Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,361 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,234 μηνύματα σε 96,248 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 745 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekteo
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 546 μηνύματα.

O greekteo έγραψε στις 19:06, 01-07-08:

Σωστο αυτο που λεει ο Αναρκι, διοτι αμα καποιος εξαντληθει στο διαβασμα, θα εχει πιο πολλες απαιτησεις απο τον εαυτο του, με αποτελεσμα να αγχωθει και να τα μπλεξει...

Βασικα πιστευω πως οι πανελληνιες πιο πολυ θεμα ψυχολογιας ειναι και μετα διαβασματος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,294 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 19:11, 01-07-08:

Καλα ναι σιγουρα, η ψυχολογια παιζει τεραστιο ρολο...
απο ενα σημειο και μετα φετος περιμενα γυρω στα 12000 μορια,ειχα μπουχτησει πολυ και ειχα χαλια ψυχολογια, ομως λιγο καιρο πριν δωσουμε κατασταλαξα στο οτι θα περασω σε ΤΕΙ και ηρεμησα, πηγα εγραψα ηρεμη ηρεμη και τελικως εφτασα τα 15064 μορια!

εχω συμμαθητες που πηγαιναν για φαρμεκευτικη, ιατρικη και αρχιτεκτονικη και εγραψαν χειροτερα απο μενα στα μαθηματικα!!! (εγω εγραψα 12,6 ) ειμαι σιγουρη οτι εφταιγε το αγχος τους πανω απ'ολα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nick29 (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nick29
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O nick29 έγραψε στις 19:38, 02-07-08:

Δεν μπορώ να πω πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται ο καθένας στην Γ' Λυκείου, γιατί αυτό εξαρτάται από τον ίδιο.
Αυτό που μπορώ να πω όμως είναι ότι αυτή η χρονιά θα είναι λίγο πιο εξαντλητική από τις προηγούμενες για όλους.

Παράθεση

Joe_Dalton123 (mihalis)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Joe_Dalton123
Ο mihalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών Κρήτης (Ηράκλειο) . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Joe_Dalton123 έγραψε στις 19:51, 02-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Σαν εμένα κι εσυ, μόνο που εγω δεν αγχωνομαι, το εχω δεχτει οτι δε προκειται να περασω φετος (δε τα φορτωνω στον κοκκορα παρ'ολα αυτα, απλως με το διαβασμα που μπορω να κανω φετος δεν εχω προοπτικες )

μην το λες αυτο φίλε μου και εγω που εδωσα τωρα (200 αυτα σκεφτόμουνα στην αρχη της χρονιας και χωρισ φροντιστήριο και ιδιατερα με καλο πρόγραμμα εβγαλα 14207.το να εχει πιστη και θεληση ειναι μεγαλο πραγμα

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 21:05, 02-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Joe_Dalton123
μην το λες αυτο φίλε μου και εγω που εδωσα τωρα (200 αυτα σκεφτόμουνα στην αρχη της χρονιας και χωρισ φροντιστήριο και ιδιατερα με καλο πρόγραμμα εβγαλα 14207.το να εχει πιστη και θεληση ειναι μεγαλο πραγμα
Πω τι ποστ ξεθαψες
καταρχας ειμαι Η!
καταδευτερον τελικως τα πηγα πολυ τελεια, δεν περιμενα με τπτ το αποτελεσμα, 15064 εβγαλα

Παράθεση

tsouka_tsouka

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη tsouka_tsouka
Ο tsouka_tsouka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O tsouka_tsouka έγραψε στις 11:21, 04-07-08:

Σιγά ρε παιδία .. ειναι λιγότερο απο ενας χρόνος.. ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΡΕ!

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 11:44, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Εγω φετος 2 ωρες διαβασμα την ημερα το πολυ και κατα μεσον ορο 1 ωρα μαθημα.
Του χρονου λεω να το κανω ας πουμε 3ωρο, να βαλω στο παιχνιδι και τα σαββατοκυριακα που φετος τα εχω για ξεκουραση, αλλα δεν θα αυξησω τις ωρες των μαθηματων...Νομιζω οτι ειναι υπερβολη πανω απο 6 ωρες την εβδομαδα.
δεν διαβαζα ιδιαιτερα πολυ
μερικες μερες διαβαζα 5 ωρες και μερικες μερες καθολου
δεν πιεσα τον εαυτο μου πολυ και πηγα στις πανελληνιες (ευτυχως)
χωρις αγχος. Τελικα αυτο που μετραει ειναι το πως διαβαζεις και πως κατανοεις, στην τεχνολογικη κατευθηνση τουλαχιστον...
Τελικα ολα πηγαν καλα και εβγαλα 18,700.
Προσωπικα καταλαβα οτι οι πανελληνιες ειναι ουσιαστικα μια φουσκα, και αυτο ειναι που αγχωνει τα παιδια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jim_porto

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jim_porto
Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O jim_porto έγραψε στις 16:58, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
δεν διαβαζα ιδιαιτερα πολυ
μερικες μερες διαβαζα 5 ωρες και μερικες μερες καθολου
δεν πιεσα τον εαυτο μου πολυ και πηγα στις πανελληνιες (ευτυχως)
χωρις αγχος. Τελικα αυτο που μετραει ειναι το πως διαβαζεις και πως κατανοεις, στην τεχνολογικη κατευθηνση τουλαχιστον...
Τελικα ολα πηγαν καλα και εβγαλα 18,700.
Προσωπικα καταλαβα οτι οι πανελληνιες ειναι ουσιαστικα μια φουσκα, και αυτο ειναι που αγχωνει τα παιδια
+1.ετσι ακριβως.μαζι σου.

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ειμαρμένη
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε στις 21:58, 21-07-08:

Εγω παλι σκεφτομαι να αλλαξω κομμωση και κατα προτιμηση να τα κοψω γουλι γιατι που καιρος για μπανιο με την υλη να τρεχει...σοβαρευτειτε βρεεεεεεεεεε Ηρθε το τελος...

Παράθεση

harris200 (Harris)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη harris200
Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O harris200 έγραψε στις 22:02, 21-07-08:

Δεν ηρθε το τελος:no1:

Παράθεση

01011001 (Elric)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 01011001
Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

O 01011001 έγραψε στις 22:41, 21-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ειμαρμένη
Εγω παλι σκεφτομαι να αλλαξω κομμωση και κατα προτιμηση να τα κοψω γουλι γιατι που καιρος για μπανιο με την υλη να τρεχει...σοβαρευτειτε βρεεεεεεεεεε Ηρθε το τελος...
Εγώ πάλι από τέλη Αυγούστου που είχε αρχίσει το φροντιστήριο αποφάσισα να μην κουρευτώ μέχρι να τελειώσουν οι πανελλήνιες. Σε καλό μου βγήκε (και δεν τα έχω κουρέψει ακόμα:up

Παράθεση

JesusAteYourCake (νΤΕΠΗ)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη JesusAteYourCake
Ο νΤΕΠΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O JesusAteYourCake έγραψε στις 00:07, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Έρχονται οι Αρειανοί να σας πάρουν.

Συγχαρητήρια, φτάσατε πλέον στην Γ' Λυκείου, στα πρόθυρα των Πανελληνίων. Άλλοι τις βλέπουν σαν ένα party, άλλοι τις αντιμετωπίζουν πιο ψύχραιμα κι άλλοι σκέφτονται "your worst nightmare is here".

Όπως και να 'χει, είναι μία χρονιά... ιδιαίτερη. Δεν είναι κι η δυσκολότερη περίοδος της ζωής σας... απλά μία ιδιαίτερη περίοδος. Και γιατί ιδιαίτερη; Γιατί το διάβασμα είναι πολύ πιο απαιτητικό από αυτό των προηγούμενων ετών (σώωωωωπα ρε μεγάλε ).

Να απομυθοποιήσουμε κάποια πραγματάκια έτσι;
Κατ' αρχάς δεν είναι το τέλος του κόσμου, ούτε το τέλος της ξένοιαστης σας ούτε διάφορα τέτοια αγχωτικά που ακούγονται. Η διαφορά των Πανελληνίων από τις εξετάσεις που έχουμε συνηθίσει είναι ότι τα άτομα από τα οποία θα περάσει το γραπτό μας (επιτηρητές / βαθμολογητές) είναι παντελώς άγνωστα σε μας κι εμείς σ' αυτούς, δεν θα τους δούμε ποτέ πιθανώς στη ζωή μας, αλλά κι αν τους δούμε δεν θα ξέρουμε ότι μας συνδέει ένα γραπτό Πανελληνίων.

Το κλειδί σ' αυτή τη χρονιά είναι υπευθυνότητα. Δηλαδή και θα κάνεις τις εξόδους σου κανονικά αλλά και όταν πρέπει να ρίξεις το απαιτούμενο διάβασμα, θα το ρίξεις.
Πλέον είμαστε σε μία ηλικία που μπορούμε πια να κανονίζουμε εμείς το πρόγραμμά μας.

Δηλαδή... αρχές Σεπτέμβρη, τα πράγματα είναι πιο χαλαρά. Θα κάνουμε τις κλασικές εξόδους μας τα Σαββατοκύριακα, φυσικά. Με τη διαφορά ότι θα αρχίσουμε να βάζουμε μόνοι μας ένα μέτρο. Δηλαδή για παράδειγμα... θα φροντίζουμε να γυρίζουμε 11 κι όχι 3 το πρωί. Υπομονή, μία χρονιά είναι. Μία ιδιαίτερη χρονιά, αλλά δεν θα ξεχάσουμε να είμαστε άνθρωποι σ' αυτή τη χρονιά.

Έτσι και τις εξόδους μας θα κάνουμε, αλλά και τα πρωινά του Σαββατοκύριακου θα ρίχνουμε το απαραίτητο διαβασματάκι.
Το πώς πρέπει να καθορίζουμε το πρόγραμμά μας θα το δει ο καθένας μόνος του, όπως τον βολεύει. Όσο πλησιάζει η ώρα των Πανελληνίων θα δείτε ότι από μόνοι σας θα ρίχνετε περισσότερο βάρος στο διάβασμα.

Έχοντας μία μέθοδο - όποια μας βολεύει - μπορούμε άνετα να συνδιάζουμε αυτά που ξέραμε ως τώρα (σε μικρότερο βαθμό) με το διάβασμα. Αρκεί να το θέλουμε εμείς βέβαια; Αν δεν το προσπαθήσουμε δεν θα το πετύχουμε.

Άρα λοιπόν δεν θέλει άγχος αυτή η χρονιά, αλλά καλό πρόγραμμα. Το οποίο θα περιλαμβάνει και την πενθήμερη. :thanks:

Η μοναδική δύσκολη στιγμή κατά τη γνώμη μου είναι μόλις βγείτε από το προτελευταίο μάθημα. Εκεί μετράς αντίστροφα τις ώρες για ν' αρχίσει η φοιτητική σου ζωή.

Αχ τι ωραια που τα λες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 00:27, 03-08-08:

Παιδιά πρέπει να το πάρουμε ψύχραιμα. Ένα σας λέω. Έχω δυο γειτόνισσες φοιτήτριες και μου λένε οι Πανελλήνιες μπροστά σε αυτά που κάνουν στη σχολή τους είναι παιχνιδάκι. Το ίδιο μου 'χουν πει και άλλοι τρεις φοιτητές. Αν οι Πανελλήνιες με βαθμό δυσκολίας έχουν 10 , στη σχολή θα 'ναι 1000. Δεν το λέω για να τρομάξουμε αλλά γνα καταλάβουμε πως αν κάνουμε συστηματικό και υπεύθυνο διάβασμα όλα θα γίνουν. ΤΟ πιο αστείο απο όλα είναι πως αν περάσουμε, νομίζουμε πως μετά θα καθόμαστε και πως τα βάσανα τελειώσανε. Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω απ'ότι μου λένε οι πανελλήνιες είναι παιχνιδάκι μπορστά σε κάποιοεσ σχολές. Τουλάχιστον μπροστά σε πολυτεχνεία, θετικές επιστήμες και άλλα...

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 01:16, 09-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Παιδιά πρέπει να το πάρουμε ψύχραιμα. Ένα σας λέω. Έχω δυο γειτόνισσες φοιτήτριες και μου λένε οι Πανελλήνιες μπροστά σε αυτά που κάνουν στη σχολή τους είναι παιχνιδάκι. Το ίδιο μου 'χουν πει και άλλοι τρεις φοιτητές. Αν οι Πανελλήνιες με βαθμό δυσκολίας έχουν 10 , στη σχολή θα 'ναι 1000. Δεν το λέω για να τρομάξουμε αλλά γνα καταλάβουμε πως αν κάνουμε συστηματικό και υπεύθυνο διάβασμα όλα θα γίνουν. ΤΟ πιο αστείο απο όλα είναι πως αν περάσουμε, νομίζουμε πως μετά θα καθόμαστε και πως τα βάσανα τελειώσανε. Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω απ'ότι μου λένε οι πανελλήνιες είναι παιχνιδάκι μπορστά σε κάποιοεσ σχολές. Τουλάχιστον μπροστά σε πολυτεχνεία, θετικές επιστήμες και άλλα...
ε αλλο το πανεπιστημιο αλλο το σχολειο
και σιγουρα δεν καθεσαι μετα....μπορει να μην εχεις αυτο το πρωινο ξυπνημα καθε πρωι και το 7ωρο
αλλα και η σχολη θελει διαβασμα για να την τελειωσεις
αν εχεις σκοπο να την τελειωσεις δηλαδη :p

Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 10:52, 16-08-08:

Ενα βασικο στην Γ' Λυκείου ειναι να γίνεται σταθερο διάβασμα, με αυτο εννοω πως πρέπει να διαβάζετε εξίσου το ίδιο κάθε μέρα ,οχι να σκοτώνεστε την μια μερα στο διάβασμα και την επόμενη να τεμπελιάζετε..Φυσικα και δεν ήρθε το τελος..και δεν κρίνεστε σαν ανθρωποι μονο απο τις εξετασεις:iagree:..ναι οκ φυσικα και ειναι σημαντικες αλλα δεν θα πεθάνουμε κιολας!Α! και κατι πολυ σημαντικο και βασικο ειναι να ξαναλύνετε τις ασκήσεις μόνοι σας!!!Βοηθάει πολύ!Και φυσικα να κοιμάστε καλα για να μπορείτε να αποδόσετε..Αυτες οι συμβουλές απο μένα..Καλή επιτυχεία σε όλους σας!!!:no1:

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:10, 16-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Πραγματικά. Η Γ' Λυκείου μου φαίνεται 10 φορές πιο χαλαρή από τους ρυθμούς της σχολής!

Βασικό πράγμα παίδες που αλλάζει στην Γ' Λυκείου και θα πρέπει να το πάρετε χαμπάρι είναι ότι σιγά-σιγά πρέπει να μάθετε να διαβάζετε μόνοι σας.
Από τη στιγμή που θα μπείτε στο Πανεπιστήμιο τελειώνουν τα "έχω το φροντηστήριο που με παίρνει απ' το χεράκι και μου δείχνει πέντε πράγματα".

Στη Γ' Λυκείου αρχίζεις και ψάχνεσαι και μόνος σου, με Google και τα ρέστα. Κάτι που μπορεί κιόλας να σε γλυτώσει από το να σκάσεις μια περιουσία σε φροντηστήρια.

Ειδικά για όσους έχουν Ανάπτυξη Εφαρμογών Τεχνολογικής το παραπάνω είναι MUST, καθώς πολλοί καθηγητές τη διδάσκουν λάθος - συγκριτικά με πώς τα λέει το σχολικό.

Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mostel
Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,138 μηνύματα.

O mostel έγραψε στις 14:13, 16-08-08:

radio-αρβύλες είναι. Καμία σχολή δε θέλει περισσότερο διάβασμα απ' τις πανελλαδικές αν θες να την περάσεις (με 5ρια δλδ). Αν θες να πάρεις καλούς βαθμούς, νταξ, πάω πάσσο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:18, 16-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από mostel
radio-αρβύλες είναι. Καμία σχολή δε θέλει περισσότερο διάβασμα απ' τις πανελλαδικές αν θες να την περάσεις (με 5ρια δλδ). Αν θες να πάρεις καλούς βαθμούς, νταξ, πάω πάσσο
Μόλις κάνεις Ηλεκτρομαγνητικά Πεδία στο ΤΗΜΜΥ θα αναθεωρήσεις.

Παράθεση

kotsos (Κωστης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kotsos
Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O kotsos έγραψε στις 00:05, 18-08-08:

καλα ενταξει ηρεμιστε τελειωστε πρωτα το σχολειο και μετα συζητατε και για σχολες.παντως αν θελετε την γνωμη μου το καλυτερο ειναι να εχετε εμπιστοσυνη στον εαυτο σας και να μην αγχωνεστε ακομα και αν καπου μενετε πισω.εχετε χρονο(μιλαω για τα μαθηματα εκτος των μαθηματικων και φυσικης),μην ακουτε τους αλλους και απογοητευεστε απλα να ειστε υπευθινοι.

Παράθεση

lam10 (http://lambros10.hi5.com)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lam10
Ο http://lambros10.hi5.com αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O lam10 έγραψε στις 16:28, 31-08-08:

αντε να δουμε...εγω παντος φετος σταματησα την μπαλα γιατι πιστευω σε βγαζει απο το προγραμμα...γυρνας κουρασμενος σπιτι και δεν μπορεις να διαβασεις..και καθε σαββατοκυργιακο εχεις αγωνα..μεχρι να πας στο γηπεδο,να παιξεις,να κανεις μπανιο και να πας σπιτι παει η μιση μερα..δυσκολο πολυ για καποιον που ασχολειτε αλλα πρεπει να κανουμε και καποιες θυσιες..

Παράθεση

Antigoni_18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Antigoni_18
H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε στις 16:32, 31-08-08:

Έχω την εντύπωση ότι δεν αλλάζει τίποτα. Όπως ήταν τα προηγούμενα σχολικά χρόνια έτσι είναι και τώρα με την διαφορά ότι δεν θα ξέρετε και μάλλον δεν θα γνωρίσετε ποτέ τους τελικούς βαθμολογητές σας (και αυτούς που βάζουν τα θέματα).

Παράθεση

jimara05

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη jimara05
Ο jimara05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O jimara05 έγραψε στις 17:58, 31-08-08:

Δεν πειράζει ρε φίλε έτσι χαλαρά:no1:

Παράθεση

jimara05

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη jimara05
Ο jimara05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O jimara05 έγραψε στις 18:00, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από lam10
αντε να δουμε...εγω παντος φετος σταματησα την μπαλα γιατι πιστευω σε βγαζει απο το προγραμμα...γυρνας κουρασμενος σπιτι και δεν μπορεις να διαβασεις..και καθε σαββατοκυργιακο εχεις αγωνα..μεχρι να πας στο γηπεδο,να παιξεις,να κανεις μπανιο και να πας σπιτι παει η μιση μερα..δυσκολο πολυ για καποιον που ασχολειτε αλλα πρεπει να κανουμε και καποιες θυσιες..
Σωστά λες

Παράθεση

kotsos (Κωστης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kotsos
Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O kotsos έγραψε στις 12:30, 01-09-08:

ενταξει δεν το συζηταμε καλα εκανες και σταματησες την μπαλα.Γ λυκειου και μπαλα δεν μπορουν να συνυπαρξουν

Παράθεση

Savior (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Savior
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Savior έγραψε στις 12:14, 25-09-08:

πολυ χρησιμο θεμα αν και πιστευω με τις ωρες που διαβαζω τωρα την μερα(3-4 περιπου max) θα ειμαι μια χαρα μεχρι χριστουγεννα : )

Παράθεση

mimika (Δήμητρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mimika
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H mimika έγραψε στις 13:02, 25-09-08:

Διαφωνώ!!!!Το να ασχολήσε με κάποιο άθλημα δεν σε αποσυντονίζει ,αντίθετα σε βοηθά να αποδόσεις καλύτερα στα μαθήματα καθώς αποφορτώνεσαι και ξεφεύγεις απο την πιεση των μαθημάτων!!!!Άλλωστε νους υγιής εν σώματι υγιεί που λεγανε και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!!!Το λέω εκ πείρας διότι ασχολούμε με το βολει πολλά χρόνια και αν δεν το συνέχιζα και τώρα δεν θα είχα αποθέματα ενέργειας για τη φετινή χρονιά!!!!!

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orlando
Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 13:06, 25-09-08:

Οταν δινεις πανελληνιες,ετσι οπως ειναι το συστημα,δεν εχεις περιθωριο να ασχολεισαι με αλλα πραγματα.Αντε να κανεις μια προπονηση τη βδομαδα.Κι εγω εκ πειρας το λεω.Περσι σταματησα προπονησεις μεσα Οκτωβρη λογω πανελληνιων.

Παράθεση

Ναυσικά (Nαυσικά)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ναυσικά
H Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 400 μηνύματα.

H Ναυσικά :D έγραψε στις 15:30, 21-10-08:

εγω παντως την ιστιοπλοια μου, δεν την αφηνω που να βαρατε...

Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη reaction
H Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H reaction έγραψε στις 11:12, 23-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Σαν εμένα κι εσυ, μόνο που εγω δεν αγχωνομαι, το εχω δεχτει οτι δε προκειται να περασω φετος (δε τα φορτωνω στον κοκκορα παρ'ολα αυτα, απλως με το διαβασμα που μπορω να κανω φετος δεν εχω προοπτικες )
Απο την εμπειρια μου (ειμαι 23) το μαιο πηρα το πτυχιο μου και μολις επιασα την πρωτη μου δουλεια.κοιταξε μεχρι την πρωτη λυκειου ημουν του 18 στη δευτερα για λογους που τοτε τους θεωρουσα σοβαρους παρατησα το διαβασμα και πηγαινοεφερνα τα βιβλια με αποτελεσμα στην Γ' Λυκειου να περασω σε σχολη που ναι μεν ηταν σχετικα καλη αλλα τει και οχι αυτο που αξιζα και περιμεναν ολοι απο καποιον που ηταν στο παρελθον αππυσιολογος και κατεληξε στο 15.
τι θελω να σου πω.... να ψαξεις τον εαυτο σου τωρα πυ ειναι νωρις ακομα και να σκεφτεις μονο εσυ τι θελεις πραγματικα να κανεις στη ζωη σου!να κοιταζεις τον στοχο σου και να πιστεψεις οτι θα τα καταφερεις..αν δεις οτι λογω ελλειψης χρονου και απο κουραση δεν τα καταφερνεις ολα με το διαβασμα μεσα στη βδομαδα κανε ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ κανενας δεν πηγε χαμενος απο αυτο σημειωσε και ρωτα τους καθηγητες σου γι αυτο υπαρχουν...
ειναι κριμα να αφησεις τον χρονο να παει ανεκμεταλλευτος γιατι δεν γυριζει πισω...
ολοι μπορουν πιστεψε το και προσπαθησε...
εχω δει φιλους που ειχαν πραγματικα μεγαλη αλλαγη στα αποτελεσματα επειδη το πιστεψαν!
απο μενα καλη επιτυχια...και υπομονη τακαλυτερα ειναι μπροστα τα επμενα χρονια θα ναι τα καλυτερα...αν και με το καταλληλο προγραμμα ολα γινονται οταν διαβαζεις θα εχεις το μυαλο σου εκει...οταν εισαι εξω εισαι απλα εξω!

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,238 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 11:37, 23-10-08:

Τελικα ομως η Krou περασε και μαλιστα σε πολυ καλη σχολη!

Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Afey
Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O Afey έγραψε στις 12:44, 23-10-08:

Καλά χαζός είσαι; Αφού δεν είναι ΗΜΜΥ ΕΜΠ.

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 14:08, 23-10-08:

Ναι η σχολή μου δεν αξίζει μία μπροστά στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ αποτυχημένη τελείως είμαι.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από reaction
Απο την εμπειρια μου (ειμαι 23) το μαιο πηρα το πτυχιο μου και μολις επιασα την πρωτη μου δουλεια.κοιταξε μεχρι την πρωτη λυκειου ημουν του 18 στη δευτερα για λογους που τοτε τους θεωρουσα σοβαρους παρατησα το διαβασμα και πηγαινοεφερνα τα βιβλια με αποτελεσμα στην Γ' Λυκειου να περασω σε σχολη που ναι μεν ηταν σχετικα καλη αλλα τει και οχι αυτο που αξιζα και περιμεναν ολοι απο καποιον που ηταν στο παρελθον αππυσιολογος και κατεληξε στο 15.
τι θελω να σου πω.... να ψαξεις τον εαυτο σου τωρα πυ ειναι νωρις ακομα και να σκεφτεις μονο εσυ τι θελεις πραγματικα να κανεις στη ζωη σου!να κοιταζεις τον στοχο σου και να πιστεψεις οτι θα τα καταφερεις..αν δεις οτι λογω ελλειψης χρονου και απο κουραση δεν τα καταφερνεις ολα με το διαβασμα μεσα στη βδομαδα κανε ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ κανενας δεν πηγε χαμενος απο αυτο σημειωσε και ρωτα τους καθηγητες σου γι αυτο υπαρχουν...
ειναι κριμα να αφησεις τον χρονο να παει ανεκμεταλλευτος γιατι δεν γυριζει πισω...
ολοι μπορουν πιστεψε το και προσπαθησε...
εχω δει φιλους που ειχαν πραγματικα μεγαλη αλλαγη στα αποτελεσματα επειδη το πιστεψαν!
απο μενα καλη επιτυχια...και υπομονη τακαλυτερα ειναι μπροστα τα επμενα χρονια θα ναι τα καλυτερα...αν και με το καταλληλο προγραμμα ολα γινονται οταν διαβαζεις θα εχεις το μυαλο σου εκει...οταν εισαι εξω εισαι απλα εξω!

Ευχαριστώ για τα λόγια σου αλλα τζάμπα κόπο έκανες, είναι παλιό μήνυμα Να 'σαι καλά πάντως, ελπίζω να βοηθησει και άλλους

Α και στη σχολη μου τουλαχιστον προσπαθουν να την κανουν οπως το λυκειο με υποχρεωτικες ασκησεις κτλ κτλ. ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ

Παράθεση

natasa17

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη natasa17
H natasa17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H natasa17 έγραψε στις 18:24, 04-11-08:

Παιδια ενα ειναι το σιγουρο..Αν και εχω δυνατοτητες (μαθητρια του 17) δεν θα καταφερω να περασω πουθενα.Τα βλεπω πολυ σκουρα τα πραγματα

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 22:51, 07-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από natasa17
Παιδια ενα ειναι το σιγουρο..Αν και εχω δυνατοτητες (μαθητρια του 17) δεν θα καταφερω να περασω πουθενα.Τα βλεπω πολυ σκουρα τα πραγματα
Χαλάρωσε, εδω εγω που ημουν του 15(με το ζορι) περασα, γιατι να μην περασεις εσυ;Εξαρταται και τη σχολη βεβαια...

Παράθεση

eirini (Ειρηνη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη eirini
H Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H eirini έγραψε στις 21:29, 15-11-08:

το θέμα είναι πού θα περάσεις...αν περάσεις σε ενα ΤΕΙ που δεν αναγνωρίζεται ή αντιστοιχα σε ενα πανεπιστήμιο που δεν μπορεις να βρεις δουλεια ποτε στην ζωη σου τι να το κανεις??Σκοπος ειναι να περασεις στις 4 πρωτες σου επιλογες..κατα την γνωμη μου φυσικα...

Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Maria17
H Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H Maria17 έγραψε στις 22:07, 15-11-08:

Μια χαρα σχολες υπαρχουν με το 17 (ακομα και με 14),χαλαρωστε.. απλα μην εχετε αγχος και ολα θα πανε μια χαρα.. βεβαια αν εισαι σαν τον ριμπο ενα πραγμα και πιστευεις οτι η μονη σχολη που αξιζει ειναι η ημμυ εμπ υπαρχει ενα προβλημα,αλλα δε μιλαμε για παθολογικες καταστασεις...

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 13:05, 27-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από natasa17
Εδω περασα εγω με περιπου 18 χιλιαρικα,και ημουν μαθητης του 11 μεχρι και τη δευτερα λυκειου.

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 13:16, 27-11-08:

μαθητης του 11 αποκλειεται να ησουν. εκτος αν στα γενικης στο σχολειο σου βαζουν και 6.

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

O Orlando έγραψε στις 13:34, 27-11-08:

Οχι ο χειροτερος βαθμος μου ηταν 9.Μονο στα μαθηματικα ειχα:Στη Γεωμετρια α'τετραμηνο 11,β'τετραμηνο 17,εξετασεις 20,Αλγεβρα α'τετραμηνο 16,β' τετραμηνο 17,εξετασεις 12(τελευταιο μαθημα και βαριομουν να διαβασω),μαθ.κατ. α'τετραμηνο 16,β'τετραμηνο 17,εξετασεις 16,5.Σε ολα τα υπολοιπα μαθηματα ημουν του 10-12.Εκτος απο φυσικη και χημεια που ημουν του ασσου(αν και στις πανελληνιες καταφερα να γραψω 18,1 φυσικη).Αν θες μπορω να κοιταξω ενα λεπτο και να σου γραψω αναλυτικα τη βαθμολογια μου στη Β'λυκειου.Ακριβως με 11 την εβγαλα.Και την Α'λυκειου με 12μισι.

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 01:05, 29-11-08:

οχι ρε προς θεου! σε πιστευω... απλως μου φαινεται καπως δυσκολο καποιος που γραφει μαθηματικα(γενικης+κατευθυνσης) χαμηλα, ακομα και στα ενδοσχολικα, να καλυπτει τα κενα σε μια χρονια. μπραβο παντως αν εγινε ετσι.

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 17:23, 21-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Orlando
Οχι ο χειροτερος βαθμος μου ηταν 9.Μονο στα μαθηματικα ειχα:Στη Γεωμετρια α'τετραμηνο 11,β'τετραμηνο 17,εξετασεις 20,Αλγεβρα α'τετραμηνο 16,β' τετραμηνο 17,εξετασεις 12(τελευταιο μαθημα και βαριομουν να διαβασω),μαθ.κατ. α'τετραμηνο 16,β'τετραμηνο 17,εξετασεις 16,5.Σε ολα τα υπολοιπα μαθηματα ημουν του 10-12.Εκτος απο φυσικη και χημεια που ημουν του ασσου(αν και στις πανελληνιες καταφερα να γραψω 18,1 φυσικη).Αν θες μπορω να κοιταξω ενα λεπτο και να σου γραψω αναλυτικα τη βαθμολογια μου στη Β'λυκειου.Ακριβως με 11 την εβγαλα.Και την Α'λυκειου με 12μισι.
Παραδειγμα προς μιμιση!!Χωρις παρεξηγηση εως την 3η εξινε τα @@ του αλλα μετα διαβασε και περασε εκει που ηθελε...ΜΠΡΑΒΟ:no1:

ΥΓ:και εγω τωρα στην 1η δεν πολυ διαβαζω αλλα στο μελλον μακαρι να αλλαξει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 17:54, 21-04-09:

Ναι ο Orlando δεν έριχνε και τρελό διάβασμα στις άλλες τάξεις και πέρασε εκεί που θέλει.
Αλλά δεν είναι και παράδειγμα για τους άλλους .
Δηλαδή αυτός έκατσε στρώθηκε τελευταία χρονιά και πέρασε.Άλλος όμως μπορεί να μη τα καταφέρει με διάβασμα μόνο την τελευταία χρονιά.
Άρα δεν σημαίνει τώρα ότι τα γράφουμε στα παλιά μας τα παπούτσια και περιμένουμε την τελεύταια χρονιά να διαβάσουμε...
Δηλαδή άμα πάει να πνιγεί ο Orlando και ο κάθε Orlando να πάμε κι εμείς?

Μη μου μουτρώσετε κιόλας δεν τα λέω με κακία.

(Μπράβο κιόλας Orlando καλές σπουδές και καλή φοιτητική ζωή)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Αλέξανδρος31750 (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αλέξανδρος31750
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αλέξανδρος31750 έγραψε στις 22:29, 02-05-09:

Παιδιά εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι σε λίγες μέρες δίνουμε...τα νεύρα μου είναι σε άθλια κατάσταση....δεν ξέρω σε ποια σχολή θέλω να περάσω ακριβώς αλλά σίγουρα θέλω να τελειώνω αυτή τη φρίκη

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:09, 02-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Αλέξανδρος
Παιδιά εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι σε λίγες μέρες δίνουμε...τα νεύρα μου είναι σε άθλια κατάσταση....δεν ξέρω σε ποια σχολή θέλω να περάσω ακριβώς αλλά σίγουρα θέλω να τελειώνω αυτή τη φρίκη
ότι έγινε έγινε φίλε μου... κατά τη γνώμη μου μην εξωθήσεις τον εαυτό σου στα άκρα αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος...

Παράθεση

Αλέξανδρος31750 (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αλέξανδρος31750
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αλέξανδρος31750 έγραψε στις 11:19, 03-05-09:

Απλώς θέλω να τελειώνω...αν ήταν δυνατόν αύριο να αρχίσουμε θα μουν καλύτερα

Παράθεση

'Ερικα (Ερικα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 'Ερικα
H Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογοθεραπείας ΤΕΙ Πάτρας και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

H 'Ερικα shaaaalalalaalala... έγραψε στις 12:40, 12-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Αλέξανδρος
Απλώς θέλω να τελειώνω...αν ήταν δυνατόν αύριο να αρχίσουμε θα μουν καλύτερα
εγω σε καταλαβαινω παντως!:iagree::iagree:

Παράθεση

Freedom_

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Freedom_
H Freedom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H Freedom_ έγραψε στις 18:22, 12-05-09:

Και εγω. Απόλυτα! :no1:

Παράθεση

ΓιάννηςΞάνθη

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΓιάννηςΞάνθη
Ο ΓιάννηςΞάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O ΓιάννηςΞάνθη έγραψε στις 20:44, 17-05-09:

Να πω και εγώ την άποψη μου πάνω σ'αυτό μιας και μπήκα που μπήκα σήμερα στο site, ιδιαίτερα για τα παιδιά που θα πάνε τώρα 3η λυκειού. (μία σημείωση, διάβασα μόνο την πρώτη σελίδα ). Πρώτων η τρίτη λυκείου για σας που δεν θα το δείτε ΤΟΟΟΣΟ σοβαρά, όπως και εγώ, μπορεί να αποτελέσει την καλύτερη σας χρονιά από τα 12 σχολικά. Όχι τόσο γιατί δεν θα βγένεται έξω αλλά γιατί στο σχολείο θα είστε ψιλολάσκα και θα μπορεσετε να βγάλετε βίτσια κλπ (π.χ. έχω πάρει πιατάκια και drumsticks στο σχολείο και έπαιζα drums στην τάξη). Επίσης το ότι χρειάζετε ΤΟΣΟ διάβασμα η αναφερόμενη τάξη είναι τρελή προπαγάνδα (έχει προαναφερθεί, αλλά το τονίζω και εγώ), εκτός και αν βρε αδερφέ θες να περάσεις σε καμιά ΤΟΠ σχολή, οι οποίες για μένα είναι >17,17.5. Μέχρι εκεί ένα χαλαρό 2ωρο-3ωρο τη μέρα είναι καλά. Αρκετά θα έλεγα. Τέλος, θα ήθελα να πω πως ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ(πάντα σύμφωνα με τη δική μου άποψη) να δώσετε βαρύτητα σε όλα τα μαθήματα, εν παραδείγματει αν θέλετε να μπείτε σε μία σχολή στο 5ο πεδίο (όπως εγώ) δώστε βάση στα Μαθηματικά γενικής, ΑΟΘ, ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ, γιατι απλούστατα αυτά τα μαθήματα είναι αυτά που λέμε ΣΙΓΟΥΡΟΙ βαθμοί. Δεν μπορεί να πέσει κάτι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ δύσκολο και ακόμα αν πέσει δεν θα είστε εσείς μονο που δεν θα το λύσετε. Μία τελευταία συμβουλη ,και αυτό πάει και σ'αυτούς και αυτές ασφαλώς που δίνουν τώρα πανελλαδικές, ανεβάστε τον εγωισμό σας στα ύψη. Να έχετε στο νου σας ότι έχετε κάνει μια προσπάθια και όποιος έχει διαβάσει περισσότερο από σας είτε θέλει να περάσει σε μία σχολή ΠΟΛΥ πάνω από την δικιά σας εείτε είναι ηλίθιος.
Υ.Γ. αν κάποιο θέμα σας φαίνεται δύσκολο κοιτάξτε γύρω σας, αν κάποιος δείχνει να δυσκολεύεται είναι στο ίδιο θέμα με σας, οι υπόλοιπο απλά δεν το έχουν γράψει ^^

Παράθεση

Alexander_P (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alexander_P
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Alexander_P csd.auth.gr έγραψε στις 10:28, 18-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΓιάννηςΞάνθη
Επίσης το ότι χρειάζετε ΤΟΣΟ διάβασμα η αναφερόμενη τάξη είναι τρελή προπαγάνδα (έχει προαναφερθεί, αλλά το τονίζω και εγώ), εκτός και αν βρε αδερφέ θες να περάσεις σε καμιά ΤΟΠ σχολή. Μέχρι εκεί ένα χαλαρό 2ωρο-3ωρο τη μέρα είναι καλά. Αρκετά θα έλεγα.
εχω κανα δυο ερωτησούλες σε αυτο που είπες..
1, που προαναφέρθηκε? μπορει καποιος να μου πει λινκ??
2, η φυσικός μας....και γενικότερα όλοι οι καθηγητές...μας είπανε πως όποιος θελει να περάσει σε σχολή πάνω απο 18.000 μόρια θα πρέπει να διαβάζει οπως θα διαβαζε αν ηθελε να περασει ιατρική και αυτοι που θελουν να περασουνε ιατρικη θα πρεπει να διαβαζουνε ασταματητα!!
τελικά ειναι αληθεια αυτο ή μας το λενε για να στρωθουμε και να τετραγωνίσουμε τον πισινό μας στην καρεκλα του γραφειου μας? (παρεπιμπτώντος.....οι καθηγητες που μας το ειπανε ειναι οι καθηγητες απο το φροντηστηριό μου.....δν ξερω αν παιζει ρόλο....αλλα "καποιον παραπανω λογο θα εχουνε...."

Παράθεση

ilianna

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ilianna
H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε στις 20:40, 18-05-09:

Με 2-3 ώρες την ημέρα δεν κάνεις τίποτα. Ανάλογα με το στόχο του καθενός βέβαια. Αλλά αν θες όπως λες 18+ χρειάζεται πολύ περισσότερες...Δε θα νιώθεις καλυμμένη η ίδια,θα το δεις. Όχι ότι δε θα'χεις ελεύθερο χρόνο! Φυσικά και θα'χεις! Αλλά όχι τόσο όσο στη Β Λυκείου...!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Nikos667, Stark21

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους