους