Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,463 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,714 μηνύματα σε 92,670 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 801 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 19:00, 13-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από November Rain
Οι ΚΝΙΤΕΣ ειναι αποτελουν φερεφωνα του γνωστου κομματος και μην νομιζεις οτι ειναι μαθητες ικανοι να υποστηριξουν μια αποψη αλλα παιδια που επιβαλλονται με σωματικη δυναμη (οχι οτι οι μαθητες δεν τους βαζουν στη θεση τους οταν πρεπει) και οι καταληψεις αποτελουν οργανο πολιτικης για ψηφους του κκε.Ειναι λαθος η αντιληψη να αγωνιζομαστε για καλυτερη παιδεια με ανοιχτη υποστηριξη σε αριστεριζοντα κομματα με παρωχιμενες ιδεολογιες καμμια αλλαγη δεν αρχισε στους δρομους.Οσο για την ΟΝΝΕΔ και τι εκανε δεν το γνωριζω η ΚΝΕ παντως εχει κανει χειροτερα, 2)και φυσικα κοιμουνται τα της ΚΝΕ παλικαρια αφου οι πιο πολυ βρισκονται στον κοσμο τους ακουοντας την κασετα του κομματος και δημοκρατικοι δεν μπορει να ειναι αν θελουν να λεγονται κομμουνιστικη νεολαια.3) τα παραδειγματα που λες αντιπροσωπευουν μονο το σχολειο σου και αποτελουν την εξαιρεση του κανονα αν τα αναφερεις σωστα.

Τι λες μωρε? Διαβαζεις αυτα που γραφεις?? Ποια σωματικη δυναμη? Παμε καλα? Σιγα μην ηρθαν να σε δειρουν κιολας επειδη διαφωνησες. Ελα σε παρακαλω...Η ΚΝΕ φυσικα και ειναι κομματικη οργανωση και δε νομιζω οτι αυτο το εκρυψε κανενας. Ο καθε ΚΝιτης ομως φιλε μου ειναι ενα ξεχωριστο ατομο, δεν ειναι ολοι ιδιοι. Δε μπορεις να λες οτι ολοι ειναι τυφλωμενοι και ηλιθιοι. Για μενα μονο το γεγονος οτι εχουν το θαρρος να ασχολουνται με τα κοινα τη στιγμη που οι ηλιθιοι συμμαθητες τους παιζουν pro και τρεχουν στις καφετεριες τους κανει πολυ πιο ωριμους και τους δινει το δικαιωμα να εχουν αποψη. Αυτο φυσικα ισχυει για ολους τους πολιτικοποιημενους νεους.
Εγω φιλε μου ξερω οτι γινονται ψηφοφοριες για τις καταληψεις....Οταν η μαθητικη κοινοτητα ψηφιζει 70% και 80% υπερ της καταληψης, μεσα απο ασφαλη και μυστικη ψηφοφορια, δεν τους την επιβαλλει την καταληψη κανενα ΚΚΕ. Τη δεχονται μονοι τους. Αυτο ειναι που λεμε συλλογικη ευθυνη...Τα κομματα δε φταινε για τιποτα...Φταινε αυτοι που τα στηριζουν εστω και στο λαθος δρομο. Το πως ο καθενας αντιλαμβανεται την αλλαγη ειναι δικο του θεμα. Δεν εισαι εσυ αυτος που θα υποδειξεις σε ποιο κομμα εγκειται η πραγματικη αλλαγη. Οσο για τους ΟΝΝΕΔιτες και τα κατορθωματα τους, τα ξερει η Ελλαδα, δεν ειναι προβλημα που δεν τα ξερεις εσυ. Οσο για την ΚΝΕ, δεν υπαρχει ουδεμια ιστορικη πληροφορια οτι εχει διαπραξει τετοιου ειδους εγκληματα. Οσο για τους δημοκρατικους η οχι, ΚΝιτες, σε παραπεμπω στο ακριβως προηγουμενο που ειπα. Ο καθενας αντιλαμβανεται την αλλαγη και τη δημοκρατια με τον τροπο που θελει. Αν αυτοι πιστευουν οτι ο κομμουνισμος ειναι το μεσο, εχουν το δικαιωμα και να το πιστευουν και να αγωνιζονται. Τα παραδειγματα που λεω ισως και να αντιπροσωπευουν τη μειοψηφια, στην οποια ανηκει και το σχολειο μου. Δεν εχω κανει καμια ερευνα. Επειδη ομως ξερω οτι παντου τα παιδια ειναι ιδια, τοτε κατι αλλο φταιει που και το δικο σου σχολειο δεν ειναι σαν το δικο μου. Φταινε οι καθηγητες, φταιει η πολιτικη συνειδηση των μαθητων...Δεν ξερω...Αυτο θα το βρουν οσοι εχουν το προβλημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Purple sunrise
Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε στις 19:56, 13-01-08:

Σιγα μην ηρθαν να σε δειρουν κιολας επειδη διαφωνησες.
κι ομως γινεται, οχι σε εμενα προσωπικα αλλα τα εχω δει και σε αλλα σχολεια οχι μονο στο δικο μου
Για μενα μονο το γεγονος οτι εχουν το θαρρος να ασχολουνται με τα κοινα τη στιγμη που οι ηλιθιοι συμμαθητες τους παιζουν pro και τρεχουν στις καφετεριες τους κανει πολυ πιο ωριμους και τους δινει το δικαιωμα να εχουν αποψη. Αυτο φυσικα ισχυει για ολους τους πολιτικοποιημενους νεους.
Δεν διαφωνω, αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι λενε και ηλιθια πραγματα
ασφαλη και μυστικη ψηφοφορια
τι λες καλε? καλο το ανεκδοτο! οι ψηφοφοριες αν γινονται οσο και να μην σου αρεσει ασκειτε ψυχολογικο βαρος στους μαθητες γιατι αλλιως ο μαθητης που θα ψηφησει κατα δεν θα ειναι <<επαναστατης>> και αλλες μπουρδες
τοτε κατι αλλο φταιει που και το δικο σου σχολειο δεν ειναι σαν το δικο μου
η κατι αλλο μπορει να φταιει επισης που το δικο σου σχολειο δεν ειναι σαν το δικο μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 20:54, 13-01-08:

Εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει ποτε τετοιο πραγμα. Χωρις να θελω να παρω θεση, συνηθως οι δεξιες νεολαιιστικες παραταξεις κανουν τετοια πραγματα.
Δεν ειπα εγω οτι ειναι παντα σωστοι. Φυσικα ομως δεν ειναι γεγονος αυτο που λες...Πολλες φορες συμβαινει, αλλα δε μπορεις να ισοπεδωνεις ολα τα παιδια της ΚΝΕ.
Οταν μιλαω για μυστικες και ασφαλεις ψηφοφοριες φιλε, δε μιλαω για χαρτακια. Μιλαω για μαθητικους καταλογους, καλπες, ψηφοδελτια και κυριως υπο την επιβλεψη και ευθυνη των καθηγητων. Οσο για το αλλο, συγγνωμη φιλε, αλλα κατηγορησε τα μπαζα που επιτρεπουν στον οποιονδηποτε να ασκει πιεση πανω τους. Αυτοι φταινε κι αυτοι δυστυχως θα ειναι οι αυριανοι Ελληνες, μην κατηγορεις κανεναν αλλον. Αν εσυ εχεις ποτε ψηφισει υπερ λογω πιεσης, τοτε ειναι δικη σου η ευθυνη, εσυ φταις και κατηγορησε τον εαυτο σου. Σε καποια φαση εγω ημουν κατα της καταληψης, το ψηφισα, εκανα και πολλους αλλους να το ψηφισουν και βγηκα και εξεφρασα αντιρρησεις στη γενικη συνελευση. Μην τους κατηγορεις, βγες εξω αν εχεις θαρρος και πεστα.
Το τελευταιο που λες δεν το καταλαβαινω. Αφου μου λες οτι στο δικο σου σχολειο το 15μελες ειναι αχρηστο, με δεδομενο οτι στο δικο μου δεν ειναι, δε βλεπω κανενα λογο το σχολειο μου να γινει σαν το δικο σου...Αντιρρηση επι της ουσιας ρε γαμωτο...Οχι για να απαντησουμε...

Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε στις 21:26, 13-01-08:

οι δεξιες νεολαιιστικες παραταξεις κανουν τετοια πραγματα
Μεγα λαθος οι δεξιες οργανωσεις ειναι σχεδον ανυπαρκτες
1)Ακου εγω απλως δεν μου αρεσει η βλεψη μερικων δηθεν <<ιδεολογων>> και δεν μου αρεσουν οι πραξεις τους ( και για καταληψεις και για αλλα) σε καμμια περιπτωση δεν υποστηριζω την ΟΝΝΕΔ η απλως μου αρεσει. Αν και αυτη επειχηρουσε κατι που διαφωνουσα θα ελεγα τα ιδια και χειροτερα σαν αυτα που λεω για την ΚΝΕ γιαυτο μην μου την αναφερεις συνεχεια
2) Δεν ξερω αν καταλαβες λαθος, το υποστηριζω ανοιχτα οτι το σχολειο μου ειναι κατι χειροτερο απο κατεστραμενο και γενικοτερα ολα της περιοχης που ειμαι (Βυρωνας)
γιαυτο εχω και αυτες τις αποψεις οτι η ΚΝΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ τα σχολεια.Δεν γνωριζω τι γινεται αλλου μπορει να ειναι διαφορετικα δεν ειναι παντου το ιδιο αλλα απο αυτα που ακουω απο φιλους μου σε αλλα σχολεια στο ιντερνετ και απο τις ειδησεις εχω σχηματισει αρνητικη αποψη
3)Οσο για το ασφαλεις και μυστικες ψηφοφοριες στο δικο μου σχολειο γινονται μονο για να γινονται με ολη τη σημασια της λεξης και η ψηφοφορια δεν ειναι μυστικη γινεται με χαρτακια!!!!!!
4)Απο αυτα που λες για το σχολειο σου τοσο για την ΚΝΕ οσο και για τα αλλα δεν τα χω ακουσει πουθενα αλλου οσο ζω

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 21:46, 13-01-08:

Το βλεπω οτι δεν εχεις κομματικες διασυνδεσεις, αλλιως θα μιλουσες πολιτικα. Κι εγω το ιδιο προσπαθω να κανω, οχι οτι τα καταφερνω παντα...Με την ΟΝΝΕΔ παντως διαφωνω. Και οταν μιλάω εγω για δεξιες βαζω μεσα και τις ακροδεξιες. Κι ας μην ξεχναμε, βεβαια λιγο ασχετο με το thread, οτι αυτες και μονο αυτες ειναι που παιρνουν τα κεφαλια οποιου μεταναστη βρουν μπροστα τους (πραγματικο γεγονος) καθε φορα που παιρνουμε ενα κυπελλο.
Τα σχολεια δυστυχως τα καταστρεφει το κρατος, οταν ενας ανθρωπος, ο διευθυντης, αλλες φορες καλος εκπαιδευτικος κι αλλες μαλακας, καλειται να καλυψει ολα τα εξοδα του σχολειου, εκτος των μισθων των εκπαιδευτικων, με 4000 ευρω το τετραμηνο. Καποιες ομαδες, που τυχαινει να ειναι μια απο αυτες η ΚΝΕ ισως ορισμενες φορες να εκμεταλλευεται οντως την κατασταση. Που βεβαια εμμενω στο οτι τυχαια ειναι η ΚΝΕ γιατι και καποια αλλη να ηταν δε νομιζω οτι θα την εκοπτε και πολυ το σχολειο και η εκπαιδευση. Τα αλλα που λες για οσα ακους στις ειδησεις τα αφηνω ασχολιαστα...οποιος καταλαβε καταλαβε...
Το καθεστως της λανθασμενης ψηφοφοριας στο σχολειο σου ειναι ευθυνη ολων σας γιατι δεν απαιτειται ψηφοφορια οπως ο νομος οριζει...Οταν μια κοινοτητα δεν διαμαρτυρεται επι της ουσιας, τοτε εχει την ευθυνη για τα χαλια της. Τρανταχτο παραδειγμα η Ελλαδα.
Δεν καταλαβαινω τι ακριβως δεν εχεις ακουσει αλλα συμπεραινω οτι μαλλον δεν ηθελες ή δεν εψαξες καλα. Εγω το σχολειο μου το ξερω πολυ καλα και λειτουργει ετσι οπως σου λεω. Ο προεδρος ειναι ΚΝιτης βαμμενος, αλλα ειναι ο πιο δημοκρατικος ανθρωπος που εχω γνωρισει και οι διαφοροι ηλιθιοι φιλελευθεροι "φιλησυχοι" πολιτες μπροστα του δεν πιανουν μπαζα. Πολλες φορες δε, ειναι πιο δημοκρατικος κι απο μενα.

Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

O Purple sunrise έγραψε στις 22:18, 13-01-08:

1)Δεν ξερω αν καταλαβες αλλα οταν εννοω ψηφοφοριες με χαρτακια δεν εννοω αυτες του 15νταμελους αλλα αυτες των καταληψεων!!! ελεος δεν εχουμε καταντησει και κει ακομα
2)Μιλαμε για νεολαιες και οχι κομματα δεν υπαρχει ακροδεξια νεολαια στην Ελλαδα. εγω καλλιστα μπορω να σου αναφερω και αντοιστιχα παραδειγματα των ακροαριστερων ομαδων οπως εσυ των ακροδεξιων
Ο προεδρος ειναι ΚΝιτης βαμμενος, αλλα ειναι ο πιο δημοκρατικος ανθρωπος που εχω γνωρισει
Αλλο κομουνιστης αλλο αριστερος
οι διαφοροι ηλιθιοι φιλελευθεροι "φιλησυχοι" πολιτες μπροστα του δεν πιανουν μπαζα
Οποιος ειναι ηλιθιος και δεν εχει γνωμη δεν ειναι απαραιτητα φιλελευθερος για να σου αναφερω και ιστορια οι πιο μεγαλες επαναστατικες αλλαγες εγιναν κατα κυριο λογο απο φιλελευθερους <<φιλησυχους πολιτες>>
Τα σχολεια δυστυχως τα καταστρεφει το κρατος
Διαφωνω τα σχολεια τα καταστρεφουν οι νοοτροπιες και των μαθητων και των καθηγητων οχι βεβαια οτι δεν βαζει το χερακι του και το κρατος
Τα αλλα που λες για οσα ακους στις ειδησεις τα αφηνω ασχολιαστα
Οk συμφωνω λαθος μου τα ΜΜΕ παραπληροφορουν

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:24, 13-01-08:

Το καταλαβα φιλε μου...Εμεις που ζητησαμε επισημη ψηφοφορια την ειχαμε...Πες στο στους συμμαθητες σου λοιπον την επομενη φορα που θα εχετε αμφιβολιες για την καταληψη.
Δεν υπαρχουν ακροδεξιες ομαδες? Οι κομματικες νεολαιες ειναι συνυφασμενες με τα αντιστοιχα κομματα. Εσυ ο ιδιος συνεδεσες την ΚΝΕ με το ΚΚΕ οπως και οι Χρυσαυγιτες ειναι συνδεδεμενοι με τον αλητη Κωνσταντινο Πλευρη.
Αλλο κομμουνιστης αλλος αριστερος? Εννοειται, εσυ να τ'ακους αυτα...
Ποιους φιλησυχους μωρε? Θυμασαι μηπως ποιοι ελεγαν οτι "οι φιλησυχοι πολιτες δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα" πριν 40 χρονια? Μηπως και οι Πολυτεχνιτες ηταν φιλελευθεροι, φιλησυχοι ανθρωποι? Καμια αλλαγη δεν εγινε απο τους βολεμενους. Γιατι αυτος που καθεται στην ησυχια του ειναι βολεμενος. Αυτος που καθεται στην ησυχια του δεν εχει για τιποτα ν'αγωνιστει. Οι φιλελευθεροι πουλησαν και πουλανε την Ελλαδα. Ειναι αυτοι που ξεπουλανε την περιουσια του ελληνικου λαου σε μεγαλομετοχους, ειναι αυτοι που γουσταρουν τρελα να γινουμε σε 50 χρονια μια απο τις πολιτειες των μελλοντικων Ηνωμενων Πολιτειων Ευρωπης, ειναι αυτοι που γουσταρουν η διακυβερνηση της Ελληνικης Δημοκρατιας να γινεται απο τις Βρυξελλες, ειναι αυτοι που θελουν να επιβαλλουν τους δαιμονες της παγκοσμιοποιησης, ειναι αυτοι που λενε οτι αν κανουμε τα αγγλικα επισημη γλωσσα θα ειμαστε πιο...κουλ, ειναι αυτοι που το 1922 στην Ελλαδα το επαιζαν πατριωτες και στο εξωτερικο ηταν τα γιουσουφακια των Μεγαλοδυναμεων, ειναι αυτοι χαρη στους οποιους εχασα κι εγω και αλλοι συμπατριωτες μου τα πατρια εδαφη της Μικρασιας, ειναι αυτοι που χαριν αναπτυξης υψωσαν αθλιους ουρανοξυστες στην Αθηνα, ειναι αυτοι που θελουν να λεγονται Ευρωπαιοι, τετοιο κομπλεξ....Για να μην αναφερθω αλλου, τουλαχιστον στο εθνος αυτο, οι φιλελευθεροι δεν προσεφεραν τιποτα.
Περιουσια του κρατους ειναι τα σχολεια κι οταν καταστρεφεται ενα σπιτι φταιει ο νοικοκυρης.

Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

O Purple sunrise έγραψε στις 22:44, 13-01-08:

Αλλο κομμουνιστης αλλος αριστερος? Εννοειται, εσυ να τ'ακους αυτα...
Οσοι ειναι στην ΚΝΕ με την λογικη πρεπει να ειναι και κομουνιστες που αυτοι δεν ειναι δημοκρατικοι ο βαμμενος προεδρος σας λοιπον λοιπον με μια λογικη λοιπον θα τον εβαζα στην νεολαια ΠΑΣΟΚ εγω
Δεν υπαρχουν ακροδεξιες ομαδες? Οι κομματικες νεολαιες ειναι συνυφασμενες με τα αντιστοιχα κομματα. Εσυ ο ιδιος συνεδεσες την ΚΝΕ με το ΚΚΕ οπως και οι Χρυσαυγιτες ειναι συνδεδεμενοι με τον αλητη Κωνσταντινο Πλευρη.
Δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν ακροδεξιες ομαδες ειπα οτι δεν υπαρχουν ακροδεξιες νεολαιες
Η διαφορα συνδεσεως ειναι οτι η ΚΝΕ ελενχεται απο το ΚΚΕ και ειναι επισημα αναγνωρισμενη πολιτικα οι Χροισαυγιτες ειναι παρανομη οργανωση η καλυτερα οχι αναγνωρισμενοι
Ποιους φιλησυχους μωρε? Θυμασαι μηπως ποιοι ελεγαν οτι "οι φιλησυχοι πολιτες δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα" πριν 40 χρονια? Μηπως και οι Πολυτεχνιτες ηταν φιλελευθεροι, φιλησυχοι ανθρωποι? Καμια αλλαγη δεν εγινε απο τους βολεμενους. Γιατι αυτος που καθεται στην ησυχια του ειναι βολεμενος. Αυτος που καθεται στην ησυχια του δεν εχει για τιποτα ν'αγωνιστει.
Το φιλησυχους το βαλα μεσα σε ερωτηματικα ειρωνικως δεν ενοουσα οτι οι αλλαγες που εγιναν απο τους φιλελευθερους εγιναν απο φιλησυχους.Η Γαλλικη επανασταση δηλαδη απο ποιους εγινε δηλαδη? απο εργατες δρομων?
Περιουσια του κρατους ειναι τα σχολεια κι οταν καταστρεφεται ενα σπιτι φταιει ο νοικοκυρης.
Αν παω εγω και σου καταστρεψω το σπιτι δηλαδη ποιος θα φταιει εσυ η εγω?

Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

O Purple sunrise έγραψε στις 22:48, 13-01-08:

οι Χρυσαυγιτες ειναι συνδεδεμενοι με τον αλητη Κωνσταντινο Πλευρη
Αρα και οι κομουνιστες με τον Σταλιν?

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:57, 13-01-08:

Θα μπορουσα να μιλαω για πολιτικα ωρες και τα υπολοιπα μελη του φορουμ το ξερουν πολυ καλα.
Αυτα που λες μπορουν να επιδεχθουν πολλες απαντησεις, αλλα επειδη δεν ειναι ουτε η ωρα καταλληλη ουτε ο τοπος σωστος, νομιζω οτι θα πρεπει να επιστρεψουμε στο θεμα του thread.

Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

O Purple sunrise έγραψε στις 23:12, 13-01-08:

Θα πω κατι ακομα τελευταιο που διαβασα σε ενα προηγουμενο post σου (τωρα το ειδα)
Τα κομματα δε φταινε για τιποτα
Μεγα μεγα λαθος τα κομματα φταινε που δημιουργουν νεολαιες που τις ελενχουν τα ιδια
για να χουν κυριως απηχηση στη νεολαια που θα ειναι αυριο οι μελλοντικοι ψηφοφοροι τους.Για παραδειγμα η ΚΝΕ δεν δημιουργηθηκε μια ωραια πρωια απο παιδεια με κομουνιστικα ιδεωδη την δημιουργησε το ΚΚΕ ΕΛΕΝΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:50, 13-01-08:

Φταις εσυ που πας και ο πατερας σου που σε στελνει, δεν φταιει το ΚΚΕ, που οπως ο καθενας, κοιταει το συμφερον του σαν πολιτικος οργανισμος.
Ειναι σα να μου λες οτι μια εταιρεια που θελει να κανει ανοιγμα σε μικροτερες ηλικιες και δημιουργει junior fun club φταιει γιατι προωθει τον καταναλωτισμο. Οχι, φταιει ο γονιος του παιδιου που γραφει το παιδι του στο fun club ή το παιδι, αν ειναι μεγαλυτερο που παει και γραφεται. Στην τελικη η ΚΝΕ δεν αναγκαζει κανεναν να παει να γραφτει με το ζορι...Νομιζω οτι στην Ελλαδα πλεον, τουλαχιστον η ελευθερια της προσωπικης επιλογης ειναι κατοχυρωμενη εφ'οσον δεν αντικειται στο νομο.

Παράθεση

Sed (Στάθης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sed
Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O Sed έγραψε στις 19:26, 16-09-08:

Θα βάλετε υποψηφιότητα; Εγώ αν βάλω κάτι θα βγω και στις 2 περιπτώσεις αλλά επειδή δεν θέλω δεν βάζω εσείς τι θα κάνετε; Το έκανα το θέμα αυτό γιατί τώρα εμείς είμαστε τα «πρωτάκια» και θα ήθελα να μάθω αν θα το τολμούσε κανείς ^^.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 19:35, 16-09-08:

Δεν νομιζω οτι προσφερει κατι ουσιαστικο αυτος ο θεσμος...

Αν και δεν ημουν καθολου δημοφιλες παιδι, υπηρξα προεδρος του 5μελους της ταξης μου για μια χρονια. Αν εχεις πειθω και μπορεις να να διεκδικησεις καποια πραγματα για τυχον προβληματα που μπορει να προκυψουν (σε λογικα πλαισια, οχι να εισαι τσαμπουκας χωρις λογο) βαλε υποψηφιοτητα. Δεν εχεις να χασεις (ουτε και να κερδισεις) κατι.

Για το 15μελες δεν μπορω να σε διαφωτισω, καθως δεν υπηρξα ποτε μελος του. Παντως εχω τη χειροτερη γνωμη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 19:35, 16-09-08:

Σιγα μην μπω στην καλπονοθεια...

Αν ειναι,θα βαλουμε ολοι οι φιλοι μας εναν γνωστο και θα τον ψηφισουμε...

Αλλα εγω φετος απο οτι φαινεται...το παω για Λευκο

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 19:42, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από papas
Αν ειναι,θα βαλουμε ολοι οι φιλοι μας εναν γνωστο και θα τον ψηφισουμε...
Κι εμεις το καναμε αυτο περυσι, αλλα μονο η ταξη μας τον ψηφισε! :p

Εγω οταν ειχα βαλει υποψηφιοτητα για 15μελες (στην Β Λυκειου) βγηκα προτελευταιος! :p :p

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Crookshanks
Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 19:45, 16-09-08:

Εγώ για 15μελές ούτε λόγος. Το θεωρώ εντελώς ανούσιο. Τώρα, πενταμελές βγήκα πέρυσι, αλλά δε νομίζω να βάλω φέτος υποψηφιότητα... Πάντως άκουσα ότι οι εκλογές θα γίνουν τέλη Σεπτεμβρίου και όχι Οκτώβρη όπως συνηθίζεται...

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 19:48, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Εγώ για 15μελές ούτε λόγος. Το θεωρώ εντελώς ανούσιο. Τώρα, πενταμελές βγήκα πέρυσι, αλλά δε νομίζω να βάλω φέτος υποψηφιότητα... Πάντως άκουσα ότι οι εκλογές θα γίνουν τέλη Σεπτεμβρίου και όχι Οκτώβρη όπως συνηθίζεται...
Αληθεια ειναι αυτο περι Σεπτεμβριου.Η λυκειαρχης μας ειπε οτι οι εκλογες θα εχουν γινει μεχρι τις 31 Σεπτεμβριου.

Παράθεση

01011001 (Elric)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 01011001
Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

O 01011001 έγραψε στις 19:48, 16-09-08:

Απ'τα 6 χρόνια που ήμουν μαθητής σε γυμνάσιο και λύκειο πιστεύω ότι(πλέον) αξίζει να βάλει κάποιος υποψηφιότητα για 15μελες για μόνο 2 λόγους:
-Να πάρει λεφτά απ'τις χοροεσπερίδες
-Να αποτρέψει τον κάθε ηλίθιο απ'το να παίρνει λεφτά από χοροεσπερίδες

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 19:49, 16-09-08:

Χμμ.. Τι να σου πω.. Οχι, δε νομίζω να βάλω υποψηφιότητα για 5μελές.. Για 15μελές βέβαια ούτε λόγος.. Νταξ, είμαστε και πρωτάκια Πάντως στο γυμνάσιο δεν είχα βάλει ποτέ για 5μελές, αν και πιστεύω πως θα έβγαινα, έβαλα όμως στην τρίτη γυμνασίου για 15μελές, βγήκα νομίζω ή τέταρτη ή πέμπτη σε ψήφους και μπήκα γραμματέας...

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 19:50, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από 01011001
Απ'τα 6 χρόνια που ήμουν μαθητής σε γυμνάσιο και λύκειο πιστεύω ότι(πλέον) αξίζει να βάλει κάποιος υποψηφιότητα για 15μελες για μόνο 2 λόγους:
Αν αυτο ειναι σχολειο δικαιου...ΝΑ ΤΟ ΒΡΑΣΩ!

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 19:51, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από 01011001
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ! Ξεφτίλα όποιος βγαίνει και το κάνει αυτό...

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 19:52, 16-09-08:

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι κάνουν το 5μελές και το 15μελές...
Στο σχολείο μου ψηφίζουμε και πρόεδρο της τάξης. Ούτε απυτό ξέρω σε τι εξυπηρετεί.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 19:53, 16-09-08:

Καλα ρε Αλεξανδρε, δεν ξερεις το τι παιζεται με τις χοροεσπεριδες; Στο δικο μου σχολειο δεν εκαναν συχνα (και δεν ειχαν και συμμετοχη) αλλα σε αλλα σχολεια που ξερω (στην Αθηνα παντα), θεωρειται αυτονοητο κατι τετοιο!

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 19:54, 16-09-08:

Στο να μας κάνουν να νιώθουμε πως ζούμε σε μια πολύ δημοκρατική κοινωνία, για εξοικειωθούμε υποτίθεται με τους δημοκρατικούς θεσμούς κλπ... Αλλά στην πραγματικότητα το μόνο που κάνουμε είναι να εμβαπτιζόμαστε όλο και περισσότερο στην τακτική "ψηφίζω τους φίλους και τους συγγενείς μου και όσους μου φέρονται καλά και όσους μου υπόσχονται λαγούς και πετραχείλια παρά αυτούς που θεωρώ ικανότερους και ανιδιοτελείς.

Καλα ρε Αλεξανδρε, δεν ξερεις το τι παιζεται με τις χοροεσπεριδες; Στο δικο μου σχολειο δεν εκαναν συχνα (και δεν ειχαν και συμμετοχη) αλλα σε αλλα σχολεια που ξερω (στην Αθηνα παντα), θεωρειται αυτονοητο κατι τετοιο!
Σε εμάς παρά το ότι κάνουν χοροεσπερίδες και τέτοιες βλακείες, δεν έχει ακουστεί τίποτα τέτοιο...

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 20:06, 16-09-08:

Δηλαδή ποια τα καθήκοντα του προέδρου?

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 20:09, 16-09-08:

Ουσιαστικά το μόνο του καθήκον (αυτό που κάνουν οι περισσότεροι δηλ.) είναι να προτείνει στο συμβούλιο των καθηγητών το πότε θα πάμε εκδρομή...

Ενώ θα έπρεπε να διατηρεί την τάξη και την αλληλεγγύη στο σχολείο, να διατηρεί ισορροπίες ανάμεσα στα μέλη του σχολείου, να φροντίζει ώστε να υπάρχει ο απαραίτητος υλικός εξοπλισμός, κλπ.

Παράθεση

Sed (Στάθης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sed
Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O Sed έγραψε στις 20:34, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από neni
Δηλαδή ποια τα καθήκοντα του προέδρου?
Ότι κάνει και ο κανονικός πρόεδρος με την διαφορά στα λεφτά

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 20:39, 16-09-08:

Και σε μας είπαν οτι φέτος οι εκλογές θα γίνουν μέσα στο Σεπτέμβρη... Κακώς κατ'εμέ βέβαια.. Αλήθεια γιατί φέτος τόσο γρήγορα?

Παράθεση

Sed (Στάθης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sed

O Sed έγραψε στις 20:44, 16-09-08:

Όλα φέτος γρήγορα έγιναν… με την μία 7ωρα, μας έδωσαν όλα τα βιβλία με την μία πάλι…

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 21:49, 16-09-08:

5μελές θα βάλω σίγουρα γιατί έχει φάση. Δεν ξέρω, παίζει να με κάνουν και Πρόεδρο αν βγω. 15μελες, όμως, δεν θα βάλω, πρώτον, γιατί παίζονται απίστευτα μεγάλες πουστιές με εκδρομές κι εκδηλώσεις στις οποίες δεν θέλω να έχω ανάμιξη και δεύτερον δεν έχω όρεξη να θέλω να διαβάσω και να με σέρνουν στο κάθε παρακμιακό μαγαζάκι για τις εκδηλώσεις. Λες και δεν υπάρχουν αξιοπρεπή ρεμπετάδικα στον κόσμο...
Τέλος πάντων, είτε εντός, είτε εκτός των θεσμών, εντός των πραγμάτων στο σχολείο θα είμαι ούτως ή άλλως, όπως όλα τα χρόνια.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από chris_90

Στο δικό μου σχολείο όχι, γιατί γενικώς έχουμε καλής πάστας παιδιά, αλλά γνωρίζω δεκάδες σχολεία στα οποία άνθρωποι του δεκαπενταμελούς, από μίζες εκδρομών και κλεμμένα free's έχουν κάνει από 600 μέχρι 3000 ευρώ μπάζα ο καθένας.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Ουσιαστικά το μόνο του καθήκον (αυτό που κάνουν οι περισσότεροι δηλ.) είναι να προτείνει στο συμβούλιο των καθηγητών το πότε θα πάμε εκδρομή...

Ενώ θα έπρεπε να διατηρεί την τάξη και την αλληλεγγύη στο σχολείο, να διατηρεί ισορροπίες ανάμεσα στα μέλη του σχολείου, να φροντίζει ώστε να υπάρχει ο απαραίτητος υλικός εξοπλισμός, κλπ.
Το τελευταίο δεν περνάει από το χέρι κανενός, δυστυχώς. Προκειμένου να πάρουμε εξοπλισμό που έλειπε από το σχολείο αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τα κοννέ της μάνας μου...

Παράθεση

Unkown-User

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 23:23, 16-09-08:

Σχετικά με κάθε εκδρομή με ρώταγε ο λυκειάρχης πότε/που να πάμε. Από εκεί και πέρα και στην 4 ήμερη οι πρόεδροι των τμημάτων αποφασίσαμε σε ποιο ξενοδοχείο θα μείνουμε/ποιο τουριστικό γραφείο θα επιλέξουμε κτλ.

Κατα τ άλλα γενικότερα ο θεσμός είναι gtp, αν και υπήρχαν φορές που όντως χρειαζότανε κάποιος να εκπροσωπήσει το τμήμα ή κάποιον άλλο μαθητη...

Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 01:04, 17-09-08:

Εκτος απο αυτο,προεκυψε θεμα με τις καταληψεις περυσι και την ανυπαρξια 15μελους απο την αρχη της χρονιας που να αποφασιζει στο σχολειο και γι'αυτο φετος γινονται ολα τοσο νωρις.

Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Afey
Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O Afey έγραψε στις 06:43, 17-09-08:

Ήμουν πρόεδρος στο 15μελές στην 3η λυκείου, τη μόνη φορά που ασχολήθηκα. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη φάρσα, πρέπει να είναι ο πιο άχρηστος θεσμός στην Ιστορία μετά τους βασιλιάδες της Αγγλίας ναουεντέιζ, εξάλλου όπως είπε ο Μιχάλης σου σκοτίζουν τα φαφάρια τον καιρό της πενταήμερης για μίζες κτλ. Ουσιαστικά είναι ένας τρόπος να τα κονομάει ο πρόεδρος και ο γραμματέας (μιλάμε για ΠΟΛΛΑ λεφτά ε).

Παράθεση

Jimmy13 (Jimmy)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Jimmy13
Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Jimmy13 έγραψε στις 13:00, 17-09-08:

Μεγάλη πατάτα! Το μόνο που κάνουν είναι μια τρύπα στο νερό.......... Στις δύο τελευταίες τάξεις έβαλα(στο πενταμελές, διότι έπρεπε), ώστε να γίνω και επίσημα ταμίας............Λόγω πενταήμερης............

Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 13:39, 17-09-08:

κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..
αυτος που εχει πολλες φιλιες...και πρωτον δεν τον νοιαζει και τοσο το μαθημα..!

Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη !Βάλια!
H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,104 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 16:01, 17-09-08:

Εμείς είχαμε πιο πολλές υποψηφιότητες για εφορευτική επιτροπή παρά για 5μελές
Εμένα με ψήφισαν για να είμαι στην εφορευτική επιτροπή
Τώρα για 15μελές φυσικά και δεν βάζω. Πάντως θα έχει πολύ πλάκα να βγουν τα πρωτάκια (μιας και από την τρίτη κανείς δεν βάζει) . Θα πάνε τα πλέυμομπιλ να ζητήσουν εκδρομή. Ζήτω που καήκαμε

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 11:53, 18-09-08:

τα πλέυμομπιλ
Τωρα γινεσαι πολυ κακια! :p Τι σου φταιξαν τα καημενα;

Περα απο την πλακα, περσι στο 15μελες του σχολειου μας οι 14 ηταν απο την πρωτη και τη δευτερα και ενας απο την τριτη! Εμεις ειχαμε πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε (aka πανελληνιες). Βεβαια ουτε εκδρομη πηγαμε, αλλα τελος παντων... :p

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 12:18, 18-09-08:

Ε, αφού είναι πλέιμομπιλ, πως να τα πει η κοπέλα;

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 12:21, 18-09-08:

Κι εμεις καποτε πλειμομπιλ ημασταν! :p

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 16:44, 18-09-08:

Θυμάμαι που είχε βγει ένας να μιλήσει, όταν πήγαινα πρώτη γυμνασίου, και έλεγε να βγάλουμε τα απαίσια κάγκελα από τα παράθυρα κλπ και να φτιαχτούν οι τουαλέτες που βρωμάνε, αλλά τελικά πράααααμα... Κούφια λόγια... Τότε κι αν ήμουν playmobil που τον ψήφισα...

Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 16:46, 18-09-08:

και ακομη μαλλον εισαι!

Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,104 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 16:53, 18-09-08:

ρε αφού είναι στούπικα όλα. Μια φορά έπεσα πάνω σε ένα και το πατησα και όλας. Μα την παναγία δεν το είδα. Μιλούσα με μια φίλη μου και ανεβαίναμε τις σκάλες και έπεσα πάνω του. Ως το πάτωμα φτάνουν ρε. Δεν είμαστε γυμνάσιο εμείς δημοτικό είμαστε

Παράθεση

manos_p (Manos)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos_p
Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O manos_p έγραψε στις 13:50, 19-09-08:

Πρώτη Γυμνασίου είχα βγει στο 5μελές πρώτος και αναπληρωματκός στο 15μελές
Στη Δευτέρα στο 5μελές βγηκα 3ος και στο 15μελες 6ος
Στην τρίτη βγήκα 1ος στο 15μελές και 3ος στο 15μελές
Πάντως πιστευω πως τα 15μελε παίζουν καθοριστικό ρόλο..ειδικά στη Τρίτη που ήμουν Γεν. Γραμματέας όλη μέρα στο σχολείο τρέχαμε με τον πρόεδρο..

Τώρα που είμαι π΄ρωτη Λυκείου δεν ξέρω μάλλον όχι..!!

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 14:55, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από guess
και ακομη μαλλον εισαι!
Για να σου πω, το έχεις ξεφτιλίσει το θέμα!!!

Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O Afey έγραψε στις 16:25, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από guess
κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..

That's shit I do in my freetime yo.

Παράθεση

who

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη who
Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,371 μηνύματα.

O who έγραψε στις 16:29, 19-09-08:

Πάντως, στο δικό μου λύκειο, μέχρι πέρσι τουλάχιστον που μάθαινα νέα, πρόεδρος του 15μελούς ήταν ο ίδιος που ήταν όταν πήγαινα ακόμα τρίτη λυκείου (κι αυτός ήταν ένα χρόνο μεγαλύτερος από εμένα) Του άρεσε πολύ φαίνεται

Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

O Afey έγραψε στις 16:33, 19-09-08:

Τι.

Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H !Βάλια! έγραψε στις 17:19, 19-09-08:

εννοεί ότι ο πρόερδος είχε μείνει στην ίδια τάξη λογικά

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 17:31, 19-09-08:

Ναι και σ' εμας συνεβη κατι αναλογο την προηγουμενη χρονια. Ο προεδρος του 15μελους ηταν απο τη Β Λυκειου αλλα ηταν 19 χρονων!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους