Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,354 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,113 μηνύματα σε 96,237 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 879 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Bill

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,376 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 16:49, 07-03-07:

Ουτε μενα ιδιαιτερα.Λιγες στιγμες μου λειπουν και ο χαβαλες με τους φιλους μου.
Αρχική Δημοσίευση από Nana
Βλέπω εφιάλτες ότι ξαναγυρνάω αναγκαστικά και ότι πρέπει με το ζόρι να ξαναπάω 3η Λυκείου.
Εγω βλεπω οτι ξαναδινω ιστορια 3ης Λυκειου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 510 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 16:53, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Ουτε μενα ιδιαιτερα.Λιγες στιγμες μου λειπουν και ο χαβαλες με τους φιλους μου.

Εγω βλεπω οτι ξαναδινω ιστορια 3ης Λυκειου
Εγώ βλέπω ότι ξαναδίνω εξετάσεις, ΟΛΑ τα μαθήματα και ότι πρέπει να περάσω και σε σχολή και ότι η σχολή που έχω ήδη τελειώσει ακυρώνεται. Είναι πολύ αληθοφανείς οι εφιάλτες μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fallen_Angel
H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 04:52, 09-03-07:

Εμένα μου λείπει λιγάκι... Η 3η λυκείου περισσότερο (ανωμαλία ε?)... Επειδή κάναμε πολύ χαβαλέ...

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 05:00, 09-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fallen_Angel
Εμένα μου λείπει λιγάκι... Η 3η λυκείου περισσότερο (ανωμαλία ε?)... Επειδή κάναμε πολύ χαβαλέ...
Καθόλου ανωμαλία.
Από χαβαλέ άλλο τίποτα. Άλλες εποχές. Καθόλου έγνοιες, είχαμε διάβασμα μεν, αλλά τα διαλείμματα στο σχολειό [και στο φροντηστήριο] ήταν όλα τα λεφτά.

Παναίαμ, σαν γέρος μιλάω και μόλις πέρυσι τελείωσα.

Αχ, ωραία ήταν.

Παράθεση

~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~
H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ έγραψε στις 13:52, 09-03-07:

ναι, και εμενα μου λειπει... η 3η Λυκείου ήταν όντως η καλύτερη...διάβασμα άλλα τρελές πλάκες...ειχαμε μάλλον επιγνωση οτι θα χανόμασταν μετά!

Παράθεση

joanna21 (Joanna)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη joanna21
H Joanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H joanna21 έγραψε στις 23:26, 20-03-07:

Πολλες φορες βλεπω στο ονειρο μου το σχολειο αλλα δε μου λειπει καθολου μα καθολου!!!!!!!!!!!!!!Δε ξερω κατα ενα περιεργο τροπο βλεπω εικονες(στο ονειρο μου) απο το δημοτικο.....και το λυκειο...αλλα τιποτα απο το γυμνασιο!!!!Μαλλον θα μου ηταν αδιαφοροΔε θα ηθελα να γυρισω πισω....

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:40, 20-03-07:

Λοιπόν αυτές τις μέρες που ξεμυτίζω από το σπίτι το πρωί για κανένα καφεδάκι στη γειτονιά μου και περνάω από το παλιό μου γυμνάσιο, μπαίνει και η άνοιξη σιγά σιγά και μυρίζει ο τόπος άνοιξη εδώ πέρα (ναι στο κέντρο της Αθήνας με τα καυσαέρια) θυμάμαι τότε που πήγαινα στο γυμνάσιο και μου λείπει τόσο πολύ

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 17:06, 21-03-07:

ιιιιιιιιιι ΚΑΘΟΛΟΥ!

το λύκειο ήταν μια από τις χειρότερες περιόδους -με είχε χτυπήσει η εφηβεία στο κεφάλι, ήμουν στο χειρότερο τμήμα και είχα και πολύ διάβασμα-

πολλές φορές περνάω από έξω επειδή είναι στο κέντρο και δεν μου προκαλεί καμία αίσθηση, σαν να μην φοίτησα ποτέ εκεί.

στο γυμνάσιο ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα αλλά και πάλι δε μου λείπει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 07:46, 22-03-07:

Όχι,καθόλου! Αφού πάω κάθε μέρα...

...τον γυιό μου

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:23, 22-03-07:

Πότε να προλάβει να μου λείψει;
τώρα μόλις γύρισα......

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:10, 23-10-07:

Σε σχέση με το Φλεβάρη που είχα απαντήσει στο παρόν θέμα... μου λείπει πια ελάχιστα, για να μην πω ότι δεν θέλω να το θυμάμαι πλέον.

Απλά έπεσα με λάθος ανθρώπους, όπως φαίνεται.

Τώρα πλέον ρυθμίζω το πρόγραμμά μου, φιλτράρω πιο προσεκτικά τον κόσμο κι έχω γενικά καλυτερεύσει ως ένα βαθμό τη ζωή μου.
Αυτή η ανεμελιά στο σχολείο ήταν τελικά πολύ ωραία, αλλά πέρασε. Πάμε γι' άλλα και καλύτερα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 2,422 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:46, 23-10-07:

Αν και πέρασα τέλεια σε όλη την σχολική μου ζωή...δεν θα ήθελα να γυρίσω πίσω...
Μου αρέσει που προχωράω...
Αν και πλάκα πλάκα...κάθε μέρα στο σχολείο είμαι!

Μαμά δεν θέλω να ξαναπάω σχολείοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 18:50, 23-10-07:

Ώρες-ώρες, πάρα πολύ...

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 18:55, 23-10-07:

Όχι, καθόλου

Παράθεση

shaman

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 18:58, 23-10-07:

ω γιές, μου λείπει.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:35, 23-10-07:

Θέλω να γυρίσω στα παλιάαααααα, εδώ και τώρα....

Μα εγώ θα έδινα τα πάντα να γινόμουνα, πάλι παιδί, λίγο να βρισκόμουνα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 21:41, 23-10-07:

Μου λείπει πολύ, νομίζω ότι από 5η-6η Δηομτικού μέρχι 1η-2α λυκείου ήταν τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου. Η βλακεία είναι ότι τότε πίστευα αυτούς που έλεγαν ότι τα φοιτητικά είναι ωραιότερα...Ε, δεν ήταν!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 21:55, 23-10-07:

Όχι δεν μου λείπει καθόλου το σχολείο... αυτό που μου λείπει πολύ είναι τα φοιτητικά μου χρόνια στην Θεσσαλονίκη

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:04, 24-10-07:

Καθόλου!!! Μόνο και στην ιδέα του βγάζω καντίλες!!!

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 17:55, 25-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Ώρες-ώρες, πάρα πολύ...
+1

Πολύ καλά είναι και ως φοιτητής αλλά ο τρελός χαβαλές του σχολείου,το δέσιμο με τους πολύ φίλους σου και τους καθηγητές είχαν την φάση τους.

Πολύ καλές παλιές εποχές.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 19:41, 25-10-07:

Χοχο! Λέτε να μου λείπει του χρόνου κι εμένα;

Πάντως έτσι όπως είναι το σύστημα, βρίσκομαι όλο το απόγευμα στην πίεση με τα ιδιαίτερα και το βράδυ διάβασμα, γεγονός που κάνει το σχολείο "ξεκούραση" και "χαβαλέ". Δηλαδή κάθε μεσημέρι, ενώ στις προηγούμενες τάξεις έλεγα "Άντε να τελειώσει το μαρτύριο του Ιησού Χριστού", φέτος λέω "Ωχ κι αμα σχολάσουμε αρχίζουν το διάβασμα και τα μαθήματα"

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:59, 30-10-07:

Πολύ, μακάρι να μπορούσα να έκανα ακόμη μια φόρα όλο το Λύκειο...
Με τα ίδια παιδιά, με τον ίδιο διπλανό στο θρανίο, με το ίδιο άγχος, με όλα ίδια...

Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 17:55, 31-10-07:

Ελπίζω να μην μου λείπει. Σαν σχολείο δε νομίζω. Ίσως κάποιοι από τους συμμαθητές μου.....

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 18:00, 31-10-07:

καθόλου δε μου λείπει το λύκειο και το γυμνάσιο..... μόνο το δημοτικό μου λείπει

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 18:39, 31-10-07:

Δεν περίμενα ποτέ να το πω αυτό... αλλά ναι! Μου λείπει! Ακόμη και αν το λύκειο δεν ήταν και η καλύτερη περίοδος της ζωής μου, ωστόσο ακόμη και αυτό μοιάζει παράδεισος. Αχ....

Το σπάσιμο είναι ότι είμαι σε μια περίεργη φάση όπου έχω μπουχτήσει από μάθηση και "δασκαλίστικα" stuff.Θέλω είτε να πιάσω δουλειά σε κάποια φάση, είτε να καλοπερνάω με μηδενικές σκοτούρες, όπως στο σχολείο

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 17:58, 11-05-08:

Δε μου λείπει καθόλου! Ίσως η ανεμελια που συνοδευει αυτές τις ηλικίες να μου λείπει, αλλά το σχολείο όοοοχι! Όσο θυμάμαι το άγχος που είχα ειδικά στη τρίτη λυκείου...
Όχι μου αρέσει που είμαι στο πανεπιστήμιο, μου αρέσει που έχω ωριμάσει κάπως κ σκέφτομαι διαφορετικά σε σχέση με τότε!δε θα ήθελα να γυρίσω πίσω!
μόνο οι συμμαθητές μου λείπουν αρκετά γιατί έχουμε σκορπιστεί σ'όλη την Ελλαδα και τους βλέπω μόνο στις διακοπές!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:05, 11-05-08:

Εμένα μου λείπει πολύ.

Μου λείπει η ανεμελία που είχαμε τότε,οι κοπάνες κ η φροντίδα της μανούλας μου με το σαντουιτσάκι μέσα στο ταπεράκι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 09:20, 12-05-08:

Κάποιες φορές πραγματικά μου λείπει πολύ το σχολείο!!!
Δεν πίστευα ποτέ ότι θα γινόταν αυτό καθώς άκουγα άλλους να μιλάνε με τόση ευαισθησία για το σχολείο τότε και τους κοιτούσα παράξενα!
Έλεγα...ποτέ δεν θα μου λείψει..αλλά τελικά είχε πλακίτσα...στην τάξη...στα διαλείμματα και γενικότερα!

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 15:22, 12-05-08:

no freaking way

κάτεργο ήταν

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 15:30, 12-05-08:

Πλέον μπορώ να πω και καθόλου.

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 15:35, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Πλέον μπορώ να πω και καθόλου.
μμμ πιασε πρωτα δουλεια ξεχνα σχολες κτλ και θα σου πω αν θα σου λειψει!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

newyork (Nancy)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη newyork
H Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H newyork I can't take it any longer έγραψε στις 15:41, 12-05-08:

Εγώ το βιώνω καθημερινά αλλά δε νομίζω να μου λείψει όταν τελειώσω....
Ούτε σταλία σας πληροφορώ

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 15:45, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από newyork
Εγώ το βιώνω καθημερινά αλλά δε νομίζω να μου λείψει όταν τελειώσω....
Ούτε σταλία σας πληροφορώ
Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλα λογια μην λες....
Τα ελεγα και εγω καποτε....
Βεβαια οχι δεν θα ξανα γυρναγα μαρεσει που πλεον ειμαι ανεξαρτητη αλλα ναι καποια πραγματα σου λειπουν..η ανεμελια οι κοπανες,γελιο μεσα στην ταξη..στιγμες αξεχαστες...χωρις να σε νιαζει τπτ αν και νομιζεις οτι εχεις ολα τα προβληματα του κοσμου μετα καταλαβαινεις ποσο ανεμελος ησουν!

Υ.Γ δεν ημουν και απο τα ατομα που περασαν και τα πιο καλα μαθητικα χρονια...παρολα αυτα ομως ναι μου λειπει!

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 16:08, 12-05-08:

Καλα λες βρε Αννουλα...
Εγω έλεγα : ''Δεν υπάρχει περίπτωση''
Και τώρα : ''Αχ, να πήγαινα σχολείο πάλι''

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 17:42, 12-05-08:

Καθόλου όμως... Ούτε απ' έξω δεν περνάω!

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 19:38, 26-11-08:

το σχολείο σαν σχολείο δεν μου λείπει .. μου λείπουν οι βλακείες που κάναμε μέσα στη τάξη..το πως πέρναγε η μέρα. οι τσακώμοι, τα κους κους ... αυτά...

Παράθεση

Μαιρούλα (Μαιρούλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαιρούλα
H Μαιρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Μαιρούλα ~~~~~ έγραψε στις 19:53, 26-11-08:

Μονάχα τα διαλείμματα!!
Η σχολή θα μου λείπει πάρα μα πάρα πολύ περισσότερο!!!
Τα φοιτητικά χρόνια,ακόμη κι αν σπουδάζεις στην πόλη σου, είναι πάρα πολύ καλύτερα από τα μαθητικά!!!!

Παράθεση

WildCherry

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη WildCherry
H WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H WildCherry έγραψε στις 21:38, 26-11-08:

Δύο χρόνια τώρα, που έχω αποφοιτήσει από το λύκειο...δεν το έχω πεθυμήσει καθόλου...Η νοοτροπία του λυκείου- και η δική μου και των άλλων με εκνεύριζε
Τα φοιτητικά τα χρόνια δεν τα αλλάζω με τίποτα.....

Παράθεση

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φοίβος
Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O Φοίβος έγραψε στις 23:22, 26-11-08:

Ούτε εμένα μου έλειψε. Βαρετό και απογοητευτικό...
Φοιτητική ζωή πολύ καλύτερα

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 10:14, 27-11-08:

Δεν ξέρω αν έχω ξαναγράψει στο θέμα, πάντως όλες οι φάσεις της ζωής μου μου λείπουν και ας περνάω συνεχώς όλο και καλύτερα.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 10:18, 27-11-08:

Δεν μου λείπει το σχολείο, μου λείπουν όμως κάποιοι φίλοι που είχα τότε και τους έχασα τώρα, οι βλακείες που κάναμε με την παρέα, ο πρώτος μου έρωτας, οι τσακωμοί και τόσα άλλα πράγματα που έμειναν στο μυαλό μου σαν όμορφες αναμνήσεις και έτυχε να τα ζήσω στο σχολείο.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,235 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 02:28, 30-10-09:

Δεν μου λείπει το σχολείο με την έννοια των μαθημάτων και του διαβάσματος διότι πάντα ήμουν αγχώδης τύπος και ήθελα να ήμουν τέλεια διαβασμένη,χαρακτηριστικό παράδειγμα με δούλευαν καθηγητές στο γυμνάσιο ότι ξέχασα να πώ το κόμα(,)

Πιο πολύ μου λείπουν οι πλάκες που κάναμε..Αλλά εντάξει,όλα κάνουν τον κύκλο τους..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tasinho

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη tasinho
Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O tasinho . έγραψε στις 05:19, 30-10-09:

ειλικρινα παιδια εγω βλεπω εφιαλτες οτι ξαναδινω εξετασεις και πρεπει να διαβασω...αφου οταν ξυπναω νομιζω οτι εχω να παω σχολειο,αλλα μετα το συνειδητοποιω....αυτο τι σημαινει οτι μου λειπει η΄οχι?ας μιλησει κανενας ψυχολογος....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 09:48, 30-10-09:

Απλά αναπολώ, όταν είμαι παρέα με την κολλητή μου που μοιραζόμασταν το ίδιο θρανίο, αλλά όχι τα όνειρα μας - είμαστε εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι, αλλά αγαπιόμαστε -τον αυθορμητισμό και τα γέλια που κάναμε όταν είμασταν παιδιά, τα χαχανητά, το διάλειμμα, τα πειράγματα με cool καθηγητές ή και με τους αυστηρούς ενίοτε, το ξεχασμένο ανοιχτό παντελόνι του κύριου καθηγητή των νέων ελληνικών επι τρείς ώρες, την προσπάθεια μας μέσα από μικρά ή μεγάλα επιχειρήματα, σπουδαία ή μη, να αντιταχθούμε στις ειρωνείες ή μεγαλοστομίες καθηγητών και κυρίως το χαβαλέ που έκανε η τάξη μας......Τι περίεργο!!! ήμασταν ταυτόχρονα η χειρότερη και η καλύτερη τάξη, είχαμε τα πιο ατίθασα παιδιά αλλά και τους πιο καλούς μαθητές σε όλο το σχολείο.......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:24, 30-10-09:

τίποτα

μόνο μια φίλη που μετακόμισε γλυφάδα και δεν την λέπω συχνα...

Παράθεση

iriniem (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iriniem
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H iriniem A dream without a plan is just a wish έγραψε στις 13:53, 30-10-09:

αυτη η απάντηση είναι δυσκολη να την απαντήσω ακομα...σε 6 μήνες ίσως...
πιστεύω οτι θα μου λείψουν οι φάσεις μέσα στην τάξη ,οι κοπάνες ,τα αστεία,οι απουσίες, το γέλιο και το πείραγμα...
γιατί αυτά ακομα και στο καλυτερο πανεπιστημιο να πας και αργοτερα την καλύτερη δουλεια να εχεις δεν τα ξαναβρήσκεις...
πρέπει ν ζούμε τα μαθητικα μας χρόνια....και να μην τα αφήνουμε χωρίς ουσία...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 13:54, 30-10-09:

Αν μου λείπει λέει.... θα έδινα τα πάντα για να τα ξαναζήσω όλα απο την αρχή..

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 21:04, 03-11-09:

Καθολου..

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων ΤΕΙ Λάρισας και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:16, 03-11-09:

μου λειπει ο φιλολογος μου στη δευτερα και στη τριτη λυκειου που χα κολλημα μαζι του.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:25, 03-11-09:

Εχω περασει επαναστατικη εφηβεια, εχω αλλαξει σχολεια, φιλοι εναλασσονταν, δεν εχασα καμια εκδρομη, γενικα περνουσα καλα και πολυ εντονα.
Μονιμως τρελα ερωτευμενη, παντου καρδουλες, απειρες κοπανες και πολλες αποβολες.
Ημουν μαθητρια αρκετα καλη και φιλοτιμο παιδι αλλα ατακτη σε σημειο οι καθηγητες να πιανουν το στομαχι τους. Οποτε τους πετυχαινω με ρωτανε αν εχω ηρεμησει και μου τονιζουν πως φαινοταν πως θα εξελιχθω. Χαιρομαι να τους συναντω, νομιζω κι αυτοι.
Μου ειχαν αδυναμια οπως και οι γονεις μου, ημουν τοσο δικαιη που οσο σκανταλιαρα κι αν ημουν εβγαινα απο πανω

Οι μαθητες μου σημερα με ρωτουν αν ημουν ..φυτο η αν ημουν ησυχη. Εννοειται πως αποφευγω να τους απαντω(δε μαρεσει ουτε ψεμματα να λεω οποτε διαλεγω μεση οδο.. δε λεω αληθεια) αφου εχω αλλαξει μοιρες και γιαυτους ακριβως τους λογους ειμαι πολυ κοντα στα παιδια και κυριως στα ανησυχα. Μονιμως οργανωτικη, στις προεδριες της ταξης, υπευθυνη και αρκετα γλωσσου, ευαισθητη να τα βρισκω σε οσους μαλωναν, εμπαινα στη μεση χωρις να με αφορουν θεματα και ερχομουν κοντα με πολλα παιδια.
Εχω κρατησει απολα τα σχολεια καποιες επαφες, με καποιους χαθηκα αλλα συνειδητα. Ποτε δε''χαθηκα'' απλως για να χαθω, προσωπικα παντα ειχα λογο για να ξεκοψω.

Δεν θαθελα να γυρισω πισω γιατι σημερα περναω επισης καλα. Αυτο ισως αλλαξει και παλι και παλι αλλα πισω δε γυρναω,καθε φετος ειναι και καλυτερα, ριχνω μαυρη πετρα στο παρελθον σε ολα οσα σχετιζονται με την ζωη μου και ποτε δεν κοιτω πισω παρα μονο δουλευω το παρον μου και φτιαχνω τα θεμελια του αμεσου μελλοντος.

Ετσι μου αρεσει και αυτο με κανει καθημερινα να πηγαινω ολο και πιο μπροστα, κι αν με ρωτησεις αν κανω καπου λαθος θα σου απαντησω- μπορει, αλλα ποτε δεν υπαρχει λαθος η σωστο, αρκει να παιρνεις μιαν αποφαση ακομα κι αν ειναι λαθος.
ειναι προτιμοτερο να ξερεις να αποφασιζεις απο το να ταλαντευεσαι αναμεσα σε σωστα και λαθη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 03-11-09 στις 22:28.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους