Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,461 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,700 μηνύματα σε 92,668 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 541 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

myrsinh

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη myrsinh
H myrsinh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H myrsinh έγραψε στις 18:55, 11-07-10:

Ναι αλλα εξαρταται και απο τα μορια(τα δικα σου και των αλλων) και τις προσφερομενες θεσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gs1992 (Γεράσιμος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gs1992
Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O gs1992 έγραψε στις 23:29, 11-07-10:

Οι παραγραφοι 1,2,3,5 και 16 του μηχανογραφικου συμπληρωνονται απο την επιτροπη οπου καταθετουμε το μηχανογραφικο ετσι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη prion
Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O prion έγραψε στις 23:50, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Τα αποτελέσματα των ειδικών μαθημάτων βγαίνουν στο ίντερνετ και μετά τα κολλάνε και στο σχολείο. Δεν θα χρειαστείς κανένα χαρτί από το σχολείο. Υπολογίζεις μόνος σου τα μόρια σου και καταθέτεις το μηχανογραφικό.
Υ.Γ.1. Ναι, είμαι σίγουρος, έχω κολλητό φίλο Γ λυκείου που περιμένει τα σχέδια.
Υ.Γ.2. Λογικά αν πιάσεις τη βάση στα Γερμανικά, μπαίνεις γερμανική φιλολογία?

Για να καταθέσεις το μηχανογραφικό θέλεις απολυτήριο και βεβαίωση πρόσβασης.Να δεις ποιός τα δίνει αυτά...α ναι!!!ο μπακάλης!!!

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 23:51, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από prion
Για να καταθέσεις το μηχανογραφικό θέλεις απολυτήριο και βεβαίωση πρόσβασης.Να δεις ποιός τα δίνει αυτά...α ναι!!!ο μπακάλης!!!
Προφανως ο Διας αναφερθηκε για τα ειδικα μαθηματα!Για αυτα εγραψε πως δεν παιρνεις καποιο χαρτι απτο σχολειο!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O prion έγραψε στις 23:52, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από petran_r21
φυσικη στην ελλαδα μονο καθηγητης μπορεις να γινεις
Και αυτοί που είναι ακαδημαικοί,ή δουλεύουν σε ερευνητικά κέντρα όπως το ιτε;
Έχεις ακουστά έναν Νανόπουλο;Φυσική στο ΕΚΠΑ τέλειωσε και ήταν υποψήφιος για νόμπελ.Οι υψηλόβαθμοι συμμαθητές του τρέχουν στις οικοδομές,βεβαια αυτοί έχουν κύρος.

Και κάτι ακόμα,μην θεωρείτε την ειρωνία κάτι κακό,ίσα-ίσα που δίνει χρώμα και ενδιαφέρον στη συζήτηση!Μου αρέσουν οι έντονες συζητήσεις.
Προφανως ο Διας αναφερθηκε για τα ειδικα μαθηματα!Για αυτα εγραψε πως δεν παιρνεις καποιο χαρτι απτο σχολειο
Fail τότε.

Παράθεση

gs1992 (Γεράσιμος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gs1992
Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O gs1992 έγραψε στις 23:54, 11-07-10:

Ο φιλος μιλαει για χαρτι ειδικου μαθηματος.Αυτο εννοει οταν λεει οτι δεν σου δινουν απο το σχολειο κανενα χαρτι

Εντιτ : Ενταξει με προλαβε αλλος

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 00:22, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Admiral
Τι παει να πει "στην Ελλαδα"? Πλεον η Ευρωπη εχει γινει χωρα μας. Ξερω προσωπικα ενα παιδι που σπουδασε φυσικος και τωρα κανει μετεκπαιδευση μεσα στο CERN! Αρα οι επαγγελματικες προοπτικες ας μην γινονται το Νο1 κριτηριο. Αν σου πω τη γνωμη μου θα κλινω υπερ της Πληροφορικης γιατι ηταν ο ενας απο τους δυο τομεις που σκεφτομουν για τον εαυτο μου. Η Πληροφορικη σου δινει σιγουρα περισσοτερες δυνατοτητες, απο την αποψη του σχετικα ανεξερευνητου ακομα τομεα. Επισης αν εχεις τα κοτσια και την τυχη θα μπορουσες να φτασεις σε θεσεις με πολυ prestige και να σε βλεπουμε στις μεγαλες διεθνεις εκθεσεις software . Ενω η φυσικη ειναι λιγοτερο "cool" επιστημη. Ακομη και αν φτασεις σε μια θεση που οι φυσικοι μεταξυ τους θα λενε "wow, ειναι ο ταδε", ο πολυς κοσμος δεν θα καταλαβει τη σημασια της θεσης σου.
Ηθελα απλα να αναφερω το στοιχειο prestige στην επιλογη σταδιοδρομιας. Ασφαλως υπαρχουν και τα στοιχεια της δυσκολιας/ελευθερου χρονου/επαγγελματικης ασφαλειας/χρηματων. Πρεπει να δεις ποια κριτηρια ειναι πιο σημαντικα για εσενα και επειτα θα δουμε ποια επιστημη τα ικανοποιει.
Δεν ξερω αν καταλαβες τι ειπα.Η φυσικη εχει πολυ ενδιαφερον κλαδους πχ πυρινικη.Στην Ελλαδα με ελαχιστες εξαιρεσεις ενας φυσικος ακομα και απο Αμερικη να ερχεται και να εχει τελειωσει το καλυτερο Πανεπιστιμιο δεν μπορει να ασχοληθει με κανεναν κλαδο φυσικης γιατι απλουστατα στην Ελλαδα ειναι απο υποαναπτυκτοι εως ανυπαρκτοι.Αμα φυγεις για εξωτερικο εχεις σαφως πολλες επιλογες.Δεν το λεω μονο εγω

Παράθεση

dionisia (διονυσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη dionisia
H διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H dionisia έγραψε στις 11:23, 12-07-10:

η σχολη νηπιαγωγων πως λεγεται; παιδαγωγικο νηπιαγωγων;; κατι αλλες ονομασιες οπως παιδαγωγικο εκπαιδευσης στην προσχολικη ηλικια τι ειναι;;

Παράθεση

ravenheart

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ravenheart
H ravenheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H ravenheart έγραψε στις 18:07, 12-07-10:

Γεια σας.
Λοιπόν..αύριο καταθέτω μηχανογραφικό και δεν έχω ιδέα τι θα δηλώσω.
Θέλω πολύ να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό, αλλά -χωρίς να έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο- πιστεύω θα μου άρεσε και
η ρομποτική, ο ευφυής προγραμματισμός ή η τεχνητή νοημοσύνη, τα videogames(αυτό ίσως λίγο παραπάνω)..(είπα πολλά και άσχετα, το ξέρω) οπότε θα ήθελα η σχολή που θα επιλέξω να έχει αντίστοιχο κλάδο για να μπορέσω αργότερα να διαλέξω..
Έβγαλα πάνω από 19000 μόρια.
Σκεφτόμουν για ΕΜΠ, ΑΠΘ, ΗΜΤΥ ή Μηχανικών Υπολογιστών και Πληροφορικής Πάτρας.. Ή μήπως καλύτερη επιλογή θα ήταν Πανεπιστήμιο;
Αν έχετε και κάποια άλλη σχολή να μου προτείνετε, πολύ ευχαρίστως να σας ακούσω(:
Ευχαριστώ πολύ.

Παράθεση

angelvasil92

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη angelvasil92
Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O angelvasil92 έγραψε στις 18:09, 12-07-10:

Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ
Πολύ καλή σχολή, με ευρύ φάσμα απασχόλησης, όπο αφού την βγάλεις (θα σου βγει η ψυχή), με ένα μεταπτυχιακό στον τομέα που σε ενδιαέρει, θα γίνεις ανάρπαστος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 12-07-10 στις 18:15. Αιτία: Απαγορεύονται τα Κεφαλαία
Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μπάμπης ο Άλλος
Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 18:17, 12-07-10:

Δεν είσαι υποχρεωμένη να καταθέσεις αύριο το μηχανογραφικό σου.. Οι ημερομηνίες που σου λένε στο σχολείο υπάρχουν μονάχα για λόγους τάξης. Μπορείς να πάς οποτεδήποτε μέχρι τις 20 Ιουλίου και δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς εάν δεν έχεις αποφασίσει ακόμα. Κατα τ' άλλα, δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς, απλά ήθελα να σ πώ να μην βιαστείς εάν δεν είσαι σίγουρη.

Συγχαρητήρια

Παράθεση

ravenheart

Νεοφερμένος

H ravenheart έγραψε στις 18:47, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από angelvasil92
Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ
Πολύ καλή σχολή, με ευρύ φάσμα απασχόλησης, όπο αφού την βγάλεις (θα σου βγει η ψυχή), με ένα μεταπτυχιακό στον τομέα που σε ενδιαέρει, θα γίνεις ανάρπαστος.
Ευχαριστώ πολύ! Αλλά επειδή μηχανογραφικό με μια σχολή δεν γίνεται και κανείς δεν ξέρει τι γίνεται με τις βάσεις, τι άλλο προτείνετε;

Αρχική Δημοσίευση από Μπάμπης ο Άλλος
Δεν είσαι υποχρεωμένη να καταθέσεις αύριο το μηχανογραφικό σου.. Οι ημερομηνίες που σου λένε στο σχολείο υπάρχουν μονάχα για λόγους τάξης. Μπορείς να πάς οποτεδήποτε μέχρι τις 20 Ιουλίου και δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς εάν δεν έχεις αποφασίσει ακόμα. Κατα τ' άλλα, δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς, απλά ήθελα να σ πώ να μην βιαστείς εάν δεν είσαι σίγουρη.

Συγχαρητήρια
Ευχαριστώ! Σίγουρο είναι αυτό; Μην ξαναδίνω του χρόνου από βλακεία

Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 738 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 18:56, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ravenheart
Σίγουρο είναι αυτό; Μην ξαναδίνω του χρόνου από βλακεία
Ναι είναι σίγουρο,μην αγχώνεσαι,ρώτησα κι εγώ στην Β'βάθμια.

Παράθεση

ravenheart

Νεοφερμένος

H ravenheart έγραψε στις 19:18, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Ναι είναι σίγουρο,μην αγχώνεσαι,ρώτησα κι εγώ στην Β'βάθμια.
Ωραία τότε! Ευχαριστώ πολύ!(:

Παράθεση

GiannhsD17

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη GiannhsD17
Ο GiannhsD17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O GiannhsD17 έγραψε στις 22:22, 12-07-10:

Παιδιά εγώ πραγματικά έχω απελπιστεί...
Αυτή τη στιγμή πιστεύω πως θέλω να ασχοληθώ σφαιρικά με τον Η/Υ (Με ενδιαφέρουν τόσο τα ΛΣ, τα δίκτυα, το web... τα πάντα!)
Είχα αρχικά στο μυαλό μου το ceid, αλλά ένας φοιτητής εκεί μου είπε πως τα επαγγελματικά δικαιώματα της σχολής τον κάνουν να συνηστά την ΗΜ/ΤΥ ....
Ουσιαστικά φοβάμαι δύο πράγματα:
1) Αν δηλώσω ceid, και τελικά δεν μου αρέσει ο προγραμματισμός.. Μπορώ να δραστηριoποιηθώ σε κάποιον άλλο τομέα; Τα πάντα κοινούνται γύρω απ'αυτόν;
2) Αν δηλώσω ΗΜ/ΤΥ ή ΗΜΜΥ ΑΠΘ , μπορώ να αποκτύσω αρκετές γνώσεις πάνω στους υπολογιστές έτσι ώστε να ασχοληθώ με αυτούς στο μέλλον; (Σε περίπτωση που οι προτιμήσεις μου δεν έχουν αλλάξει μέχρι τότε..) Μπορώ να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό αποκτόντας γενικές γνώσεις ή όλα είναι σε εξειδικευμένα πράγματα;
Το κακό με αυτή την ιστορία του μηχανογραφικού είναι ότι όσο πιο πολλά μαθαίνω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι..

Παράθεση

pop corn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,115 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 22:44, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από nex.
Αυτο τωρα τι ηταν??? Πολλα ατομα ερχονται και μου το λενε αυτο ... και χωρις παρεξηγηση τους θεωρω οτι δεν εχουν ιδεα στο θεμα αυτο. Εχω ενα καταπληκτικο βιβλιο το ΠΑΜΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και λεει ξεκαθαρα οτι εχει παρα πολλες διεξοδους περα τις εκπαιδευσης οπως θεωρειτε μεχρι σημερα . Καλο θα ηταν να μην παραπληροφορουμε επιδροντας καταστροφικα στα σχεδια των αλλων.

Μου το λες λες και φευγεις , ενω στην πραγματικοτητα δεν εχεις να πας πουθενα ! εχω φαει ολο το i-school ανθρωπο με ιδιο διλλημα δεν βρηκα . Και να 'σε! Καταρχας η σεμφε μολις περσυ μαζι με τα εφαρμοσμενα μαθηματικα κρητης αποκτισαν το δικαιωμα διορισμου στη δευτεροβαθμια (απορω αν δεν ειχαν αυτο τοτε... τι?) Λενε οτι ειναι παλουκι σχολη , οτι δεν βγαζει ουτε μηχανικο ουτε επιστημονα παρολο τον τιτλο και το εμπ.
Τωρα οσο και να θες η πληροφορικη ειναι και θα ειναι επαγγελμα ες αει... μονο που το τμημα που αναφερω εχει παρα πολυ λιγο φυσικη και μαθηματικα και ειδικευεται ( χερω πολυ θα μου πεις ) στην πληροφορικη και στις τηλεπ. το φυσικο εχει λιγο απ ολα .... και πληροφορικη ! και εχει και μεταπτυχιακο για εκει . επισης εχει μεταπτυχιακο που εμπλεκετε με ιατρικη αλλα και με ναυτιλιακα ! για το τηλεπ δεν ξερω και πολλα . αν ηξερες εσυ κατι? εσυ τι εχεις στο νου σου και αν επιτρεπετε ποσα μορια εβγαλες?
Σόρυ που άργησε η απάντηση. Εψαχνα τις σχολές. Συμπλήρωσες μηχανογραφικό? Κοίτα εγώ έβγαλα 17.151 και δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη. Αν με ρώταγες πριν ένα χρόνο θα σου έλεγα θέλω να γίνω Φυσικός και να κάνω έρευνα στο CERN αλλά επειδη δεν σκοπεύω να ζήσω στο εξωτερικό όλη μου τη ζωή σκεφτηκα να βρω κάτι που θα έχει αυτό που μου αρέσει αλλά θα έχει και μέλλον στην Ελλάδα. Γι' αυτό σκέφτηκα ότι το Πολυτεχνείο είναι η καλύτερη επιλογή. Εχει τα πάντα, Φυσική, Μαθηματικά, προγραμματισμό, Σχέδιο πολύ ωραία πράγματα. Τώρα όπως καταλαβαίνεις, με τα μόρια που έχω και δεδομένου ότι είναι οικονομικα ασυμφορο για την οικογενεια μου να παω 5 χρονια επαρχεία, από ΕΜΠ μόνο τους Μεταλλειολόγους και ΣΕΜΦΕ πιάνω (με τις βασεις 2009). Τώρα για το ΣΕΜΦΕ δεν ξέρω τι γνωρίζεις εσύ αλλά απ όσο έψαξα έπαγγελματικά δεν είναι κατοχυρωμένη. Πολύ ενδιαφέρουσα δε λέω... Αλλά αν με τα μορια σου πιάνεις Πληροφορική και Φυσικό ΚΑποδιστριακού δεν βλέπω το λόγο για σεμφε. Αλήθεια τι έβαλες τελικά?

Παράθεση

peter21

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη peter21
Ο peter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O peter21 έγραψε στις 23:19, 12-07-10:

Παιδια μια ερωτηση και απαντηστε μου συντομα αν μπορειτε γιατι δινω αυριο το μηχανογραφικο μου.Εχω δηλωσει το τμημα διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας του ΟΠΑ αλλα μονο στο 5ο πεδιο εχω ελπιδες να μπω.Το τμημα αυτο ομως ειναι και στο 4ο πεδιο στο οποιο τα μορια μου ειναι αρκετα λιγοτερα.Πως διαλεγω οτι θελω να αξιολογηθω με βαση τα μορια μου στο 5ο?

Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη shikabalas
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε στις 23:22, 12-07-10:

Νομιζω γινεται αυτοματα,αλλα καλου-κακου δηλωσε το στο 5ο πεδιο.Να δηλωθει και στα δυο δεν γινεται εξαλλου.

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:33, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από peter21
Παιδια μια ερωτηση και απαντηστε μου συντομα αν μπορειτε γιατι δινω αυριο το μηχανογραφικο μου.Εχω δηλωσει το τμημα διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας του ΟΠΑ αλλα μονο στο 5ο πεδιο εχω ελπιδες να μπω.Το τμημα αυτο ομως ειναι και στο 4ο πεδιο στο οποιο τα μορια μου ειναι αρκετα λιγοτερα.Πως διαλεγω οτι θελω να αξιολογηθω με βαση τα μορια μου στο 5ο?
Δες τι γράφει στις οδηγίες για το μηχανογραφικό:
Αν και στα δύο επιστημονικά πεδία που επιλέγει ο υποψήφιος περιλαμβάνονται κοινές σχολές ή τμήματα, αυτές δηλώνονται μόνο μία φορά και σε όποιο επιστημονικό πεδίο θέλει ο υποψήφιος, ανεξάρτητα με την κατεύθυνση που έχει τελειώσει. Η επιλογή για τις σχολές αυτές θα γίνει με βάση τον μέγιστο αριθμό μορίων που συγκεντρώνει για τα δυο επιστημονικά πεδία που δήλωσε κατά περίπτωση ο υποψήφιος. Αντίθετα αν η σχολή είναι ενταγμένη και σε άλλο επιστημονικό πεδίο το οποίο δεν δηλώθηκε από τον υποψήφιο τότε η επιλογή του στο τμήμα αυτό γίνεται με βάση το σύνολο μορίων που αντιστοιχούν στο επιστημονικό πεδίο που δήλωσε και στο οποίο είναι ενταγμένο το τμήμα αυτό.

Παράθεση

peter21

Φοιτητής

Ο peter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O peter21 έγραψε στις 23:33, 12-07-10:

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.Αυτο θα κανω.

Παράθεση

forever_young

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη forever_young
H forever_young αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H forever_young Let us die young or let us live forever έγραψε στις 11:04, 13-07-10:

Καταθέτω μηχανογραφικό αύριο και χρειαζομαι μια εγκαιρη απαντηση, παρακαλώ βρισκομαι σε μεγάλη συγχηση μεταξύ των σχολών και των πολεων. Γνωρίζω οτι εχουν γινει καποιες αλλαγες σχετικα με τις μετεγγραφες των φοιτητων. Γνωρίζει κανεις τι ισχυει για τις μονογονεικές οικογενειες?

Παράθεση

hello3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hello3
Ο hello3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O hello3 έγραψε στις 14:18, 13-07-10:

ΑΠΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ---> ΙΑΤΡΙΚΗ (????)
Στο λυκειο ειχα επιλεξει τεχνολογικη κατευθυνση(με μαθημα επιλογης τα μαθηματικα γενικης παιδειας),εκανα ενα χρονο σε πολυτεχνικη σχολη και τωρα σκεφτομαι με αιτηση 10% να δηλωσω ιατρικη...Γνωριζει κανενας αν γινεται και αν ναι,ποσα μορια χανω??
Ειχα βγαλει 19.584
(Εχω ελπιδες?)
Ευχαριστω εκ των προτερων..

Παράθεση

kostas.tsou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostas.tsou
Ο kostas.tsou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O kostas.tsou έγραψε στις 14:19, 13-07-10:

Σορρυ παιδια,εχω διαβασει λιγο το topic αλλα δεν βρηκα αυτο που θελω..λεω αυριο να καταθεσω το μηχανογραφικο,τι χρειαζεται να εχω μαζι μου?
ευχαριστω εκ των προτερων!
Υ.Γ:θα δηλωσει κανεις φυσικοθεραπεια Αθηνας?

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:31, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από hello3
ΑΠΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ---> ΙΑΤΡΙΚΗ (????)
Στο λυκειο ειχα επιλεξει τεχνολογικη κατευθυνση(με μαθημα επιλογης τα μαθηματικα γενικης παιδειας),εκανα ενα χρονο σε πολυτεχνικη σχολη και τωρα σκεφτομαι με αιτηση 10% να δηλωσω ιατρικη...Γνωριζει κανενας αν γινεται και αν ναι,ποσα μορια χανω??
Ειχα βγαλει 19.584
(Εχω ελπιδες?)
Ευχαριστω εκ των προτερων..
Δεν μπορείς με καμία:
1) Έπρεπε να είχες πάρει οπωσδήποτε βιολογία γενικής.
2) Και 20.000 μόρια να έιχες θα έπεφτες στα 18.600 που για ιατρική δεν φτάνουν.
(Λυπάμαι)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 13-07-10 στις 15:09. Αιτία: διόρθωση quote
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:42, 13-07-10:

Πήγα σήμερα και κατέθεσα μηχανογραφικό.

Λοιπόν γινόταν Ο χαμός όμως.
Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο τα τελευταία χρόνια από ότι μου είπαν.
Κυρίως λόγω του ότι υπήρχαν άπειρα παιδιά που δήλωναν σχολές ενώ είχαν 6.000-7.000 μόρια.

Περίμενα 3 ώρες μέσα στη ζέστη.
Οπότε όσοι νομίζετε ότι είναι υπόθεση μισής ώρας, πλανάστε πλάνην οικτρά.
Εκτός αν πάτε πολύ νωρίς το πρωί,κατά τις 8 ας πούμε ή είστε πολύ τυχεροί και πετύχετε λίγο κόσμο.

Διακοπές τώραααα.

Παράθεση

hello3

Νεοφερμένος

Ο hello3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O hello3 έγραψε στις 14:43, 13-07-10:

Δεν μπορείς με καμία:
1) Έπρεπε να είχες πάρει οπωσδήποτε βιολογία γενικής.
2) Και 20.000 μόρια να έιχες θα έπεφτες στα 18.600 που για ιατρική δεν φτάνουν.
(Λυπάμαι)
α μαλιστα...
δλδ γενικα δεν μπορω να δηλωσω επιστημες υγειας??
επισης ξερεις που μπορω να βρω καποιο εγγραφο του υπουργειου που να περιλαμβανει ολους αυτους τους κανονισμους??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 13-07-10 στις 15:09. Αιτία: προσθήκη quote
Παράθεση

Sonic_X

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Sonic_X
Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών ΤΕΙ Λαμίας . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Sonic_X έγραψε στις 14:46, 13-07-10:

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση αν και το έχω καταλάβει, απλά για επιβεβαίωση, απο άλλο topic που είχα διαβάσει εδώ. Τις σχολές που τις βάζουμε με σειρά προτίμησης, δηλαδή βάζω πρώτα τη σχολή που θέλω πραγματικά και προχοράω και βάζω τελευταία τη σχολή που δεν θέλω τόσο. Αν στην πρώτη σχολή που έχω βάλει δεν περνάω, ο υπάλληλος (όποιος δει το μηχανογραφικό μου τελος παντων) θα κοιτάξει τη δεύτερησχολή που έχω βάλει και πάει λέγοντας έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ

Υ.Γ: Είναι λίγο βλακώδης η ερώτηση αλλά μου έχει δημιουργήσει ένα αγχος.

Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 738 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 14:51, 13-07-10:

Τις δηλώνεις όλες με τη σειρά που θες,το αν περνάς ή όχι δεν το ξέρει ο υπάλληλος που καταχωρεί το μηχανογραφικό.Εγώ τελείωσα σήμερα,υπόθεση δέκα λεπτών για το μικρό Κιλκίς

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valandil : 13-07-10 στις 15:08.
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 14:52, 13-07-10:

ξερεις που μπορω να βρω καποιο εγγραφο του υπουργειου που να περιλαμβανει ολους αυτους τους κανονισμους??
Εδώ: http://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=269%3A------2010-&catid=56%3A2010-02-16-10-31-18&Itemid=788&lang=el

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 14:57, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Πήγα σήμερα και κατέθεσα μηχανογραφικό.

Λοιπόν γινόταν Ο χαμός όμως.
Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο τα τελευταία χρόνια από ότι μου είπαν.
Κυρίως λόγω του ότι υπήρχαν άπειρα παιδιά που δήλωναν σχολές ενώ είχαν 6.000-7.000 μόρια.

Περίμενα 3 ώρες μέσα στη ζέστη.
Οπότε όσοι νομίζετε ότι είναι υπόθεση μισής ώρας, πλανάστε πλάνην οικτρά.
Εκτός αν πάτε πολύ νωρίς το πρωί,κατά τις 8 ας πούμε ή είστε πολύ τυχεροί και πετύχετε λίγο κόσμο.

Διακοπές τώραααα.
Σε εμας εδω μετα τις 10 μπορουμε να παμε για καταθεση μη/κων.... και γω ηθελα να παω νωρις το πρωι να τελιωνω αλλα θα με φαει η ζεστη αποτι φενεται .. αν και δεν εχει πολυ κοσμο αποτι μου ειπανε
Αυριο θα παω εγω!!

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Morelo έγραψε στις 14:59, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Sonic_X
Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση αν και το έχω καταλάβει, απλά για επιβεβαίωση, απο άλλο topic που είχα διαβάσει εδώ. Τις σχολές που τις βάζουμε με σειρά προτίμησης, δηλαδή βάζω πρώτα τη σχολή που θέλω πραγματικά και προχοράω και βάζω τελευταία τη σχολή που δεν θέλω τόσο. Αν στην πρώτη σχολή που έχω βάλει δεν περνάω, ο υπάλληλος (όποιος δει το μηχανογραφικό μου τελος παντων) θα κοιτάξει τη δεύτερησχολή που έχω βάλει και πάει λέγοντας έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ

Υ.Γ: Είναι λίγο βλακώδης η ερώτηση αλλά μου έχει δημιουργήσει ένα αγχος.
Αποτι μου ειπε ο φιλος μου σημερα που πηγε και καταθεσε το μηχ/κο του σε ρωτανε με τη σειρα μια μια τις σχολες που εχιες δηλωσει και τον αριθμο προτιμησης που εχεις βαλει για να τις περασουν στον η/υ!!

Παράθεση

Sonic_X

Φοιτητής

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών ΤΕΙ Λαμίας . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Sonic_X έγραψε στις 15:08, 13-07-10:

Ναι και εμένα έτσι το κάνανε. Εγώ χτες πήγα. Μόλις τα τύπωσε με ρώταγε ένα ένα για να δει αν είναι σωστά. Άντε να δούμε τι θα κάνουμε τώρα.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ!

Ευχαριστώ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sonic_X

Φοιτητής

O Sonic_X έγραψε στις 15:23, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Τις δηλώνεις όλες με τη σειρά που θες,το αν περνάς ή όχι δεν το ξέρει ο υπάλληλος που καταχωρεί το μηχανογραφικό.
Δεν είπα το ξέρει ο υπάλληλος απλώς ότι όταν ελεγχθεί το μηχανογραφικό, αν δεν περνάς στην επιλογή που έχεις βάλει "1" τότε κοιτάει την επιλογή "2" και πάει λέγοντας...

Παράθεση

hello3

Νεοφερμένος

O hello3 έγραψε στις 15:42, 13-07-10:

Απ'οτι διαβασα θα επρεπε να εχω δωσει και Βιολογια ΚΑΙ Νεοελληνικη γλωσσα ...

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 16:21, 13-07-10:

ερώτηση...σήμερα πήρα όλα τα χαρτιά από το σχολείο...ωστόσο πάνω στην βεβαίωση πρόσβασης δεν αναγράφεται ότι έδωσα ειδικό, παρ οτι η γραμματεια με ρωτησε εαν εδωσα ειδικο, δεν έχω κάποιο άλλο χαρτί που να το πιστοποιεί...τι γίνεται?

Παράθεση

solo

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη solo
Ο solo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O solo έγραψε στις 16:42, 13-07-10:

Συγγνώμη εάν αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί.
Έδωσα φέτος εξετάσεις (θετική κατεύθυνση) με μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής παιδείας. Μπορώ να επιλέξω το πρώτο πεδίο?

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 16:45, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από solo
Συγγνώμη εάν αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί.
Έδωσα φέτος εξετάσεις (θετική κατεύθυνση) με μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής παιδείας. Μπορώ να επιλέξω το πρώτο πεδίο?
Οχι, επρεπε να ειχες δωσει ιστορια γενικης.

Παράθεση

solo

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη solo
Ο solo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O solo έγραψε στις 17:11, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
Οχι, επρεπε να ειχες δωσει ιστορια γενικης.
This makes me sad. Νόμιζα ότι απλά θα υπήρχε κάποιο penalty στο βαθμό μου.
Ευχαριστώ!

Παράθεση

παυλος1

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη παυλος1
Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O παυλος1 έγραψε στις 17:37, 13-07-10:

παιδια μια ερωτηση οσοι τελειωσαν το 2007 και εδωσαν εξετασεις φετος μετρανε οι προφορικοί τους;

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 18:01, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από kostas.tsou
..λεω αυριο να καταθεσω το μηχανογραφικο,τι χρειαζεται να εχω μαζι μου?
http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2330584#post2330584 (και ένα μπουκαλάκι κρύο νερό)

Απ'οτι διαβασα θα επρεπε να εχω δωσει και Βιολογια ΚΑΙ Νεοελληνικη γλωσσα ...
Νεοελληνική γλώσσα έδωσες. Όλοι δίνουνε. (Τη λένε και έκθεση).

Αρχική Δημοσίευση από living_doll
...σήμερα πήρα όλα τα χαρτιά από το σχολείο...ωστόσο πάνω στην βεβαίωση πρόσβασης δεν αναγράφεται ότι έδωσα ειδικό, παρ οτι η γραμματεια με ρωτησε εαν εδωσα ειδικο, δεν έχω κάποιο άλλο χαρτί που να το πιστοποιεί...τι γίνεται?
Δεν υπάρχει χαρτί για τα ειδικά μαθήματα. (Προσοχή!!!! Για τα ειδικά μαθήματα λέω. Μην βιαστει πάλι κάποιος εξυπνάκιας και την πετάξει!!!)

Αρχική Δημοσίευση από παυλος1
παιδια μια ερωτηση οσοι τελειωσαν το 2007 και εδωσαν εξετασεις φετος μετρανε οι προφορικοί τους;
Όχι. (Κρίμα, αλλά έτσι είναι)

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 13-07-10 στις 18:15. Αιτία: Τα γαλάζια γράμματα
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

funker_3

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη funker_3
Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O funker_3 έγραψε στις 19:31, 13-07-10:

μια ερωτηση
εχει πολυ κοσμο οσοι εχεται παει να δωσεται το μηχανογραφικο σας?
α....ξεμπερδευεται γρηγορα οταν μπειτε μεσα για να δηλωσετε?

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 20:16, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από solo
This makes me sad. Νόμιζα ότι απλά θα υπήρχε κάποιο penalty στο βαθμό μου.
Ευχαριστώ!
Και να ειχες δωσει ιστορια γενικης παλι θα ειχες απωλεια μοριων.
Μην το ψαχνεις με αυτο το συστημα, δεν θα βγαλεις ακρη.

Παράθεση

peter21

Φοιτητής

O peter21 έγραψε στις 21:47, 13-07-10:

Εμενα μου πηρε 15 λεπτα περιπου αλλα περιμενα 1 ωρα για να το καταθεσω :p .Υπομονη φιλε

Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O prion έγραψε στις 22:17, 13-07-10:

Aν πας να το κταθέσεις διαφορετική μέρα από το σχολείο σου θα πρεπει να περιμέενις παραπάνω;

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 22:54, 13-07-10:

Δεν υπάρχει χαρτί για τα ειδικά μαθήματα. (Προσοχή!!!! Για τα ειδικά μαθήματα λέω. Μην βιαστει πάλι κάποιος εξυπνάκιας και την πετάξει!!!)

.[/COLOR][/CENTER]
ευχαριστώ πολυ!!!!

Παράθεση

petroskaz

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη petroskaz
Ο petroskaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O petroskaz έγραψε στις 00:58, 14-07-10:

Παιδιά να προτιμίσω ΑΤΕΙ Ναυπηγικής ή ΑΤΕΙ Τόπογραφιας και γενικά έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό ΑΤΕΙ στο 4 πεδίο;

Παράθεση

electro_Jo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη electro_Jo
Ο electro_Jo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O electro_Jo έγραψε στις 01:08, 14-07-10:

Aν πας να το κταθέσεις διαφορετική μέρα από το σχολείο σου θα πρεπει να περιμέενις παραπάνω;
Φυσικά και όχι.
Υπάρχουν πολλοί εκεί που σε εξυπηρετούν και απ'τη στιγμή που παραδίδεις μηχανογραφικό έχουν την υποχρέωση να σε εξυπηρετήσουν asap.
Εγώ το πήγα 3 μέρες μετά την ημερομηνία του σχολείου μου και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Κατευθείαν με ανέλαβαν.

Εγώ το πήγα σήμερα λοιπόν. Όλα μια χαρά. Πήραν φωτοαντίγραφο απολυτηρίου, βεβαίωσης και δύο μηχανογραφικά που εκτύπωσαν. Έλεγξα και τη σειρά προτίμησης των σχολών, όλα μια χαρά.
Άντε να δούμε τώρα με τις βάσεις.

Παράθεση

Katerina~!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerina~!
H Katerina~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Katerina~! έγραψε στις 10:13, 14-07-10:

Παιδια γεια!! Καταθετω σε λιγο το μηχ/κο και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια!!! Εδωσα πανελληνιες το 2008 ειχα περασει Βιολογια και περυσι εκανα 10% μηχανογραφικο αλλα δεν περασα εκει που ηθελα!
Φετος εδωσα πανελληνιες!Τωρα στο μηχανογραφικο εκει που λει τελευταια φορα που ημουν υποψηφια θα βαλω περυσι 2009 που κατεθεσα 10% μηχανογραφικο η την πρωτη φορα που εδινα πανελληνιες δηλαδη το 2008??Και επιλεγω αυτο που λει αποφοιτος προγενεστερου ετους με νεα εξεταση??
Ευχαριστω!!

Παράθεση

Empristis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Empristis
Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

O Empristis έγραψε στις 10:20, 14-07-10:

Mπορειτε να πηγαινετε απο το ΚΕΣΥΠ (κεντρο συμβουλευτικης)οπου το προσωπικο κοιταζει ενδελεχως ολα τα χαρτια σας και επειτα σας δινει ακριβεις οδηγιες για το τι θα κανετε στην καταθεση του μηχανογραφικου,στη διευθυνση.

Παράθεση

Katerina~!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerina~!
H Katerina~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Katerina~! έγραψε στις 10:31, 14-07-10:

Tετοια ωρα τετοια λογια
Eγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι αυτα πρεπει να βαλω απλα θελω και μια επιβεβαιωση απο καποιον

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    annam098

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους