Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,634 εγγεγραμμένα μέλη και 3,048,782 μηνύματα σε 92,907 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 934 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Εντελώς αδιάβαστος στις Πανελλήνιες

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 16:13, 25-05-09:

Αν και όλο το χρόνο κάπως τα κουτσοβόλευα, είτε με διάβασμα τελευταίας στιγμής, είτε με γράψιμο στο διάλειμμα, οφείλω να ομολογήσω ότι στις πανελλήνιες δεν έχω ανοίξει βιβλίο. Μετά την 5ήμερη, είμαι όλη μέρα κι όλη νύχτα στον υπολογιστή (καλά όχι τόσο πολύ, για έμφαση το λέω). Το πιο ακραίο που έχω διαβάσει είναι κάτι μικι μάους που βρήκα στη ντουλάπα μου. Παρ'όλα αυτά, από όσα έχω καταλάβει, γράφω κοντά 14 σε κάθε μάθημα:thanks:, τουλάχιστον. Οι καθηγητές στο φροντιστήριο μου κατεβάζουν τα 12 ευαγγέλια μετά από κάθε μάθημα, αλλά εγώ δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω, και μέχρι τώρα δεν έχω μετανιώσει για κάτι. Πιστεύετε ότι είμαι πολύ αναίσθητος?:fss:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 16:14, 25-05-09:

αναισθησια ειναι πραγματι ενας επιεικης ορος....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 16:15, 25-05-09:

Απλά έχεις αποφασίσει να ξαναδώσεις του χρόνου, εντάξει.

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 16:23, 25-05-09:

Δεν θα το έλεγα...με μια απαισιόδοξη εκτίμηση στον υπολογιστή μορίων του ischool έβγαλα κοντά 15,700 μόρια...εγώ κάπου εκεί περίμενα να σου πω την αλήθεια...ίσως λιγότερο...

Παράθεση

baki (Aντώνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη baki
Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O baki έγραψε στις 18:06, 25-05-09:

Ακόμη δεν σ΄έχει ανακαλύψει η ΝΑSA?!!!
Πλάκα μας κάνεις,αδιαφόρετος και γράφεις και 15........................................................

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 18:31, 25-05-09:

Τον καταλαβαίνω τον φίλο. Εγώ το 2002 με πολύ χαλαρό διάβασμα έβγαλα 18667 μόρια.

Παράθεση

Albatross (Παναγιώτης)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Albatross
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O Albatross έγραψε στις 19:35, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από geoste
Τον καταλαβαίνω τον φίλο. Εγώ το 2002 με πολύ χαλαρό διάβασμα έβγαλα 18667 μόρια.
Ναι αλλά αποτελείς εξαίρεση. Βρήκες τα θέματα των μαθηματικών γελοία και της φυσικής της πλάκας. Δεν ισχύει για όλους αυτό! (Δεν το λέω για κακό βέβαια και μπράβο σου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούν να το κάνουν όλοι...)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gialouris (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gialouris
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O gialouris έγραψε στις 23:04, 25-05-09:

Άντε διάβασε και λίγο να'μαστε μαζί στην Πάτρα

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 23:09, 25-05-09:

Μπα πάτρα έχω ήδη περάσει Λατινικά ένα χαλαρό 17...ε του κερατά ένα 16 δεν θα το γράψω αοθ??

Παράθεση

gialouris (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gialouris
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O gialouris έγραψε στις 08:48, 26-05-09:

18και κτ χιλιάδες δεν έχει στην Πάτρα;;;

Παράθεση

stefa_1 (Στέφανος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stefa_1
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O stefa_1 έγραψε στις 09:50, 26-05-09:

Και γω πηγαινα εντελως αδιαβαστος στις Πανελληνιες.Δηλαδη διαβασα μονο βιολογια και αυτη οχι πολυ.Αρχαια απολυτως τιποτα.Απλα δεν μπορουσα να ανοιξω το βιβλιο.Ακομα και αν το εκανα το μυαλο μου θα πετουσε αλλου...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alfisti

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη alfisti
Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O alfisti έγραψε στις 09:55, 26-05-09:

Εμενα δεν με ελεγες και εντελως αδιαβαστο.Διαβαζα ΑΟΔΕ ολη τη χρονια επειδη ολοι μου ελεγαν οτι ειναι ευκολο αλλα αμα το αφησεις και δεν διαβαζεις συστηματικα εστω και λιγο δεν θα γραψεις και τελικα το διαβασα.Και ελαχιστα Μαθηματικα Γενικης.Παρολαυτα δεν ειχα την τυχη σου στα Μαθηματικα και τη Φυσικη Κατευθυνσης διοτι εχω γραψει και στα δυο κατω απο 10.Στα αλλα εκτος απο την εκθεση που ποτε δεν ξερεις εχω γραψει πανω απο 17-18.Παντως εχεις δικιο ουτε εγω μπορω να στρωθω και να διαβασω ουτε το προηγουμενο βραδυ.Καθομαι μιση ωρα και μετα τιποτα.

Παράθεση

stefa_1 (Στέφανος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stefa_1
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O stefa_1 έγραψε στις 11:48, 26-05-09:

Βασικα αν δεν διαβαζεις απο την αρχη και εισαι περα βρεχει απο την αρχη της χρονιας ειναι ανεφικτο να διαβασεις τωρα,οπως εγω (γενικα μιλαω)
Εγω εχω βαλει στοχο να παω στο εξωτερικο οποτε δεν μου καιγεται καρφι για τις πανελληνιες.Δεν ειναι οτι δεν μπορω να διαβασω βιβλια,τα εξωσχολικα τα ρουφαω κανονικα.Στο ιντερνετ μπορει να διαβαζω χιλιαδες πραγματα απο διαφορους τομεις και να τα θυμαμαι ολα χωρις να ξεχναω τιποτα.Αλλα αυτα τα σχολικα βιβλια δεν τα μπορω με τιποτα.

Παράθεση

rudi (Παύλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη rudi
Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O rudi έγραψε στις 12:51, 26-05-09:

Μάλλον σου συμβαίνει γιατί έχεις συνδέσει τα σχολίκα βιβλία με υποχρεώσεις και οχι με κάτι που είναι της επιλογής σου..:read:

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 12:51, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από gialouris
18και κτ χιλιάδες δεν έχει στην Πάτρα;;;
Δεν υπάρχει μόνο παιδαγωγικό στην πάτρα ξέρεις...

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 14:07, 26-05-09:

Αλλο "εντελως αδιαβαστος" και αλλο "χαλαρο διαβασμα".
Και εγω δεν διαβαζα πολυ.1-2 ωρες συνηθως, η και μερικες μερες καθολου.Τα 15000 χαλαρα τα πιανεις, αρκει να προσεχεις στην παραδοση.
Βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο.Εξαρταται απο το παιδι.

Παράθεση

ΦΩΤΗΣ32033

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ΦΩΤΗΣ32033
Ο ΦΩΤΗΣ32033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O ΦΩΤΗΣ32033 έγραψε στις 14:17, 26-05-09:

πως γινεται αυτο??? θα μας κουφανετε σημερα??

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 15:05, 26-05-09:

Αν είσαι τυχερός γίνεται. Εγώ ζήτημα να έγραψα δύο εκθέσεις όλη τη χρονιά. Στην έκθεση έκανα κοπάνα 1/2. Έγραψα 16 χωρίς να κάνω φροντηστήριο. Χημεία διάβαζα 2-3 ωρίτσες την εβδομάδα, χαλαρά. Έγραψα 20 χωρίς να πηγαίνω φροντιστήριο. Ιστορία διάβαζα 2 ώρες την εβδομάδα το πολύ. Έγραψα 18,7 χωρίς να πηγαίνω φροντιστήριο.

Μόνο μαθηματικά κατεύθυνσης και φυσική κατεύθυνσης πήγαινα φροντιστήριο και βιολογία κατεύθυνσης. Ότι δεν μπορεί κάποιος να γράψει 20 αν δεν πηγαίνει φροντιστήριο είναι μούφα. Απλώς βολεύει πολλούς να το λένε. Απόδειξη τα φετεινά θέματα που αν κάποιος είχε διαβάσει το σχολικό βιβλίο έγραφε 20 παντού.

Φυσική γενικής ούτε 1 ώρα την εβδομάδα διάβασμα. Έγραψα 20 χωρίς φροντιστήριο. Να μην φέρω και άλλα παραδείγματα.

(Το 2002 δίναμε 9 μαθήματα υπόψη και είχαμε τα πιο δύσκολα θέματα του καινούριου συστήματος σε όλα τα μαθήματα. Απόδειξη οι χαμηλότερες βάσεις με το 90% στο διάστημα 2000-2008 και όπως φαίνεται θα συνεχίσει και θα είναι και στο διάστημα 2000-2009)

Παράθεση

Procomenos (Μενέλαος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Procomenos
Ο Μενέλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Procomenos έγραψε στις 17:37, 26-05-09:

οταν κάποιος εχει βιονικό εγκέφαλο έτσι είναι...............

Παράθεση

Parapan

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Parapan
Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ικάρων (ΣΙ) Μηχανικοί (ΣΜΑ) Γενική Σειρά . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Parapan έγραψε στις 17:57, 26-05-09:

Α Ότι δεν μπορεί κάποιος να γράψει 20 αν δεν πηγαίνει φροντιστήριο είναι μούφα.
+1 . Ειδικά αν κάποιος έχει καλά βοηθητικά βιβλία και υπεύθυνους καθηγητές στο σχολείο μπορεί να τα καταφέρει.

Παράθεση

Pilasboy (Pilas Giorgos)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Pilasboy
Ο Pilas Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O Pilasboy έγραψε στις 17:58, 26-05-09:

Αν είσαι τυχερός γίνεται. Εγώ ζήτημα να έγραψα δύο εκθέσεις όλη τη χρονιά. Στην έκθεση έκανα κοπάνα 1/2. Έγραψα 16 χωρίς να κάνω φροντηστήριο. Χημεία διάβαζα 2-3 ωρίτσες την εβδομάδα, χαλαρά. Έγραψα 20 χωρίς να πηγαίνω φροντιστήριο. Ιστορία διάβαζα 2 ώρες την εβδομάδα το πολύ. Έγραψα 18,7 χωρίς να πηγαίνω φροντιστήριο.

Μόνο μαθηματικά κατεύθυνσης και φυσική κατεύθυνσης πήγαινα φροντιστήριο και βιολογία κατεύθυνσης. Ότι δεν μπορεί κάποιος να γράψει 20 αν δεν πηγαίνει φροντιστήριο είναι μούφα. Απλώς βολεύει πολλούς να το λένε. Απόδειξη τα φετεινά θέματα που αν κάποιος είχε διαβάσει το σχολικό βιβλίο έγραφε 20 παντού.

Φυσική γενικής ούτε 1 ώρα την εβδομάδα διάβασμα. Έγραψα 20 χωρίς φροντιστήριο. Να μην φέρω και άλλα παραδείγματα.

(Το 2002 δίναμε 9 μαθήματα υπόψη και είχαμε τα πιο δύσκολα θέματα του καινούριου συστήματος σε όλα τα μαθήματα. Απόδειξη οι χαμηλότερες βάσεις με το 90% στο διάστημα 2000-2008 και όπως φαίνεται θα συνεχίσει και θα είναι και στο διάστημα 2000-2009)

ναι ειχατε παρα πολυ δυσκολα θεματα.....

Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστημών Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 20:27, 26-05-09:

Ουτε εγω εχω διαβασει αντικειμενικα οσο χρειαζεται μολονοτι ειμαι 2η χρονια...με ενα 2ωρο τη μερα την εβγαλα....Αντε τελευταιο μηνα τις διπλασιασα τις ωρες στις 4!!! Αλλα δοξα τω Θεω εγραψα καλα...

Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Trolen
Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Trolen έγραψε στις 20:44, 26-05-09:

Δεν πιστεύω να έβγαλες τόσα αλλα ΟΚ. Προσωπική εκτίμηση.

Παράθεση

Takis_Kal

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Takis_Kal
Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O Takis_Kal έγραψε στις 20:46, 26-05-09:

Για το geoste η φυσικη του 2002 η ευκολοτερη ever Το θεμα 3 ολοκληρο στα κυματα ηταν το πρωτο ερωτημα του φετινου αστειου τριτου θεματος

ΘΕΜΑ 3ο

Το σημείο Ο ομογενούς ελαστικής χορδής, τη χρονική στιγμή t = 0, αρχίζει να εκτελεί απλή αρμονική ταλάντωση με εξίσωση y = 0,05ημ8πt (SI) κάθετα στη διεύθυνση της χορδής. Το κύμα που παράγεται διαδίδεται κατά τη θετική φορά του άξονα x΄x, κατά μήκος της χορδής, που διέρχεται από το σημείο Ο με ταχύτητα μέτρου 20m/s.
α. Να βρεθεί ο χρόνος που χρειάζεται ένα υλικό σημείο του ελαστικού μέσου για να εκτελέσει μια πλήρη ταλάντωση.
Mονάδες 6
β. Να βρεθεί το μήκος κύματος του αρμονικού κύματος.
Μονάδες 6
γ. Να γραφεί η εξίσωση του ίδιου κύματος.
Μονάδες 6
δ. Να βρεθεί το μέτρο της μέγιστης ταχύτητας με την οποία ταλαντώνεται ένα σημείο της χορδής.

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 20:49, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Trolen
Δεν πιστεύω να έβγαλες τόσα αλλα ΟΚ. Προσωπική εκτίμηση.

Να σου πω ρε μάγκα. Θες να σου στείλω αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης να πειστείς;
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Takis_Kal
Για το geoste η φυσικη του 2002 η ευκολοτερη ever Το θεμα 3 ολοκληρο στα κυματα ηταν το πρωτο ερωτημα του φετινου αστειου τριτου θεματος

ΘΕΜΑ 3ο

Το σημείο Ο ομογενούς ελαστικής χορδής, τη χρονική στιγμή t = 0, αρχίζει να εκτελεί απλή αρμονική ταλάντωση με εξίσωση y = 0,05ημ8πt (SI) κάθετα στη διεύθυνση της χορδής. Το κύμα που παράγεται διαδίδεται κατά τη θετική φορά του άξονα x΄x, κατά μήκος της χορδής, που διέρχεται από το σημείο Ο με ταχύτητα μέτρου 20m/s.
α. Να βρεθεί ο χρόνος που χρειάζεται ένα υλικό σημείο του ελαστικού μέσου για να εκτελέσει μια πλήρη ταλάντωση.
Mονάδες 6
β. Να βρεθεί το μήκος κύματος του αρμονικού κύματος.
Μονάδες 6
γ. Να γραφεί η εξίσωση του ίδιου κύματος.
Μονάδες 6
δ. Να βρεθεί το μέτρο της μέγιστης ταχύτητας με την οποία ταλαντώνεται ένα σημείο της χορδής.

Ναι έχεις δίκιο. Το 3ο θέμα της φυσικής κατεύθυνσης 2002 ήταν όντως ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ. Το 4ο μη μου πεις, πολύ πιο δύσκολο από το 4ο του 2009.

Παράθεση

Takis_Kal

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Takis_Kal
Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O Takis_Kal έγραψε στις 20:55, 26-05-09:

Δεν συμφωνω μια ΑΔΜΕ μονο ηθελε

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 22:42, 26-05-09:

geoste χαλαράααα....

πάντως παιδιά έχω ακούσει άπειρες φορές φέτος στο σχολείο και στο φροντιστήριο (και γενικά όλα τα χρόνια) ότι είμαι απο τα παιδιά που έχουν εξαιρετικό μυαλό. Δεν το πίστεψα αλλά το συνειδητοποίησα όταν είδα ότι όντως έχω κοντά στα 15500 χωρίς διάβασμα. Δηλαδή αν διάβαζα θα έγραφα 25000?

Δεν είχα πίεση όλο το χρόνο πάντως. Και είμαι ευγνώμων για αυτό στους καθηγητές μου και στη μάνα μου. Γιατί αν με πίεζαν ίσως να έγραφα πολύ χάλια (γίνομαι πολύ πιο αναίσθητος κάτω απο πίεση)

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 12:41, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από m3Lt3D
Αλλο "εντελως αδιαβαστος" και αλλο "χαλαρο διαβασμα".
Και εγω δεν διαβαζα πολυ.1-2 ωρες συνηθως, η και μερικες μερες καθολου.Τα 15000 χαλαρα τα πιανεις, αρκει να προσεχεις στην παραδοση.
Βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο.Εξαρταται απο το παιδι.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ!:nono: Ακόμα και ο πιο έξυπνος άνθρωπος του κόσμου να είσαι πρέπει να τα διαβάσεις για να μπορέσεις να τα μάθεις.

Αρχική Δημοσίευση από stefa_1
Βασικα αν δεν διαβαζεις απο την αρχη και εισαι περα βρεχει απο την αρχη της χρονιας ειναι ανεφικτο να διαβασεις τωρα,οπως εγω (γενικα μιλαω)
Εγω εχω βαλει στοχο να παω στο εξωτερικο οποτε δεν μου καιγεται καρφι για τις πανελληνιες.Δεν ειναι οτι δεν μπορω να διαβασω βιβλια,τα εξωσχολικα τα ρουφαω κανονικα.Στο ιντερνετ μπορει να διαβαζω χιλιαδες πραγματα απο διαφορους τομεις και να τα θυμαμαι ολα χωρις να ξεχναω τιποτα.Αλλα αυτα τα σχολικα βιβλια δεν τα μπορω με τιποτα.
Κοίτα, και γω όπως και εκατοντάδες άλλα μέλη εδώ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ. Η διαφορά μας όμως έγκειται σε αυτό το σημείο: Είμαστε συνειδητοποιημένα παιδιά. Διαβάζουμε γιατί έχουμε όνειρα, προσδοκίες και ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ (σε αντίθεση με σένα) και δεν έχουμε όλοι την ίδια οικονομική άνεση που έχεις εσύ να φεύγουμε όποτε μας καπνίσει στο εξωτερικό και να τρώμε τα λεφτά του μπαμπάκα και της μαμάκας μας! Απλώς έχουμε στόχους και παίρνουμε τη ζωή στα χέρια μας!!!

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
geoste χαλαράααα....

πάντως παιδιά έχω ακούσει άπειρες φορές φέτος στο σχολείο και στο φροντιστήριο (και γενικά όλα τα χρόνια) ότι είμαι απο τα παιδιά που έχουν εξαιρετικό μυαλό. Δεν το πίστεψα αλλά το συνειδητοποίησα όταν είδα ότι όντως έχω κοντά στα 15500 χωρίς διάβασμα. Δηλαδή αν διάβαζα θα έγραφα 25000?

Δεν είχα πίεση όλο το χρόνο πάντως. Και είμαι ευγνώμων για αυτό στους καθηγητές μου και στη μάνα μου. Γιατί αν με πίεζαν ίσως να έγραφα πολύ χάλια (γίνομαι πολύ πιο αναίσθητος κάτω απο πίεση)

Άντε! Τι μας λες! Σόρρυ που θα στο πω αλλά δεν αντέχω: ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ! ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 15500! ΕΙΝSΤΕΙΝ ΜΟΥ ΕΣΥ! ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΑΤΩ! Εντάξει, επειδή το internet είναι ανώνυμο λέει ο κάθε (άντε μην πω) ότι βλακεία του κατέβει στο μυαλό (ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΚΟΜΠΛΕΞ)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vas564

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Vas564
H Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Vas564 έγραψε στις 12:56, 27-05-09:

γιατι γνωριζεις το συγκεκριμενο ατομο και το κρινεις?μπορει να εχει την δυνατοτητα και μπραβο του..δεν χρειαζεται να μιλας ετσι..και με την ανεργια που εχει πεσει στην ελλαδα φυσιολογικο ειναι να θελουν ορισμενα παιδια να φυγουν εξω..πλεον δεν παρεχει τα ονειρα και τις δυνατοτητες αλλων χωρων..δεν σου εθιξε κανεις τα ονειρα σου..κουλαρεεεε

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 13:06, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vas564
γιατι γνωριζεις το συγκεκριμενο ατομο και το κρινεις?μπορει να εχει την δυνατοτητα και μπραβο του..δεν χρειαζεται να μιλας ετσι..και με την ανεργια που εχει πεσει στην ελλαδα φυσιολογικο ειναι να θελουν ορισμενα παιδια να φυγουν εξω..πλεον δεν παρεχει τα ονειρα και τις δυνατοτητες αλλων χωρων..δεν σου εθιξε κανεις τα ονειρα σου..κουλαρεεεε

Αφου έχει τη "δυνατότητα" γιατί δεν την εκμεταλλεύεται?! Έξυπνος είναι αυτός που βλέπει τις ευκαιρίες και τις εκμεταλλεύεται!!! Και δε θα κουλάρω γιατί δε θέλω να βλέπουν οι άλλοι την κάθε βλεκεία που γράφει ο καθένας και να την πιστεύει! Για τη αποκατάσταση της ηθικής τάξης!!! Πώς δε μου έθιξε τα όνειρα?! Όταν πας στο εξωτερικό επειδή δεν πέρασες πουθενά και μου έρχεσαι με το ίδιο πτυχίο (που όλοι ξέρουμε πώς το πήρες-χρησιμοποιπω β ενικό γιατί έτσι μου βγαίνει δεν είναι προσωπικό) και θεωρείσαι ισάξιος τότε δεν τρως τη θέση του άλλου?! Εσείς πρέπει να κουλάρετε, όχι εγώ

Παράθεση

Vas564

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Vas564
H Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Vas564 έγραψε στις 13:14, 27-05-09:

επειδη ξερω καποια πραγματα, στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο δυσκολο να παρεις πτυχιο...θελει πααρα πολυ διαβασμα..στην ελλαδα ειναι δυσκολο να μπεις(πανελληνιεσ) αλλα εξω δυσκολο να παρεις πτυχιο...

Παράθεση

DimitrisMat

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DimitrisMat
Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O DimitrisMat έγραψε στις 13:18, 27-05-09:

Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' διάβασμα,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με διάβασμα;
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' φροντιστήριο,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με φροντιστήριο;

Τι περιμένετε να ακούσετε το μπράβο;Ε μπράβο λοιπόν, θα τα πούμε στην αγορά εργασίας.

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 13:20, 27-05-09:

Ήμαρτον ρε Nickname, τι "όλοι ξέρουμε πώς το πήρες"; Καταρχάς σε πολλά σοβαρά πανεπιστήμια του εξωτερικού αν δε περνάς τα μαθήματα σε διώχνουν σιγά σιγά. Εδώ δίνεις τα μαθήματα όσες φορές θες και κάποτε θα το πάρεις το πτυχίο με ένα 5άκι. Αυτό τι λέει; Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη σχολή του, όποια κι αν είναι αυτή ασχολείται, περνάει τα μαθήματα και παίρνει το δίπλωμα γρήγορα.

Όσον αφορά το "φάγωμα" της θέσης, μάλλον δε γνωρίζεις τίποτα σχετικά με την αγορά εργασίας. Δηλαδή ντε και καλά θα πάρουν εσένα επειδή σπούδασες εδώ; Μήπως θα σε πάρουν και για τα ωραία σου τα μάτια; Χαλάρωσε λίγο, τέτοια άποψη έχουν πολλοί και στο τέλος μένουν άνεργοι.

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

O Nickname έγραψε στις 13:22, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από DimitrisMat
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' διάβασμα,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με διάβασμα;
Τι διαφορά έχει ένας που έβγαλε 15000 μόρια ''χωρίς'' φροντιστήριο,από έναν που έβγαλε 15000 μόρια με φροντιστήριο;

Τι περιμένετε να ακούσετε το μπράβο;Ε μπράβο λοιπόν, θα τα πούμε στην αγορά εργασίας.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου DimitrisMat
Αρχική Δημοσίευση από deadhorse
Ήμαρτον ρε Nickname, τι "όλοι ξέρουμε πώς το πήρες"; Καταρχάς σε πολλά σοβαρά πανεπιστήμια του εξωτερικού αν δε περνάς τα μαθήματα σε διώχνουν σιγά σιγά. Εδώ δίνεις τα μαθήματα όσες φορές θες και κάποτε θα το πάρεις το πτυχίο με ένα 5άκι. Αυτό τι λέει; Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη σχολή του, όποια κι αν είναι αυτή ασχολείται, περνάει τα μαθήματα και παίρνει το δίπλωμα γρήγορα.

Όσον αφορά το "φάγωμα" της θέσης, μάλλον δε γνωρίζεις τίποτα σχετικά με την αγορά εργασίας. Δηλαδή ντε και καλά θα πάρουν εσένα επειδή σπούδασες εδώ; Μήπως θα σε πάρουν και για τα ωραία σου τα μάτια; Χαλάρωσε λίγο, τέτοια άποψη έχουν πολλοί και στο τέλος μένουν άνεργοι.

Φυσικά και δε μιλάω για τα καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού! Επιπλέον δεν παιρνουν αυτόν που έχει σπουδάσει εδώ αλλά τον πιο ικανό. Ποιος είναι πιο ικανός: Ένας που προσπάθησε όλα τα χρόνια ή ένας που πήγε και έβγαλε ένα πανεπιστήμιο της πλάκας; Και αν υπάρχει έστω και λίγη δικαιοσύνη σε αυτό στον ιδιωτικό τομέα, στο δημόσιο δεν ισχύει αυτό, όλοι θεωρούνται ίσοι. Και μη μου λες για την αγορά εργασίας γιατί σε πληροφορώ είμαι παρα πολύ καλά ενημερωμένος! (Έχω πολύ ωραία μάτια! )

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 14:10, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από DimitrisMat

Εχει διαφορα.Και μεγαλη.Βεβαια υπαρχει και ο παραγοντας τυχη, αλλα αν θεωρησουμε πως ειχαν ιδια δοση τυχης και οι 2 τοτε στην αγορα εργασιας περισσοτερες πιθανοτητες εχει αυτος που ταβγαλε χωρις διαβασμα.

Παράθεση

DimitrisMat

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DimitrisMat
Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O DimitrisMat έγραψε στις 14:15, 27-05-09:

18 χρονών φτάσαμε,τελειώσαμε το σχολείο και ακόμη σχετίζετε το βαθμό με τη νοημοσύνη-ευστροφία-εξυπνάδα και ότι άλλο υπάρχει.
Όταν φάτε τις πρώτες σφαλιάρες στη ζωή,θα αλλάξετε γνώμη.

Παράθεση

Sapienzia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Sapienzia
H Sapienzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Sapienzia έγραψε στις 14:19, 27-05-09:

Εχει διαφορα.Και μεγαλη.Βεβαια υπαρχει και ο παραγοντας τυχη, αλλα αν θεωρησουμε πως ειχαν ιδια δοση τυχης και οι 2 τοτε στην αγορα εργασιας περισσοτερες πιθανοτητες εχει αυτος που ταβγαλε χωρις διαβασμα.

Κανεις λαθος φιλε μου... η τυχη δεν ειναι παντα με το μερος του ''εξυπνακια''. Και ειδικα στην αγορα εργασιας εχεις πολλα να αποδειξεις.

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

O m3Lt3D έγραψε στις 14:21, 27-05-09:

Δεν σχετιζω το βαθμο με τη νοημοσυνη και τα συνονημα της.Αλλα αν ενας διαβαζει-διαβαζει-διαβαζει και γραφει μαθηματικα-φυσικη-προγραμματισμο χειροτερα απο καποιον αδιαβαστο, τοτε συγννωμη αλλα πιστευω πως ο αδιαβαστος, στο πανεπιστημιο αν ασχοληθει σοβαρα με το αντικειμενο του(συνηθως το κανει, γιατι το γουσταρει) τοτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εξελιχθει αποτι ο διαβασμενος.
Αρχική Δημοσίευση από Sapienzia
Κανεις λαθος φιλε μου... η τυχη δεν ειναι παντα με το μερος του ''εξυπνακια''. Και ειδικα στην αγορα εργασιας εχεις πολλα να αποδειξεις.
Δεν ειπα να ειναι η τυχη με το μερος του εξυπνακια.Ισα ισα. Μα καλα δεν καταλαβαινεις τι γραφω; "...αν θεωρησω πως και οι 2 εχουν την ιδια δοση τυχης στα μαθηματα..."Ακριβως! στην αγορα εργασια εχεις να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
Δεν τους νοιαζει ποση ωρα δουλευεις, αλλα τι ΑΠΟΔΟΣΗ θα εχεις.Τι να τον κανω τον αλλον να ξεσκιζεται στην δουλεια αλλα να μην εχει αποτελεσμα;

Παράθεση

panicisintheair

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη panicisintheair
Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O panicisintheair έγραψε στις 14:26, 27-05-09:

Δεν σχετιζω το βαθμο με τη νοημοσυνη και τα συνονημα της.Αλλα αν ενας διαβαζει-διαβαζει-διαβαζει και γραφει μαθηματικα-φυσικη-προγραμματισμο χειροτερα απο καποιον αδιαβαστο, τοτε συγννωμη αλλα πιστευω πως ο αδιαβαστος, στο πανεπιστημιο αν ασχοληθει σοβαρα με το αντικειμενο του(συνηθως το κανει, γιατι το γουσταρει) τοτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εξελιχθει αποτι ο διαβασμενος.
συμφωνω:no1:αλλα δεν συμφωνω με το σκεπτικο δεν διαβαζω και οτι κατσει..!καποιος συνειδητοποιημενος θα αναλαβει τις ευθυνες του και θα στρωθει στο διαβασμα ωστε να πετυχει τους στοχους του..ομως με καθολου διαβασμα οι στοχοι αυτοι εχουν και καποιο οριο

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cheery
H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 14:45, 27-05-09:

Βασικα αμα δε μαθεις να διαβαζεις και να εχεις ένα προγραμμα/συστημα οπως θες πεστο στα 18 σου πολυ δυσκολο να το κανεις μεσα στη σχολη που τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα
Δεν ειναι θεμα να εχεις το μυαλο. Το θεμα ειναι να μαθεις να το αξιοποιεις κιολας. Και αμα κάποιος το χει και δεν το αξιοποιει ειναι δυο φορες πιο χαζος απο κάποιο χαζο που προσπαθει

Παράθεση

dexter08

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dexter08
Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Αθήνας . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O dexter08 έγραψε στις 17:15, 27-05-09:

καλα ορισμενοι την εχετε δει πολυ αλανια με το μυαλο σας. και δε το λεω με την εννοια οτι δε διαβαζετε και βγαζετε βαθμους που αλλα παιδια κοπιαζουν και ξενυχτουν για να τους πιασουν, αλλα με την εννοια οτι βγαινετε στο ιντερνετ και το παιζετε χαλαροι κ ανετοι.

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

O m3Lt3D έγραψε στις 17:38, 27-05-09:

Κανενας δεν το 'παιζει' χαλαρος. Αν εχει καποιος αναγκη να ερθει σε καποιο forum και να αναδειχθει, σημαινει πως δεν ειναι στα καλα του.Μην συγχαιεις αυτα που λεμε.Εκτος αναφερεσαι αλλου και δεν καταλαβα καλα.

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη musicrain1
Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 22:19, 27-05-09:

Δεν ειπα να ειναι η τυχη με το μερος του εξυπνακια.Ισα ισα. Μα καλα δεν καταλαβαινεις τι γραφω; "...αν θεωρησω πως και οι 2 εχουν την ιδια δοση τυχης στα μαθηματα..."Ακριβως! στην αγορα εργασια εχεις να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
Δεν τους νοιαζει ποση ωρα δουλευεις, αλλα τι ΑΠΟΔΟΣΗ θα εχεις.Τι να τον κανω τον αλλον να ξεσκιζεται στην δουλεια αλλα να μην εχει αποτελεσμα;
Να βάλω και άλλον ένα παράγοντα στο παιχνίδι; Αυτός που διαβάζει, διαβάζει, διαβάζει, ακόμα και αν γράψει χειρότερα απ' τον αδιάβαστο, αποκτά μία δεξιότητα παραπάνω: να συγκεντρώνεται στο έργο του, να στρώνεται χ ώρες την ημέρα και να ασχολείται με κάτι, να ακολουθεί μία ρουτίνα, να πειθαρχεί, να ισορροπεί το τί πρέπει με το τι θέλει να κάνει. Τι να τον κάνει ο εργοδότης έναν που είναι "τσακάλι" αλλά δεν έχει την υπομονή και την πειθαρχία για να δουλέψει;
Με άλλα λόγια, η προσπάθεια ποτέ δεν πάει χαμένη. Υπάρχουν ευκαιριές και θέσεις και για τους μεν και για τους δε!

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

O Nickname έγραψε στις 08:32, 28-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από musicrain1
Να βάλω και άλλον ένα παράγοντα στο παιχνίδι; Αυτός που διαβάζει, διαβάζει, διαβάζει, ακόμα και αν γράψει χειρότερα απ' τον αδιάβαστο, αποκτά μία δεξιότητα παραπάνω: να συγκεντρώνεται στο έργο του, να στρώνεται χ ώρες την ημέρα και να ασχολείται με κάτι, να ακολουθεί μία ρουτίνα, να πειθαρχεί, να ισορροπεί το τί πρέπει με το τι θέλει να κάνει. Τι να τον κάνει ο εργοδότης έναν που είναι "τσακάλι" αλλά δεν έχει την υπομονή και την πειθαρχία για να δουλέψει;
Με άλλα λόγια, η προσπάθεια ποτέ δεν πάει χαμένη. Υπάρχουν ευκαιριές και θέσεις και για τους μεν και για τους δε!

Σωστά. Αν δεν έχεις δουλέψει(-στρωθεί να διαβάσεις) ποτέ στη ζωή σου πώς θα στρωθείς όταν ο εργοδότης σε φορτώσει με ν-πλάσιο όγκο εργασίας?

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 08:40, 28-05-09:

Αν διαβαζεις και γραφεις χειροτερα απο εναν ανεπαφο και ανιδεο στο αντικειμενο, ε κατι δεν παει καλα. Γιατι μετα και να σε φορτωσει ο ταδε εργοδοτης, εσυ θα πολεμας και θα πολεμας για μια τρυπα στο νερο. Και τον εργοδοτη δεν τον νοιαζει ποσο ξεσκιζεσαι εσυ, η τρυπα στο νερο τον νοιαζει.

Κι επειδη κοιταξα και κατι ποστς πιο πισω..
Μας τα πρηξατε οι ανερχομενοι αηνσταην με τη φοβερη εξυπναδα που σας διακατεχει. ''Εγω ολη τη χρονια διαβαζα μικιμαους και με πολυ προχειρο υπολογισμο βγαζω 16 χιλιαρικα''. Τι λες ρε φιλε. Να σε παρουν στη Νασα, να διαβαζεις Λουκι Λουκ και να φτιαχνονται οι πυραυλοι.
Δηλαδη αν ειναι δυνατον. Με καμια επαφη στα μαθηματα δεν γραφεις τοσο. Και ειδικα αν εισαι θεωρητικος που σου κοβουν αβερτα οταν δεν γραφεις πανομοιοτυπα με το βιβλιο. Και συ πως να γραψεις πανομοιοτυπα αν διαβαζες κομιξ ολη τη χρονια;

Κατεβειτε λιγο απο το καλαμι σας, κοιταχτε γυρω σας. Μαθητες κλεινουν 5ωρα τη μερα(λιγο λεω) για να βγαλουν 18 χιλιαρικα και ερχεστε εσεις και λετε ''πωπω δεν εχω ανοιξει βιβλιο και περναω ιατρικη''. Βασικα νταξ αυτο δεν το διαβασα ακομα αλλα δεν θα μου φανει και απιστευτο να το πει κανεις απο δω μεσα.

Σε αλλη χωρα ζειτε; Με αλλο συστημα δινετε; Γιατι το παρον συστημα δεν σε αφηνει να περασεις σε σχολη της προκοπης ενω εισαι τουριστας.

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

O m3Lt3D έγραψε στις 11:23, 28-05-09:

Ο καθε μαθητης εχει το δικο του συστημα.Εχω συμμαθητες που ξενυχτουσαν,ενω εγω πηγαινα για καφε.Εχουν ναυαγησει σε πολλα μαθηματα ενω εγω θελω να πιστευω πως οχι.Αυτο δεν σημαινει πως ειμαι πιο εξυπνος απο αυτα τα παιδια.Απλως οτι δεν ξερουν να διαβαζουν.

Ερωτηση: Και εσυ ρε μεγαλε δηλαδη ξερεις να διαβαζεις;
Απαντηση: Ειναι πολυ γενικη η ερωτηση, παντως σε σχεση με μεμονομενες περιπτωσεις καλυτερα.

Ερωτηση: Και τι προσπαθεις να πετυχεις με αυτα που λες;Να το παιξεις καποιος;
Απαντηση:Οχι, δεν εχω αυτη την αναγκη.Απλως δεν γινεται να λενε ολοι πως για να πετυχεις στις πανελληνιες θελει ξενυχτια,θυσιες και τα λοιπα.Και μενα αυτα μου λεγανε.Αλλα ειδα ομως στην πορεια πως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.Δεν πρεπει να φοβιζουμε τα παιδια που θα δωσουν τις επομενες χρονιες πανελληνιες.Γιατι λεγοντας οτι "για να πιασει καποιος χ μορια θελει το ψ διαβασμα, αλλιως ή θα αποτυχει,ή θα πετυχει και ειναι διανοια!", μονο αυτο καταφερνετε.

Το μονο που χρειαζεται ειναι να μην εχετε αγχος και ηττοπαθεια,να κανετε οργανωμενο και σωστο διαβασμα χωρις κενα.

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη kiker
Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O kiker έγραψε στις 12:44, 28-05-09:

Βασικά δεν πάει έτσι αγαπητε χρηστη Rania. είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο οτι με ελαχιστες εξαιρεσεις ολοι εχουμε ιδιου βαρους κ μορφολογίας εγκέφαλο..Ένα πολύ κοντινό μου άτομο που ούτε εξυπνο είναι,ούτε κατι παραπάνω απο τους άλλους (Στον μικρόκοσμο δν είναι σε πλήρη επαφή τα μόρια μεταξύ τους) σταμάτησε να διαβάζει κανονικά τον Νοέμβριο κ εντελώς τον Γενάρη..Απλά δεν εχανε την ωρα του στα μαθήματα,οταν ηταν εκεί ήταν εκεί..Ουτε Πάσχα τίποτα,αετό..Μέσα στις εξετάσεις τελευταία στιγμή (Last time effort που λένε) βγαζει μερικά βασικά πράγματα και παει χωρις καθόλου αγχος κ πίεση για 16 χιλιάρικα τουλάχιστον (οπως όλα δείχνουν)..
Ενα ψέμα είναι και οι πανελληνιες..Αλλα όσο ψέμα είναι κ μπορεις να γράψεις μέτρια έυκολα,αλλο τόσο ψέμα είναι κ μπορεί να κάνεις τη μ@λ@κ!@ κ να χάσεις μόρια εύκολα..
+1 στο οτι το πιο σημαντικό είναι να πιστεύεις σε εσένα κ να βλεπεις τα πράγματα οπως είναι..
Αν μπαινεις κ κάθεσαι κ νιωθεις οτι εχεις να παλέψεις με τέρας και ξερνοβολας ολο το σχολείο δε σου φταίει κανείς,μάθε να το ελέγχεις..Στο φροντιστήριο πως έγραφες?Οι άλλοι απλά έμαθαν να ελέγχουν την παράνοια τους..
Αν μάθεις να το ελέγχεις,με στοιχειώδες διάβασμα κ σοβαρότητα βγάζεις ανετα 17 χιλιάρικα..Personal Guarantee

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 13:28, 28-05-09:

Ρε σεις δεν αντιλεγω, και γω για σωστο διαβασμα μιλαω και οχι υπερβολες του στυλ ''κανω διαλειμμα μια ωρα τη μερα για να φαω και να πιω νερο''. Απλα μου τη σπαει που εδω ο αλλος λεει ''εχω διαβασει 1 ωρα συνολικα τη χρονια και εβγαλα 16χιλιαρικα''. Εσυ ειπες οτι ο φιλος σου προσεχε στις παραδοσεις. Αυτος ουτε καν αναφερει κατι τετοιο. Και αυτο λεω. Δεν μπορεις να εισαι ΑΝΙΔΕΟΣ και να πας να γραψεις τοσο. Πως σκατα σου μπηκαν στην κεφαλα εξ'αλλου.

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 13:31, 28-05-09:

Εγώ δεν είχα διαβάσει και πολύ μες στη χρονιά, διάβασα γερά μόνο πριν μπούμε στις τάξεις να γράψουμε σε κάθε μάθημα. Έτσι όπως τα υπολογίζω έχω γράψει σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 εκτός από Έκθεση που θα μου κόψουν λόγω κόμπλεξ. Εντάξει, ήταν ανώτερου επιπέδου όπως και να το κάνουμε.

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη kiker
Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O kiker έγραψε στις 13:35, 28-05-09:

Καταρχήν ο φίλος μου είναι ο εαυτός μου.. :Ρ
Επίσης το παιδι δεν είπε οτι δν πρόσεχε στο μάθημα,οποιος δεν προσέχει ουτε καν στα μαθήματα παει να πει οτι είναι εντελώς κατεστραμένος κ δεν τον ενδιαφέρει,αρα δεν θα γραφόταν κ σε φόρουμ σχετικο με σχολείο,δε νομίζεις?
Και τα 16 χιλιάρικα μη τα βλέπεις επιτυχία με τα θέματα που μπαίνουν επι τρια συναπτά έτη και βάλε..σε όλα τα μαθήματα στο 15 φτανεις με απλα πράγματα που έχεις συναντήσει πολλές φορές..και οταν λεω σε όλα εννοω σε όλα..Αν καταφέρεις κ δεν κάνεις μλκίες χτυπας ανετα 17 χιλιάρικα χωρις να απαρνηθείς τίποτα απο τη χρονία σου..
Αρχική Δημοσίευση από deadhorse
Εγώ δεν είχα διαβάσει και πολύ μες στη χρονιά, διάβασα γερά μόνο πριν μπούμε στις τάξεις να γράψουμε σε κάθε μάθημα. Έτσι όπως τα υπολογίζω έχω γράψει σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 εκτός από Έκθεση που θα μου κόψουν λόγω κόμπλεξ. Εντάξει, ήταν ανώτερου επιπέδου όπως και να το κάνουμε.
Οσο για εσένα αδερφέ, "δε διάβασα κ πολύ" για εσενα μπορει να είναι το ξεσκίστηκα του άλλου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    maniamanitsa

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους