Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,965 εγγεγραμμένα μέλη και 3,087,017 μηνύματα σε 95,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 925 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[2016] Σε ποιο τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε;

PAVLOSM

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PAVLOSM
Ο PAVLOSM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O PAVLOSM έγραψε στις 18:11, 24-08-16:

ΗΜΜΥ ΕΜΠ 18836
Συγχαρητήρια στον CHRIS για την προσπάθεια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panosedessa
Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 459 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 18:35, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από PAVLOSM
ΗΜΜΥ ΕΜΠ 18836
Συγχαρητήρια στον CHRIS για την προσπάθεια.
σειρα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

GeorgeM18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GeorgeM18
Ο GeorgeM18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O GeorgeM18 έγραψε στις 18:57, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Konstantinos98
Λογιστική και Χρηματοοικονομική ΑΣΟΕΕ
Σειρά 106 (17478 είχα βγάλει και θα ερχεται ο κάθε καραγκιόζης με τα 16800 που έφτασε φέτος η βάση να πουλάει τρέλα και να χαλάει το κύρος του τμήματος, δε μπορώ να καταλάβω γιατί η ΔΕΤ φέτος πέρασε τη βάση της λοχρη #ekswfrenwn)

Ο μονος καραγκιόζης εισαι εσυ....όσοι περασαν το άξιζαν
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bill1996

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bill1996
Ο Bill1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Bill1996 έγραψε στις 19:24, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Alan
Welcome to hell.

Αστειεύομαι. Συγχαρητήρια!
Με 17886 50ος στο Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 19:32, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Bill1996
Με 17886 50ος στο Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ.
δυνατοςςςς
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bill1996

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bill1996
Ο Bill1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Bill1996 έγραψε στις 19:46, 24-08-16:

Χα! Χα! Καλά να είσαι και καλή μετεγγραφή!!

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 19:50, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Bill1996
Χα! Χα! Καλά να είσαι και καλή μετεγγραφή!!
ευχαριστω

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 20:04, 24-08-16:

Σειρά 106 (17478 είχα βγάλει και θα ερχεται ο κάθε καραγκιόζης με τα 16800 που έφτασε φέτος η βάση να πουλάει τρέλα και να χαλάει το κύρος του τμήματος, δε μπορώ να καταλάβω γιατί η ΔΕΤ φέτος πέρασε τη βάση της λοχρη #ekswfrenwn)
Δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι δεν ξερεις πως βγαινουν οι βασεις.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 20:15, 24-08-16:

Σειρα 106 περασες, οχι πρωτος και ουτε στην πρωτη σχολη. Και εγω σιγα μην εμπιστευτω τα οικονομικα μου σε εναν που εβγαλε 17478 Απορω με μερικους...
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimitrapapaman
H Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Dimitrapapaman έγραψε στις 20:43, 24-08-16:

Παιδιά καλησπέρα! Πέρασα ιστορια και αρχαιολογία στο εκπα! Πριν όμως ήμουν σε μια αλλη σχολή γνωρίζει κανεις τη διαδικασία της διαγραφής; Εχω διαβάσει οτι γινεται και μεσω ΚΕΠ αλλα ισχύει; Οτιδήποτε ξέρετε θα ηταν διαφωτιστικό! Σας ευχαριστω πολυ!

katerina2231

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina2231
H katerina2231 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H katerina2231 έγραψε στις 21:04, 24-08-16:

Πέρασα Νομική Αθηνών!!!!! 1η επιλογη ..σειρα :252
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 21:07, 24-08-16:

Καλα χαλαρωσε εσυ, δεν περασες και στο LSE.
Δηλαδη αν η σχολη ειχε βαση 17478 θα ειχε κυρος ενω με το 16800 χαλαει το κυρος;
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

PAVLOSM

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PAVLOSM
Ο PAVLOSM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O PAVLOSM έγραψε στις 21:20, 24-08-16:

200

200

200

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 21:24, 24-08-16:

Καλά ηρέμισε λίγο εσύ! Με τη λογική σου και συ όταν μπήκες ήσουν ένας καραγκιόζης και μισός που νόμιζε ότι κατάφερε κάτι σπουδαίο. Η βάση το 2014 ήταν 17775 και συ με τα 17478 πήγες και έριξες το κύρος της σχολής.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 21:41, 24-08-16:

lol στο τσακ και δηλαδη ηρθε ενας στο καπακι με 18600? λολ και παλι λολ

Ν.Χ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ν.Χ.
Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Ν.Χ. έγραψε στις 22:13, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από 19581962
Πέρασα ιατρική ΔΠΘ Χρήστο Και ΝΧ Ευχαριστώ για τη στηριξη
... συγχαρητήρια... καλές σπουδές!!!

aPerfectCircle9

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aPerfectCircle9
Ο aPerfectCircle9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O aPerfectCircle9 έγραψε στις 22:33, 24-08-16:

Εγώ πέρασα ΗΜΜΥ Χανίων σειρά 133! Ευχαριστώ κι εγώ τον Χρήστο για τη συμπαράστασή του όλο αυτόν τον καιρό!

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 22:42, 24-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από aPerfectCircle9
Εγώ πέρασα ΗΜΜΥ Χανίων σειρά 133! Ευχαριστώ κι εγώ τον Χρήστο για τη συμπαράστασή του όλο αυτόν τον καιρό!
Ελα ρεεε

Kleisthenis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kleisthenis
Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Kleisthenis http://ischool.e-steki.gr/search.php?do= έγραψε στις 00:50, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitrapapaman
Παιδιά καλησπέρα! Πέρασα ιστορια και αρχαιολογία στο εκπα! Πριν όμως ήμουν σε μια αλλη σχολή γνωρίζει κανεις τη διαδικασία της διαγραφής; Εχω διαβάσει οτι γινεται και μεσω ΚΕΠ αλλα ισχύει; Οτιδήποτε ξέρετε θα ηταν διαφωτιστικό! Σας ευχαριστω πολυ!
Γνωρίζω οτι πρέπει να πας στην γραμματεία της παλιας σου σχολής να διαγραφείς και στη συνέχεις να εγγραφείς στο νεο τμήμα. Τώρα αν η σχολή σου είναι μακριά ίσως θα μπορούσαν να σε εξυπηρετήσουν τα ΚΕΠ, καλό ειναι να ρωτήσεις. Συγχαρητήρια συνάδελφε, αν θέλεις καμια βοηθεια μου στέλνεις.

Konstantinos98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Konstantinos98
Ο Konstantinos98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Konstantinos98 έγραψε στις 01:49, 25-08-16:

Μαζευτήκατε ολοι οι πανεπιστημονες να το παιξετε ιστορια και επειδη ειστε ασχετοι περι θεματος η λοχρη ηταν ειναι και θα ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ οικονομικο τμημα της Ελλάδος.
1. Γνωριζω και ειμαι πληρης ενημερωμενος για τον τροπο με τον οποιο διαμορφωνεται η βαση ενος τμηματος. Θεωρω οτι ειναι καταντια της λοχρη με βαση 18700 το 2010 μετα απο 6 χρονια να περναει ανετα ο καθε ακυρος με 16800
2. Σειρα 106 φιλε μου εστι οτι ειμαι στη μεση των φοιτητων του καλυτερου οικ. τμηματος στο ελλαδισταν σου. Τα οικονομικα σου να τα εμπιστευτεις σε κανεναν φοιτητη τει που κουβαλατε τα ιδια μυαλα.
3. Μπορει να μην περασα ουτε στο ΜΙΤ ουτε στο LSE αλλα θεωρωντας οτι υπαρχουν σχολες με 10 χιλιαρικα μορια το 17500 ειναι ενας ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ βαθμος για καποιον που διαβασε μονο 1 χρονο στη 3η λυκειου-ειχε τις εξοδους του με τη κοπελα του και τελικως επιδιωξε ενα 18 στα μαθηματικα με περιπου 80% υποψηφιους κατω απο τη βαση
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 26-08-16 στις 08:50. Αιτία: Προσαρμογη στους ορους χρησης
-12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΑmyC

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΑmyC
H ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H ΑmyC έγραψε στις 01:56, 25-08-16:

Iατρικη ΕΚΠΑ με 19283
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Valous (Άρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valous
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Valous έγραψε στις 08:10, 25-08-16:

Προς τεράστια μου έκπληξη οικονομικό παμακ
10% σειρά 14/15, 15336 μόρια

coxs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coxs
Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O coxs έγραψε στις 09:40, 25-08-16:

ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ με 18430 και 33 στη γενική σειρά

Μαζευτήκατε ολοι οι πανεπιστημονες να το παιξετε ιστορια και επειδη ειστε ασχετοι περι θεματος η λοχρη ηταν ειναι και θα ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ οικονομικο τμημα της Ελλάδος.
1. Γνωριζω και ειμαι πληρης ενημερωμενος για τον τροπο με τον οποιο διαμορφωνεται η βαση ενος τμηματος. Θεωρω οτι ειναι καταντια της λοχρη με βαση 18700 το 2010 μετα απο 6 χρονια να περναει ανετα ο καθε ακυρος με 16800
2. Σειρα 106 φιλε μου εστι οτι ειμαι στη μεση των φοιτητων του καλυτερου οικ. τμηματος στο ελλαδισταν σου. Τα οικονομικα σου να τα εμπιστευτεις σε κανεναν φοιτητη τει που κουβαλατε τα ιδια μυαλα.
3. Μπορει να μην περασα ουτε στο ΜΙΤ ουτε στο LSE αλλα θεωρωντας οτι υπαρχουν σχολες με 10 χιλιαρικα μορια το 17500 ειναι ενας ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ βαθμος για καποιον που διαβασε μονο 1 χρονο στη 3η λυκειου-ειχε τις εξοδους του με τη κοπελα του και τελικως επιδιωξε ενα 18 στα μαθηματικα με περιπου 80% υποψηφιους κατω απο τη βαση
Το κύρος μιας σχολής κατά κύριο λόγο δημιουργείτε από τη δουλειά που γινεται,τη πρόσβαση στην αγορα εργασιας κλπ και όχι τόσο από τη βάση . Για παράδειγμα το αντίστοιχο τμήμα του ΠΑΠΕΙ ανταγωνιζεται επάξια τη ΛΟΧΡΗ αν και έχει βάση γύρω στα 16000.Ετσι δε χρειάζεται ούτε οργή ούτε τίποτα. Ο καθένας τραβάει το δρόμο του ανάλογα με τη προσπάθεια του
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 26-08-16 στις 08:51. Αιτία: Αφαιρεση προσβλητικων χωρίων απο την παραθεση
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Indemix

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Indemix
Ο Indemix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Indemix έγραψε στις 09:44, 25-08-16:

Ιστορικο-Αρχαιολογικο ΕΚΠΑ
16300 122
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

NikosP123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NikosP123
Ο NikosP123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O NikosP123 έγραψε στις 09:58, 25-08-16:

ΗΜΜΥ ΑΠΘ 124ος

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 10:03, 25-08-16:

ε και εγω εκει θα ειμαι απο οκτοβρη ασχετα που θα κανω την μεταγγγραφη λιγους μηνες αργοτερα

TDESILLA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TDESILLA
H TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TDESILLA έγραψε στις 10:03, 25-08-16:

Kαλημερα !!! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, είστεάξιοι !! Ο γιος μου πέρασε Φυσικό Πάτρας με 14.988 μόρια, 3η επιλογή του.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 27-08-16 στις 16:01.

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 10:16, 25-08-16:

Κωστακη δε θελω να σε τρομαξω, αλλα ολα αυτα περι βαθμων, βασεων και μοριων τα ξεχνας με το που μπεις στο πανεπιστημιο. Αν αρχισεις και λες τετοιες βλακειες στη σχολη, να ξερεις οτι για τα επομενα 4 χρονια θα σε δουλευουν ολοι. Δεν εχει σημασια με ποσο μπηκες και τι εγραψες, αλλα τι θα κσνεις στη σχολη μεσα. Θα γνωρισεις ατομα που μπηκαν με λιγοτερα μορια απο τη βαση της σχολης (μετεγγραφες, ειδικες κατηγοριες, 10% κλπ) και ατομα με περισσοτερα απο σενα. Το θεμα ειναι μεσα στη σχολη αν εσυ τα ξυνες, και ο αλλος με τη μετεγγραφη τα παει καλυτερα απο σενα, εσυ θα "εχεις ριξει το κυρος της σχολης" με ενα αθλιο βαθμο πτυχιου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 26-08-16 στις 08:52. Αιτία: Αφαιρεση προσβλητικων χωρίων απο την παραθεση.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 10:45, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από AmandaC
Iατρικη ΕΚΠΑ με 19283
Συγχαρητηρια! Τι σειρα?

grms29

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη grms29
Ο grms29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O grms29 έγραψε στις 10:46, 25-08-16:

Εγώ πέρασα αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ. με 17994 και σειρά επιτυχίας 24. Καλή σταδιοδρομία σε όλους!!

Hercret

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hercret
Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Hercret έγραψε στις 11:15, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από xatzakis159
18079 βιολογικο κρητης 100 σειρά ☺☺☺
έλα και ο συμφοιτητής!!!!

Konstantinos98

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Konstantinos98 έγραψε στις 11:53, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από coxs
ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ με 18430 και 33 στη γενική σειρά

Το κύρος μιας σχολής κατά κύριο λόγο δημιουργείτε από τη δουλειά που γινεται,τη πρόσβαση στην αγορα εργασιας κλπ και όχι τόσο από τη βάση . Για παράδειγμα το αντίστοιχο τμήμα του ΠΑΠΕΙ ανταγωνιζεται επάξια τη ΛΟΧΡΗ αν και έχει βάση γύρω στα 16000.Ετσι δε χρειάζεται ούτε οργή ούτε τίποτα. Ο καθένας τραβάει το δρόμο του ανάλογα με τη προσπάθεια του
Συμφωνοι με οσα λες για το κυρος της σχολης. Περι ΠΑΠΕΙ αν αναφερεσαι στο χρηματοοικονομικης και τραπεζικης διοικητικης, δεν συμφωνω. Μπορει οντως να εχουν καποια κοινα στοιχεια οπως τα μαθηματα αλλα δεν αγγιζει την λοχρη (δες soel.gr/μεταπτυχιακα και ολα τα σχετικα)
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

coxs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coxs
Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O coxs έγραψε στις 12:11, 25-08-16:

Συμφωνοι με οσα λες για το κυρος της σχολης. Περι ΠΑΠΕΙ αν αναφερεσαι στο χρηματοοικονομικης και τραπεζικης διοικητικης, δεν συμφωνω. Μπορει οντως να εχουν καποια κοινα στοιχεια οπως τα μαθηματα αλλα δεν αγγιζει την λοχρη (δες soel.gr/μεταπτυχιακα και ολα τα σχετικα)
Το συγκεκριμένο τμήμα του ΠΑΠΕΙ έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του,όπως και η ΛΟΧΡΗ. Από τι έχω ακούσει από φοιτητές γίνεται πιο ουσιαστική δουλειά καθώς καθηγητές και φοιτητές έχουν αμεσότερη σχέση . Επίσης στα χρηματοοικονομικα κάνουν εξίσου επίπεδου εκπαίδευση με τη ΛΟΧΡΗ.Ωστοσο χάνουν σε επίπεδο μεταπτυχιακων που κερδίζει η ΑΣΣΟΕ.
Τέλος διαφέρουν εν μέρει ως προς το αντικείμενο αφού το ένα εξειδικευεται στη λογιστική και το άλλο στο χώρο των τραπεζών.
Εντούτοις όμως δε μπορείς να πεις ότι το ΠΑΠΕΙ είναι κατώτερο από τη ΛΟΧΡΗ.Καθε τμήμα έχει τα καλά του και τα κακά του.

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 12:29, 25-08-16:

Παιδάκια συγχαρητήρια ! Να περάσετε μια τέλεια φοιτητική ζωή ! Οι της Πάτρας, αν θέλουν να ρωτήσουν το οτιδηποτε κτλ κτλ να στείλουν !

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 12:35, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Παιδάκια συγχαρητήρια ! Να περάσετε μια τέλεια φοιτητική ζωή ! Οι της Πάτρας, αν θέλουν να ρωτήσουν το οτιδηποτε κτλ κτλ να στείλουν !
εγω περασα ημτυ αλλα φετος γινονται ολα ηλεκτρονικα οποτε θα παρω μεταγγραφη στο απθ χωρις να πατησω καν Πατρα

chrispap1997

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chrispap1997
Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O chrispap1997 ο αγων δια το δικαιο έγραψε στις 12:45, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΑndrewChatz
Νομική Κομοτηνής με 17.615
συγχαρητηρια φιλε μου , καλως ηρθες . Καλη αρχη να εχεις και καλη σταδιοδρομια

st2000 (Στεφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη st2000
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O st2000 έγραψε στις 12:49, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από panosedessa
εγω περασα ημτυ αλλα φετος γινονται ολα ηλεκτρονικα οποτε θα παρω μεταγγραφη στο απθ χωρις να πατησω καν Πατρα
η μεταγραφη δεν επικυρωνεται τον φεβρουαριο μεχρι τοτε δεν χρειαζεται να εισαι πατρα?

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 705 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 13:51, 25-08-16:

Πότε είναι οι εγγραφές και τι χαρτιά χρειαζόμαστε?!

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 13:54, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από st2000
η μεταγραφη δεν επικυρωνεται τον φεβρουαριο μεχρι τοτε δεν χρειαζεται να εισαι πατρα?
κατσε μη σπασει ο διαολος το ποδαρι του και γινουν πιο γρηγορα φετος οι μεταγραφες...ειδικα περσι αργησαν....απλα θα χασω 1 εξαμηνο το οποιο θα το κερδισω στο 3 εξαμηνο στη θεσσαλονικη οταν θα δωσω τα μαθηματα μαζι και του πρωτου εξαμηνου

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Πότε είναι οι εγγραφές και τι χαρτιά χρειαζόμαστε?!
θα ανακοινωσει το υπουργειο απο τις 10 σεπτεμβρη και μετα ..μεινε ησυχος

Konnos21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Konnos21
Ο Konnos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Konnos21 έγραψε στις 14:02, 25-08-16:

Οργάνωση και Διοικηση Επιχειρήσεων (ΟΠΑ) με 16.335

GeorgeYnwa!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeorgeYnwa!
Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O GeorgeYnwa! έγραψε στις 14:13, 25-08-16:

χημικων μηχανικων θεσσαλονικης 1ος

Κώστας123456

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κώστας123456
Ο Κώστας123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Κώστας123456 έγραψε στις 14:34, 25-08-16:

Συγχαρητήρια Χρήστο.

Thoba19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Thoba19
Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 15:15, 25-08-16:

[QUOTE=panosedessa;4289137]κατσε μη σπασει ο διαολος το ποδαρι του και γινουν πιο γρηγορα φετος οι μεταγραφες...ειδικα περσι αργησαν....απλα θα χασω 1 εξαμηνο το οποιο θα το κερδισω στο 3 εξαμηνο στη θεσσαλονικη οταν θα δωσω τα μαθηματα μαζι και του πρωτου εξαμηνου

/QUOTE]

Νομιζεις τοσο ευκολο ει αι να κερδισεις ενα εξαμηνο μεσα στο εξαμηνο .Εχεις σκευτει το απλο οτι ισως να μην μπορεις να δοσεις τα μαθηματα γιατι το ενα μπορει να ειναι ιδια ωρα με το αλλο κτλ. Αν εισαι τοσο σιγουρος οτι θα παρεις μεταγραφη πηγαινε απο οκτωβρη στο απθ και ηλπιζε οτι θα μπορεσεις να δοσεις τα μαθηματα τον σεπτεμβριο .

formio4

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη formio4
H formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H formio4 έγραψε στις 16:02, 25-08-16:

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 25-08-16 στις 20:27. Αιτία: split

nikhon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikhon
H nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H nikhon έγραψε στις 16:15, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ν.Χ.
Γεια σου Μυρτώ, χάρηκα πάρα πολύ για την επιτυχία σου, ήμουν σίγουρος, χάρηκα που επιβεβαιώθηκα για τη βάση του Ηρακλείου που σας είχα μεταφέρει, μάλλον κρίση πανικού θα είχε πάθει η Nikhon (χαχα), τώρα ελπίζω να έχει πάθει κρίση πανικού από τη χαρά της, ευχαριστώ για όλα, σου εύχομαι τα καλύτερα!!!
πΑΙΔΙΆ .Μακάρι να είχα πάθει κρίση πανικού. Απο το υπουργείο φίλος του πατέρα μου του είπε ότι η βάση ήταν 18684Προφανώς έκανε αναγραμματισμό(84 48 Τρελάθηκα . Οχρήστος σε προσωπικό μήνυμα μου είπε ότι αποκλείεται.και ότι δεν βγαίνουν ταμαθηματικά .Για αυτό είπα ότι μου είπανε βλακείες.Ό μως προτίμησανα μην σας το μεταφέρω γιατι θα σας τρέλενα . Φύγαμε παραμονή και πήγαμε Αθήνα Ζ ωγράφου ψαχνοντας σπίτι για φαρμακευτική. Μυρτω χίλια συγνωμη αλλά η σιωπή μου ήταν καλύτερη από το να σου έλεγα την πληροφορία..Τώρα είναι όλα καλά.

Mea Culpa (Ποτούλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mea Culpa
H Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H Mea Culpa έγραψε στις 17:38, 25-08-16:

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Με προβλημάτισε η απάντησή σου γιατί και άλλοι συμφοιτητές μου είχαν την ίδια αντίδραση με σένα μετά την ανακοίνωση των βάσεων εχθές. Προς τι ο εκνευρισμός; Απ ότι διάβασα, φέτος το ΛΟΧΡΗ ήταν μέσα στις πρώτες 10 σχολές που δηλώθηκαν στα μηχανογραφικά. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι χαλάει το κύρος του τμήματος το γεγονός ότι η βάση του ΔΕΤ ξεπέρασε το ΛΟΧΡΗ και δεν καταλαβαίνω με ποιο τρόπο χαλάει τέλος πάντων αυτό το "κύρος".
Πίστεψέ με δεν είναι μόνο αυτοί με τα "16800" που πουλάνε τρέλα στο τμήμα...
Όπως και να 'χει εύχομαι να σου αρέσει το τμήμα και καλή σταδιοδρομία!

geotsi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη geotsi
H geotsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H geotsi έγραψε στις 19:15, 25-08-16:

παιδια, να ρωτησω.. υπαρχουν χρηματικα βραβεια για τους πρωτους σε καθε σχολη? και στα τει? περασα δευτερη γι'αυτο..

Thoba19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Thoba19
Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 19:17, 25-08-16:

Μονο ηθικα βραβεια υπαρχουν πλεον

19581962

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη 19581962
Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O 19581962 έγραψε στις 21:36, 25-08-16:

18669 3ου ΔΠΘ σειρά 101 Χρήστο είχες δίκιο για κατανομή περίπου 1080 σειρά φθίνουσα μοριων

Konstantinos98

Νεοφερμένος

O Konstantinos98 έγραψε στις 22:12, 25-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mea Culpa
Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Με προβλημάτισε η απάντησή σου γιατί και άλλοι συμφοιτητές μου είχαν την ίδια αντίδραση με σένα μετά την ανακοίνωση των βάσεων εχθές. Προς τι ο εκνευρισμός; Απ ότι διάβασα, φέτος το ΛΟΧΡΗ ήταν μέσα στις πρώτες 10 σχολές που δηλώθηκαν στα μηχανογραφικά. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι χαλάει το κύρος του τμήματος το γεγονός ότι η βάση του ΔΕΤ ξεπέρασε το ΛΟΧΡΗ και δεν καταλαβαίνω με ποιο τρόπο χαλάει τέλος πάντων αυτό το "κύρος".
Πίστεψέ με δεν είναι μόνο αυτοί με τα "16800" που πουλάνε τρέλα στο τμήμα...
Όπως και να 'χει εύχομαι να σου αρέσει το τμήμα και καλή σταδιοδρομία!
Όπως είπε ένας άλλος νέος λοχριτης πιο πάνω η βαση δεν καθοριζει το κυρος της σχολης αλλα η επαγγελματικη αποκατασταση, τα εφοδια που θα σου προσφερει για να βγεις στην αγορα εργασιας, το ευρος των μεταπτυχιακων και ολα αυτα τα σχετικα. ΩΣΤΟΣΟ το γεγονος οτι η βαση της σχολης ( βλ ετος 2010 ~ 18700) παιρνει απο χρονια σε χρονια την κατω βολτα ειναι αναμφισβητητα ενα αρνητικο στοιχειο για το τμημα μας.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    #LoveMaths, elenastrav, Señora, takatakaros, Νίκοs

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους