Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,965 εγγεγραμμένα μέλη και 3,087,017 μηνύματα σε 95,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 924 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
Ναι, όλη τη χρονιά.
7
5,56%
Ναι, περιστασιακά.
35
27,78%
Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.
9
7,14%
Όχι και δεν θέλω.
68
53,97%
Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.
7
5,56%

bill12 (Βασίλης)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη bill12
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O bill12 έγραψε στις 22:10, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Δες τι εγραψες στο τελος του ποστ σου και σκεψου το αν το τηρησες αυτο που λες...
Πρωτα στον ευατο σου θα πρεπε να υπενθυμισεις να μην χαλασεις την υγεια σου για τις πανελληνιες...και συνεπως να μην κατεβασεις 2 πακετα...
Οι πανελληνιες περνανε και χωρις τσιγαρο,χωρις prozac..κλπ κλπ...

Προσωπικα περασα και γω δυσκολες στιγμες αγχους και κοπωσης και ειχα και τριχοπτωση πρωτη φορα στην ζωη μου φετος λογο αγχους..
Αλλα ουτε σε τσιγαρο κατεληξα,ουτε σε ναρκωτικα ουτε σε προζακ..
Μάλλον παρεξήγησες αυτό που ήθελα να πω.. Έχεις δίκιο σε αυτό που λές. Δεν λέω ότι εγώ είμαι το καλό παράδειγμα και ότι δίνω και συμβουλές στους άλλους.Απλά αυτό που έκανα με το κάπνισμα δεν θα το συμβούλευα σε κανέναν.. Για αυτό λέω πως πάνω από όλα η υγεία μας, χωρίς τσιγάρα , χωρίς ναρκωτικά χωρίς χάπια..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

arkenea moses

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη arkenea moses
H arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H arkenea moses έγραψε στις 00:12, 02-06-09:

Βρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... εγώ έχω χαμηλό αιματοκρίτη και σίδηρο ,εντουτοις ο γιατρός δε μου συνταγογράφησε καποιες βιταμίνες ή φαρμακο γενικά! Και εσεις που ησασταν μια χαρούλα παίρνατε τονοτίλ και αλλα τετοια ?
Μην επιβαρύνετε τον οργανισμό σας άσκοπα.. δεν θα δείτε και μεγάλη διαφορα με τα τονοτιλ και τις βιταμινες ,πρακτικως ,απλά όλα είναι θέμα ψυχολογίας! Αν παιρνεις διάφορα συμπληρώματα ,ισως να νιώθεις πιο "σιγουρος" όμως το αγχος πιστεύω δεν φεύγει.
Προσωπικά έφτιαχνα κάθε πρωί πριν φύγω μια σοκολάτα και όχι καφέ. Δεν είχα άγχος κατα τη διαρκεια της εξεταστικής περιόδου αλλά τον υπόλοιπο χρόνο στο φουλ! Μην εναποθέτετε τις ελπιδες σας και τις δυναμεις σας σε διαφορα φαρμακευτικά παρασκευάσματα! Να είστε χαλαροι εκεινη την ωρα (το λέω κυριως για τους επόμενους) και θα δείτε πως οι κόποι σας θα πιάσουν τόπο!
Και το κυριότερο.. μην αφηνετε τους αλλους ,είτε ειναι γονεις είτε καθηγητές είτε και φιλοι ,να σας αγχωνουν... δεν ειναι και τοσο εξοφρενικα ακατορθωτο να γραψεις καλα, οπως μας επρηζαν εμας θυμαμαι! Μην ακουτε τις μαλακίες κανενός.. αν διαβάζατε ολη τη χρονιά ,δε χρειαζεστε ουτε τσιγαρα,ουτε τονοτιλ ουτε προζακ (έλεος!) .. Χ Α Λ Α Ρ Α!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 00:50, 02-06-09:

Αφήστε τις... τρίπες και πιείτε κάναν χυμό πορτοκάλι στημένο απ' τα χεράκια σας. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε.

Παράθεση

!GeoRge!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !GeoRge!
Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 641 μηνύματα.

O !GeoRge! έγραψε στις 10:19, 02-06-09:

ρε παιδια τι σχεση εχει το τονοτιλ με τα τσιγαρα τα προζακ και τα ναρκωτικα!?
ελεος πια!στο αλλο ακρο το πηγατε! τι μπορεις να παθειςν δηλαδη αν παιρνεις για καποιους μηνες τονοτιλ?! θα γινεις ναρκομανης ή ψυχακιας?
μη λετε πια κιοτι ναναι!

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 13:25, 02-06-09:

Αν είναι να χρησιμοποιείς οποιαδήποτε ουσία γιατί οι πανελλήνιες είναι κάτι μεγάλο και τρομακτικό και αλλιώς δε θα τα καταφέρεις, έχει σχέση.

Παράθεση

_____KRS_____

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη _____KRS_____
Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O _____KRS_____ έγραψε στις 13:57, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από !GeoRge!
Παιδια της τριτης λυκειου που δωσατε πανελληνιες.....ποσοι απο σας στη διαρκεια της σχολικης χρονιας ''χαπακωνοσασταν'' με tonotil και αλλα τετοια που υποσχονται τονωση και ενεργεια για διαβασμα κτλ κτλ???
Αυτά είναι υπερβολές..

Παράθεση

george_k214 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη george_k214
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O george_k214 έγραψε στις 14:54, 02-06-09:

Έλεος ρε παιδιά...σιγά μη χαπακωνόμουν για να γράψω πανελλήνιες...ορισμένοι μου θυμίζετε κάτι συμμαθητές μου που δεν είχαν διαβάσει όλη τη χρονιά,και έφερναν μαζί τους στις πανελλήνιες κάτι σοκολάτες νομίζοντας οτι έτσι θα τους έρθει η επιφοίτηση....

Παράθεση

!GeoRge!

Φοιτητής

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 641 μηνύματα.

O !GeoRge! έγραψε στις 16:09, 02-06-09:

1. Δεν ανεφερα ποτε οτι λαμβανοντας καποιος τονοτιλ γινεται ξαφνικα ξεφτερι και γραφει 20
2. Ειπα πως λογω του οτι εχω πολυ αγχος για την ολη διαδικασια το τονοτιλ βασει ερευνων μειωνει τα επιπεδα αδικαιολογητου αγχους και στεςς των μαθητων
3. deadhorse δεν ειπα οτι ο οποιοσδηποτε αν δεν παιρνει τονοτιλ δεν θα γραψει!
μιλαω για πολυ αγχωμενα παιδια!
4. george_k214 ποιος σου ειπε οτι εχω σκοπο να παιρνω απλα ''χαπια'' και να μην
ανοιγω βιβλιο??
Γενικα παντως βλεπω μια ταση να τα ισοπεδωνετε ολα...

Παράθεση

giannists

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giannists
Ο giannists αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O giannists έγραψε στις 14:21, 03-06-09:

εμένα πάντως οι epresat που έπαιρνα συστηματικά με βοήθησαν και ως προς τη διάθεσή μου και ως προς την απόδοση. απλώς πρέπει να τις παίρνεις για καμια βδομάδα συνεχόμενα πρώτα για να δεις τη δράση τους.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 14:26, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από !GeoRge!
ρε παιδια τι σχεση εχει το τονοτιλ με τα τσιγαρα τα προζακ και τα ναρκωτικα!?
ελεος πια!στο αλλο ακρο το πηγατε! τι μπορεις να παθειςν δηλαδη αν παιρνεις για καποιους μηνες τονοτιλ?! θα γινεις ναρκομανης ή ψυχακιας?
μη λετε πια κιοτι ναναι!

γενικοτερα υπαρχει μια καχυποψηψια και απο επιστημονικους κυκλους για την προσφορα των τεχνητων βιταμινων στο σωμα. πολλοι επιστημονες ισχυριζονται οτι βλαπτουν, και δεν οφελουν, τον οργανισμο

Παράθεση

apostolis

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη apostolis
Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O apostolis έγραψε στις 14:43, 03-06-09:

Κοιταξτε το παρελθον του τονοτιλ, οτι πολλα ατομα εμειναν παραλυτα εξαιτιας ενος αμινοξεους που ειχε!! Αφηστε τις ντοπες και τις βλακειες. Εγω ολη τη χρονια μονο καφε επινα και τα πηγα πολυ καλυτερα αποτι περιμενα!

Παράθεση

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 19:49, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis
Κοιταξτε το παρελθον του τονοτιλ, οτι πολλα ατομα εμειναν παραλυτα εξαιτιας ενος αμινοξεους που ειχε!! Αφηστε τις ντοπες και τις βλακειες. Εγω ολη τη χρονια μονο καφε επινα και τα πηγα πολυ καλυτερα αποτι περιμενα!
α κλ...αρχισε το παραλυρημα...μου φαινεται οτι μαυτα που ακουω θα μεινω παραλυτος! οχι με το τονοτιλ! με τον καφε το πολυ πολυ να ειμαι στην τσιτα κ να μην νυσταζω ευκολα....μπουφ για το αγχος και την αδυναμια ομως ο καφες δεν κανει τιποτα! μην λετε ηλιθιες υπερβολες για να πεισετε να μην παιρνουμε τονοτιλ! ημαρτον!

Παράθεση

apostolis

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη apostolis
Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O apostolis έγραψε στις 13:17, 04-06-09:

Kοιτα, αν καταλαβαινεις ελληνικα ειπα ΠΑΡΕΛΘΟΝ,οχι Παρων!!!! Τωρα εχουν διορθωσει το προβλημα. Αν ομως κοιταξεις τη συσκευασια ακομα περιεχει αμινοξεα. Αμα τα θες τοσο πολυ αντε φαε αυγα, κοτοπουλα, παιδακια φακες, σογια....... Για να γραψεις καλα μονο διαβασμα χρειαζεται, πλακωσου εσυ στα τονοτιλ και στις αλλες μαλακιες, αλλα σορυ τα αρχ.. μου θα παρεις.Προσεχε πως μιλας

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη musicrain1
Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 13:45, 04-06-09:

Ρε παιδιά χαμηλώστε λίγο τους τόνους. Δεν θα σκοτωθούμε κιόλας για το τονοτίλ!

Παράθεση

lookthetree (θωμάς)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lookthetree
Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O lookthetree έγραψε στις 13:52, 04-06-09:

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ παιρνετε τονοτιλ τι για να εχετε δυναμη για να διαβαζετε σιγα το πραγμα στο κατω-κατω δεν θα μας δωσουν δυναμη τα φαρμακα αλλα εμεις οι ιδιοι θα πρεπει να βρισκουμε το κουραγιο σε δυσκολες κατστασεις να ανταποκρινομαστε...κατα την γνωμη μου φαρμακα σαν το τονοτιλ παιρνουν οσοι δεν εχουν εμπιστοσυνη στον εαυτο τους κ πιστευουν οτι δεν θα τα καταφερουν...εγω προσωπικα ουτε τονοτιλ επαιρνα ουτε καφε επινα γτ δεν μ'αρεσει κιολας και μια χαρα ημουν φετος στις πανελληνιες...

Παράθεση

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 16:04, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis
Kοιτα, αν καταλαβαινεις ελληνικα ειπα ΠΑΡΕΛΘΟΝ,οχι Παρων!!!! Τωρα εχουν διορθωσει το προβλημα. Αν ομως κοιταξεις τη συσκευασια ακομα περιεχει αμινοξεα. Αμα τα θες τοσο πολυ αντε φαε αυγα, κοτοπουλα, παιδακια φακες, σογια....... Για να γραψεις καλα μονο διαβασμα χρειαζεται, πλακωσου εσυ στα τονοτιλ και στις αλλες μαλακιες, αλλα σορυ τα αρχ.. μου θα παρεις.Προσεχε πως μιλας
εφοσον αυτα ανηκουν στο παρελθον και δεν αφορουν το παρον γιατι τα αναφερεις ρε φιλε? για να μας τρομοκρατησεις? κ γιατι λες ''ακομα περιεχουν αμυνοξεα''?? κ καλα οτι ακομα μπορει να μεινουμε παραλυτοι? χαχαχα δν το βαζεις κατω! Για ακομα μια φορα τονιζω πως δεν εχω σκοπο να παιρνω τονοτιλ και να τα φορτωσω στον κοκορα! το αντιθετο! θα δωσω το 100% των δυνατοτητων μου..απλα ειπα να τα δοκιμασω γιατι οταν διαβαζω πολλες ωρες πραγματικα εξαντλουμαι κ θελω κατι να με τονωνει! (το φαι τοχω δοκιμασει μην το ξαναπεις) Κ μν το παιζεις μαγκας λεγοντας μου οτι θα παρω τα ''αρχ...α'' σου επειδη βρισκομαστε πισω απο μια οθονη..λιγος σεβασμος δεν βλαπτει! (ουτε κ το ντονοτιλ)

Παράθεση

giorgioSAc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giorgioSAc
Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O giorgioSAc έγραψε στις 18:56, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από lookthetree
Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ παιρνετε τονοτιλ τι για να εχετε δυναμη για να διαβαζετε σιγα το πραγμα στο κατω-κατω δεν θα μας δωσουν δυναμη τα φαρμακα αλλα εμεις οι ιδιοι θα πρεπει να βρισκουμε το κουραγιο σε δυσκολες κατστασεις να ανταποκρινομαστε...κατα την γνωμη μου φαρμακα σαν το τονοτιλ παιρνουν οσοι δεν εχουν εμπιστοσυνη στον εαυτο τους κ πιστευουν οτι δεν θα τα καταφερουν...εγω προσωπικα ουτε τονοτιλ επαιρνα ουτε καφε επινα γτ δεν μ'αρεσει κιολας και μια χαρα ημουν φετος στις πανελληνιες...
Περισσοτερο δρουν ως επιπλεον ψυχολογικη και ηθικη στηριξη παρα ως φαρμακευτικη

Παράθεση

Andromeda (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Andromeda
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Andromeda έγραψε στις 21:02, 07-06-09:

Καλά δεν καταλαβαίνετε οτι όλα αυτα τα προωθούν κατα ένας ποσοστό οι φαρμακευτικές εταιρίες προς την αγχωμένη ελληνίδα μάνα προκείμενου το βλαστάρι της να μην ξεμείνει απο βιταμινη Ε και δε γραψει?Εξ' ου και οι διαφημισεις πολυβιταμινουχων την περιοδο των εξετασεων. Χαλαρώστε. Η τριτή λυκειου βγαινει και χωρις τονοτιλ.

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη musicrain1
Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 08:52, 08-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Andromeda
Καλά δεν καταλαβαίνετε οτι όλα αυτα τα προωθούν κατα ένας ποσοστό οι φαρμακευτικές εταιρίες προς την αγχωμένη ελληνίδα μάνα προκείμενου το βλαστάρι της να μην ξεμείνει απο βιταμινη Ε και δε γραψει?Εξ' ου και οι διαφημισεις πολυβιταμινουχων την περιοδο των εξετασεων. Χαλαρώστε. Η τριτή λυκειου βγαινει και χωρις τονοτιλ.
+1:no1: Εννοείται ότι βγαίνει και χωρίς τονοτίλ! Βασικά, το τονοτίλ θα ήταν χρήσιμο στις περιπτώσεις παιδιών που κάνουν "ολονυχτίες" διαβάζοντας και άλλες τέτοιες εξυπνάδες. Προσωπικά όμως δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος να επιλέξει να ξενυχτήσει αντί να τελειώσει το διάβασμα του πριν ή να κοιμηθεί με την ησυχία του και να συνεχίσει το επόμενο πρωί. Γιατί,με ή χωρίς τονοτίλ, κάποια στιγμή, διαφορετική για τον καθένα αλλά νομίζω ότι είναι γύρω στις 7-8 ώρες συνολικό διάβασμα, ο εγκέφαλος τα παίζει και ότι και να διαβάσεις επιπλέον, για πέταμα πάει. Και ειδικά τη νύχτα κανενός το μυαλό δεν λειτουργεί τόσο καλά όσο το πρωί. Για παράδειγμα, μου έτυχε πολλές φορές να προσπαθήσω να κάνω επανάληψη ΑΟΔΕ το βράδυ και να θυμάμαι τα μισά, ενώ το επόμενο πρωί μου έρχονταν όλα! Άρα, η συνταγή της τρίτης λυκείου είναι: διάβασμα συστηματικό αλλά με μέτρο. Πάρ' τε το σοβαρά απ' την πρώτη ημέρα και στο τέλος θα σας φανεί περίπατος! (Ντάξει, υπερβάλλω και λίγο).

Παράθεση

yoooo! (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη yoooo!
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

H yoooo! έγραψε στις 09:15, 08-06-09:

Χαχα, μιλάμε έχουνε γίνει μόδα κι αυτά, έλεος! Δεν χρειάζονται, σοβαρά.
Μου αγοράσανε κι εμένα κάτι πολυβιταμίνες ξέρω γω, μα ούτε που τις άγγιξα (σιγά που θα το έκανα, χα!). Αφού έτρωγα καθημερινά 3+ πιάτα φρούτα, τι να μου κάνουν τα παρασκευάσματα;
Το μόνο που χρειάζεται να προστεθεί στο πρόγραμμά σας είναι το διάβασμα... Τα υπόλοιπα άσ'τε τα στην μπάντα.

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 12:06, 08-06-09:

Ο Χριστός και η Παναγία! Μην το διανοηθείς να χαπακώνεσαι για τις πανελλήνιες! Το πολύ πολύ κανένα καφέ και αυτό με πολύ μέτρο!

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 11:37, 03-03-12:

Οταν εδινα πανελληνιες δεν "επαιρνα" κατι.
Θα σας πω ομως μια εμπειρια/συμβουλη σχετικα με το θεμα.
Δοκιμαστε σπιρουλινα(φυκι που αποξηραινεται και γινεται χαπακι),θα δειτε τρομερη διαφορα.
Για οσο καιρο το επαιρνα ειχα τρομερη πνευματικη διαυγεια και κοιμομουν ελαχιστες ωρες(μετα απο εξαντλητικη δουλεια) και παρολα αυτα αισθανομουν σαν να ειχα κοιμηθει ωρες παραπανω.
Και τρομερη ενεργεια καθολη τη διαρκεια της μερας.
Και χωρις παρενεργειες(εκτος βεβαια που στα αγορακια υπαρχει περιπτωση να παρουσιασουν εξαψεις(if you know what i mean),καθως ειναι φυσικο προιον.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 11:47, 03-03-12:

Σπιρουλίνα είχα δοκιμάσει για λίγες μέρες (μετά τις Πανελλήνιες), δεν είδα καμιά διαφορά και δε μου άρεσε η γεύση οπότε την παράτησα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:50, 03-03-12:

Εγω δεν επαιρνα τιποτα για τις Πανελλαδικες,μονο καφε επινα καθε μερα,αλλα τον εκοψα κι αυτον μετα απο καποια περιοδο,καθως αντι να με κρατα ξυπνιο,με εστελνε κατευθειαν για υπνο πανω στο βιβλιο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 11:51, 03-03-12:

Είχα πιει ελάχιστες φορές καθέ όλη τη χρονιά (κάτω από 5) και πάντα με έστελνε για ύπνο κι εμένα, οπότε το άφησα

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,158 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 15:40, 03-03-12:

Ούτε καφέ, ούτε χάπια, ουτε καν ντεπόν. Απλά τρώω υγιεινα. Ευχαριστώ μάνα!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boss.
Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 17:03, 03-03-12:

παιδες εγω δεν εκανα τιποτα ιδιαιτερο! οπως ζουσα, και οπως ετρωγα και επινα, αυτο εκανα και μεσα στις πανελληνιες!
τωρα γιατι ψαχνεται τοσο πολυ πως θα αυξησεται τις αποδοσεις σας τι να πω... δηλαδη σε λιγα χρονια που θα δουλευεται τι σκατα θα κανετε για να αντεχεται ? κοκες ?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 17:06, 03-03-12:

lol no. όλα κανονικά.

Παράθεση

Pagitas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pagitas
Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

O Pagitas Μονο t(h)rash ρε! έγραψε στις 17:08, 03-03-12:

Εγω καθε πρωι κατα τη διαρκεια των πανελληνιων επαιρνα ενα κοκταιηλ κοκαϊνης, ηρωϊνης και ecstasy.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 17:36, 03-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Είχα πιει ελάχιστες φορές καθέ όλη τη χρονιά (κάτω από 5) και πάντα με έστελνε για ύπνο κι εμένα, οπότε το άφησα
Θυμάσαι τι έκανες τόοοοοοοτε!? Μπράαααβο.

Αρχική Δημοσίευση από Pagitas
Εγω καθε πρωι κατα τη διαρκεια των πανελληνιων επαιρνα ενα κοκταιηλ κοκαϊνης, ηρωϊνης και ecstasy.
Γελάτε αλλά ναυπηγών μηχανολόγων λέει δίπλα, δεν κρατάτε σημειώσεις βλέπω.

Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 18:03, 03-03-12:

Μπα, μόνο καφέδες. Αν και αυτό με τη σπιρουλίνα καλό μου ακούγεται είναι άπειρες φορές που έχω κοιμηθεί στις 5-6 και βρίζω την άλλη μέρα γιατί με πήρε ο ύπνος και δεν πήγα στο μάθημα .

Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 18:08, 03-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Θυμάσαι τι έκανες τόοοοοοοτε!? Μπράαααβο.
Αμυδρά Προς το παρόν το έχω γλιτώσει το Alzheimer

Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 19:38, 03-03-12:

δεν πηρα τιποτα, ουτε μια φορα, ουτε καν καφε δεν ηπια ολη τη χρονια....

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,176 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:48, 03-03-12:

Σε κάποια φάση κατά το Φλεβάρη πέρσι (επειδή τα είχα φτύσει από το διάβασμα), δοκίμασα σπιρουλίνα για 2 βδομάδες. Αλλά δεν είδα διαφορά, εκτός από την αναγούλα που μου προκαλούσε αυτό το χαπάκι (απαίσια γεύση), κι έτσι σταμάτησα. Κατά τ' άλλα, ούτε καφέ ούτε τίποτα. Και πριν δώσω τίποτα, απλά ξυπνούσα και πήγαινα

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 20:34, 03-03-12:

Έχω παρατηρήσει ότι φέτος όταν πίνω καφέδες πιο κουρασμένος και νυσταγμένος αισθάνομαι παρά όταν δε πίνω.Να ναι καλά τα άπειρα πορτοκάλια που έχω ακόμα στο μπαλκόνι

Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 22:44, 03-03-12:

εγω δεν περνω ουτε συμπληρωμα διατροφης,ουτε σπιρουλινα,ουτε καφεδες και μια χαρα την βγαζω την χρονια...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 00:09, 04-03-12:

Σπιρουλίνα? Μάρκα ρυζιού μου θυμίζει.

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,438 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 00:12, 04-03-12:

Εγώ στην τρίτη λυκείου έπαιρνα χάπια καφεΐνης και καμιά φορά αμφεταμίνες.

Ουπς στην Β είμαι ακόμα, θα απαντήσω του χρόνου

Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,578 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 00:13, 04-03-12:

Άλλο "καρολίνα" (που εκτός από όνομα γυναίκας είναι και είδος ρυζιού) κι άλλο σπιρουλίνα (που είναι συμπλήρωμα διατροφής)

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

O Shadowfax έγραψε στις 00:14, 04-03-12:

Αχα.

Καλά έκανες και το ξεκαθάρισες, είναι λεπτό σημείο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 00:54, 04-03-12:

Όταν πήγαινα Γ λυκείου και έδινα πανελλήνιες...
(χμ, πέρυσι ήταν, αλλά δεν ξέρω γιατί μου φαίνεται πολύ μακρινό)
...η μητέρα μου (που είναι γιατρός) αγόραζε την πρώτη ύλη από τη "λαϊκή" και μου παρασκεύαζε μόνη της το υψηλής περιεκτικότητας βιταμινούχο διάλυμα της εικόνας:

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:57, 04-03-12:

Shadowfax,φυκι ειναι του γλυκου νερου. Καλλιεργειται στην Νιγριτα Σερρων.Λεγεται και "τροφη των αστροναυτων".Βεβαια εχει μια απαισια μυρωδια...
Σπιρουλινα

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,438 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 15:54, 04-03-12:

Πάντως παιδιά φέτος στο φροντιστήριο βλέπω παιδιά της 3ης να παίρνουν ποτά όπως μονστερ και τέτοια γενικώς. Πιστεύω πως αυτά δεν βοηθάνε τόσο στο διάβασμα. Εκτός από κάνα Ritalin και σωστή διατροφή μόνο η θέλησή σας για να περάσετε μπορεί να σας κάνει να στρώσετε κώλο

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:49, 04-03-12:

Πορτοκαλαδίτσες και πάλι πορτοκαλαδίτσες!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,727 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 16:52, 04-03-12:

Και εγω μια απο τα ιδια...
Με εχει τρελανει η μανα μου!
Εχω πιει τοσα δεντρα...

Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 18:14, 04-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλιτα
Εχω πιει τοσα δεντρα...
seems legit....

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη drosos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 17:11, 06-03-12:

Εγω μεχρι τωρα ουτε καφε δεν πινω(ετσι και αλλιως ποτε δεν επινα) μονο πορτοκαλαδες(φυσικες) και χυμους και ακομα δεν εχω κουραστει!!

Παράθεση

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jjdjbakos
Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O jjdjbakos έγραψε στις 17:42, 06-03-12:

Σχολειο πας κανονικα???

Παράθεση

βασιλική22

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη βασιλική22
H βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 93 μηνύματα.

H βασιλική22 και χορεύω χορεύωωωω έγραψε στις 16:52, 08-03-12:

εγω που ειτε πιω ειτε οχι μια κουπα καφε το μεσημερι με πιανει υπνηλια...?ειναι τραγικο,να εχω πιει το μισο,να πεφτω για κανα μισαωρο για υπνο κ να ξυπναω κ να τ συνεχιζω!

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Natassa.SP
H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 17:37, 08-03-12:

Επειδή δεν μας αρέσουν οι "ντοπαρισμένοι"... ΦΥΣΙΚΟΊ ΧΥΜΟΊ, ΦΡΟΥΤΆΚΙΑ, ΚΑΛΌ ΦΑΓΊ ΚΑΙ ΥΠΝΆΚΟ!
Άντε καλή μας επιτυχία ζουζούνια!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    "Κωστας", Marjoriee26, Varathron

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους