Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,268 εγγεγραμμένα μέλη και 3,039,785 μηνύματα σε 92,430 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 334 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθητικές Καταλήψεις

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 16:12, 05-11-09:

Στη φετινη καταληψη ειμαι υπερ και εχω τους λογους μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anthony
Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 701 μηνύματα.

O Anthony έγραψε στις 22:25, 05-11-09:

παδια ελεος μ αφτες τις καταληψεις....πλεον ολος ο κοσμος ακομα και μερικοι απο σας(τους "καταληψιες") γνωριζετε πως οι αυτες οι δηθεν καταληψεις γινονται απλα για να γινονται...με λιγα λογια 5 χρονια τωρα καθε χρονο τετοιες μερες γινεται αυτη η βλακεια,γιατι περι βλακειας προκειται...μια βλακεια χωρις λογο...ανουσια και ασκοπη...τωρα θα πεταχτειτε πολλοι και θα μ πειτε ξερω γω "τα δικαιωματα μας,το συστημα,τα κονδυλια για την παιδεια κλπ κλπ.... Καθενας απο σας θα θεωρει πως οι λογοι της καταληψης του σχολειου του γινεται με βασικοτατα και ακρως σημαντικα επιχειρηματα...ρε παιδια δεν καταλαβενετε πως κανοντας αυτες τις ενεργειες κανετε απλα μια τρυπα στο νερο????ΔΕΝ τους νοιαζει παντελως το τι γινεται σε ολα τα σχολεια,γιατι πολυ απλα κανοντας αυτες τις καταληψεις το μονο που επιτευχθηκε ειναι η απαξιωση και η γραφικοτητα...με το δευτερο ναναι τι κυριοτερο....Περισσοτερο κακο κανετε στους ιδιους σας τους εαυτους παρα καλο....σκεφτειτε ποσα μαθηματα χανετε,ποσες διδακτισες οωρες....ποσα κενα δημιουργουνται.....ΟΙ καταληψεις επιπλεον απαξιωνονται ως ενεργειες και απο σας τους ιδους...το παιζετε επαναστατες και δε ξερω εγω τι αλλο..οκ...πρωτη μερα καταληψεων,δευτερη πατε καθεστε στο σχολειο....ερχετε η ωρα να ψηφισετε...ψηφιζετε υπερ της συνεχισης..ωραια.....ποσοι καθεστε ομως μετα στο σχολειο???5-6 ατομα.....χαιρετε......

εχει καταντησει μια γραφικη συμπεριφορα πλεον.......
αυτα πιστευω,οπως και πολυς μα πααααρα πολυς κοσμος ακομα...τωρα εσεις που εμπλεκεστε σε αυτο ειτε δε το καταλαβαινετε(και θα το διακιολογησω λογω του νεαρου της ηλικιας σας) ειτε δεν θελετε να το καταλαβετε.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 12:21, 06-11-09:

εμεις εχουμε καταληψη.Και ναι το μουζακι πρωτοπορει.Ακολουθουν μεσα τα τρικαλα αραγε?

Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 12:31, 06-11-09:

Ο λόγος παρακαλώ?

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 12:38, 06-11-09:

η στεγη του σχολειου εχει τα μαυρα της τα χαλια(το εργο δημοπρατηθηκε αλλα η γραφειοκρατια δινει ρεσιταλ..) και κατι αλλα γενικα οσον αφορα το εκπαιδευτικο συστημα

Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 12:47, 06-11-09:

Ε καλά, άμα θέλετε να βρείτε, βρίσκετε...

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O blacksheep έγραψε στις 12:51, 06-11-09:

εσυ μαθητης δεν ησουν?Ε,
δεν αλλαξαν απο τοτε οι πραγματικοι λογοι των καταληψεων.
Γκουχ,γκουχ...

Παράθεση

nefi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nefi
H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,078 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 13:27, 06-11-09:

ειμαι υπερ των καταληψεων μονο αν υπαρχει σοβαρος λογος\λογοι...

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Οδυσσέας
Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,338 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 15:00, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ
Εχετε ακουσει τιποτα??
Θα γινει καμια κινηση?

Στην κεντρικη σελιδα του Συντονιστικου Αγωνων Σχολειων Αθηνας (www.mathites.gr) δεν εχουν βαλει τιποτα απο τον Ιουλιο..
Και για ποιό λόγο γίνονται αυτοί οι αγώνες;Για τις τετράγωνες τυρόπιτες;E ρε ξεφτιλίκια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:18.
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 15:26, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Στη φετινη καταληψη ειμαι υπερ και εχω τους λογους μου.
+1
Κι εσύ βαριέσαι μάθημα ε;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:45. Αιτία: Διόρθωση link παράθεσης
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 15:39, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Evris7
+1
Κι εσύ βαριέσαι μάθημα ε;

Οχι μωρεε.
Εγω εχω πολυ διαβασμα, θες να πεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:38. Αιτία: επεξεργασία link παράθεσης
Παράθεση

Marizza92 (Τάνια)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Marizza92
H Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Marizza92 έγραψε στις 16:20, 06-11-09:

Εμάς έγινε ψηφοφορία αλλά βγήκε κατά αλλά μάλλον απο Δευτέρα πάλι..(το Σαββατοκυριακο το σχολειο μας εινι εξεταστικο κέντρο γι αυτο μαλλον βγηκε κατά..)
Ενα αίτημα: Να πουλάει το κυληκείο τσιγάρα και να έχουμε καπνιστήριο ελεοςς!!!

Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 16:26, 06-11-09:

Αν ήμουν ο διευθυντής του σχολείου σας και κάνατε κατάληψη με πρόφαση αυτό, τότε πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα (προφανώς κάτι που θα ωθούσε τους μαθητές να μου κάψουν σπίτι-αμάξι κλπ).

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 17:49, 06-11-09:

Δείτε τι έγινε με εμάς φέτος.

Την Τρίτη πήραμε γενική συνέλευση και άρχισε να συζητά το 15μελές για την κατάληψη. Οι περισσότεροι δεν ήθελαν και έλεγαν ότι δεν έχουμε αιτήματα κ.τ.λ.
Κατά τη διάρκεια της συνέλευσης γινόταν χαμός. Κάπνιζαν, έβριζαν, φώναζαν... Μια κοπέλα που είναι στο 15μελές τους είπε να σβήσουν τα τσιγάρα και να συζητήσουμε ήρεμα. Πάει τότε ένα παιδί, παίρνει το μικρόφωνο και λέει "Ναι, αλλά πρέπει να σεβόμαστε και τους καπνιστες" (!)
Τέλος πάντων, την επόμενη ημέρα είχαν κλείσει το σχολείο. Ο διευθυντής τους είπε ότι αν το ανοίξουν θα πάρουν και άλλη συνέλευση για να το συζητήσουν. Συνέλευση όμως δεν μας έδωσε και έτσι σήμερα επιχείρησαν πάλι να το κλείσουν. Πηδάει ο διευθυντής τα κάγκελα και βγάζει την πόρτα. Την ξανα έβαλαν και αυτός την ξανα έβγαλε.
Τελικά καταλήξαμε να κάνουμε 5 άτομα μάθημα (στο δικό μου τμήμα) και το μισό τουλάχιστον σχολείο να είναι έξω και να πετάει αυγά και γιαούρτια. :S
Τώρα λένε πως θα το ξανα κλείσουν την Δευτέρα... Δεν ξέρω τι να πω πια.

Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 984 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 19:42, 06-11-09:

Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα υποστήριζα την κατάληψη φέτος, θα ήταν για να κερδίσω λίγο παραπάνω χρόνο χαλαρού διαβάσματος στο σπίτι. Κατά τ'άλλα δε βρίσκω λόγο να γίνει κατάληψη στο σχολείο μου.

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 19:43, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα υποστήριζα την κατάληψη φέτος, θα ήταν για να κερδίσω λίγο παραπάνω χρόνο χαλαρού διαβάσματος στο σπίτι. Κατά τ'άλλα δε βρίσκω λόγο να γίνει κατάληψη στο σχολείο μου.
α γεια σου...και γω αυτο ηθελα....αλλα καταληψη περυσι γιοκ..
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Δείτε τι έγινε με εμάς φέτος.

Την Τρίτη πήραμε γενική συνέλευση και άρχισε να συζητά το 15μελές για την κατάληψη. Οι περισσότεροι δεν ήθελαν και έλεγαν ότι δεν έχουμε αιτήματα κ.τ.λ.
Κατά τη διάρκεια της συνέλευσης γινόταν χαμός. Κάπνιζαν, έβριζαν, φώναζαν... Μια κοπέλα που είναι στο 15μελές τους είπε να σβήσουν τα τσιγάρα και να συζητήσουμε ήρεμα. Πάει τότε ένα παιδί, παίρνει το μικρόφωνο και λέει "Ναι, αλλά πρέπει να σεβόμαστε και τους καπνιστες" (!)
Τέλος πάντων, την επόμενη ημέρα είχαν κλείσει το σχολείο. Ο διευθυντής τους είπε ότι αν το ανοίξουν θα πάρουν και άλλη συνέλευση για να το συζητήσουν. Συνέλευση όμως δεν μας έδωσε και έτσι σήμερα επιχείρησαν πάλι να το κλείσουν. Πηδάει ο διευθυντής τα κάγκελα και βγάζει την πόρτα. Την ξανα έβαλαν και αυτός την ξανα έβγαλε.
Τελικά καταλήξαμε να κάνουμε 5 άτομα μάθημα (στο δικό μου τμήμα) και το μισό τουλάχιστον σχολείο να είναι έξω και να πετάει αυγά και γιαούρτια. :S
Τώρα λένε πως θα το ξανα κλείσουν την Δευτέρα... Δεν ξέρω τι να πω πια.
ε αυτη ειναι η κατασταση των σχολικων καταληψεων....ξεμπουρδελε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:47. Αιτία: Διόρθωση link παραθέσεων
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,060 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 19:47, 06-11-09:

Κλασσικά και εμείς κάναμε...Μη χάσουμε.
Τις τελευταίες μέρες επικρατούσε πανικός στο σχολείο. Μη ψηφίζαμε, μια μας λέγανε τα αιτήματα (π.χ ένα πολύ σοβαρό ''Σε αρκετούς χώρους του σχολείου υπάρχουν αρκετά προβλήματα'':s και άλλα τέτοια ''σοβαρά'') Η γ' βγήκε κατά και η α' και η β' 100% υπερ. Και έτσι κλείσαμε και είμαστε εμείς σκ@τ@ και αυτοί καλύτερα.Αυτάα.

Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 20:02, 06-11-09:

καταληψεις χωρις σοβαρο λογο δεν ειναι καταληψεις,σε καθε βαθμιδα.

απλα τις καταληψεις τις κανουν μερικοι ''μαγκες'' που πιστευουν οτι ετσι θα κερδισουν περισσοτερο χρονο ωρις σχολειο (ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ)

οποιος κανει καταληψη χωρις λογο ,χωρις αιτηματα και ιδεες για την λυση τους τοτε μονο αστοιχειωτος μπορει να χαρακτηριστει,εαν συνειδητοποιουσαμε την σημασια του σχολειου δεν θα το κλειναμε χωρις λογο,αλλα πριν ξεστομισετε οτι ''το σχολειο μας αναγκαζει να παμε φροντηστηρια'' και αλλα τετοια σκεφθειτε οτι πρωτα απ ολους εσεις δεν πρεπει να υποβαθμιζετε την αξια του με τις πραξεις σας

Παράθεση

SODAW

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SODAW
H SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H SODAW singing in the rain έγραψε στις 20:42, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Τα λέμε και γελάμε ρε παιδιά, όμως μόνο για γέλια δεν είναι το θέμα. Έχουμε καταντήσει τις καταλήψεις ετήσια παρτάκια. Και λέω ''έχουμε'' γιατί όλους, λίγο έως πολύ, μας βολεύει αυτή η κατάσταση. Φυσικά αυτό έχει επιπτώσεις και στον τρόπο που οι δέκτες των μηνυμάτων της ''εκδήλωσης'' ερμηνεύουν τις αντιδράσεις. Με λίγα λόγια, δεν παίρνουν στα σοβαρά κανένα, και καλά κάνουν στην τελική.
συμφωνώ:iagree::iagree::iagree: γτ να κάνουμε καταλήψεις είναι γελοίο και εξεφτελισμός προς όλων μας(όχι ότι παίρνω μέρος σε καταλύψεις)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:39.
Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 21:17, 06-11-09:

Μπράβο... Έτσι κάνετε επανάσταση. Κλαπ κλαπ. Μια ζωή στα παλαιότερα των υποδημάτων τους θα σας γράφουν. Τα κέρδη από τις καταλήψεις είναι μηδενικά (μόνο ελεύθερος χρόνος για διάβασμα ή παιχνίδι). Οι ζημίες θα φανούν σε λίγα χρόνια. Που τα μυαλά της γενιάς αυτής δεν θα διαφέρουν σε τίποτα από τα μυαλά των γονιών τους. Και θα συντηρούν το ίδιο σύστημα κι αυτοί με την σειρά τους.

Άλλο το επωφελούμαι από την κατάληψη και άλλο στηρίζω την κατάληψη - ιδίως για τους παραπάνω ανύπαρκτους λόγους.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,994 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 21:21, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Μπράβο... Έτσι κάνετε επανάσταση. Κλαπ κλαπ. Μια ζωή στα παλαιότερα των υποδημάτων τους θα σας γράφουν. Τα κέρδη από τις καταλήψεις είναι μηδενικά (μόνο ελεύθερος χρόνος για διάβασμα ή παιχνίδι). Οι ζημίες θα φανούν σε λίγα χρόνια. Που τα μυαλά της γενιάς αυτής δεν θα διαφέρουν σε τίποτα από τα μυαλά των γονιών τους. Και θα συντηρούν το ίδιο σύστημα κι αυτοί με την σειρά τους.

Άλλο το επωφελούμαι από την κατάληψη και άλλο στηρίζω την κατάληψη - ιδίως για τους παραπάνω ανύπαρκτους λόγους.
+1

θα πω κατι γενικο αυτη τη στιγμη, γιατι δεν εχω χρονο να αιτιολογησω.

οσο θεωρω ανευθυνη την λογικη του "κανω καταληψη για να χασω μαθημα". αλλο τοσο θεωρω ανευθυνη τη λογικη του "δεν κανω καταληψη για να μη χασω το εξαμηνο". και τα δυο δειχνουν αδιαφορια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:49. Αιτία: Επεξεργασία link παράθεσης
Παράθεση

SODAW

Φοιτητής

H SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H SODAW singing in the rain έγραψε στις 21:23, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
+1

οσο θεωρω ανευθυνη την λογικη του "κανω καταληψη για να χασω μαθημα". αλλο τοσο θεωρω ανευθυνη τη λογικη του "δεν κανω καταληψη για να μη χασω το εξαμηνο". και τα δυο δειχνουν αδιαφορια
+2 εγώ δεν μου αρέσει θέλω να είμαι στο σχολείο και να διαβάζω κτλ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:50. Αιτία: Διόρθωση link παράθεσης
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 21:26, 06-11-09:

Άλλο αυτό

Παράθεση

SODAW

Φοιτητής

H SODAW singing in the rain έγραψε στις 21:28, 06-11-09:

γτ?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:50. Αιτία: Διόρθωση link παράθεσης
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,720 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:54, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
+1

εύχομαι να μην χρειαστεί να εξεταστείς σε αδίδακτη ύλη (από μέσα Αυγούστου μέχρι μέσα Νοεμβρίου, διπλή εξεταστική), όσο είσαι φοιτητής, λόγω χαμένου εξαμήνου από πολύμηνες καταλήψεις...

δεν υπάρχει οδυνηρότερο πράγμα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:51. Αιτία: Διόρθωση link παράθεσης
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 22:40, 06-11-09:

Γιατί μιλάμε για καταλήψεις και τους λόγους που γίνονται πιστεύω.Άποψη σου άποψη μου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-10-12 στις 07:52. Αιτία: Επεξεργασία λινκ παράθεσης
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 01:02, 07-11-09:

Ανέκαθεν θεωρώ τις καταλήψεις χάσιμο χρόνου...Το να κάνεις κατάληψη θα γίνει καλύτερος ο κόσμος ή θα σε ακούσουν?Τίποτα από τα δύο.Στις κατάληψεις μόνο οι μάθητες χάνουν και κάνενας άλλος.Τα περισσότερα αίτηματα που έχω ακούσει είναι ανούσια και περιττά,όπως καθρεφτάκια,καπνιστήριο και άλλα συνάφη.
Και εγω όταν πήγαινα στο σχολείο είχαμε έλλειψεις αλλά ΠΟΤΕ δεν κάναμε κάταληψη και ας δυσαρεστούσε μερικούς.Και όταν μιλώ για έλλειψεις όχι για τίποτα ασήμαντο.Είμασταν Γ λύκειου,δεν είχαμε καθηγητή στα Μαθηματικά μέχρι τον Νοέμβριο όπως και σε άλλα μαθήματα,δεν είχαμε βιβλία και γενικά η κατάσταση ήταν ό,τι να ναι.Θα μπορούσαμε όντως να κάνουμε κατάληψη όμως δεν το κάναμε γιατί ξέραμε ότι εμείς θα ζημιωνόμασταν και κανένας άλλος.Θα χάναμε άλλες διδακτικές ώρες από άλλα μαθήματα και σεβάστηκαμε τους μαθητές που δεν πήγαιναν φροντίστηρια και είχαν ως βάση το σχολείο...
Καλό θα ήταν οι μαθητές να συνειδητοποιήσουν ότι με τους άγωνες μπορείς να κέρδισεις κάτι,αλλά με τους ουσιαστικούς αγώνες και όχι με τους άσκοπους όπως είναι οι κατάληψεις.
Και αν θέλουν να γίνει κάτι ουσιαστικό καλό θα ήταν να μην ψηφίζουν κατάληψη μόνο και μόνο να χάσουν μάθημα και να πηγαίνουν στις καφέτερειες και να χαζολογάνε ενώ μόνο 5-6 παιδιά να μένουν στο σχολείο γιατί το πιστεύουν.
Επίσης καλο θα ήταν οι μαθητές να λύσουν τα πρόβληματα μεταξύ τους και μετά να είναι συνηδητοποιημ'ενοι για κάτι γενικότερο.Και γιατί το λέω αυτό?Γιατί παρότι όλοι ''ενώνονται'' για να χάσουν μάθημα με πρόφαση σαν την κατάληψη,τα φαινόμενα βίας και άλλων περιστατικών αυξάνουν μεταξύ των μαθήτων...και μετά παλεύουν για την παιδεία από τη στιγμή που ίδιοι οι μαθητές δείχνουν το αντίθετο...

Καλή συνέχεια σε όλους!!!:xixi:

Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 09:29, 07-11-09:

περσυ ,οταν ημουν γ λυκειου ,καναμε καταληψη δυο εβδομαδες,με αιτημα να συντηρηθει λιγο πιο πολυ το σχολειο και να υπαρχει θερμανση καθως η κατασταση ηταν ανυποφορη...καλεσαμε τον δημαρχο στο σχολειο και συζητησαμε μαζι του,δεν προκαλεσαμε κανεναν βανδαλισμο ,αντιθετα το αφησαμε πιο καθαρο απ οτι ηταν οατν το κλεισαμε...
βγηκαμε στο ραδιοφωνο και στις εφημεριδες για να εισακουστουν τα αιτηματα μας....
μετα απο αυτα μπορω να πω οτι η κατασταση βελτιωθηκε σημαντικα!!!

οι καταληψεις δεν ειναι χασιμο χρονου οταν υπαρχουν σοβαροι λογοι.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 11:04, 07-11-09:

Η κατάληψη είναι κάτι παράνομο και όποιος συμμετέχει πρέπει να πηγαίνει αυτόφορο. Τις περισσότερες φορές την εφαρμόζουν κομματόσκυλα. Μου αρέσει ότι πολλοί πιστεύετε ότι οι καθηγητές σας είναι κατά των καταλήψεων. ΡΕΕ ΠΑΤΕΕ ΚΑΛΑΑΑ!!! Η πλειοψηφία τους χαίρεται με τέτοιες ενέργειες. Ξέρεις τι είναι να πληρώνεσαι χωρίς να κάνεις τίποτα. ΡΕ αν είστε μάγκες πηγαίντε και κάντε κατάληψη στη βουλή ή στο δημαρχείο της πόλη σας και μην γίνεστε εργαλεία των κομματόσκυλων. Αυτοί προσπαθούν να χτίσουν πολιτικές καριέρες πίσω από τις πλάτες σας.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 11:10, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Marizza92
Εμάς έγινε ψηφοφορία αλλά βγήκε κατά αλλά μάλλον απο Δευτέρα πάλι..(το Σαββατοκυριακο το σχολειο μας εινι εξεταστικο κέντρο γι αυτο μαλλον βγηκε κατά..)
Ενα αίτημα: Να πουλάει το κυληκείο τσιγάρα και να έχουμε καπνιστήριο ελεοςς!!!

Αν ήμουν διευθυντής του σχολείου σου θα πρότεινα στο τσουτσέκι που έγραψε αυτή την παπαριά να κατουρήσει και λίγο, μη γ@μ@ει τόσο...
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από akikos
Η κατάληψη είναι κάτι παράνομο και όποιος συμμετέχει πρέπει να πηγαίνει αυτόφορο. Τις περισσότερες φορές την εφαρμόζουν κομματόσκυλα. Μου αρέσει ότι πολλοί πιστεύετε ότι οι καθηγητές σας είναι κατά των καταλήψεων. ΡΕΕ ΠΑΤΕΕ ΚΑΛΑΑΑ!!! Η πλειοψηφία τους χαίρεται με τέτοιες ενέργειες. Ξέρεις τι είναι να πληρώνεσαι χωρίς να κάνεις τίποτα. ΡΕ αν είστε μάγκες πηγαίντε και κάντε κατάληψη στη βουλή ή στο δημαρχείο της πόλη σας και μην γίνεστε εργαλεία των κομματόσκυλων. Αυτοί προσπαθούν να χτίσουν πολιτικές καριέρες πίσω από τις πλάτες σας.
Κατα τ αλλα σωστός, αλλά η κατάληψη δεν ειναι παράνομη. Σιγά μη βάλουμε και χαφιέδες...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:21.
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 12:29, 07-11-09:

Εχουμε κλεισει μια εβδομαδα και κατι και συνεχιζουμε ακαθεκτοι

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 00:29, 08-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης-Νάξος
περσυ ,οταν ημουν γ λυκειου ,καναμε καταληψη δυο εβδομαδες,με αιτημα να συντηρηθει λιγο πιο πολυ το σχολειο και να υπαρχει θερμανση καθως η κατασταση ηταν ανυποφορη...καλεσαμε τον δημαρχο στο σχολειο και συζητησαμε μαζι του,δεν προκαλεσαμε κανεναν βανδαλισμο ,αντιθετα το αφησαμε πιο καθαρο απ οτι ηταν οατν το κλεισαμε...
βγηκαμε στο ραδιοφωνο και στις εφημεριδες για να εισακουστουν τα αιτηματα μας....
μετα απο αυτα μπορω να πω οτι η κατασταση βελτιωθηκε σημαντικα!!!

οι καταληψεις δεν ειναι χασιμο χρονου οταν υπαρχουν σοβαροι λογοι.
Διαφωνώ εν μέρει...Και εγω όταν πήγαινα στο σχολείο είχαμε έλλειψεις αλλά ΠΟΤΕ δεν κάναμε κάταληψη και ας δυσαρεστούσε μερικούς.Και όταν μιλώ για έλλειψεις όχι για τίποτα ασήμαντο.Είμασταν Γ λύκειου,δεν είχαμε καθηγητή στα Μαθηματικά μέχρι τον Νοέμβριο όπως και σε άλλα μαθήματα,δεν είχαμε βιβλία και γενικά η κατάσταση ήταν ό,τι να ναι.Θα μπορούσαμε όντως να κάνουμε κατάληψη όμως δεν το κάναμε γιατί ξέραμε ότι εμείς θα ζημιωνόμασταν και κανένας άλλος.Θα χάναμε άλλες διδακτικές ώρες από άλλα μαθήματα και σεβάστηκαμε τους μαθητές που δεν πήγαιναν φροντίστηρια και είχαν ως βάση το σχολείο...
Τα αίτηματα μπορούν να ικανοποιήθουν και με άλλους τρόπους οι κατάληψεις δεν είναι μόνοδρομος...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:19. Αιτία: Διόρθωση λινκ παράθεσης
Παράθεση

SODAW

Φοιτητής

H SODAW singing in the rain έγραψε στις 11:29, 08-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Γιατί μιλάμε για καταλήψεις και τους λόγους που γίνονται πιστεύω.Άποψη σου άποψη μου
ναι αλλά δεν γίνονται σχεδόν ποτέ για σοβαρούς λόγους οπότε δεν θα έπρεπε να γίνονται καθόλου!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:21.
Παράθεση

HOOLIGAN13 (Dhmhtrhs)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη HOOLIGAN13
Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 186 μηνύματα.

O HOOLIGAN13 έγραψε στις 14:27, 08-11-09:

σε εμας κατι πηγε να γινει αλλα τιποτα...βασικα δεν υπαρχουν κ αιτηματα ετσι οπως ειναι το σχολειο...μια χαρα δηλαδη..τι να πουμε εχω βεβαια καιρο μπροστα μας

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,637 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:35, 08-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
Διαφωνώ εν μέρει...Και εγω όταν πήγαινα στο σχολείο είχαμε έλλειψεις αλλά ΠΟΤΕ δεν κάναμε κάταληψη και ας δυσαρεστούσε μερικούς.Και όταν μιλώ για έλλειψεις όχι για τίποτα ασήμαντο.Είμασταν Γ λύκειου,δεν είχαμε καθηγητή στα Μαθηματικά μέχρι τον Νοέμβριο όπως και σε άλλα μαθήματα,δεν είχαμε βιβλία και γενικά η κατάσταση ήταν ό,τι να ναι.Θα μπορούσαμε όντως να κάνουμε κατάληψη όμως δεν το κάναμε γιατί ξέραμε ότι εμείς θα ζημιωνόμασταν και κανένας άλλος.Θα χάναμε άλλες διδακτικές ώρες από άλλα μαθήματα και σεβάστηκαμε τους μαθητές που δεν πήγαιναν φροντίστηρια και είχαν ως βάση το σχολείο...
Τα αίτηματα μπορούν να ικανοποιήθουν και με άλλους τρόπους οι κατάληψεις δεν είναι μόνοδρομος...

ακριβως, αν για τετοια θεματα κανεις καταληψη τα πραγματα θα χειροτερεψουν και μετα οπως παντα ολοι θα ψαχνονται -.-

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:22. Αιτία: Διόρθωση link παράθεσης
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 18:36, 10-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
Εχουμε κλεισει μια εβδομαδα και κατι και συνεχιζουμε ακαθεκτοι
update:2 εβδομαδες παρα κατι και συνεχιζουμε ακαθεκτοι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:22.
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 23:40, 10-11-09:

Εμεις τιποτα

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 12:17, 11-11-09:

Εμείς κάνουμε από σήμερα!!!!

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 16:16, 11-11-09:

Εμείς 2 μέρες

Παράθεση

maraki312 (Μαρια Κ.)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη maraki312
H Μαρια Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H maraki312 Faccia d'Angelo... <3 έγραψε στις 17:39, 11-11-09:

Εμεις καναμε 4 μερες και μετα ικανοποιησαν τα ετιματα...Τωρα ψαχνουμε αλλα που 8α μας παει ομως...8α το βρουμε...

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,994 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 19:52, 11-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
ναι, βεβαια δεν πιεσατε να παρετε καθηγητη ετσι;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:23.
Παράθεση

iria* (ιρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη iria*
H ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H iria* έγραψε στις 20:13, 11-11-09:

στο γυμνασιο δεν κανουμε τπτ γτ φοβομαστε μν κοψουν τν τριημερη.
αλλα στ λυκειο...2 βδομαδες τωρα ,ετημα τς στρογγυλης τυροπιτας,κ εμεις εχουμε σκασει απ τ ζηλεια!

Παράθεση

Renee

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Renee
H Renee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Renee έγραψε στις 20:34, 11-11-09:

:no1::no1:μην ξεγελιέστε οι καταλήψεις ποτέ δεν είχαν σοβαρό λόγο!
τυρόπητες,θρανεία,πολλά διαγωνίσματα...
πάντα βρίσκουμε ασήμαντους λόγους......
ας μου πει κάποιος ένα σοβαρό λόγο!
βέβαια είναι ωραία γιατί χάνεις μάθημα!

Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 21:07, 11-11-09:

Oι καταλήψεις στην Ελλάδα έχουν καταλήξει το πιο αποτυχημένο πράγμα. Από το άρθρο 16 στις στρογγυλές τυρόπιτες... Καλά δεν ντρέπεστε λίγο ρε παιδιά να βρίσκετε τέτοιες δικαιολογίες?

Καλά βέβαια απ' ότι άκουσα κι εμείς ετοιμάζουμε κατάληψη για να κάνουμε 4ήμερο... μα τί μ@λ@κες τριγυρνάνε στα πανεπιστήμια....

Παράθεση

sweety

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη sweety
H sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sweety έγραψε στις 22:08, 11-11-09:

βασικες με τις καταληψεις δεν βγαινει ακρη..και φετος ειμαι κατα..και οχι λογω της 3ημερης..αλλα γτ ειναι καλυτερα και πιο χαλαρα τα πραγματα..γτ στο τελος εμεις θα πιεστουμε που θα περνανε τα μαθηματα μεσα σε 15 λεπτα ξερω γω το ενα μαθημα..
απλα χανουμε μαθημα..αλλα προτιμοτερο να κανουμε μαθημα και εκδρομες να πηγαινουμε κλπ και ειναι πιο χαλαρα γενικα..

Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 22:51, 11-11-09:

Βλακειες... λυπαμαι αυτους που λενε οτι κανουν καταληψη για τις τυροπιτες, και νιωθουν και περηφανοι!

Παράθεση

nefi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nefi
H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,078 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 20:53, 12-11-09:

ξερει μηπως κπς/κπ αν θα γινουν καταληψεις στ απθ-πληροφορικη????

Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fata Morgana
H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 23:12, 13-11-09:

Αι μωρε βλακειες.. λες κι εχουμε ποτε αιτηματα και αυτα μπορουν να μπουν σε λιστα και να ικανοποιηθουν; Λες κι ειναι στο χερι του καθε διευθυντη και καθηγητη να λυσει τα αλυτα της ελληνικης εκπαιδευσης. Αν καναμε καταληψεις για πραγματικες αιτιες κι οχι για αφορμες (γιατι και το ''θελω να διαβασω'' αφορμη ειναι) θα οργανονωμασταν ολα τα σχολεια της Ελλαδας και δε θα σταματαγαμε μεχρι να μας προσεξουν. Τωρα εχουμε ξεφυγει και δυστυχως αλλιωνουμε ιδεες και συμπεριφορες που στηριχτηκαν σε αιμα και σε αγωνες για να αναγνωριστουν..

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 03:25, 14-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Fata Morgana
Αι μωρε βλακειες.. λες κι εχουμε ποτε αιτηματα και αυτα μπορουν να μπουν σε λιστα και να ικανοποιηθουν; Λες κι ειναι στο χερι του καθε διευθυντη και καθηγητη να λυσει τα αλυτα της ελληνικης εκπαιδευσης. Αν καναμε καταληψεις για πραγματικες αιτιες κι οχι για αφορμες (γιατι και το ''θελω να διαβασω'' αφορμη ειναι) θα οργανονωμασταν ολα τα σχολεια της Ελλαδας και δε θα σταματαγαμε μεχρι να μας προσεξουν. Τωρα εχουμε ξεφυγει και δυστυχως αλλιωνουμε ιδεες και συμπεριφορες που στηριχτηκαν σε αιμα και σε αγωνες για να αναγνωριστουν..
Το ότι δεν έχεις καθηγητή Αγγλικών είτε το πιστεύεις, είτε όχι, ειναι αποκλειστικά στο χέρι του διευθυντή σου, οπότε σταμάτα να κάνεις καταλήψεις και ζήτα του απλώς να κάνει τη δουλειά του. Ο σύλλογος καθηγητών μέσα σε ένα σχολείο μπορεί ν'αλλάξει πολύ περισσότερα απ'τα..."άλυτα", απ'οσο νομίζετε, γιατί δεν ζητάτε απ'αυτούς και τους αφήνετε να σας παραμυθιάζουν ότι "είναι κι αυτοί μαζί σας"; Εναντίον σας είναι επειδή βαριούνται να κάνουν τη δουλειά τους. Έχω γνωρίσει πολλούς καθηγητές για να μπορώ να κρίνω ποιος πραγματικά είναι μαζί μου και ποιος είναι έτοιμος να κάνει και προσωπικές θυσίες για να είναι εντάξει με τη δουλειά του...

Αρχική Δημοσίευση από nefi
ξερει μηπως κπς/κπ αν θα γινουν καταληψεις στ απθ-πληροφορικη????
Ρώτα κάποιον ΕΑΑΚίτη απ'τη σχολή σου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 19-10-12 στις 20:23.
Παράθεση

Vasilina93 (Βασιλίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vasilina93
H Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H Vasilina93 έγραψε στις 19:13, 14-11-09:

Προσωπικά Εύχομαι να γίνει καμιά κατάληψη, μπας και βρω λίγο χρόνο για ουσιαστικό διάβασμα στο φροντιστήριο...αφού πλέον μόνο εκεί γίνεται μάθημα...μακάρι λοιπόν να γίνουν για να προλάβω να καλύψω κενά....τέτοιο που έχει καταντήσει το δημόσιο σχολείο...καταφέρνει να είναι μόνο μια υποχρέωση για εμάς χωρίς να γίνεται ουσιαστική δουλειά...φέτος ειδικά κατάλαβα ότι το σχολείο μετά την Τρίτη Γυμνασίου αποτελεί χάσιμο χρόνου απλά....είναι πολύ κρίμα που το λέω....γιατί το αγαπώ το σχολείο....αλλά έτσι έχουν τα πράγματα....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους