Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,815 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,110 μηνύματα σε 93,252 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 809 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 21:45, 28-08-09:

Μια απτα ιδια και γω! =P,,,θα ξαναδωσω φετος 2η φορα...ας μου δωσει καποιος μερικες πληροφοριες...Ποιες ημερομηνιες θα πρπ να παω στο Λυκειο και να κανω τι?Θα πρεπει να δηλωσω κατευθυνση-μαθημα επιλογης?Θα πρεπει να κανω καποια αιτηση οτι θελω να ξαναδωσω παν/ες?Εκεινο το καρτελακι με το κωδικο υποψηφιου θα πρπ να παρω καινουργιο σωστα?πως γινετε αυτο ποτε πρπ να δωσω τα απαραιτητα χαρτια κτλπ..και γενικα πειτε μ τι πρπ να κανω για να ξαναδωσω 2η φορα παν/ες...
και κατι τελευταιο οσοι θα ξαναδωσετε ποτε αρχιζετε φροντιστηριο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 21:58, 28-08-09:

Ενα-ενα.

1) Οι ημερομηνιες που δηλωνεις οτι ξαναδινεις ειναι καπου στον Ιανουαριο-Φεβρουαριο (βγαζει ανακοινωση το υπουργειο). Υποβαλλεις μια αιτηση στο σχολειο σου, στην οποια δηλωνεις κατευθυνση, επιλεγομενο, αν θα εισαι υποψηφιος για στρατιωτικες-ΤΕΦΑΑ, αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα και ποια κλπ... Μαζι δινεις και αντιγραφο του απολυτηριου (τα δικαιολογητικα αναφερονται και στην ανακοινωση που θα βγαλει το υπουργειο).
2) Οταν υποβαλεις την αιτηση, θα δωσεις και 2 φωτογραφιες. Το καρτελακι θα το παρεις λιγες μερες πριν το πρωτο μαθημα, αλλα ο κωδικος σου δεν αλλαζει (τουλαχιστον σ' εμενα δεν αλλαξε).
3) Εγω προσωπικα αρχισα τα ιδιαιτερα μεσα Οκτωβρη. Αλλα εσυ καθοριζεις το προγραμμα σου συμφωνα με τα κενα/αδυναμιες που νομιζεις οτι εχεις απο την περασμενη χρονια. Εχεις περισσοτερη ελευθερια στο να διαμορφωσεις ενα προγραμμα στα μετρα σου.

Αυτα. Καλη δυναμη και για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CallOfDuty4 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη CallOfDuty4
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O CallOfDuty4 έγραψε στις 22:41, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Ενα-ενα.

1) Οι ημερομηνιες που δηλωνεις οτι ξαναδινεις ειναι καπου στον Ιανουαριο-Φεβρουαριο (βγαζει ανακοινωση το υπουργειο). Υποβαλλεις μια αιτηση στο σχολειο σου, στην οποια δηλωνεις κατευθυνση, επιλεγομενο, αν θα εισαι υποψηφιος για στρατιωτικες-ΤΕΦΑΑ, αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα και ποια κλπ... Μαζι δινεις και αντιγραφο του απολυτηριου (τα δικαιολογητικα αναφερονται και στην ανακοινωση που θα βγαλει το υπουργειο).
2) Οταν υποβαλεις την αιτηση, θα δωσεις και 2 φωτογραφιες. Το καρτελακι θα το παρεις λιγες μερες πριν το πρωτο μαθημα, αλλα ο κωδικος σου δεν αλλαζει (τουλαχιστον σ' εμενα δεν αλλαξε).
3) Εγω προσωπικα αρχισα τα ιδιαιτερα μεσα Οκτωβρη. Αλλα εσυ καθοριζεις το προγραμμα σου συμφωνα με τα κενα/αδυναμιες που νομιζεις οτι εχεις απο την περασμενη χρονια. Εχεις περισσοτερη ελευθερια στο να διαμορφωσεις ενα προγραμμα στα μετρα σου.

Που περασες 2η φορα αν επιτρεπεται?

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 22:44, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Ενα-ενα.

Thanx chris να σαι καλα α ξεχασα να ρωτησω αν παω σε καποιο αλλο λυκειο οχι σε αυτο που αποφοιτησα θα μπορω να δωσω εξετασεις εκει?ετσι για γουρι ...τι να κανουμε θα ξαναδωσουμε ελπιζω να τα παω πολυ καλυτερα και ευχομαι το ιδιο σε ολους!!Αντε να περασει αυτη η χρονια...σκεφτομαι τωρα οτι σημερα ειναι 28 αυγουστου 2010 εχει περασει ολη αυτη η χρονια και εχω περασει εκει που θελω!

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 22:53, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από CallOfDuty4
Που περασες 2η φορα αν επιτρεπεται?
Βιολογια Αθηνας.
Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Thanx chris να σαι καλα α ξεχασα να ρωτησω αν παω σε καποιο αλλο λυκειο οχι σε αυτο που αποφοιτησα θα μπορω να δωσω εξετασεις εκει?ετσι για γουρι ...
Α, δεν το ξερω αυτο. Εγω στο λυκειο που αποφοιτησα ξαναδωσα...

Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 771 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 23:28, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Thanx chris να σαι καλα α ξεχασα να ρωτησω αν παω σε καποιο αλλο λυκειο οχι σε αυτο που αποφοιτησα θα μπορω να δωσω εξετασεις εκει?ετσι για γουρι ...τι να κανουμε θα ξαναδωσουμε ελπιζω να τα παω πολυ καλυτερα και ευχομαι το ιδιο σε ολους!!Αντε να περασει αυτη η χρονια...σκεφτομαι τωρα οτι σημερα ειναι 28 αυγουστου 2010 εχει περασει ολη αυτη η χρονια και εχω περασει εκει που θελω!
Ναι, ειναι δυνατόν να δωσεις πανελλαδικες εξετασεις σε διαφορετικό λύκειο απ'αυτό που αποφοίτησες!

Φρόντισε το λύκειο που θα εξεταστείς πανελλαδικά να ειναι σε κοντινη απόσταση απο το σπίτι σου...μην ταλαιπωρήσε τις δύσκολες αυτες μέρες

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:29, 28-08-09:

Έχω ακούσει ότι αυτοί που δίνουν 2η φορά πάνε όπου θέλουν

Παράθεση

SephirothAN

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SephirothAN
Ο SephirothAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολογίας ΤΕΙ Λάρισας . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O SephirothAN έγραψε στις 07:37, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Έχω ακούσει ότι αυτοί που δίνουν 2η φορά πάνε όπου θέλουν
Δηλαδη?

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 07:51, 29-08-09:

Εννοει πως πανε και δινουν σε οποιο λυκειο θελουν. Δεν χρειαζεται να ξανα πας στο σχολειο που εχεις αποφοιτησει για να δωσεις παλι πανελλαδικες... Για παραδειγμα καποιος απο Αθηνα μπορει να παει να δωσει στη Θεσσαλονικη.. Ναι αυτο ισχυει...

Παράθεση

skeirin19 (Ειρήνη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη skeirin19
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H skeirin19 έγραψε στις 11:21, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kondar
Παιδια και εγω απετυχα να μπω στη σχολη που ηθελα.Περυσι εδωσα πρωτη φορα και περασα μοριακη βιολογια και γενετικη.Αποφασισα να ξαναδωσω γιατι ηθελα ιατρικη.Ομως ουτε φετος τα καταφερα και περασα φαρμακευτικη στην πατρα....Η αληθεια ειναι οτι δεν μου πολυαρεσει η ιδεα της φαρμακευτικης .Ομως θα παω διοτι ειναι πιο σιγουρο επαγγελματικα απο την μοριακη(προς το παρων τουλαχιστον) και ποιος ξερει ισως τελικα να αγαπησω την σχολη αυτη
Είμαστε τρόπον τινά συνάδελφοι.Και εμένα το όνειρο μου είναι η ιατρική,έδωσα πέρυσι,πέρασα μοριακή,ξαναέδωσα φέτος και πέρασα...ΗΜΜΥ στην ΞάνθηΤελικά θα πάω φέτος στη μοριακή.Είναι εξαιρετική σχολή και από αποκατάσταση δεν είναι χειρότερη από όλες τις υπόλοιπες.Ελπίζω να τα πας πολύ καλά στη φαρμακευτική(επίσης πολύ καλή σχολή) και αφού αγαπάς την ιατρική μην εγκαταλείπεις.Όλο και κάποιο τρόπο θα βρούμε να τα καταφέρουμε:up:Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου:no1:

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 11:45, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kondar
Παιδια και εγω απετυχα να μπω στη σχολη που ηθελα.Περυσι εδωσα πρωτη φορα και περασα μοριακη βιολογια και γενετικη.Αποφασισα να ξαναδωσω γιατι ηθελα ιατρικη.Ομως ουτε φετος τα καταφερα και περασα φαρμακευτικη στην πατρα....Η αληθεια ειναι οτι δεν μου πολυαρεσει η ιδεα της φαρμακευτικης .Ομως θα παω διοτι ειναι πιο σιγουρο επαγγελματικα απο την μοριακη(προς το παρων τουλαχιστον) και ποιος ξερει ισως τελικα να αγαπησω την σχολη αυτη
Ένα άτομο που γνωρίζω πολύ καλά ήθελε πάρα πολύ Ιατρική. Όταν έδωσε όμς πέρασε Φαρμακευτική. Δεν του άρεσε η ιδέα ωστόσο είπε να πάει μόνο για να δει. Αρκεί να σου πω ότι αποφοίτησε πρώτος στο έτος του και κάνει διδακτορικό

Παράθεση

kondar (Κωνσταντινος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kondar
Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Πάτρας και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O kondar έγραψε στις 19:08, 29-08-09:

Κατ αρχας συγχαρητηρια! Δεν ειναι αποτυχια να προσπαθησεις δευτερη φορα [τη στιγμη που αλλοι τα παρατανε και συμβιβαζονται] και να εχεις τετοια ανοδο, μην υποτιμας το αποτελεσμα. Ειναι πολυ δυσκολη σχολη η φαρμακευτικη, φετος περασε η αδερφη μου στην πατρα.
Αν δε σου αρεσει η σχολη σκεφτεσαι να δωσεις και τριτη φορα;[/quote]
Αλεκα πρωτα απο ολα σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!!!!!!!!!!!ξερω οτι η σχολη ειναι κοντα στα ενδιαφεροντα μου και πολυ πιθανον να την αγαπησω πολυ περισσοτερο απο την ιατρικη.ΝΑ ξαναδωσω 3η φορα παντως ουτε που το σκεφτομαι......:nono:

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cheery
H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 19:11, 29-08-09:

καλα κανεις! αν σου αρεσει τοσο η ιατρικη με τη βαθμολογια που εχεις του χρονου με 10% μπαινεις!
παντως νομιζω πως σε καλο θα σου βγει αυτη η "αποτυχια" σου. η ιατρικη πλεον εχει χασει την αιγλη που ειχε!
καλη αρχη στη σχολη σου!

Παράθεση

kondar (Κωνσταντινος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kondar
Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Πάτρας και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O kondar έγραψε στις 19:15, 29-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από skeirin19
Είμαστε τρόπον τινά συνάδελφοι.Και εμένα το όνειρο μου είναι η ιατρική,έδωσα πέρυσι,πέρασα μοριακή,ξαναέδωσα φέτος και πέρασα...ΗΜΜΥ στην ΞάνθηΤελικά θα πάω φέτος στη μοριακή.Είναι εξαιρετική σχολή και από αποκατάσταση δεν είναι χειρότερη από όλες τις υπόλοιπες.Ελπίζω να τα πας πολύ καλά στη φαρμακευτική(επίσης πολύ καλή σχολή) και αφού αγαπάς την ιατρική μην εγκαταλείπεις.Όλο και κάποιο τρόπο θα βρούμε να τα καταφέρουμε:up:Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου:no1:
Σε ευχαριστω πολυ Ειρηνη μου.Και σε σενα συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!Και εγω το πιστευω αυτο που λες για την μοριακη διοτι περυσι το εψαξα πααααααααρα πολυ.Και εννοειτε οτι δεν πρεπει να απογοητευομαστε και να τα παραταμε....Σου ευχομαι τα καλυτερα στη μοριακη.Η Αλεξανδρουπολη ειναι εξαιρετικη πολη.Το ξερω διοτι σπουδαζε η αδερφη μου εκει και φετος πηγα για διακοπες....Απλα την λατρεψα!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από aleka
καλα κανεις! αν σου αρεσει τοσο η ιατρικη με τη βαθμολογια που εχεις του χρονου με 10% μπαινεις!
παντως νομιζω πως σε καλο θα σου βγει αυτη η "αποτυχια" σου. η ιατρικη πλεον εχει χασει την αιγλη που ειχε!
καλη αρχη στη σχολη σου!
Ευχαριστω πολυ.....Εδω θα ειμαστε και θα μοιραζομαστε εντυπωσεις!!!

Παράθεση

pinkfish

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pinkfish
H pinkfish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H pinkfish έγραψε στις 09:44, 30-08-09:

Παιδιά, θέλω να σας πω να μην το βάλετε κάτω επ΄ουδενί! Είμαι πολύ μεγαλύτερή σας, πέρασα στο Πανεπιστήμιο μαζί με τον γιο μου, τελείωσα με υποτροφία τη Σχολή μου σε τρία χρόνια, τώρα τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Τον Δεκέμβρη θα δώσω κατατακτήριες για δεύτερη σχολή, ενώ μετά το μεταπτυχιακό θα πάω για το διδακτορικό μου.

Ήττα δεν είναι να πέσεις, ήττα είναι να παραμείνεις πεσμένος. Να προσπαθήσετε πάλι και πάλι αν χρειαστεί. Κάποτε όλα αυτά, οι αγωνίες και τα άγχη που τώρα βιώνετε, θα σας φαίνονται πολύ μακρινό παρελθόν. Η μεγαλύτερη ικανοποίηση στη ζωή δεν είναι ούτε τα χρήματα, ούτε η κοινωνική καταξίωση, ούτε τίποτα. Φυσικά και αυτά είναι -στο μέτρο- απαραίτητα για τον άνθρωπο. Ωστόσο, η χαρά ότι κατάφερες το στόχο σου, δεν μπορεί να υποκατασταθεί ή αντικατασταθεί με τίποτα απολύτως. Πιστέψτε με. Καλή προσπάθεια σε όλους....Πίστη, υπομονή και δουλειά.

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 10:21, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από pinkfish
Παιδιά, θέλω να σας πω να μην το βάλετε κάτω επ΄ουδενί! Είμαι πολύ μεγαλύτερή σας, πέρασα στο Πανεπιστήμιο μαζί με τον γιο μου, τελείωσα με υποτροφία τη Σχολή μου σε τρία χρόνια, τώρα τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Τον Δεκέμβρη θα δώσω κατατακτήριες για δεύτερη σχολή, ενώ μετά το μεταπτυχιακό θα πάω για το διδακτορικό μου.

Ήττα δεν είναι να πέσεις, ήττα είναι να παραμείνεις πεσμένος. Να προσπαθήσετε πάλι και πάλι αν χρειαστεί. Κάποτε όλα αυτά, οι αγωνίες και τα άγχη που τώρα βιώνετε, θα σας φαίνονται πολύ μακρινό παρελθόν. Η μεγαλύτερη ικανοποίηση στη ζωή δεν είναι ούτε τα χρήματα, ούτε η κοινωνική καταξίωση, ούτε τίποτα. Φυσικά και αυτά είναι -στο μέτρο- απαραίτητα για τον άνθρωπο. Ωστόσο, η χαρά ότι κατάφερες το στόχο σου, δεν μπορεί να υποκατασταθεί ή αντικατασταθεί με τίποτα απολύτως. Πιστέψτε με. Καλή προσπάθεια σε όλους....Πίστη, υπομονή και δουλειά.
με ανατρχιάσατε pinkfish! Μπράβο! Σας θαυμάζω πολύ για τη δύναμη, το κουράγιο και την πίστη στο στόχο σας!!!

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 10:44, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nickname
με ανατρχιάσατε pinkfish! Μπράβο! Σας θαυμάζω πολύ για τη δύναμη, το κουράγιο και την πίστη στο στόχο σας!!!
Και αν καποιος δεν εχει στοχο καμια σχολη?

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

O Nickname έγραψε στις 10:46, 30-08-09:

ε, τότε γιατί να πάει Λύκειο? Ας πάει σε τεχνική σχολή (αν κατάλαβα καλα αυτό που λες)

Παράθεση

pinkfish

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pinkfish
H pinkfish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H pinkfish έγραψε στις 11:00, 30-08-09:

Είμαι βέβαιη Nickname, πως ο κάθε άνθρωπος εν δυνάμει, διαθέτει απεριόριστα αποθέματα σθένους και κουράγιου. Απεριόριστα. Αυτό που συνιστά την ειδοποιό διαφορά πάντοτε, είναι ένα και μόνο προαπαιτούμενο: η συνειδητή, απαρασάλευτη θέλησή του να πετύχει, ανεξαρτήτως συνθηκών και δυσκολιών. Το 2005 που έδωσα Πανελλαδικές, έπρεπε να διαβάζω (φυσικά την νύχτα) καθώς έπρεπε να εργάζομαι βεβαίως μιας και έχω να μεγαλώσω τρία παιδιά μόνη μου. Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει στόχος που να μην μπορεί ο άνθρωπος να τον επιτύχει, σε διαβεβαιώ. Φυσικά μπορεί να αποτύχει, αυτό είναι ανθρώπινο και απολύτως φυσικό, αλλά το καίριο σημείο είναι να σηκωθεί και να προχωρήσει. Από την άλλη, αυτό που υποστηρίζω δεν είναι πως οπωσδήποτε το να περάσεις σε μια Σχολή είναι το ύψιστο στη ζωή. Ο καθένας είναι ελεύθερος να διαχειριστεί αυτόνομα τη ζωή και τις επιλογές του, αλίμονο αν ήταν εξάλλου διαφορετικά. Ωστόσο, αν υπάρχει κάτι μέσα σου, μια φωτιά να σε καίει που λέω εγώ συχνά, τότε αν δεν κυνηγήσεις το όνειρό σου, με πλήρη βεβαιότητα σου λέω πως θα έρθει μια μέρα στη ζωή, που θα μετανιώσεις πολύ πικρά. Για εκείνο το μεγάλο "Ναι" που ποτέ δεν είπες.....

Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 771 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 12:50, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από pinkfish
Είμαι βέβαιη Nickname, πως ο κάθε άνθρωπος εν δυνάμει, διαθέτει απεριόριστα αποθέματα σθένους και κουράγιου. Απεριόριστα. Αυτό που συνιστά την ειδοποιό διαφορά πάντοτε, είναι ένα και μόνο προαπαιτούμενο: η συνειδητή, απαρασάλευτη θέλησή του να πετύχει, ανεξαρτήτως συνθηκών και δυσκολιών. Το 2005 που έδωσα Πανελλαδικές, έπρεπε να διαβάζω (φυσικά την νύχτα) καθώς έπρεπε να εργάζομαι βεβαίως μιας και έχω να μεγαλώσω τρία παιδιά μόνη μου. Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει στόχος που να μην μπορεί ο άνθρωπος να τον επιτύχει, σε διαβεβαιώ. Φυσικά μπορεί να αποτύχει, αυτό είναι ανθρώπινο και απολύτως φυσικό, αλλά το καίριο σημείο είναι να σηκωθεί και να προχωρήσει. Από την άλλη, αυτό που υποστηρίζω δεν είναι πως οπωσδήποτε το να περάσεις σε μια Σχολή είναι το ύψιστο στη ζωή. Ο καθένας είναι ελεύθερος να διαχειριστεί αυτόνομα τη ζωή και τις επιλογές του, αλίμονο αν ήταν εξάλλου διαφορετικά. Ωστόσο, αν υπάρχει κάτι μέσα σου, μια φωτιά να σε καίει που λέω εγώ συχνά, τότε αν δεν κυνηγήσεις το όνειρό σου, με πλήρη βεβαιότητα σου λέω πως θα έρθει μια μέρα στη ζωή, που θα μετανιώσεις πολύ πικρά. Για εκείνο το μεγάλο "Ναι" που ποτέ δεν είπες.....
Θα ήθελα να εκφράσω τα Θερμά μου συγχαρητήρια για την υπομόνη, την επιμονή και το πάθος σας, προκειμένου να επιτύχετε τους στόχους και τα ονειρά σας!Αποτελείτε,χωρις να θέλω να υπερβάλλω,παράδειγμα προς μίμηση. Η προσωπική σας ιστορία μας εμψυχώνει, ενω παράλληλα μας υπενθυμίζει μια φράση ότι <<ποτέ δεν είναι αργά>>.

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 13:05, 30-08-09:

ε, τότε γιατί να πάει Λύκειο? Ας πάει σε τεχνική σχολή (αν κατάλαβα καλα αυτό που λες)
Και τεχνικο να πηγαινα δεν θα με ενδιεφερε.Γενικα δεν εχω καποια προτιμιση σε επαγγελμα.Η μαλλον ειχα αθλητικη δημοσηογραφια πριν 2-3 χρονια.Δεν επελεξα θεωριτικη ομως γιατι ακουγα οτι δεν θα βρεις δουλεια,δεν θα παιρνεις αρκετα χρηματα,θα κανεις υπερωριες κλπ....
Ισως ειχαν δικαιο,ισως παλι οχι

Παράθεση

Stef

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stef
H Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Stef έγραψε στις 10:54, 31-08-09:

Μπαίνω κι εγώ στο κλάμπ . Ήθελα να περάσω Οδοντιατρική , αλλά τα 18743 μόρια δεν ήταν αρκετά , δήλωσα βιολογία Ηρακλείου . Δεν ξέρω αν έχω τη δύναμη να ξαναδώσω . Φοβάμαι , γιατί μπορεί πάλι να φτάσω κοντά και να αποτύχω . Βλέπω πάντως ότι δεν είμαι η μόνη που έγραψε καλά και δεν κατάφερε να πάει εκεί που θέλει .

Ξέρετε αν υπάρχουν φροντιστήρια στην Αθήνα που να έχουν τμήματα για μαθητές που ξαναδίνουν ή για αριστούχους μαθητές που ξαναδίνουν ( οξύμωρο ακούγεται αλλά έτσι είναι ) .

Παράθεση

hale (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hale
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε στις 11:00, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Stef
Μπαίνω κι εγώ στο κλάμπ . Ήθελα να περάσω Οδοντιατρική , αλλά τα 18743 μόρια δεν ήταν αρκετά , δήλωσα βιολογία Ηρακλείου . Δεν ξέρω αν έχω τη δύναμη να ξαναδώσω . Φοβάμαι , γιατί μπορεί πάλι να φτάσω κοντά και να αποτύχω . Βλέπω πάντως ότι δεν είμαι η μόνη που έγραψε καλά και δεν κατάφερε να πάει εκεί που θέλει .

Ξέρετε αν υπάρχουν φροντιστήρια στην Αθήνα που να έχουν τμήματα για μαθητές που ξαναδίνουν ή για αριστούχους μαθητές που ξαναδίνουν ( οξύμωρο ακούγεται αλλά έτσι είναι ) .
Καταρχάς συγχαρητήρια! Για ιδαίτερα δε το έχεις σκεφτεί γιατί τέτοια τμήματα λίγο δύσκολο να βρεις σε φροντιστήρια.....:iagree:

Παράθεση

Stef

Φοιτητής

H Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Stef έγραψε στις 11:05, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από hale
Καταρχάς συγχαρητήρια! Για ιδαίτερα δε το έχεις σκεφτεί γιατί τέτοια τμήματα λίγο δύσκολο να βρεις σε φροντιστήρια.....:iagree:

Ναι το έχω σκεφτεί , αλλά αν βρω τέτοια τμήματα το προτιμώ. Δεύτερη χρονιά πανελλήνιες και μόνος , ακούγεται πληκτικό .:s

Παράθεση

hale (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hale
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε στις 11:22, 31-08-09:

Ναι το έχω σκεφτεί , αλλά αν βρω τέτοια τμήματα το προτιμώ. Δεύτερη χρονιά πανελλήνιες και μόνος , ακούγεται πληκτικό .:s
Σίγουρα είναι προτιμότερο αλλά τώρα θα πρέπει να σκεύτεσαι πως θα καταφέρεις να επιτύχεις το στόχο σου και όχι αν θα είσαι μόνη ή με παρέα.

Και εγώ τη 2η φορά που έδωσα ιδιαίτερα έκανα και δεν ένιωσα καμία πλήξη, αντιθέτως πέρασα καλύτερα από την 1η χρονιά που έκανα φροντιστήριο:iagree:

Πάντως ό,τι και αν αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχεία!!!!!!

Παράθεση

WeskerS

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη WeskerS
Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O WeskerS έγραψε στις 11:42, 31-08-09:

Η δευτερη χρονια ειναι παντα καλυτερη.Ειναι de-facto αυτο.Γιατι ειναι καλυτερη ?Γιατι θελοντας και μη υπαρχει πλεον η ΕΜΠΕΙΡΙΑ , υπαρχει η ΑΙΣΘΗΣΗ του τι κανει καποιος (οτι εχει εναν σκοπο δηλαδη).Το μυαλο και γενικα το ατομο που απετυχε , ξαφνικα αλαζει τροπο σκεψης.Γιατι ?Γιατι ειδε πως ειναι η αποτυχια , και η επιθυμια για επιτυχια πολλαπλασιαζεται σε τρομακτικο βαθμο θα ελεγα.Η θεληση αυξανεται κατα πολυ , και ειπαμε , υπαρχει πανω απο ολα η εμπειρια πλεον.

Παράθεση

Stef

Φοιτητής

H Stef έγραψε στις 14:10, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από WeskerS
Η δευτερη χρονια ειναι παντα καλυτερη.Ειναι de-facto αυτο.Γιατι ειναι καλυτερη ?Γιατι θελοντας και μη υπαρχει πλεον η ΕΜΠΕΙΡΙΑ , υπαρχει η ΑΙΣΘΗΣΗ του τι κανει καποιος (οτι εχει εναν σκοπο δηλαδη).Το μυαλο και γενικα το ατομο που απετυχε , ξαφνικα αλαζει τροπο σκεψης.Γιατι ?Γιατι ειδε πως ειναι η αποτυχια , και η επιθυμια για επιτυχια πολλαπλασιαζεται σε τρομακτικο βαθμο θα ελεγα.Η θεληση αυξανεται κατα πολυ , και ειπαμε , υπαρχει πανω απο ολα η εμπειρια πλεον.

Αυτό ισχύει , παρ'ολα αυτά η ιδέα του να αποτύχεις για δεύτερη φορά είναι εφιαλτική . Όταν θες απο 18743 να πας 19+ κρίνεσαι στη λεπτομέρεια . Μια στραβή σε ένα μάθημα να σου τύχει πάλι κ τέλος . Αυτό με φοβίζει .

Παράθεση

personGR (Χριστόφορος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη personGR
Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O personGR US of A? 1 στα 15 (:D) έγραψε στις 20:45, 31-08-09:

Πωπω παιδιά ειλικρινά θαυμάζω αυτούς που είναι πεπεισμένοι να ξαναδώσουν...Καλή επιτυχία, την αξίζετε!

(πάντως όσον αφορά σε αυτούς που έχασαν πχ το ΗΜΜΥ ΑΠΘ και πάνε Ξάνθη πάλι ΗΜΜΥ, σκεφτείτε πως το ΑΠΘ είναι κλειστό το μισό χρόνο από καταλήψεις -μου τα λέει η αδερφή μου που σπουδάζει στο ΠαΜακ- είναι από τα παλιότερα πανεπιστήμια και επιπλέον η Ξάνθη είναι μια πολύ όμορφη φοιτητούπολη...)

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maraki love
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,990 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 21:48, 31-08-09:

Εύχομαι εκ βαθέων καρδίας καλό κουράγιο σε όσους ξαναδώσουν!:no1:

Παράθεση

sosat (Διαβασε το username αναποδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sosat
Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε στις 21:57, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από personGR
Πωπω παιδιά ειλικρινά θαυμάζω αυτούς που είναι πεπεισμένοι να ξαναδώσουν...Καλή επιτυχία, την αξίζετε!

(πάντως όσον αφορά σε αυτούς που έχασαν πχ το ΗΜΜΥ ΑΠΘ και πάνε Ξάνθη πάλι ΗΜΜΥ, σκεφτείτε πως το ΑΠΘ είναι κλειστό το μισό χρόνο από καταλήψεις -μου τα λέει η αδερφή μου που σπουδάζει στο ΠαΜακ- είναι από τα παλιότερα πανεπιστήμια και επιπλέον η Ξάνθη είναι μια πολύ όμορφη φοιτητούπολη...)
+ το οτι η σχολη ΗΜΜΥ της ξανθης εχει ολοκαινουριες εγκαταστασεις ...
Απ'την αλλη βεβαια ακαδημαικα το ΑΠΘ ειναι σε υψηλοτερη κλιμακα απο το ΔΠΘ και αν δεν κανω λαθος το πολυτεχνειο της Ξανθης εχει μερικες ελειψεις προσωπικου και μπορει να μην αρεσει σε καποια ατομα το γεγονος οτι δεν θα μπορουν να διδαχτουν καποια μαθηματα ...(για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος ... ετσι εχω ακουσει)

Παράθεση

mazin

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mazin
Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O mazin έγραψε στις 22:13, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από WeskerS
1000
απολυτα εγω πχ περσι περασα τει χαλκιδας ααεροσκαφων φετοσ δετ στην ασοε!!!!
εισαι σαφως πιο ''ξυπνιος '' την δευτερη φορα !!(δν ισχυει για ολουσ μην παρε3ηγηθω)
και απλα δν θελει να ''αποτυχει'' ή να νιωσει εκεινο το πικρο συναισθημα π ενιωσε περσι οταν βγήκαν τα αποτελεσματα(μιλαω απο προσωπικη εμπειρια...)
ολα τα φροντηστηρια εχουν πρωινα τμηματα για τα παιδια που ξαναδινουν σε ενα τετοιο πηγαινα και εγω φετος

Παράθεση

κωστακης

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη κωστακης
Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 599 μηνύματα.

O κωστακης έγραψε στις 22:23, 31-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από mazin
1000
απολυτα εγω πχ περσι περασα τει χαλκιδας ααεροσκαφων φετοσ δετ στην ασοε!!!!
εισαι σαφως πιο ''ξυπνιος '' την δευτερη φορα !!(δν ισχυει για ολουσ μην παρε3ηγηθω)
και απλα δν θελει να ''αποτυχει'' ή να νιωσει εκεινο το πικρο συναισθημα π ενιωσε περσι οταν βγήκαν τα αποτελεσματα(μιλαω απο προσωπικη εμπειρια...)
και εγω αυτο ενιωθα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 08-06-11 στις 01:15. Αιτία: Διόρθωση quote.
Παράθεση

WeskerS

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη WeskerS
Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O WeskerS έγραψε στις 12:50, 01-09-09:

Stef δεν θα επρεπε να φοβασε τις πανελλαδικες.Οι πανελλαδικες ειναι ενα αψυχο πραγμα , ειναι καποια γραπτα τεστ , οπου αναλογα πως γραφεις και αναλογα την προσπαθεια που κανεις , θα περασεις σε μια σχολη της επιθυμιας σου.Οι πανελλαδικες θα επρεπε να φοβουντε εσενα επειδη θα γραψεις καλυτερα απο περισυ...Λεπτομερειες ναι , αλλα σου λεω η εμπειρια βοηθαει.
Εξαλου μπορει να βγαλεις ακομα και 5 μορια πανω , και η βαση να κατεβει στο δικο σου επιπεδο και να περασεις.

Παράθεση

ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ
H ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ έγραψε στις 09:47, 02-09-09:

Παιδια γεια σας και απο εμενα!
καταρχην τα συγχαρητηρια μου σε ολους σας για την προσπαθεια που καταβαλετε...:no1: και καλη επιτυχια σε οσους θα ξανα προσπαθησουν.
εγω εδωσα φετος για 2η φορα. ηθελα παρα πολυ τει διακοσμησης στις σερρες! αλλα ενω γραπτα τα πηγα πολυ καλυτερα κ απο οσο περιμενα, 16 και κατι, πατωσα στα σχεδια.... και δεν μπηκα
ειμαι πολυ μπερδεμενη........αρχικα σκεφτηκα να ξανα δωσω 3η φορα!
αλλα με εχει κουρασει λιγο η διαδικασια..... και λεω να παω στην σχολη που μπηκα (σχεδιο μοδας) και αν μαρεσει να κατσω.... πφφφ δεν ξερω. και η πικρα ειναι οτι με τον βαθμο που εγραψα το ειχα σιγουρο οτι θα μπω. δεν γνωριζα οτι πρεπει να πιασω τουλαχιστον 10 στα ειδικα μαθηματα.

Παράθεση

boubou (χριστινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boubou
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Αθήνας και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H boubou έγραψε στις 20:48, 03-09-09:

εγω ηθελα παιδαγωγικα και περασα νηπιαγωγος....
κριμα...
ανεβηκαν πολυ οι ατιμες οι βασεις....
αλλα δν προκειται να ξαναπερασω απο το λουκι των πανελληνιων....

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 19:39, 05-09-09:

Πραγματικά καταλαβαίνω απόλυτα την κούραση να δίνει κάποιος 2 φορές πανελλήνιες...Γιατί το πέρασα και εγώ...Όμως ύστερα από πολύωρες συζητήσεις με την οικογένεια απόφασισα να δώσω και 3η φορά,αφού μου δίνεται η ευκαιρία..θα ξαναπροσπαθήσω...Θέλω πολύ να περάσω στη σχολή που ήθελα και θα το κάνω...Βέβαια θα κουραστώ και το ξέρω,αλλά η προσπάθεια μετράει...
Εύχομαι σε όλους να πράξετε το καλύτερο γαι εσάς και καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνετε!!!

Παράθεση

skeirin19 (Ειρήνη)

Φοιτητής

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H skeirin19 έγραψε στις 21:40, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
Πραγματικά καταλαβαίνω απόλυτα την κούραση να δίνει κάποιος 2 φορές πανελλήνιες...Γιατί το πέρασα και εγώ...Όμως ύστερα από πολύωρες συζητήσεις με την οικογένεια απόφασισα να δώσω και 3η φορά,αφού μου δίνεται η ευκαιρία..θα ξαναπροσπαθήσω...Θέλω πολύ να περάσω στη σχολή που ήθελα και θα το κάνω...Βέβαια θα κουραστώ και το ξέρω,αλλά η προσπάθεια μετράει...
Εύχομαι σε όλους να πράξετε το καλύτερο γαι εσάς και καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνετε!!!
Καλή επιτυχία και καλή δύναμη.:no1:Πραγματικά σου δίνω τα συγχαρητήριά μου για το κουράγιο σου.Εμένα δε μου πέρασε καν από το μυαλό η ιδέα να δώσω και τρίτη φορά:wow:.Ελπίζω πάντως και εύχομαι με όλη μου την καρδιά να μη χρειαστεί να δώσεις και από του χρόνου να μπαίνεις στο ischool από τη Boston και το campus του M.I.T

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 21:49, 05-09-09:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!Να σαι καλά!!!!Το ελπίζω και εγώ αλλά θα δείξει!!Σου εύχομαι και εγώ ολόψυχα τα καλύτερα και να πετυχεις όλους τους στόχους σου!!!Να φτάσεις στην κορυφή!!!Και όχι μόνο εσύ αλλά και όλοι που κοπιάζουν!!Το αξίζετε!!:no1:Καλή συνέχεια!!

Παράθεση

CallOfDuty4 (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O CallOfDuty4 έγραψε στις 12:46, 06-09-09:

Εγω παιδια το πηρα αποφαση και θα ξανα δωσω...

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη foreverfreak
Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 12:58, 06-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από CallOfDuty4
Εγω παιδια το πηρα αποφαση και θα ξανα δωσω...
Μπραβο ρε Γιωργο, νομιζω πως πηρες τη σωστη αποφαση:no1:!! Καλο κουραγιο και του χρονου τετοιο καιρο να εισαι φοιτητης στη σχολη που θελεις...

Παράθεση

CallOfDuty4 (Γιώργος)

Φοιτητής

O CallOfDuty4 έγραψε στις 13:09, 06-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak
Μπραβο ρε Γιωργο, νομιζω πως πηρες τη σωστη αποφαση:no1:!! Καλο κουραγιο και του χρονου τετοιο καιρο να εισαι φοιτητης στη σχολη που θελεις...
Eυχαριστω φιλε μου να 'σαι καλα. Καλη τυχη και σε 'σενα σε ο,τι κανεις..:no1:

Παράθεση

grigoris91 (γρηγορησ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη grigoris91
Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O grigoris91 έγραψε στις 21:34, 06-09-09:

αντε φιλε γιωργο και απο μενα δυναμη

θα καταλαβεισ μετα απο καποια χρονια οτι αυτοσ ο επιπλεον χρονοσ δεν ειναι τιποτα

Παράθεση

ZIGFRID (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ZIGFRID
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

O ZIGFRID έγραψε στις 22:39, 06-09-09:

Γίωργο δεν έχω κοιτάξει, αλλά αν γίνεται μου λες που ήθελες να περάσεις και πού τελικά πέρασες... ;

Παράθεση

ChristosAn

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ChristosAn
Ο ChristosAn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O ChristosAn έγραψε στις 22:50, 06-09-09:

Πες τα ρε φιλε..λιγοι ειμαστε αυτοι που περναμε!Ρε παδια(εσεις που δεν περασετε) κ σεις καταλαβαιτε πως δεν γινεται να σπουδασουμε ολοι σε πανεπιστημιο....σκεφτειτε λιγο και τους ιδιοκτητες των ΙΕΚ,τι θα κανουν οι καημενοι???τα ΤΕΙ στο Μεσολογγι κ το Κιλκις..αδεια θα μεινουν?Σκεφτειτε...κ θα δειτε πως εχω δικιο.εεε?????/

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CallOfDuty4 (Γιώργος)

Φοιτητής

O CallOfDuty4 έγραψε στις 11:23, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZIGFRID
Γίωργο δεν έχω κοιτάξει, αλλά αν γίνεται μου λες που ήθελες να περάσεις και πού τελικά πέρασες... ;
Ηθελα εφαρμοσμενο μαθηαμτικο Κρητης ανεβηκε 1270 μορια (και ημουν 448 πανω απο περσυ) και δν το επιασα. Και τελικα πετυχα στο πολ. εργων υποδομης Πατρας. Φετος θα παρω και οικονομια και θα δωσω για οικονομικες σχολες..
Αρχική Δημοσίευση από grigoris91
αντε φιλε γιωργο και απο μενα δυναμη

θα καταλαβεισ μετα απο καποια χρονια οτι αυτοσ ο επιπλεον χρονοσ δεν ειναι τιποτα
Ευχαριστω φιλε να σαι καλα!

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 16:13, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ChristosAn
Πες τα ρε φιλε..λιγοι ειμαστε αυτοι που περναμε!Ρε παδια(εσεις που δεν περασετε) κ σεις καταλαβαιτε πως δεν γινεται να σπουδασουμε ολοι σε πανεπιστημιο....σκεφτειτε λιγο και τους ιδιοκτητες των ΙΕΚ,τι θα κανουν οι καημενοι???τα ΤΕΙ στο Μεσολογγι κ το Κιλκις..αδεια θα μεινουν?Σκεφτειτε...κ θα δειτε πως εχω δικιο.εεε?????/
Oύτε εγώ ούτε και εσύ δεν είμαστε ειδικοί για να κρίνουμε ποιος είναι αυτός που πρέπει να μπει στο πανεπίστημιο και ποιος όχι και ούτε κάτι εξετάσεις(βλέπε πανελλήνιες) δεν το κρίνουν..Υπάρχουν πολλά άτομα που αξίζουν και θα το δείξουν είτε τώρα είτε μετά..Κανείς μας δεν έχει το δικαίωμα να στερεί το δικαίωμα κάποιου στην επίτευξη του όνειρο του...:nono:

Καλή επίτυχια και καλό κουραγιο!!!Δυναμη και θέληση!!Καλή συνέχεια!!

Παράθεση

fusebb (Δαναη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fusebb
H Δαναη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Σταμάτα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H fusebb έγραψε στις 16:22, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
Oύτε εγώ ούτε και εσύ δεν είμαστε ειδικοί για να κρίνουμε ποιος είναι αυτός που πρέπει να μπει στο πανεπίστημιο και ποιος όχι και ούτε κάτι εξετάσεις(βλέπε πανελλήνιες) δεν το κρίνουν..Υπάρχουν πολλά άτομα που αξίζουν και θα το δείξουν είτε τώρα είτε μετά..Κανείς μας δεν έχει το δικαίωμα να στερεί το δικαίωμα κάποιου στην επίτευξη του όνειρο του...:nono:

Καλή επίτυχια και καλό κουραγιο!!!Δυναμη και θέληση!!Καλή συνέχεια!!

συμφωνω απολυτα!

α και για μερικους, και αλλοι περασαμε στο πανεπιστημιο εδω μεσα, δεν υποβαθμιζουμε ομως τους συνανθρωπους μας που για τον χ,ψ λογο δεν τα καταφεραν. Η αξια του καθενος δεν φαινεται απο το τι εγραψε στις πανελληνιες.

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catherine3
H Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Catherine3 έγραψε στις 00:45, 08-09-09:

Εγώ έχω να πω ότι μέτα από μία αποτυχία έρχεται μία μεγάλη επιτυχία!!!!

Παράθεση

skeirin19 (Ειρήνη)

Φοιτητής

H skeirin19 έγραψε στις 10:16, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από sertoss96
παιδια.... επειδη παρεξηγηθηκα, θελω να τονισω πως η επιτυχια ειναι για μερικους...!! η αληθεια ποναει και ολοι οσοι αποτυχατε κραζετε...πρεπει να αποδεχτειτε τη μετριοτητα σας και να προχωρησετε με ψηλα το κεφαλι μπας και δειτε ασπρη μερα στη ζωη σας... δε γινεται μια ζωη να μας φταινε οι αλλοι για οτι δε καταφερνουμε...!!
Εγώ ακόμη ελπίζω ότι αστιεύεσαι,γιατί δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχουν άτομα τόσο μνησίκακα.Αν πάλι όχι.....
Αυτοί που "απέτυχαν" και "κράζουν" είναι άτομα που δεν κατάφεραν να εισαχθούν στη σχολή της πρώτης επιλογής τους και δόξα τω θεώ υπάρχουν χίλιοι δυο τρόποι να το κάνουν,καθώς έχουν τα κότσια και το μυαλό.Τώρα για εσένα που απέτυχες,οφθαλμοφανέστατα,να ολοκληρωθείς σαν άνθρωπος,αλλά έμεινες με τα χαρακτηριστικά των πιθήκων,τι να σου πω.Προσπάθησε να προσαρμοστείς στην κατάστασή σου.Παιδιά μην ακούτε κανέναν.Είστε ήρωες που ξαναπροσπαθείτε.Εμένα προσωπικά η ιδιοσυγκρασία μου δεν αντέχει τρίτη φορά,αφήστε που δε θέλω να δώσω άλλη αξία στις πανελλαδικές που για εμένα είναι μια κορο'ι'δία και τίποτε άλλο.Πολύ γέλασα με τα μηνύματά τους.Μιλάμε έχουν δώσει στον κομπλεξισμό νέα διάσταση.Δε βαριάσαι,για να ξεχωρίζουμε εμείς οι άνθρωποι,πρέπει να υπάρχουν και τα ζώα.Α,και κάτι άλλο δε μας φταις εσύ που δεν τα καταφέραμε,μας φταις που είσαι ένα αναίσθητο,ασπόνδυλο ον που πληγώνει ανθρώπους χωρίς λόγο και δεν έχει ιδέα πού έγκειται η πραγματική αξία ενός ανθρώπου,ενώ νομίζεις πως με μια επιτυχία(λέμε τώρα) στις πανελλαδικές έγινες μεγάλος και τρανός.Δεν ήθελα να προσβάλω κανένα,γιατί εννοώ αυτά που είπα στο προηγούμενο ποστ μου.Αλλά εσύ αγόρι μου θα εξόργιζες και μοναχό.Εν πάση περιπτώσει,καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις στη ζωή σου και καλύτερα για εσένα να αλλάξεις λίγο τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα.Παιδιά καλή,καλή τύχη και επιτυχία.Δείξτε τους τι αξίζετε.:thanks:

Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 12:24, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Κρικέλη
Πωωωωωωωω ρε κάτι γελοίοι και ζώααα που μαζεύονται εδώ μέσα ώρες ώρες...!!!Για τον ChristosAn και τον Sertoss96 το λέω:lol2:

Εσείς που είστε απόφοιτοι και ούτε καν φοιτήτες τι είστε???Τούβλα???Μάλλον, με βάση τα λεγόμενα σας...Πραγματικά είναι τρομερά απαράδεκτο να κρίνουν 2 αδαείς σαν και εσάς την αξία ενός ανθρώπου από τις πανελλαδικές εξετάσεις.Επειδή ένα παιδί δεν πέρασε στο πανεπιστήμιο επειδή τυχγάνει να υπάρχουν μαθήματα άχρηστα για κάποιες ειδικότητες π.χ. ΑΟΔΕ για Φυσικόμαθηματικές σχολές και όχι μόνο τι σημαίνει ότι είναι βλάκας...??ΈΛΕΟΣ με κάτι κουφά που ακούω ώρες ώρες!Έτυχε να χάσω την 1η επιλογή μου που ήταν Φυσικό Αθηνών επειδή έγραψα ΑΟΔΕ 13,6 αλλά Μαθηματικά Κ. 18.Τι σημαίνει δηλ.??Ότι είμαι χαζή??ΕΛΕΟΣ και πάλι!!!:mpam:Κοιτάξτε πρώτα τα δικά σας χάλια και την δική σας την καμπούρα και μετά ασχοληθείτε με τους υπόλοιπους, που τουλάχιστον για μένα τους θεωρώ ήρωες που έχουν το κουράγιο να γράψουν και 2η και 3η φορά!Γιατί έχουν κότσια!!Μπράβο τους!!:no1:
Ενώ έσεις ούτε κότσια δεν έχετε...Βγαίνετε ανώνυμα και πίσω από ένα πληκτρολογίο γράφετε ότι αηδία σας έρθει στο κούφιο σας μυάλο..Γιατί κούφιο είναι με τέτοιες ιδέες που έχετε...
Επίσης για πληροφόρηση άτομα τα όποια δεν πέρασαν στις ''περιζήτητες'' σχολές όπως το πολυτεχνείο και ιατρικές διαπρέπουν κυριολεκτικά στο εξωτερικό και σπουδάζουν με υποτροφίες στα μεγαλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου!Και είναι αρκετά τα παραδείγματα αυτά!

Για μένα οι πανελλήνιες είναι ένα πανάθλιο σύστημα που δεν αξιολογεί σωστά τους μαθητές!!!ΤΕΛΟΣ!!!
Για μενα παλι,οι πανελληνιες ειναι ο μονος αδιαβλητος μαθητικος θεσμος της χωρας.Ο καθε μαθητης κρινεται με βαση τις δυνατοτητες του
Αν νομιζεις πως λεω κατι λαθος,προτεινε εναν αλλο καλυτερο τροπο εξετασης
Ο καινουριος τροπος που προωθει η κυβερνηση με τη δυνατοτητα να δινεις μεχρι και 3 φορες το χρονο θα ειναι καταστροφικος.
Πολυτεχνεια και ιατρικες που ηδη ασφυκτιουν θα ξεχειλισουν και θα υπαρξει τεραστια ανεργια
Και κατι ακομα,δικαιολογω τις ατυχιες των μαθητων
αλλα τα θεματα των πανελληνιων δεν ειναι και αστροφυσικα απλα θεματα ειναι με ορισμενες πονηριες και αυτο δε συμβαινει σε ολα τα μαθηματα
Επομενως,μην κατηγορειτε το θεσμο των πανελληνιων για τη δικια σας αποτυχια.Οι περιπτωσεις παιδιων που αδικηθηκαν πραγματικα λογω ασχετων διορθωτων ειναι μετρημενες στα δαχτυλα ενος χεριου.Ασχετα αν θεωρουμε εμεις οτι μας αδικησαν ''αυτοι''
Μην ισοπεδωουμε τα παντα δεν μπορουμε ολοι να περναμε στις ιατρικοφαρμακευτικες/πολυτεχνειακες σχολες.και αυτο νομιζω ειναι κατι που πρεπει να αποδεχτουμε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους