Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,490 μηνύματα σε 96,218 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 405 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Ria...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria...
H Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Ria... έγραψε στις 19:43, 09-11-16:

Μην ανησυχείς, καμία απολύτως παρεξήγηση :-)
Δίκιο έχεις σε αυτό, όλα λύνονται....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

formio4

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη formio4
H formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H formio4 έγραψε στις 19:48, 09-11-16:

Αντίστοιχα με τον Rudy και εγώ είμαι απίστευτα τελειομανής, οπότε λύνω τις ασκήσεις μία μία.
Τα βοηθήματα του σαλτερή, του μαθιουδάκη κλπ είναι φτιαγμένα κατά τέτοιον τρόπο, ώστενα πηγαίνεις από τις απλές βαθμιαία στις δύσκολες ασκήσεις.
Λύνοντας τες μία-μία μαθαίνεις κάθε λεπτομέρεια του κεφαλαίου, η οποία μπορεί να μην φαίνεται όταν διαβάζεις την άσκηση.
Εμένα ζήτημα να με δυσκολεύουν οι τελευταίες κάθε κεφαλαίου. Οι άλλες φεύγουν σε δευτερόλεπτα.
Σε αυτές βάζεις αστεράκι για να τις ξαναλύσεις στην επανάληψη μαζί με τις λυμένες ασκήσεις που έχουν τις βασικές μεθοδολογίες που πρέπει να ξέρεις.
Σίγουρη συνταγή για την επιτυχία. Φέτος χημεία-φυσική έγραψα σχεδόν 20.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη formio4 : 09-11-16 στις 19:54.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 19:55, 09-11-16:

Εγω λύνω του Σαββάλα, του Παπαδάκη....
20 φυσική;;;;......... Καλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο μόνο το πόσο λύνεις αλλά και το τι μυαλό κουβαλάει ο καθένας μας, σωστά;
Παράθεση

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 έγραψε στις 19:58, 09-11-16:

Όχι φίλε μου. Όλοι μπορούν να γράψουν 20 στην φυσική.
Το 99% είναι θέμα προσπάθειας. Όλοι ένα μέσο μυαλό το έχουμε.
Παράθεση

Rudy

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Rudy
Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Rudy έγραψε στις 19:59, 09-11-16:

Κοιτα η φυσικη ειναι θεμα κατανοησης της ασκησης και αντιληψης της μικρης λεπτομερειας για την ευστοχη επιλυση της.Αυτον τον σκοπο εχουν τα βοηθηματα και γι αυτο ειναι καλο να τις λυνεις μια-μια με τη σειρα τις ασκησεις μεχρι και την τελευταια.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 20:03, 09-11-16:

Μπορείτε να μου πείτε κάτι και για τα Μαθηματικά; Δεν δίνω φυσική και μάλλον τόση ώρα μάλλον μιλούσατε για βοηθήματα φυσικής.
Παράθεση

Rudy

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Rudy
Ο Rudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Rudy έγραψε στις 20:05, 09-11-16:

Εγω δεν δινω μαθηματικα αλλα γνωριζω πως Μπαρλας και Παπαδακης ειναι πολυ δυνατα βοηθηματα.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 20:08, 09-11-16:

Ναι βρε Rudy, δικό μου λάθος. Έπρεπε να καταλάβω τι δίνεις εφόσον θες ιατρικά επαγγέλματα, αλλά βλέπεις ένα μεγάλο μείον μου είναι το οτι είμαι παπατρέχας και βιάζομαι. Για να προλάβω τι, δεν ξέρω!
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 20:16, 09-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ria...
Μπορείτε να μου πείτε κάτι και για τα Μαθηματικά; Δεν δίνω φυσική και μάλλον τόση ώρα μάλλον μιλούσατε για βοηθήματα φυσικής.
Εκτός από Μπάρλα/Παπαδάκη θα σου έλεγα να κοιτάξεις Στεργίου - Νάκη (από κριτικές φίλων,ήταν αρκετά ικανοποιημένοι)
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 20:22, 09-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
Εκτός από Μπάρλα/Παπαδάκη θα σου έλεγα να κοιτάξεις Στεργίου - Νάκη (από κριτικές φίλων,ήταν αρκετά ικανοποιημένοι)
Ήμουν ανάμεσα σε Παπαδάκη και Στεργίου-Νάκη και είδα οτι λίγο-πολύ είναι παρόμοια, σαν πρώτη ματιά και πήρα τον Παπαδάκη. Πιο πέρα για τελική επανάληψη, μπορεί να πάρω κάτι ακόμα.

Μόνο ΑΟΘ δεν έχω βοήθημα επειδή έχει βρει 2 σάιτ που επεξηγούν και έχουν και αρκετές ασκησούλες για λύσεις.
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 20:28, 09-11-16:

Μια χαρά είσαι.Καλή συνέχεια
Παράθεση

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 έγραψε στις 20:28, 09-11-16:

Αοθ πάρε οπωσδήποτε βοήθημα. Είναι βαρύτητας, μην κάνεις βλακείες. Προτείνω αυτό του σαββάλα με τους πολλούς συγγραφείς.
Μαθηματικά από παπαδάκη λύσε ένα 70-80% των ασκήσεων, από μπάρλα όλες.
Αν έχεις χρόνο πάρε και στεργίου.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 20:38, 09-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
Μια χαρά είσαι.Καλή συνέχεια
Ευχαριστώ πολύ.

Αρχική Δημοσίευση από formio4
Αοθ πάρε οπωσδήποτε βοήθημα. Είναι βαρύτητας, μην κάνεις βλακείες. Προτείνω αυτό του σαββάλα με τους πολλούς συγγραφείς.
Μαθηματικά από παπαδάκη λύσε ένα 70-80% των ασκήσεων, από μπάρλα όλες.
Αν έχεις χρόνο πάρε και στεργίου.
Έχω λύσει πόσες ασκήσεις ΑΟΘ, θα λύσω και όλες τις ασκήσεις των παλαιότερων πανελληνίων. Δεν είναι κάτι τρομερό, βασικές ασκήσεις είναι και διάβασμα λόγω θεωρίας, αν είναι για βοήθημα θα το κοιτάξω πιο πέρα....
Πότε θα προλάβω να τα κάνω όλα τα βοηθήματα Μαθηματικών;; Αν είναι να πάρω κάποιο ακόμα, θα το κάνω στην τελική επανάληψη.

Παιδιά σας αφήνω εγω, να λύσω τίποτα ακόμα.... Καλό σας βράδυ!
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,614 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 14:44, 12-11-16:

Οντως ο παπαδακης ειναι πολυ καλος για τον μπαρλα δεν ξερω
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 11:53, 13-11-16:

Άσχετο αλλά πόσο ανησυχητικό είναι το οτι κάνω επανάληψη 1ο κεφάλαιο Μαθηματικά και θυμάμαι σχεδόν τα μισά;;;;
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,209 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 11:59, 13-11-16:

Άσχετο αλλά πόσο ανησυχητικό είναι το οτι κάνω επανάληψη 1ο κεφάλαιο Μαθηματικά και θυμάμαι σχεδόν τα μισά;;;;
Αχ όχι, μη μπαίνεις σ'αυτό το τρυπακι του να αγχώνεσαι επειδή δεν τα θυμάσαι όλα. Μόνο κακό μπορεί να σου κάνει αυτό.
Repetition makes it permanent
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 12:21, 13-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Αχ όχι, μη μπαίνεις σ'αυτό το τρυπακι του να αγχώνεσαι επειδή δεν τα θυμάσαι όλα. Μόνο κακό μπορεί να σου κάνει αυτό.
Repetition makes it permanent
Απλώς, όταν έδινα μαθηματικά είχα πατώσει και ένα τεράστιο άγχος για αυτό το μάθημα το εχω....
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,209 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 12:41, 13-11-16:

Απλώς, όταν έδινα μαθηματικά είχα πατώσει και ένα τεράστιο άγχος για αυτό το μάθημα το εχω....
Το καταλαβαίνω αυτό, been there done that αλλά προσπάθησε να μη το πολυσκέφτεσαι. Απ'την εμπειρία μου και μόνο είμαι σε θέση να γνωρίζω πως άμα τα πάρεις με το καλό και τα διαβάζεις με μεθοδικότητα και συνέπεια, δεν έχεις κάτι να φοβάσαι. Όταν έδινα πρώτη φορά πανελλήνιες τα είχα πάρει πάρα πολύ στραβά. (τη γενικότερη ιδέα είχα παρει στραβά, αλλά ναιι ) Ε από ένα σημείο και μετά προφανώς έχασα τη μπάλα. Αλλά οκ, εγώ δεν ήξερα και που ήθελα να περάσω τότε και δεν είχα κάτι να με παρακινεί. Anyway, έχοντας ένα στόχο, τα πήρα απ'την αρχή, κυριολεκτικά έλιωσα πάνω απ'τον Παπαδάκη/Μπάρλα και κατάφερα να ανεβάσω τον βαθμό μου κατά 6 μονάδες. Πως το κατάφερα; Έκανα επαναλήψεις. Υπήρχε τόσος ελεύθερος χρόνος, όπου μου έφθανε να κάνω επαναλήψεις στα παλαιότερα κεφάλαια. Όπου νιώθεις ότι δεν είσαι πολύ...δυναμική, σημείωνε το κάπου, και όποτε έχεις ελεύθερο χρόνο - που σίγουρα έχεις- κάνε επαναλήψεις σ'αυτά. Δε ξέρω ποιο βοήθημα έχεις, αλλά για θεωρία και για λυμένα παραδείγματα σου προτείνω να πάρεις Παπαδάκη. Τα εξηγεί τόσο καλά, τόσο αναλυτικά που δεν είναι δυνατό να μη γίνουν κατανοητά.
Είναι ακόμη πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι, πίστεψε με. Έρχονται τα Χριστούγεννα σιγά-σιγά, τότε θα κάνεις ακόμη περισσότερες επαναλήψεις και θα θυμηθείς τα περισσότερα - αν όχι όλα.-
Θυμήθηκα τα δικά μου τώρα γαμώτο, στο καλό, συγκινήθηκα.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 12:58, 13-11-16:

Το καταλαβαίνω αυτό, been there done that αλλά προσπάθησε να μη το πολυσκέφτεσαι. Απ'την εμπειρία μου και μόνο είμαι σε θέση να γνωρίζω πως άμα τα πάρεις με το καλό και τα διαβάζεις με μεθοδικότητα και συνέπεια, δεν έχεις κάτι να φοβάσαι. Όταν έδινα πρώτη φορά πανελλήνιες τα είχα πάρει πάρα πολύ στραβά. (τη γενικότερη ιδέα είχα παρει στραβά, αλλά ναιι ) Ε από ένα σημείο και μετά προφανώς έχασα τη μπάλα. Αλλά οκ, εγώ δεν ήξερα και που ήθελα να περάσω τότε και δεν είχα κάτι να με παρακινεί. Anyway, έχοντας ένα στόχο, τα πήρα απ'την αρχή, κυριολεκτικά έλιωσα πάνω απ'τον Παπαδάκη/Μπάρλα και κατάφερα να ανεβάσω τον βαθμό μου κατά 6 μονάδες. Πως το κατάφερα; Έκανα επαναλήψεις. Υπήρχε τόσος ελεύθερος χρόνος, όπου μου έφθανε να κάνω επαναλήψεις στα παλαιότερα κεφάλαια. Όπου νιώθεις ότι δεν είσαι πολύ...δυναμική, σημείωνε το κάπου, και όποτε έχεις ελεύθερο χρόνο - που σίγουρα έχεις- κάνε επαναλήψεις σ'αυτά. Δε ξέρω ποιο βοήθημα έχεις, αλλά για θεωρία και για λυμένα παραδείγματα σου προτείνω να πάρεις Παπαδάκη. Τα εξηγεί τόσο καλά, τόσο αναλυτικά που δεν είναι δυνατό να μη γίνουν κατανοητά.
Είναι ακόμη πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι, πίστεψε με. Έρχονται τα Χριστούγεννα σιγά-σιγά, τότε θα κάνεις ακόμη περισσότερες επαναλήψεις και θα θυμηθείς τα περισσότερα - αν όχι όλα.-
Θυμήθηκα τα δικά μου τώρα γαμώτο, στο καλό, συγκινήθηκα.
Tον Παπαδάκη έχω και εγω και είναι πολύ καλό, αν και σε μερικές ασκήσεις κολλάω για κάποιες ώρες χωρίς να βρω λύση και φυσικά χωρίς να κοιτάξω την λύση στο τέλος του βιβλίου.
Δεν ξέρω αν έχεις δει την πρώτη μου ανάρτηση, στην οποία γράφω οτι θα δώσω πάλι μετά απο δεκαετία, άρα όπως καταλαβαίνεις μπαίνω σε αυτό το κλίμα και χωρίς φροντιστήρια-αυτός είναι ένας βασικός λόγος που με αγχώνουν τα Μαθηματικά-. Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο, (ευτυχώς για να μπορώ να διαβάζω και δυστυχώς επειδή στην ηλικία που είμαι θα ήθελα να έκανα άλλα πράγματα και να είχα μια πιο ''μόνιμη'' ζωή, πχ. δουλειά).
Πως θα καταφέρω την μεθοδικότητα και την συνέπεια όταν αγχώνομαι και απογοητεύομαι σε κάποια σημεία;;;;
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

O ultraviolence έγραψε στις 13:38, 13-11-16:

Tον Παπαδάκη έχω και εγω και είναι πολύ καλό, αν και σε μερικές ασκήσεις κολλάω για κάποιες ώρες χωρίς να βρω λύση και φυσικά χωρίς να κοιτάξω την λύση στο τέλος του βιβλίου.
Δεν ξέρω αν έχεις δει την πρώτη μου ανάρτηση, στην οποία γράφω οτι θα δώσω πάλι μετά απο δεκαετία, άρα όπως καταλαβαίνεις μπαίνω σε αυτό το κλίμα και χωρίς φροντιστήρια-αυτός είναι ένας βασικός λόγος που με αγχώνουν τα Μαθηματικά-. Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο, (ευτυχώς για να μπορώ να διαβάζω και δυστυχώς επειδή στην ηλικία που είμαι θα ήθελα να έκανα άλλα πράγματα και να είχα μια πιο ''μόνιμη'' ζωή, πχ. δουλειά).
Πως θα καταφέρω την μεθοδικότητα και την συνέπεια όταν αγχώνομαι και απογοητεύομαι σε κάποια σημεία;;;;
Σε όποιες ασκήσεις κολλάς μπορείς να μας γράφεις στο εξής θέμα ώστε να σου δίνουμε κάποιες κατευθύνσεις/υποδείξεις για να φτάσεις στη λύση.
Ομολογώ πως όχι, δεν το γνώριζα αυτό. Είχα στο μυαλό μου ότι έδωσες πέρυσι ας πούμε και τα είχες νωπά ακόμη. Δεν γνωρίζω πως είναι να πιάνεις τις πανελλήνιες και δη τα μαθηματικά μετά από δεκαετία.
Πάντως δεν είσαι η μόνη που κολλά σε ασκήσεις για ώρες. Μου έχει τύχει να μη μπορώ να λύσω μια άσκηση μαθηματικών, να'χω στύψει το κεφάλι μου, να βλέπω τη λύση στον ύπνο μου ( ναι, κι όμως) και να ξυπνώ στις 4 τα χαράματα για να τη γράψω.
Αυτά είναι προβλήματα που λίγο-πολύ όλοι αντιμετωπίσαμε, στα μαθηματικά ειδικά.
Well, I never said it was easy. Άμα έχεις στόχο και θες να τον πετύχεις, πρέπει να ξεχάσεις τις απογοητεύσεις και τα άγχη, πραγματικά μόνο κακό σου κάνουν. Κάνε την προσπάθεια σου όσο το δυνατόν καλύτερα μπορείς, κάνε τις επαναλήψεις σου αρκετά συχνά - το πιο σημαντικό θεωρώ- και εύχομαι όλα να πάνε καλά.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 14:33, 13-11-16:

Σε όποιες ασκήσεις κολλάς μπορείς να μας γράφεις στο εξής θέμα ώστε να σου δίνουμε κάποιες κατευθύνσεις/υποδείξεις για να φτάσεις στη λύση.
Ομολογώ πως όχι, δεν το γνώριζα αυτό. Είχα στο μυαλό μου ότι έδωσες πέρυσι ας πούμε και τα είχες νωπά ακόμη. Δεν γνωρίζω πως είναι να πιάνεις τις πανελλήνιες και δη τα μαθηματικά μετά από δεκαετία.
Πάντως δεν είσαι η μόνη που κολλά σε ασκήσεις για ώρες. Μου έχει τύχει να μη μπορώ να λύσω μια άσκηση μαθηματικών, να'χω στύψει το κεφάλι μου, να βλέπω τη λύση στον ύπνο μου ( ναι, κι όμως) και να ξυπνώ στις 4 τα χαράματα για να τη γράψω.
Αυτά είναι προβλήματα που λίγο-πολύ όλοι αντιμετωπίσαμε, στα μαθηματικά ειδικά.
Well, I never said it was easy. Άμα έχεις στόχο και θες να τον πετύχεις, πρέπει να ξεχάσεις τις απογοητεύσεις και τα άγχη, πραγματικά μόνο κακό σου κάνουν. Κάνε την προσπάθεια σου όσο το δυνατόν καλύτερα μπορείς, κάνε τις επαναλήψεις σου αρκετά συχνά - το πιο σημαντικό θεωρώ- και εύχομαι όλα να πάνε καλά.
Το παράξενο είναι οτι έρχονται μνήμες από τα τοτε χρόνια και μερικά τα λύνω μόνο με τις μνήμες, και στα άλλα 2 ΑΟΘ και ΑΕΠΠ. Μαζί με το διάβασμα πρέπει να υπάρχει και η καλή ψυχολογία.
Σε ευχαριστώ για την ευχή σου ! :-)
Παράθεση

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetGirl
H SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H SweetGirl έγραψε στις 20:28, 02-03-17:

Καλησπέρα,

είμαι καινούρια στην κοινότητα. Πάω Β λυκείου, είμαι ομάδα προσανατολισμού ανθρωπιστικών σπουδών (πρώην θεωρητική) και του χρόνου, σκοπεύω να δώσω πανελλήνιες (αν δεν έχουν καταργηθεί), αρχαία, λατινικά, ιστορία, έκθεση (και μπορεί βιολογία Γ.Π). Θέλω να περάσω ψυχολογία! Το θέμα είναι, ότι λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν πάω σε φροντιστήριο/ιδιαίτερα αλλά κάνω ενισχυτική διδασκαλία δωρεάν στον δήμο μου (αρχαία γνωστό & άγνωστο], έκθεση και λατινικά). Δεν θα μπορέσω να κάνω και θερινά μαθήματα και έχω αγχωθεί με την ιδέα! Θα προλάβω να βγάλω την ύλη; Ξέρω, είναι νωρίς ακόμα αλλά τι μου προτείνετε να κάνω ώστε να έχω αποτελεσματικότερο διάβασμα μόνη μου;
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,555 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 21:55, 02-03-17:

Ξύπνα νωρίς το πρωί 5 ή 4:30 και αφιέρωσε τις πρωινές ώρες σε διάβασμα. μέχρι τις 8 που πας σχολείο είναι 3 ώρες πολύ παραγωγικού διαβάσματος καθώς και ο εγκέφαλός σου είναι ξεκούραστος από το βράδυ και κατά πάσα πιθανότητα όλοι οι άλλοι σπίτι σου κοιμούνται οπότε δεν θα εχεις καμία απολύτως ενόχληση. Φυσικά αυτό σημαίνει πως θα κοιμάσαι και νωρίς 8 ή 9 το πολύ, δηλαδή θα κόψεις youtube, σειρές, εξόδους κτλ.

Αν καταφέρεις να κάνεις αυτό το πράγμα όλη τη χρονιά θα πετύχεις σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι οι πανελλαδικές είναι ανταγωνιστικές εξετάσεις, όσο λοιπόν οι άλλοι κοιμούνται, βλέπουν youtube, ξενυχτάνε διαβάζοντας με κουρασμένο μυαλό ή απλά πίνουν μπίρες έξω εσύ θα διαβάζεις ξεκούραστη τα πρωινά σου.
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,614 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 22:34, 02-03-17:

Ναι αυτο δεν ξέρω αν είναι σωστό .
Παράθεση

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H SweetGirl έγραψε στις 22:56, 02-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Ξύπνα νωρίς το πρωί 5 ή 4:30 και αφιέρωσε τις πρωινές ώρες σε διάβασμα. μέχρι τις 8 που πας σχολείο είναι 3 ώρες πολύ παραγωγικού διαβάσματος καθώς και ο εγκέφαλός σου είναι ξεκούραστος από το βράδυ και κατά πάσα πιθανότητα όλοι οι άλλοι σπίτι σου κοιμούνται οπότε δεν θα εχεις καμία απολύτως ενόχληση. Φυσικά αυτό σημαίνει πως θα κοιμάσαι και νωρίς 8 ή 9 το πολύ, δηλαδή θα κόψεις youtube, σειρές, εξόδους κτλ.

Αν καταφέρεις να κάνεις αυτό το πράγμα όλη τη χρονιά θα πετύχεις σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι οι πανελλαδικές είναι ανταγωνιστικές εξετάσεις, όσο λοιπόν οι άλλοι κοιμούνται, βλέπουν youtube, ξενυχτάνε διαβάζοντας με κουρασμένο μυαλό ή απλά πίνουν μπίρες έξω εσύ θα διαβάζεις ξεκούραστη τα πρωινά σου.
Δεν έχω πρόβλημα να το κάνω αυτό (αν και είμαι βραδινός τύπος και το 8, 9 το βράδυ φαντάζει λίγο (!!!)), αλλά το θέμα είναι ότι μετά στο σχολείο θα έχω απόδοση ή θα είμαι σαν ζόμπι;
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,555 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 23:07, 02-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από SweetGirl
Δεν έχω πρόβλημα να το κάνω αυτό (αν και είμαι βραδινός τύπος και το 8, 9 το βράδυ φαντάζει λίγο (!!!)), αλλά το θέμα είναι ότι μετά στο σχολείο θα έχω απόδοση ή θα είμαι σαν ζόμπι;
Ναι μια χαρά απόδοση θα έχεις. Άσε που το πρωινό διάβασμα είναι πιο σημαντικό από τις ώρες του σχολείου που αρκετές είναι χαμένες ώρες. Δοκίμασε το και βλέπεις.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sofia10

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia10
H sofia10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

H sofia10 έγραψε στις 12:12, 03-03-17:

κι εγω πιστευω πως μπορεις να τα καταφερεις και χωρις φροτνιστηριο αν το προσπαθησεις με συνεπεια, κι εγω β λυκ ειμαι θετικη βεβαια αλλα να ξερεις οτι το φροντ δεν σου προσφερει κατι αν μονης συο δεν δουλευεις κυριως σε βαζει σε μια ρουτινα και σου επεξηγει τυχον αποριες.. Ομως την καλυτερη δουλεια την κανω οταν: λυνω τις εξτρα ασκσηεις του σχολειου, παιρνω ενα βοηθημα και το δουλευω ..προσπαθω να απαντησω κα στις πιο μικρες μου αποριες μονη μου ξαναδιαβαζοντας την θεωρια κανοντας δοκιμες κλπ ..δηλαδη μονη μου οποτε ειμαι σιγουρη πως κι εσυ μπορεις

Μηπως θα ηταν καλυτερα αυτο να το κανει απο του χρονου? νομιζω πως φετος θα ειναι μια χαρα αν διαβαζει μετα το σχολειο συστηματικα η και κανα βραδυ παραπανω οπως λεει αφου ειναι βραδινος τυπος..Αυτο θα μπορουσε να το εφαρμοσει του χρονου γιατι φετος νομιζω πως πρεπει να κρατησει δυναμεις
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 14:26, 03-03-17:

Γεια σου!! Μια χαρά θα τα καταφέρεις, ειδικά αν έχεις καλούς καθηγητές στο σχολείο! Αν όχι, απλά θα πρέπει να συστηματοποιήσεις το διάβασμά σου!
Θα σου μιλήσω εκ πείρας, κι εγώ δεν έκανα στην 3η λυκείου φροντιστήριο σε όλα, δεν έκανα στο γνωστό και στα λατινικά, α και στη βιολογία γπ.
Τώρα που είσαι δευτέρα ακόμη, να διαβάζεις καλά γραμματική και συντακτικό στα αρχαία και να λύνεις άγνωστα -και μόνη σου, ε? , όχι μόνο ότι κάνετε στο σχολείο. Εγώ στη δευτέρα που δεν έκανα φροντ έβρισκα μόνη μου στο ίντερνετ, αν χρειαστείς βοήθεια πες μου.
Λατινικά νομίζω δεν έχετε ακόμη, αν θέλεις μπορείς να πάρεις το βιβλίο να ρίξεις μια ματιά, δε το θεωρώ απαραίτητο. Βέβαια, δεν ξέρω και τι τύπος είσαι, αν δηλαδή τα μαθαίνεις εύκολα ή θέλεις πολλές επαναλήψεις.
Για την έκθεση, να γράφεις για το σχολείο, κι αν θέλεις και έχεις καλό και συνεννοήσιμο καθηγητή μπορείς να συνεννοηθείς να γράφεις κα΄ποιες παραπάνω και να τις διορθώνει. Εμένα ήταν πάντως πολύ καλοί και μου έβαζαν και έξτρα διαγωνίσματα για το σπίτι. Γενικά να προσπαθείς να διαβάζεις κείμενα για να έχεις ιδέες. Α, και δώσε βάση στην περίληψη!

Τώρα για τη βιολογία, μη το σκέφτεσαι καθόλου. Ευκολάκι!

Όλα καλά θα πάνε!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

O hack3r έγραψε στις 14:28, 03-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από sofia10
Μηπως θα ηταν καλυτερα αυτο να το κανει απο του χρονου? νομιζω πως φετος θα ειναι μια χαρα αν διαβαζει μετα το σχολειο συστηματικα η και κανα βραδυ παραπανω οπως λεει αφου ειναι βραδινος τυπος..Αυτο θα μπορουσε να το εφαρμοσει του χρονου γιατι φετος νομιζω πως πρεπει να κρατησει δυναμεις
Γιατί αν ξυπνάει νωρίς θα χάσει τις δυνάμεις της? Ίσα ίσα περισσότερη ενέργεια θα έχει.
Παράθεση

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H SweetGirl έγραψε στις 14:54, 03-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
Γεια σου!! Μια χαρά θα τα καταφέρεις, ειδικά αν έχεις καλούς καθηγητές στο σχολείο! Αν όχι, απλά θα πρέπει να συστηματοποιήσεις το διάβασμά σου!
Θα σου μιλήσω εκ πείρας, κι εγώ δεν έκανα στην 3η λυκείου φροντιστήριο σε όλα, δεν έκανα στο γνωστό και στα λατινικά, α και στη βιολογία γπ.
Τώρα που είσαι δευτέρα ακόμη, να διαβάζεις καλά γραμματική και συντακτικό στα αρχαία και να λύνεις άγνωστα -και μόνη σου, ε? , όχι μόνο ότι κάνετε στο σχολείο. Εγώ στη δευτέρα που δεν έκανα φροντ έβρισκα μόνη μου στο ίντερνετ, αν χρειαστείς βοήθεια πες μου.
Λατινικά νομίζω δεν έχετε ακόμη, αν θέλεις μπορείς να πάρεις το βιβλίο να ρίξεις μια ματιά, δε το θεωρώ απαραίτητο. Βέβαια, δεν ξέρω και τι τύπος είσαι, αν δηλαδή τα μαθαίνεις εύκολα ή θέλεις πολλές επαναλήψεις.
Για την έκθεση, να γράφεις για το σχολείο, κι αν θέλεις και έχεις καλό και συνεννοήσιμο καθηγητή μπορείς να συνεννοηθείς να γράφεις κα΄ποιες παραπάνω και να τις διορθώνει. Εμένα ήταν πάντως πολύ καλοί και μου έβαζαν και έξτρα διαγωνίσματα για το σπίτι. Γενικά να προσπαθείς να διαβάζεις κείμενα για να έχεις ιδέες. Α, και δώσε βάση στην περίληψη!

Τώρα για τη βιολογία, μη το σκέφτεσαι καθόλου. Ευκολάκι!

Όλα καλά θα πάνε!!
Γεια και σε εσένα και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Γραμματική κάνω επαναλήψεις συνεχώς (α, β, γ κλίση, επίθετα, παραθετικά, αντωνυμίες, ανώμαλα ρήματα κτλ). Συντακτικό έχω μία δυσκολία και για αυτό κάνω συνεχώς ασκήσεις πάνω σε διάφορα φαινόμενο όπως υποθετικοί λόγοι, πλάγιες πτώσεις ως ετερόπτωτοι κτλ. Το άγνωστο κακώς το έχω αφήσει λίγο πίσω, κάνουμε στο σχολείο και στην ενισχυτική διάφορα κείμενα αλλά όταν τα προσπαθώ μόνη μου, δυσκολεύομαι! Στο ίντερνετ που μπορώ να βγω άγνωστα; Λατινικά ξεκινήσαμε πριν 2 εβδομάδες στην ενισχυτική οπότε δεν έχω θέμα. Γενικά, είμαι τύπος που μαθαίνω εύκολα! Τέλος, στην έκθεση δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα (διαβάζω και πολλά βιβλία), μόνο που πρέπει να βελτιώσω λίγο το χρόνο μου στην περίληψη!
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 15:18, 03-03-17:

Γεια και σε εσένα και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Γραμματική κάνω επαναλήψεις συνεχώς (α, β, γ κλίση, επίθετα, παραθετικά, αντωνυμίες, ανώμαλα ρήματα κτλ). Συντακτικό έχω μία δυσκολία και για αυτό κάνω συνεχώς ασκήσεις πάνω σε διάφορα φαινόμενο όπως υποθετικοί λόγοι, πλάγιες πτώσεις ως ετερόπτωτοι κτλ. Το άγνωστο κακώς το έχω αφήσει λίγο πίσω, κάνουμε στο σχολείο και στην ενισχυτική διάφορα κείμενα αλλά όταν τα προσπαθώ μόνη μου, δυσκολεύομαι! Στο ίντερνετ που μπορώ να βγω άγνωστα; Λατινικά ξεκινήσαμε πριν 2 εβδομάδες στην ενισχυτική οπότε δεν έχω θέμα. Γενικά, είμαι τύπος που μαθαίνω εύκολα! Τέλος, στην έκθεση δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα (διαβάζω και πολλά βιβλία), μόνο που πρέπει να βελτιώσω λίγο το χρόνο μου στην περίληψη!
Μην αγχώνεσαι για το άγνωστο! Χωρίς να σε ξέρω, νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα τριβής. Όσο πιο πολύ εξασκηθείς, τόσο καλύτερα θα τα πας!!!

δες εδώ http://blogs.sch.gr/stratilio/archives/1279
είναι όλα τα κείμενα που έπεσαν στις πανελλήνιες της β λυκείου!

δες κι αυτά https://e-didaskalia.blogspot.gr/2013/07/blog-post_3506.html

μετά είναι κι αυτά, που έχουν και συντακτικές παρατηρήσεις, αλλά είναι κάπως πιο δύσκολα, μην αρχίσεις με αυτα, ε? http://blogs.sch.gr/stratilio/archives/2653

Γενικά, ο Πλάτωνας είναι πιο δύσκολος, μην ξεκινήσεις με Πλάτωνα. Και εννοείται ότι στην αρχή θα σου φαίνονται κάπως δύσκολα, μη τα βάψεις μαύρα, όλοι έτσι ξεκινήσαμε!!
Παράθεση

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H SweetGirl έγραψε στις 16:01, 03-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
Μην αγχώνεσαι για το άγνωστο! Χωρίς να σε ξέρω, νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα τριβής. Όσο πιο πολύ εξασκηθείς, τόσο καλύτερα θα τα πας!!!

δες εδώ http://blogs.sch.gr/stratilio/archives/1279
είναι όλα τα κείμενα που έπεσαν στις πανελλήνιες της β λυκείου!

δες κι αυτά https://e-didaskalia.blogspot.gr/2013/07/blog-post_3506.html

μετά είναι κι αυτά, που έχουν και συντακτικές παρατηρήσεις, αλλά είναι κάπως πιο δύσκολα, μην αρχίσεις με αυτα, ε? http://blogs.sch.gr/stratilio/archives/2653

Γενικά, ο Πλάτωνας είναι πιο δύσκολος, μην ξεκινήσεις με Πλάτωνα. Και εννοείται ότι στην αρχή θα σου φαίνονται κάπως δύσκολα, μη τα βάψεις μαύρα, όλοι έτσι ξεκινήσαμε!!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έριξα μια ματιά στα links και μου φάνηκαν μια χαρά. Θα πέσω με τα μούτρα στα άγνωστα!!
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 23:48, 03-03-17:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έριξα μια ματιά στα links και μου φάνηκαν μια χαρά. Θα πέσω με τα μούτρα στα άγνωστα!!

Με τη νίκη!!

-και κράτα δυνάμεις, ε?-
Παράθεση

sofia10

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia10
H sofia10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

H sofia10 έγραψε στις 18:12, 06-04-17:

Γιατί αν ξυπνάει νωρίς θα χάσει τις δυνάμεις της? Ίσα ίσα περισσότερη ενέργεια θα έχει.
με την εννοια οτι θα κοιμαται λιγοτερο
Παράθεση

Franciscus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Franciscus
Ο Franciscus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Franciscus έγραψε στις 22:42, 06-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από sofia10
με την εννοια οτι θα κοιμαται λιγοτερο
Δε θα κοιμάται λιγότερο γιατί αν ξυπνάει 4:00,αναγκαστικά θα κοιμάται νωρίς.
Παράθεση

GohanDGeo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GohanDGeo
Ο GohanDGeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O GohanDGeo έγραψε στις 01:18, 14-06-17:

Καλησπέρα! Αρχικά καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλους τα παιδιά της Γ!
Μόλις τελείωσα τη Β Λυκείου. Είμαι Θετική και θέλω να προετοιμαστώ για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Οι καθηγητές είναι όλοι πολύ καλοί και με στηρίζουν σε αυτή την προσπάθεια. Πάντοτε άλλωστε μόνος μου διάβαζα, χωρίς κανένα πρόβλημα. (Πάντα χαμηλότερος βαθμός έκθεση με 18-19)
Γενικά, έχω αρχίσει να βάζω ένα πρόγραμμα, περιμένοντας και από παιδιά της Γ να μου δώσου ο,τι υλικό και βοηθήματα έχουν. Θα κινηθώ κυρίως με αυτά και με το study4exams.
Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε και άλλα διαδικτυακά βοηθήματα, αλλά και από που να βρω ασκήσεις γιατί πραγματικά το πλήθος τους είναι τεράστιο και φοβάμαι μην αναλώσω χρόνο σε κάποιες που δεν αξίζουν. Οπότε όποια βοήθεια θα την εκτιμούσα βαθύτατα
Παράθεση

Margaret2001

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Margaret2001
H Margaret2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Margaret2001 έγραψε στις 10:35, 14-06-17:

Μπορώ να σε βοηθήσω μόνο στο θέμα της έκθεσης γιατί το έχω ψάξει περισσότερο από τα άλλα μαθήματα. Αν και θα πάω Β λυκείου και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη για τις απαιτήσεις της Β,Γ να ορισμένα sites που μπορώ να σου προτείνω:
-schooltime.gr (περιέχει σειρά από διαδικτυακά βοηθήματα και όχι μόνο για την έκθεση αν δεν κάνω λάθος)
-free-ebooks.gr (μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν πληθώρα βοηθημάτων για όλα σχεδόν τα μαθήματα)
-e-yliko.gr
-oxynoia.blogspot.gr
Και φυσικά εάν googlάρεις έκθεση λυκείου θα σου βγάλει πολλά blogs με χρήσιμα σχεδιαγράμματα,άρθρα και κριτήρια που μπορείς να αξιοποιήσεις.
Παράθεση

vanessa99

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vanessa99
H vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής (ΤΕΙ/Ηράκλειο) . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H vanessa99 έγραψε στις 09:57, 21-08-17:

Καλημέρα σας! Αποφάσισα να ξαναδωσω πανελλήνιες. Θα πάω όμως φροντιστήρια μετά τα Χριστούγεννα (μάλλον). Το μεγαλύτερο πρόβλημα φέτος το είχα στη χημεία ( οπου έγραψα και 10,1). Έχω τα βοηθήματα του Σάλτερη, πιστεύετε ότι αν διαβάσω αυτά θα είμαι καλά σχετικά? Απλά η χημεία με αγχώνει πολύ. Επίσης, για τη φυσική έχω τα βοήθηματα του Γαρμπή (τους 2 από τους 3 τόμους), τα είχε και κάποιος άλλος?
Παράθεση

kyriakos208

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kyriakos208
Ο kyriakos208 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O kyriakos208 έγραψε στις 10:37, 21-08-17:

Με Σαλτερή είσαι εντάξει κατά την γνώμη μου.Με φυσική λίγο μου τα χαλάς.Γιατί δεν αγόρασες κανένα βοήθημα Σαββάλα?
Παράθεση

vanessa99

Φοιτητής

H vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής (ΤΕΙ/Ηράκλειο) . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H vanessa99 έγραψε στις 10:57, 21-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από kyriakos208
Με Σαλτερή είσαι εντάξει κατά την γνώμη μου.Με φυσική λίγο μου τα χαλάς.Γιατί δεν αγόρασες κανένα βοήθημα Σαββάλα?
Χαζομάρα τότε. Είχα μιλήσει με μια φίλη μου είπε ότι ήταν ευχαριστημένη και το πήρα και εγώ. Έχω όμως αρκετές φωτοτυπίες από το φροντιστήριο με ασκήσεις απλά δεν είναι όλες λυμενες ή διορθωμενες και δε θα ξέρω αν τις έχω σωστές ή όχι
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 13:22, 21-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από vanessa99
Καλημέρα σας! Αποφάσισα να ξαναδωσω πανελλήνιες. Θα πάω όμως φροντιστήρια μετά τα Χριστούγεννα (μάλλον). Το μεγαλύτερο πρόβλημα φέτος το είχα στη χημεία ( οπου έγραψα και 10,1). Έχω τα βοηθήματα του Σάλτερη, πιστεύετε ότι αν διαβάσω αυτά θα είμαι καλά σχετικά? Απλά η χημεία με αγχώνει πολύ. Επίσης, για τη φυσική έχω τα βοήθηματα του Γαρμπή (τους 2 από τους 3 τόμους), τα είχε και κάποιος άλλος?
Κοιταξε τα βοηθηματα του Σαλτερη ειναι μια χαρα.Απλα εχει μερικα πραγματα που ειναι εκτος υλης+αρκετες ασκησεις που ειναι πολυ δυσκολο να πεσουν(πχ με αριθμους αβογκαντρο).Οποτε με λιγα λογια θα πρεπει να εισαι επιλεκτικος ως προς τις ασκησεις που θα κοιτας.Ομως επειδη ειπες οτι ξαναδινεις λογικα στο φροντιστηριο που θα πηγαινες θα ειχατε κανει αρκετες ασκησεις,οποτε λυσε παρομοιες με αυτες που κανατε
Παράθεση

vanessa99

Φοιτητής

H vanessa99 έγραψε στις 13:43, 21-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Κοιταξε τα βοηθηματα του Σαλτερη ειναι μια χαρα.Απλα εχει μερικα πραγματα που ειναι εκτος υλης+αρκετες ασκησεις που ειναι πολυ δυσκολο να πεσουν(πχ με αριθμους αβογκαντρο).Οποτε με λιγα λογια θα πρεπει να εισαι επιλεκτικος ως προς τις ασκησεις που θα κοιτας.Ομως επειδη ειπες οτι ξαναδινεις λογικα στο φροντιστηριο που θα πηγαινες θα ειχατε κανει αρκετες ασκησεις,οποτε λυσε παρομοιες με αυτες που κανατε
Το κύριο πρόβλημα που είχα φέτος ήταν ότι δε λύναμε ασκήσεις στη χημεία (δυστυχώς δε μπόρεσα να αλλάξω καθηγήτρια) οπότε όχι δεν έχω άλλεςασκήσεις. Ότι έχω του σαλτερη και ότι θα κάνω αν πάω φροντιστήριο μετά τα Χριστούγεννα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    arnold

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους