Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,595 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,755 μηνύματα σε 94,885 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 611 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Προβλήματα υγείας και Σχολείο

Darthmitsos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Darthmitsos
Ο Darthmitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Darthmitsos έγραψε στις 10:55, 10-02-17:

Καλημερα!
Πρωτα απο ολα καλως σας βρηκα!
Ειμαι 22 ετων και φοιτω σε επαλ στη Θεσσαλονικη.(απαλλαγη γενικης)
Το προβλημα μου περα απο τις απουσιες λογο των δουλειων μου ειναι οι απουσιες λογο τις παθησης μου.
Εχω συνδρομο ευαιρεσθητου εντερου (ibs-d) και εξαιτιας του εχω σημειωσει αρκετες απουσιες.
Ειναι αρκετα ανεξελεγκτη παθηση που χτυπα ξαφνηκα και μπορει να με κλειδωσει στο σπιτι για ωρες.Δεν βλεπω κατανοηση(δυστηχως) απο το σχολικο περιβαλλον και η χρησιμολοιηση τουαλετας στον σχολικο χωρο ειναι αδυνατη(λογο διαρκειας και πονου).Ξερει κανεις να με κατατοπηση για τα δικαιωματα μου και τι μπορω να κανω λογο του προβληματος μου? (συγνωμη αν εγραψα το θεμα σε λαθος ενοτητα)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,619 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 13:20, 10-02-17:

Δυστυχώς η πάθησή σου όσο ενοχλητική κι αν είναι, δεν δικαιολογεί την υπαγωγή σου στην κατηγορία των "κατ΄ιδίαν διδαχθέντων μαθητών" ώστε να μπορείς να διαβάζεις μόνος σου στο σπίτι σου και να πας απλά να δώσεις εξετάσεις μαζί με τους άλλους μαθητές. Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι να ζητήσεις μια συνάντηση με τον λυκειάρχη (ίσως να ήταν προτιμότερο να παραστούν και οι γονείς σου) και να του εκθέσεις την κατάσταση. Να του εξηγήσεις πόσο πολύ υποφέρεις, τις αντικειμενικές δυσκολίες του να βρίσκεσαι στο σχολικό χώρο κατά τη διάρκεια μιας έξαρσης της πάθησής σου, να του δείξεις και τα ιατρικά πιστοποιητικά που αποδεικνύουν την πάθησή σου και να του ζητήσεις να σε βοηθήσει να ολοκληρώσεις τη φοίτησή σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διάφορα προβλήματα υγείας - Από lovekittens
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-12 στις 21:47.
    • Σχολείο vs Πρόβλημα υγείας - Από OoOkoβοldOoO
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-11 στις 17:59.
    • Προβλήματα υγείας - Από marso
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-09-10 στις 09:40.
    • Νεογέννητο με προβλήματα υγείας - Από anna.G
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-04-08 στις 12:24.
    • Πολλαπλά προβλήματα υγείας! - Από Elrik
      Το θέμα έχει λάβει 80 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-03-07 στις 18:31.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους