Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,153 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,709 μηνύματα σε 96,023 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 911 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)
Θα ανεβούν
16
18,82%
θα παραμείνουν ίδιες
18
21,18%
Θα πέσουν
51
60,00%

Ria99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ria99
H Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Ria99 έγραψε στις 17:37, 17-11-16:

στο σχολειο που ειστε στην υλη;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,715 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:09, 17-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ria99
στο σχολειο που ειστε στην υλη;
Αρχαία τελειώσαμε τον Πρωταγόρα.
Ιστορία στον Α παγκόσμιο.
Λατινικά μπαίνουμε στο ''πίσω από τις κουρτίνες'' αφού πρώτα την Τετάρτη γράψουμε διαγώνισμα τετραμήνου από το 3 μέχρι το 15.

Εσείς;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Δανάη Ελίνα (Δανάη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Δανάη Ελίνα
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Δανάη Ελίνα στο κορμι μου σαν μπλουζακι έγραψε στις 09:36, 20-11-16:

Γραφω βιολογια.
Wish me luck
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,131 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 16:11, 20-11-16:

Εμεις γραψαμε στο 1ο κεφαλαιο (κατευθυνση) αρκετα ευκολο...καλα οι ασκησεις δεν το συζητω για πλακα για εναν που ξερει μαθηματικες πραξεις

billbc

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billbc
Ο billbc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O billbc έγραψε στις 14:15, 21-11-16:

παιδια βοηθεια..ολοι οι φιλοι μου στα διαγωνισματα στα δικα τους φροντ πηγαν καλα εγω αντιθετως πηρα 11 αλλα στο φροντ μου μου ειπαν οτι για το συγκεκεριμενο ηταν καλος βαθμος..δε ξερω πραγματικα εχω αγχωθει παρα πολυ οτι δεν θα καταφερω τον στοχο μου καθως εχουμε φτασει νοεμβρη

ΔενΒρισκωΟνομα (Αντώνης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΔενΒρισκωΟνομα
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ΔενΒρισκωΟνομα έγραψε στις 14:57, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από billbc
παιδια βοηθεια..ολοι οι φιλοι μου στα διαγωνισματα στα δικα τους φροντ πηγαν καλα εγω αντιθετως πηρα 11 αλλα στο φροντ μου μου ειπαν οτι για το συγκεκεριμενο ηταν καλος βαθμος..δε ξερω πραγματικα εχω αγχωθει παρα πολυ οτι δεν θα καταφερω τον στοχο μου καθως εχουμε φτασει νοεμβρη
Άραξε, το ότι απέτυχες σε ένα διαγώνισμα δεν σημαίνει τίποτα. Στο πρώτο μου διαγώνισμα Φυσικής έγραψα κάπου στο 55-60. Δεν λέω πως δεν στεναχωρήθηκα, ωστόσο απλά διάβασα και κατάλαβα τα λάθη μου, πράγμα που στα επόμενα 2 με οδήγησε να γράψω 100 και 96. Οπότε μην στεναχωριέσαι , απλά προσπάθησε να κατανοήσεις τις έννοιες του κάθε μαθήματος όσο καλύτερα μπορείς και εργάσου για να επιτύχεις στο επόμενο διαγώνισμα σου, θα νιώσεις καταπληκτικά
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,131 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:54, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΔενΒρισκωΟνομα
Άραξε, το ότι απέτυχες σε ένα διαγώνισμα δεν σημαίνει τίποτα. Στο πρώτο μου διαγώνισμα Φυσικής έγραψα κάπου στο 55-60. Δεν λέω πως δεν στεναχωρήθηκα, ωστόσο απλά διάβασα και κατάλαβα τα λάθη μου, πράγμα που στα επόμενα 2 με οδήγησε να γράψω 100 και 96. Οπότε μην στεναχωριέσαι , απλά προσπάθησε να κατανοήσεις τις έννοιες του κάθε μαθήματος όσο καλύτερα μπορείς και εργάσου για να επιτύχεις στο επόμενο διαγώνισμα σου, θα νιώσεις καταπληκτικά
στειλε το προγραμμα για αυριο <3

debbie-alex

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη debbie-alex
H debbie-alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H debbie-alex έγραψε στις 20:01, 21-11-16:

Γεια σας...γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει η δυνατότητα κάποιος που έχει δώσει πανελλήνιες από το γενικό λύκειο,ύστερα απο κάποια χρόνια να μπορει να δώσει πανελλήνιες και από επαλ???

SirJohn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SirJohn
Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O SirJohn έγραψε στις 21:30, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από billbc
Λοιπον εχω να σου πω το εξης:δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν

Ή δεν διαβαζεις οσο πρεπει οποτε πρεπει να στρωθεις αν θες να γραψεις στο τελος
Ή πρεπει να αλλαξεις αμεσα φροντιστηριο.Εγω εδωσα 2 φορες.Τη 1η φορα πηγαινα σενα φροντιστηριο που αποδειχτηκε χαλι μαυρο και μαντεψε..εγραφα μαθηματικα και φυσικη κατω απτη βαση στα διαγωνισματα.Οι <<καθηγητες>> του φροντιστηριου μου ελεγαν απλα οτι δεν διαβαζω οσο πρεπει.Δυστυχως εκανα λιγους μηνες μεχρι να καταλαβω οτι μου λενε μαλ****ς και οταν τελικα αλλαξα ηταν αργα και ετσι κατεληξα να δωσω 2η φορα.

Δες τι σου φταιει και αν νομιζεις οτι φταιει το φροντιστηριο και οχι εσυ σηκω φυγε.ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ το 11 ειναι χαλια βαθμος εκτος και αν πας για σχολες κατω των 13000 μοριων.Ποιο μαθημα ειναι αυτο αν επιτρεπεται;

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 21:37, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από SirJohn
Λοιπον εχω να σου πω το εξης:δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν

Ή δεν διαβαζεις οσο πρεπει οποτε πρεπει να στρωθεις αν θες να γραψεις στο τελος
Ή πρεπει να αλλαξεις αμεσα φροντιστηριο.Εγω εδωσα 2 φορες.Τη 1η φορα πηγαινα σενα φροντιστηριο που αποδειχτηκε χαλι μαυρο και μαντεψε..εγραφα μαθηματικα και φυσικη κατω απτη βαση στα διαγωνισματα.Οι <<καθηγητες>> του φροντιστηριου μου ελεγαν απλα οτι δεν διαβαζω οσο πρεπει.Δυστυχως εκανα λιγους μηνες μεχρι να καταλαβω οτι μου λενε μαλ****ς και οταν τελικα αλλαξα ηταν αργα και ετσι κατεληξα να δωσω 2η φορα.

Δες τι σου φταιει και αν νομιζεις οτι φταιει το φροντιστηριο και οχι εσυ σηκω φυγε.ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ το 11 ειναι χαλια βαθμος εκτος και αν πας για σχολες κατω των 13000 μοριων.Ποιο μαθημα ειναι αυτο αν επιτρεπεται;
Βασικα το αν ενα φροντιστηριο ειναι αχρηστο το καταλαβαινεις απο τον τροπο διεξαγωγης του μαθηματος...δεν ειναι αναγκαιο να φτασεις μεχρι τα διαγωνισματα,για να το συμπερανεις

Δεα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεα
Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O Δεα έγραψε στις 23:32, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από debbie-alex
Γεια σας...γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει η δυνατότητα κάποιος που έχει δώσει πανελλήνιες από το γενικό λύκειο,ύστερα απο κάποια χρόνια να μπορει να δώσει πανελλήνιες και από επαλ???
Δν γίνεται πλεον
Εκτός αν πας κ παρακολουθήσεις την β κ γ λυκειου στο επαλ αν κ ειναι παρανομο. Αλλα δν θ τους το πεις. Δν ξερω αν γίνεται ακομα αυτο παντως. Ψαξτο

anixia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anixia
H anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H anixia έγραψε στις 15:46, 22-11-16:

Καλησπέρα...
Θα μπορούσαν να μου προτείνουν κάποιοι ένα πολύ καλό βοήθημα

Βιολογίας κατεύθυνσης Γ Λυκείου...
Ευχαριστώ

Evcathy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Evcathy
H Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Evcathy έγραψε στις 16:27, 22-11-16:

Τζαβαρας με 1000

SirJohn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O SirJohn έγραψε στις 16:28, 22-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Βασικα το αν ενα φροντιστηριο ειναι αχρηστο το καταλαβαινεις απο τον τροπο διεξαγωγης του μαθηματος...δεν ειναι αναγκαιο να φτασεις μεχρι τα διαγωνισματα,για να το συμπερανεις
Εκτος αν εισαι μαλ***ς οπως ημουν εγω και δε το παρεις χαμπαρι τι παιζει.

anixia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anixia
H anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H anixia έγραψε στις 17:43, 22-11-16:

Ευχαριστώ

Δεα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεα
Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O Δεα έγραψε στις 13:37, 28-11-16:

Κατι άκουσα οτι φετος θα γινουν πρωτα οι ενδοσχολικές εξετάσεις κ μετα οι πανελληνιες. Οσοι πάτε σχολείο έχετε μαθει κατι γι αυτο?

Δανάη Ελίνα (Δανάη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Δανάη Ελίνα στο κορμι μου σαν μπλουζακι έγραψε στις 13:48, 28-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Δεα
Κατι άκουσα οτι φετος θα γινουν πρωτα οι ενδοσχολικές εξετάσεις κ μετα οι πανελληνιες. Οσοι πάτε σχολείο έχετε μαθει κατι γι αυτο?
όχι καλέ.Επουδενί.Είναι οι γνωστές αηδίες που βγαίνουν κάθε χρόνο προς τρομοκράτια των μαθητών.

Shade

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Shade
H Shade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Shade έγραψε στις 20:27, 28-11-16:

Γειά σας παιδάκια!!
Πως πάει το διάβασμα? Θέλω να ρωτήσω τα θετικοπουλα, αν γνωρίζεται κανένα καλό βοήθημα βιολογίας, εκτός της λαζαράκης, που να έχει λίγο πιο εξηζητημένες ασκήσεις..ευχαριστώ!

Evcathy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Evcathy
H Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Evcathy έγραψε στις 20:56, 28-11-16:

Αν δεις λιγο πιο πανω έχω προτείνει το βοήθημα του Τζαβάρα

Shade

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Shade
H Shade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Shade έγραψε στις 21:25, 28-11-16:

ωχ! παράλειψη μου! σε ευχαριστω πολυ

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,158 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 07:37, 30-11-16:

Ίντα κάνετε ωρέ πανελληνιομάχοι; Πως πάει το διάβασμα;

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,715 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:28, 30-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Ίντα κάνετε ωρέ πανελληνιομάχοι; Πως πάει το διάβασμα;

Κάπως έτσι ^ με λίγο :cry: χαχαχα!
Καλά πάει μωρέ! Μετράω προσωπικά αντίστροφα για τις διακοπές του Χριστουγέννων για να αρχίσω να εφαρμόζω το πρόγραμμα που έχω βγάλει για τις μέρες αυτές!!
Στόχοι:
- Επανάληψη Πρωταγόρα/Πολιτεία/Ηθικά ( μέχρι εκεί που θα έχουμε φτάσει)
- Επανάληψη 1ο και 2ο κεφάλαιο ιστορία ( )
- Λίγες παραπάνω ώρες ύπνο
- ΣΠΙΤΙ. ΣΠΙΤΙ! * μου έχει λείψει το σπίτι μου με το καθημερινό πρόγραμμα που έχω*

Ria99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ria99
H Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Ria99 έγραψε στις 16:42, 01-12-16:

ειμαι και θεωρητικη και αρκετα πισω στην υλη.λετε τα χριστουγεννα να κανω επαναληψη η να συνεχισω κανονικα;

Eva097

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eva097
H Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Eva097 έγραψε στις 16:57, 01-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ria99
ειμαι και θεωρητικη και αρκετα πισω στην υλη.λετε τα χριστουγεννα να κανω επαναληψη η να συνεχισω κανονικα;
Λοιπόν , τα Χριστούγεννα είναι η καλύτερη περίοδος για να γίνει η πρώτη " γερή " επανάληψη , κυρίω στα αρχαία και την ιστορία . Προτείνω να κάνεις και εσύ , ανεξάρτητα με το πουβρίσκεσαι στην ύλη , μια καλή επανάληψη ,καλύπτοντας έτσι και ενδεχόμενα κενά που εχουν δημιουργηθεί . Το παν σε αυτη την φαση δεν ειναι να βγει η ύλη , αλλά να τα έχεις κατανοήσει όλα προκειμένου να είσαι έτοιμη όταν θα προστεθούν επόμενα κομμάτια της υπλης και να μην σου φαίνεται τότε η επανάληψη βουνό . Επίσης , αν όσα έχεις μάθει εως τώρα τα γνωρίζεις σε βάθος , μην σε ανησυχεί πότε θα βγει η υλη , γιατί χρόνος υπάρχει ακόμα . Καλή επιτυχία !
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:24, 02-12-16:

Καλύτερα να μη βάζετε πρόγραμμα ότι στις γιορτές θα τα διαβάσετε όλα γιατί καταλήγετε να ανοίγετε φιάλες στον Δημάκη. Ότι έρθει εκείνες τις ημέρες ανάλογα τη διάθεση. Όλα θέλουν ένα μέτρο. Τα Χριστούγεννα είναι χρήσιμα για λίγη ξεκούραση.

Aqua14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aqua14
H Aqua14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Aqua14 έγραψε στις 17:27, 02-12-16:

Παιδιά που είστε στην ύλη των μαθημάτων ? (θεωρητική)

jims

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jims
Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O jims έγραψε στις 00:57, 03-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Aqua14
Έκθεση: μεσσιανισμός
Αρχαία: Γράφω επαναληπτικό στο Πρωταγόρα σε 1,5 βδομάδα περίπου και μπαίνω Πολιτεία (έχω τελειώσει Αριστοτέλη γιατί τα πήγα ανάποδα). Γραμματική έχω τελειώσει τα πάντα σχεδόν. Μου έχουν μείνει κάτι ψιλά. Συντακτικό έχω τελειώσει τα βασικά (μετοχή, απαρέμφατο, προσδιορισμοί, κατηγορούμενα, αντικείμενα, απρόσωπα ρήματα κ.λ.π) και μπαίνω στα θέματα ανωτέρου συντακτικού. Για την ακρίβεια ξεκινώ με δευτερεύσουσες και μετά πάω σε πλάγιο και σε εξαρτημένους υποθετικούς, ρηματικά επίθετα, ανάλυση μτχ σε πρόταση κ.λ.π. Λεξικό μπαίνω στο κ,λ (έχω ξεκινήσει ανάποδα, από το ω).
Ιστορία: έχω βγάλει οικονομία, προσφυγικό, κρητικό και μου μένουν τα κόμματα (το άφησα για το τέλος, γιατί το 2ο κεφάλαιο μου είναι το πιο εύκολο).
Λατινικά: έχω φτάσει στο κείμενο 29 (αυτό με τον Οκταβιανό και το κοράκι).

Βέβαια εγώ δίνω 2η φορά και για αυτό μην αγχωθείς που είμαι πιο μπροστά από ότι είθισται.

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:46, 03-12-16:

μπραβο παιδια καλη δυναμη συνεχιστε ετσι εγω ειμαι β λυκειου

spuros2121

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη spuros2121
Ο spuros2121 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O spuros2121 έγραψε στις 15:58, 03-12-16:

Πως τα πατε οι των οικονομικών?που βρίσκεστε?

kramer123

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kramer123
Ο kramer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O kramer123 έγραψε στις 16:25, 03-12-16:

Μαθηματικά είμαστε θ.μ.τ.
Αοθ αρχες 3ου κεφαλαιου
Αεππ πινακες
Γενικά μέχρι τώρα τα παω καλά ειδικά σε αοθ αεππ

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 16:38, 03-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Καλύτερα να μη βάζετε πρόγραμμα ότι στις γιορτές θα τα διαβάσετε όλα γιατί καταλήγετε να ανοίγετε φιάλες στον Δημάκη. Ότι έρθει εκείνες τις ημέρες ανάλογα τη διάθεση. Όλα θέλουν ένα μέτρο. Τα Χριστούγεννα είναι χρήσιμα για λίγη ξεκούραση.
Η ενα χαλαρο διαβασματακι 1-2 ωρες την μερα μαξ

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 16:47, 03-12-16:

Η ενα χαλαρο διαβασματακι 1-2 ωρες την μερα μαξ
Πάνω από 4ώρες σοβαρής ενασχόλησης (με ένα δυσνόητο μάθημα π.χ. Μαθηματικά, Αρχαία) ο εγκέφαλος δεν αποδίδει. Δοκίμασέ το κάνοντας ένα πείραμα χωρίς τα ζαρζαβατικά ενός μαθητή όπως κινητό, laptop κλπ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

spuros2121

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο spuros2121 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O spuros2121 έγραψε στις 16:50, 03-12-16:

Αοθ κ γω προς το παρών δν αντιμετωπίζω κάποια δυσκολία.τελειωνω το 3ο..ΑΕΠΠ οι πίνακες μου φαίνονται πολυ πιο εύκολοι απο τις δομές επαναλήψεις..μαθηματικα κανω το σταυρο μου ..αμαν πια ..

SirJohn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O SirJohn έγραψε στις 17:15, 03-12-16:

Παιδες τα μαθηματικα ειναι το ζητημα σας.Προσπαθειστε εκει κανοντας πολλες ασκησεις και διαγωνισματα.

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:30, 03-12-16:

Πάνω από 4ώρες σοβαρής ενασχόλησης (με ένα δυσνόητο μάθημα π.χ. Μαθηματικά, Αρχαία) ο εγκέφαλος δεν αποδίδει. Δοκίμασέ το κάνοντας ένα πείραμα χωρίς τα ζαρζαβατικά ενός μαθητή όπως κινητό, laptop κλπ.
μιλας σε παιδι που πορωνεται πολυ με το διαβασμα(εχω περασει και 6ωρο διαβαζοντας φυσικη). τα μαθηματικα δεν θα τα χαρακτηριζα ως δυσνοητο μαθημα,αλλα ως ενα παζλ που πρεπει με τους x,y τροπους να το λυσεις .Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω...Πιστευω ο καθενας αν εβρισκε αυτο το κατι που θα του εκανε το κλικ σε ενα μαθημα θα μπορουσε σιγουρα να περασει αρκετες ωρες διαβαζοντας το
Βεβαια νταξει για τα αρχαια θα συμφωνησω γιατι η μεταφραση πραγματικα δεν βγαζει νοημα...πρεπει να ξεχασεις και αυτα που ξερεις απο τα νεα για να τις μαθεις

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:38, 03-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από spuros2121
Αοθ κ γω προς το παρών δν αντιμετωπίζω κάποια δυσκολία.τελειωνω το 3ο..ΑΕΠΠ οι πίνακες μου φαίνονται πολυ πιο εύκολοι απο τις δομές επαναλήψεις..μαθηματικα κανω το σταυρο μου ..αμαν πια ..
Οι πίνακες φαίνονται πιο εύκολοι διότι βασίζονται στη ΓΙΑ...ΕΠΑΝΑΛΑΒΕ.
Αλλά πίστεψε με μπορούν να γίνουν πολύ επικίνδυνοι ανάλογα με τα ζητούμενά σου.

Να πιέσεις τον εαυτό σου στις δομές επανάληψης γιατί είναι η απόλυτη βάση για το ΑΕΠΠ.
Είναι εργαλεία που πρέπει να παίζεις στα δάχτυλα και να ξέρεις πως και γιατί να τα χρησιμοποιείς!

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 23:17, 03-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Aqua14
Αρχαία-γνωστό: Είμαι στην ενότητα 6 στα ηθικά και έχω τελειώσει/γράψει διαγωνίσματα στην Πολιτεία και τον Πρωταγόρα, κοινώς Πλάτωνας τέλος.
Αρχαία- γραμματική/συντακτικό: Μου έχουν μείνει τα σε -μι ρήματα, εξαρτημένος υποθετικός λόγος, ανάλυση μετοχής και κάτι άλλα ψιλά.
Ιστορία: Μπαίνω προσφυγικό, έγραψα στο 1ο και στο 2ο και έχω κάνει και το Κρητικό.
Λατινικά: Τελείωσα το ''η οργή της μάνας''
Έκθεση ο καθένας τα κάνει με άλλη σειρά οπότε δεν μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο
Επίσης, στα γερμανικά δεν ενδιαφέρει κανέναν που είμαι γιατί δεν τα δίνει κανένας άλλος

spuros2121

Αποκλεισμένος χρήστης

O spuros2121 έγραψε στις 00:57, 04-12-16:

Νασαι καλα Chris.μαλλον πρεπει να ξανακάνω μια γερή επανάληψη στις δομές επανάληψης ..καμια παρόμοια συμβουλή για μαθηματικα παιζει?γτ εκει ειναι ολο το παιχνιδι

wonderfullife

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfullife
H wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H wonderfullife Αγαπάτε γιατί χανόμαστε... έγραψε στις 08:05, 04-12-16:

Γεια σας παιδιά! Πώς πάει ο αγώνας; Πού βρίσκεστε στα φροντιστήρια στη Φυσική, τη Χημεία και τη Βιολογία;

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 695 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 09:52, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από spuros2121
Πως τα πατε οι των οικονομικών?που βρίσκεστε?
Έκθεση : Εθνικισμός
Μαθηματικά : Rolle - ΘΜΤ
ΑΕΠΠ : Πίνακες
ΑΟΘ : Προσφορά (4ο)

Θα προσπαθήσω για ένα 90+ στην Έκθεση και στο ΑΟΘ και ένα 80-85 στο ΑΕΠΠ ώστε να καλύψω τα χαμένα μόρια των Μαθηματικών.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 11:41, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR

Θα προσπαθήσω για ένα 90+ στην Έκθεση και στο ΑΟΘ και ένα 80-85 στο ΑΕΠΠ ώστε να καλύψω τα χαμένα μόρια των Μαθηματικών.
Είσαι τόσο καλός στην έκθεση; Μπράβο! Σπάνια βλέπουμε 18άρια+ στην έκθεση..Στο εύχομαι λοιπόν

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 695 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 12:00, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Είσαι τόσο καλός στην έκθεση; Μπράβο! Σπάνια βλέπουμε 18άρια+ στην έκθεση..Στο εύχομαι λοιπόν
Είναι το πνεύμα της θεωρητικής που με έχει στοιχειώσει.
Πέρα από την πλάκα, η Έκθεση μου αρέσει ως μάθημα (επίκαιρα θέματα, ποιοτικές συζητήσεις, ενδιαφέροντα άρθρα) και νομίζω πως έχω μια κλίση στην αρθογραφία. Συνήθως παίρνω 35/40 και στην περίληψη 22/25. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις. Ας μην με γρουσουζέψω.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη the-stockbroker
Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O the-stockbroker έγραψε στις 13:05, 04-12-16:

Χαίρεται παιδιά πως τα βλέπετε; Προσωπικά εγώ αν και διαβάζω αρκετά το ΣΚ , δηλαδή το Σάββατο βαράω 4-5+ ώρες και την Κυριακή μετά το διαγώνισμα άλλες 3 , έχω φροντ Δευτέρα (5 ώρες) , Τετάρτη (4) και Παρασκευή (4) . Και διαβάζω αρκετά την Τρίτη με αποτέλεσμα την Πέμπτη να έχω χρόνο να βγαίνω.
Έχω λίγο αγχωθεί γιατί περίμενα οτι δεν θα προλαβαίνω. Λέτε να μην διαβάζω αρκετά;; Αν και οι βαθμοί στο φροντ ειναι αρκετά καλοί

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,882 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 13:44, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR

Πολύ δύσκολο να γράψεις 18+ στην Έκθεση το οποίο είναι υποκειμενικό κομμάτι.
Απλά να ξέρεις μπορεί να είσαι μαθητής του 19 και στην Έκθεση να γράψεις 9 και στα άλλα 20

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 13:48, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Πολύ δύσκολο να γράψεις 18+ στην Έκθεση το οποίο είναι υποκειμενικό κομμάτι.
Απλά να ξέρεις μπορεί να είσαι μαθητής του 19 και στην Έκθεση να γράψεις 9 και στα άλλα 20
Ξέρω κορίτσι που έβαζε στοίχημα πέρσυ ότι θα γράψει τον μεγαλύτερο βαθμό της στην Έκθεση και όντως έγραψε 19,5 που ήταν ο μεγαλύτερος βαθμός της Πληροφοριακά, πέρασε στο Μαθηματικό Αθηνών μέσα στην πρώτη 10αδα Δεν είναι άσχημο να στοχεύεις υψηλό βαθμό στην Έκθεση. Υπάρχουν παιδιά που το έχουν πάρα πολύ και τους φαίνεται piece of cake. Σίγουρα όμως δεν μπορείς να το έχεις δεδομένο και πρέπει να προσπαθήσεις και στα άλλα μαθήματα για να αποφύγεις κάποιες πτώσεις στα μόρια!

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,882 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 13:56, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Ξέρω κορίτσι που έβαζε στοίχημα πέρσυ ότι θα γράψει τον μεγαλύτερο βαθμό της στην Έκθεση και όντως έγραψε 19,5 που ήταν ο μεγαλύτερος βαθμός της Πληροφοριακά, πέρασε στο Μαθηματικό Αθηνών μέσα στην πρώτη 10αδα Δεν είναι άσχημο να στοχεύεις υψηλό βαθμό στην Έκθεση. Υπάρχουν παιδιά που το έχουν πάρα πολύ και τους φαίνεται piece of cake. Σίγουρα όμως δεν μπορείς να το έχεις δεδομένο και πρέπει να προσπαθήσεις και στα άλλα μαθήματα για να αποφύγεις κάποιες πτώσεις στα μόρια!
μπράβο της
στην έκθεση μπορεί να λες ότι έγραψες 19 και να σαι πολύ κάτω ή να λες 10 και να σαι στο 17
είναι πολύ δύσκολο να μαντέψεις βαθμό εκεί

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 16:07, 04-12-16:

μιλας σε παιδι που πορωνεται πολυ με το διαβασμα(εχω περασει και 6ωρο διαβαζοντας φυσικη). τα μαθηματικα δεν θα τα χαρακτηριζα ως δυσνοητο μαθημα,αλλα ως ενα παζλ που πρεπει με τους x,y τροπους να το λυσεις .Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω...Πιστευω ο καθενας αν εβρισκε αυτο το κατι που θα του εκανε το κλικ σε ενα μαθημα θα μπορουσε σιγουρα να περασει αρκετες ωρες διαβαζοντας το
Βεβαια νταξει για τα αρχαια θα συμφωνησω γιατι η μεταφραση πραγματικα δεν βγαζει νοημα...πρεπει να ξεχασεις και αυτα που ξερεις απο τα νεα για να τις μαθεις
Αυτό που λες όμως ισχύει μόνο για σένα. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια ικανότητα και άλλες δεξιότητες για να απολαμβάνουν τα Μαθηματικά όσο εσύ λες ότι έχεις.

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 14:49, 05-12-16:

Αυτό που λες όμως ισχύει μόνο για σένα. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια ικανότητα και άλλες δεξιότητες για να απολαμβάνουν τα Μαθηματικά όσο εσύ λες ότι έχεις.
μα προφανως γιαυτο οπως βλεπεις λεω <<μιλας σε παιδι που πορωνεται>>...Δηλαδη με λιγα λογια αναφερομαι σε μενα

Δανάη Ελίνα (Δανάη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δανάη Ελίνα στο κορμι μου σαν μπλουζακι έγραψε στις 20:31, 05-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από wonderfullife
Γεια σας παιδιά! Πώς πάει ο αγώνας; Πού βρίσκεστε στα φροντιστήρια στη Φυσική, τη Χημεία και τη Βιολογία;

Φυσική,χημεία έχω τελειώσει
Βιολογία είμαι στο 5ο

Δεα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεα

O Δεα έγραψε στις 18:30, 06-12-16:

Εγω δν εχω προβλημα στα μαθηματικά(τελειωσα φερματ) γραφω πάνω από 80. Ουτε στο αοθ φυσικα. Το μοναδικό μαθημα που σιχαίνομαι ειναι το αεππ δν το μπορω μ τπ. Στις δομες επανάληψης εγραψα 86 αλλά ειναι μικρο για μενα κ γενικα δν εχω όρεξη γι αυτο το μαθημα.
Εκθεση γράφω 80-85

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους