Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,171 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,951 μηνύματα σε 96,050 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 795 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

skycaptain_stav (My name is Stav and im a skycaptain ;))

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη skycaptain_stav
H My name is Stav and im a skycaptain ;) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H skycaptain_stav http://cloudyskyship.blogspot.com (: έγραψε στις 15:54, 21-09-09:

Εγω την πρωτη φορα π εδωσα περασα σε μια σχολη στην οποια πηγα για ενα μηνα και μετα απλα δν αντξα γτ δν μ αρεσε κα8ολου και καταπιεζομουν... Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια στον εαυτο μου και ξαναεδωσα πανελληνιες. Τωρα ειμαι πρωτοετης geek της ΑΣΟΕΕ κ ελπιζω να μ βγει σε καλο P
Γενικα το να μην περασεις στη σχολη π 8ες (ειδικα αν την 8ες δια καως οπως εγω) ειναι μεγαλο χαστουκι αλλα μα8αινεις απο αυτο... Ωριμαζεις. Τουλαχιστον εγω ετσι το ειδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrypap3 (Χρύσα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη xrypap3
H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H xrypap3 έγραψε στις 17:13, 21-09-09:

Στο σχολείο μας δύο άριστοι μαθητές, πέρυσι βέβαια, δεν απέδωσαν όπως θα ήθελαν και φυσικά όπως όλοι περίμεναν(καλά,αυτό είναι το λιγότερο)! Οπλίστηκαν με θάρρος και παρά τις αντιρρήσεις των γονιών τους έδωσαν φέτος δεύτερη φορά! Το αγόρι μπήκε Οδοντιατρική Αθήνας και η κοπέλα Φαρμακευτική Αθήνας! Έπιαναν και ιατρική! Οι σχολές που έπιασαν ήταν πρώτες τους επιλογές! Ο διπλός αγώνας τους επιβραβεύτηκε και με το παραπάνω! Δεν θα πώ...δεν πειράζει και άλλα τέτοια...Ξέρω πως πονά πολύ να μην επιτυγχάνεις αυτό που θέλεις και επιπλέον να βλέπεις τους άλλους να πλέουν σε πελάγη ευτυχίας...! Είναι σημαντικό όμως να κοιτάξουμε αποκλειστικά τη δική μας πορεία! Κατ'αρχάς τα λάθη που έγιναν! Οι μαθητές χάνουν είτε λόγω λίγου διαβάσματος(εντάξει, οι πολύ ασυνείδητοι),είτε κακού διαβάσματος είτε λόγω μεγάλου άγχους είτε...είτε...Πολλοί οι λόγοι! Το να καταλαβαίνουμε τι φταίει κάθε φορά είναι το καλύτερο αντίδοτο σε αυτό το...διάχυτο θυμό! Υπάρχουν βέβαια περιπτώσεις παδιών που αν και έχουν καταβάλει κάθε προσπάθεια χάνουν λόγω της τρελής εκτόξευσης των βάσεων! Φέτος αυτό το φαινόμενο ήταν έντονο! Μήπως μετά απο ένα σημείο είναι ζήτημα...μοίρας? Κι εννοώ καλής μοίρας! Μόνο σε αυτή πιστεύω! Μήπως κάτι μας στέλνει στο καταλληλότερο μέρος για εμάς? Για τη ανέλιξή μας...! Πολλες φορές συναντάμε την ευτυχία εκεί που δεν το περιμένουμε...! Η διαδικασία των πανελλήνιων είναι...όχι και τόσο εύκολη! Εάν όμως κάποιος είναι βέβαιος πως π.χ μόνο η ιατρική του ταιριάζει τότε ναί να ξαναδώσει! Ο άνθρωπος έχει ένα μαγικό τρόπο να βρίσκει δύναμη εκεί που όλα μοιάζουν μαύρα(δεν είναι,μοιάζουν) αρκεί να έχει συγκεκριμένο στόχο και να εμπνέεται απόλυτα απο αυτόν! Η ζωή πάντως έχει για όλους σκαμπανεβάσματα...! Για όλους ανεξαιρέτως! Πισεύω πως το σωστό είναι κάποιος να γραφτεί στη σχολή που πέρασε και αν βεβαιωθεί πως δεν τον ικανοποιεί να ξαναδοκιμάσει! Έπειτα υπάρχουν λύσεις όπως το 10%! Αν βέβαια ο στόχος επιμένει να είναι αναντικατάστατος τότε κυνηγήστε τον! Αρκεί ο στόχος να είναι αληθινός και προσωπικός και όχι ...τρίτων! Ανέφερα τα δύο παδιά στην αρχή για να δείτε κι εσείς πως σε αυτή τη ζωή, (ας μιλούν περί αδικίας) υπάρχει μια τρομερή δικαιοσύνη! Όποιος αγωνίζεται σκληρά ( αγώνας μπορεί να σημαίναι και το να δίνεις δεύτερη φορά)και έχει έντονη πίστη σε αυτό που κάνει, επιβραβεύεται!
Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ό,τι καλύτερο σε όλους!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skycaptain_stav (My name is Stav and im a skycaptain ;))

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη skycaptain_stav
H My name is Stav and im a skycaptain ;) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H skycaptain_stav http://cloudyskyship.blogspot.com (: έγραψε στις 17:26, 21-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Οσοι θα ξαναδωσετε φετος εχετε ηδη αρχησει μαθηματα στο φροντιστηριο κτλπ???

μην αγχωνεσαι.. εγω περσυ αρχισα μα8ηματα τελη οκτωβρη και ολα πηγαν καλα! απλα οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερα για σενα,,,

Παράθεση

nenaki

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nenaki
H nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H nenaki έγραψε στις 09:26, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από grigoris91
νενακι τι προτιμασ

νοσοκομειο ετοιμη για ενχειρηση ανοιχτησ καρδιασ Η ΠΑΝΝΕΛΗΝΙΕΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ

ξερω ξερω η ψυχολογια σου ειναι το λιγοτερο χαλια

μιλαν για τισ σχολεσ τουσ ενω εσυ σκεφτεσε μονο το φροντηστηριο και πωσ οταν αυτη θα εχουν αρχισει κατι καινουργιο εσυ θα εισαι πισω στα ιδια

σσσσσσσσσσσσσσσσσσσ δεν ισχυει
χαλαρα
μπορει να ησουν σε χειροτερη κατασταση μα πολλη χειροτερησου λεω

μην μασασ δεν τελειωνει η ζωη απο μια αποτυχια παννεληνιων [σιγα τα αυγα ]

οταν θα ερθει η ωρα να ξαναδωσεισ θα καταλαβεισ οτι ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι που εσυ δεν εχασεσ τον πολεμο αλλα την μαχη

αντε ξεκολατεεε

σασ ευχαριστω πολυ παιδια ! η αληθεια ειναι πωσ ειπα να το παρω πολυ πιο χαλαρα ..γιατι ισωσ το γρουσουζεψω παλι και δεν βγει τιποτα......ενταξει ειναι λιγοτερο απο ενα χρονο..δεν ειμαι και η μονη .....εχω αρχισει ηδη να μαζευω ελπιδεσ ...¨) και τ αδερφια μου αλλωστε με τη δευτερη και με την τριτη περασαν εκει που ηθελαν ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ...:no1::thanks:

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 13:37, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από skycaptain_stav
Εγω την πρωτη φορα π εδωσα περασα σε μια σχολη στην οποια πηγα για ενα μηνα και μετα απλα δν αντξα γτ δν μ αρεσε κα8ολου και καταπιεζομουν... Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια στον εαυτο μου και ξαναεδωσα πανελληνιες. Τωρα ειμαι πρωτοετης geek της ΑΣΟΕΕ κ ελπιζω να μ βγει σε καλο P
Γενικα το να μην περασεις στη σχολη π 8ες (ειδικα αν την 8ες δια καως οπως εγω) ειναι μεγαλο χαστουκι αλλα μα8αινεις απο αυτο... Ωριμαζεις. Τουλαχιστον εγω ετσι το ειδα.
Και εγω περασα σε μια σχολη εκατσα κανα 4 μηνο και εφυγα!Ε αμα δε σ ρεσει πως να το κανουμε,απλα δν αντεχεις...παω φετος για 2η φορα παν/νιες να περασω εκει που θελω,δν πειραζει 8 μηνες ειναι θα περασουν :-)

Αρχική Δημοσίευση από skycaptain_stav
μην αγχωνεσαι.. εγω περσυ αρχισα μα8ηματα τελη οκτωβρη και ολα πηγαν καλα! απλα οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερα για σενα,,,
OK!

Παράθεση

grigoris91 (γρηγορησ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη grigoris91
Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O grigoris91 έγραψε στις 17:55, 22-09-09:

μπραβο βρε νενακι αυτο ειναι

εσυ απλα θα κανεισ το καθηκον σου [ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ]

απο εκει και μετα ....

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GABRIELLA
H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε στις 12:56, 29-09-09:

γεια σας παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε ποιες διαδικασιες πρεπει ναγινουν για να ξαναδωσει κανεις με το 10%???
ευχαριστω...

Παράθεση

Cas (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Cas
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Cas έγραψε στις 14:12, 29-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από GABRIELLA
γεια σας παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε ποιες διαδικασιες πρεπει ναγινουν για να ξαναδωσει κανεις με το 10%???
ευχαριστω...
Τίποτα το δύσκολο....Απλώς κάνεις τα ίδια χαρτιά που απαιτούνται για την κατάθεση του μηχανογραφικού και μαζί με αυτό είσαι έτοιμη...Εγώ τα είχα κάνει τελευταία μέρα όταν έληγε η προθεσμία και τελικά πέρασα Νομική Κομοτηνης για 1(!!!) μόριο...Και εσύ εκεί δεν έχεις περάσει?Σκεφτεσαι να αλλάξεις ή ρωτας για κάποιον γνωστό σου??

Παράθεση

sofaki__18

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη sofaki__18
H sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H sofaki__18 έγραψε στις 23:42, 05-10-09:

εγω παντως θα αρχισω διαβασμα τωρα μεσα στην βδομαδα..!

Παράθεση

kostantinosal (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostantinosal
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O kostantinosal έγραψε στις 17:04, 04-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από xrypap3
Στο σχολείο μας δύο άριστοι μαθητές, πέρυσι βέβαια, δεν απέδωσαν όπως θα ήθελαν και φυσικά όπως όλοι περίμεναν(καλά,αυτό είναι το λιγότερο)! Οπλίστηκαν με θάρρος και παρά τις αντιρρήσεις των γονιών τους έδωσαν φέτος δεύτερη φορά! Το αγόρι μπήκε Οδοντιατρική Αθήνας και η κοπέλα Φαρμακευτική Αθήνας! Έπιαναν και ιατρική! Οι σχολές που έπιασαν ήταν πρώτες τους επιλογές! Ο διπλός αγώνας τους επιβραβεύτηκε και με το παραπάνω! Δεν θα πώ...δεν πειράζει και άλλα τέτοια...Ξέρω πως πονά πολύ να μην επιτυγχάνεις αυτό που θέλεις και επιπλέον να βλέπεις τους άλλους να πλέουν σε πελάγη ευτυχίας...! Είναι σημαντικό όμως να κοιτάξουμε αποκλειστικά τη δική μας πορεία! Κατ'αρχάς τα λάθη που έγιναν! Οι μαθητές χάνουν είτε λόγω λίγου διαβάσματος(εντάξει, οι πολύ ασυνείδητοι),είτε κακού διαβάσματος είτε λόγω μεγάλου άγχους είτε...είτε...Πολλοί οι λόγοι! Το να καταλαβαίνουμε τι φταίει κάθε φορά είναι το καλύτερο αντίδοτο σε αυτό το...διάχυτο θυμό! Υπάρχουν βέβαια περιπτώσεις παδιών που αν και έχουν καταβάλει κάθε προσπάθεια χάνουν λόγω της τρελής εκτόξευσης των βάσεων! Φέτος αυτό το φαινόμενο ήταν έντονο! Μήπως μετά απο ένα σημείο είναι ζήτημα...μοίρας? Κι εννοώ καλής μοίρας! Μόνο σε αυτή πιστεύω! Μήπως κάτι μας στέλνει στο καταλληλότερο μέρος για εμάς? Για τη ανέλιξή μας...! Πολλες φορές συναντάμε την ευτυχία εκεί που δεν το περιμένουμε...! Η διαδικασία των πανελλήνιων είναι...όχι και τόσο εύκολη! Εάν όμως κάποιος είναι βέβαιος πως π.χ μόνο η ιατρική του ταιριάζει τότε ναί να ξαναδώσει! Ο άνθρωπος έχει ένα μαγικό τρόπο να βρίσκει δύναμη εκεί που όλα μοιάζουν μαύρα(δεν είναι,μοιάζουν) αρκεί να έχει συγκεκριμένο στόχο και να εμπνέεται απόλυτα απο αυτόν! Η ζωή πάντως έχει για όλους σκαμπανεβάσματα...! Για όλους ανεξαιρέτως! Πισεύω πως το σωστό είναι κάποιος να γραφτεί στη σχολή που πέρασε και αν βεβαιωθεί πως δεν τον ικανοποιεί να ξαναδοκιμάσει! Έπειτα υπάρχουν λύσεις όπως το 10%! Αν βέβαια ο στόχος επιμένει να είναι αναντικατάστατος τότε κυνηγήστε τον! Αρκεί ο στόχος να είναι αληθινός και προσωπικός και όχι ...τρίτων! Ανέφερα τα δύο παδιά στην αρχή για να δείτε κι εσείς πως σε αυτή τη ζωή, (ας μιλούν περί αδικίας) υπάρχει μια τρομερή δικαιοσύνη! Όποιος αγωνίζεται σκληρά ( αγώνας μπορεί να σημαίναι και το να δίνεις δεύτερη φορά)και έχει έντονη πίστη σε αυτό που κάνει, επιβραβεύεται!
Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ό,τι καλύτερο σε όλους!
ακριβως η δικια μου περιπτωση..ηθελα ιατρικη, περασα χημικο και τωρα θα ξαναδωσω μονο που δεν εχω καταληξει ακομα αν θα ξαναπαω φροντιστηριο..μπραβο στους συμμαθητες σου παντως!!!

Παράθεση

dgar51

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dgar51
H dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H dgar51 έγραψε στις 23:09, 06-11-09:

παλεψτε το παιδια!αξιζει!δειξτε πως συνωνυμο της νεας γενιας δεν ειναι οι φραπεδιες και το facebook αλλα το πεισμα και η προσηλωση στα ονειρα και τους στοχους!εγω σπουδαζω νομικη αλλα το παιδικο μου και παντοτινο ονειρο ειναι να γινω αστυνομικος!φετος δεν επιασα για λιγο τη βαση αλλα τωρα το εχω σιγουρο!!!κανω φοιτητικη ζωη(κατι που στις αστυνομικες σχολες ειναι σχετικο)και ηδη η προετοιμασια μου για τις πανελληνιες οδευει τελεια!του χρονου θα ειμαι με στολη,ανεξαρτητη απο τους γονεις μου και πανω απο ολα πανευτυχης και υπερηφανη για τον εαυτο μου που μετα απο μια ηττα ξανασηκωθηκα στα ποδια μου και προχωραω!καλη τυχη σε ολους!:no1:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kostantinosal (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostantinosal
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O kostantinosal έγραψε στις 23:13, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από dgar51
παλεψτε το παιδια!αξιζει!δειξτε πως συνωνυμο της νεας γενιας δεν ειναι οι φραπεδιες και το facebook αλλα το πεισμα και η προσηλωση στα ονειρα και τους στοχους!εγω σπουδαζω νομικη αλλα το παιδικο μου και παντοτινο ονειρο ειναι να γινω αστυνομικος!φετος δεν επιασα για λιγο τη βαση αλλα τωρα το εχω σιγουρο!!!κανω φοιτητικη ζωη(κατι που στις αστυνομικες σχολες ειναι σχετικο)και ηδη η προετοιμασια μου για τις πανελληνιες οδευει τελεια!του χρονου θα ειμαι με στολη,ανεξαρτητη απο τους γονεις μου και πανω απο ολα πανευτυχης και υπερηφανη για τον εαυτο μου που μετα απο μια ηττα ξανασηκωθηκα στα ποδια μου και προχωραω!καλη τυχη σε ολους!:no1:
καλα πιο ψηλα δεν ειναι η βαση της νομικης απο τους αστυνομους?εκτος αν εννοεις αξιωματικους

Παράθεση

kostas_4 (Kώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostas_4
Ο Kώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O kostas_4 έγραψε στις 16:43, 07-11-09:

Εγώ προσωπικά δεμ πάω φροντιστηριο φέτος άν και ξαναδίνω...

Παράθεση

dgar51

Φοιτητής

H dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H dgar51 έγραψε στις 19:57, 07-11-09:

εγω ειμαι απο θεωρητικη και ξαναδινω...παω φροντιστηριο μονο μαθηματικα γενικης...τα αλλα τα διαβαζω μονη μου και τα καταφερνω περιφημα...

Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 20:16, 07-11-09:

αν και λιγο οφ τοπικ ενας συμφοιτητης μου στο εμπ (μηχ-μηχ) χωρις φροντηστηριο σε κανενα μαθημα εγραψε 19500 (10^9 λολ) και περασε 14ος στο εμπ,

οποτε αν εχετε θεληση ολα τα καταφερνετε@!
-----------------------------------------
αν και λιγο οφ τοπικ ενας συμφοιτητης μου στο εμπ (μηχ-μηχ) χωρις φροντηστηριο σε κανενα μαθημα εγραψε 19500 (10^9 λολ) και περασε 14ος στο εμπ,

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 20:22, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης-Νάξος

Άξιος! Άξιος!

Παράθεση

dgar51

Φοιτητής

H dgar51 έγραψε στις 22:41, 07-11-09:

Follow your dreams!!!
-----------------------------------------
Ναι dean για τη σχολη αξιωματικων μιλαω!

Παράθεση

olga veto

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη olga veto
H olga veto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H olga veto έγραψε στις 15:05, 09-11-09:

ημουν υποψηφια για τη σχολη αστυφυλακων φετος...αλλα κοπηκα λογω υψους ειμαι 1,69 ενω το οριο ηταν 1,70....ηταν το ονειρο μου και δεν περιμενα να αποτυχω λογω υψους τουλαχιστον γιατι εχω ιατρικη γνωματευση η οποια πιστοποιει οτι ειμαι 1,70...τελος παντων...εξαιτιας της στεναχςριας μου γι'αυτο...δεν εγραψα στις πανελληνιες αν και ειμαι μαθητρια του 18...τωρα θελω να ξαναδωσω για στυα...θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με αυτο....

Παράθεση

dgar51

Φοιτητής

H dgar51 έγραψε στις 18:09, 16-11-09:

αχ ποσο μα...κια ειναι αυτο με το υψος!!!οταν εδινα εγω αθληματα συνειδητοποιησα οτι στις μερες μας το παν ειναι το μεσον!!!περασαν κοπελες που τις περνουσα ενα κεφαλι και δεν ειμαι και καμια διμετρη(1.76) και καποιες αλλες τις εκοψαν καθως τις εβγαλαν 1.69.9:!:ντροπη τους,αισχος,πραγματικα απορω πως κοιμουνται αυτοι οι ανθρωποι!!! παντως οντως το μετρο τους "κλεβει" καποιους ποντους...

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:38, 22-08-10:

Δεν υπάρχουν κάποια άτομα που πέρασαν σε σχολές που δεν ήταν των προτιμήσεών τους, που πάνε πολύ καλύτερα και ακολουθούν λαμπρές καριέρες από άλλους που αγωνίστηκαν για να περάσουν εκεί που "ήθελαν", οι οποίοι μετά ξενερώνουν; Ναι και είναι αυτοί που δεν ξαναδίνουν πανελλήνιες, αλλά πιστεύουν στον εαυτό τους και αποδίδουν τα μέγιστα στην σχολή και στην επιστήμη μετά. Αυτοί δηλαδή που δεν ξαναδίνουν πανελλήνιες, δεν έχουν οράματα στην ζωή; Ποτέ στην ζωή μου δεν έβαλα στόχο "οριοθετημένο" και πάντα πετυχαίνω αυτό που θέλω. Ξέρω πολλούς που λένε ότι το έψαξαν,...κτλ αλλά κάπου σε κάποιο εξάμηνο φράκαραν και ξέμειναν στην σχολή. Γιατί πολύ απλά εκ των προτέρων δεν γνωρίζω. Η διαίσθησή μου με οδηγεί σωστά μέχρι ώρας...σε σωστές επιλογές, ας μην το ψάχνω και ιδιαίτερα. Δεν θέλω να έχω άγχος. Καλύτερα, μου αρέσει να κάνω μικρά βήματα και να σκέφτομαι. Επίσης σκέφτηκα ότι σήμερα είναι καλύτερα να σπουδάσεις κάτι γενικό παρά εξειδικευμένο με την διαφημιζόμενη αίγλη, μόρια, πρεστίζ.... Έτσι και αλλιώς, το μεταπτυχιακό πλέον μετράει παντού. Προπτυχιακά πάει όλη η πλέμπα με σπρώξιμο θέλει δεν θέλει για ένα πτυχίο της κακιάς ώρας. Ελάχιστοι αξίζουν, οι οποίοι θα διέπρεπαν σε κάθε επιστήμη, γιατί πολύ απλά είναι σοβαροί και ώριμοι με το θέμα δουλειά. Πλέον στο μεταπτυχιακό (ή και διδακτορικό) ξεχωρίζουν εκείνοι που θέλουν να ξεχωρίσουν στις σπουδές τους και στην επιστήμη τους...

Δεν μου αρέσει να ακολουθώ το πρεστίζ και την μόδα. Κάνω τις επιλογές εκείνες που αρέσουν στον Νίκο και όχι στον Κάτσικα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 22-08-10 στις 22:50.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Trolletarian

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 00:43, 08-10-10:

μου άρεσε αυτό npb

εγώ δεν πέρασα στο μαθηματικό απθ,πέρασα στο φυσικό απθ.Δεν ξέρω εαν έκανα καλά που δεν δήλωσα σε άλλη πόλη μαθηματικών(δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση για μετακόμιση).Τέλος πάντων εδώ που βρέθηκα ας πάρω πτυχίο και βλέπω μετά.Η φυσική ποτέ δεν με ενθουσίαζε,ούτε και τώρα,χίλιες φορές θεωρία αριθμών και τέτοια τρελά παρά ταλαντώσεις και κύματα,δεν μου αρέσουν καθόλου.. Παρόλα αυτά έχω βάλει στόχο να πάρω πτυχίο σε 4 χρόνια,ήδη έχω αρχίσει να διαβάζω συστηματικά καθημερινώς,ελπίζω να κρατήσει..Ένα κομμάτι της φυσικής που βρίσκω λίγο ελκυστικό είναι η θεωρητική φυσική.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,303 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 00:53, 08-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από christos0987
μου άρεσε αυτό npb

εγώ δεν πέρασα στο μαθηματικό απθ,πέρασα στο φυσικό απθ.Δεν ξέρω εαν έκανα καλά που δεν δήλωσα σε άλλη πόλη μαθηματικών(δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση για μετακόμιση).Τέλος πάντων εδώ που βρέθηκα ας πάρω πτυχίο και βλέπω μετά.Η φυσική ποτέ δεν με ενθουσίαζε,ούτε και τώρα,χίλιες φορές θεωρία αριθμών και τέτοια τρελά παρά ταλαντώσεις και κύματα,δεν μου αρέσουν καθόλου.. Παρόλα αυτά έχω βάλει στόχο να πάρω πτυχίο σε 4 χρόνια,ήδη έχω αρχίσει να διαβάζω συστηματικά καθημερινώς,ελπίζω να κρατήσει..Ένα κομμάτι της φυσικής που βρίσκω λίγο ελκυστικό είναι η θεωρητική φυσική.
Ειμαι λιγο ως πολύ οφ τοπικ αλλα να ρωτησω...Το μαθηματικο εχει ψηλοτερη βαση απο το φυσικό?

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 00:55, 08-10-10:

Στο Πανεπιστήμιο απλά περνάς μαθήματα christos0987. Αν κάτσεις να εμβαθύνεις θα φύγει το εξάμηνο. Δυστυχώς το Ελληνικό Πανεπιστήμιο δεν σου αφήνει χρόνο για διείσδυση στην μάθηση λόγω υπερβολικής και δυσνόητης ύλης την οποία εξετάζει ανά 3 μήνες (όσο διαρκεί το εξάμηνο).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μπάμπης ο Άλλος
Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 01:56, 08-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Ειμαι λιγο ως πολύ οφ τοπικ αλλα να ρωτησω...Το μαθηματικο εχει ψηλοτερη βαση απο το φυσικό?
Ναί, στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, και μάλιστα μεγάλη διαφορά.

Μαθηματικό ΑΠΘ: 17.743
Φυσικό ΑΠΘ: 17.146

Εγώ θα πρότεινα στο παιδί εφόσων δεν του αρέσει η Φυσική και ούτε του άρεσε ποτέ να πάει να βάλει μαθηματικό ΑΠΘ του χρόνου στο 10% και ό,τι γίνει. 17300 περίπου είχε φέτος στο 10%. Μέχρι τότε παρακολουθεί κανονικά φυσική (και μάλιστα καταλαβαίνει αν τελικά του αρέσει ή όχι) και αν περάσει Μαθηματικό αποφασίζει.

Παράθεση

T_FOR_TROMBETA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη T_FOR_TROMBETA
Ο T_FOR_TROMBETA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O T_FOR_TROMBETA έγραψε στις 04:30, 26-04-12:

Ηθελα (ασχετα των δυνατοτητων μου) να πετυχω σε μεγαλη σχολή. Πολυ μεγαλη για τα δεδομενα του 2000. Τωρα δεν ξερω ποια βαση εχει. Τελικα πηρα το πουλο περασα σε ενα Τει του κολου και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στο τοιχο. Εχοντας αποτυχει πληρως και λίγο αργα για να ξανασπουδασω κατι εχω να σας πω διαβαστε γιατι ολα κρινονται στα 18-19. Όσοι συμμαθητες μου ηταν φυτα αυτοι προκοψανε σε σπυδες. Καποιος κανει διδακτορικο στην Αμερικη και ειχε πετυχει με 19,8 σε σχολη μοριακ. βιολογια. Άστα. Ειναι και να τα περνεις βεβαια τα γραμματα οχι μονο διαβασμα. Η θεληση δεν φτανει. Αλλα ετσι ειναι η ζωη αλλοι προκοβουνε αλλοι γινονται παρασιτα. Σε 10 χρονια πολλοι απο σας θα με θυμηθητε.... Ειναι να χεις προσοντα και ορεξη για να πετυχεις. Αλλιως πας σε μια σχολη του κολου και μετα χτυπιεσαι μια ζωη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:53, 26-04-12:

Είσαι πολύ μηδενιστής κατά τη γνώμη μου,προφανώς λόγω του ότι δε πέρασες εκεί που ήθελες τότε.Άκου παράσιτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dante38245

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dante38245
Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O dante38245 έγραψε στις 15:58, 26-04-12:

Προφανώς τρολάρει ο τρομπέτας...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:59, 26-04-12:

Ειναι και να τα περνεις βεβαια τα γραμματα οχι μονο διαβασμα

Μεγάλη κουβέντα είπες φίλε μου

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:02, 26-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από T_FOR_TROMBETA
Όσοι συμμαθητες μου ηταν φυτα αυτοι προκοψανε σε σπυδες. Καποιος κανει διδακτορικο στην Αμερικη και ειχε πετυχει με 19,8 σε σχολη μοριακ. βιολογια.
Karma's a bitch.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:13, 26-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από dante38245
Προφανώς τρολάρει ο τρομπέτας...
Βαρέθηκα να προσπαθώ να καταλάβω αν κάποιος μιλάει σοβαρά ή όχι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

T_FOR_TROMBETA

Νεοφερμένος

O T_FOR_TROMBETA έγραψε στις 17:32, 26-04-12:

Οχι παιδια σοβαρα μιλαω δυστυχως δεν τρολαρω. Εχω καει τελειως. Το πτυχιο του ΤΕΙ το εχω κορνιζα βαλει και αυτο ηταν ολο. Αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργος. Δεν εχω ορεξη για δουλεια. Τι να παω να κανω? Εγω ηθελα αλλα στη ζωη μου και πηρα το πουλο. Εν μερη φταινε οι γονεις μου - με κατεστρεψαν. Στην Αμερικη δεν εχει πανελληνιες και τετοια. Πας και σπουδαζεις οτι θες. Εδω οι πανελληνιες εχουν καψει κοσμο. Ειχα και αλλα προβληματα και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα. Δεν θελω να επεκταθω. Το μελλον του καθενος κρινεται στη Γ λυκειου δεν υπερβαλω καθολου. Αντε και λιγο μετα αν ξαναδωσεις. Αλλα σε αυτη την ηλικια εχεις μυαλο να κανεις αυτα? Ποσοι το εχουνε σταληθεια? ΤΩρα που εβαλα μυαλο το πουλι πεταξε. Να παω να σπουδασω στα 30 λιγο δυσκολο απο την αρχη. Δεν πιστευω στο μεταφυσικο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Θελω να πιστευω οτι ο ανθρωπος ξαναγενιεται αφου πεθανει. Ίσως εχω λοιπον μια δευτερη ευκαιρια σε μια αλλη ζωη καποτε οταν αποφασισει η φυση ποτε θα φυγω. Μιας και δεν εχω το θαρρος να βαλω τελος μονος μου. Κριμα ρε γμτ που καηκα. Παιζει και το περιβαλλον ρολο στο οποιο μεγαλωνεις. Με καψανε οι δικοι μου.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 17:35, 26-04-12:

Οχι παιδια σοβαρα μιλαω δυστυχως δεν τρολαρω. Εχω καει τελειως. Το πτυχιο του ΤΕΙ το εχω κορνιζα βαλει και αυτο ηταν ολο. Αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργος. Δεν εχω ορεξη για δουλεια. Τι να παω να κανω? Εγω ηθελα αλλα στη ζωη μου και πηρα το πουλο. Εν μερη φταινε οι γονεις μου - με κατεστρεψαν. Στην Αμερικη δεν εχει πανελληνιες και τετοια. Πας και σπουδαζεις οτι θες. Εδω οι πανελληνιες εχουν καψει κοσμο. Ειχα και αλλα προβληματα και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα. Δεν θελω να επεκταθω. Το μελλον του καθενος κρινεται στη Γ λυκειου δεν υπερβαλω καθολου. Αντε και λιγο μετα αν ξαναδωσεις. Αλλα σε αυτη την ηλικια εχεις μυαλο να κανεις αυτα? Ποσοι το εχουνε σταληθεια? ΤΩρα που εβαλα μυαλο το πουλι πεταξε. Να παω να σπουδασω στα 30 λιγο δυσκολο απο την αρχη. Δεν πιστευω στο μεταφυσικο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Θελω να πιστευω οτι ο ανθρωπος ξαναγενιεται αφου πεθανει. Ίσως εχω λοιπον μια δευτερη ευκαιρια σε μια αλλη ζωη καποτε οταν αποφασισει η φυση ποτε θα φυγω. Μιας και δεν εχω το θαρρος να βαλω τελος μονος μου. Κριμα ρε γμτ που καηκα. Παιζει και το περιβαλλον ρολο στο οποιο μεγαλωνεις. Με καψανε οι δικοι μου.
Kόψ' το, όμως, γιατί καταντάει γελοίο.
Πιο γελοίο πεθαίνει.

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 17:36, 26-04-12:

Tι πτυχιο έχεις;

Παράθεση

T_FOR_TROMBETA

Νεοφερμένος

O T_FOR_TROMBETA έγραψε στις 17:45, 26-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Kόψ' το, όμως, γιατί καταντάει γελοίο.
Πιο γελοίο πεθαίνει.
Αν δεν σαρεσει μην διαβαζεις το θεμα και μην συμμετεχεις. Γελοιο ειναι καποιος που (προφανος) του πηγανε ολα καλα να σου κανει μαθηματα.

Εχω πτυχιο ΤΕΙ δεν θελω να πω λεπτομερειες μιας και ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και δεν θελω να με "φωτογρασφισω". Της πλακας σχολη που μπηκα (τοτε) με καπου 11. Σχολη που οι μισοι την παρατανε περιπου οχι λογω δυσκολιας αλλα λογω προοπτικων που δεν δινει. Ειχαμε επισης πολλους ισοβιους.

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,205 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 18:22, 26-04-12:

@Τρομπέτα,

σωστά όσα γράφεις. Όμως ξέρεις, παρά τις οποιες ατυχίες, η ζωή δε σταματά στα 30. Άρα συνεχίζεις την προσπάθεια.

Ετοιμάσου για μπόλικες επιθέσεις από τους προοδευτικούς.

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 18:27, 26-04-12:

Εχω πτυχιο ΤΕΙ δεν θελω να πω λεπτομερειες μιας και ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και δεν θελω να με "φωτογρασφισω". Της πλακας σχολη που μπηκα (τοτε) με καπου 11. Σχολη που οι μισοι την παρατανε περιπου οχι λογω δυσκολιας αλλα λογω προοπτικων που δεν δινει. Ειχαμε επισης πολλους ισοβιους.
απλά με αυτό τον τρόπο θα μπορούν να σου δώσουν πιο καλές λύσεις παιδιά από το να κλαις.

Να σου πω ειλικρινα δε θεωρώ μεγάλη ηλικία τα 30 αν έχεις λεφτά πηγαινε Βουλγαρία να σπουδάσεις οτι θελεις αν δεν έχεις προσπαθησε για κατατακτήριες σε πόλη της επαρχίας. Απλά θέλω να δω τι θέλεις να κάνεις.

Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 18:34, 26-04-12:

Αν δεν σαρεσει μην διαβαζεις το θεμα και μην συμμετεχεις. Γελοιο ειναι καποιος που (προφανος) του πηγανε ολα καλα να σου κανει μαθηματα.

Τωρα εγω πινω το γαλατακι μου απο αγνο προβιο γαλα και θα ψαξω τα κλειδια μου για να ανοιξω το carebox.

Παράθεση

willy55

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη willy55
Ο willy55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O willy55 έγραψε στις 04:38, 29-08-12:

Καταρχήν γειά σας! Λέγομαι Γιώργος και φέτος έδωσα πανελλήνιες. Συγκέντρωσα συνολικά 12.657 μόρια και πέρασα στο ΤΕΙ Πληροφορικής Αθήνας. Αν και για πολλούς αυτό είναι επιτυχία δυστυχώς δεν ήταν ο στόχος που είχα θέσει. Ήθελα να περάσω σε ΑΕΙ Πληροφορικής στην Αθήνα. Συνολικά είμαστε 5 αδέρφια οπότε έδωσα στην ειδική κατηγορία πολύτεκνων. Μέχρι και την μέρα πριν βγουν οι βάσεις ήμουν 100% σίγουρος ότι θα περνούσα ή ΠΑΠΕΙ ή ΑΣΟΕΕ. Η βάση σ' αυτά τα πανεπιστήμια ήταν πέρσι για τους πολύτεκνους 0 (μηδέν). Ως δια μαγείας φέτος είναι 13+ και 14+ Πραγματικά ΠΩΣ γίνεται αυτό;! Αν και είμαι βέβαιος πως αν το ψάξω θα βρω αρκετές πληροφορίες, δεν έχει νόημα ότι και να γίνε γιατί οι βάσεις δεν αλλάζουν...

Και τώρα έχω 3 επιλογές:

Α) Να πάω στο ΤΕΙ;
Β) Να ξαναδώσω με την ελπίδα ότι θα βγάλω 16-17 χιλιάδες μόρια τουλάχιστον;
Γ) Να πάω στο εξωτερικό;

Α)

--
Β)

---
Γ)

---

Παρακαλώ πολύ βοηθήστε μαι γιατί είμαι πραγματικά απελπισμένος. Εάν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε;

Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,785 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 04:46, 29-08-12:

Κάτσε εκεί, είναι καλή σχολή. Τα μαθήματα είναι σε μεγάλο βαθμο όπως μπορείς να δεις κι εσύ ίδια με το μέσο ΑΕΙ πληροφορικής.

Παράθεση

mitsolas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mitsolas
Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O mitsolas έγραψε στις 04:54, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από willy55
Καταρχήν γειά σας! Λέγομαι Γιώργος και φέτος έδωσα πανελλήνιες. Συγκέντρωσα συνολικά 12.657 μόρια και πέρασα στο ΤΕΙ Πληροφορικής Αθήνας. Αν και για πολλούς αυτό είναι επιτυχία δυστυχώς δεν ήταν ο στόχος που είχα θέσει. Ήθελα να περάσω σε ΑΕΙ Πληροφορικής στην Αθήνα. Συνολικά είμαστε 5 αδέρφια οπότε έδωσα στην ειδική κατηγορία πολύτεκνων. Μέχρι και την μέρα πριν βγουν οι βάσεις ήμουν 100% σίγουρος ότι θα περνούσα ή ΠΑΠΕΙ ή ΑΣΟΕΕ. Η βάση σ' αυτά τα πανεπιστήμια ήταν πέρσι για τους πολύτεκνους 0 (μηδέν). Ως δια μαγείας φέτος είναι 13+ και 14+ Πραγματικά ΠΩΣ γίνεται αυτό;! Αν και είμαι βέβαιος πως αν το ψάξω θα βρω αρκετές πληροφορίες, δεν έχει νόημα ότι και να γίνε γιατί οι βάσεις δεν αλλάζουν...

Και τώρα έχω 3 επιλογές:

Α) Να πάω στο ΤΕΙ;
Β) Να ξαναδώσω με την ελπίδα ότι θα βγάλω 16-17 χιλιάδες μόρια τουλάχιστον;
Γ) Να πάω στο εξωτερικό;

Α)

--
Β)

---
Γ)

---

Παρακαλώ πολύ βοηθήστε μαι γιατί είμαι πραγματικά απελπισμένος. Εάν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε;
http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=50509
http://www.cs.teiath.gr/
τσεκαρε αυτα για αρχη παντως μια χαρα φαινεται το προγραμμα σπουδων με μια πρωτη ματια. Μην κολλας επειδη ειναι ΤΕΙ, σημασια εχει αν γινεται καλη δουλεια...

Παράθεση

paterasyp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη paterasyp
Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 239 μηνύματα.

O paterasyp έγραψε στις 06:38, 29-08-12:

Aνεξάρτητα αν είναι καλή σχολή , που όπως λένε όλοι , είναι πολύ καλή , στην περίπτωση σου επειδή δεν υπάρχουν κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα πληροφορικές , στην πράξη όλες οι σχολές είναι το ίδιο και στην αγορά κρίνεται προσωπικά ο κάθε πτυχιούχος και οι γνώσεις του .

Απέκτησε γνώσεις λοιπόν και μην σε νοιάζει τίποτα .

Παράθεση

maria90 (Μαρια)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη maria90
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 292 μηνύματα.

H maria90 Δες τη θετική πλευρά της ζωής ;) έγραψε στις 07:29, 29-08-12:

φυσικα και να κατσεις στο Τει.. αφου ησουν καλος στην πληροφορικη και σου αρεσει οσο ναναι! Κοιτα και εγω μπηκα κατι σαν ιστορικο ενω ηθελα οικονομικα (καμια σχεση το ξερω.. κ ομως το εκανα!) δεν μετανιωσω τοσο..γτ η ζωη ειναι μπροστα μας! Οποτε τωρα σκεφτομαι να κανω ενα προγραμμα που αφορα το Λογιστικο μερος.. και θα θεχω μια ευρεια γνωση Οτι μαθαινουμε ειναι για καλο μας.. να το ξερεις!

Και πλεον οσοι εργαζονται απο ΤΕΙ ειναι το περισσοτερο ποσοστο δλδ..

Παράθεση

willy55

Νεοφερμένος

O willy55 έγραψε στις 08:14, 29-08-12:

Υπό άλλες συνθήκες θα καθόμουν στο ΤΕΙ αλλά λόγο της οικονομικής κρίσης εάν δεν βρω δουλειά στην Ελλάδα θα πάω να ψάξω στο εξωτερικό και απ' όσο γνωρίζω δίνουν προτεραιότητα σε αυτούς με πτυχία ΑΕΙ (βέβαια εξαρτάται από τη χώρα)...

Εάν ξαναδώσω λέτε μπορώ να γράψω 16 χιλιάδες;

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kostis_Paros
Ο Kostis_Paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Kostis_Paros έγραψε στις 08:34, 29-08-12:

Κοίτα με τέτοια θέματα που βάζουν (τα 2 τελευταία χρόνια) εχεις λίγες εως ελάχιστες πιθανότητες να γραψεις 16 φυσικη, τη στιγμη που φετος έγραψες τοσο χαμηλα. Φυσικα όμως,μονο εσυ ξερεις τις δυνατοτητες σου.Μεινε στο τει,προτεινω

Παράθεση

NtinaDes

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NtinaDes
H NtinaDes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H NtinaDes έγραψε στις 08:38, 29-08-12:

κοιταξε γιωργο...κι εγω εδωδα φετος αλλα απο θεωρητικη κατευθυνση...θεωρω οτι για εναν θεωρητικο ειναι πιο ευκολο να δωσει ξανα και το λεω αυτο γιατι σε μια κατευθυνση με λιγοτερο θεωρητικα μαθηματα οπως η δικη σου ειναι μεγαλο ρισκο να ξαναδωσεις, χωρις να θελω να σε αποθαρρυνω, γιατι σκεψου φετος ποσο δυσκολα ηταν τα θεματα σας, την επομενη χρονια δεν μπορουμε να προβλεψουμε πως θα ναι! ισως καλυτερα, ισως και πολυ χειροτερα! εγω δεν σ προτεινω να πας εξωτερικο... εμενα λοιπον η συμβουλη μ ειναι ή να πας στο ΤΕΙ, ή να ξαναδωσεις και να κανεις φροντιστηριο μονο σε φυσικη κ μαθηματικα που θα εισαι εξαλλου πολυ πιο ωριμος και θα εχεις ολοκληρη τη μερα για διαβασμα!

Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,729 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 08:40, 29-08-12:

Εγω σου προτινω να ξαναδωσεις, με την προυποθεση οτι θα στρωθεις για διαβασμα...

Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 09:03, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλιτα
Εγω σου προτινω να ξαναδωσεις, με την προυποθεση οτι θα στρωθεις για διαβασμα...
Αχ οταν μιλας ετσι!

Εγω σου λεω να πας.Γιατι τωρα πια ετσι οπως μας κανανε οπου και να πας τα ιδια shit ειναι.

Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H stacey_af λα λα λα έγραψε στις 09:24, 29-08-12:

και εγω σου λεω να πας γιατι δεν ξερεις πως θα ειναι τα πραγματα του χρονου!

στο λεω επειδη και εγω δεν περασα εκει που ηθελα (και μαλιστα ουτε που περιμενα τετοια ανατροπη) και σκεφτηκα να ξαναδωσω αλλα δεν ξερω αν θα τα παω καλυτερα ή χειροτερα (τεχνολ.κατ. οποτε καταλαβαινεται!)

που το ξερεις μπορει να σου αρεσει κ τελικα να βγει σε καλο!

Παράθεση

willy55

Νεοφερμένος

O willy55 έγραψε στις 09:39, 29-08-12:

Σίγουρα θα πάω για ένα διάστημα να παρακολουθήσω και θα δω εάν μ' αρέσει κ.τ.λ. Όντος μπορεί να τα πάω χειρότερα σε μαθήματα που έγραψα 19, αλλά χειρότερα στη Φυσική δε γίνεται...

Βασικά αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι τι γίνεται εάν δεν περάσω εκεί που θέλω με την 2η;

*Εάν εγγραφώ στο ΤΕΙ, ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά γι αυτό το διάστημα δεν πατάω στο ΤΕΙ και μετά αποφασίσω να επιστρέψω στο ΤΕΙ θα με διαγράψουν αυτομάτως λόγο απουσιών ή κάτι τέτοιο;

Παράθεση

NtinaDes

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NtinaDes
H NtinaDes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H NtinaDes έγραψε στις 09:46, 29-08-12:

οχι βεβαια δε σε διαγραφουν απλα θα μεινεις.. τωρα λογικα πρεπει να πας κ στο β' εξαμηνο να γραφτεις για να μην σε διαγραψουν αλλα δεν ξερω κιολας... εγω πιστευω θα σ αρεσει και τελικα θα διαλλεξεις το ΤΕΙ, ο,τι κι αν αποφασισεις ομως καλη επιτυχια σ ευχομαι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους