Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,783 εγγεγραμμένα μέλη και 3,053,829 μηνύματα σε 93,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 523 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γενικό] Βοήθεια/Απορίες στα ειδικά μαθήματα

Nadia_koutsouni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nadia_koutsouni
H Nadia_koutsouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Nadia_koutsouni έγραψε στις 14:47, 20-11-10:

γειααά σας !! θέλω να δώσω γαλλικά στις πανελλήνιες (έχω B2 μονο βεβαια) k έχω να τα εξασκήσω έναν χρόνο!! υπάρχει κάποιο βιβλίο που μπορώ να πάρω για να κάνω practice??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 20-11-10 στις 15:08. Αιτία: Aπαγορεύονται τα greeklish
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erkel213 (Ελισάβετ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη erkel213
H Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H erkel213 katalipsi stin filosofiki :/ έγραψε στις 13:58, 21-11-10:

δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο βιβλίο πρέπει να κάνεις επανάληψη ότι έχεις κάνει στα γαλλικά να καλύψεις τα κενά σου..εγώ πέρισυ το καλοκαίρι που έδινα πανελλαδικές έψαχνα ενα βιβλίο για practise αλλά το σύστημα άλλαξε και δεν ίσχυει τίποτα..δές τα περσινά θέματα και προσπάθησε να αποκτήσεις επαφή με την γλώσσα.. καλή επιτυχία!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:26, 21-11-10:

Για τα αγγλικά ως ειδικό μάθημα, η καθηγήτριά μας, έλεγε στα παιδιά να διαβάζουν αγγλικά άρθρα, εφημερίδες, περιοδικά. Δεν τους πρότεινε κάποιο βιβλίο.

Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 04:59, 21-12-10:

για τα γαλλικα υπαρχει το
réussir à l'université
éditions Bekos
βεβαια βασιζεται στη παλια δομη των εξετασεων, αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει και πολυ
κοιταξε και στο σαιτ του υπουργειου και δες καποια δειγματα αν εχει

Παράθεση

Παργαλιάτσος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Παργαλιάτσος
Ο Παργαλιάτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Παργαλιάτσος έγραψε στις 20:26, 18-04-11:

Καλησπέρα,
Είμαι μαθητής της Γ΄ λυκείου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση δήλωσης του ειδικού μαθήματος των αγγλικών τώρα.
Γνωρίζετε κάτι; Αν δε γίνεται κάτι και απευθυνθώ σε υψηλόβαθμο στέλεχος του υπουργείου παιδείας που γνωρίζω θα καταφέρω κάτι;
Ευχαριστώ

Παράθεση

koum

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 884 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 20:43, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Παργαλιάτσος
Καλησπέρα,
Είμαι μαθητής της Γ΄ λυκείου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση δήλωσης του ειδικού μαθήματος των αγγλικών τώρα.
Γνωρίζετε κάτι; Αν δε γίνεται κάτι και απευθυνθώ σε υψηλόβαθμο στέλεχος του υπουργείου παιδείας που γνωρίζω θα καταφέρω κάτι;
Ευχαριστώ
Φυσικά. Εντός της ημέρας θα λάβεις ενημερωτικό pm για τους τρόπους αποστολής του παραβόλου, το οποίο ανέρχεται στην προνομιακή τιμή των 1123,72 €.

Ps: Παζάρια δεκτά.
Ps2: Για κάθε φίλο σου, αφαιρείται το 20% του συνολικού ποσού.
Ps3: Για παραγγελίες άνω των 2 ευρώ, τα έξοδα αποστολής καλύπτονται από το υπουργείο.
Ps4: Για παραγγελίες μέσω Internet, διανέμεται δωρεάν υπογεγραμμένη αφίσα της υπουργού.
Ps5: Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 39 %.
Ps6: Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Ps7: Σε περίπτωση εξάντλησης των αφίσων της υπουργού, θα δωθεί έναντι αυτής Wallpost του Θεόδωρου Πάγκαλου. Απαραίτητη προϋπόθεση ο τοίχος να είναι 14 X 22 minimum.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:44, 18-04-11:

Είμαι μαθητής της Γ΄ λυκείου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση δήλωσης του ειδικού μαθήματος των αγγλικών τώρα......Αν δε γίνεται κάτι και απευθυνθώ σε υψηλόβαθμο στέλεχος του υπουργείου παιδείας που γνωρίζω θα καταφέρω κάτι;
Κανονικά και νόμιμα δεν μπορείς, η διορία έληξε το Φεβρουάριο και μάλλον οι καταστάσεις είναι έτοιμες. Τώρα, αν έχεις τις κατάλληλες διασυνδέσεις που λες, δοκίμασε. Στην Ελλάδα που ζούμε, πολλά γίνονται έτσι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Παργαλιάτσος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Παργαλιάτσος
Ο Παργαλιάτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Παργαλιάτσος έγραψε στις 11:21, 19-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από koum
Φυσικά. Εντός της ημέρας θα λάβεις ενημερωτικό pm για τους τρόπους αποστολής του παραβόλου, το οποίο ανέρχεται στην προνομιακή τιμή των 1123,72 €.

Ps: Παζάρια δεκτά.
Ps2: Για κάθε φίλο σου, αφαιρείται το 20% του συνολικού ποσού.
Ps3: Για παραγγελίες άνω των 2 ευρώ, τα έξοδα αποστολής καλύπτονται από το υπουργείο.
Ps4: Για παραγγελίες μέσω Internet, διανέμεται δωρεάν υπογεγραμμένη αφίσα της υπουργού.
Ps5: Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 39 %.
Ps6: Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Ps7: Σε περίπτωση εξάντλησης των αφίσων της υπουργού, θα δωθεί έναντι αυτής Wallpost του Θεόδωρου Πάγκαλου. Απαραίτητη προϋπόθεση ο τοίχος να είναι 14 X 22 minimum.
Γιατί ρε φίλε? Τόσο παράνομο το βρίσκεις το να προσπαθήσω να δώσω αγγλικά? Που είναι το πρόβλημα? Θα το κάνω εις βάρος κάποιου? Από βλακεία μου δεν το δήλωσα και με ενδιαφέρουν τώρα 2 σχολές. Είναι τόσο παράνομο και κακό να προσθέσουν ακόμη ένα όνομα στα χιλιάδες που έχουν στη λίστα

Παράθεση

mikrh-zouzouna (Zo0Zo0nii)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mikrh-zouzouna
H Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H mikrh-zouzouna hii....! :) έγραψε στις 11:23, 27-04-11:

Επειδή θέλω και εγώ να δηλώσω αγγλικά ποτε πρέπει να το κάνω???
στις αρχές της τρίτης λυκείου?

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,840 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 11:37, 27-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από mikrh-zouzouna
Επειδή θέλω και εγώ να δηλώσω αγγλικά ποτε πρέπει να το κάνω???
στις αρχές της τρίτης λυκείου?
Όχι στις αρχές.
Τον Φλεβάρη,μαζί με την δήλωση που θα κάνεις για να δώσεις Πανελλήνιες,θα δηλώσεις και το ειδικό μάθημα.

Παράθεση

koum

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 884 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 12:19, 27-04-11:

Γιατί ρε φίλε? Τόσο παράνομο το βρίσκεις το να προσπαθήσω να δώσω αγγλικά? Που είναι το πρόβλημα? Θα το κάνω εις βάρος κάποιου? Από βλακεία μου δεν το δήλωσα και με ενδιαφέρουν τώρα 2 σχολές. Είναι τόσο παράνομο και κακό να προσθέσουν ακόμη ένα όνομα στα χιλιάδες που έχουν στη λίστα
Ναι, είναι. Αυτός είναι και ο ορισμός της προθεσμίας, άλλωστε. Υπάρχει για ένα λόγο. Οι άλλοι μαλάκες ήταν που δήλωσαν στις καθορισμένες ημερομηνίες;

Αλλά σοβαρά τώρα: Τί είναι πιο τραγικό; Το ότι ζητάς δημόσια τις γνώμες άλλων για κάτι παράνομο ή το ότι δεν βλέπεις καν ότι είναι παράνομο;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,988 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:44, 27-04-11:

Μετά θέλουμε η Ελλάδα να αλλάξει...καλά λέει ο Παπαντρέου (δεν είμαι Πασοκ), ότι με τέτοιες ιδέες σαν του Παργαλιάτσου, βουλιάζουμε. Στην Ελλάδα πρέπει επιτέλους να τηρούνται οι νόμοι και οι προϋποθέσεις για οτιδήποτε, αλλιώς θα συνεχίσουμε να είμαστε μαχαλάς κουτοπόνηρων και όχι χώρα της Ευρώπης. Πρέπει επιτέλους να υπάρχει αξιοκρατία και όσοι δεν πειθαρχούν με τους κανόνες, να τρώνε πόρτα πάσης φύσεως! Γιατί οι Έλληνες τύπου Παργαλιάτσου επιδιώκουν την πελατειακή σχέση μέσω της φράσης « Αν δε γίνεται κάτι και απευθυνθώ σε υψηλόβαθμο στέλεχος του υπουργείου παιδείας που γνωρίζω θα καταφέρω κάτι;»..και μετά μας φταίει η χώρα που πάει κατά διαόλου, ότι υπάρχει διαφθορά,...κτλ. ΟΧΙ!! Πρέπει να μπει ένα φρένο στην ηλιθιότητα ορισμένων Ελλήνων που με την συμπεριφορά τους μέσω πλαγίων οδών προκαλούν το φαινόμενο της πεταλούδας στην δημόσια διοίκηση και σε κάθε τομέα του Ελληνικού κράτους αναπαράγωντας αρρωστημένες καταστάσεις...

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 17:54, 15-06-11:

Δίνει κανένας καμμένος από δω μέσα γαλλικά την Παρασκευή;

Παράθεση

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Apostolis V.
Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Apostolis V. έγραψε στις 18:14, 27-06-11:

Ακούγεται ότι ΑΝ έχεις γράψει κάτω από τη βάση σε ειδικό μάθημα, πχ αγγλικά τότε ΔΕΝ περνάς στη σχολή που απαιτεί ειδικό μάθημα, και ας έχεις και 20000 μόρια συνολικά πχ!
Ισχύει αυτό? Ή δεν έχει σχέση η βάση?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

killbill

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη killbill
Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O killbill έγραψε στις 18:21, 27-06-11:

ισχύει ναι. Δες εδώ http://www.romvos.edu.gr/trit_ekp2.shtml

εγώ έχω τις εξής απορίες:
υπάρχουν επαναληπτικές εξετάσεις για τα ειδικά μαθήματα για κάποιον που αρρώστησε;
Διδάσκονται στα σχολεία; δηλαδη το σχέδιο πχ που είναι μάθημα επιλογής στην Γ Λυκείου, καλύπτει την ύλη των εξετάσεων ειδικού μαθήματος;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 18:38, 27-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από killbill
εγώ έχω τις εξής απορίες:
υπάρχουν επαναληπτικές εξετάσεις για τα ειδικά μαθήματα για κάποιον που αρρώστησε;
Διδάσκονται στα σχολεία; δηλαδη το σχέδιο πχ που είναι μάθημα επιλογής στην Γ Λυκείου, καλύπτει την ύλη των εξετάσεων ειδικού μαθήματος;
Επαναληπτικές νομίζω πως δεν υπάρχουν. Τουλάχιστον στο σχέδιο.

Θεωρητικά μπορούμε να πούμε ότι διδάσκονται. Για παράδειγμα το ελεύθερο σχέδιο είναι επιλογής στη Β' λυκείου, και το γραμμικό στη Β΄και τη Γ', αλλά στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν σχηματίζονται τμήματα. Ως προς το περιεχόμενο του μαθήματος, το ελεύθερο που ξέρω καλύπτει την ύλη, αλλά δεν καλύπτει την τριβή και την εξοικείωση με το αντικείμενο όπως κάνει ένα φροντιστήριο σχεδίου.

Παράθεση

Efi Patt

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Efi Patt
H Efi Patt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων ΤΕΙ Καλαμάτας και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Efi Patt kalamata me trelaaaaa έγραψε στις 14:36, 28-06-11:

εδωσα σχεδιο στο ετσι
μπηκα σημερα στο υπουργειο να δω τι εγραψα
στο σχολειο μου εδωσαν ενα χαρτι που ελεγε
να πολλαπλασιασω το αποτελεσμα μου με 100 η 200 αντιστοιχα
δεν καταλαβαινω ομως τι πρεπει να πολλαπλασιασω
στο ελευθερο εβγαλα τ.β. 056
και στο γραμμικο τ.β. 018 λιγο τα φωτα σας!!!

Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 14:47, 28-06-11:

Αθροίζεις τους βαθμούς ελεύθερου και γραμμικού και πολλαπλασιάζεις επί 100 για τα μόρια.

πχ. 15/20 ελεύθερο + 18/20 γραμμικό = 33 (επί 100 = 3300 μόρια)

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 15:05, 28-06-11:

Για ποια σχολη σκεφτεσαι?

Παράθεση

Efi Patt

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Efi Patt
H Efi Patt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων ΤΕΙ Καλαμάτας και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Efi Patt kalamata me trelaaaaa έγραψε στις 16:26, 28-06-11:

ναι οκ απλα δεν μου τα διχνει στα 20 μου τα διχνει στα εκατο
οκ βρηκα ακρη
μολις τα υπολογισω θα τα δημοσιευσω

εβγαλα κι απ τα 2
συνολικα μορια σχεδιου
1480

ειμαι ευχαριστημενη...το εδωσα για να δω μονο πως ειναι
δεν θελω καμια σχολη που να το ζηταει
καλα τα πηγα για αρχαρια δεν εκανα φροντ ουτε τπτ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 28-06-11 στις 18:42. Αιτία: merge
Παράθεση

Αλίκη Βακ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αλίκη Βακ.
H Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Αλίκη Βακ. Μου λείπεις τόσο!!!!!!!!!!:'((((((((( έγραψε στις 12:36, 13-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Apostolis V.
Ακούγεται ότι ΑΝ έχεις γράψει κάτω από τη βάση σε ειδικό μάθημα, πχ αγγλικά τότε ΔΕΝ περνάς στη σχολή που απαιτεί ειδικό μάθημα, και ας έχεις και 20000 μόρια συνολικά πχ!
Ισχύει αυτό? Ή δεν έχει σχέση η βάση?
οχι!! περνεις τον βαθμο που εχεισ βγαλλει χωρις τα ειδικο.!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:20, 15-07-11:

Πρέπει οπωσδήποτε να γράψεις πάνω από 10 στο ειδικό μάθημα γιατί διαφορετικά δεν έχεις το δικαίωμα να διεκδικήσεις θέση πχ. στην Αγγλική Φιλολογία, ακόμη κι αν τα μόριά σου συνολικά ξεπερνούν τη βάση της σχολής που σ'ενδιαφέρει. Άρα λοιπόν δεν 'ακούγεται', ισχύει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexandra_93

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη alexandra_93
H alexandra_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H alexandra_93 έγραψε στις 13:55, 17-08-11:

Μπορει καποιος που πηρε μονο το Lower να περασει Αγγλικη Φιλολογια αν ναι πως?

Παράθεση

Powershifter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Powershifter
Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O Powershifter έγραψε στις 00:52, 23-08-11:

Να γράψει από 10 και πάνω στα Αγγλικά στις πανελλήνιες.Πράγμα καθόλου δύσκολο με λίγη προσοχή για τον οποιονδήποτε.

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Natassa.SP
H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 22:01, 31-08-11:

Γεια σας, γεια σας! Είμαι τρίτη λυκείου και για να πω τη μαύρη μου αλήθεια με έχουν μπερδέψει τα ειδικά μαθηματα δηλαδή αυτά τα μαθήματα αν εγω δεν έχω σκοπό ουτε να τα διαβάσω ούτε να περάσω σε κάποια σχολή που να έχουν σχέση μπορώ απλά να τα περάσω σαν τουρίστρια; για παράδειγμα μπορω να κάνω γαλλικά έτσι μόνο και μόνο για πλάκα;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 20:01, 02-09-11:

Δεν είσαι υποχρεωμένη να δώσεις κάποιο ειδικό μάθημα εφόσον δεν το απαιτεί η σχολή που θες.

Παράθεση

fretoe

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fretoe
Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O fretoe έγραψε στις 10:19, 17-09-11:

Ενδιαφερομαι για διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων του ΟΠΑ. Θα χρειαστει να δωσω ειδικο μαθημα τα αγγλικα, και αν ναι, ποτε θα πρεπει να δηλωσω οτι θελω να το δωσω?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:20, 17-09-11:

Οι δηλώσεις τον Φεβρουάριο, δεν ξέρω αν θέλει για το τμήμα. :]

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,881 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 16:45, 17-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από fretoe
Ενδιαφερομαι για διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων του ΟΠΑ. Θα χρειαστει να δωσω ειδικο μαθημα τα αγγλικα, και αν ναι, ποτε θα πρεπει να δηλωσω οτι θελω να το δωσω?
Νομιζω οτι το απαιτει το ειδικο μαθημα η σχολη που θες.Εσυ δηλωσε το τον Φεβρουαριο για να εισαι σιγουρος.

Παράθεση

tiramisuu

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη tiramisuu
H tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 450 μηνύματα.

H tiramisuu έγραψε στις 14:34, 01-02-12:

Παιδιά, απορία: Αν δώσω δύο ξένες γλώσσες ως ειδικά μαθήματα, μπορώ να χρησιμοποιήσω το μεγαλύτερο από τους δύο βαθμούς για όποια τμήματα μπορώ; Δηλαδή για ένα τμήμα που χρειάζεται να δώσεις μία οποιαδήποτε ξένη γλώσσα, μπορώ να χρησιμοποιήσω βαθμό ιταλικών, αν είναι μεγαλύτερος από των αγγλικών; Η για κάποιο λόγο τα αγγλικά έχουν προτεραιοτητα αυτόματα; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι γίνεται με τα νέα μηχανογραφικα!

Παράθεση

amy001

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 14:57, 01-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από alexandra_93
Μπορει καποιος που πηρε μονο το Lower να περασει Αγγλικη Φιλολογια αν ναι πως?
ναι βεβαια μπορεις...αν γραψεις πανω απο 10...απλα χρειαζεται ενα καλο επιπεδο για να καταλαβεις τι σου γινεται στην σχολη μετα...πανω απο lower δηλαδη..

Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !w@Nn4
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 726 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε στις 09:23, 31-05-12:

Ξέρει κανείς αν έχουν ανακοινωθεί τα εξεταστικά κέντρα για σχέδιο; Για την Αττική ενδιαφέρομαι....
Μου 'πε η διευθύντρια του σχολείου ότι έχουν ανακοινωθεί, αλλά εγώ δεν έχω βρει τίποτα για φέτος...

Παράθεση

tiramisuu

Πολύ δραστήριο μέλος

H tiramisuu έγραψε στις 11:14, 31-05-12:

Την Τετάρτη που κοίταξα στο σχολείο δεν είχε αναρτηθεί τέτοια ανακοίνωση... ας κοιτάξουμε και αύριο, αλλιώς, τηλέφωνο κάθε μέρα

Παράθεση

Balthazor

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 985 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 21:58, 31-05-12:

Οσοι δωσετε γαλλικα, για ριξτε καμια ματια...
http://www.study4french.gr/

Παράθεση

tiramisuu

Πολύ δραστήριο μέλος

H tiramisuu έγραψε στις 11:23, 01-06-12:

Πολύ καλή η πρωτοβουλία των δύο σχολών. Μακάρι να δούμε αντίστοιχες κινήσεις και για τις άλλες γλώσσες, ειδικά τώρα που άλλαξε η δομή των θεμάτων και δεν υπάρχουν "παλιά" θέματα για να εξασκηθεί κανείς σωστά!

Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !w@Nn4
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 726 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε στις 11:40, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από tiramisuu
Την Τετάρτη που κοίταξα στο σχολείο δεν είχε αναρτηθεί τέτοια ανακοίνωση... ας κοιτάξουμε και αύριο, αλλιώς, τηλέφωνο κάθε μέρα
Από το σχολείο θα τα μάθουμε, σωστά;
Πόσο άκυρη παίζει να 'ναι η διευθύντρια που μας κουβάλησαν;!

Παράθεση

tiramisuu

Πολύ δραστήριο μέλος

H tiramisuu έγραψε στις 11:54, 01-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από !w@Nn4
Από το σχολείο θα τα μάθουμε, σωστά;
Πόσο άκυρη παίζει να 'ναι η διευθύντρια που μας κουβάλησαν;!
Ναι, θα αναρτηθούν πίνακες.... δεν ξέρω αν θα ανέβουν και στη σελίδα του υπουργείου.... μπορεί να είναι πολύ χάι-τεκ για τα δεδομένα μας

Πάντως, αν θυμάμαι καλά, μέσα στην πρώτη εβδομάδα του μήνα θα πρέπει να ανακοινώνονται.

Παράθεση

Big Foot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Big Foot
Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Big Foot έγραψε στις 18:20, 07-11-12:

Προκειται να παρω Αγγλικα/ειδικο μαθημα στις πανελληνιες κ θελω να μου συστησετε καποιο βιβλιο να εξασκηθω λιγο γιατι εχω να κανω αγγλικα απο το γυμνασιο οταν πηρα και το lower!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Orpheas (Ορφέας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orpheas
Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Orpheas έγραψε στις 18:40, 07-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Big Foot
Προκειται να παρω Αγγλικα/ειδικο μαθημα στις πανελληνιες κ θελω να μου συστησετε καποιο βιβλιο να εξασκηθω λιγο γιατι εχω να κανω αγγλικα απο το γυμνασιο οταν πηρα και το lower!
http://goo.gl/fyDXn
Δες αυτό ( δεν είχανε ιδιαίτερη φαντασία στο όνομα ), το κάνανε πέρισυ στο σχολείο μου.
Αλλά βέβαια μην μείνεις μόνο στο βιβλίο, άρχισε να διαβάζεις άρθρα στα Αγγλικά, κανά μυθιστορηματάκι ή non-fiction και θα είσαι σε καλό δρόμο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Big Foot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Big Foot
Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Big Foot έγραψε στις 19:01, 07-11-12:

Νταξει θα το αγορασω τα χριστουγεννα μιας κ τοτε θα αρχιζω να ψιλοδιαβαζω λιγο!Ευχαριστω Orgazer

Παράθεση

kambana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 12:03, 22-06-13:

Ξέρει κανείς πότε αναμένονται οι βαθμολογίες των ειδικών μαθημάτων;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pequeño

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 12:09, 22-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kambana
Ξέρει κανείς πότε αναμένονται οι βαθμολογίες των ειδικών μαθημάτων;;
Από ότι λέει εδώ, Ανακοίνωση των βαθμών των Πανελλαδικών εξετάσεων 2013 στα ειδικά μαθήματα αρχές Ιούλιου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kambana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 12:19, 22-06-13:

Άντε να δούμε. Ευχαριστώ!

Παράθεση

xristosgr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristosgr
Ο xristosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xristosgr έγραψε στις 00:25, 18-10-13:

γεια σας, εχω καποια ερωτηση σχετικα με τις βασεις των σχολων στο Ιντερνετ.
Οσες εχουν ειδικο μαθημα, π.χ σχεδιο ή αγγλικα (ας παρουμε παραδειγμα την Αρχιτεκτονικη) , τα μορια που παιρνεις απο εκει ειναι συμπεριλαμβανομενα στις βασεις ή πρεπει να προσθεσω +2000 ; (ή αναλογα το ειδικο μαθημα)

Π.χ αμα εδω (ή οπου αλλου) http://www.dikaiologitika.gr/images/...20imerisia.pdf λεει οτι αρχιτεκτονικη θελει 15.000 μορια, σημαινει οτι εχει τα σχεδια (δηλαδη +2000 μορια) ή οχι;

2000 μορια δεν ειναι καθολου λιγα για αυτο ροταω για να μαθω. ευχαριστω.

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 00:34, 18-10-13:

4000 παιρνεις μαξιμουμ με το σχεδιο(ελευθερο κ γραμμικο)

Παράθεση

xristosgr

Νεοφερμένος

Ο xristosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O xristosgr έγραψε στις 00:38, 18-10-13:

ναι συγνωμη λαθος. 4000 μορια*.

Αλλα δεν ηταν ακριβως αυτη η ερωτηση μου. Η ερωητηση μου ειναι αμα οι βασεις που ανακοινωνουν εχουν τα σχεδια ή οχι. (φανταζομαι οχι)

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 00:41, 18-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από xristosgr
ναι συγνωμη λαθος. 4000 μορια*.

Αλλα δεν ηταν ακριβως αυτη η ερωτηση μου. Η ερωητηση μου ειναι αμα οι βασεις που ανακοινωνουν εχουν τα σχεδια ή οχι. (φανταζομαι οχι)
Nαι μαζι με τα σχεδια ειναι...οπως κ ολες οι σχολες με ειδικο μαθημα.

Παράθεση

xristosgr

Νεοφερμένος

O xristosgr έγραψε στις 01:29, 18-10-13:

αχα ευχαριστω. δηλαδη μια σχολη που πρεπει να δωσεις και τα 2 σχεδια για να περασεις (πχ αρχιτεκτονικη) και εχει 15.000 μορια. πρεπει να γραψεις : βαθμος κανονικων μαθηματων + βαθμος των 2 σχεδιων = 15.000 μορια;

Ευχαριστω.

(ή π.χ απο τον συνδεσμο που εβαλα στο πρωτο ποστ, αν παρουμε καποια σχολη τυχαια που εχει και τα 2 σχεδια ως ειδικο μαθημα και γραφει εκει 15.000 μορια. ισχυει το παραπανω ετσι

Δεν ειμαι ο καλυτερος μαθητης για αυτο 4.000 μορια για εμενα ειναι υπερβολικα πολλα και πιθανοτατα θα με σωσουν, παλια νομιζα οτι ηταν χωρις τα σχεδια, μακαρι λανθασμενα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristosgr : 18-10-13 στις 01:34.
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,489 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 07:11, 18-10-13:

Πχ από τον σύνδεσμο που έβαλες αν πάρουμε τη σχολή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΕΜΠ, τα μόρια του τελευταίου είναι 20193. Σε αυτά συμπεριλαμβάνονται τα κανονικά μαθήματα και ο βαθμός σχεδίων.

Παράθεση

xristosgr

Νεοφερμένος

O xristosgr έγραψε στις 12:24, 18-10-13:

ευχαριστω πολυ!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους