Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,966 εγγεγραμμένα μέλη και 3,087,041 μηνύματα σε 95,638 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 904 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιλογή Κατεύθυνσης

Angelica (Αγγελική)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Angelica
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Angelica έγραψε στις 13:39, 07-01-09:

Μην σκοτίζεσαι θα τον βρεις και εσυ τον δρόμο σου . . .άκου την taratata τι λέει :οτι θα το μάθεις στην Α λυκείου . . πάντως και εγώ μια από τα ίδια είμαι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nikolas.B3 (Νικόλας)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Nikolas.B3
Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Nikolas.B3 έγραψε στις 22:47, 10-01-09:

υπάρχουν και χειροτερα...η αδερφή μου ειχε να αποφασίσει 3η λυκειου τι κατεύθυνση θα ακολουθήσει μεταξύ τεχνολογικής και θετικής στην τελευταία "διορία" που είχε δώσει το σχολείο ειδικά για αυτήν και "αποφασισε" (και το βάζω σε εισαγωγικά γιατι ουσιαστικά στην τύχη το είπε) να πάει τεχνολογική στο γραφείο του διευθυντη που έπρεπε να πει σε στύλ " τέλως πάντων, βάλτε με τεχνολογική και ότι βγει"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

8etiki fan

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη 8etiki fan
H 8etiki fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H 8etiki fan έγραψε στις 23:03, 16-01-09:

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα! Φέτος που είμαι β' λυκείου είμαι στη θετική κατεύθυνση και τη διάλεξα διότι μου αρέσουν πιο πολύ τα μαθήματα της...Όμως δεν έχω σαν στόχο κάποια σχολή του τρίτου πεδίου αλλά του δευτέρου στο οποίο η θετική έχει πρόσβαση χωρίς απώλεια μονάδων.η χημεία μου αρέσει πολυ και είμαι πολυ καλή αλλά μου λένε του χρόνου αμα δεν θέλω τρίτο πεδίο να πάω τεχνολογική γιατι έιναι πιο εύκολα τα μαθήματα.Εγώ τι να κάνω?να μείνω θετική επειδή μου αρέσουν τα μαθήματα και να το παλέψω ή να πάω τεχνολογική που λένε ότι ειναι πιο εύκολα?

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,386 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 01:59, 17-01-09:

Να κάνεις ό,τι σου αρέσει και νομίζεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Οι άλλοι ας λένε!

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 02:34, 17-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από 8etiki fan
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα! Φέτος που είμαι β' λυκείου είμαι στη θετική κατεύθυνση και τη διάλεξα διότι μου αρέσουν πιο πολύ τα μαθήματα της...Όμως δεν έχω σαν στόχο κάποια σχολή του τρίτου πεδίου αλλά του δευτέρου στο οποίο η θετική έχει πρόσβαση χωρίς απώλεια μονάδων.η χημεία μου αρέσει πολυ και είμαι πολυ καλή αλλά μου λένε του χρόνου αμα δεν θέλω τρίτο πεδίο να πάω τεχνολογική γιατι έιναι πιο εύκολα τα μαθήματα.Εγώ τι να κάνω?να μείνω θετική επειδή μου αρέσουν τα μαθήματα και να το παλέψω ή να πάω τεχνολογική που λένε ότι ειναι πιο εύκολα?
Εκτός από τη δυσαναλογία μεταξύ παπαγαλίας ΑΟΔΕ και Βιολογίας, δεν βλέπω που αλλού υπάρχει δήθεν "ευκολία" της Τεχνολογικής. Το κακό με την Ανάπτυξη Εφαρμογών είναι ότι απευθύνεται σε συγκεκριμένους ανθρώπους κι αν δεν σου κολλάει, δεν τη μαθαίνεις. Ενώ η Χημεία, αν σου αρέσει κιόλας, είναι ένα ακόμη τυπικό μάθημα που παλεύεται.
Καλύτερα να συνεχίσεις Θετική.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 10:16, 17-01-09:

ειδικα αν θες βιολογικο η χημικο να μειενεις στανταρτ θετικη...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 11:33, 17-01-09:

Σκέψου μόνη σου..τι είναι πιο σωστό.Να μείνεις θετική επειδή σου αρέσουν όπως λες τα μαθήματα ή να πας τεχνολογική μόνο και μόνο επειδή σου λένε κάποιοι ότι είναι πιο εύκολα?
Και βάλε στο νου σου και αυτά που είπε και ο miv που έχει δίκιο. Και θα απαντήσεις το ερωτημά σου μόνη σου.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 12:28, 17-01-09:

Παντως εχω να πω οτι αυτο που λενε οτι η Θετικη ειναι δυσκολη κατευθυνση κλπ, δεν ισχυει. Βασικα η δυσκολια ειναι κατι πιο πολυ υποκειμενικο. Σε οσους γνωστους λεω οτι θα ξαναδωσω απο Θετικη, με κοιτουν με ενα βλεμμα σε στυλ: "το καημενο το παιδακι". Εγω την θεωρω πιο ευκολη απο την Τεχνολογικη (και ας φαω ντοματες :ntomata: )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 14:56, 17-01-09:

και εγω θετικη επειδη μου αρεσουν τα μαθηματα πηγα....μου φαινεται οτι εχουν πιο ενδιαφερον απο της Τεχνολογικης..ασε που μονο που ακουω εκεινο το προγραμματισμο χασμουριεμαι δυο μερες...θεμα γουστου...
θα κουραστω που θα κουραστω μια χρονια...να κουραστω ευχαριστα..

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:31, 17-01-09:

παντως συγκριτικα υπαρχει μια ευκολια στη τεχνολογικη.. η βιολογια ειναι ατελειωτη και ουρανοκατεβατη...

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Crookshanks
Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 21:28, 17-01-09:

Κι εγώ θετική πάω. Θεωρώ την παπαγαλία που χρειάζεται για να μάθεις τις Εφαρμογές Επικοινωνιών δυσκολότερη από οποιαδήποτε άσκηση που πρέπει να σκεφτείς παραπάνω...

Δύσκολη ή όχι, η θετική κατεύθυνση μου ταιριάζει πιο καλά, πάει και τελείωσε. Δεν πάει να περνάς Βιολογία και από το 2ο πεδίο... Αν λοιπόν κι εσύ θεωρείς πως η θετική σου αρέσει περισσότερο, κάνε αυτό που σου αρέσει περισσότερο - είμαστε πιο καλοί σε κάτι που μας αρέσει παρά σε κάτι που βαριόμαστε, και περνάμε άλλωστε και πιο καλά σκεπτόμενοι ασκήσεις παρά παπαγαλίζοντας κείμενα.

Παράθεση

marouli.kel (Μαρία)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη marouli.kel
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H marouli.kel έγραψε στις 17:04, 18-01-09:

κ εγω ειμαι στην θετικη φετος κ εχω κ εγω το δειλημα τι να κανω τ χρονου..
δεν εχω αποφασισει ακομα για τι σχολες θελω να δωσω.. αλλα μαλλον πως εχω standar τις αρχιτεκτονικες-γραφιστικη-διακοσμιτικη. Με ενδιαφερουν ομως κ το χημικο-βιοχημικο κ γι αυτο πρεπει να αποφασισω μεχρι το καλοκαιρι τι θα κανω.. μ αρεσει κ εμενα πολυ η χημεια κ η βιολογια καλη ειναι.. αλλα θεωρω απ ανθρωπο να μαθω παπαγαλια το βιβλιο της βιολογιας τ χρονου.. δεν την μπορω την παπαγαλια. ΔΕΝ γινεται δηλαδη.. αλλα κ στην τεχνολογικη εχει παπαγαλια.. η Αρχες Οργανωσης κ διοικησης ας πουμε.. δεν ξερω τωρα.. το καλοκαιρι θα ζητησω να μ δειξουν την υλη σε καθε μαθημα της τεχνολογικης κ σε καθε μαθημα της θετικης.. θα ρωτησω κ τουσ καθηγητες τ φροντιστηριου μ π εχουν οσο να 'ναι παραπανω εμπειρια να μ πουν την γνωμη τους.. Φυσικα η αποφαση θα ναι δικη μ.. κ σε σενα ΔΙΚΗ σ.. δεν σε επηρεαζει κανενας.. κ οτι κ αν λενε αμα γουσταρεις εσυ κατι κανεις αυτο.. γιατι αργοτερα θα τα ριχνεις στους αλλους κ θα λες παντα "τι θα γινοταν αμα... ". οποτε παιρνεις γνωμες κ βγαζεις συμπερασματα..

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 17:57, 18-01-09:

δεν τιθεται θεμα συγγρισης σε δυσκολια μεταξυ βιολογια κατ. και ΑΟΔΕ.

Παράθεση

8etiki fan

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη 8etiki fan
H 8etiki fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H 8etiki fan έγραψε στις 22:01, 19-01-09:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά!Με βοηθήσατε αρκετά!:thanks:

Παράθεση

riki

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη riki
H riki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H riki έγραψε στις 13:27, 25-01-09:

συμφωνω μ αυτη που ανοιξε το θεμα γτ ουτε κι εγω ξερω τ θελω:iagree:

Παράθεση

kambana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 16:39, 25-01-09:

Αυτή την περίοδο τείνω προς φιλολογία... Αλλά και μαθηματικά... Πολύ μπέρδεμα... Εντελώς αντίθετα...

Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη taratata
H Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Πάτρας και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H taratata έγραψε στις 20:22, 30-01-09:

***** σου λένε(σόρι κιόλας).Έτσι μου έλεγαν κι εμένα μέχρι που ρώτησα έναν σοβαρό άνθρωπο και μου είπε ότι στις σχολές 2ρου πεδίου χρειάζεται η χημεία.Κ εγώ 2ρο πεδίο θέλω και σίγουρα και του χρόνου θετική θα πάω.
Λοιπόν,αν σου αρέσει η κατεύθυνση αυτή συνέχισε και μην ακούς κανέναν.
Αν θες ΕΣΥ να αλλάξεις,άλλαξε...

Και δεν τίθεται θέμα εύκολης-δύσκολης κατεύθυνσης,όλες έχουν βαθμό δυσκολίας και εξαρτάται πόσο σου αρέσει και πόσο συστηματικά διαβάζεις...

Παράθεση

XLa

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη XLa
Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 8 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O XLa έγραψε στις 20:41, 30-01-09:

οσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο συνήθως μένουν στους δρόμους. μπές μόλις τελειώσεις το λύκειο στις επιχειρήσεις καί όταν μεγαλώσεις θα δείς αποτέλεσμα.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 20:57, 30-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από XLa
οσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο συνήθως μένουν στους δρόμους. μπές μόλις τελειώσεις το λύκειο στις επιχειρήσεις καί όταν μεγαλώσεις θα δείς αποτέλεσμα.
Έτσι όπως τα είπες είναι σαν να ακούω ένα άνθρωπο 60 χρονών να συμβουλέυει το παιδί του να μπει σε μια επιχείρηση..''το σίγουρο μέλλον'' που μαθαίνανε οι γονείς παλιά.
Γιατί να μπει σε επιχείρηση? Και να μην σπουδάσει?Να μάθει πράγματα, να αγαπήσει μια τεχνη? Αν το θέλει ναι..ας το κάνει. Το μότο που είχαν παλιά με τις επιχειρήσεις τελειώσε τότε.Ανοίγουμε τα μυαλά μας τώρα και κοιτάμε μπροστά.
Να σπουδάσει και να ασχοληθεί με επιχειρήσεις αργότερα φυσικά.

Παράθεση

XLa

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη XLa
Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 8 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O XLa έγραψε στις 20:59, 30-01-09:

όσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο συνήθως καταλήγουν στους δρόμους. μπές στις επιχειρήσεις μόλις τελειώσεις το λύκειο καί όταν μεγαλώσεις θα δείς αποτέλεσμα.
-----------------------------------------
αν γίνεις επιστήμονας ή θα οριστείς ολιγόμισθος καθηγητής ή θα παλέυεις σε επικύνδινα για την υγειά σου εργαστήρια αν σπουδάσεις οικονόμικα ,κοινωνιολογικά μπορείς μόνο να μελετάς την αγορά ή την κοινωνία ανάλογα με την ειδικότητα. με τις επιχειρήσεις όμως μπορείς να πουλήσεις κάποια καινούργια ιδέα καί να βγάλεις λεφτά.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicky13 (Νικολέτα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Nicky13
H Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H Nicky13 έγραψε στις 16:22, 01-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από kambana
Αυτή την περίοδο τείνω προς φιλολογία... Αλλά και μαθηματικά... Πολύ μπέρδεμα... Εντελώς αντίθετα...

και εγώ το ίδιο!!!!!! μου αρέσουν πολύ τα θεωρητικά μαθήματα, αλλά τώρα τελευταία βλέπω πως τα μαθηματικά αρχίζουν να μου αρέσουν πολύ. το χειρότερο είναι ότι είναι τελείως αντίθετα και όταν θα πρέπει να αποφασίσω ίσως να δυσκολευτώ πολύ... θα δείξει όμως...:xixi:

Παράθεση

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ν. (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ν.
H ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ν. έγραψε στις 16:06, 06-02-09:

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!!!!!Μια λύση είναι να μην σπουδάσεις καθόλου αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει!!!!!!!!

Παράθεση

papakos1 (Πάνος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη papakos1
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O papakos1 έγραψε στις 22:01, 09-02-09:

Λοιπον! Ειμαι Β λυκειου φετος κ ειχα ακριβως τον ιδιο ενδοιασμο.. Θετικη? Τεχνολογικη? Θετικη? Τεχνολογικη? Θετικη? Τεχνολογικη? λοιπον...
Πηρα Θετικη και δεν το μετανοιωνω! Η Χημεια ειναι ΤΡΕΛΛΑΑΑΑ!! Εκτος απο το οτι ξετρελλαθηκα με τη χημεια κατ. ως μαθημα κ εκτος απο το οτι με βοηθαει στη χημεια γεν (που ειναι βλακεια γιατι εχει αρκετο μπλα μπλα κ χανεται η ουσια.. ) αλλα και στν βιολογια οπου κατανοω τους διαφορους ορους πολυ καλυτερα γιατι τα εχω διδαγμενα κ οι αλλοι απλα τα προσπερνανε, παρε χωρις δισταγμο θετικη γιατι το πολυ πολυ αν δεις τα ζορια αλλαζεις κ πας τεχνολογική ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ "ΑΠΩΛΕΙΑ" γιατι τα μαθηματα κατ/σης ειναι 3 στον αριθμο για την Β' τα 2 εκ των οποιων ειναι κοινα και γ τις 2 κατ/σεις (μαθ/κα & φυσική)!! Το 3ο μαθημα ειναι η χημεια (για την οποια μιλησα κ παραπανω!!!) για την Θετική και Τεχνολογία Επικοινωνιών για την Τεχνολογική (το οποιο μαθημα δεν εμφανιζεται πουθενα στις πανελληνιες κ κατεπεκταση η αλλαγη Θετ. (Β') --> Τεχνολ. (Γ') ειναι ΑΝΩΔΥΝΗ!)

Απο κει κ πέρα.... η απόφαση είναι δική σου..........

(Οσο για τν βαθμο... αυτο το στερεοτυπο.. θετικη = μαθητες του 20 παρεβλεψε το! Ειμαι θετική κ εβγαλα 17μισο! Δν σημαινει οτ δν διαβαζω!!! ΕΛΕΟΣ :@:@:@!!!! )

Τλκ ειναι μπερδεμενο!.. σε ποιο μα8ημα γραφεις πιο καλα κ πιο ευκολα Προγραμματισμό/ΑΟΔΕ ή Βιολογία/Χημεία?...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 27-08-11 στις 01:04. Αιτία: merge.
Παράθεση

βιλλαρασ (βασιλης (ειμαι απο τους καλους)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη βιλλαρασ
Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O βιλλαρασ έγραψε στις 21:54, 08-03-09:

παιδια γεια σας
ηθελα λιγη βοηθεια σε αυτο μιας και δεν ενδιαφερομαι για ΚΑΜΙΑ σχολη χημειας ή ιατρικης

βλεπω ομως και κατι τετοια http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40154

στο σχολειο μου αν εξαιρεσουμε 3-4 παιδια (στην Α) ειναι ολοι σκραπες οποτε δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να πηγαινω θετικη... ιδεες?

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 22:53, 08-03-09:

τεχνολογική :no1:

Παράθεση

tanasi (Θανάσης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη tanasi
Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O tanasi έγραψε στις 20:37, 09-03-09:

πραγματικα δεν αξιζει να πας θετικη. θα εχεις επιπλεον διαβασμα (χημεια) το οποιο θα σου είναι και αχρηστο. πανε τεχνολογικη.

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 21:14, 09-03-09:

Ούτε κ εγώ ενδιαφερόμουν για μαθήματα του 3ου πεδίου (ενημερωτικά, το Χημικό είναι στο 2ο πεδίο) αλλά προτίμησα θετική λόγω των μαθημάτων που μου κινούσαν περισσότερο το ενδιαφέρον. Αν πανε λιγοι στην θετικη παντως σε συμφερει να πας, συνηθως γινεται πολυ ποιοτικοτερο το μαθημα με λιγα ατομα, οπως στα φροντιστηρια.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 21:28, 09-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Ούτε κ εγώ ενδιαφερόμουν για μαθήματα του 3ου πεδίου (ενημερωτικά, το Χημικό είναι στο 2ο πεδίο) αλλά προτίμησα θετική λόγω των μαθημάτων που μου κινούσαν περισσότερο το ενδιαφέρον. Αν πανε λιγοι στην θετικη παντως σε συμφερει να πας, συνηθως γινεται πολυ ποιοτικοτερο το μαθημα με λιγα ατομα, οπως στα φροντιστηρια.
Εγω ενδιαφερομαι για το 3ο αλλα πιο πολυ διαλεξα την κατευθυνση για τα μαθηματα σαν εσενα.Βγαινει πιο ευκολα η χρονια αν τα μαθηματα που κανεις τα χαιρεσαι κιολας!

Παράθεση

lunatic ftw

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη lunatic ftw
H lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H lunatic ftw έγραψε στις 15:16, 10-03-09:

Βασικα εξαρταται και απο το τι θες να ασχοληθεις πχ αν 8ες καλτι σε ιατρικη ή βιολογια πηγαινε θετικη.αν οχι...

Παράθεση

Whatmarie

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Whatmarie
H Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H Whatmarie έγραψε στις 22:09, 10-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από βιλλαρασ
παιδια γεια σας
ηθελα λιγη βοηθεια σε αυτο μιας και δεν ενδιαφερομαι για ΚΑΜΙΑ σχολη χημειας ή ιατρικης

βλεπω ομως και κατι τετοια http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40154

στο σχολειο μου αν εξαιρεσουμε 3-4 παιδια (στην Α) ειναι ολοι σκραπες οποτε δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να πηγαινω θετικη... ιδεες?

αν ενδιαφέρεσαι για σχολές Χημείας ή Ιατρική τότε μπορείς μονο απο Θετικη να περασεις...

και μην νομιζεις οιτ η Θετικη ειναι πολυυυυ πιο δυσκολη απο την Τεχνολογικη...μονο ενα μαθημα αλλαζει....και η Χημεια 3ης Λυκειου δεν ειναι και τοσο δυσκολη....κατα την γνωμη μ δεν εχει καμια παραπανω δυσκολια η Θετικη απο τν Τεχνολογικη...αμα τα πας καλα με την Χημεια τοτε δεν θα δυσκολευτεις...ειναι ευκολο μαθημα και ειδικα αμα πας φροντιστηριο

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 12:17, 11-03-09:

Χημικό μπορείς και από τεχνολογική... το ίδιο ακριβώς είναι..

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε στις 15:39, 11-03-09:

Αφού δεν θες να μπεις σε καμία σχολή χημικών ή ιατρών, τότε πήγαινε τεχνολογική ώστε να μην έχεις και τα μαθήματα όπως η Χημεία επιπλέον στο πρόγραμμα σου.
Αλλά είναι πραγματικά ενδιαφέροντα τα μαθήματα στην Θετική. Και αξίζει σοβαρά να δοκιμάσεις. Συμφωνώ με Κρου.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 17:03, 11-03-09:

επειδή το έψαξα το θέμα... τα κενά καλύπτονται άν πχ πας χημικό από τεχνολογική

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε στις 17:06, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Καλά όλα αυτά, αλλά ο ίδιος είπε από την αρχή ότι δεν τον ενδιαφέρουν αυτές οι σχολές.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 17:07, 11-03-09:

εγώ τα είπα για κάθε ενδιαφερόμενο

Παράθεση

HunterD

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη HunterD
Ο HunterD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O HunterD έγραψε στις 17:47, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Whatmarie
αν ενδιαφέρεσαι για σχολές Χημείας ή Ιατρική τότε μπορείς μονο απο Θετικη να περασεις...
Μπορεις να περασεις και στα παρα-ιατρικα επαγγελματα απο τεχνολογικη με μαθημα επιλογης Βιολογια:no1:

Παράθεση

parantop

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη parantop
Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O parantop έγραψε στις 18:57, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Δυστυχώς αυτό που αναφέρεις το βρίσκω μάλλον υπερβολικό!

Τα κενά μπορούν να καλυφθούν μετά από πάρα μα πάρα πολύ κόπο. Είμαι Χημικός και έχω ακόμα επαφές με το πανεπιστήμιο... τα παιδιά από τεχνολογική έχουν τεράστια προβλήματα με τη Χημεία ακόμα και στα προχωρημένα έτη.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 20:05, 11-03-09:

τι να πω ... εγώ για το βιολογικό έμαθα αλλά υπέθεσα ότι γίνεται το ίδιο και με το χημικό...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε στις 20:15, 11-03-09:

Από την στιγμή που οι της τεχνολογικής δεν κάνουν ούτε Χημεία ούτε Βιολογία και με το μάθημα επιλογής πάλι δεν καλύπτονται τα κενά για να μπουν και σε παρόμοια σχολή ειδικά...:/
Αυτό είναι και το λογικό πιστεύω.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 20:16, 11-03-09:

εγώ ήξερα ότι το παίρνουν όλα από την αρχή

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε στις 20:19, 11-03-09:

Μα, όλη την ύλη; Είναι αδύνατο βρε Ηλία..
Αναλόγως βέβαια και το άτομο που στο είπε, ίσως να είναι έμπιστο και να κάνουμε λάθος εμείς.
Αλλά για να το είπε και ο parantop που είναι καθηγητής κάτι θα ξέρει:/

Παράθεση

parantop

Καθηγητής

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O parantop έγραψε στις 21:27, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Αλλά για να το είπε και ο parantop που είναι καθηγητής κάτι θα ξέρει:/
Αυτό να πω την αλήθεια δε μου πολυάρεσε... Εδώ όλοι εκφράζουμε τις απόψεις μας και είναι ΟΛΕΣ εξίσου σημαντικές.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε στις 21:32, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από parantop
Αυτό να πω την αλήθεια δε μου πολυάρεσε... Εδώ όλοι εκφράζουμε τις απόψεις μας και είναι ΟΛΕΣ εξίσου σημαντικές.
Mα, δεν το είπα για κακό ή για να θίξω τις απόψεις των άλλων. Το ότι είστε καθηγητής πάνω σε ένα τέτοιο θέμα για μένα η γνώμη σας έχει μεγαλύτερη βαρύτητα, από την στιγμή που είστε και Χημικός.
Έχετε δει, έχετε κάνει, έχετε ''γευτεί'' πολλά πράγματα παραπάνω και είστε σε θέση να γνωρίζετε για αυτό το θέμα καλύτερα από τον καθένα μας.
Και με συγχωρείτε αν σας πείραξε. Από την στιγμή που συμμετέχω στο φόρουμ σαφώς και πιστεύω ότι όλες οι απόψεις είναι σημαντικές και άξιες προς συζήτηση.

Παράθεση

parantop

Καθηγητής

O parantop έγραψε στις 21:41, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Mα, δεν το είπα για κακό ή για να θίξω τις απόψεις των άλλων. Το ότι είστε καθηγητής πάνω σε ένα τέτοιο θέμα για μένα η γνώμη σας έχει μεγαλύτερη βαρύτητα, από την στιγμή που είστε και Χημικός.
Έχετε δει, έχετε κάνει, έχετε ''γευτεί'' πολλά πράγματα παραπάνω και είστε σε θέση να γνωρίζετε για αυτό το θέμα καλύτερα από τον καθένα μας.
Και με συγχωρείτε αν σας πείραξε. Από την στιγμή που συμμετέχω στο φόρουμ σαφώς και πιστεύω ότι όλες οι απόψεις είναι σημαντικές και άξιες προς συζήτηση.
Δεν με πείραξε καθόλου το ότι χρησιμοποίησες το όνομά μου. Το ότι πράγματι έχω ζήσει παραπάνω δε σημαίνει σε καμιά περίπτωση ότι αυτά που θα πω έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα. Είναι λίγο παγίδα όλο αυτό. Από μαθητής το συχαινόμουν αυτό. Συνήθως στους καθηγητές συγκαταλέγεται στα αρνητικά το ότι έχουν ζήσει περισσότερα. Γιατί μάλλον παραξενεύουν, παρά αναπτύσσουν την ευαισθησία τους.

Πάντως δεν με ενόχλησε κάτι από αυτά που έγραψες.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε στις 21:47, 11-03-09:

Για την σχολή που μιλάγαμε εσείς ο ίδιος θα ξέρατε κάτι παραπάνω από την στιγμή που ο ίδιος φοιτήσατε σε ανάλογη σχολή.
Δεν πιστεύω ότι συγκαταλέγεται στα αρνητικά κάποιου όταν έχει ζήσει πολλά παραπάνω, ειδικά ενός καθηγητή αφού έχει το πλεονέκτημα να έρχεται σε επαφή με τα παιδιά και να τους εξηγεί τι πρόκειται να συναντήσουν.Επαγγελματικά αλλά και για πολλά άλλα όντας κοινός άνθρωπος ο ίδιος. Για μένα αυτό είναι από τα πιο σημαντικά και ο κύριος ρόλος του καθηγητή σαν κλάδος.
Επιτρέψτε μου να είναι η προσωπική μου γνώμη.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Παράθεση

Gi@nNhs.mania.gr

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Gi@nNhs.mania.gr
Ο Gi@nNhs.mania.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Gi@nNhs.mania.gr έγραψε στις 13:23, 16-03-09:

Φίλε μην ανησυχείς κανε αυτό που σου αρέσει κατα την γνώμη μου πρέπει να πας τεχνολογική διότι θα εχείς αυτα που σου αρέσουν και οχι αυτά που δεν σου αρέσουν...ιδιαίτερα αφου δεν σου αρέσει βιολογία και χημεία... ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ!!!

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 16:56, 16-03-09:

μα δεν είπε πουθενά ότι δεν του αρέσει κάτι

Παράθεση

mariapg (Μαρια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mariapg
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H mariapg έγραψε στις 21:46, 18-03-09:

θέλω να πάω θετική...θέλω να γίνω ή φυσικός ή βιολόγος...ΑΛΛΑ...φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω στην χημεία...βασικά είμαι σίγουρη ότι θα αποτύχω στην χημεία....αλλά μου αρέσει τόσο πολύ η βιολογία...τι να κάνω...

Παράθεση

Sethis

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sethis
Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Sethis έγραψε στις 23:31, 18-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από mariapg
θέλω να πάω θετική...θέλω να γίνω ή φυσικός ή βιολόγος...ΑΛΛΑ...φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω στην χημεία...βασικά είμαι σίγουρη ότι θα αποτύχω στην χημεία....αλλά μου αρέσει τόσο πολύ η βιολογία...τι να κάνω...
Γιατι τοση απαισιοδοξια? Και η χημεια μαθημα σαν ολα τα αλλα ειναι. Διαβασμα θελει.

Παράθεση

nfk (Nίκος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη nfk
Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O nfk έγραψε στις 23:43, 18-03-09:

Πάντως εγώ την έχω καταβρεί με την φετινή Χημεία! Πολύ ωραίο μάθημα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Theokats

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους