Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,322 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,396 μηνύματα σε 96,221 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 354 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 11:26, 02-06-12:

Μου είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να ξεχάσω τις σχολικές στιγμές!
Και θα μου λείψουν πολύ.
Πέρα από τα διαβάσματα και τις πιέσεις φέτος δέθηκα περισσότερο από ποτέ με κάποια άτομα!
Όποτε σκέφτομαι πόσο υπέροχα πράγματα έχω ζήσει, συγκινούμαι και νοσταλγώ εκείνες τις στιγμές...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 11:45, 02-06-12:

δεν με λείπει καθόλου το σχολείο. καλύτερα που τελείωσε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,728 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 11:48, 02-06-12:

Eμενα ηδη μου λειπει και ενδεχετα να μου λειψει ακομα περισσοτερο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 11:50, 02-06-12:

χθες που τελειωσαμε και τα λατινικα ενιωθα σαν να βγηκα απο τη φυλακη

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:50, 02-06-12:

Το σχολειο αυτο καθ'αυτο δεν μου λειπει. Αυτο που μου λειπει ειναι η ξεγνοισια... Ηξερες οτι δευτερα-παρασκευη πρεπει να ξυπνας να πηγενεις σχολειο απο τις 8 μεχρι 1-2 και αυτο ητανε ολο... Αντε και κανα φροντιστιριο. Ολη η υπολοιπη μερα, τα σαββατοκυριακα και ολο το καλοκαιρι ητανε απλα φλου! Κανεις το κεφι σου ανετα και χωρις χρονικους περιορισμους!

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:17, 02-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Georgeprelo
Είμαι ο μόνος που θα του λείψει το σχολείο; Πριν λίγες μέρες είχα φτάσει σε σημείο κατάθλιψης που αυτά τα δώδεκα χρόνια της σχολικής ζωής τελείωσαν. Βέβαια τώρα που τελείωσαν οι εξετάσεις το έχω ξεπεράσει .... αλλά σίγουρα θα νοσταλγώ τα χρόνια αυτά και τις εμπειρίες του σχολείου... Είμαι ο μόνος;
Δεν είσαι ο μόνος. Όλοι (αργά ή γρήγορα) νοσταλγούν το σχολείο. Βλέπω τον πατέρα μου που αποφοίτησε το 1821 και κάθε χρόνο κάνει σαν παιδί για την ετήσια συγκέντρωση των συμμαθητών του.
το έχω ξεπεράσει (έχοντας την ιδέα της ξεγνοιασιάς και του αχαλίνωτου clubbing)
Μάλλον έχεις λανθασμένη άποψη για τη φοιτητική ζωή...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,236 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 12:18, 02-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αεράτος

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αεράτος
Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε στις 12:24, 02-06-12:

Δεν ξέρω για εσάς εμένα δεν θα μου λείψει καθόλου πάντως... Είναι απίστευτα ξενέρωτη φάση το σχολείο... 7 ώρες να κοιτάω έναν τοίχο ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ... Καλύτερα τρέξιμο... Δουλειά και τρέξιμο...

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 12:34, 02-06-12:

ειμαι τοσο χαρουμενος που τελειωσε το σχολειο!!! πιστευω πως δε θα μου λειψει ποτε!!!!! ακομα δε μπορω να συνειδητοποιησω οτι βγηκα απο μια ειδους φυλακης, οπως χαρακτηρισε το σχολειο η φιλτατη christina.kstr.... ισως αμα ζουσα σε μια αλλη χωρα να ηταν διαφορετικα τα πραγματα, αλλα αφου δε ζω τι να κανουμε?

Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 18:32, 02-06-12:

Σχολείο.... Ανάμεικτα συναισθήματα...
Όσον αφορά το λύκειο, αν όλες οι χρονιές ήταν σαν την πρώτη λυκείου (λόγω καθηγητών και τελικά λόγω γενικής ψυχολογίας), μάλλον δεν θα είχα δυνατότητα να σας γράφω τώρα...
Έπειτα άλλαξα σχολείο (πήγα στο επαγγελματικό) και ένιωσα πολύ παράξενα!
Παρόλο που βρισκόμουν 200 το πολύ μέτρα από το παλιό μου σχολείο (όσον αφορά το θέμα παρέας) ένιωθα από αρκετή έως πολλή μοναξιά, καθώς μέσα στην τάξη ήμουν λίγο ανεπιθύμητος (ή τουλάχιστον έτσι ένοιωθα εγώ μέχρι το τέλος...).
Ωστόσο, το ενδιαφέρον μου για το αντικείμενο, αλλά και η στήριξη από τους καθηγητές (ήμουν από τους ελάχιστους εκεί μέσα που ήξεραν τι θέλουν) με βοήθησε, και η αλήθεια είναι πως στους καθηγητές μου χρωστάω πολλά!
Παρολαυτά, στο ΕΠΑ.Λ. είδα ένα άλλο σχολείο από αυτό που είχα συνηθίσει τα προηγούμενα χρόνια...
Οι καθηγητές μας ενθάρρυναν και ήταν δίπλα σου όταν τους χρειαζόσουν!

Μάλλον θα μου άρεσε να ξαναέκανα μαθητής, ΑΛΛΑ με διαφορετικούς συμμαθητές!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Georgeprelo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Georgeprelo
Ο Georgeprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Georgeprelo Work hard, play harder έγραψε στις 10:15, 03-06-12:

Δεν μιλούσα για την φοιτητική ζωή αλλά για το καλοκαίρι που έρχεται

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:28, 03-06-12:

Δεν μιλούσα για την φοιτητική ζωή αλλά για το καλοκαίρι που έρχεται
Ο.Κ. τότε. Ζητώ συγνώμη.
Καλά αποτελέσματα και καλό σου καλοκαίρι...

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 11:09, 03-06-12:

Αυτό είναι τελείως υποκειμενικό και εξαρτάται απο πολλές παραμέτρους.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 11:17, 03-06-12:

Δημόσια σχολεία φυλακές ανηλίκων τα σχολεία που καίγονται είναι αυτά που φωτίζουν και για όλη την μιζέρια που τους μαθητές πονά μπουρλότο και φωτιά σ`όλα τα σχολικά κελιά. Δημόσια σχολεία φυλακές ανηλίκων τα σχολεία που καίγονται είναι αυτά που φωτίζουν και για όλη την μιζέρια που τους μαθητές πονά μπουρλότο και φωτιά σε`όλα τα σχολικά κελιά.

Παράθεση

stefanos45

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stefanos45
Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O stefanos45 if it happened, it was for a reason έγραψε στις 16:10, 23-07-12:

ειναι 2-3 μερες τωρα που νοσταλγω το διαβασμα των πανελληνιων... φτου φτου φτου... πρεπει να δω καποιον γιατρο

Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilakos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε στις 16:17, 23-07-12:

Εμενα μου λειπει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ το σχολειο.....ΑΑΑααααχχχ!!!!

Παράθεση

Pequeño

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 16:20, 23-07-12:

Και εμένα μου λείπει...
Και μη βρίσετε μου λείπουν και κάποιοι καθηγητές
πάλι καλά έχω κρατήσει επαφή με κάποιους μιλάμε με e-mail, μερικοί με πήραν και τηλ, οι γλυκοί/γλυκές μου!! ααααχ <3

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilakos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε στις 16:23, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Και εμένα μου λείπει...
πάλι καλά έχω κρατήσει επαφή με κάποιους μιλάμε με e-mail, μερικοί με πήραν και τηλ, οι γλυκοί/γλυκές μου!! ααααχ <3
Και εγω μια απο τα ιδια!!!!!.....Πηρα τηλεφωνα απο οσους ηθελα και τωρα εχω μια στοιχειωδη (δεν θελω να τους κατσικωθω στα τηλεφωνα!!!!) επικοινωνια!!!!!

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 16:24, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Και εμένα μου λείπει...

Παράθεση

Pequeño

Φοιτητής

H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 16:27, 23-07-12:

εγώ λόγο του ότι ήμουν σε ΕΠΑΛ και το τμήμα μου ήταν 10 άτομα στην ειδικότητα είχαμε πολύ καλές σχέσεις μαζί τους και όλοι ήταν εκπληκτικοί!
Και επειδή κάποια παιδιά θα συμμετέχουμε το Σεπτέμβριο σε ένα πρόγραμμα και θα πάμε Ισπανία, αναγκαστικά μιλάμε συχνά μαζί τους!
Προχθές με πήρε μια καθηγήτρια και μιλούσαμε 2 ώρες, συζητούσαμε που θα πάμε και πια μαγαζιά θα οργώσουμε χαχαχαχαχα

Παράθεση

Pequeño

Φοιτητής

H Pequeño έγραψε στις 16:29, 23-07-12:

Μη χάσεις εσύ ευκαιρία, κατευθείαν να με λασπώσεις! Άτιμεεεεε!

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 20:01, 23-07-12:

Μου λείπουν στιγμές, οχι το σχολείο αυτό καθ' αυτό. Μου λείπει που δεν μπορώ να βλέπω τους φίλους μου τόσο συχνά, μου λείπει εκείνο το γέλιο, οι χαζομάρες, η ''αθωότητα'', μου λείπουν εκείνοι οι καθηγητές που ήταν πάντα εκεί σαν δεύτεροι γονείς.
Αλλά δεν αλλάζω με τίποτα τη φοιτητική ζωή.
Το τελευταίο διάστημα το σχολείο είχε παραγίνει κουραστικό. Τρέξιμο, κούραση, άγχος, άπειρο διάβασμα, έλλειψη ύπνου. Απαπαπα

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 20:13, 23-07-12:

Μου εχει λειψει πολυ το σχολειο.
Το πρωινο ξυπνημα,τα μαθηματα,οι χαζομαρες,οι καθηγητες,τα απροωπτα τεστ,τα διαγωνισματα,η αγωνια να δουμε τι βαθμους πηραμε. Γενικα, ολη αυτη η διαδικασια-συνηθεια.
Ακομα και η κουραση της τριτης λυκειου μου ελειψε!

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,543 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 20:36, 23-07-12:

Μπα, αν και περιμενα οτι θα μου λειψει, τελικα οχι.

Παράθεση

Eskl1nd (۞_۞)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eskl1nd
Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Eskl1nd έγραψε στις 20:38, 23-07-12:

Οταν ημουν στο σχολειο , το σιχαινομουν...σιχαινομουν το πρωινο ξυπνημα , τα διαγωνισματα κτλ. (Γ λυκειου ηθελα μια απουσια για να μεινω απο τα Χριστουγεννα )

Ωστοσο φετος που ξαναδωσα , πηγαινοντας σε φροντιστηριο κτλ. , που ηταν μια πολυ ψυχοφθορα διαδικασια , μου ελειψε παρα πολυ...πιο πολυ φυσικα τα ατομα , οι παρεες κτλ.Απλα , αν πηγαινα Γ λυκειου αυτη τη χρονια θα ειχα και τελειως διαφορετικη αντιμετωπιση ως προς τα μαθηματα , διαγωνισματα etc. , καθως εμαθα να διαβαζω

Παράθεση

άντζυ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 20:40, 23-07-12:

Ελάχιστες στιγμές κυρίως απ'τη Γ λυκείου..Αν μου πεις όμως τώρα ότι μπορώ να επιλέξω να ξαναπάω σχολείο δεν θα το έκανα ούτε κ αν με πλήρωναν..! (καλά οκ, εξαρτάται κ απ'το ποσό..!!) Σε λίγα χρονάκια όμως νομίζω ότι θα θέλω πάρα πολύ να ξανα πάω..! Τώρα όμως ΟΧΙ ! ! !

Παράθεση

Cherie (Αννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Cherie
H Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας (ΑΕΙ/Λάρισα) . Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H Cherie έγραψε στις 10:41, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^
Μου εχει λειψει πολυ το σχολειο.
...
Ακομα και η κουραση της τριτης λυκειου μου ελειψε!

Η τελευταία χρονιά ήταν τόσο άπειρα εξουθενωτική, σωματικά και πσυχικά, που ειλικρινά τώρα που τελείωσα σκέφτομαι πως άντεξα. Βέβαια ντάξει, ο καθένας την αντιμετωπίζει διαφορετικά θα μου πεις, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση που σου λείπει αυτό το πράγμα...

Μου λείπει λιγάκι... Συναντώ τους συμμαθητές μου στο δρόμο και συνειδητοποιώ πως δεν θα ξαναβρεθούμε στο σχολείο και με στενοχωρεί αυτό. Ακόμη, θα μου λείπσει πολύ ο χαβαλές που κάναμε στην τάξη, το κλίμα... Ειδικά στη γάμα λυκείου, περνάγαμε φοβερά. Δε βαριέσαι, θα ρθουν καλύτερα!

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 10:45, 25-07-12:

Μπα.Καθόλου δεν μου λείπει.

Παράθεση

Πανσέληνος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) . Έχει γράψει 542 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 11:38, 25-07-12:

Αχ εννοείται πως μου έχει λείψει το σχολείο!!!Και τί δε θα έδινα για να ξαναζήσω τη τρίτη λυκείου!!!Φυσικά με τους ίδιους συμμαθητές!!!Πολλές οι ωραίες στιγμές και δε θα τις ξεχάσω ποτέ!!!
Συνημμένο Αρχείο 46923

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πανσέληνος : 19-01-13 στις 00:22.
Παράθεση

Ryuzaki (Lost in Infinity)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ryuzaki
Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O Ryuzaki έγραψε στις 13:34, 25-07-12:

Μου λείπει πολύ το σχολείο. Δεν θα ήταν τόσο άσχημα πιστεύω να ξανακάνω ακόμη και την 3η λυκείου. Σε κάποια πράγματα, ίσως έχω περάσει πιο ωραία ακόμη και από τον 1 χρόνο της φοιτητικής μου ζωής.

Παράθεση

Εύα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Εύα
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H Εύα έγραψε στις 21:17, 25-07-12:

Τα σχολικά μου χρόνια ήταν όμορφα!Όμως δεν τα νοσταλγώ..αυτή τη στιγμή θέλω περισσότερο να γνωρίσω τον κόσμο!

Παράθεση

catherine1994

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 752 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 21:23, 25-07-12:

Ε οχι δα και να μου λειπει το σχολειο (προς το παρον δηλαδη). Τετοιος μαζοχισμος!

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 21:29, 25-07-12:

Προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου.

Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 21:33, 25-07-12:

Eμένα μου λείπει ΜΟΝΟ το μάθημα της Λογοτεχνίας με τη συγκεκριμένη καθηγήτρια.
Μου λείπει, όμως, πολύ το ιδιαίτερο και η επαφή που είχα με την καθηγήτρια εκεί.
Περνούσα ευχάριστα πάντα, και οι συζητήσεις μας επί των μαθημάτων (και όχι μόνο) ήταν πολύ εποικοδομητικές και δημιουργικές/ουσιαστικές.

Πφφ...

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 21:36, 25-07-12:

Τυχερός!

Παράθεση

Dmitsos (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dmitsos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε στις 21:40, 25-07-12:

Oι συμμαθητές μου ναι!
Το σχολείο όμως, σα θεσμός, σα λειτουργία και σαν υποχρεώση ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Έχει μπει στο συρτάρι με τις αναμνήσεις και το καλό που του θέλω εκεί να μείνει!!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:20, 26-07-12:

Σε καμιά εικοσαριά χρόνια ίσως!! προς το παρόν, καθόλου.

Πάμε γι'άλλαααα

Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 01:46, 21-10-12:

Μου λείπουν οι συμμαθητές μου ,οι πλάκες ,το γέλιο και κάποιοι πολύ καλοί καθηγητές ! Σίγουρα όχι πάντως το πρωινό ξύπνημα,το διάβασμα και τα εφτάωρα ! απαπαπαπα...

Παράθεση

Γιάννης94

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γιάννης94
Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O Γιάννης94 έγραψε στις 08:30, 21-10-12:

Και μένα -προς το παρόν- δεν μου λείπει καθόλου. Μόνο που σκέφτομαι την καθημερινότητα (ξύπνημα στις 7.00, 7ωρο μάθημα, υποχρεωτικές εργασίες σε όλα σχεδόν τα μαθήματα, φροντιστήριο το απόγευμα έως το βράδυ και μετά διάβασμα) πραγματικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το ξαναπεράσω αυτό το πρόγραμμα, και να έχεις και το άγχος των απουσιών.
Το μόνο που μου λείπει είναι το μάθημα της φιλοσοφίας με τον συγκεκριμένο καθηγητή. Αυτός έκανε το μάθημα σαν «διάλεξη», να φανταστείτε πως στην ώρα του ήθελαν να έρθουν και μαθητές όλων των άλλων κατευθύνσεων, μόνο και μόνο για να τον ακούν! Ξεκίνησε τη χρονιά με 10 μαθητές στην τάξη και καταλήξαμε να είμαστε 30+.

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,543 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 09:20, 21-10-12:

Mα καθολου ομως. Ακομα τουλαχιστον...

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 15:14, 21-10-12:

σας ζηλεύω.πώς και πώς θέλω να το ξεφορτωθώ κι εγώ.

Παράθεση

sofia10

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia10
H sofia10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

H sofia10 έγραψε στις 15:12, 09-02-17:

καλησπερα παιδια, θα ηθελα να συζητησω κατι μαζι σας . Παω β λυκειου και νιωθω οτι το σχολειο με κουραζει αφανταστα..εννοω κυριως ψυχικα. δηλαδη υπαρχουν αρκετοι καθηγητες ειδικα αυτοι που εχω στην κατευθυνση οι οποιοι μας αποθαρρυνουν συνεχως λεγοντας μας οτι δεν ειμαστε αρκετα εξυπνοι ,μιλαν υποτιμητικα και γενικοτερα το κλιμα στο μαθημα ειναι οτι μας κανουν λιγο χαρη που μας διδασκουν μιας και το επιπεδο μας ειναι χαμηλο(να αναφερω οτι παω σε "προτυπο" και η γενια συμφωνα με τον νομο ειναι με κληρωση ενω ολες οι αλλες ταξεις με εξετασεις- α , γ λυκ-πραγμα που μας υπενθυμιζουν πολλες φορες οι καθηγητες μας) και γενικα ο τροπος τους με κανει εντελως απαθη απενταντι στο σχολειο. Προσπαθω να ανγνωριζω τα οποια θετικα εχω να παρω αλλα εχω πραγματικα κουραστει και οσο σκεφτομαι οτι του χρονου θα μαι και γ λυκ... Δεν θελω να αλλξω σχολειο τα παιδια ειναι πολυ καλα , και στο τμημα μου και απο τις αλλες ταξεις α και γ λυκ, αλλα δεν θελω να φηνω και καθε μερα να περναει ετσι... 7 ωρες ειναι αυτες.. απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας γιατι πιστευω οτι η
ζωη ειναι μικρη για να αφηνουμε τις μερες να περνανε αδειες
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 18:30, 09-02-17:

Κοιτά να δεις κανείς δεν είναι χαζός και αν θες να σου πω και παράδειγμα και εγώ Β λυκειου είμαι είμαι απουσιολόγος και πέρσι έβγαλα 19.5/10 φέτος δεν έχω πάρει βαθμούς ακόμα , αλλα το λέω αυτο γιατί πολλές φορές άτομα του 16 γράφουν σαν εμενα . Άρα κανείς δεν είναι χαζός και οποίος το λέει τότε είναι ο ίδιος .
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,675 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:14, 09-02-17:

Δε μου λείπει καθόλου το σχολείο.

Πλέον όποιος μαθητής στηρίζεται στο σχολείο για την εκπαίδευση του είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο θεωρείται αμόρφωτος.
Το σχολείο προσφέρει μονόπλευρες γνώσεις και πλέον οι μαθητές το έχουν καταλάβει.
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 19:51, 09-02-17:

Εμένα πάλι το σχολείο μου λείπει πολύ.

Χρωστάω πολλά πράγματα στο σχολείο, από το ότι πέρασα στη σχολή που ήθελα (δεν έκανα φροντιστήριο σε όλα τα μαθήματα) μέχρι και τις γενικές γνώσεις που μου πρόσφερε.. Σίγουρα δεν ήταν όλα ρόδινα, σε καμία περίπτωση, υπήρχαν καθηγητές αδιάφοροι και κακεντρεχείς, υπήρχαν μαθήματα ανούσια, υπήρχαν συμμαθητές κακομαθημένοι και εριστικοί, όμως όλα αυτά ήταν '' the exception rather than the rule''.
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 21:09, 09-02-17:

https://www.youtube.com/watch?v=qjnm3V0xYjI
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 22:10, 09-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Κοιτά να δεις κανείς δεν είναι χαζός και αν θες να σου πω και παράδειγμα και εγώ Β λυκειου είμαι είμαι απουσιολόγος και πέρσι έβγαλα 19.5/10 φέτος δεν έχω πάρει βαθμούς ακόμα , αλλα το λέω αυτο γιατί πολλές φορές άτομα του 16 γράφουν σαν εμενα . Άρα κανείς δεν είναι χαζός και οποίος το λέει τότε είναι ο ίδιος .
Αν σου πω ρε μπαγασα πως με το που διαβασα την πρωτη προταση που εγραψες καταλαβα πως εισαι εσυ θα με πιστεψεις?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Stark21

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους