Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,633 εγγεγραμμένα μέλη και 3,048,776 μηνύματα σε 92,906 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 870 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Εντελώς αδιάβαστος στις Πανελλήνιες

grigant12

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη grigant12
Ο grigant12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O grigant12 έγραψε στις 16:33, 28-05-09:

Εγω απο Σεπτεμβριο εως Ιανουαριο δε διαβαζα καθολου. Μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων αρχισα να διαβαζω γυρω στα 30 δευτερολεπτα την ημερα. Το Μαρτιο τα εκανα 45 και ενα μηνα πριν τις εξετασεις έφτασα τα 50! Αποτελεσμα? 19213 μορια!!!

Στο ΑΟΔΕ μαλιστα εγραψα 20 αλλα δεν ανοιξα ποτε το βιβλιο! Μου εμφυτευτηκε μονο του στο μυαλο μου επειδη ειμαι παρα πολυ εξυπνος. Και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δε διαβασα ποτε αλλα επειδη εχω σπανιο IQ την σκεφτηκα μονος μου!

Με εχει ζητησει ήδη το ΜΙΤ και οι καθηγητες μου μου λενε οτι ειμαι απ τα λιγα μυαλα του πλανητη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη musicrain1
Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 16:37, 28-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από grigant12
Εγω απο Σεπτεμβριο εως Ιανουαριο δε διαβαζα καθολου. Μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων αρχισα να διαβαζω γυρω στα 30 δευτερολεπτα την ημερα. Το Μαρτιο τα εκανα 45 και ενα μηνα πριν τις εξετασεις έφτασα τα 50! Αποτελεσμα? 19213 μορια!!!

Στο ΑΟΔΕ μαλιστα εγραψα 20 αλλα δεν ανοιξα ποτε το βιβλιο! Μου εμφυτευτηκε μονο του στο μυαλο μου επειδη ειμαι παρα πολυ εξυπνος. Και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δε διαβασα ποτε αλλα επειδη εχω σπανιο IQ την σκεφτηκα μονος μου!

Με εχει ζητησει ήδη το ΜΙΤ και οι καθηγητες μου μου λενε οτι ειμαι απ τα λιγα μυαλα του πλανητη!
οχαχαχαοχαχαχαχα! Έγραψες:no1:! Έτσι με χιούμορ να κλείνουμε στόματα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη kiker
Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O kiker έγραψε στις 16:47, 28-05-09:

Γιατι, δεν βγαινουν 16 χιλιαρικα με 10 ΑΟΔΕ?
19 χιλιαρικα σίγουρα δε βγαίνουν αλλα μπορεις να βγάλεις εναν αξιοπρεπη βαθμο κ μόνο με την παρουσία σου στο φρονστήριο αν εχεις τις καταλληλες βάσεις..Παντως αν την προσωπική ανικανότητα την γενικεύουμε και κοριδεύουμε οσους λένε τα αυτονόητα αυτο δε μας καθιστά κατι άλλο απο ανίκανους..
Φυσικα κ τα 16000 είναι αποτυχία για κάποιον που διάβαζε με τα φετινά θέματα που έζησα,και θα το δεις κ στις βάσεις..
Πάρτο κ αναλυτικά:
Πες μου εσύ αν στη Γενικης δε μπορούσε να γράψει της τεχνολογικής κάποιος 20 χωρις να έχει λύσει ασκηση ολη τη χρονια..Ολα κατευθυνσης ήταν..κ επισης αν πας frod αποκλείεται να μην ξες τους τύπους..
Φυσική κάτω απο 16 δεν γραφόταν αν είχες επαφή με το μάθημα ,ειχε κ σαββατοκύριακο μπροστά του..
Μαθηματικά κατ το αφηνω ανοιχτο,με πρωτο δευτερο κ τριτο θέμα μονόδρομο..
Εκθεση είναι θέμα ικανοτήτων σε μεγάλο βαθμό κ απο κει κ περα τύχη,οι 10 εκθεσεις παραπανω δε θα σε σώσουν..ΑΟΔΕ πάνε γράψε 10 κ προγραμματισμο κανενα 18,λογω ευκολης θεωριας με μικρες παγίδες στα σλ κλπ( -32,0 και τα σχετικα)..
Διαφωνείς σε κάτι?

Βασικά άστο να το θέσω αλλιως να κοιμηθούμε όλοι ήσυχοι και να παμε διακοπές στην Πάρο με όλη την παρέα.
Αυτος που δε διαβαζει 6 ωρες τη μερα γραφει κατω απο τη βαση και δεν περναει πουθενα.
Οσοι διαβαζουν ολη μέρα και πηγαινουν σχολειο και φροντιστήριο για να κανουν διαλλειμα απο το διάβασμα ειναι απειρως εξυπνοι..
Εντάξει ολα οκ

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 17:02, 28-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από kiker
Γιατι, δεν βγαινουν 16 χιλιαρικα με 10 ΑΟΔΕ?
19 χιλιαρικα σίγουρα δε βγαίνουν αλλα μπορεις να βγάλεις εναν αξιοπρεπη βαθμο κ μόνο με την παρουσία σου στο φρονστήριο αν εχεις τις καταλληλες βάσεις..Παντως αν την προσωπική ανικανότητα την γενικεύουμε και κοριδεύουμε οσους λένε τα αυτονόητα αυτο δε μας καθιστά κατι άλλο απο ανίκανους..
Φυσικα κ τα 16000 είναι αποτυχία για κάποιον που διάβαζε με τα φετινά θέματα που έζησα,και θα το δεις κ στις βάσεις..
Πάρτο κ αναλυτικά:
Πες μου εσύ αν στη Γενικης δε μπορούσε να γράψει της τεχνολογικής κάποιος 20 χωρις να έχει λύσει ασκηση ολη τη χρονια..Ολα κατευθυνσης ήταν..κ επισης αν πας frod αποκλείεται να μην ξες τους τύπους..
Φυσική κάτω απο 16 δεν γραφόταν αν είχες επαφή με το μάθημα ,ειχε κ σαββατοκύριακο μπροστά του..
Μαθηματικά κατ το αφηνω ανοιχτο,με πρωτο δευτερο κ τριτο θέμα μονόδρομο..
Εκθεση είναι θέμα ικανοτήτων σε μεγάλο βαθμό κ απο κει κ περα τύχη,οι 10 εκθεσεις παραπανω δε θα σε σώσουν..ΑΟΔΕ πάνε γράψε 10 κ προγραμματισμο κανενα 18,λογω ευκολης θεωριας με μικρες παγίδες στα σλ κλπ( -32,0 και τα σχετικα)..
Διαφωνείς σε κάτι?

Βασικά άστο να το θέσω αλλιως να κοιμηθούμε όλοι ήσυχοι και να παμε διακοπές στην Πάρο με όλη την παρέα.
Αυτος που δε διαβαζει 6 ωρες τη μερα γραφει κατω απο τη βαση και δεν περναει πουθενα.
Οσοι διαβαζουν ολη μέρα και πηγαινουν σχολειο και φροντιστήριο για να κανουν διαλλειμα απο το διάβασμα ειναι απειρως εξυπνοι..
Εντάξει ολα οκ
Δεν νομίζω ότι αναφερόταν σε αυτούς που βγάζουν 16.000 αλλά σ' αυτούς που λένε ότι έβγαλαν 19.000! Και φυσικά δεν χρειάζεται να διαβάζεις 6 ώρες την ημέρα για να γράψεις καλά. Νομίζω ότι 1-2 ώρες καθημερινά, με σύστημα ,μέχρι το πάσχα, και εντατικοποίηση μετά είναι υπεραρκετό ακόμα και για ιατρική. Οι ώρες διαβάσματος δεν σχετίζονται με κανέναν τρόπο με την εξυπνάδα. Ακόμα και αυτό που λες "διαβαζουν ολη μέρα και πηγαινουν σχολειο και φροντιστήριο για να κανουν διαλλειμα απο το διάβασμα ειναι απειρως εξυπνοι" δεν είναι κατακριτέο, τα παιδιά έχουν ένα στόχο και κάνουν ότι μπορούν για να τον πετύχουν!

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Μαρουλάκι
H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι Ζουγανέλης - Η Κυβέρνηση έγραψε στις 17:04, 28-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από blacksheep
αναισθησια ειναι πραγματι ενας επιεικης ορος....
Συμφωνώ απόλυτα. Εκπληκτική περιγραφή βλάκσιπ!

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O kiker έγραψε στις 17:05, 28-05-09:

Η ενσταση μου στο συγκεκριμενο είναι οτι ο ανθρώπινος εγκέφαλος αφομοιώνει πράγματα που βιώνεις,γιατι να διαβάζεις 50 ωρες μόνος σου για να καταλάβεις κάποια πράγματα και να κανεις την πλακα σου σε σχολειο κ φροντιστήριο ενω παρακολουθώντας σε αυτά μπορείς να παρεις παρα πολλα και να μη χρειάζεσαι να λιώνεις? Είναι θέμα επιλογής ή λογικής αυτό?
Edit:
(Κ μετα να λες οτι δε γίνεται να γράψεις αν δε διαβάζεις για ώρες καθε μέρα εκτος αν είσαι για το ΜΙΤ κ το Harvard..)

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

O musicrain1 έγραψε στις 17:09, 28-05-09:

Η ενσταση μου στο συγκεκριμενο είναι οτι ο ανθρώπινος εγκέφαλος αφομοιώνει πράγματα που βιώνεις,γιατι να διαβάζεις 50 ωρες μόνος σου για να καταλάβεις κάποια πράγματα και να κανεις την πλακα σου σε σχολειο κ φροντιστήριο ενω παρακολουθώντας σε αυτά μπορείς να παρεις παρα πολλα και να μη χρειάζεσαι να λιώνεις? Είναι θέμα επιλογής ή λογικής αυτό?
Συμφωνώ 100% σ' αυτό! Εγώ μόνο με το σχολείο πήγα και σε γενικές γραμμές έγραψα πολύ καλά! Αυτό που απλά προσπαθώ να πώ είναι ότι είτε μέσω σχολείου, είτε μέσω φροντιστηρίου, είτε ατομικό, το διάβασμα είναι απαραίτητο για έναν πολύ καλό βαθμό! Και φυσικά όχι υποχρεωτικά καθημερινό ή πολύωρο, απλά υπαρκτό!

Παράθεση

mimos

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη mimos
Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O mimos έγραψε στις 17:19, 28-05-09:

πω..πωσ τα λετε ετσι ρε παιδια? οποιοσ βγαλει 16000 ειναι αποτυχια...ελεοσ..εκεινη τη στιγμη παιζουν πολυ παραγοντεσ ρολο..καποιοσ που μπορει να εχει διαβασει παρα πολυ να μη γραψει τοσο καλα λογω αγχουσ....τι σημαινει οτι απετυχε???

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

O kiker έγραψε στις 17:19, 28-05-09:

Αυτο εννοείται φίλε,απλά δεν είπε κανεις οτι δε διαβασε τπτ κ θα βγαλει 19 χιλιαρικα..Το παιδι λεει οτι γραφει 14αρια παντου ,εγω ειπα για 16-17 χιλιαρικα απλα κάποιος που έχει γραφτει 7 μερες στο φόρουμ κ το μονο του ποστ είναι σαν το παραπανω δε νομιζω να θελει να πει οτι το διαβασμα ειναι απαραιτητο για ενα πολυ καλο βαθμο..Διαφωνεις?

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

O kiker έγραψε στις 17:21, 28-05-09:

Αν εχει αγχος κ τα παει χαλια δεν απετυχε? Η προσπαθεια μετράει?
Φιλος ο καθενας κοιταει το στοχο του,για καποιον που θελει συγκεκριμενο πραγμα που του αρκουν 14 χιλιαρικα ειναι επιτυχια,αλλα σε γενικες γραμμες,αν διαβαζεις σημαινει οτι πας για επιτυχια γενικα,και τα 16 χιλιαρικα ειναι αποτυχια τοτε :Ρ
Τεσπα,καλυτερα να αποσυρθω απο το τοπικ γιατι εχω κανει 5000ποστ στο "Εντελως αδιαβαστος στις Πανελληνιες" και ειναι ντροπη .. :Ρ
Οποιος συνεχιζει να διαφωνει μαζι μου ,ας συνεχισουμε σε πμ..

Παράθεση

mimos

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O mimos έγραψε στις 17:24, 28-05-09:

εννοειται πωσ αν διαβαζεισ πασ για επιτυχια,αλλα η ψυχολογια του ατομου την ωρα που γραφει ειναι αυτο που μετραει περισσοτερο και οχι το ποσο εχει διαβασει...

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

O musicrain1 έγραψε στις 17:27, 28-05-09:

Αυτο εννοείται φίλε,απλά δεν είπε κανεις οτι δε διαβασε τπτ κ θα βγαλει 19 χιλιαρικα..Το παιδι λεει οτι γραφει 14αρια παντου ,εγω ειπα για 16-17 χιλιαρικα απλα κάποιος που έχει γραφτει 7 μερες στο φόρουμ κ το μονο του ποστ είναι σαν το παραπανω δε νομιζω να θελει να πει οτι το διαβασμα ειναι απαραιτητο για ενα πολυ καλο βαθμο..Διαφωνεις?
Έχεις απόλυτο δίκιο τελικά φίλε, εγώ το ερμήνευσα λάθος! Στην αρχή μου φάνηκε για χιούμορ αλλά μετά που ξανακοίταξα τα προηγούμενα ποστ του θέματος το κατάλαβα:thanks:.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από mimos
εννοειται πωσ αν διαβαζεισ πασ για επιτυχια,αλλα η ψυχολογια του ατομου την ωρα που γραφει ειναι αυτο που μετραει περισσοτερο και οχι το ποσο εχει διαβασει...
Πάντως, κάποιες φορές τα πράγματα λειτουργούν αμφίδρομα, δηλαδή η ψυχολογία επηρεάζεται απ' το διάβασμα: άμα πιστεύεις ότι έχεις διαβάσει αρκετά και είσαι καλυμμένος, προς τι το άγχος; Αν νιώθεις σίγουρος από πλευράς γνώσεων, τότε και η ψυχολογία σου είναι καλή!

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

O kiker έγραψε στις 17:31, 28-05-09:

αποτυχαινω: ρ. (απέτυχα, αποτυχημένος) δεν πετυχαίνω σε μια προσπάθεια, αστοχώ..Τι πιο κοντα στον ορισμο της αποτυχιας στις Πανελληνιες?

Φιλε musicrain1 τι να πω, απλα respect

Παράθεση

mimos

Μαθητής Α' γυμνασίου

O mimos έγραψε στις 17:43, 28-05-09:

εγω πιστευω πωσ αν εισαι αγχωδησ θα σ βγει,και ισωσ να μη γραψεισ,οσο και να εχεισ διαβασει....ειναι στον ανθρωπο...αποψη μου...

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

O musicrain1 έγραψε στις 18:34, 28-05-09:

εγω πιστευω πωσ αν εισαι αγχωδησ θα σ βγει,και ισωσ να μη γραψεισ,οσο και να εχεισ διαβασει....ειναι στον ανθρωπο...αποψη μου...
Σίγουρα υπάρχει και αυτή η κατηγορία ανθρώπων και μάλιστα έχω μία συμμαθήτρια που το παθαίνει: τρέμει σαν ψάρι και μπλοκάρει εντελώς ενώ μέχρι πριν μπει στην τάξη τα ξέρει όλα! Πάντως νομίζω ότι αυτό είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, εγώ αναφερόμουν γενικά!

Παράθεση

grigant12

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο grigant12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O grigant12 έγραψε στις 23:15, 28-05-09:

Κατ'αρχην κοντευω ενα χρονο στο φορουμ (ημερομηνιες ξερεις να διαβαζεις πιστευω) και ποσταρα επειδη εχω αηδιασει με ατομα που παραπληροφορουν, οπως φοιτητες και μαθητες της Α και της Β που εκ του ασφαλους κρινουν τα θεματα των Πανελληνιων ως γελοια κτλ. Δευτερον αναφερομουν μονο στους ''εβγαλα 18000+ χωρις διαβασμα''. Το 15 απο το 18 και 19 απεχει ετη φωτος. Τριτον, πιστευεις πως χωρις διαβασμα ή με διαβασμα 1-2 ωρες τι βδομαδα γραφεις 18+ αοδε, γραφεις θεωρια σε μαθ.κατ, φυσικη, Αεππ κλπ?
Αυτο που δε μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι το 30 με 60% ολων των μαθηματων ειναι καθαρη παπαγαλια. Ακομα και τα μαθ κατ και η φυσικη.
Δεν ειναι τεστ IQ οι πανελληνιες για να παιρνεις δεδομενο οτι ο εχων ικανοτητες γραφει καλα.

ΥΓ: δεν πηγαινε για σενα το μνμα και για κανεναν συγκεκριμενα. Και καλο θα ηταν να μαθεις τροπους και να δεχεσαι το χιουμορ

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 00:10, 29-05-09:

Οσο για εσένα αδερφέ, "δε διάβασα κ πολύ" για εσενα μπορει να είναι το ξεσκίστηκα του άλλου
Καλό ψάρι είσαι

Όσο για το άλλο, ότι δηλαδή αν κάποιος διαβάζει πολύ και βγάλει 16.000 μόρια σημαίνει αυτομάτως ότι απέτυχε, μην είστε τόσο σίγουροι. Καταρχάς ο καθένας βάζει τους στόχους του και ορίζει την επιτυχία του σύμφωνα με αυτούς. Μπορεί κάποιος να λιώσει στο διάβασμα επειδή στο παρελθόν δεν ήταν καλός μαθητής και έχει κενά και να βγάλει 16.000 μόρια, γι' αυτόν μπορεί να είναι επιτυχία για εσάς όχι. Επίσης μπορεί να στοχεύει σε σχολές με λιγότερες από 16k μόρια, οπότε μπορεί απλά να διαβάζει αρκετά για να τα σιγουρέψει. Αλίμονο, δεν στοχεύουν όλοι Πολυτεχνεία και Ιατρικές.

Παράθεση

kiker

Απόφοιτος

O kiker έγραψε στις 00:47, 29-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από deadhorse
Καλό ψάρι είσαι

Όσο για το άλλο, ότι δηλαδή αν κάποιος διαβάζει πολύ και βγάλει 16.000 μόρια σημαίνει αυτομάτως ότι απέτυχε, μην είστε τόσο σίγουροι. Καταρχάς ο καθένας βάζει τους στόχους του και ορίζει την επιτυχία του σύμφωνα με αυτούς. Μπορεί κάποιος να λιώσει στο διάβασμα επειδή στο παρελθόν δεν ήταν καλός μαθητής και έχει κενά και να βγάλει 16.000 μόρια, γι' αυτόν μπορεί να είναι επιτυχία για εσάς όχι. Επίσης μπορεί να στοχεύει σε σχολές με λιγότερες από 16k μόρια, οπότε μπορεί απλά να διαβάζει αρκετά για να τα σιγουρέψει. Αλίμονο, δεν στοχεύουν όλοι Πολυτεχνεία και Ιατρικές.
Καταλαβαινω τη δυσκολια στο να διαβασεις ΟΟΛΑ τα ποστ μου στο θέμα,αλλα καλύτερα διαβασε τα όλα για να μη γράψεις κατι που ηδη εγραψα

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 01:04, 29-05-09:

Εγώ αναφέρθηκα σε όσους έχουν αυτή την άποψη.

Παράθεση

lolek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lolek
Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O lolek έγραψε στις 01:05, 29-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από musicrain1
Πάντως, κάποιες φορές τα πράγματα λειτουργούν αμφίδρομα, δηλαδή η ψυχολογία επηρεάζεται απ' το διάβασμα: άμα πιστεύεις ότι έχεις διαβάσει αρκετά και είσαι καλυμμένος, προς τι το άγχος; Αν νιώθεις σίγουρος από πλευράς γνώσεων, τότε και η ψυχολογία σου είναι καλή!

Και κατά λέξη να ξες το βιβλίο... πάλι άγχος θα έχεις έστω και λίγο

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

O musicrain1 έγραψε στις 09:37, 29-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από lolek
Και κατά λέξη να ξες το βιβλίο... πάλι άγχος θα έχεις έστω και λίγο
Σίγουρα, αφού εξετάσεις γράφεις, δεν πας για καφέ: έχεις το φόβο της αξιολόγησης, το φόβο του αγνώστου... Αυτό που υποστηρίζω εγώ είναι ότι αν είσαι καλά προετοιμασμένος και σίγουρος για τις γνώσεις σου δεν πρόκειται να έχεις τόσο άγχος ώστε να μπλοκάρεις εντελώς και να επηρεαστεί η απόδοσή σου. Γιατί μην ξεχνάς ότι το φυσιολογικό άγχος στο οποίο αναφερόμαστε δεν είναι χαρακτηριστικό ενός αλλά όλων των ανθρώπων!

Παράθεση

Zod (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zod
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 431 μηνύματα.

O Zod έγραψε στις 10:04, 29-05-09:

Σίγουρα, αφού εξετάσεις γράφεις, δεν πας για καφέ: έχεις το φόβο της αξιολόγησης, το φόβο του αγνώστου... Αυτό που υποστηρίζω εγώ είναι ότι αν είσαι καλά προετοιμασμένος και σίγουρος για τις γνώσεις σου δεν πρόκειται να έχεις τόσο άγχος ώστε να μπλοκάρεις εντελώς και να επηρεαστεί η απόδοσή σου. Γιατί μην ξεχνάς ότι το φυσιολογικό άγχος στο οποίο αναφερόμαστε δεν είναι χαρακτηριστικό ενός αλλά όλων των ανθρώπων!
+1 .. αυτό συμβαίνει για όλους τους διαβασμένους. Αρκεί να μην πας να γράψεις με ψυχολογία του ηττημένου! Τότε χάθηκε το παιχνίδι... ξέρω κορίτσι που ενώ διάβαζε και ήταν καλή μαθήτρια έγραψε 1 13άρι και ένα 14άρι σε 2 μαθήματα γιατί αγχώθηκε. Ενώ ένας κολλητός μου που όλη τη χρονιά κυμαινόταν γύρω στο 16-17, πάει πανελλαδικές και γράφει σε όλα τα μαθήματα 18-19 επειδή πήγε με καλύτερη ψυχολογία.

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

O deadhorse έγραψε στις 10:10, 29-05-09:

Γνώμη μου είναι πως πρέπει να αγχώνεσαι μόνο το διάστημα πριν δώσεις πανελλήνιες, όσο καιρό προετοιμάζεσαι δηλαδή. Να αγχώνεσαι σε λογικά πλαίσια, απλά για να κρατιέσαι σε εγρήγορση και να μην εφησυχάζεις.

Ένα παιδί μέχρι να δώσει πανελλήνιες έχει δώσει 3 φορές εξετάσεις στο γυμνάσιο, 2 στο λύκειο και κατά πάσα πιθανότητα έχει δώσει και εξετάσεις σε μία τουλάχιστον ξένη γλώσσα. Θα μπορούσαμε να πούμε πως έχει γίνει επαγγελματίας στο θέμα αυτό. Έχει φάει όσο άγχος πρέπει και έχει μάθει.

Επίσης πολλοί αγχώνονται τις τελευταίες μέρες, λίγο πριν τις εξετάσεις και πωρώνονται στο διάβασμα. Κακό, πολύ κακό. Ό,τι ήταν να κάνεις, το έχεις κάνει μέσα στη χρονιά, δύσκολα θα αλλάξεις κάτι στο τέλος. Μόνο θεωρία αν διαβάσεις το σώζεις λίγο, πχ ΑΕΠΠ για τεχνολογική. Ασκήσεις είναι αδύνατο να μάθεις.

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

O musicrain1 έγραψε στις 10:34, 29-05-09:

Γνώμη μου είναι πως πρέπει να αγχώνεσαι μόνο το διάστημα πριν δώσεις πανελλήνιες, όσο καιρό προετοιμάζεσαι δηλαδή. Να αγχώνεσαι σε λογικά πλαίσια, απλά για να κρατιέσαι σε εγρήγορση και να μην εφησυχάζεις.

Ένα παιδί μέχρι να δώσει πανελλήνιες έχει δώσει 3 φορές εξετάσεις στο γυμνάσιο, 2 στο λύκειο και κατά πάσα πιθανότητα έχει δώσει και εξετάσεις σε μία τουλάχιστον ξένη γλώσσα. Θα μπορούσαμε να πούμε πως έχει γίνει επαγγελματίας στο θέμα αυτό. Έχει φάει όσο άγχος πρέπει και έχει μάθει.

Επίσης πολλοί αγχώνονται τις τελευταίες μέρες, λίγο πριν τις εξετάσεις και πωρώνονται στο διάβασμα. Κακό, πολύ κακό. Ό,τι ήταν να κάνεις, το έχεις κάνει μέσα στη χρονιά, δύσκολα θα αλλάξεις κάτι στο τέλος. Μόνο θεωρία αν διαβάσεις το σώζεις λίγο, πχ ΑΕΠΠ για τεχνολογική. Ασκήσεις είναι αδύνατο να μάθεις.
+1:no1:.Να τι πιστοποίηση έπρεπε να δίνει το λύκειο: επαγγελματίας υποψήφιος! "Γνωρίζει σε βάθος κάθε μορφή προφορικής και γραπτής εξέτασης, αποδίδει πλήρως σε συνθήκες άγχους και πιεσης και έχει πολύχρονη προυπηρεσία στο αντικείμενο".
Πάντως πέρα απ' την πλάκα, κι εγώ νιώθω ότι έχω αναπτύξει μιας μορφής "αναισθησία" για τις εξετάσεις πλέον, με την έννοια ότι στο γυμνάσιο αγχωνόμουν πιο πολύ απ' ότι αγχώθηκα στις πανελλήνιες!

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

O deadhorse έγραψε στις 10:44, 29-05-09:

Μα δεν είναι μόνο αυτό, αν αγχώνεται κάποιος τόσο πολύ για τις πανελλήνιες (φέτος τα είδα με τα ίδια μου τα μάτια, παιδιά να παίρνουν ηρεμιστικά) τι θα κάνει στο μέλλον που θα έχει εξεταστικές, διπλωματικές, συνεντεύξεις για θέσεις εργασίας και άλλα τόσα;

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

O musicrain1 έγραψε στις 12:44, 29-05-09:

Ενδοφλέβιες με κονιάκ! Πάντως είναι και τα φροντιστήρια και οι γονείς που συμβάλλουν σε αυτό το κλίμα άγχους με την τρομοκρατία που επιβάλλουν... Στο σχολείο μας που ήταν και εξεταστικό για τους Φ.Α. περίμεναν σαν κοράκια απέξω και βουτούσαν όποιον έβρισκαν μπροστά τους: "τι έπεσε;", "δύσκολα;" κλπ. Αν είχα τέτοιους γονείς και εγώ στην τσίτα θα ήμουν! Άλλοι συμμαθητές μου στενοχωριόντουσαν λιγότερο για το ότι δεν έγραψαν καλά και περισσότερο για το τι θα πουν στο φροντιστήριο και τους γονείς τους! Θεωρώ ότι εμένα με έσωσε το ότι ξεκαθάρησα από νωρίς σε όλους ότι δίνω πανελλήνιες για τον εαυτό μου και μόνο...

Παράθεση

lolek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lolek
Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O lolek έγραψε στις 12:51, 29-05-09:

+1:no1:.Να τι πιστοποίηση έπρεπε να δίνει το λύκειο: επαγγελματίας υποψήφιος! "Γνωρίζει σε βάθος κάθε μορφή προφορικής και γραπτής εξέτασης, αποδίδει πλήρως σε συνθήκες άγχους και πιεσης και έχει πολύχρονη προυπηρεσία στο αντικείμενο".
Πάντως πέρα απ' την πλάκα, κι εγώ νιώθω ότι έχω αναπτύξει μιας μορφής "αναισθησία" για τις εξετάσεις πλέον, με την έννοια ότι στο γυμνάσιο αγχωνόμουν πιο πολύ απ' ότι αγχώθηκα στις πανελλήνιες!

και που 'σαι ακόμα... άμα με το καλό μπεις σε καμιά καλή σχολή (που θέλει διάβασμα) θα έχεις 2 φορές το χρόνο εξετάσεις... και ειδικά άμα θες και έναν καλό βαθμό για κανένα μεταπτυχιακό μετά... θα παιδευτείς

Αλλά οκ όλα μες στο παιχνίδι είναι :no1:

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

O deadhorse έγραψε στις 13:48, 29-05-09:

Ενδοφλέβιες με κονιάκ! Πάντως είναι και τα φροντιστήρια και οι γονείς που συμβάλλουν σε αυτό το κλίμα άγχους με την τρομοκρατία που επιβάλλουν... Στο σχολείο μας που ήταν και εξεταστικό για τους Φ.Α. περίμεναν σαν κοράκια απέξω και βουτούσαν όποιον έβρισκαν μπροστά τους: "τι έπεσε;", "δύσκολα;" κλπ. Αν είχα τέτοιους γονείς και εγώ στην τσίτα θα ήμουν! Άλλοι συμμαθητές μου στενοχωριόντουσαν λιγότερο για το ότι δεν έγραψαν καλά και περισσότερο για το τι θα πουν στο φροντιστήριο και τους γονείς τους! Θεωρώ ότι εμένα με έσωσε το ότι ξεκαθάρησα από νωρίς σε όλους ότι δίνω πανελλήνιες για τον εαυτό μου και μόνο...
Θυμάμαι ένα παρόμοιο περιστατικό, όταν έδινα γραπτά για zertifikat. Έξω απ' το ινστιτούτο περίμεναν γονείς, αδέρφια, ξαδέρφια μπατζανάκιδες (μιλάμε για λαοθάλασσα, όποιος έχει περάσει από εκεί ξέρει πόσο στενός είναι ο δρόμος) και με το που βγήκα πέσανε πάνω μου και με ρωτούσαν τι έπεσε (λες και αν τους έλεγα θα καταλάβαιναν). Κρίμα που δεν είχα καλάζνικοφ μαζί μου.

Παράθεση

annmary

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη annmary
H annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H annmary έγραψε στις 23:42, 29-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΦΩΤΗΣ
πως γινεται αυτο??? θα μας κουφανετε σημερα??
συμφωνω με το φωτη...αυτες τις μ***** του τυπου διαβαζα ενα τεταρτο...2 ωρες ολη τη χρονια...με κυνηγουσαν οι καθηγητες ...και αλλα τετοια εξυπνα..δεν τις παω καθολου..μονο απο καθαρη τυχη περναει ελας ετσι...εκτος βεβαια εαν ειναι ετοιμος για τη NASA...τουλαχιστον σεβαστειτε και μην κοροιδευετε τα παιδια που πραγματικα κουραστηκαν ολοη τη χρονια..

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 14:23, 30-05-09:

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω αν δεν διαβάζεις πως μπορείς να γράψεις την θεωρία ή να ξέρεις τύπους για ασκήσεις! Τώρα αν κάποιοι γεννήθηκαν και τα ήξεραν, πάω πάσο!

Παράθεση

sofia21 (sofia)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη sofia21
H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε στις 14:42, 30-05-09:

σε ποια σχολη θελεις να περασεις γιατι αυτο θα δειξει το αν εισαι αναισθητος ή οχι.

Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Trolen
Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Trolen έγραψε στις 21:27, 30-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nickname
ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ!:nono: Ακόμα και ο πιο έξυπνος άνθρωπος του κόσμου να είσαι πρέπει να τα διαβάσεις για να μπορέσεις να τα μάθεις.

Κοίτα, και γω όπως και εκατοντάδες άλλα μέλη εδώ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ. Η διαφορά μας όμως έγκειται σε αυτό το σημείο: Είμαστε συνειδητοποιημένα παιδιά. Διαβάζουμε γιατί έχουμε όνειρα, προσδοκίες και ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ (σε αντίθεση με σένα) και δεν έχουμε όλοι την ίδια οικονομική άνεση που έχεις εσύ να φεύγουμε όποτε μας καπνίσει στο εξωτερικό και να τρώμε τα λεφτά του μπαμπάκα και της μαμάκας μας! Απλώς έχουμε στόχους και παίρνουμε τη ζωή στα χέρια μας!!!
Άντε! Τι μας λες! Σόρρυ που θα στο πω αλλά δεν αντέχω: ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ! ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ 15500! ΕΙΝSΤΕΙΝ ΜΟΥ ΕΣΥ! ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΑΤΩ! Εντάξει, επειδή το internet είναι ανώνυμο λέει ο κάθε (άντε μην πω) ότι βλακεία του κατέβει στο μυαλό (ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΚΟΜΠΛΕΞ)
Εγώ θα πω μόνο οτι και να μου πείς και για χαρτί πρόσβασης δεν μπορώ να πειστώ οτι δεν διάβαζες καθόλου.Δεν γίνετε απλά!

Παράθεση

kondar (Κωνσταντινος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kondar
Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Πάτρας και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O kondar έγραψε στις 10:21, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
Αν και όλο το χρόνο κάπως τα κουτσοβόλευα, είτε με διάβασμα τελευταίας στιγμής, είτε με γράψιμο στο διάλειμμα, οφείλω να ομολογήσω ότι στις πανελλήνιες δεν έχω ανοίξει βιβλίο. Μετά την 5ήμερη, είμαι όλη μέρα κι όλη νύχτα στον υπολογιστή (καλά όχι τόσο πολύ, για έμφαση το λέω). Το πιο ακραίο που έχω διαβάσει είναι κάτι μικι μάους που βρήκα στη ντουλάπα μου. Παρ'όλα αυτά, από όσα έχω καταλάβει, γράφω κοντά 14 σε κάθε μάθημα:thanks:, τουλάχιστον. Οι καθηγητές στο φροντιστήριο μου κατεβάζουν τα 12 ευαγγέλια μετά από κάθε μάθημα, αλλά εγώ δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω, και μέχρι τώρα δεν έχω μετανιώσει για κάτι. Πιστεύετε ότι είμαι πολύ αναίσθητος?:fss:
πολυ αναισθητος.αλλα πιστεψε με σε θαυμαζω.συνηθως στη ζωη πετυχαινουν τα ατομα που δεν τα παιρνουν ολα και τοσο σοβαρα απλα και μονο επειδη δεν εχουν το αγχος και αποδιδουν καλυτερα.

Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Daskalenko7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 589 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε στις 10:32, 02-06-09:

Εγώ δεν είχα διαβάσει και πολύ μες στη χρονιά, διάβασα γερά μόνο πριν μπούμε στις τάξεις να γράψουμε σε κάθε μάθημα. Έτσι όπως τα υπολογίζω έχω γράψει σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 εκτός από Έκθεση που θα μου κόψουν λόγω κόμπλεξ. Εντάξει, ήταν ανώτερου επιπέδου όπως και να το κάνουμε.
Μπραβο !

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,311 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 10:59, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
Αν διαβαζεις και γραφεις χειροτερα απο εναν ανεπαφο και ανιδεο στο αντικειμενο, ε κατι δεν παει καλα. Γιατι μετα και να σε φορτωσει ο ταδε εργοδοτης, εσυ θα πολεμας και θα πολεμας για μια τρυπα στο νερο. Και τον εργοδοτη δεν τον νοιαζει ποσο ξεσκιζεσαι εσυ, η τρυπα στο νερο τον νοιαζει.

Κι επειδη κοιταξα και κατι ποστς πιο πισω..
Μας τα πρηξατε οι ανερχομενοι αηνσταην με τη φοβερη εξυπναδα που σας διακατεχει. ''Εγω ολη τη χρονια διαβαζα μικιμαους και με πολυ προχειρο υπολογισμο βγαζω 16 χιλιαρικα''. Τι λες ρε φιλε. Να σε παρουν στη Νασα, να διαβαζεις Λουκι Λουκ και να φτιαχνονται οι πυραυλοι.
Δηλαδη αν ειναι δυνατον. Με καμια επαφη στα μαθηματα δεν γραφεις τοσο. Και ειδικα αν εισαι θεωρητικος που σου κοβουν αβερτα οταν δεν γραφεις πανομοιοτυπα με το βιβλιο. Και συ πως να γραψεις πανομοιοτυπα αν διαβαζες κομιξ ολη τη χρονια;

Κατεβειτε λιγο απο το καλαμι σας, κοιταχτε γυρω σας. Μαθητες κλεινουν 5ωρα τη μερα(λιγο λεω) για να βγαλουν 18 χιλιαρικα και ερχεστε εσεις και λετε ''πωπω δεν εχω ανοιξει βιβλιο και περναω ιατρικη''. Βασικα νταξ αυτο δεν το διαβασα ακομα αλλα δεν θα μου φανει και απιστευτο να το πει κανεις απο δω μεσα.

Σε αλλη χωρα ζειτε; Με αλλο συστημα δινετε; Γιατι το παρον συστημα δεν σε αφηνει να περασεις σε σχολη της προκοπης ενω εισαι τουριστας.

Συγχαρητήρια!ειχα αρχίσει να αναπτύσω συμπλέγματα κατωτερότητας με τόσες παρεξηγημένες διάνοιες εδώ μέσα.Μην ανησυχείτε παιδιά,οι τρεις πρώτες φορές που δίνεις εινα δυσκολες.Μετά συνηθίζεις(η συνειδητοποιείς πως κατι δεν παει καλά)

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

O deadhorse έγραψε στις 13:16, 02-06-09:

Ευχαριστώ, έχω μια απορία όμως. Παρακολούθησες οοοολη τη στιχομυθία, κατάλαβες γιατί έγραψα ό,τι έγραψα ή μπα;

Παράθεση

grigant12

Μαθητής Γ' λυκείου

O grigant12 έγραψε στις 18:06, 02-06-09:

Ρε παιδια νταξει, δεν εχουμε ολοι τις ιδιες ικανοτητες. Οι διανοιες εδω βγαλανε 16-18 χωρις να διαβασουν! Τι ασχολειστε εσεις οι κοινοι θνητοι μαζι τους? Ειναι ιεροσυλια! Σε λιγο καιρο που θα ειναι διδακτορες στο ΜΙΤ και ερευνητες στη ΝΑΣΑ θα δειτε που δεν πιστευατε!

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 20:49, 02-06-09:

Ρε παιδια νταξει, δεν εχουμε ολοι τις ιδιες ικανοτητες. Οι διανοιες εδω βγαλανε 16-18 χωρις να διαβασουν! Τι ασχολειστε εσεις οι κοινοι θνητοι μαζι τους? Ειναι ιεροσυλια! Σε λιγο καιρο που θα ειναι διδακτορες στο ΜΙΤ και ερευνητες στη ΝΑΣΑ θα δειτε που δεν πιστευατε!
Ξερετε να κανετε τιποτα αλλο εκτος απο το να ειρωνευεστε,και μαλιστα με τον ιδιο τροπο('ΜΙΤ'-'ΝΑΣΑ');Κατανταει βαρετο.

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

O deadhorse έγραψε στις 23:38, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από m3Lt3D
Ξερετε να κανετε τιποτα αλλο εκτος απο το να ειρωνευεστε,και μαλιστα με τον ιδιο τροπο('ΜΙΤ'-'ΝΑΣΑ');Κατανταει βαρετο.
Ναι, checkαρε μία...

"Καλά σε λίγο καιρό θα είναι λέκτορες στο Harvard και την Οξφόρδη, να μου το θυμηθείτε."

"Κάνοντας πειράματα στη χέστρα τους βρήκαν το εμβόλιο κατά του καρκίνου."

κλπ κλπ

Παράθεση

Μαράκι _ Κρήτη

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Μαράκι _ Κρήτη
H Μαράκι _ Κρήτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Μαράκι _ Κρήτη έγραψε στις 16:58, 03-06-09:

Φιλαράκο εγώ ένα θα σου πω μόνο. Δικαιομά σου φυσικά να πηγαίνεις αδίαβαστος, όμως μην υπερεκτιμάς τον εαυτό σου....
Πανελλήνιες είναι. το 14 που πιστεύεις εσύ οτι έγραψες μπορεί να σου γυρίσει και ενώ νομίζεις οτι έχεις γράψει καλά στην πραγματικότητα να έχεις γράψει κάτω από αυτά που περίμενες...

Κάνε μια θυσία (χρόνου κ κόπου)...
Να θυμάσαι οτι είναι 1 μήνας, που καθορίζει την πορεία της ζωής σου...

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 17:01, 03-06-09:

Μην σου πω καλυτερα τι καθοριζει γιατι θα φαω ban.

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 18:15, 03-06-09:

Παιδιά μόλις διάβασα μετά από πολύυυ καιρό το ποστ ξανά και είδα πολλές κι αμφιλεγόμενες απόψεις. Να τονίσω κάτι που ξέχασα να πω:

Τα κουτσοβόλευα εννοώ ότι πάντα ήμουν διαβασμένος τέλεια απλά δεν τα διάβαζα με σύστημα.

Λάβετε επίσης υπ'όψιν σας ότι φέτος τα θέματα ήταν ομολογουμένως ευκολότερα.

Επίσης σε μερικά πράγματα όπως τα κείμενα κατεύθυνσης, γράφεις μέτρια μόνο και μόνο με λογική!

Το ίδιο και στα αρχαία!

Δεν είμαι επιστήμονας, είμαι ένας τεμπέλης και βλάκας που δεν διάβασα. Αυτό το ποστ δεν το ξεκίνησα για να σας επιδείξω τις γνώσεις μου που φυτεύθηκαν στο μυαλό μου όπως μερικοί είπαν. Ήθελα απλά να δω αν έχετε την ίδια γνώμη με μερικούς που μου είπαν ότι είμαι αναίσθητος.

Συνεπώς, πάνω από τους μισούς είστε οφφτόπικ.

Παράθεση

Admiral

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Admiral
Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Admiral έγραψε στις 12:42, 08-06-09:

Ακομα ειμαι 2α Λυκειου αλλα για τα κειμενα συμφωνω. Ειμαι Θετικη οποτε δεν τα εχω αγγιξει και σε κειμενο που το εβλεπα πρωτη φορα την ωρα του διαγωνισματος (ελειπα οταν το παρεδιδε) της εγραψα 16.

Τεσπα, ανυπομονω να δω τι μορια θα μαζεψεις
Εγω σκεφτομαι αν με το καλο περασω πανεπιστημιο να ξαναδωσω πανελληνιες ετσι για πλακα, χωρις διαβασμα για να δω τι πιανουν οι γενικες γνωσεις στις πανελληνιες. Για ερευνητικους λογους δηλαδη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 12:59, 08-06-09:

Χε χε admiral. Σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω αυτό, έτσι για πλάκα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kotatsuneko
H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,320 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 13:11, 08-06-09:

Εγώ δεν καταλαβαίνω πώς χωρίς σύστημα διαβάσματος πιάνεις καλούς βαθμους

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 13:15, 08-06-09:

μόνο αν είσαι κωλόφαρδος

Παράθεση

hASMA (Γιούλια)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη hASMA
H Γιούλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H hASMA έγραψε στις 21:01, 08-06-09:

Θα με τρελάνετε τελείως!! Κ εγώ δεν διάβασα τόσο καλά, κι αυτό επειδή αποφάσισα αργά να ξαναδώσω πανελλήνιες. Φεβρουάριο άρχισα διάβασμα με μαθήματα που δεν έχω αγγίξει ποτέ πριν. Τα περισσότερα από τα οποία τα διάβαζα μονάχα την τελευταία στιγμή. Κι απ'ο,τι φαίνεται θα πιάσω 10 με 11 χιλιάδες μόρια. Έτσι δυστυχώς παρ'όλο που δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι, με τεράστια λύπη θα ξαναδώσω του χρόνου.
mechanicarts δεν είσαι αναίσθητος. Απλα έχεις καλό μνημονικό κ κατανόηση σε αυτά που διάβαζες κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους κ είχες μια ενδόμυχη αυτοπεποίθηση στον εαυτό σου γι'αυτό δεν ανησυχούσες ιδιαίτερα για τις επιδόσεις σου.Προφανώς στοχεύεις σε μια σχολή που θέλει μέτριο βαθμό(να υποθέσω δλδ ) Μπράβο σου πάντως!! Πολλοί από μας απλά σε ζηλεύουμε :no1:

....Καλά αποτελέσματα σε ΟΛΟΥΣ!!!!

Παράθεση

Tas (Τασος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Tas
Ο Τασος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Tas έγραψε στις 11:04, 12-06-09:

Και εγω παιδια τα ειχα παρατησει απο τη Πρωτοχρονια του 2007 οταν εδινα. Απο εκει και επειτα, δεν ανοιξα βιβλιο σχεδον καθολου. Τα ειχα παρατησει εντελως, και ειχα ξεσαλωσει (μου βγηκε το "επαναστατικο" μου, βλεπετε). Τελικα επιασα 15,400κατι μορια και τωρα ειμαι φοιτητης στη Φυσικο του Ηρακλειου

Θα μπορουσε βεβαια να μην ειχε παει καλα η ιστορια και τωρα να ημουν σερβιτορος σε καμια κεφετερια, η να ξαναεδινα (που το βλεπω πολυ χλωμο). Αφηστε που το πιο πιθανο ειναι να ειχα αυτοκτονησει αν δεν ειχα περασει Φυσικο, μιας και την εχω καταβρει εδω περα και το αντικειμενο το γουσταρω τρελλα!

Παράθεση

Admiral

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Admiral
Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Admiral έγραψε στις 07:57, 15-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από geoste
Χε χε admiral. Σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω αυτό, έτσι για πλάκα.

εχω ακουσει οτι αν ως αποφοιτος λυκειου (ποσο μαλλον ως φοιτητης) γυρισεις και ξαναδεις την υλη του Λυκειου σου φαινεται γελοια. Το εχω παρατηρησει και γω φετος οταν διαβασα για να καλυψω κενα που ειχα στα μαθηματικα απο Γυμνασιο (ξερεις, αυτα που νομιζεις οτι δεν θα σου χρειαστουν ποτε ). Μαλλον οσο μεγαλωνεις συνηθιζεις σε ολο και πιο περιπλοκες εννοιες/ προβληματα και ετσι αυτα που σε δυσκολευαν παλια τα μαθαινεις σε λιγες ωριτσες.

Παράθεση

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ. (Χριστίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ.
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ. έγραψε στις 12:38, 15-06-09:

Εγώ δεν είχα διαβάσει και πολύ μες στη χρονιά, διάβασα γερά μόνο πριν μπούμε στις τάξεις να γράψουμε σε κάθε μάθημα. Έτσι όπως τα υπολογίζω έχω γράψει σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 εκτός από Έκθεση που θα μου κόψουν λόγω κόμπλεξ. Εντάξει, ήταν ανώτερου επιπέδου όπως και να το κάνουμε.
Καλά μας δουλεύετε; Τι είναι αυτά; Έλεος πια. Έχετε της εντύπωση ότι έτσι βγαίνουν τα 19,5-20;;;;;;;;; Θα τρελαθώ πια! Εκτός και αν έχω μπει σε forum που συνομιλούν μόνο φωστήρες (τότε με συγχωρείτε για την παρέμβαση!)! Συγκεντρωθείτε λιγάκι, γιατί το σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 σημαίνει ότι το περισσότερο που μπορεί να έχεις χάσει είναι 3 μόρια στο κάθε μάθημα!! Εάν είσαι θεωρητική εξήγησε μου πώς κατάφερες να χάσεις μόνο 3 μόρια στα αρχαία κατεύθυνσης;;;;;;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    maniamanitsa

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους