Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,338 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,074 μηνύματα σε 94,364 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 741 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Εντελώς αδιάβαστος στις Πανελλήνιες

fisher96 (Αποστόλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fisher96
Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O fisher96 Ρακ έγραψε στις 15:04, 31-07-13:

Ρε μην υποβαθμίζετε έτσι τα σχολεία.
Σε πολλά σχολεία γίνεται πολύ καλή δουλειά και ένας μαθητής που δεν πάει φροντιστήριο, ναι μεν θα δυσκολευτεί αρκετά, αλλά μπορεί να γράψει ένα πολύ αξιοπρεπή βαθμό για καλή σχολή.
Δεν πάει να πει οτι όποιος βασίζεται αποκλειστικά κ μόνο στο μάθημα του σχολείου είναι καταδικασμένος.
Το θέμα είναι οτι αυτά που έκανες στο φροντιτήριο, θα τα ξανακούσεις και δεύτερη φορά στο σχολείο και θα τα εμπεδώσεις καλύτερα.
Γνώμη μου..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φρεντος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 15:05, 31-07-13:

Στο σχολειο απλα αραζεις μονος σου, κοιτας το ταβανι και περιμενεις να χτυπησει το κουδουνι για να βγεις εξω..
Καλυτερα να κανεις και ησυχια, γιατι μερικα παιδια μπορει να βασιζονται στο σχολειο και να προσεχουν....
Αυτο εκανα εγω περυσι και περνουσε η ωρα χωρις να το καταλαβω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 774 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 20:50, 31-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
... αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να περάσω νοσηλευτικη.
Τιιιι; το μόνο που κατάφερες;
Δεν πα να διαφήμιζες την έξυπνη σίτα,φόκο,εμείς πάλι σε αγαπάμε.
fockos δε γίνεσαι,γεννιέσαι. -

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 20:58, 31-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Φρεντος
Στο σχολειο απλα αραζεις μονος σου, κοιτας το ταβανι και περιμενεις να χτυπησει το κουδουνι για να βγεις εξω..
Καλυτερα να κανεις και ησυχια, γιατι μερικα παιδια μπορει να βασιζονται στο σχολειο και να προσεχουν....
Αυτο εκανα εγω περυσι και περνουσε η ωρα χωρις να το καταλαβω
Εγώ έλιωνα στο κινητό μου.

Fun times

Παράθεση

gtaivpc (Xen)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gtaivpc
Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O gtaivpc έγραψε στις 21:05, 31-07-13:

στο σχολείο ξεκούραση είναι οι ώρες των μαθημάτων γενικής παιδείας, εξαιρουμένου της έκθεσης. εάν δεν προσέχεις στα μαθήματα κατεύθυνσης είσαι τουλάχιστον βλάκας.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φρεντος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 21:40, 31-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από gtaivpc
στο σχολείο ξεκούραση είναι οι ώρες των μαθημάτων γενικής παιδείας, εξαιρουμένου της έκθεσης. εάν δεν προσέχεις στα μαθήματα κατεύθυνσης είσαι τουλάχιστον βλάκας.
Aπο κατευθυνσης μονο μαθηματικα και φυσικη αξιζει να προσεχεις....Απο τα γενικης, στην εκθεση ριχνεις τους καλυτερους υπνους

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 21:43, 31-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από gtaivpc
Εγώ το αντίθετο έκανα, επειδή όλο το διάβασμα ήταν τα κατεύθυνσης (από τα σχολικά) κι επειδή τα κατεύθυνσης τα έκανα και στο φροντιστήριο, στο σχολείο πρόσεχα περισσότερο στα γενικής που ήταν πράγματα που δεν είχα σαπίσει, άρα και πιο ενδιαφέροντα.
Στην κατεύθυνση πιο καλά χαλαρώνεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη κατερω
H κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H κατερω people are strange έγραψε στις 02:57, 01-08-13:

Εξαρτάται απο το επίπεδο του μαθήματος που γίνεται στο σχολείο του καθενός..
Αν ο ίδιος ο καθηγητής βαριέται να κάνει μάθημα και βλέπεις ότι δεν έχεις να πάρεις κάτι γιατί να ασχοληθείς;..
Σε άλλα σχολεία όμως, όπως ήταν και στο δικό μου, γίνεται πολύ καλή δουλειά και είναι ευκαιρία για καλή επανάληψη δύσκολες ασκήσεις με καθηγητές που ενδιαφέρονται και έχουν κάτι να σου δώσουν..
γενικώς προσαρμόζεσαι ανάλογα με τα δεδομένα..

Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orestis96
Ο Orestis96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Orestis96 έγραψε στις 04:53, 25-03-16:

Δίνω 3η φορά (την 1η δε διάβασα και τη 2η χώρισα 10 μέρες πριν δώσω και τα παράτησα) και δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα αν εξαιρέσεις κάποιες μέρες που καθόμουν να διαβάσω λίγο. Αν και λίγο αργά, έβαλα στόχο να στρωθώ. Θέλω όμως να είμαι ρεαλιστικός και να ακούσω τις γνώμες σας για να ξέρω που πάω. Προλαβαίνω να γράψω και να περάσω κάπου αν στρωθώ; Είμαι θεωρητική και μπορείς να πεις ότι στροφάρω περισσότερο από τον μέσο μαθητή και μαθαίνω σχετικά γρήγορα, αλλά έχω μερικά κενά. Στόχος είναι από 12.000 μόρια και πάνω. Btw θέλω γνώμες και όχι κριτική
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 10:18, 25-03-16:

Θεωρητική λίγο δύσκολα γιατί όλες οι σχολές είναι πάνω από 12-13 χιλιάδες ενώ από τεχνολογική, και με 6 χιλιάδες πας κάπου και καλά...
Ετοιμάσου του χρόνου ή πάνε σε ένα ιδιωτικό καλύτερα.
Παράθεση

Faihh (Φαίη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Faihh
H Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H Faihh Be the change u want to see in the world έγραψε στις 15:39, 25-03-16:

Ειναι μεγαλη η υλη και θα χρειαστει διαβασμα σε βαθος επειδη οι απαιτησεις λογω των 4 μαθηματων εχουν αυξηθει. Εαν στρωθεις ομως και ο... ποπος σου βγαλει ριζες προσωπικα πιστευω οτι θα γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο απλα μην το αργεις αλλο!
Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

O Orestis96 έγραψε στις 15:48, 25-03-16:

Κοίτα το ξέρω ότι έχω κάνει βλακεία και ξέρω ότι το άφησα πολύ αργά. Απλά δεν ξέρω αν προλαβαίνω ρεαλιστικά να γράψω τόσο. Έτσι κι αλλιώς τις προηγούμενες χρονιές βαρούσα ψυχολογικά. Φέτος ήρθαν τα πράγματα στη θέση τους και μου πήρε καιρό να αποφασίσω τι θέλω να κάνω στη ζωή μου. Για του χρόνου πάντως δεν παίζει γιατί τελειώνει η αναβολή για το στρατό και για ιδιωτικό δεν παίζουν πολλά γκαφρά γενικά. Γενικώς, I'm screwed αν δεν περάσω

Αρχική Δημοσίευση από Faihh
Ειναι μεγαλη η υλη και θα χρειαστει διαβασμα σε βαθος επειδη οι απαιτησεις λογω των 4 μαθηματων εχουν αυξηθει. Εαν στρωθεις ομως και ο... ποπος σου βγαλει ριζες προσωπικα πιστευω οτι θα γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο απλα μην το αργεις αλλο!
Ναι έχω σκοπό να γ***θώ στο διάβασμα, απλά δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό να παλέψω για 12.000 μόρια και πάνω
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,787 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 17:17, 25-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από Orestis96

Ναι έχω σκοπό να γ***θώ στο διάβασμα, απλά δεν ξέρω αν είναι ρεαλιστικό να παλέψω για 12.000 μόρια και πάνω
Να σου πω ότι εγώ πέρυσι λεγραψα λίγο πάνω από 14.000 μόρια και είμαι στο οικονομικό της νομικής η δε χρειάζεται
Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

O Orestis96 έγραψε στις 17:21, 25-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Να σου πω ότι εγώ πέρυσι λεγραψα λίγο πάνω από 14.000 μόρια και είμαι στο οικονομικό της νομικής η δε χρειάζεται
Έγραψες τόσο, αλλά με τι διάβασμα; εγώ είμαι κυριολεκτικά στο χείλος του γκρεμού και ήθελα να δω αν ο στόχος που βάζω είναι ρεαλιστικός ή αν απλά απογοητευτώ.
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophie226
H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε στις 17:34, 25-03-16:

κι ρεγω τωρα θα ξεκινησω διαβασμα
πονταρε στα μαθηματα που ξερεις οτι θα γραψεις καλα
Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

O Orestis96 έγραψε στις 17:39, 25-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από sophie226
κι ρεγω τωρα θα ξεκινησω διαβασμα
πονταρε στα μαθηματα που ξερεις οτι θα γραψεις καλα
Πάντως το ότι δεν είμαι ο μόνος σε αυτή τη φάση με κάνει να νιώθω κάπως καλύτερα αλλά κοίτα αφού είναι μόνο 3 τα μαθήματα που θέλουν διάβασμα, δεν νομίζω ότι αξίζει να ποντάρεις γιατί έστω σε ένα να μη γράψεις καλά, πέφτει κατά πολύ ο βαθμός. Ιστορία και Λατινικά είμαι σαΐνι και τα μαθαίνω γρήγορα, αλλά θα δώσω το ίδιο βάρος που θα δώσω και στα Αρχαία. Καλό πιστεύω θα είναι να κάνεις κι εσύ το ίδιο
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,787 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 17:53, 25-03-16:

Έγραψες τόσο, αλλά με τι διάβασμα; εγώ είμαι κυριολεκτικά στο χείλος του γκρεμού και ήθελα να δω αν ο στόχος που βάζω είναι ρεαλιστικός ή αν απλά απογοητευτώ.
κοιτά ποιο πολύ έκανα τρελό διάβασμα στα μαθηματικλα γενικής και αοθ που είχαν και συντελεστή

αμέσως μετά το αοδέ και το αεππ
βεβαίοα τα μαθηματικά επίσης
μόνο τη φυσική μετα από λίγο την άφηξσα και χάθηκα
Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

O Orestis96 έγραψε στις 17:56, 25-03-16:

κοιτά ποιο πολύ έκανα τρελό διάβασμα στα μαθηματικλα γενικής και αοθ που είχαν και συντελεστή

αμέσως μετά το αοδέ και το αεππ
βεβαίοα τα μαθηματικά επίσης
μόνο τη φυσική μετα από λίγο την άφηξσα και χάθηκα
Μάλλον δεν έθεσα σωστά την ερώτησή μου.. Πότε ξεκίνησες να τα διαβάζεις όλα αυτά;
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε στις 18:00, 25-03-16:

Πάντως το ότι δεν είμαι ο μόνος σε αυτή τη φάση με κάνει να νιώθω κάπως καλύτερα αλλά κοίτα αφού είναι μόνο 3 τα μαθήματα που θέλουν διάβασμα, δεν νομίζω ότι αξίζει να ποντάρεις γιατί έστω σε ένα να μη γράψεις καλά, πέφτει κατά πολύ ο βαθμός. Ιστορία και Λατινικά είμαι σαΐνι και τα μαθαίνω γρήγορα, αλλά θα δώσω το ίδιο βάρος που θα δώσω και στα Αρχαία. Καλό πιστεύω θα είναι να κάνεις κι εσύ το ίδιο
προσωπικα δινω αρχαια ιστορια βιολογια εκθεση
τα 2 ιστορια και βιολογια ειναι καθαρα θεμα διαβασματος
εγω προσωπικα πονταρω σε αυτα τα 2 γτ δεν το χω με τα αρχαια
και ειναι 2 μαθηματα που σου δινουν βαθμο αν τα διαβασεις
που θες να περασεις?
Παράθεση

Φοιτητής

O Σωτηρης13 έγραψε στις 18:02, 25-03-16:

Μάλλον δεν έθεσα σωστά την ερώτησή μου.. Πότε ξεκίνησες να τα διαβάζεις όλα αυτά;
μερικα μαθηματα και απο τη β λυκειου
Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

O Orestis96 έγραψε στις 18:11, 25-03-16:

προσωπικα δινω αρχαια ιστορια βιολογια εκθεση
τα 2 ιστορια και βιολογια ειναι καθαρα θεμα διαβασματος
εγω προσωπικα πονταρω σε αυτα τα 2 γτ δεν το χω με τα αρχαια
και ειναι 2 μαθηματα που σου δινουν βαθμο αν τα διαβασεις
που θες να περασεις?
Μέχρι πρότινος ήθελα φυσικοθεραπεία αλλά πλέον είναι mission impossible. Το σκέφτομαι για θεατρική σχολή ή κινηματογράφο, που ήθελα από μικρός να ασχοληθώ με αυτά. Αλλά δεν έχω καν αποφασίσει ακόμα. Κάτσε να γράψω και βλέπουμε. Εσύ;

μερικα μαθηματα και απο τη β λυκειου
Έτσι εξηγείται εγώ 2α λυκείου βαριόμουν να αντιγράψω ασκήσεις από το βοήθημα, let alone να ανοίξω βιβλίο
Παράθεση

Φοιτητής

O Σωτηρης13 έγραψε στις 18:18, 25-03-16:

Μέχρι πρότινος ήθελα φυσικοθεραπεία αλλά πλέον είναι mission impossible. Το σκέφτομαι για θεατρική σχολή ή κινηματογράφο, που ήθελα από μικρός να ασχοληθώ με αυτά. Αλλά δεν έχω καν αποφασίσει ακόμα. Κάτσε να γράψω και βλέπουμε. Εσύ;

Έτσι εξηγείται εγώ 2α λυκείου βαριόμουν να αντιγράψω ασκήσεις από το βοήθημα, let alone να ανοίξω βιβλίο
εγώ ούτε στη β ούτε στη γ είχα βοηθημα
με εξέρεση την φυσική
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

H sophie226 έγραψε στις 18:22, 25-03-16:

μαιευτικη ελπιζωω!!
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη valantis21
Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε στις 18:27, 25-03-16:

εσυ σοφια τι ηλικια εισαιι?
Παράθεση

Orestis96

Νεοφερμένος

O Orestis96 έγραψε στις 18:28, 25-03-16:

μαιευτικη ελπιζωω!!
Πολύ ωραία! Καλή επιτυχία και άντε να στρωθούμε να περάσουμε!
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

H sophie226 έγραψε στις 22:37, 25-03-16:

Πολύ ωραία! Καλή επιτυχία και άντε να στρωθούμε να περάσουμε!
επισης!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Itsme2

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους