Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,171 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,965 μηνύματα σε 96,050 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 826 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

ΟΕΦΕ: Γενικό Θέμα

soon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη soon
Ο soon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O soon έγραψε στις 13:42, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Αφού τα θέματα αυτά τα βγάζει η ένωση ιδιοκτητών φροντιστηρίων, τι το παράλογο βρίσκεις να βάζουν τα φροντιστήρια το λογότυπο τους?
Δεν το βρίσκω παράλογο, όμως το βρίσκω πιο λογικό να τα κατεβάσει κανείς κατευθείαν απ' το site του ΟΕΦΕ παρά απο site φροντιστηρίου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eli4s (ή Ηλίας, ή Λιάκος, ή ...)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Eli4s
Ο ή Ηλίας, ή Λιάκος, ή ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Eli4s έγραψε στις 13:52, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από soon
Δεν το βρίσκω παράλογο, όμως το βρίσκω πιο λογικό να τα κατεβάσει κανείς κατευθείαν απ' το site του ΟΕΦΕ παρά απο site φροντιστηρίου.
Παιδιά το θέμα δεν είναι το λογότυπο αλλά τα θέματα.. Τα οποια μπορείτε να και εδώ : frontistiriomathisikastorias.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

soon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη soon
Ο soon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O soon έγραψε στις 14:00, 09-05-10:

Εδώ είναι τα επίσημα θέματα: http://www.oefe.gr/%CE%A6%CF%81%CE%B...3/Default.aspx

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 30-04-11 στις 12:50. Αιτία: κεφαλαία
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:03, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eli4s
Παιδιά το θέμα δεν είναι το λογότυπο αλλά τα θέματα..
Σωστά!!! Λογότυπο υπάρχει παντού για να μην μπορούμε να τα σκανάρουμε (πέρα που και το pdf είναι κλειδωμένο).
Για μένα το θέμα είναι άλλο: Κάνουν καλό ή κακό που βγαίνουν κεντρικά τέτοια θέματα? Μήπως θα έπρεπε κάθε φροντιστήριο να βγάζει τα δικά του και όχι έτσι κεντρικά που μπορεί να καίνε τελικά θέματα των πανελληνίων? Και το πιο σημαντικό: Αξίζει στα αλήθεια η τόση μεγάλη σημασία και αξία που δίνουμε στα θέματα αυτά?

Παράθεση

manouno (Μάνος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη manouno
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O manouno έγραψε στις 10:48, 10-05-10:

Όλα τα θέματα και οι απαντήσεις του ΟΕΦΕ 2010 ειναι εδώ:
http://users.thesp.sch.gr/vdrimtzias...11-07-00/-2010

Παράθεση

rafaa (Ρ.+ Θ. = <3)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη rafaa
H Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H rafaa η ζωη θελει τολμη.τρελα και ερωτα.... έγραψε στις 12:44, 10-05-10:

ισχυει οτι: οτι πεφτει στον οεφε δεν πεφτει στις πανελληνιες??

Παράθεση

mariadim20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariadim20
H mariadim20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mariadim20 έγραψε στις 17:40, 28-04-11:

παιδια, μηπως ξερει κανεις τι επεσε στον οεφε (προσομοιωση)ιστορια,λογοτεχνια και λατινικα? στο περιπου βεβαια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dwroulini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dwroulini
H dwroulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H dwroulini έγραψε στις 17:47, 28-04-11:

http://download941.mediafire.com/exe...g_theo_ist.pdf ιστορια
και αρχαια εχω ακουσει οτι επεσε η 20η ενοτητα απο τον Αριστοτελη χωρις ομως να εχω τσεκαρει κατι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Michaelgr2009

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Michaelgr2009
Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Michaelgr2009 έγραψε στις 15:01, 05-05-11:

μα τι κωδικο θελουν τα θεμαα για να αναοοιξουν?

Παράθεση

kosNtinos

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη kosNtinos
Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O kosNtinos έγραψε στις 08:02, 11-05-11:

έχω τα θέματα οεφε 2011. πάω να τα ανεβάσω στην βιβλιοθήκη

Παράθεση

anta1996 (Αλεξάνδρα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη anta1996
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H anta1996 και τα μυαλά στα κάγκελα έγραψε στις 17:54, 29-03-12:

παιδια ποσο χρονο θα προτεινατε σε ενα μαθητη να κατσει να διαβασει προκειμενου να γραψει καλα σε αυτα τα επαναληπτικα διαγωνισματα? την κυριακη γραφω πρωτο μαθημα μαθηματικα και εχω αγχωθει απιστευτα... Ειναι η πρωτη φορα βλεπετε και δεν εχω αλλες εμπειριες απο κατι τοσο επισημο... Θελω να γραψω απο 90 και πανω...ΥΓ: εχω διαβασει αρκετα καλα ολη την χρονια οποτε δεν περιμενω να τα καταλαβω τελευταια στιγμη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Βασίλης Δ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βασίλης Δ.
Ο Βασίλης Δ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Βασίλης Δ. έγραψε στις 20:41, 03-04-12:

Καλησπέρα..υπάρχει καποιος τροπος να βρούμε τις λύσεις ΟΕΦΕ απο προηγούμενες χρονιές ή δεν γίνεται ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη drosos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 14:10, 04-04-12:

http://www.oefe.gr/%CE%A6%CF%81%CE%B...3/Default.aspx εχει απαντηθει 4 ποστς πριν

Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,845 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 18:18, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Eρη
έχει γράψει κανείς βιολογία οεφε 2012?????????
γιατι δινετε τοση σημασια σε αυτα τα θεματα? τζιζους δηλαδη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 05-04-12 στις 21:08. Αιτία: Παράθεση.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,383 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 19:06, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bemanos
γιατι δινετε τοση σημασια σε αυτα τα θεματα? τζιζους δηλαδη
Γιατί συνήθως(αν όχι τις περισσότερες φορές), είναι καλά θέματα.Εσύ γιατί τα απαξιώνεις?Η άλλη απλά ρώτησε ΑΝ κάποιος τα έγραψε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:10, 05-04-12:

τα οεφε τα κοιτάς για να δεις τι δε θα πέσει στις πανελλαδικές

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 20:43, 05-04-12:

Δίνεις σημασία σε θέματα Ο.Ε.Φ.Ε. ΠΡΏΤΑ ΑΠ' ΌΛΑ γιατί είναι μια από τις καλύτερες ευκαιρίες για επανάληψη σε όλη την ύλη, έπειτα, δεν είναι θέματα μούφες, και μπορεί να πέσει στην αντίληψή σου κάτι που έτυχε και δεν εντόπισες κατά τη διάρκεια του χρόνου, και, τέλος, τόσο χρήμα έχει πέσει και όοολοι οι καθηγητές πανελλαδικά - που έχουν εμπειρία και επαφή με το αντικείμενο - τα θεωρούν "άξια προσοχής". Υποθέτω δεν το κάνουν κατά τύχη (χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι θέματα που κυκλοφορούν σε εφημερίδες, ή που τα βγάζουν καθηγητές από μόνοι τους, δεν είναι εξίσου σημαντικά).
Καθένας διαλέγει και παίρνει.
Εν τέλει, από κάθε διαγώνισμα κερδίζεις κάτι. Δες το λοιπόν έτσι.

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:00, 05-04-12:

Πείτε ότι θέλετε εγώ διαφωνώ με αυτο΄που κάνουνε τα φροντιστήρια που σας βορβαδίζουν στο τέλος με διαγωνίσματα προσομοίωσεις. Πιστεύω ότι αυτά τα πράγματα σας αγχώνουν πάρα πολύ και ακόμα δε σας αφήνει να κάνετε δικιά σας επανάληψη αλλά αναγκάζεστε να διαβάζετε τα μαθήματα που επιβάλλουν τα διαγωνίσματα π.χ. την Τρίτη θα διαβάζω Μαθηματικά γιατί γράφω Τετάρτη διαγώνισμα , Πέμπτη Παρασκευή και όλο το σκ θα το αφιερώσω στην φυσική γιατί γραφω Δευτέρα Φυσική.

Σας αναγκάζουν να διαβάζετε ότι θέλουν αυτοί και δεν σας αφήνουν να φτιάξετε το δικό σας πρόγραμμα διαβάσματος. Σας γεμίζουν με άγχος που δε χρειάζεται και μόνο κακό σας κάνουν.

Ενα παιδί θέλει να αφιερώσει χρόνο π.χ. για το ΑΟΔΕ (λογικό) αλλά δε βρίσκει χρόνο να διαβασει γιατί είναι αγχωμένο με τα διαγωνίσματα των φροντιστών ακόμα και αν είναι στο μαθημα που θα δώσει καλά διαβασμένο.

Απλά να ξέρετε ότι οι φροντιστές σας λίγο ενδιαφέρονται ποσο θα γράψετε στις πανελλαδικές αυτο΄που τους νοιάζει είναι να γράψετε καλά στο μαθημα τους και μερικές φορές σας επιβάλλουν να διαβάσετε το μαθημα τους (με συχνα διαγωνίσματα) με αποτέλεσμα να χάνετε πολυτιμο χρονο διαβάσματος σε άλλα μαθήματα που μπορέιτε να πιάσετε πιο εύκολα βαθμους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 05-04-12 στις 21:11.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 21:25, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Πείτε ότι θέλετε εγώ διαφωνώ με αυτο΄που κάνουνε τα φροντιστήρια που σας βορβαδίζουν στο τέλος με διαγωνίσματα προσομοίωσεις. Πιστεύω ότι αυτά τα πράγματα σας αγχώνουν πάρα πολύ και ακόμα δε σας αφήνει να κάνετε δικιά σας επανάληψη αλλά αναγκάζεστε να διαβάζετε τα μαθήματα που επιβάλλουν τα διαγωνίσματα π.χ. την Τρίτη θα διαβάζω Μαθηματικά γιατί γράφω Τετάρτη διαγώνισμα , Πέμπτη Παρασκευή και όλο το σκ θα το αφιερώσω στην φυσική γιατί γραφω Δευτέρα Φυσική.

Σας αναγκάζουν να διαβάζετε ότι θέλουν αυτοί και δεν σας αφήνουν να φτιάξετε το δικό σας πρόγραμμα διαβάσματος. Σας γεμίζουν με άγχος που δε χρειάζεται και μόνο κακό σας κάνουν.

Ενα παιδί θέλει να αφιερώσει χρόνο π.χ. για το ΑΟΔΕ (λογικό) αλλά δε βρίσκει χρόνο να διαβασει γιατί είναι αγχωμένο με τα διαγωνίσματα των φροντιστών ακόμα και αν είναι στο μαθημα που θα δώσει καλά διαβασμένο.

Απλά να ξέρετε ότι οι φροντιστές σας λίγο ενδιαφέρονται ποσο θα γράψετε στις πανελλαδικές αυτο΄που τους νοιάζει είναι να γράψετε καλά στο μαθημα τους και μερικές φορές σας επιβάλλουν να διαβάσετε το μαθημα τους (με συχνα διαγωνίσματα) με αποτέλεσμα να χάνετε πολυτιμο χρονο διαβάσματος σε άλλα μαθήματα που μπορέιτε να πιάσετε πιο εύκολα βαθμους.
Πφφφ... Ανοησίες. Ποιος σου είπε ότι μας πιέζουν με το ζόρι να γράψουμε; Σιγά μη μας βαράνε κι όλας. Είμαστε σχεδόν 18 χρονών και υποτίθεται ότι έχουμε μία "Χ" συνείδηση ώστε να γνωρίζουμε τι θέλουμε-πρέπει να κάνουμε. Πίεση -επί του θέματος- από καθηγητές θα φάει ο αμελής-"σταρχιδιστής", γιατί οι φροντιστές-ιδιαιτεράδες παίρνουν λεφτά από τους γονείς και, αν δεν υπάρχει θέληση-διάβασμα, θα πρέπει να το κάνουν. Όποιος διαβάζει δεν έχει τέτοια προβλήματα... Και στο κάτω κάτω, εγώ π.χ. με ευθύνη δική μου σε συνδυασμό με την καθηγήτρια έβγαλα το πρόγραμμά μου, αφού εγώ ξέρω καλύτερα πως μπορώ να αντεπεξέλθω. Ακόμη, είμαι από τους "τυχερούς" γιατί μπορώ να συνεννοηθώ με λίγους καθηγητές στο σχολείο, και έτσι κανονίσαμε και διαγωνίσματα εφόλης της ύλης και εκεί.
Κανείς δε με έπιασε από το αυτί να μου πει "ΘΑ ΓΡΆΨΕΙΣ ΤΌΤΕ , ΓΙΑΤΊ ΈΤΣΙ".

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 21:51, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Πφφφ... Ανοησίες. Ποιος σου είπε ότι μας πιέζουν με το ζόρι να γράψουμε; Σιγά μη μας βαράνε κι όλας. Είμαστε σχεδόν 18 χρονών και υποτίθεται ότι έχουμε μία "Χ" συνείδηση ώστε να γνωρίζουμε τι θέλουμε-πρέπει να κάνουμε. Πίεση -επί του θέματος- από καθηγητές θα φάει ο αμελής-"σταρχιδιστής", γιατί οι φροντιστές-ιδιαιτεράδες παίρνουν λεφτά από τους γονείς και, αν δεν υπάρχει θέληση-διάβασμα, θα πρέπει να το κάνουν. Όποιος διαβάζει δεν έχει τέτοια προβλήματα... Και στο κάτω κάτω, εγώ π.χ. με ευθύνη δική μου σε συνδυασμό με την καθηγήτρια έβγαλα το πρόγραμμά μου, αφού εγώ ξέρω καλύτερα πως μπορώ να αντεπεξέλθω. Ακόμη, είμαι από τους "τυχερούς" γιατί μπορώ να συνεννοηθώ με λίγους καθηγητές στο σχολείο, και έτσι κανονίσαμε και διαγωνίσματα εφόλης της ύλης και εκεί.
Κανείς δε με έπιασε από το αυτί να μου πει "ΘΑ ΓΡΆΨΕΙΣ ΤΌΤΕ , ΓΙΑΤΊ ΈΤΣΙ".
σαν πιέζουν έμμεσα το λογικό είναι πριν από ένα διαγώνισμα να σκεσκίζεστε στο διάβασμα για να γράψετε ότο στο δυνατό περισσότερο. Ευθύνη έχετε και εσείς και ο καθηγητης και λογικό ειναι ο καθηγητής να θέλει να γράψετε όσο το δυνατό περισσότερο στο μάθημα του.

Προσωπικά δε βρίκσω κανένα νόημα να σας βάζουν διαγωνίσματα το ΠΑΣΧΑ.... κακό σας κάνουν.

Μην νομίζεις ότι όλα τα παιδά σκέφτοναι σαν εσένα είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι με διαφορετική ψυχολογία και συμπεριφορά εγώ όταν ήμουν μαθητής και μου βάζανε ένα διαγωνισμα ασχολούμουνα μόνο με το διαγωνισμά και ελάχιστα με τα άλλα (παραμελούσα το διάβασμα στα αλλα μαθήματα) πολλά παιδιά είναι έτσι. Eπίσης ήμουν και είμαι παιδί που και τίποτα να μην του βάλουν θα κάτσει να διαβάσει και θα οργανώσει το διάβασμα του ΄συμφωνα με τα δικά του στάνταρ.

Αλλα παιδιά διαβάζουν μόνο στα διαγωνίσματα αυτά σε αυτά ωφελείται αυτή η μέθοδος.
Για αυτό το λόγο θεωρώ το ομαδικό φροντιστήριο καταστροφή για έναν μαθητή (ειμαστε διαφορετικοί ανθρωποι, με διαφορετικό τρόπο σκέψης και φιλοσοφία)

Ο λόγος που σας βάζουν προσομοιωσεις είναι για να διαβάσετε δεν έχει κανένα άλλο νόημα (αυτά που σας λένε περί διαχειρηση χρόνου, να συνηθισετε της ψυχολογία και λοιπά είναι μπαρούφες).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 05-04-12 στις 22:02.
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 07:50, 06-04-12:

Προσωπικά δε βρίκσω κανένα νόημα να σας βάζουν διαγωνίσματα το ΠΑΣΧΑ.... κακό σας κάνουν
Διαφωνώ.
Συζήτα το με κανέναν καθηγητή και θα σου εξηγήσει.
Η επανάληψη αυτόν το σκοπό έχει. Αν δε γράψεις διαγωνίσματα τότε, πότε θα γράψεις;
Εγώ προσωπικά, όπως και πολλοί άλλοι, βρίσκω το διαγώνισμα σαν αφορμή για καλό διάβασμα, γι'αυτό και ζητάω να γράφουμε (ή να γράφω) στο σχολείο και στο ιδιαίτερο. Με το συνεχές γράψιμο -ιδίως τον τελευταίο ενάμιση μήνα- αποκτάς μια εμπειρία και μαθαίνεις πως να αντιμετωπίζεις θέματα. Τι να το κάνεις το διάβασμα αν δεν έχεις μάθει να γράφεις;
Όπως είπα και παραπάνω, κάθε διαγώνισμα σου δίνει "κάτι", το οποίο, κατά την άποψή μου, είναι χρήσιμο, και, εκτός αυτού, είναι ευκαιρία, για να εντοπίσεις πράγματα που δεν ξέρεις τόσο καλά, ή σου έχουν διαφύγει.
Εξάλλου, όλα στην ερώτηση παίζονται (για ένα διαβασμένο μαθητή), γι'αυτό και πρέπει να μάθει να τις "χειρίζεται".
+ το ότι αν γράφει κάποιος καλά σε διαγωνίσματα παίρνει θάρρος, για να συνεχίσει την προσπάθειά του, αφού βλέπει πως ανταμοίβεται.

Μην νομίζεις ότι όλα τα παιδά σκέφτοναι σαν εσένα είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι με διαφορετική ψυχολογία και συμπεριφορά.
agreed

Παράθεση

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 22:05, 09-04-12:

Ελπίζω να τα βγάλουμε. :/
Την Τετάρτη ποιοι γράφουμε Μαθηματικά Κατ. ΟΕΦΕ; Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ είμαι έτοιμη να φάω την αποτυχία στη μούρη.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 22:09, 09-04-12:

Εγω γραφω οεφε. Κοιτα ο ΟΕΦΕ ειναι μονο και μονο ενα κινητρο επιπλεον να κανεις επαναληψη και να δεις κατι ανωτερο απο πανελληνιες. Μην σκεφτεσαι μονο τον βαθμο αλλα και την εμπειρια

Παράθεση

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 22:13, 09-04-12:

Ξέρω μόνο πως βάζει άκυρα θέματα και πραγματικά δεν περιμένω κάτι καλό από τον ΟΕΦΕ.
Έτσι κι αλλιώς θα διάβαζα οπότε οκ. Το μόνο που με αγχώνει είναι πως έχω να διαβάσω κι άλλα μαθήματα αύριο.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 22:18, 09-04-12:

Οχι δεν βαζει ακυρα θεματα. Βαζει δυσκολα θεματα. Δηλαδη δεν ειναι εκτος απο το πνευμα των πανελληνιων, απλως πιο τσιμπημενες. Δεν χρειαζεται να διαβασεις μονο μαθηματικα αυριο ετσι και αλλιως οπως σου ειπα μην βλεπεις μονο τον βαθμο, εχουμε ακομα καιρο για τις πανελληνιες.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,313 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 22:21, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από drosos
Οχι δεν βαζει ακυρα θεματα. Βαζει δυσκολα θεματα. Δηλαδη δεν ειναι εκτος απο το πνευμα των πανελληνιων, απλως πιο τσιμπημενες.
Θα έλεγα ότι είναι πιο κοντά στο πνεύμα τον επαναληπτικών.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 22:26, 09-04-12:

Ναι αλλα εχει και καποιο ερωτημα που ειναι παραπανω και απο αυτες. Βλεπε μαθηματικα γενικης αν εχεις δωσει

Παράθεση

geokam

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη geokam
Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O geokam έγραψε στις 13:00, 10-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από spyroskaftanis
Μήπως έχει κανείς τα φετινά θέματα του ΟΕΦΕ στο ΑΟΘ και στα μαθηματικά Γενικής παιδείας; Αν υπάρχουν μπορείτε να μου τα στείλετε;
για ΑΟΘ : μέχρι να δημοσιευτούν μπορώ να σου πω:
στην ομάδα Β υπήρχαν 5 ερωτήσεις θεωρίας που αφορούσαν το 1ο κεφάλαιο (ΚΠΔ και κόστος ευκαιρίας)
στην ομάδα Γ υπήρχε άσκηση με πίνακα από 3ο κεφάλαιο προς συμπλήρωση με τη βοήθεια μιας αγοραίας συνάρτησης προσφοράς
στην ομάδα Δ υπήρχε άσκηση με ελαστικότητα προσφοράς, σημείο ισορροπίας, μέγιστη συνολική δαπάνη και κατώτατη τιμή

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,126 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 09:26, 12-04-12:

Τα θέματα νομίζω ότι θα ανακοινωθούν επισήμως στις 23 Απριλίου!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 20-04-12 στις 20:16. Αιτία: κεφαλαία
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 18:01, 17-04-12:

Στο δια ταύτα, θα μας πείτε τίποτα άλλο από αυτά που έπεσαν στον Ο.Ε.Φ.Ε.;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 20-04-12 στις 20:26. Αιτία: αφαίρεση off-topic χωρίου
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη STELLA95
H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε στις 10:38, 20-04-12:

γινεται να παρω μερος στις εξετασεις του οεφε αν το φροντισρητιο μου δεν ειναι?

Παράθεση

geokam

Καθηγητής

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O geokam έγραψε στις 10:49, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από STELLA95
Τυπικά όχι. Όποιο φροντιστήριο επιθυμεί να συμμετάσχει καταβάλλει κάποιο ποσό , ενώ στα θέματα που εκτυπώνονται υπάρχει το λογότυπό του.
Αν θέλεις να το γράψεις, πρέπει να το προμηθευτείς από παιδί που πηγαίνει σε άλλο φροντιστήριο ή καθηγητή που διδάσκει αλλού και να το λύσεις στο σπίτι σου.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 11:02, 20-04-12:

Τι γνωμη εχετε για τον ΟΕΦΕ? Δηλαδη θεωρειται ειναι καλο να τα δινει καποιος ή οχι;
Εγω παντως πιστευω οτι ειδικα στα μαθηματικα και φυσικη ειναι καλο να βλεπεις καποιες ασκησεις μεγλυτερου επιπεδου απο αυτες που χεις λυσει που να θελουν περισσοτερη σκεψη και τα λοιπα.

Παράθεση

geokam

Καθηγητής

O geokam έγραψε στις 11:14, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από drosos
Τι γνωμη εχετε για τον ΟΕΦΕ? Δηλαδη θεωρειται ειναι καλο να τα δινει καποιος ή οχι;
Εγω παντως πιστευω οτι ειδικα στα μαθηματικα και φυσικη ειναι καλο να βλεπεις καποιες ασκησεις μεγλυτερου επιπεδου απο αυτες που χεις λυσει που να θελουν περισσοτερη σκεψη και τα λοιπα.
Εγώ πιστεύω στη χρησιμότητά τους γιατί δίνει την ευκαιρία στους μαθητές να μετρήσουν τις δυνάμεις τους πριν την τελική δοκιμασία. Ίσως μόνο θα μπορούσαν να αλλάξουν τις ημερομηνίες ώστε να μη δίνετε πολλά μαθήματα μαζί αλλά και να είναι πιο κοντά στος πανελλήνιες ώστε να έχετε ολοκληρώσει την επανάληψη

Παράθεση

io-sam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη io-sam
H io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H io-sam ενα και δυο.. έγραψε στις 11:22, 20-04-12:

να κανω και γω μια χαζη ερωτηση δηλαδη τα θεματα που βαζει ο ΟΕΦΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πεσουνε πανελλαδικες; μακαρι να μην αλλα ρωταω εγω τωρα.. αρχαια επρεπε να βαλουν πρωταγορα παντως ! αμαν
ιστορια μισητα ολα μπραβο τους

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 11:36, 20-04-12:

Για 'μενα, κοροϊδία είναι ο ΟΕΦΕ. Τα έχετε θεοποιήσει τα διαγωνίσματα του. Όπως τα φροντιστήρια βγάζουν τα Κυριακάτικα διαγωνίσματα, έτσι και ο ΟΕΦΕ βγάζει και αυτός ενα διαγώνισμα. Και δεν είναι τόσο δύσκολα όσο υποστηρίζουν (στα θεωρητικά μαθήματα τουλάχιστον). Μερικές φορές είναι και γελοία. Το ακούω συχνά απο πολλούς: "Αν γράψεις ΟΕΦΕ 20, τότε στις πανελλαδικές είσαι για 25". Σιγά την δυσκολία τους. Αν διαβάσεις, γράφεις είτε είναι ΟΕΦΕ, είτε πανελλαδικές, είτε τα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου.
Το μόνο καλό είναι πως "καίει" θέματα για τις πανελλαδικές.
Οπως και να ΄χει, είναι ενα απλό διαγώνισμα 3ωρο, όπως ολα τα άλλα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 16:18, 20-04-12:

Ο σύμβουλος στο σχολείο μου έτυχε πέρσι να ήταν στην επιτροπή που έβαζε τα θέματα και μας είπε ότι ψάχνουν να βρουν κάθε φορά ποια θέματα έχουν δημοσιευτεί ώστε να μην τα βάλουν.

Παράθεση

LYDIAG

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη LYDIAG
H LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H LYDIAG έγραψε στις 17:50, 20-04-12:

tsoufou τι εννοεις εχουν δημοσιευτει?
τιποτα να μην θεωρηθει καμενο θεμα. ειδικα για την ιστορια. τα γραφω του οεφε φετος και πιστευω πως ειναι μεγαλη πατατα που βαζουν κατι βλακειες θεματα προκειμενου να μην πεσουν στις πανελληνιες. (βλ. βιολογια!)

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 19:45, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από LYDIAG
tsoufou τι εννοεις εχουν δημοσιευτει?
τιποτα να μην θεωρηθει καμενο θεμα. ειδικα για την ιστορια. τα γραφω του οεφε φετος και πιστευω πως ειναι μεγαλη πατατα που βαζουν κατι βλακειες θεματα προκειμενου να μην πεσουν στις πανελληνιες. (βλ. βιολογια!)
οτιδήποτε έχει δημοσιευθεί όπως οεφε, εφημερίδες που προτείνουν θέματα, φροντιστήρια μεγάλα. Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, ο άνθρωπος έτσι είπε. Δεν βάζουν καμένα.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 20:09, 20-04-12:

Αν ησουν τεχνολογικ ή θετικη και εβλεπες το 4ο το φετινο(και γενικα αλλων χρονων) θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι ακριβως οπως τα λες. Θα συμφωνησω μαζι σου οτι οταν εισαι αριστος και γνωστης ολης της υλης γραφεις τα παντα (εκτος αν παιξουν και οι ψυχολογικες παραγοντες ρολο)

Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,729 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 20:14, 20-04-12:

Εγω δεν καταλαβαινω το εξης: Τι παει να πει οτι καει καποια θεματα! Ειστε σε θεση να ρισκαρετε???

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 20:20, 20-04-12:

Να το εξηγησω λιγο... Αν βαλουν κατι που χει πεσει ΟΕΦΕ θα φανει οτι το κρατος προωθει τα φροντιστηρια αφου οπως γνωριζουμε ΟΕΦΕ δινουν μονο οσοι ειναι στα φροντιστηρια(και ανηκει εκει το φροντιστηριο τους) Βεβαια δεν σημαινει οτι δεν θα πεσει 100% αλλα εχει παρα πολυ λιγες πιθανοτητες. Και λογικα αν διαβαζες συνολικα ολη την χρονια λογικα θα το χεις και αυτο.(εκτος αν περιμενες να δεις τα θεματα του ΟΕΦΕ για να δεις τι ναμην διαβασεις ).
O καθηγητης μου στο ΑΟΔΕ μας ειπε οτι μια φορα εβαλαν ιδιο θεμα και εγινε χαμος.

Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,729 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 20:21, 20-04-12:

Α για αυτο το λετε... Οκ...

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 20:29, 20-04-12:

Κοιτα τωρα μαθηματικα και φυσικη τι να καψουνε.. υπαρχουν τοσα πολλα ειδη ασκησεων δηλαδη επειδη βαλανε ΟΕΦΕ ολοκληρωματα και παραγουσα δεν σημαινει οτι δεν θα τα βαλουν πανελληνιες(Δεν ξερω αν με πιανεις ). Αλλα λογικα δεν θα πεσει η αποδειξη(που ηταν γελοια ). Kαι να διευκρινισω οτι δεν μπορεις να εισαι για τιποτα απολυτως σιγουρος.

Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Χαρουλιτα έγραψε στις 20:33, 20-04-12:

E ναι, εννοειται οτι θα μπουν ολοκληρωματα! Η αποδειξη λογικα δεν θα πεσει...
Εγω αναφερομουν σε μαθηματα τυπου ΑΟΔΕ, αρχαια γνωστο κα

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:58, 20-04-12:

Έδινα κι εγώ ΟΕΦΕ πέρυσι (δεν μου προσέφερε και τίποτα σπουδαίο βέβαια, καθότι κάθε βδομάδα γράφαμε και ένα επαναληπτικό σε στυλ-πανελληνίων, οπότε είχαμε ήδη ψιλομπεί στο κλίμα ουσιαστικά) να ξέρετε πως 14-16 στον ΟΕΦΕ αντιστοιχεί σε ~17-18 σε ένα νορμάλ διαγώνισμα. Α και τα θέματά τους είναι ως επί το πλείστον κουλά. Επίσης, να έχετε στο βάθος του μυαλού σας το ενδεχόμενο να πέσει στις τελικές εξετάσεις όχι απαραίτητα το ίδιο θέμα-άσκηση-διατύπωση, αλλά κάτι από κοντινή σελίδα. Πανομοιότυπα ποτέ δεν πέφτουν.

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 21:25, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
να ξέρετε πως 14-16 στον ΟΕΦΕ αντιστοιχεί σε ~17-18 σε ένα νορμάλ διαγώνισμα.
Ωχ, μην ξεκινάτε τις βλακείες ένα μήνα πριν τις εξετάσεις όμως, όχι χαζομάρες τώρα έλα. Αν είναι έτσι να πάμε και για βάσεις. Από τώρα, ναι. Θ' ανοίξω θέμα, μμ?

Δε λέω ότι τα θέματα δεν επηρεάζουν τη βαθμολογία, ίσα ίσα εκεί βασίζεται όλο το σύστημα. Ένα κλικ πιο πάνω η δυσκολία, ένα κλικ πιο κάτω οι βαθμοί σε όλους, ουσιαστικά ναι ό,τι ξέρεις γράφεις, αλλά δεν υπάρχει τέτοια σίγουρη αντιστοιχία, εντάξει είπαμε.

Και το άλλο με τα πανομοιότυπα και το τι πέφτει τελικά, παπαριές που αναπαράγονται κάθε χρόνο. Από πολύ συγκεκριμένη ύλη μπορεί να πέσουν πολύ διαφορετικά θέματα κι απ' τη στιγμή που δε διαβάζετε ασκήσεις --δε μαθαίνεις απ' έξω εννοώ-- δεν έχει νόημα να πεις ότι αυτό θα πέσει εκείνο όχι. Άσκηση ίδια μ' αυτές της ΟΕΦΕ προφανώς δε θα δεις, όπως δε θα δεις κι άσκηση ίδια με τα θέματα βοηθημάτων (σε προχωρημένα θέματα, 4ο άντε και 3ο). Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι την ύλη απ' την οποία βγήκε η άσκηση της κάθε ΟΕΦΕ δεν τη διαβάζεις γιατί δε μπαίνει. Τα διαβάζεις όλα γιατί μπαίνουν όλα δυνητικά, μην έχετε τέτοια στο κεφάλι σας ένα μήνα πριν, μεγάλη βλακεία.

Παράθεση

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 00:27, 21-04-12:

Πώς γράψατε σήμερα Χημεία/ΑΟΔΕ/Λατινικά;

Παράθεση

LYDIAG

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη LYDIAG
H LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H LYDIAG έγραψε στις 11:38, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από PanelliniesSuck
Πώς γράψατε σήμερα Χημεία/ΑΟΔΕ/Λατινικά;
λατινικα. καλουτσικα! ωραιο διαγωνισμα ηταν! σκεψη ηθελε, καποια ιδιαιτερη δυσκολια δεν ειδα.

Παράθεση

trick

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη trick
H trick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H trick if only έγραψε στις 12:13, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από STELLA95
Μπορείς...με διαφορά φάσης. Λίγο καιρό αφότου βγουν τα διαγωνίσματα του ΟΕΦΕ όλο και κάποιος τα δημοσιεύει online...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους