Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,322 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,396 μηνύματα σε 96,221 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 352 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθητικές Καταλήψεις

hara

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη hara
H hara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H hara έγραψε στις 18:04, 16-10-08:

ποια η γνωμη σας για τις καταληψεις? παιζει τιποτα?
-----------------------------------------
η καταληψη ειναι τροπος γνωστοποιησης των αιτηματων των καθηγητων αλλα η σφραγιση του σχολειου ειναι παρανομος τροπος για να χασουν μαθημα τα τουβλα.....

αφιερωμενο στον ερωτα της ζωη μου.. τελειοφοιτο του λυκειου και κλειδοκρατορας στην καταληψη του σχολειου του!!!!

Σημείωση: Το θέμα προήλθε από συγχώνευση παρόμοιων θεμάτων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hurricane : 15-10-12 στις 13:29. Αιτία: Προσθήκη Σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panos13 (Panos)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη panos13
Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O panos13 έγραψε στις 09:43, 20-10-08:

Στο σχολειο μου αρχισαν απο την Παρασκευη καταληψη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

!!!...vivaki...!!! (Βιβή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !!!...vivaki...!!!
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H !!!...vivaki...!!! έγραψε στις 09:55, 20-10-08:

και σε εμάς!
Εγω δεν συμμετέχω....δηλαδή δεν κάθομαι στο σχολείο.....
Τι να σου πω....Οι καταλήψεις είναι ευκαιρίες καλές για να κάνεις επανάληψη στα μαθήματα σου.....στο λύκειο όμως δεν θα ταν καλό να κάνανε κατάληψη πολλές μέρες γιατί τα παιδιά της τρίτης χάνουν μάθημα πράγμα κακό γιατί γράφουν πανελλήνιες.

Αυτή είναι η άποψή μου! :thanks:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panos13 (Panos)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O panos13 έγραψε στις 19:16, 20-10-08:

Κοιτα το λυκειο ισα-ισα που πρεπει να κανει περισσοτερες ωρες για να εχουν τα παιδια περισσοτερο χρονο να διαβασουν γιατι δεν τους νοιαζει τοσο πολυ το σχολειο οσο το φροντηστηριο που πηγαινουν(απο εμπειρες πηγες)
Επισης μας ειπαν πως παιρνουμε απουσιες παρολο που κανουμε καταληψη

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 803 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 19:34, 20-10-08:

Αυτο βασει νομου κανονικα θα επρεπε να ισχυει για οσους ψηφισαν υπερ της καταληψης

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panos13 (Panos)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O panos13 έγραψε στις 19:42, 20-10-08:

Ναι ομως εγω ειχα βαλει ακυρο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 803 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 20:00, 20-10-08:

Ακριβως αυτο.Αντε να πιστοποιησεις ποιος ψηφισε τι.Οποτε αυτο το μετρο παραμενει ακυρο

Παράθεση

panos13 (Panos)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O panos13 έγραψε στις 20:04, 20-10-08:

Αρα οταν το καθε παιδι εριχνε το χαρτακι οι υπευθηνοι θα επρεπε να το ελεγχουν αλλα να μην το λενε και στους αλλους!

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Crookshanks
Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 15:30, 24-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από panos13
Κοιτα το λυκειο ισα-ισα που πρεπει να κανει περισσοτερες ωρες για να εχουν τα παιδια περισσοτερο χρονο να διαβασουν γιατι δεν τους νοιαζει τοσο πολυ το σχολειο οσο το φροντηστηριο που πηγαινουν(απο εμπειρες πηγες)
Δεν πηγαίνουν όλοι φροντιστήριο, ξέρεις... Είναι γαϊδουριά να στερείς από τον άλλο την ευκαιρία να μάθει όσα πρέπει να μάθει, έστω και όχι τόσο καλά, όταν εσύ είσαι εξασφαλισμένος από το φροντιστήριο.

Αρχική Δημοσίευση από PIL
Αυτο βασει νομου κανονικα θα επρεπε να ισχυει για οσους ψηφισαν υπερ της καταληψης
Βάσει νόμου δεν ορίζεται καν ψηφοφορία για το αν θα γίνει κατάληψη ή όχι.

Αρχική Δημοσίευση από panos13
Αρα οταν το καθε παιδι εριχνε το χαρτακι οι υπευθηνοι θα επρεπε να το ελεγχουν αλλα να μην το λενε και στους αλλους!
Κανείς δε σηκώνει το χεράκι όταν ρωτάνε "Ποιος είναι υπεύθυνος εδώ πέρα;"...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 18-10-12 στις 10:59. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ebe (Εβελίνα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ebe
H Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H ebe έγραψε στις 23:14, 13-11-08:

1) Κανένας καθηγητής πόσο μάλλον μαθητής Δεν έχει το δικαίωμα να βάλει λουκέτο σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία.

2) Όποιος θέλει να χάσει μάθημα ας κάτσει σπίτι του. Δεν τον υποχρεώνει κανείς να έρθει.

3) Τα αιτήματα μερικών σχολίων δεν είναι καν αιτήματα....απλως ένας τρόπος να χάσουν μάθημα κ να κάνουν χαβαλέ.

4) Για να φτάσει κάποιος σε σημείο να κάνει κατάληψη πρέπει πρώτα να έχει εξαντλήσει όλα τα άλλα μέσα (διάλογος γράμματα κλπ).

5) Όποιοι θέλουν να κάνουν κατάληψη πρέπει να είναι αυτοί που θα τρέχουν το καλοκαίρι για να καλύψουν την ύλη...Δυστηχώς όμως αυτοί που κάνουν κατάληψη είναι συνήθως τα τούβλα...

6) Όταν έρχεται η ώρα των εξετάσεων αυτοί που κάναν κατάληψη δεν έχου ιδέα τι νά γράψουν αφού δεν έδιναν δεκάρα όλη τη χρονιά κ αυτοί που διαβάζανε όλη την χρονιία πάλι δεν ξέρουν τι να γράψουν αφού δεν διδάκτηκαν σωστά την ύλη...

Σταματάω να γράφω γιατί δεν θα τελειώσω ποτέ!!!!!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Λουκρητία
H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε στις 23:17, 13-11-08:

εγω ειμαι υπερ των καταληψεων μονο οταν υπαρχουν ΑΙΤΗΜΑΤΑ που να στεκουν!!!.... Δηλαδη λογοι για καταληψη.... αλλα φετος δεν υπηρχαν..... και ετσι ψηφισα κατα..... ελεος!!!.... τι για μποχα στις τουαλετες ακουσα, τι για τιμες στο κυλικειο, τι για να βαλουν καγκελα και στα πανω παραθυρα!!!.... ελεος ρε..... και το συμπερασμα ειναι ενα.... σημερα οι λογοι για καταληψη ειναι καθαρα και μονο η λουφα....:fss::fss:

Παράθεση

Choco (Ηλιας)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Choco
Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O Choco έγραψε στις 14:53, 18-11-08:

εμενα το σχολειο μου ετοιμαζει καταληψη για αιτηματα οπως
βρομηκες τουαλετες,μουχλα και εντομα πανω στο φαγητο και για το οτι υπαρχουν ποντικια στο σχολειο και ενω τους το λεμε δεν κανουν τιποτα.εγω πιστευω οτι ειναι σοβαροι αυτοι οι λογοι.

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 20:42, 18-11-08:

Τρίχες κατσαρές είναι, όπως είπε και η από πάνω...
Σοβαρά αιτήματα δεν έχω ακούσει ποτέ μου για κατάληψη. Δόξα τω θεώ έχουμε άριστη διεύθυνση και τα φαινόμενα αυτά έχουν εκλείψει

Παράθεση

Choco (Ηλιας)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Choco
Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O Choco έγραψε στις 22:25, 18-11-08:

γιατι αμα υπηρχανε δεν θα σου αρεσανε.παντως εγω θα ηθελα να ζησω κατι τετοιο.

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 19:48, 19-11-08:

έλεος...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 22:42, 19-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Choco
εμενα το σχολειο μου ετοιμαζει καταληψη για αιτηματα οπως
βρομηκες τουαλετες,μουχλα και εντομα πανω στο φαγητο και για το οτι υπαρχουν ποντικια στο σχολειο και ενω τους το λεμε δεν κανουν τιποτα.εγω πιστευω οτι ειναι σοβαροι αυτοι οι λογοι.
Να πάτε να κάνετε κατάληψη στο Δημαρχείο. Οι αντιδήμαρχοι τεχνικών υπηρεσιών και παιδείας είναι οι μαμημένοι υπεύθυνοι, όχι ο διευθυντής και σίγουρα όχι κάποιος που να ιδρώσει το αυτάκι του από την κατάληψη σχολείου. Μάθετε πρώτα τους κανονισμούς για να είστε και τυπικά εντάξει. Διαφορετικά κάνετε μαλακίες και απλά χάνετε το χρόνο σας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 18-10-12 στις 11:00. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

candygirl96

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη candygirl96
H candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H candygirl96 έγραψε στις 22:17, 09-12-08:

εχουμε κι αλλο τετοιο παρομοιο θεμα...[λουκετο]!!!

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 09:46, 10-12-08:

μας τα 'πρηξες, φτάνει

Παράθεση

candygirl96

Μαθητής Α' λυκείου

H candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H candygirl96 έγραψε στις 21:16, 16-12-08:

δεν βοηθανε σε τπτ.μπροστα μασ θα τα βρουμε.δεν τα κανουμε τωρα θα τα κανουμε αργοτερα.οι καθηγητεσ θα μασ προχωρουν 2-2 τα μαθηματα...ο θανατοσ αυτου του παιδιου εγινε ευκαιρια στο να κανουν καταληψεισ και να χανοπουμε μαθηματα...το μονο που μασ νοιασ=ζει ειναι να χανουμε μαθηματα και δεν μασ ενδιαφερει τπτ αλλο...ντροπη μασ...για τισ εξετασεισ θα μασ φορτωθουν ολα...ασ το ξανασκεφτουμε,εστω και αυτεσ τισ 3 μερεσ μεχρι τα χριστουγεννα...

Παράθεση

farmakotriftis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη farmakotriftis
Ο farmakotriftis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O farmakotriftis έγραψε στις 02:17, 17-12-08:

Παιδια εγω εχω να πω πως κατα τη γνωμη μου η καταληψη ειναι αφορμη για χαβαλε και λιωσιμο στις καφετεριες !!Νομιζω οτι αν ρωτισετε τους καταληψιες (στα σχολεια κυριως και απουσια μμε) γιατι κανουνε καταληψη δεν θα σας απαντησουνε το αντιθετο (και στο δικο μου σχολειο το ιδιο γινοταν), και ολα αυτα που λενε στην τv ειναι προπαγανδα την οποια εκμεταλευονται για να κανουνε νουμερα!!!Και μην μου πειτε οτι ολοι οι μαθητες στενοχορηθηκαν τοσο για τον Αλεξη που αναγκαστικανε μεσα στην οδηνη τους να κλεισουνε τα σχολεια!!!!! Ειμαι υπερ της καταληψης οταν γινεται συλλογικα και ο στοχος ειναι ειρινικη διαμαρτηρια,χωρις φθορες στα δημοσια κτηρια ειτε αυτα λεγονται σχολεια ειτε α.τ.!! Οταν ομως ο χαμος ενος 15 χρομου παιδιου γινεται αφορμη για εκτονωση, για χαβαλε και αραγμα' οταν το σχολειο κλινει επειδη ειναι βαρετο (η επειδη οι τυροπιτες ειναι στρογιγλες και αλλες αηδιες)...Τοτε γελιοποιειται ο αγωνας των μαθητων και φυσικα κανεις δεν τους παιρνει στα σοβαρα!!!!! Περα του οτι ειναι ασευεια να χρησιμοποιεις ενα τραγικο συμβαν ως αφορμη για να χανεις μαθημα!!!!! Οσο για τους φιλους καταληψιες εχω να πω πως αν θελουν καλυτερη πεδια να κοιταξουν πρωτα να διαφυλαξουν αυτο που ηδη εχουν και οχι να το υπονομευουν!!!Οι ανυπολογιστες καταστροφες που γινονται επι καταληψεων καθε χρονο στα σχολεια δεν κανουν τη δημοσια εκπαιδευση καλυτερη!!!!!Βρειτε αλλον τροπο να δειξετε την δυσαρεσκεια σας!!!Ειναι αντιφαση να προσπαθεις να κανεις το σχολειο σου καλυτερο ενω παραλληλα συνεχως το σαμποταρεις!!!! ΑΥΤΑ!:thanks:

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 02:36, 17-12-08:

Με αφορμή το παιδί από πάνω είπα να πω ότι υπάρχει λόγος που θέλουμε χαβαλέ! Ξέρεις γιατί; Επειδή το σχολείο δεν προσφέρει τίποτα ωραίο σε 'μας. Γιατί να θέλω να πάω; Και πριν πείτε ο,τιδήποτε περί βαθμών, είμαι απουσιολόγος, ούτε να διαβάσω βαριέμαι, ούτε τίποτα. Θέλω να μορφωθώ όπως όλοι μας. Οι καταλήψεις γίνονται γιατί δεν μας αρέσει το σχολείο, απο πάνω μέχρι κάτω. Ναι το σχολείο κλείνει επειδή είναι ΒΑΡΕΤΟ. Δεν είναι λόγος αυτός; Αντί να έχει επιμορφωτικό χαρακτήρα και να μας προσφέρει γνώσεις κι εμπειρίες μας κάνει να το σιχαινόμαστε. Να διαφυλάξουμε την Παιδεία που έχουμε; Για ποια Παιδεία μου μιλάς; Εγώ προτιμώ να κάτσω σπίτι μου και να κάνω ό,τι μ'αρέσει παρά να πάω 7 ώρες εκεί πέρα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε άλλα σχολεία, αλλά στο δικό μας οι καθηγητές σαμποτάρουν τις προσπάθειές μας. Ζητάμε βιβλιοθήκη, ένα πολιτιστικό διήμερο, να πάρουμε μέρος σε προγράμματα και δεν ασχολείται κανείς μαζί μας. Πίστευα πως το σχολείο ανοιχτό κάτι προσφέρει. Σκ*τα στα μούτρα μου, τίποτα δεν μας δίνει, ούτε συζητήσεις κάνουμε ούτε τίποτα. Τι κλειστό τι ανοιχτό το ίδιο είναι.

Παράθεση

farmakotriftis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη farmakotriftis
Ο farmakotriftis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O farmakotriftis έγραψε στις 15:45, 17-12-08:

Κοιτα φιλε νομιζω οτι τα παραλες λιγο!Βεβαια δεν ειμαι στο σχολειο σου για να ξερω αλλα εχω να σου πω ενα πραμα!!!15μελες εχεις , οπως εχεις και 5μελες!!!Μην τα περιμενεις ολα απο τους καθηγητες!Οργανωστε ενδοσχολικη διαμαρτηρια εναντιον τους!Δεν ειναι ολα τα σχολεια ετσι!!Καντε κατι και εσεις απο τη μερια σας.Αναλαβετε πρωτοβουλιες!Δειξτε στους καθηγητες σας οτι δηλωνετε παρον.Με την καταληψη κοπελα μου δεν σωζεις την παρτιδα.Και οσο αναφορα το τι σου προσφερει...οντως αν δεν πας φροντιστηριο εχεις 90% πιθανοτητα να μην μπεις σε υψηλοβαθμη σχολη ...ΑΛΛΑ η σωστη δουλεια στα σχολεια δεν ειναι μονο θεμα καθηγητων!Ποσες φορες εχετε σαμποταρει το μαθημα κανοντας φασαρια??Σνομπαροντας τον καθηγητη και παιζοντας τελιτσες??Εχετε απαιτηση την υπαρξη ενισχιτικης διδασκαλιας ποτε???Η μιπως τρεχετε στα φροντιστηρια χωρις 2ρη σκεψη????Σκεψου αυτα και μετα πες μου!!!

Anyway καλη επιτυχια στις εισαγωγικες σου (αν και αργουν πολυ ακομα)!

Παράθεση

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 16:50, 17-12-08:

Δεν είμαι φίλος, είμαι φίλη για αρχή
Ξέρεις τι είναι να οργανώνεις τα πάντα κι οι καθηγητές να σου λένε όχι; Δεν περιμένουμε τίποτα από εκείνους, απολύτως, μια συγκατάθεση κι αυτή δεν την έχουμε..
Μα είμαστε καλά; Το σχολείο τι πρέπει να προσφέρει εισαγωγή σε υψηλόβαθμη σχολή ή γνώσεις; Που έχουμε καταντήσει να ψοφάμε για λίγα μόρια. Δεν σκοπεύω να πάω σε φροντιστήριο πριν την 3η λυκείου κι είμαι αντίθετη μ' εκείνους που πάνε κι έρχονται σχολείο σκεπτόμενοι "σιγά μωρέ θα τα μάθω για το φροντ. που πληρώνω κιόλας" Εννοείται πως ένα σωρό φορές φταίνε οι μαθητές που δεν γίνεται σωστό μάθημα, άλλο τόσο κι οι καθηγητές που το ανέχονται αυτό, που δεν εμπνέουν σεβασμό. Συμφωνώ πως πρέπει ό,τι και να γίνεται να σεβόμαστε τους καθηγητές μας αλλά μερικοί επιτρέπουν τα ανεπίτρεπτα.

Ευχαριστώ για τη ευχή και μακάρι.. Απλά στεναχωριέμαι και θυμώνω που αντί το σχολείο να έχει επιμορφωτικό χαρακτήρα πάμε με το ζόρι, όλοι μας.. βαριόμαστε του θανατά.. και φεύγοντας τι έχουμε κερδίσει άραγε; Μερικά μόρια;..

Παράθεση

γκαμπριελα (γκαμπριελα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη γκαμπριελα
H γκαμπριελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H γκαμπριελα έγραψε στις 22:00, 17-01-09:

εμας στο σχολειο μου που ειναι το 54ο γυμνασιου καναμε καταληψη σχεδον ολο το δεκεμβριο και μετα χριστουγεννα δλδ 2 μηνες διακοπες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Icy Ice (Ελεάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Icy Ice
H Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Icy Ice έγραψε στις 15:14, 18-01-09:

Εγώ είμαι κατά όλων των καταλήψεων γιατί τα παιδιά στο σχολείο μου πάντοτε κανουν κατάληψη για να χάσουν μάθημα... και τα αιτήματα; Να κάνουν την πίτσα τετράγωνη για να ξέρουν από που να αρχίσουν!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

frogy (Frog)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη frogy
H Frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H frogy έγραψε στις 15:37, 19-01-09:

Στο δικό μου σχολείο αρχισαμε με αποχές....και 1 εβδομάδα πριν κλείσουμε για Χριστούγεννα άρχισε και η κατάληψη....Όταν γυρήσαμε από τις διακοπές των Χριστουγέννων κάναμε 2 μέρες κατάληψη την Πέμπτη και την Παρασκευή....Μετά κάναμε πάλι μάθημα για 1 εβδομάδα και σήμερα το κλείσαμε πάλι αλλά δεν προλάβαμε....Τα παιδιά είχαν βάλει αλυσίδες στην πόρτα και ήρθε ένας πατέρας που έχει το παιδί του στην πρώτη γυμνασίου και πήγε να κόψει τις αλυσίδες με την δαγκάνα και μια κοπέλα έβαλε το χέρι της μπροστά για να μην τις κόψει και αυτός έκοψε το χέρι της κοπέλας.... και αυτή η κοπέα είναι στο τμήμα μου.....χαλια.....να μην γινόντουσαν ΠΟΤΕ....

Παράθεση

jimbadunas (μικρος D I C E)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη jimbadunas
Ο μικρος D I C E αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O jimbadunas έγραψε στις 19:17, 19-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από !!!...vivaki...!!!
και σε εμάς!
Εγω δεν συμμετέχω....δηλαδή δεν κάθομαι στο σχολείο.....
Τι να σου πω....Οι καταλήψεις είναι ευκαιρίες καλές για να κάνεις επανάληψη στα μαθήματα σου.....στο λύκειο όμως δεν θα ταν καλό να κάνανε κατάληψη πολλές μέρες γιατί τα παιδιά της τρίτης χάνουν μάθημα πράγμα κακό γιατί γράφουν πανελλήνιες.

Αυτή είναι η άποψή μου! :thanks:
ελεος επαναληψη στα μαθηματα δηλαδη εσυ επαναλαμβανεις τα επαναλαμβανωμενα????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 18-10-12 στις 11:01.
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 19:42, 19-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από frogy
Στο δικό μου σχολείο αρχισαμε με αποχές....και 1 εβδομάδα πριν κλείσουμε για Χριστούγεννα άρχισε και η κατάληψη....Όταν γυρήσαμε από τις διακοπές των Χριστουγέννων κάναμε 2 μέρες κατάληψη την Πέμπτη και την Παρασκευή....Μετά κάναμε πάλι μάθημα για 1 εβδομάδα και σήμερα το κλείσαμε πάλι αλλά δεν προλάβαμε....Τα παιδιά είχαν βάλει αλυσίδες στην πόρτα και ήρθε ένας πατέρας που έχει το παιδί του στην πρώτη γυμνασίου και πήγε να κόψει τις αλυσίδες με την δαγκάνα και μια κοπέλα έβαλε το χέρι της μπροστά για να μην τις κόψει και αυτός έκοψε το χέρι της κοπέλας.... και αυτή η κοπέα είναι στο τμήμα μου.....χαλια.....να μην γινόντουσαν ΠΟΤΕ....
Πολύ φρικιαστικό αυτό που λες... Ναι μεν αναγνωρίζω στον πατέρα ότι καλά έκανε και πήγε να δώσει ένα τέλος στην κατάληψη (πώς θα προλάβετε να βγάλετε την ύλη;;;:iagree, αλλά να φτάσει σε σημείο να κόψει χέρι... είναι επιεικώς απαράδεκτο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 18-10-12 στις 11:02.
Παράθεση

TH3 D3@TH! (Άγης)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη TH3 D3@TH!
Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O TH3 D3@TH! έγραψε στις 19:43, 06-02-09:

εμεις καναμε αρκετες καταληψεις ωσπου βαρεθηκαμε και στην συνεχεια γυρισαμε για να κανουμε μαθημα

Παράθεση

ΕΥΗ ΟΛΕ!!! (εύη)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ΕΥΗ ΟΛΕ!!!
H εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H ΕΥΗ ΟΛΕ!!! έγραψε στις 13:31, 25-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από ebe
1) Κανένας καθηγητής πόσο μάλλον μαθητής Δεν έχει το δικαίωμα να βάλει λουκέτο σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία.

2) Όποιος θέλει να χάσει μάθημα ας κάτσει σπίτι του. Δεν τον υποχρεώνει κανείς να έρθει.

3) Τα αιτήματα μερικών σχολίων δεν είναι καν αιτήματα....απλως ένας τρόπος να χάσουν μάθημα κ να κάνουν χαβαλέ.

4) Για να φτάσει κάποιος σε σημείο να κάνει κατάληψη πρέπει πρώτα να έχει εξαντλήσει όλα τα άλλα μέσα (διάλογος γράμματα κλπ).

5) Όποιοι θέλουν να κάνουν κατάληψη πρέπει να είναι αυτοί που θα τρέχουν το καλοκαίρι για να καλύψουν την ύλη...Δυστηχώς όμως αυτοί που κάνουν κατάληψη είναι συνήθως τα τούβλα...

6) Όταν έρχεται η ώρα των εξετάσεων αυτοί που κάναν κατάληψη δεν έχου ιδέα τι νά γράψουν αφού δεν έδιναν δεκάρα όλη τη χρονιά κ αυτοί που διαβάζανε όλη την χρονιία πάλι δεν ξέρουν τι να γράψουν αφού δεν διδάκτηκαν σωστά την ύλη...

Σταματάω να γράφω γιατί δεν θα τελειώσω ποτέ!!!!!!!!!
συμφωνω απολυτα μαζι σου!εμεισ καναμε δυο καταληψεις φετος μια για χαζους λογους οπωσ τ στεγαστικο (αν θελαμε καλα κτιρια ας μν τ καταστρεφαμε!)και μια για τ αλεξη!(αυτη ηταν η μονη που αξιζε πραγματικα!!!) θεωρω οτι οι καταληψεις γενικα ειναι ανουσιες εκδηλωσεις δικαιοματων και δν ειναι και καθολου δημοκρατικες! μπορει καμια φορα ν μας αρεσει οταν δν εχουμε σχολειο αλλα μετα χανουμε ολες τ εκδρομεσ μας και αυτο ειναι χαζο γιατι μετα σκυλοβαριομαστε στ ταξεις!ομως ειμαστε αξιοι των πραξεων μας και πρεπει ν πληρωσουμε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 18-10-12 στις 11:02.
Παράθεση

stelios1994-4 (Στελιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stelios1994-4
Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O stelios1994-4 έγραψε στις 14:06, 25-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Icy Ice
Εγώ είμαι κατά όλων των καταλήψεων γιατί τα παιδιά στο σχολείο μου πάντοτε κανουν κατάληψη για να χάσουν μάθημα... και τα αιτήματα; Να κάνουν την πίτσα τετράγωνη για να ξέρουν από που να αρχίσουν!

Ακριβώς το ίδιο και σε εμάς... Τον Οκτώβριο που κάναμε κατάληψη κράτησε 1/2 μερα και τα ετήματα ήταν : Να γίνει η πίτσα τετραγωνη για να ξέρουμε από πού να αρχίσουμε, να μας αφήνουν οι καθηγητές να πηγαίνουμε πίσω απο το σχολείο για να καπνίζουν κάποιοι κάποιοι, να αφήνεται η πόρτα ανοιχτή για να την κοπαναει όποιος θέλει, να μην πέρνουν οι καθηγητές τηλέφωνο στα σπίτια αν κάποιος μαθητης που εμφανίστηκε τις πρώτες 2 ώρες και μετά έφυγε, και άλλες τέτοιες βλακείες(για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς) εγώ είμαι υπέρ της καταλήψεως (αφού τις οργανώνω κι όλας στο σχολείο μου) αλλά πρέπει να έχουμε και αιτήματα... Τώρα τον Ιανουάριο, διοργανώσαμε μία κατάληψη για τους εξής λόγους: Δεν υπάρχουν στέγαστρα στα παγγάκια και ο εσωτερικός χώρος του σχολείου είναι πάρα πολυ μικρος για να στεγάσει όλα τα παιδιά του σχολείου όταν βρέχει καρεκλοπόδαρα, μία αλλή αφορμή ήταν ότι εγινε ένα επισόδειο στο σχολείο μας με έναν καθηγητή και μία μαθήτρια... τίποτα σπουδαίο αλλά ήταν αφορμή, επίσης στο διπλανό κτήριο που είναι παιδικός σταθμός και δημοτικό υπάρχει γυμγαστήριο και σε εμάς που είμαστε γυμνάσιο δεν υπάρχει τίποτα και δεν μας αφήνουν να πηγαίνουμε... και κάτι άλλα εξίσου σημαντικά αλλά όχι επειδη η πίστα είναι σστρόγγυλη... ΕΛΕΟΣ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:05. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

M@R!@ (μαρια)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη M@R!@
H μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H M@R!@ έγραψε στις 15:27, 11-03-09:

εμεις καναμε καταληψη γιατι δεν εχουμε:1.υποστεγο κ οταν βρεχει μας βαζουν 300 παιδια μεσα σε εναν οροφο(δεν επιτρεπεται να παμε στις αιφουσες!)
2.δεν εχουμε κυλικιο κ αναγκαζομαστε να παμε στου δημοτικου
3.η βιβλιοθηκη κ η αιθουσα πληροφορικης εινα επισης στο δημοτικο
4.το σχολειο μας επαιζε σε αγωνα βολευ κ η γυμνασιαρχησα πηγε μονο τη 3 γυμνασιου φυγαμε(σχεδον ολο το σχολειο) μονοι μας κ ειπε οτι αυτη τη μερα δεν μπορουν να τη δικαιολογισουν οι γονεις γιατι θεωρητε κοπανα!:attack::punch::timoria:

Παράθεση

tazoulini (maria)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη tazoulini
H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tazoulini έγραψε στις 17:55, 12-03-09:

ειμαι υπερ των καταληψεων μονο αν υπαρχει λογος και οχι για να εποφελουνται οι μαθητες...

Παράθεση

candygirl96

Μαθητής Α' λυκείου

H candygirl96 έγραψε στις 17:39, 15-03-09:

στο σχολειο μιας φιλης μου δεν θα κανουν γιορτη την 25 Μαρτιου λογω καταληψεων....
αδικο....εσεις?θα κανετε γιορτη?καλα,δεν ειναι απιστευτο αυτο το πραγμα?

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 17:40, 15-03-09:

Επιεικώς Δικαιότατο.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 17:41, 15-03-09:

δικαιολογησε qwerty...

Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 20:37, 16-03-09:

Εμεις καναμε 4 μερες καταληψη το Νοεμβριο και μας εκοψαν 1 εκδρομη, και καναμε μαθημα 27/10 και θα κανουμε και 24/03 ενω σε αλλα σχολεια που καναν εβδομαδες ολοκληρες δεν τους εκαναν τιποτα

Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 20:42, 16-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από johngreek_mad
Εμεις καναμε 4 μερες καταληψη το Νοεμβριο και μας εκοψαν 1 εκδρομη, και καναμε μαθημα 27/10 και θα κανουμε και 24/03 ενω σε αλλα σχολεια που καναν εβδομαδες ολοκληρες δεν τους εκαναν τιποτα
4 μέρες κατάληψη = 4 μέρες πρέπει να καλυφθούν.

Εμείς κάναμε 20 μέρες και τα χάσαμε όλα, αλλά παραδόξως θα κάνουμε στις 24 γιορτή

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:05. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 21:23, 16-03-09:

4 μερες καταληψη δεν καλυπτονται με 4 μερες μαθημα! οταν χαναμε συνεχεια μαθημα λογω των απεργιων, τοτε ηταν ωραιο? εκεινη η υλη δεν επρεπε να καλυφτει?

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 21:28, 16-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
δικαιολογησε qwerty...
Όποιος είναι πραγματικός επαναστάτης κι όχι κουμπούρας είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει τις συνέπειες. Σοφότατη λύση επέλεξαν στο γυμνάσιο της κοπέλας, συγχαίρω πραγματικά όποιον τη σκέφτηκε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:06. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

SIMAIOFOROS

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη SIMAIOFOROS
Ο SIMAIOFOROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O SIMAIOFOROS έγραψε στις 21:34, 16-03-09:

Οι μέρες αυτές πρέπει να αναπληρώνονται άλλες μέρες όχι τις μέρες των εθνικών εορτών

Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

O johngreek_mad έγραψε στις 21:35, 16-03-09:

Δεν λεμε να μη δεχτουμε τις συνεπειες, αλλα ΟΦΕΙΛΟΥΝ να το κανουν ολα τα σχολεια, και οχι σε οποια εχει ορεξη ο διευθυντης τους η ο διευθυντης της δευτεροβαθμιας της περιοχης!

Και φυσικα οπως προειπα, με το σκεπτικο σου, την υλη που χανουμε με τις απεργιες, δεν θα επρεπε να την αναπληρωνουν οι καθηγητες?

Εμεις γινομαστε επαναστατες, και το πληρωνουμε αναπληρώνοντας τα μαθηματα, αλλα δεν επηρεαζουμε αρνητικα τη θεση των καθηγητων
Οι καθηγητες ναι μεν χανουν το ημερομισθιο τους, αλλα ταυτοχρονα επηρεαζουν αρνητικα εμας! Ειναι ανισο..!

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 18:20, 17-03-09:

Candy, παρά να κοπούν οι εκδρομές, καλύτερα αυτό.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 18:24, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Τα τελευταια 2 χρονια που πηγα σχολειο (Β' και Γ' Λυκειου) δεν καναμε τις γιορτες 28ης Οκτωβριου και 17ης Νοεμβριου και δεν πηγαμε ουτε καν εναν περιπατο (για πολυημερες εκδρομες φυσικα ουτε λογος). Και τις 2 χρονιες καναμε (εκαναν βασικα) ενα μηνα καταληψη.

Παλι καλα που δεν καναμε μαθημα και τα Σαββατα. (ειχε "παιξει" εντονα αυτη η φημη στο σχολειο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:08. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 21:51, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Τα τελευταια 2 χρονια που πηγα σχολειο (Β' και Γ' Λυκειου) δεν καναμε τις γιορτες 28ης Οκτωβριου και 17ης Νοεμβριου και δεν πηγαμε ουτε καν εναν περιπατο (για πολυημερες εκδρομες φυσικα ουτε λογος). Και τις 2 χρονιες καναμε (εκαναν βασικα) ενα μηνα καταληψη.

Παλι καλα που δεν καναμε μαθημα και τα Σαββατα. (ειχε "παιξει" εντονα αυτη η φημη στο σχολειο)
Δυστυχώς δεν το ορίζουμε εμείς αυτό, αλλά ο νόμος.
Μας τον είχε φέρει η θεολόγος στην τάξη και τον είχε διαβάσει και από ό,τι θυμάμαι ορίζει να κοπούν πρώτα πρώτα οι περίπατοι, ύστερα οι εκδρομές εκπαιδευτικού χαρακτήρα, ακολουθούν μέρες όπως αυτές (27/10, 24/3), μετά εάν όλα αυτά δεν είναι αρκετά, συνεδριάζει ο σύλλογος των καθηγητών και αποφασίζει εάν θα παραταθεί το έτος μία εβδομάδα πριν τις διακοπές (Χριστουγέννων ή Πάσχα), δηλαδή να σταματήσει Μ.Τετάρτη το σχολείο ή εάν θα γίνει μάθημα ημέρα Σάββατο ή τέλος εάν θα συνεχιστεί μετά τις Πανελλήνιες το σχολείο (1 από τα 3).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:08. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

KnightRider

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 977 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 23:05, 21-03-09:

Οι καταλήψεις αν δεν βγαίνουν σε καλό καλύτερα να μην γίνονται :nono:.Εμείς όταν κάναμε κατάληψη μας έδωσαν 3 λύσεις:
  • Να κάνουμε μάθημα
  • Να πάμε εκδρομή
  • Να πάμε σπίτι μας
Και φυσικά πήγαμε σπίτι μας.

Παράθεση

Joanna_leioy (Joanna A1)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Joanna_leioy
H Joanna A1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Joanna_leioy έγραψε στις 17:09, 27-03-09:

Η κατάληψη είναι καλή εώς ένα σημείο! οκ δν λέω ωραίο είναι να χάνουμε μαθήματα αλλά ύστερα προχωράμε πολύ γρήγορα και δεν καταλαβαίνουμε τίποτα και στις εξετάσεις γράφουμε χάλια...........πειράζει τόσο πολύ αν βάλεις υπογραφή για κατάληψη??? γιατι εγώ έβαλα αλλά ουτε απουσία πήρα ούτε τίποτα

Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~rosi~
H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 18:01, 27-03-09:

βασικα η καταλιψη γινεται καθαρα κ μονο για να χασουμε μαθημα. Βεβαια αν τα αιτηματα ειναι σωστα , αρκετα και ικανοποιητικα τοτε οκ! αλλα αυτο συμβαινει σε απειροελαχιστες περιπτωσεις..Τα παιδια της γ'λυκειου τα συμφερει παντα η καταλιψη, γιατι μενει πισω η υλη στο σχολειο τους και πορχωρανε με το φροντιστηριο τους=>πολυ καλο δηλαδη!! Εγω προσωπικα παντα ειμαι κατα της καταλιψης γιατι δεν βρισκω πολυ απλα καποιο σοβαρο λογο για να κανω. Στην γ'λυκειου ομως οπως ειπα και πριν θα ψηφισω θετικα.

Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 23:29, 27-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~rosi~
βασικα η καταλιψη γινεται καθαρα κ μονο για να χασουμε μαθημα. Βεβαια αν τα αιτηματα ειναι σωστα , αρκετα και ικανοποιητικα τοτε οκ! αλλα αυτο συμβαινει σε απειροελαχιστες περιπτωσεις..Τα παιδια της γ'λυκειου τα συμφερει παντα η καταλιψη, γιατι μενει πισω η υλη στο σχολειο τους και πορχωρανε με το φροντιστηριο τους=>πολυ καλο δηλαδη!! Εγω προσωπικα παντα ειμαι κατα της καταλιψης γιατι δεν βρισκω πολυ απλα καποιο σοβαρο λογο για να κανω. Στην γ'λυκειου ομως οπως ειπα και πριν θα ψηφισω θετικα.
Δεν νομίζω να κόπτεται κανένας μαθητής της γ' λυκείου για το τι γίνεται στο σχολείο και στην εκεί ροή των μαθημάτων.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:09. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~rosi~
H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 01:18, 29-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Δεν νομίζω να κόπτεται κανένας μαθητής της γ' λυκείου για το τι γίνεται στο σχολείο και στην εκεί ροή των μαθημάτων.

Φυσικα και κοπτεται!! γιατι αλλιως ειναι να ξερεις και το παρακατω μαθημα που προκειται να διδαχθεις και αλλιως να μην το ξερεις καθολου!! ειναι πολυ σημαντικο αυτο για μια τετοια ταξη!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 19-10-12 στις 09:09. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους