Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,805 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,744 μηνύματα σε 93,230 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 872 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Προετοιμασία για Γ' Λυκείου

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Resistance
Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Resistance έγραψε στις 14:18, 14-08-15:

Όσοι έχετε τελειώσει το Λύκειο και έχετε δώσει Μαθηματικά στις Πανελλήνιες παρακαλώ αν θέλετε να προτείνετε κάποια επαναληπτικά βοηθήματα για την Γ' Λυκείου στο άλλο topic που έχω γράψει.Cygnus.e συμφωνώ απολύτως μόνο με τέτοια φιλοσοφία όχι κατευθείαν στα βαθιά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,294 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 14:22, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Resistance
Σεπτέμβρη 15 και Γενάρη 16 εννοείς έτσι;
Nαι αυτο ακριβως.Ιδιαιτερα ομως αν εχεις ηψυλα το πηχη.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Resistance έγραψε στις 14:25, 14-08-15:

Ιδιαίτερα ναι.Το βρίσκω λίγο τραβηγμένο από από Σεπτέμβρη βέβαια γιατί άλλο να ξεκινήσεις την Γ' Λυκείου 6 μήνες πριν και άλλο 12 αλλά οκ.Και λογικά θα χρειάζονται και γνώσεις από την Άλγεβρα της Β' από ότι ξέρω τις οποίες δεν θα διαθέτω από τον Σεπτέμβρη για τα μαθήματα της Γ'.
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 14:56, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από cygnus.e
Κοιτα, αν εννοεις μονο μαθηματικα. Και φανταζομαι πως θα σου αρεσουν κιολας. Εφοσον εχεις τη διαθεση (και μπραβο γι'αυτο) δεν θα ηταν κακο να λυνεις ασκησεις για να εξοικειωθεις. Καθε αλλο μαλιστα!! Απλα να το κρατησεις χαλαρο για το πρωτο διαστημα, σαν χομπι.
Ακριβώς!!Δεν έχει σημασία πιστεύω πως αυτό χρειάζεσαι την τρίτη θα το μάθω αυτό τέλεια,αυτό όχι δεν θα το διαβάσω σε μαθήματα όπως τα μαθηματικά και γενικότερα τα θετικά.Όλα χρειάζονται αλλά πάνω από όλα χρειάζεται η συνεχής τριβή και η εξάσκηση.

Αρχική Δημοσίευση από Resistance
Ναι Α' εσύ θα πας Γ' ή Β';
Δευτέρα και εγώ το 2017 δίνω στην θετική με μαθηματικά.
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

O Resistance έγραψε στις 15:39, 14-08-15:

Είτε προσωπικό διάβασμα είτε μάθημα με τον καθηγητή χρειάζεται πιστεύω σωστή στρατηγική και πιστή εφαρμογή ενός λογικού προγράμματος από την Β' Λυκείου για επιτυχία στις Πανελλήνιες και φυσικά γερές βάσεις από προηγούμενες τάξεις με λίγα έως ελάχιστα κενά.Πάντως σίγουρα όχι υπερβολή ειδικά σε Θετικά μαθήματα που θέλουν ψυχραιμία και νηφαλιότητα.
Παράθεση

Μεγας Μαγιστρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μεγας Μαγιστρος
Ο Μεγας Μαγιστρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Μεγας Μαγιστρος έγραψε στις 21:17, 19-09-15:

Καλησπέρα
Εγώ κατά την γνώμη μου αλλά και την εμπειρία μου φυσικά πιστεύω πως τα ιδιαίτερα είναι ποιο χρήσιμα,ανάλογα βέβαια την κατάσταση σου.ΑΝ έχεις κενά από προηγούμενες τάξεις (γυμανσιο,Α'λυκειου)τότε είναι καλό να ξεκινήσεις ιδιαίτερα από 2α λυκείου και το καλοκαίρι να ξεκινήσεις προετοιμασία για 3η λυκείου,κάτι που κάνω εγώ.Το φροντιστήριο προσωπικά ναι μεν με βοήθησε αλλά όχι τόσο πολύ όσο περίμενα αλλά όταν έκανα ιδιαίτερα το καλοκαίρι πριν την 2α λυκείου,τον αυγουστο δηλαδή μέσα σε ένα μήνα έβγαλα όλη την γραμματική(α,β,γ κλήσεις ουσ,επιθετα μετοχες,λυω-λυομαι,τιμω,ποιω,δηλω,παραθετικα,αντωνυμιες,ανωμαλα ρηματα,συντακτικο δευτερευουσες με υποθετικες)και τωρα εμεινε να μαθω αρχικους χρονους,που πιστευω οτι μεχρι το καλοκαιρι θα τα εχω βγαλει.Εχω στοχο μεγαλες σχολες αλλα εχω αμφιβολιες διοτι ποτε μου στο γυμνασιο δεν ειχα διαβασει αλλα τωρα καθομαι και διαβαζω αρκετες ωρες την ημερα!Ειμαι αναμεσα σε Αστυνομικη σχολη,κυριως αξιωματικος και Νομικη.Ευχομαι να εχεις βρει μια λυση στο προβλημα σου και να μπορεσεις να περασεις στην σχολη που θελεις,παντα μα παντα ομως το διαβασμα θα ειναι το μονο που πρεπει να σκεφτεσαι,κανενας δεν θα σε βοηθησει παρα μονο ο εαυτος σου!Ξεφυγα λιγο οπως παντα αλλα δεν πειραζει!
Παράθεση

AlexGoingYolo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AlexGoingYolo
Ο AlexGoingYolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O AlexGoingYolo έγραψε στις 22:27, 25-08-16:

Φτάσαμε λοιπόν στη Β' Λυκείου...
Λοιπόν ,για να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα και να διευκολύνω τη θέση σας ,ακολουθώ τη θετική κατεύθυνση και ενδιαφέρομαι για μια ικανοποιητική σχόλη που έχει να κάνει με υπολογιστές.(πληροφορική,ηλεκτρολόγος μηχανικός κτλπ) Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω φροντιστήριο και κατά πάσα πιθανότητα ,θα κάνω Μαθηματικά Κ.Τ + Γ.Π ,Φυσική Κ.Τ ,Χημεία καθώς και μαθήματα προετοιμασίας (!)(Μαθηματικά,Φυσική) για την Γ' ΄Λυκείου. Εδώ λοιπόν έρχεται ο προβληματισμός μου...Αξίζει πραγματικά να παρακολουθήσω αυτά τα προπαρασκευαστικά μαθήματα; Η αλήθεια είναι ότι τα πράγματα θα γίνουν πολύ ευκολότερα ,αν του χρόνου επιλέξω το 5ο επιστημονικό πεδίο,και βγάλω απο τη μέση Χημεία και Φυσική.Παρ'όλα αυτά ,όπως ανέφερε ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο, υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες στο 2ο επιστημονικό πεδίο. Και τώρα, βρίσκομαι σε δίλημμα...Τι πρέπει να κάνω;;
Ποια είναι η συμβουλή σας;
Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,083 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 22:35, 25-08-16:

Είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται φροντιστήριο ούτε προπαρασκευαστικά στη Β Λυκείου ούτε στη Γ Λυκείου. Το καλύτερο είναι να προμηθευτεί ο μαθητής τα βιβλία από την Α Λυκείου και να αρχίζει την προετοιμασία μόνος του.

Αν ήταν να διαλέξω ένα μάθημα να κάνω φροντιστήριο αυτό θα ήταν η Έκθεση.
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexia888Girl
H alexia888Girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 23:22, 17-04-17:

Καλησπέρα !! Χρόνια Πολλά! Εσεις απο πότε ξεκινήσατε την υλη της γ λυκειου απο την β λυκειου?
Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 817 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 08:57, 18-04-17:

Κοιτα εμεις στο φροντιστηριο εχουμε ξεκινησει τα μαθηματικα απο τον μαρτιο.
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

H alexia888Girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 10:06, 18-04-17:

Και φυσική και χημεία;
Παράθεση

Μαθητής Β' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 817 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 10:29, 18-04-17:

Εγω δεν κανω φυσικη χημεια αλλα μαλλον θα εχουν ξεκινησει.
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 11:39, 18-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από alexia888Girl
Καλησπέρα !! Χρόνια Πολλά! Εσεις απο πότε ξεκινήσατε την υλη της γ λυκειου απο την β λυκειου?
Απ'τις αρχες της Β λυκειου
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 12:25, 18-04-17:

Τι εννοείς απο τις αρχές της Β λυκείου και τώρα την έχεις τελειώσει? Πόσο καιρό σου πήρε ? Γιατρός θες να γίνεις? Χωρίς ειρωνεία το λέω.

Δεν σε κούρασε ?
Παράθεση

stefaniat

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη stefaniat
H stefaniat αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 12:44, 18-04-17:

Τι εννοείς απο τις αρχές της Β λυκείου και τώρα την έχεις τελειώσει? Πόσο καιρό σου πήρε ? Γιατρός θες να γίνεις? Χωρίς ειρωνεία το λέω.

Δεν σε κούρασε ?
Κι εγώ που είμαι θεωρητική τότε ξεκίνησα. Εγώ κουράστηκα επειδή πέρυσι διάβαζα πάρα πολύ. Αν το πας πιο χαλαρά όμως είναι καλό, την ύλη την τελείωσα Χριστούγεννα.
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 12:55, 18-04-17:

ΠΩ ΠΩ εχω αγχωθει !! Εμεις την ξεκινησαμε τον Μαρτιο φετος απο δευτερα λυκειου ... ΔΕΝ δινω φετος πανελληνιες ειμαι ακομη δευτερα λυκειου αχ εχω αγχωθει οτι θα αργησουμε να την βγαλουμε...
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,529 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 13:00, 18-04-17:

Από δευτέρα λυκείου διαβάζετε την ύλη της τρίτης και αγχώνεστε ότι δεν θα βγει κιόλας?

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

harry akritas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 348 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 13:00, 18-04-17:

ΠΩ ΠΩ εχω αγχωθει !! Εμεις την ξεκινησαμε τον Μαρτιο φετος απο δευτερα λυκειου ... ΔΕΝ δινω φετος πανελληνιες ειμαι ακομη δευτερα λυκειου αχ εχω αγχωθει οτι θα αργησουμε να την βγαλουμε...
Χαλάρωσε λίγο, εγώ δεν την έχω αρχίσει ακόμα και δεν είμαι αδιάφορος μαθητής. Σημασία δεν έχει τόσο πόσο καιρό θα διαβάσεις (δεν αναφέρομαι σε ακραίες περιπτώσεις όμως) αλλά πώς θα διαβάσεις. Η αποδοτικότητα έχει σημασία.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefaniat

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη stefaniat
H stefaniat αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 13:01, 18-04-17:

Κάθε φροντιστήριο έχει διαφορετικούς ρυθμούς και κάποιοι ξεκινάνε ύλη Γ Λυκείου στο καλοκαιρινό.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Β' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 13:02, 18-04-17:

Παιδια η υλη βγαινει ανετα.
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 13:18, 18-04-17:

οταν λες ακραιες περιπτωσεις τι εννοεις
Παράθεση

harry akritas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 348 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 13:27, 18-04-17:

οταν λες ακραιες περιπτωσεις τι εννοεις
Να αρχίσεις πολύ αργά την ύλη πχ. Οκτώβριο με Νοέμβριο, περίπου μαζί με τα σχολεία.
Παράθεση

VforVendetta (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη VforVendetta
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O VforVendetta έγραψε στις 13:38, 18-04-17:

Και εγώ δίνω του χρόνου θετική κατεύθυνση 5 μαθήματα, το φροντιστήριο που πάω δεν μας έχει κάνει καθόλου προετοιμασία αλλά έχω πάρει εδώ και 2 μήνες την βιολογία και φυσική Γ λυκείου κατεύθυνσης και 2 βοηθήματα και κάνω μόνος μου (επειδή μου αρέσουν κυρίως αυτά τα μαθήματα και για να διευκολυνθώ κάπως αργότερα). Πάντως στο φροντιστήριο μας λέει ο καθηγητής της φυσικής πως όχι μόνο δεν χρειάζεται προετοιμασία και η ύλη βγαίνει αλλά ούτε και κάποιο βοήθημα στη φυσική τουλάχιστον.. με αυτή την άποψη του βοηθήματος δεν συμφωνώ, δεν αρκούν αυτά που κάνουμε μόνο εκεί πιστεύω.
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 14:15, 18-04-17:

Μπράβο σου!! Και εγω την ιδια ακριβώς μεθοδολογία ακολουθώ γιατί και εμένα μου αρέσει εγω εδω και περιπου ενα μηνα εχω ξεκινήσει βιολογία και έχω μάθει δύο κεφάλαια, χημεία μου έχουν μείνει 2 με 3 κεφάλαια στην ανοόργανη και φυσική προσπαθώ μόνη μου τις ταλντώσεις... Εσυ που βρίσκεσαι?
Παράθεση

VforVendetta (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη VforVendetta
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O VforVendetta έγραψε στις 14:32, 18-04-17:

Βιολογία έχω τελειώσει ολόκληρο το 1ο κεφάλαιο με τις ασκήσεις του βιβλίου και όλες τις ασκήσεις από ένα βοήθημα που έχω και τώρα μπαίνω στο 2ο, φυσική έχω πάρει το βοήθημα του Παναγιωτακόπουλου- Μαθιουδάκη και το συγκεκριμένο έχει ως εισαγωγική έννοια την έννοια του ελατηρίου, με θεωρία και ασκήσεις και έχω τελειώσει αυτή την εισαγωγή ας πούμε, χημεία επειδή μεγάλο μέρος του χρόνου είναι οργανική προσπαθώ να μαθαίνω πολύ καλά τις αντιδράσεις της οργανικής, έχω και εκεί 2 βοηθήματα Α και Β λυκείου του Σαλτερή τα οποία έχουν και κάποιες σελίδες με θέματα προετοιμασίας για του χρόνου και λύνω κανένα τέτοιο αν έχω χρονο
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 466 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 14:39, 18-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Απ'τις αρχες της Β λυκειου
Φεβρουάριο της Β Λυκείου ξεκινησα τα Μαθηματικά με πολλά κενά και το ΑΕΠΠ.
Ιούνιο της Β Λυκείου ξεκινησα το ΑΟΘ και την ύλη της Γ Λυκείου της Έκθεσης.

Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:47, 18-04-17:

Δεν σε κούρασε ?
Οχι απλα με κουρασε...Η παναγια μου βγηκε Φυσικα και την εχω τελειωσει τωρα,δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην την εχει τελειωσει.Ακομα και στα σχολεια την τελειωνουν τετοια εποχη.
Οχι χημικος μηχανικος θελω 18κ μορια,αλλα ειτε γιατρος ειτε νηπιαγωγος(αυτο μου ηρθε τωρα),καλο ειναι να διαβαζεις και να εισαι προετοιμασμενος
Παράθεση

alexia888Girl

Νεοφερμένος

H alexia888Girl Τελικός δρόμος έγραψε στις 12:17, 19-04-17:

Μπράβο σου σου εύχομαι οι κόποι σου να ανταμειφθούν!! Απλώς εννοούσα αν την τελείωσες το καλοκαίρι πριν πας Γ λυκείου η ξερω γω στις αρχες ?
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 12:24, 19-04-17:

Μπράβο σου σου εύχομαι οι κόποι σου να ανταμειφθούν!! Απλώς εννοούσα αν την τελείωσες το καλοκαίρι πριν πας Γ λυκείου η ξερω γω στις αρχες ?
Σε ευχαριστω πολυ Δεκεμβριο περιπου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alexia888Girl, Mhtrogoal, SweetGirl

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους